Apple AirPods 3 + 300 zł w punktach Mastercard za wyrobienie karty kredytowej Citibanku!

Trwa do 31.07.2024

Wraca promocja Citibanku z gadżetem za wyrobienie karty kredytowej. W zamian za zawarcie umowy nowi klienci mogą zgarnąć Apple AirPods 3 MagSafe o wartości 929 zł oraz nawet 300 zł w punktach Mastercard wymiennych np. na bony Allegro czy Circle K!

AirPods 3 za kartę kredytową Citi Simplicity

Wszystko gra z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Przed podpisaniem umowy będziemy też musieli wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej firmie, która dostarcza nagrody – Citi korzysta z zewnętrznego partnera który zajmuje się całą logistyką i musi im przekazać nasz adres ;)

Proste warunki zgarnięcia nagrody

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie internetową!) oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą. W pierwszym pełnym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy powinniśmy wydać łącznie min. 1000 zł. Tak samo w drugim i trzecim. Za wydanie tych pieniędzy zgarniemy bowiem Apple AirPods. O ich przyznaniu bank poinformuje nas do końca kolejnego miesiąca, a w ciągu kolejnych 45 dni otrzymamy przesyłkę z nagrodą. Zazwyczaj jest to jednak znacznie szybciej.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Co z pozostałymi nagrodami? W miesiącach od czwartego do jedenastego powinniśmy wykonywać min. 5 płatności kartą, aby zgarnąć po 2000 punktów Bezcenne Chwile miesięcznie (razem 16 000 punktów o wartości 200 zł).

Jeśli dodatkowo w dwunastym miesiącu nasza karta będzie dalej aktywna (i nie w wypowiedzeniu) to otrzymamy dodatkowe 8000 punktów :)

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

  • Z tego co czytam w regulaminie to transakcji trzeba wykonać minimum 10 na łączną kwotę 1000 PLN :)

    Bea Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy