8% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym + do 200 zł na start od Pekao

Zakończona

Aż 8% w skali roku mogą uzyskać nowi, ale również obecni klienci Pekao (na zliberalizowanych warunkach) – i to nie na lokacie, ale na koncie oszczędnościowym. Na tych pierwszych ciągle czeka dodatkowe 200 zł w gotówce na start lub pół roku Canal+ za darmo – i to na banalnie prostych warunkach :)

8% na koncie oszczędnościowym

8% do 200 000 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – czyli osobą, która nie była posiadaczem rachunku w Pekao S.A. ani funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI od 1.07.2022. Co ciekawe bank dopuszcza do promocji również posiadaczy rachunku, ale pod warunkiem, że ich średnie miesięczne saldo w każdym miesiącu (po 1.07.2022) nie przekraczało 2000 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że posiadamy lub otworzymy Konto Przekorzystne wraz z rachunkiem oszczędnościowym w okresie od 17.10 do 9.01.2023. Pamiętajmy jedynie, że jeśli nie otworzymy konta oszczędnościowego wraz z kontem osobistym, to:

Jeśli zawarłeś umowę o pierwsze konto osobiste […] w Okresie przystąpienia do Promocji i nie zawarłeś jednocześnie umowy Konta Oszczędnościowego będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem w oddziałach banku od dnia zawarcia umowy lub w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste, jednak nie później niż 9.01.2023.

I to w zasadzie tyle. Promocyjne oprocentowanie 8% na koncie oszczędnościowym będzie
obowiązywało dla kwoty do 200 000 zł przez okres 183 dni licząc od dnia zawarcia umowy o konto.

200 zł w gotówce

Na koniec przypomnę, że do 30.11 trwa promocja z premią za założenie Konta Przekorzystnego. Do zyskania mamy 200 zł na banalnie prostych warunkach. Zachęcam do zapoznania się z prześwietleniem tej oferty :)

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • To aż nieprawdopodobne, że państwowe molochy maja teraz wyższe oprocentowanie depozytów od banków komercyjnych.

  Ego Odpowiedz
 • Nie dobrze , chyba przewidują wysoką inflację ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Proszę o natychmiastową próbę przelewu z getina do pekao , kto może i sprawdzenie co tam dzisiaj w getinie. Z góry bardzo dziękuję. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Przeczytałem Słodowego i zrobiłem to sam. Dalej to samo , jeszcze się nie pobudzili. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Po raz kolejny w regulaminie dwie wykluczające się informacje.
  „od 1.07.2022r. do 16.10.2022 r. przynajmniej przez jeden dzień byłeś jako konsument posiadaczem lub współposiadaczem rachunków w Banku, takich jak:
  Rachunek płatniczy
  rachunek oszczędnościowy”
  -a dalej:
  …”zawrzesz z nami swoją pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe Premium.”

  Jestem już posiadaczem KO więc nie mogę zawrzeć swojej pierwszej umowy o KO.
  @Michał Admin – możesz to zweryfikować?

  TomekW Odpowiedz
  • Czyli wszystkie przelewy wewnętrzne między KO a ROR-em w PKO SA są darmowe gdy są zlecone przez PeoPay? Dobrze rozumiem?

   Kurczę a miałem zamknąć mało rokujących rachunek.
   Poczekam jeszcze co zaproponuje od 20 października ING na OKO.

   Ego
  • Konto oszczędnościowe Premium to nie to samo co Konto oszczędnościowe „zwykłe”.

   Jeżeli masz ROR i do tego konto oszczędnościowe to powinieneś otworzyć konto oszczędnosciowe premium żeby sie załapać na promocję, tyle że konto oszczednosciowe Premium jest do ROR Premium a to juz koszty bo trzeba mieć aktywa 200tys zł żeby było bezpłatne

   Labrador
  • OK, zapis jest taki, ja tu widzę pomieszanie 2 warunków:
   a) masz z nami umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN lub zawrzesz z nami umowę o taki rachunek (Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium) i zawrzesz z nami swoją pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe albo

   pierwszy warunek: masz już z nami umowę (i KO „zwykle” jesli tak, obowiązuje warunek salda)
   i drugi warunek: (jak nie masz konta) zawrzesz umowę konta i do tego pierwsze KO

   Ja123
  • A ja to rozumiem w ten sposób (pkt. 5 b): w okresie 01.07.-16.10.22. przynajmniej przez jeden dzień mogłeś być posiadaczem KO i to konto zamknąłeś do 16.10. (nadal masz ROR) i teraz (pkt. 7 a) w okresie 17.10.22.-09.01.23. znów otwierasz KO, to będzie pierwsze konto w okresie promocji.

   Z tym saldem dla starych klientów też jest haczyk, 2tyś. wygląda fajnie ale to nie jest Średnie miesięczne saldo (co zostało pogrubione) tylko (uwaga) suma Średnich miesięcznych sald a więc jeśli np. średnie miesięczne saldo mamy 1tyś. to przekroczymy limit

   Ew@
  • Mam również problem z tym zapisem. Nie mam zamiaru wpakować kasy pod korek, żeby na koniec miesiąca dowiedzieć się, że nie spełniam warunków promocji. Doceniam tu przejrzyste regulaminy promocji KO innych banków, gdzie są jasne zasady tzn. podane daty badania salda… Tu mamy „masło maślane”…

   diego
  • @diego
   który konkretnie zapis masz na myśli, ten o posiadaniu/otwarciu KO czy ten o saldzie?:)

   „..w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie (01.07.22.-16.10.22.) suma Średnich miesięcznych sald tych rachunków wynosiła od 0zł do 2000zł”.

   Przykładowo mam średnie saldo na ROR 500zł i na KO 500zł i tak przez cały wskazany okres: w lipcu, sierpniu, wrześniu i 1-16 październik. Może jednak suma średnich miesięcznych sald to będzie 1000zł (500zł+500zł) a nie jak wcześniej mi się zdawało 4000zł (1000+1000+1000+1000)?

   Ew@
  • Nie pozostaje mi nic innego, jak sprawdzić moje KO w praktyce. Po prostu zasilę rachunek dowolną kwotą na 1 dzień, a na koniec miesiąca okaże się jak naliczyli mi odsetki. Jeśli będzie ok. to w listopadzie wpakuję więcej.

   diego
  • W dokumentach w bankowosci masz umowę o konto oszczędnosciowe. Ja mam wyraznie w tej umowie napisane ze 8% przez pierwsze 183 dni.

   KaBe
  • Ja mam od razu przy próbie zakładania KO oprocentowanie w wysokości 8%.

   Ego
  • @Ego
   a jesteś nowym klientem (zakładasz ROR i KO) czy masz już ROR i próbowałeś założyć KO?

   W którym dokładnie momencie pojawia się stawka 8%? Nie chcę próbować, żeby „przypadkiem” nie założyć tego konta już teraz (planuję później)

   Ew@
  • Przy otwieraniu KO przez klienta posiadającego stary ROR po rozwinięciu „Pokaż więcej” pojawia się info o KO z promocyjnym 8% JEŚLI otworzysz konto do 09.01.2023r. i spełnisz warunki Regulaminu promocji. Moim zdaniem to nie daje pewności, że otwierane KO warunek limitu salda poniżej 2tyś spełnia. Myślałam, że pokaże się coś w stylu: otwierasz KO w promocji (tzn. że bank mi to saldo sprawdził). Moje saldo oscyluje właśnie wokół granicy 2tyś więc info JEŚLI spełnisz to jesteś w promocji, nic nie wyjaśnia, muszę sama sobie policzyć saldo

   Ew@
 • Mam również KO, które stoi puste od dawna. Rozumiem więc, że u mnie „nici” z promocji…

  diego Odpowiedz
 • W z tego KO też tylko jedna darmowa wypłata w miesiącu?

  derek33 Odpowiedz
 • A jaka maksymalną kwota przelewu przez bankowość elektroniczną? Czy można samemu sobie zmieniać ustawienia kwot przelewów czy w placówce?

  Megi Odpowiedz
 • A jak z zamykaniem konta, da się online?

  Megi Odpowiedz
 • @Megi
  Niby można, jedni mogą inni nie i nie wiem od czego to zależy właśnie odesłali mnie do banku :) :(

  Wiesław Odpowiedz
 • Ciekawe czy Alior Bank wyrówna 26.10 na Mega Oszczędnościowym. Obstawiam jednak, że będzie 7,5%

  Chris Odpowiedz
 • średnie miesięczne saldo – hmm, na logikę policzę w ten sposób: (saldo 1. dnia + saldo 2. dnia + … + saldo 31 dnia) / 31 dni; dobrze myślę?

  adaś Odpowiedz
  • Ale to nie jest średnie miesięczne saldo tylko SUMA średnich miesięcznych sald z okresu wskazanego przez bank tj. 01.07.22.-16.10.22. czyli to co policzyłeś za jeden miesiąc (np lipiec) + średnie miesięczne saldo za sierpień + średnie miesięczne saldo za wrzesień + średnie miesięczne saldo za październik, tak to należy rozumieć?

   Ew@
  • A to nie chodzi o sumę z ROR + KO?

   Modig
  • Regulamin precyzuje rachunki i metodę obliczania salda:

   „Średnie miesięczne saldo – suma sald danego rachunku bankowego według jego stanów
   na koniec poszczególnych dni danego miesiąca kalendarzowego podzielona przez liczbę dni tego miesiąca, w których Uczestnik Promocji posiadał ten rachunek; pojęcie rachunku bankowego dotyczy rachunków, o których mowa w części I pkt. 1 ppkt 5 lit. b Regulaminu,”

   Czyli dotyczy sald z: rachunek płatniczy, rachunek oszczędnościowy, rachunek oszczędnościowy lokaty terminowej, których suma średnich miesięcznych sald nie może przekroczyć 2000.

   Ego
  • To znaczy jeśli od 1 lipca do dziś na ROR leży tysiąc zł (KO nie mam) to nie przekraczam SUMY średnich miesięcznych sald?

   Ew@
  • @adaś
   Dobrze liczysz średnie m-ne saldo dla rachunku (np. ror-u).
   Jeżeli miałeś więcej rachunków (KO, lokata) liczysz tak samo, następnie sumujesz średnie SALDA poszczególnych rachunków i widzisz, czy w danym miesiącu (począwszy od 1.07.2022) nie przekroczyłeś 2000 zł.

   Ego
  • @Ew@
   Nie przekraczasz:)
   W Twoim przypadku mając tylko ROR i saldo 1000 przez miesiąc to średnie saldo w lipcu wynosi… 1000 zł. W następnych miesiącach masz tak samo.

   Ty nie masz SUMY SALD bo masz 1 rachunek.

   SUMA średnich sald dotyczy osób które mają dodatkowo lokaty i środki na kontach oszczednosciowych :)

   Ego
  • A jeśli ja mam już KO, na którym nic nie ma od kilkunastu miesięcy. Zakładając, że mam saldo poniżej 2k na ROR, to wystarczy zasilenie w/w KO?

   diego
  • Dzięki Ego:)

   Ew@
  • @diego
   Tutaj to nie jest jednoznaczne bo:
   pkt 7 Regulaminu mówi, że:
   „w Okresie przystąpienia do Promocji spełnisz jeden z poniższych warunków:
   a) masz z nami umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN lub zawrzesz z nami umowę
   o taki rachunek (Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium) i zawrzesz z nami swoją PIERWSZĄ UMOWĘ
   o Konto Oszczędnościowe…”

   AczkolwIek PKO definiuje KO jako:
   „Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy o tej nazwie prowadzony przez Bank dla posiadacza rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego (Rachunku płatniczego) prowadzonego przez Bank na rzecz
   JEDNEGO lub DWÓCH Uczestników Promocji,”

   Ty masz zarówno ROR i KO ale… KO WSPÓLNE spełnia warunki promocji jako pierwsza umowa o Konto Oszczędnościowe, bo… wg Regulaminu może być DWÓCH Uczestników promocji KO.

   Ego
 • byłem w placówce i otworzyłem nowe ko z promocyjnym oprocentowaniem
  miałem ror i ko, ale średniomiesięczne saldo było mniejsze od 2000 PLN

  na początku się „nie dało”, ale nie odpuszczałem i oferta znalazła się w jakichś „sugestiach”

  kruczi Odpowiedz
  • @kruczi
   I sprawdzili Ci to saldo w banku czy sam sobie wyliczyłeś?

   Ew@
  • nie ma szans, żeby przekroczyło
   zasilane raz w miesiącu za 500, jedna transakcja na 0,1 i wypłata blikiem

   jak pisałem, ofertę znalazły gdzieś w sugestiach
   możliwe, że gdybym nie spełniał warunków to by jej nie było…

   jutro potwierdzę te 8% na infolinii
   odnoszę wrażenie, że tam w przeciwieństwie do placówek są dobrze zorientowani ludzie, albo ja na takich trafiam…

   kruczi
  • Czyli nie musiałeś pytać o stan salda. U mnie sytuacja nie jest jasna, ciekawe czy w banku policzą bez marudzenia

   Ew@
  • pamiętam, że kilka lat temu była podobna akcja i wtedy zebrała się komisja i liczyła ;)

   kruczi
  • Żarty żartami ale ja używam tego konta i saldo ciągle się zmienia a w Pekao nie pokazują stanu po każdej transakcji (właśnie to z niemiłym zdziwieniem zauważyłam) więc sprawdzanie salda z każdego dnia od początku lipca będzie trochę pracochłonne.
   Staram się nie „zaśmiecać” płatnościami rachunków w innych bankach wykorzystywanych w promocjach KO, żeby łatwo było liczyć stan nowych środków i płatności puszczam z Pekao, skąd mogłam wiedzieć, że ten nielokacyjny bank wyrwie się z promocją na 8% :)

   Ew@
  • na infolinii potwierdzili, że ko jest na 8%
   takie informacje powinny się też znaleźć na umowie: https://drive.google.com/file/d/1HoI_99q38oy32R6oYv_ATdzwR4IBmHxZ/view

   kruczi
  • Mam w umowie o KO podane oprocentowanie standardowe i promocyjne tak jak @kruczi. Dzisiaj zaksięgowane odsetki za pazdziernik, zgodnie z oprocentowaniem promocyjnym (8%).
   Co ciekawe, w szczegółach KO przy oprocentowaniu dalej mam „-„.

   Ego
 • @kruczi
  I sprawdzili Ci to saldo w banku czy sam sobie wyliczyłeś?

  Ew@ Odpowiedz
 • Czy po otwarciu KO i po pierwszej wpłacie jest wyraźnie napisane w bankowości online, że środki są na 8% czy trzeba się domyślać (lub dzwonić na infolinie)?

  Chris Odpowiedz
  • Ktoś tu pisał, że pokazuje się oprocentowanie standardowe, dopiero na koniec miesiąca dowiemy się czy naliczyli prawidłowe odsetki. Wcale bym się nie zdziwiła jeśli to prawda

   Ew@
  • U mnie wyglada to tak : „Oprocentowanie : – ” , tyle widze w bankowosci czy apce :)

   KaBe
  • System Pekao nie pokazuje oprocentowania, bo pewnie nie potrafi zidentyfikować nowych środków. To proszę się nie śmiać z komisyjnego liczenia średniego salda, oni chyba serio na piechotę to robią:)

   Ew@
 • A ja założyłem drugie KO. Zobaczymy, jak policzą oprocentowanie na koniec miesiąca. Tak jak pisałem wcześniej wrzucę kilka tysięcy na 1 dzień i sprawdzę.

  diego Odpowiedz
  • @diego
   i masz w umowie promocyjną stawkę? Z postu @KaBe wynika, że 8% jest zapisane w umowie. Ciekawe czy u wszystkich jest to podane czy tylko u nowych klientów, gdzie sytuacja nie budzi wątpliwości

   Ew@
 • A czy ktoś się może orientuje w jaki sposób można sprawdzić kiedy się zamknęło konto? Dzwoniąc do banku jest taka możliwość czy trzeba sobie jakoś inaczej radzić?

  march Odpowiedz
 • @Ew
  Założyłem KO poprzez aplikację. W umowie jest podane tylko oprocentowanie na 2%, czyli podstawowe. Nigdzie nie ma nic o promocyjnym…

  diego Odpowiedz
 • Też zakładałem KO przez aplikację i w umowie jest mowa o promocyjnym oprocentowaniu (tylko tam)

  simrisham Odpowiedz
  • Założyłem Konto Oszczędnościowe Pekao S.A. przez aplikację.
   Nie naliczyli oprocentowania promocyjnego, choć warunki promocji były spełnione.

   W odpowiedzi na reklamację napisali, że trzeba było założyć KO w placówce i wtedy oprocentowanie byłoby promocyjne.

   Taki to bank…

   Bogdan
  • Może znaczenie ma czy jesteś czy nowym czy starym klientem? W przypadku nowego system bez problemu kwalifikuje do promocji więc można założyć konto przez aplikację, „stary” klient musi założyć KO w placówce, żeby załapać się na 8%, bo u niego wymagane jest sprawdzenie salda?

   Ew@
  • >>>Może znaczenie ma czy jesteś czy nowym czy starym klientem?
   Nie ma.

   Bogdan
 • Podsumowując całą dyskusję… najlepiej będzie założyć to promocyjne KO w placówce…?

  Krzysztof Odpowiedz
 • In Bank rozsyła propozycję na 8%. Żona dostała ja jak zwykle nie. Jednak symulacja podwyższa na owe 8%
  Instrukcja.
  Wybierz lokatę na 3 miesiące, a w polu Kod promocji wpisz WRACAMNA8 i ciesz się podwyższonym oprocentowaniem.

  Tyle że jak to w Inbanku , najpierw środki trzeba wycofać potem na nowo przelać. Jak wypadnie weekend no to wiadomo. Takie to dziwności w tym banku że z ich poziomu lokaty założyć się nie da…

  jojo Odpowiedz
 • Co tu tak markotno na tym blogu? W ing 8% a tu jeszcze nikt nie pisze. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Odpuściłem sobie tą „dziwną” promocję. Czekam na ruch Alior banku od 26.10. Oby dołączyli do 8%.

  diego Odpowiedz
 • Kiedy próbowałam jako stary klient założyć KO, na maila przyszły regulaminy itp. m.in. wzór umowy. Znalazłam to dopiero dzisiaj i co ciekawe, symulowałam założenie KO a na maila dostałam wzór umowy na ROR, który już posiadam:)

  Ew@ Odpowiedz
 • Odsetki od 17.10 naliczyli poprawnie na 8%

  KaBe Odpowiedz
 • Mam pytanie do osób, które korzystały z tej promocji konta oszczędnościowego. Czy te 183 dni jest liczone od dnia otwarcia konta czy od pierwszej wpłaty na konto oszczędnościowe. Czy jest możliwe otworzenie konta i odroczenie tego promocyjnego oprocentowania w czasie?

  McKwacz Odpowiedz
  • Na stronie piszą
   Środki do 200 000 zł zgromadzone na Koncie Oszczędnościowym będą oprocentowane 8% w skali roku przez 180 dni — od dnia zawarcia umowy o Konto Oszczędnościowe—, jeśli spełnisz warunki opisane w regulaminie promocji.

   A w regulaminie
   Przedmiotem Promocji jest promocyjne oprocentowanie środków zgromadzonych na:
   1) Koncie Oszczędnościowym w wysokości 8,00% (słownie: osiem procent) w skali roku przez okres 183 dni, —- licząc od dnia zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego.

   Promocja jest do 15.03 – więc tutaj możesz mieć odroczenie, ja tak właśnie czekam

   Ja123
  • Czyli jak otworzę konto 15.03.2023 to już od tego dnia będzie liczone te 183 dni? Raczej nie ma co próbować przelać te pieniądze w późniejszym terminie? Z tego co czytam to już niedługo mogą znacząco spadać oprocentowania.

   McKwacz
  • Wg regulaminu, tak będzie. Możesz przelać kasę później, np. po tygodniu od odwarcia, ale to nie przedłuży promocji.
   Hmm, Gus nie podał jeszcze wstepnej inflacji za styczeń, zobaczymy też co Glapa powie. Może banki zareagują „pozytywnie”.
   Ja czekam do marca, bo mam jeszcze na 8% na innym koncie do kwietnia

   Ja123
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy