100 zł za przelew pensji do ING, 2,5% na koncie oszczędnościowym oraz 100 zł za regularne inwestowanie!

Zakończona

Ruszyła świetna promocja „Benefity za pensje” dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego. W zamian za przelewanie na konto wynagrodzenia zyskać możemy 100 zł premii, podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego oraz dodatkowe 100 zł za uruchomienie regularnego inwestowania :)


Benefity za pensję w ING: 200 zł i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Benefity dla obecnych (ale nie wszystkich) klientów

Aby skorzystać z oferty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który pojawi się w bankowości internetowej Moje ING. Ciężko jednak powiedzieć, czy każdy otrzyma taki formularz – dajcie znać czy widzicie go u siebie. Czas na wypełnienie formularza mija 31.07.

Po wypełnieniu formularza wystarczy zapewnić wpływ wynagrodzenia w na konto osobiste w ING okresie od 27.06 do 30.09. Bank zastrzega, że wpływ musi nastąpić przynajmniej w dwóch miesiącach kalendarzowych w kwocie nie niższej, niż 1000 zł. Nie ma natomiast dokładnej definicji wynagrodzenia, co zachęca do działania :)

Oprócz powyższych warunków wymagane jest jeszcze posiadanie do 10.11 konta osobistego (które posiadaliśmy w dniu 25.06 – wykluczeni są więc całkowicie nowi klienci) oraz posiadanie do 10.10 Otwartego Konta Oszczędnościowego (które również posiadaliśmy w dniu 25.06). Najprawdopodobniej te warunki definiują komu pokazuje się formularz promocyjny.

100 zł na start i podwyższone oprocentowanie

A co mamy do zyskania? Po pierwsze 100 zł premii za zapewnienie wpływów wynagrodzenia. Otrzymamy je do 20.10, o ile spełniliśmy powyższe warunki.

Po drugie podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym o 1,8% (co na dzień dzisiejszy daje 2,5% w skali roku), przy czym podwyższone oprocentowanie naliczane będzie dla kwoty do 10 000 zł, ale dopiero od 10.10.2017 do 10.01.2018.

100 zł za regularne inwestowanie

Po trzecie – kolejne 100 zł. Możemy je zgarnąć za… złożenie dyspozycji regularnego inwestowania (DRI). Bank zastrzega, że premię uzyskają tylko te osoby, które nie miały złożonej takiej dyspozycji na dzień 25.06. Wygląda jednak na to, że osoby inwestujące kilka miesięcy temu się nie załapią – regulamin mówi, że oprócz samego zlecenia konieczne jest jeszcze wypełnienie ankiety inwestycyjnej, podpisanie umowy zleceń nabycia tytułów uczestnictwa oraz nabycie jednostek wybranego funduszu inwestycyjnego (najlepiej jakiegoś bezpiecznego). Zlecenie musi zostać zrealizowane co najmniej dwa razy. Oprócz tego wymagane jest złożenie dyspozycji odbioru potwierdzeń drogą elektroniczną.

Z drugiej strony wypowiedzenie umowy zleceń nabycia funduszy i podpisanie jej ponownie teoretycznie pozwoli na… spełnienie powyższych warunków.

Nagroda za regularne inwestowanie zostanie wypłacona do 20.10. Więcej o regularnym inwestowaniu w ING pisałem w dziale laboratorium – tam też znajdziecie masę wiedzy i doświadczeń na ten temat.

100 zł za pożyczkę

Na koniec jeszcze jedna nagroda, czyli 100 zł za wzięcie pożyczki w wysokości od 5 000 do 60 000 zł z kodem promocyjnym CY131001922. Nie wydaje mi się jednak, aby dało się tu wyjść na plus – koszty pożyczki zapewne przebiją potencjalny zysk, dlatego nie doliczyłem tej premii w tytule wpisu.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Osobom nieposiadającym konta w ING przypominam, że ciągle można zdobyć łatwe 100 zł na start (oraz 2% na koncie oszczędnościowym przez pierwsze 4 miesiące). Biorąc pod uwagę, że to kolejna promocja ING dla obecnych klientów może się okazać, że warto posiadać to konto z uwagi na kolejne, potencjalne premie :-)

Nie przegap!

Komentarze

 • czyli czym prędzej trzeba rezygnować z regularnego inwestowania, bo może załapiemy się na kolejną promocję :)
  Ja już drugi raz dostałam za regularne inwestowanie :)

  Ewa Odpowiedz
 • Z 4 kont tylko na jedno przyszło 100zł za wpływy. Akurat na tym jednym wpływy pochodziło z poza ING. Jednak w regulaminie nie ma żadnej wzmianki o tym, że przelew miał przyjść z poza ING. Tez tak macie?

  meka Odpowiedz
  • Ale regulamin mówi o „pensji” lub „wynagrodzeniu”, może były to wpływy z konta prywatnego (nie firmowego)? W przypadku przelewu z innego banku ING nie jest w stanie stwierdzić, czy dane konto jest prywatne czy firmowe, swoje własne sprawdzić mogą…

   Don Quijote de la Mancha
  • W każdym przypadku był to wpływ z prywatnego konta. W regulaminie nie ma zapisu o koncie firmowym.

   meka
  • Naprawdę nie rozumiesz pojęć „pensja” i „wynagrodzenie”?
   A regulamin mówi: „Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest Klient indywidualny”.

   Don Quijote de la Mancha
 • Bonus za wynagrodzenie mam ale za inwestowanie nic nie wpłynęło… czy są jeszcze tacy co za inwestowanie nie otrzymali 100?

  jankos Odpowiedz
 • Po nr konta można rozpoznać bank i oddział, ale czy jest to firma? Ja dostawałem z ing firmowego.

  sojer Odpowiedz
 • To co Wisienkowicze, pozostaje reklamacja ? Mam przeczucie, że to nie przejdzie…

  warmaschine Odpowiedz
  • Wygląda na to, że czas na reklamację. Ja za DRI nie dostałem, aczkolwiek w dawnych czasach już korzystałem z DRI (niemniej uważam, że zapisy regulaminu wypełniłem).

   Marcin H
  • Także korzystałem – zastanawiam się czy Nas kwestia wcześniejszej wypełnionej ankiety inwestycyjnej nie przekreśla w szansach na uzyskanie premii…

   warmaschine
  • Nigdy nie korzystałem z inwestowania u nich i również dostałem tylko 100 za wynagrodzenie, w poniedziałek napiszę reklamację

   conrad_88
  • Chyba było za dużo reklamacji, bo ja mimo wstępnej odmowy w wiadomości później dostałem 100 PLN za DRI.

   Marcin H
 • Myślę, że dziwne zapisy regulaminu o wypłacie 20.10 gdy wymogi 10.11 mogą tu być przyczyną braku 100 za DRI nie mniej jednak dziwne jest to że ze 2 osoby dostały… Trzeba będzie sie upominać

  jankos Odpowiedz
 • A odwołujecie już DRI czy lepiej zostawić do czasu rozpatrzenia reklamacji? Co w praktyce oznaczałoby poświęcenie jeszcze jednej stówki.

  adamus Odpowiedz
 • Panowie, mam pytanko.
  Otóż widzę że dużo osób nie otrzymało premii za regularne inwestowanie w tym ja. Czy zaznaczyliście w formularzu jeśli takowy gdzieś był ten punkt regulaminu cyt. Oprócz tego wymagane jest złożenie dyspozycji odbioru potwierdzeń drogą elektroniczną.
  Szczerze mówiąc nie wiem czy takie coś gdzieś zaznaczyłem bo nie pamietam ale sprawdzając pocztę nie otrzymywałem żadnych potwierdzeń odbioru. Może to jest przyczyną że nie dostaliśmy premii. Można to jakoś sprawdzić czy mamy tą dyspozycję odbioru włączoną??

  pasikonik119 Odpowiedz
 • to się zaznaczało, czy wolisz listownie czy elektronicznie, ja miałem zaznaczoną email, dostaje też potwierdzenia na poczte email, więc raczej nie w tym tkwi problem ;)

  conrad_88 Odpowiedz
 • ale ja nie dostaję ani listownie ani elektronicznie. Można było wogóle nie zaznaczać i nie otrzymywać powiadomień

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Czy ktoś nie dostał 100 zł za wynagrodzenie? Może jakieś argumenty, żeby reklamacja została uznana?

  abc Odpowiedz
 • Odpowiedź na reklamację. Faktycznie – nagroda za wynagrodzenie się nie należała, ale czy w związku z tym również ta za regularne inwestowanie przepada?
  „nie wypłaciliśmy Pani nagrody za inwestowanie w ramach promocji Benefity za pensję, ponieważ nie spełniła Pani warunków tej promocji.

  Jednym z warunków uczestnictwa było:
  od 27 czerwca 2017 r. do 30 września 2017 r. przekazywać wynagrodzenie na swoje Konto w wysokości min. 1000 zł (jednorazowo), co najmniej w dwóch dowolnych miesiącach kalendarzowych. Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest Klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

  Otrzymywała Pani przelewu we wskazanym okresie na kwotę powyżej 1000 zł jednak zostały one nadane z rachunku osoby prywatnej, a nie firmy. Zatem nie mamy podstaw do stwierdzenia, że było to wynagrodzenie.

  Dlatego nie otrzymała Pani żadnej z nagród przewidzianych w promocji Benefity za Pensję.

  meka Odpowiedz
 • Ciągle zagadką pozostaje czemu nie dostaliśmy premii za regularne inwestowanie..ma ktoś już odpowiedz na reklamacje? Ja swoją złożyłem wczoraj- jak na razie bez odzewu

  warmaschine Odpowiedz
  • Myślę, że może chodzić o zawarcie umowy, należało ją wypowiedzieć i zawrzeć od nowa, jeśli ktoś już wcześniej skorzystał z tej promocji. Od początku były takie wątpliwości…

   abc
 • wychodzi na to że premie były wyplacane w pakiecie tzn. premia za DRI, premia za pensję i premia za pożyczkę. Wyjściowym było przelewanie wynagrodzenia. Jeśli był przelew wynagrodzenia można było dodatkowo skorzystać z premii za pożyczkę i DRI.

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Uczestnik może otrzymać kolejne 100 zł, jeśli spełni wszystkie warunki opisane w pkt 3 oraz dodatkowo
  spełni wszystkie poniższe warunki:
  1) w dniu 25 czerwca 2017 r. nie posiada DRI,
  2) wypełni ankietę odpowiedniości (ankietę inwestycyjną),
  3) podpisze z Bankiem Umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia
  lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania,

  A punkt 3 mówi
  Warunki Oferty
  3. Aby skorzystać z Oferty, Uczestnik musi spełnić wszystkie poniższe warunki:
  1) od 27 czerwca 2017 r. do 31 lipca 2017 r. wypełnić i wysłać Formularz zgłoszeniowy
  w Moim ING,
  2) od 27 czerwca 2017 r. do 30 września 2017 r. przekazywać wynagrodzenie na swoje Konto
  w wysokości min. 1000 zł (jednorazowo), co najmniej w dwóch dowolnych miesiącach
  kalendarzowych. Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego
  ING Bank Śląski S.A.
  ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice
  http://www.ingbank.pl
  2
  posiadaczem jest Klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne
  w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku,

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Po złożeniu reklamacji przyznana została premia za DRI. Nie trzeba było nowej umowy – wystarczyło zakończenie przed promocją poprzedniego DRI i zakup innego funduszu. Wcześniejsza umowa i wcześniejsze ankieta inwestycyjna pozostały w mocy. DRI zrealizowane zostało kilkakrotnie. No i był wpływ pensji z innego banku i była wcześniejsza premia za pensję. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji, niech pisze reklamację przez bankowość elektroniczną.

  Jeśli nie mieliście pensji, to nie spełniliście kryteriów.

  abba Odpowiedz
  • A jednak pomyłka – odwołuję wypowiedź sprzed chwili.
   SMS, który przyszedł mówił o wypłacie premii ZA PENSJĘ.
   Na rachunku wciąż nie ma premii za DRI. Co odpowiedzą na reklamację?

   abba
 • Ja dostałem odp na reklamację (żal czytać takie pierdoły) że niby nie dostałem bo nie było co najmniej 2 razy DRI no to wysłałem im scren gdzie jest nawet 3 razy zaksięgowane nabycie. Czekam aż się ustosunkują.

  jankos Odpowiedz
 • Przez bankowość można reklamować. Proszę o info o jak komuś reklamacja zostanie uznana. Widać, że bank nie wymięka i broni swojego stanowiska. Mam pytanie: czy gdzieś widoczna jest trzecia nagroda tj. 2,5 % na KO? Czy ktoś z tego korzysta?

  abc Odpowiedz
  • Tak, po wpłaceniu kasy wyświetla się 2,5% w szczegółach konta ale najpierw trzeba wpłacić. Ja wpłaciłam na puste konto oszczędnościowe.

   Lidia
 • Czy pojawił się u kogoś jakis odzew reklamacyjny ? Bo póki co moja skrzynka w bankowości online milczy jak grób…

  warmaschine Odpowiedz
  • Pierwsza reklamacja odrzucona (nie dostałem żadnej stówki), odwołałem sie i póki co bez odzewu. Nie spodziewam się pozytywnego rozstrzygnięcia – bank stoi na stanowisku, że był to przelew od Klienta Indywidualnego (mimo, że z innego banku), a ja nie jestem w stanie udowodnić że jest inaczej ;)

   Baton
  • pytam głównie o o premię pochodzącą z DRI..

   warmaschine
  • edit. Po 4 dniach dopiero reklamację zarejestrowali. Fakt, że dalej kontynuje DRI.

   warmaschine
  • Mi na obalenie ich teorii o niespełnieniu warunków nic jeszcze też nie odpisali… Pewnie siedzą i myślą co robić, jak nie dadzą jeszcze trochę to będzie trzeba się upominać o odsetki tworzą regulaminy których potem nie respektują i to niby są poważne instytucje finansowe którym powierzamy nasze ciężko zarobione pieniądze. Na pewno jak się spóźnimy z ratą kredytu to też powiedzą spoko nic się nie dzieje :P

   jankos
  • Zgadzam się w 100% !

   warmaschine
  • Jest grupka osób która walczy o 2 x 100, przelewy w większości przypadków szły z indywidualnych kont, ale zgodnie z wcześniejszymi wpisami Bank raczej nie ma możliwości tego sprawdzić, więc jakim cudem część osób się nie załapała? Na jakiej podstawie to stwierdzili? DRI zostawiam aktywne, bez dopłacania kasy… Trzeba ich jakoś przycisnąć, bo dawno nie było już takich problemów z premiami od banku…

   abc
  • Ludzie, pls. Kombinujecie jak oszukać, wykiwaća teraz macie pretensje bo ktoś nie chce dać się ……… Żenujące.

   gregoopl
  • Oszukać? Wiesz o czym ty chłopcze mówisz? Spełniłem zasady regulaminu , a teraz bank chce mnie oszukać nie dotrzymując jego warunków…

   warmaschine
  • Ja tam absolutnie nikogo nie próbuję oszukać ani wykiwać, ale Banksterzy regulaminy tworzą tak niejednoznaczne, by później interpretować je na swoją korzyść.
   W poprzednich promocjach przy podobnych zapisach nie było problemu, aby otrzymać premię, oficjalnie informowano nawet o tym na infolinii
   …a żenujące jest to, że myślisz, iż to bankierzy są krystalicznie czyści i walczą o to, aby nie dać się oszukać przez klientów korzystających z promocji …jeszcze może przez nich banki zbankrutują hehe ;)

   abc
  • nie wiem o czym mowa. Precyzując- ja pisze o sytuacji gdzie jest mowa o przelewie wynagrodzenia a ktoś sam sobie przelewa i ma pretensje że mu tego nie uznają. Sam korzystam z promocji, także tych bankowych- dlatego tu jestem. Ale jeśli ktoś wymaga czegoś ode mnie to albo wiem że to spełnię i biorę udział, albo odpuszczam i nie kombinuję.
   To tak jak w promocji Lidla ściemniacze kupowali co leci i potem zwracali wszystko mówiąc że są niezadowoleni. Niby wszystko zgodnie z regulaminem ale……

   gregoopl
 • Moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, premia za DRI wpadnie na konto w ciągu 3 dni roboczych :-)

  broker Odpowiedz
 • pyt. techniczne – jak wypowiedzieć DRI? Napisać wiadomość do banku, czy jest jakaś opcja anulowania? Widzę tylko możliwość zmiany funduszu lub zbycia udziałów.

  sojer Odpowiedz
  • Na pewno da się to anulować samemu z poziomu bankowości online ale gdzie chwilowo nie powiem szukaj w starym wpisie o DRI tam chyba było

   jankos
 • Przyśpieszyli z reklamacjami. Wczoraj wieczorem wysłałem wiadomość, a dzisiaj rano 100 za DRI wpłynęła na konto.

  Rafal P Odpowiedz
  • Potwierdzam – jest kasa za DRI :), a wczoraj dostałem przeprosiny i informację że do 3 dni pieniądze będą na koncie:)

   pawelko
 • Ja nie pisałem reklamacji, tylko wiadomość do obsługi (nie wybrałem kategorii reklamacja) i 23.10 otrzymałem odpowiedź negatywną:

  „Nie wypłaciliśmy Panu nagrody 100 zł za inwestowanie ponieważ nie spełnił Pan wszystkich warunków tej promocji. Zgodnie z Regulaminem :
  Uczestnik może otrzymać kolejne 100 zł, jeśli spełni wszystkie warunki opisane w pkt 3 oraz dodatkowo spełni wszystkie poniższe warunki:
  1) w dniu 25 czerwca 2017 r. nie posiada DRI,
  2) wypełni ankietę odpowiedniości (ankietę inwestycyjną),
  3) podpisze z Bankiem Umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania,
  4) w okresie od 27 czerwca 2017 r. do 30 września 2017 r.:
  a) złoży zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych przez system bankowości internetowej lub w oddziale, na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa,
  b) dokona wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa na ten rejestr,
  c) złoży DRI w ramach tego rejestru,
  d) nabędzie jednostki uczestnictwa w ramach tej DRI, co najmniej dwa razy,
  e) złoży dyspozycję odbioru potwierdzeń drogą elektroniczną (na adres e-mail) na ten rejestr.

  Pan nie nabyć co najmniej 2 razy jednostek uczestnictwa w ramach założonej Dyspozycji Regularnego Inwestowania do 30 września 2017 r. Dlatego nie wypłaciliśmy Panu nagrody.”

  Dzisiaj natomiast (27.10) otrzymałem przelew premii za DRI ;). Liczę jeszcze na kolejną premię do 15.12 w ramach innej promocji DRI oraz na premię za pożyczkę (w ramach benefitów za pensję).

  Full pakiet +~370 PLN ;).

  Marcin H Odpowiedz
  • Właśnie dziś wypłacono mi 100 PLN za pożyczkę 5 000 PLN, która kosztowała mnie 17,16 PLN odsetek i zamknięcie KK w innym banku, żeby nie płacić horrendalnej prowizji za udzielenie, czyli dało się zarobić i na pożyczce :-D. Oczywiście dość szybko nadpłaciłem pożyczkę w taki sposób, aby do spłaty pozostało nie mniej niż część kapitałowa 1. raty (warunek mówił o spłacie 1. raty w pełnej wysokości). 2. rata to było tylko jakieś 17 PLN (kredyt był na 3 msc). Mogło być jeszcze lepiej, ale przy drukowaniu dokumentów przez pracownika oddziału przeoczyłem zmianę dnia spłaty, co spowodowało, że pierwszą ratę płaciłem ok. 20 dni później niż planowałem (można było bardziej wyśrubować wynik).

   Marcin H
  • Trzeba było napisać w czasie promocji, a nie po fakcie hehe

   abc
  • dzisiaj przy logowaniu pojawiła mi się oferta 100 zł za pożyczkę ważna do 31.01.2018. @Marcin H napisz dokładniej szczegóły Twojej pożyczki

   karampuk
  • Mi też się wyświetliła taka oferta, wygląda nawet ciekawie tylko prowizja za udzielenie psuje temat …
   Można się jej pozbyć – biorąc pożyczką powyżej 20000.

   Marcin H – rozumiem, że spłaciłeś prawie całą pożyczkę zaraz po jej udzieleniu pozostawiając kwotę kapitału na cała pierwszą ratę ?

   mbo
  • też mam taką ofertę, stówka za wzięcie pożyczki, przy pożyczce >20tys. nie ma prowizji, wg Was to się opłaca, gdyby zaciągnąć i od razu spłacić?

   Stef
 • Można brać udział w kilku promocjach na raz w DRI? Jak to robicie?

  Monika Odpowiedz
 • Kiedyś chyba w lutym była promocja „100zł za regularne inwestowanie”
  Potem była promocja „Benefity za pensję” dostępna u wybrańców i część tej promocji polegała na DRI. Jeszcze w czasie trwania tej promocji pojawiła się następna polegająca tylko na DRI (tym razem za 250zł) dostępna dla wszystkich. Jeśli z tej pierwszej po premii wypłaciło się kasę z funduszu, natomiast do drugiej nie przystąpiło od razu jak się pojawiła tylko pod koniec, to można było brać udział w każdej z nich. Ważne żeby za każdym razem w inny fundusz inwestować.

  adamus Odpowiedz
  • Dokładnie tak. Ja czekam jeszcze na wypłatę z ostatniej do 15.12. Za obie poprzednie już dostałem nagrody.

   Marcin H
 • Regulamin promocji ING na 100 zł za przelewanie pensji, 100 za regularne inwestowanie i 100 za pożyczkę wymagał:
  „3) co najmniej do 10 listopada 2017 r. być posiadaczem Konta, na którym zostało zaksięgowane wynagrodzenie wskazane w pkt 3.2),
  4) co najmniej do 10 października 2017 r. być posiadaczem OKO”
  Zatem po dzisiejszym dniu nic nas w ING nie trzyma. Przyznaję, że apkę mają sprawną a bankowość na komputerze też niezła. Zamykacie zgodnie z zasadą minimalizacji, czy zostawiacie, by załapać się na kolejne promocje dla obecnych klientów (ta właśnie taka była)? Nie premiują czasem płatności zbliżeniowych apką, Android Payem albo czegoś?

  abba Odpowiedz
  • Ja zamykam, tylko wydam jeszcze 3 stówy, żeby nie płacić za kartę.

   Bartek
  • Kartę ING można było zamknąć już dawno, zastępując ją bezwarunkowo bezpłatną kartą HCE „Mastercard w telefonie”. Regulamin wymagał „posiadania karty płatniczej wydanej do rachunku”, a ta karta spełnia kryterium. Nie trzeba wykonywać transakcji 300 zł/mies. Sprawdzone od wiosny.
   Karta „Mastercard w telefonie” HCE jest bezpłatna do 28 grudnia 2017. Potem będzie kosztować 7 zł lub płatności 300/mies.

   abba
 • Odpisano mi tak:
  100 zł za Regularne Inwestowanie – Po spełnieniu wszystkich warunków określonych Regulaminem promocji nagrody będziemy wypłacać 15 grudnia 2017 r.
  Regularne Inwestowanie,. [tu link do reg]
  Dodam, ze jednym z warunków otrzymania nagrody jest „Uczestnik w momencie wypłaty premii (15.12.2017) będzie właścicielem Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN (dalej OKO) lub rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego otwartego w Banku oraz będzie posiadał jednostki uczestnictwa na rejestrze ( … ) „

  Jeśli miałaby Pani dodatkowe pytania, jesteśmy do Pani dyspozycji.

  Z pozdrowieniami
  Katarzyna Marciniak

  Niki Odpowiedz
  • To o czym napisali dotyczy następnej promocji z inwestowaniem, do której trzeba było przystąpić do 29.09 nabywając jednostki za 250zł i ustawiając DRI też na 250zł.
   A w promocji Benefity za pensje kupowaliśmy za jednostki za 100zł i termin wypłaty premii upłynął 20.10.

   adamus
 • ING daje stówkę – tym razem za inwestowanie w IKE – może opis jak to ugryźć?

  https://www.ingbank.pl/lp/ike100

  asdf Odpowiedz
 • Drugi raz przyłączam się do pytania a to ze względu , że się dzisiaj bardzo lenie. Jak to ugryźć i później wyskoczyć aby zgarnąć premię i nic nie napsocic ? Po RI do hazardu dalej ciągnie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Tylko po sprzedaży zaraz tego IKE trza będzie oddać państwu to co państwowe i samemu wypełniać pita czy się może mylę? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Jesli wyplacisz przed emerytura to bank sam pobierze podatek. Czyli koszty beda dwa razy wieksze niz otrzymana premia.

   aaaa
  • Chwilunia, podatek płacimy od zysku z inwestycji. Jeśli go nie będzie – podatku również nie będzie. Jeśli wybierzemy fundusz bezpieczny, który generuje mizerny zysk, to podatek również będzie znikomy. Właściwie powinno nam zależeć na zapłaceniu jak największego podatku, który -przypominam- płacimy od zysku. Wpłacony kapitał pozostaje nienaruszony, o ile inwestycja okaże się trafioną. Moim zdaniem należy spełnić warunki promocji, skasować premię, a później zlikwidować IKE lub dalej inwestować,jak kto lubi :-)

   gajowy
  • Gajowy zdaje się mieć rację. Zapłacimy 19% podatku dokładnie tak samo, gdyby zainwestować w ten fundusz bez IKE. Pytanie, czy nie ma w TOiP opłat za likwidację IKE. Co warte zaznaczenia, likwidacja IKE nie przeszkadza w jego otwieraniu w przyszłości. Wygląda to na możliwość zarobienia kolejnej stówki na regularnym inwestowaniu, tylko tym razem w opakowaniu IKE i blokując od 29 grudnia 2017 do 16 kwietnia 2018 kwotę 750 zł. Gdyby tę kwotę ulokować w 3-miesięczną lokatą na ponad 65%(!), to po odjęciu podatku otrzymalibyśmy właśnie stówkę. W dodatku wpłacamy stopniowo, więc druga i trzecia wpłata mogą jeszcze przed wpłatą pracować na jakiejś lokacie, powiększając zysk. Ile fundusz wypracuje zysku, jest właściwie obojętne, byle nie było straty.

   abba
  • przy bezpieczniejszych funduszach i takim krótkim czasie podatek jest praktycznie pomijalny. Gorzej (dla mnie) że można mieć tylko jedno IKE. Można zamknąć (i otworzyć w ING) ale akurat na moim IKE mam dużo więcej niż 100 niepobranego podatku. Można przenieść, ale mam obligacje korporacyjne. trochę akcji – wszystko musiałbym sprzedać i przenosić gotówkę. Dla 100 nie opłaca się

   karampuk
 • nie wiem gdzie to umieścić więc pytam tutaj: ING proponuje premię PLN 100 za wzięcie pożyczki, a pożyczka powyżej 20 tys. PLN nie zawiera prowizji…

  czy jeśli wezmę coś takiego:
  Kalkulacja
  Kwota kredytu: 21 000,00 PLN, Okres kredytowania: 3 miesiące, Rata: 7 100,45 PLN

  i spłacę całość w terminie spłaty pierwszej raty, to się „opłaca”?

  Pomóżcie! :)

  Stef Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy