600 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego Biznes od Pekao S.A. (+200 zł za konto indywidualne!)

Zakończona

Ruszyła III edycja promocji Pekao przeznaczonej dla przedsiębiorców. W zamian za założenie Konta Przekorzystnego Biznes i spełnienie kilku warunków możemy zyskać nawet 600 zł premii. A przypominam, że jako klient indywidualny ciągle możemy również zgarnąć 200 zł za konto osobiste i 3% na koncie oszczędnościowym :)

600 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes od Pekao

600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay

Aby skorzystać z promocji należy być firmą, która nie posiadała rachunku firmowego w Pekao S.A. od 1.08.2019.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek i podpiszemy umowę o Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczna Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Mastercard do tego rachunku nie później, niż do 31.03.2020. Istotne również, aby wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacje o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących – zarówno elektronicznie, jak i przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

3 x 200 zł premii

Co dalej? Pierwszą premię, w wysokości 200 zł, zdobędziemy za:

 • wykonanie przelewów do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące następującego po miesiącu otwarcia rachunku,
 • wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku,
 • wykonanie jednego przelewu (innego niż do ZUS) przez aplikację PeoPay lub stronę mobilną m.pekao24.pl na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku.

Warto tu zauważyć, że transakcje wykonane w niepełnym miesiącu (podpisania umowy) nie będą brane pod uwagę – dopiero te wykonane w kolejnych miesiącach.

Druga premia, w wysokości 200 zł, dostępna jest dla firm, które podpiszą z bankiem umowę o terminal płatniczy. Ważne, aby terminal przyjął płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia rachunku. Bank zaznacza też, że tej premii nie mogą zyskać firmy, które prowadzą działalność sklasyfikowaną jako: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

Trzecia premia, również w wysokości 200 zł, dostępna jest dla przedsiębiorców, którzy w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku zawrą z bankiem umowę o produkt przeznaczony dla przedsiębiorców będący kredytem, pożyczką lub kartą kredytową. Minimalna kwota kredytu/pożyczki/limitu kredytowego na karcie to 5000 zł.

Jak łatwo się domyślić każda z premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Co istotne – ze względu na to, że promocja dotyczy firm – premię należy wykazać i opodatkować samodzielnie (np. jako dodatkowe przychody w przypadku osób prowadzących KPiR).

Na koniec dodam, że uczestnicy promocji (oprócz premii pieniężnych) zyskują również zwolnienie z opłat za wpłaty BLIK (w ramach aplikacji PeoPay) we wpłatomatach Euronet oraz PlanetCash – przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Konto Przekorzystne Biznes – opłaty

A ile kosztuje korzystanie z Konta Przekorzystnego Biznes? W skrócie – nic, o ile spełnimy dość proste warunki. Bank nie pobiera bowiem 9 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, jeśli spełnimy co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • wykonamy przelew do ZUS
 • wykonamy przelew do US
 • na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem wpływów z depozytów, kredytów, pożyczek czy przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)
 • na rachunku zostanie odnotowany wpływ z terminala wydanego przez bank
 • wykonana zostanie transakcja wymianu walut
 • opłacona zostanie rata w Pekao Leasing

Jak widać do wyboru, do koloru :-)

Co z kartą? Bank za jej prowadzenie może pobrać 7 zł, jednak z opłaty można zostać zwolnionym po wykonaniu płatności o wartości 300 zł w danym miesiącu kalendarzowym.

A ile kosztują przelewy? 0 zł, jeśli zlecenie złożymy przez PaoPay lub będzie to 15. pierwszych przelewów zleconych przez bankowość internetową. Za kolejne płacimy 1,5 zł za sztukę.

Wypłaty gotówki są opłacalne z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w kraju. Za kolejne płacumy 2% wartości wypłaty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Przez ciągle używane drukarki igłowe (w oddziale w mojej miejscowości) jakoś ciągle nie mogę się przekonać się do żubrzyka.

  bolopokerzysta Odpowiedz
 • Obsługa biznesowa w tym banku to jakiś żart – na cała wielką Warszawę są TRZY oddziały które mają kompetentnych pracowników którzy umieją obsługiwać konta przeznaczone dla jednoosobowej działalności …. zamknąłem rok temu i nie zamierzam wracać 200 zł nie jest tego warte by znów się użerać z betonem ….

  zenek64 Odpowiedz
 • W sobotę 14-tego lutego założyłem konto przez aplikację Peopay. Wszystko działało. Robiłem przelewy, nawet w czwartek 20-tego nadałem pin do karty przez aplikację.Aplikacja Peopay w piątek, po tygodniu od zainstalowania przestała działać. Jest nieaktywna. Tak przynajmniej pisze po zalogowaniu sie do serwisu internetowego. Nie można się do niej zalogować. Dlaczego przestała być aktywna? Nikt nie wie.
  Przelewu aplikacją więc nie zrobię.. Wszelkie autoryzacje mam także ustawione przez peopay. Nie da się więc zrobić przelewu w serwisie internetowym bo nie można go autoryzować niedziałającą aplikacją Nie da się aktywować w serwisie internetowym aplikacji bo gdy kliknę „aktywuj” to żąda autoryzacji aplikacją, tą nieaktywną. Nie da się zmienić autoryzacji na sms bo taką zmianę trzeba potwierdzić- czym? Nieaktywną aplikacją. Błedne koło.Konsultanci rozkładaja ręce i odsyłają mnie do placówki, a najbliższa placówka to otwarta dopiero w poniedziałek, a problem jest od piątku wieczór.
  Zadzwoniłem na infolinię żeby oni mi zmienili sposób autoryzacji na sms. Wtedy mógłbym nawet aktywować aplikację autoryzując tą operację smsem. Okazuje się, że konsultant nie może mi samodzielnie aktywować autoryzacji smsem, bo musiałbym to potwierdzić aplikacją, która nie działa. Próbowaliśmy odinstalować aplikacje, zainstalować ponownie. Niestety nic to nie daje.
  I taka ciekawostka. Konsultant mi mówi, żebym nadał sobie pin do karty debetowej. W mojej sytuacji najlepiej telefonicznie jak nie działa mi peopay.. Bo u niego w systemie karta wisi jako nieaktywna, bez nadanego pinu. Jest piątek południe. Mówię mu ze pin nadałem dzień wcześniej w czwartek przy pomocy działającej jeszcze wtedy aplikacji. On mi sugeruje że być może nieskutecznie nadałem ten pin. Jak mogłem zrobić to nieskutecznie jeżeli w piątek rano zrobiłem kartą 2 płatności w tym pierwszą przez wsunięcie karty do terminala i wstukanie pinu. Burdel na kółkach. Pozostaje mi iść w poniedziałek do placówki i odstąpic od umowy w przysługującym 14 dniowym terminie.

  ptok Odpowiedz
  • Wspaniały bank, nic tylko używać na co dzień i trzymać w nim wszystkie oszczędności… :D

   pws
  • Do tego każdy przelew powyżej kilku tyś. każdorazowo zablokowany do dodatkowej weryfikacji telefonicznej. Giganci.

   bolopokerzysta
  • Nie zapominajcie o limitach nałożonych na konta zakładane „biometrycznie” – przez aplikacje czy wideorozmowę …. Limity można zmienić w oddziale jeśli jest to konto indywidualne to mniejszy problem bo placówek sporo jeśli jest to konto dla przedsiębiorców to miasta wojewódzkie (w Warszawie są aż 3 oddziały)

   zenek64
 • Również bardzo nie polecam – szkoda nerwów i czasu. Pierwsza niespodzienka w niedzielę wieczorem – brak aktywowanej usługi 3D secure – tylko w oddziale. Zrobiłem sobie wycieczkę, ale nikt nie wspomniał o limitach biometrycznych więc przy ponownej próbie przelewu – znów zapraszają do oddziału xD Oczywiście w sekcji limity dzienne/miesięczne w bankowości nic o tym nie ma. Naprawdę polecam prowadzić konto firmowe z blokadą dzienną 3000 zł.

  M. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy