900 zł za wyrobienie karty kredytowej i spełnienie prostych warunków Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z wysoką premią i bardzo łatwymi warunkami. W zamian za wyrobienie karty kredytowej nowi klienci mogą zgarnąć aż 900 zł – z czego 300 zł to punkty Mastercard wymienne na bony, a 600 zł to karty podarunkowe Allegro. Warunek nowego klienta jest tradycyjnie bardzo krótki. Warto więc korzystać, bo pula promocyjnych wniosków to tylko 1000 sztuk, więc promocja może się skończyć przed czasem.

900 zł na Allegro z Mastercard i Citibank

Mogę więcej z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.03.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula zaledwie 1000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość mobilną (nie internetową!) oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż 10.03.2024..

W tym samym terminie powinniśmy również dokonać min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł. Już za to bank przyzna nam 24 000 punktów Bezcenne Chwile (o wartości 300 zł). O ich zgarnięciu dowiemy się z wiadomości w serwisie bankowości internetowej do 31.03.2024, a ich dopisanie do salda konta nastąpi w ciągu maksymalnie 30 dni. Punkty będą ważne 9 miesięcy.

Kolejne 600 zł, tym razem w bonach Allegro, otrzymamy za ponowne spełnienie powyższego warunku – czyli wydanie min. 100 zł w min. 5 płatnościach w każdym z miesięcy: kwiecień – wrzesień 2024. Za spełnienie warunków w danym miesiącu zyskamy bowiem 100 zł w bonie Allegro. Informację o uzyskaniu nagrody otrzymamy do końca kolejnego miesiąca, a przekazanie bonu nastąpi w ciągu 0 dni.

Na koniec dodam, że miejsce transakcji kartą nie ma znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam,
  pewnie już było takie pytanie, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi:
  A co z pierwszą częścią nagrody (24 000 punktów Bezcenne Chwile) jeżeli już mam w programie MasterCard Bezcenne Chwile zarejestrowaną zwykła kartę debetową Citi na którą zgarnąłem punkty z jednej z poprzednich promocji za konto – punkty nie naliczą się czy da się to jakoś ominąć?
  Może jakaś podpowiedź lub link do odpowiedniej informacji.
  I jeszcze jedno: czy ta promocja łączy się z programem poleceń?
  Z góry wielkie dzięki

  Waldek Odpowiedz
 • Na ile trzymają się tej karencji? Czy osoby które zamknęły kartę na koniec 2022 faktycznie mogą skorzystać z nowej promocji, czy też jakoś odrzucają wnioski tych co za często łapią się na promocje? :)

  JakubAnderwald Odpowiedz
 • Czy ta promocja łączy sie z poleceniem kk?

  TomekW Odpowiedz
 • Info z newslettera:
  Polecaj Kartę Kredytową Citibank rodzinie lub znajomym i zgarniaj premię 300 zł za każde skuteczne polecenie!

  Osoba polecona też zyskuje – nawet 900 zł na powitanie z nową kartą!

  I ponizej sa rozpisane dwie promocje, w ktorej nowa osoba moze wziac udzial, ta z 900zl i jakas druga z Douglasem i karta World.

  smo Odpowiedz
 • Czy promocja jest aktualna? Odnośnik z artykułu nie działa (komunikat o wyczerpaniu puli wniosków), a na stronie banku promocja jest dalej dostępna.

  Bzzzt777 Odpowiedz
 • Czy jest jeszcze pula nagród ?

  Lordcristos Odpowiedz
 • Czy Citi aktualnie proponuje oferty na utrzymanie karty kredytowej. Co proponuje?

  Bogusia Odpowiedz
 • A jeżeli chodzi o konto osobiste to czy coś proponują na zatrzymanie? Co?

  Bogusia Odpowiedz
 • Na jakim etapie wpisuje się kod polecający? Niestety nigdzie nie znalazłem takiej pozycji we wniosku.

  Michał Odpowiedz
  • W Citi polecenie k.k. odbywa się poprzez wygenerowanie przez polecającego specjalnego linku i przekazaniu go osobie polecanej,która z tego linku złoży wniosek o kartę kredytową.

   Jaceklive
 • pytanie do @Michał : czy jest jeszcze pula nagród?

  karoNet Odpowiedz
 • W jaki sposób aktualnie można „wypłacić” z karty kredytowej citi?
  Wpłata na R jest obciążona prowizją :(

  Romek Odpowiedz
 • Wszystkie sposoby nieaktualne?

  Romek Odpowiedz
 • Ktoś miał problem z kodami sms jednorazowe do wniosku? Kolejny raz już chyba nie dochodzą smsy =/ Wkurzające są te wnioski =/ Anulowałem wniosek bo nie mogę tego przejść … ciągle wysyłam kod i nie ma. Zobacze inny numer tel może.. EH

  luka89wawa Odpowiedz
 • „czyli wydanie min. 100 zł w min. 5 płatnościach w miesiącach kwiecień – wrzesień 2024” przepraszam za lamerskie pytanie ale chodzi o 5 płatności miesięcznie w tym okresie, czy w sumie 5 płatności w ciągu tych 6 miesięcy

  Grzegorz1 Odpowiedz
  • Zdecydowanie nie jest to lamerskie pytanie – to ja muszę poprawić wpis, bo faktycznie nie jest to precyzyjnie opisane. W skrócie: wykonanie 5 transakcji w danym miesiącu = 100 zł w bonie.

   Michał
 • Czy ktoś wie z jaki kodem mcc idą płatności za bramki na autostradzie z aplikacją autopay?
  A z jakim bez aplikacji?
  Nie chce aby citi potraktowal mi autopay jsk transakcję gotówkową.

  paolo Odpowiedz
 • Czy ktoś miał tak, że wniosek przeszedł, wstępnie karta przyznana z określonym limitem, dokumenty dosłane, telefon z banku i pozytywna decyzja, a po dwóch dniach SMS, że odmowa przyznania karty?

  J23 Odpowiedz
 • Nie mogę zlokalizować zapisu o darmowości karty w promocji – „Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.”
  Pomoże ktoś? :)

  Krisu Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy