Citi Handlowy: premia za kartę kredytową Citibank do 200 zł

Przez pewien czas Citi Handlowy bardzo często oferował możliwość wyrobienia karty kredytowej z premią dzięki serwisom typu Groupon. Zazwyczaj do zdobycia było do 200 zł na bardzo prostych zasadach. Okazuje się, że promocja ciągle jest aktywna i to bezpośrednio na stronie banku. Każdy klient, który wyrobi kartę kredytową MasterCard lub Visa (w tym karta MC World oraz Wizzair) może zgarnąć w łatwy sposób 100 lub 200 zł.

Zgodnie z regulaminem oferta dostępna jest dla nowych klientów banku, a dokładniej tych, którzy nie posiadali karty kredytowej w Citi Handlowym od 1.01.2012. Nie jest również możliwa wymiana obecnej karty na nową.

Do 200 zł premii za kartę kredytową

A co da nam wyrobienie karty kredytowej Citibank? Do zdobycia jest 200 zł, jeśli bank przyzna nam jedną z kart: Citibank Visa Silver, Citibank MasterCard Silver, Citibank Visa Gold, Citibank MasterCard Gold, Citibank Visa Platinum, Citibank MasterCard Platinum.

Premia wynosi o połowę mniej, czyli 100 zł, jeśli wybierzemy kartę „z dodatkiem” czyli: : Citibank World MasterCard, Citibank Wizz Air World MasterCard, Citibank LOT Visa Silver, Citibank LOT MasterCards Silver, Citibank LOT Visa Gold, Citibank LOT MasterCard Gold, Citibank LOT Visa Platinum, Citibank LOT MasterCard Platinum, Citibank-BP Payback, Citibank-Elle.

100 zł premii i darmowe loty liniami Wizzair

Aktualizacja: Citi przestaje być partnerem Wizzair! Nie założycie już tej karty – pozostałe są jednak ciągle dostępne! ;)

Warto zastanowić się które rozwiązanie będzie lepsze długoterminowo. Jeśli zależy nam na samej premii – warto wyrobić kartę dającą 200 zł zysku. W przypadku kilku podróży samolotem w roku bardziej mogą się opłacać karty LOT lub Wizz Air. Ta pierwsza oferuje 3% – 5% zniżki na loty naszym narodowym przewoźnikiem, natomiast ta druga – darmowe członkostwo w Wizzair Discount Club o wartości 130 zł rocznie, dzięki któremu możemy polecieć za granicę nawet za ok. 60 – 70 zł! Poniżej znajduje się przykładowa trasa Poznań – Doncaster, która zamiast 158 zł kosztować nas będzie zaledwie 68 zł w dwie strony!

Wizzair Discount Club - karta kredytowa

Co więcej – pierwsza transakcja kartą (Wizz Air) da nam 1000 punktów powitalnych, które możemy wymienić na bilety liniami Wizzair. Dodatkowo za każde wydane 5 zł kartą otrzymamy 1 punkt (lub 2 punkty za zakupy na wizzair.com). Każde zebrane 5 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 zł, czyli realnie zyskujemy 2 – 4% cashbacku. Oznacza to, że za punkty powitalne oraz 360/180 złotych wydane kartą zarobimy mniej więcej tyle punktów, aby powyższą trasę Poznań – Doncaster pokonać za darmo… w dwie osoby!

Wracając jednak do samej premii za wydanie karty – aby zgarnąć obiecane 100 lub 200 zł, zgodnie z regulaminem, konieczne będzie złożenie wniosku przez internetowy formularz kontaktowy, podpisanie umowy, a następnie dokonanie 3 operacji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł w ciągu 3 miesięcy od wydania karty. Jeśli transakcje zmieszczą się w terminie – do końca czwartego miesiąca od daty podpisania umowy o kartę bank premię na jej rachunek. Jak widać warunki promocji są banalne.

Citi Handlowy: 200 zł karta kredytowa

Roczne zwolnienie z opłaty za Kartę Kredytową Citibank

Ale to jeszcze nie wszystko. Oprócz premii za wyrobienie karty oraz ewentualnej zniżki na loty samolotem – Citibank nie pobierze ani złotówki za pierwszy rok posiadania karty dzięki promocji Roczne zwolnienie z opłat. Co więcej – bank znany jest z tego, iż po telefonie na infolinie (w celu hipotetycznego zamknięcia karty) okres ten zostanie przedłużony… dożywotnio! W najlepszy wypadku zyskujemy więc darmową kartę kredytową, punkty wymienialne na loty samolotem (lub cashback), 56 dni okresu na spłatę zadłużenia oraz 100 lub 200 zł premii startowej. Oferta wydaje się świetna, jeśli potrzebna nam jest karta „do wszystkiego”.

Na sam koniec warto dodać, że Citibank już na starcie określa warunki minimalne wymagane do wydania karty:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 21 lat dochód netto – minimum 1200 zł zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce, dla osób prowadzących działalność gospodarczą – wiek min. 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

Biorąc udział w promocji warto również zaznajomić się z TOiP.

Nie przegap!

Komentarze

 • przypominam ze citi jest bardzo restrykcyjny jesli chodzi o karty
  i nie daje ot tak
  mi nie dali przy 5tys zarobkow i ratach 400zl

  LOL Odpowiedz
 • do tych 3 operacji bezgotówkowych na min 300 zl plaza zaliczą??
  szkoda ze dopiero teraz bo tydzien temu bilet do usa kupowałem i ładny rabat by był:/

  aarek1404 Odpowiedz
 • LOL, zgadza się, ale z drugiej strony nie znam nikogo, kto by specjalnie narzekał później na kartę. Oprócz tego, że może być za darmo, dużo osób poleca ją ze względu na profesjonalną obsługę, małą awaryjność, dodatkowe bonusy. Także warto próbować.

  arek, zaliczą :)

  Michał Odpowiedz
 • mi przyznali za 2 razem dopiero (3k na reke i brak zobowiazan typu inne kredyty) ale limit chcialem najnizszy, 3 kafle chyba. Jest darmowa i nie marudze bo 200 wpadlo (aha to nie byla KK Wizz) :-)

  Krzychoo Odpowiedz
 • mi jeszcze 200 zł nie wpadło, mają czas do końca stycznia, a potem reklamacja

  Artin Odpowiedz
 • już 3 tydzień rozpatrują mój wniosek :( ile to u was trwało?

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Dziwne rzeczy opisujecie mi dali na 1 rok 10700 kredytu bez problemu. Kolejny rok za friko bez opłat. Zwiększać limitu nie próbowałem.

  Piotr Odpowiedz
 • Tyle, że tu widzę ze za przeslanie karty przesylką kurierską płaci się 30zł. Czy jest możliwość uniknięcia tej opłaty?

  wojokamil Odpowiedz
 • Jasne, po prostu karta przyjdzie tradycyjnie pocztą za free ;)

  Michał Odpowiedz
 • Dzięki. Patrzę teraz na stronę wizzair i tam jest informacja, że za kazde wydane 10zł jest 1 punkt. nie za 5.

  http://wizzair.com/pl-PL/travel_services/WIZZ_Card

  wojokamil Odpowiedz
 • oj, mój błąd. Chodzi o to, ze aby obniżyć cenę biletu o 1zł trzeba wydać 10 punktów, nie 5.

  I druga sprawa, biorę kartę i mam bezpłatne członkostwo w wizzair, ale to na rok. pozniej by korzystać ze znizek, musze płacić tam 130zł rocznie?

  wojokamil Odpowiedz
 • @wojokamil – nie, nie musisz płacić za członkostwo. Mi przy zarobkach 4 k. brutto przyznali 10 k. limitu. Gdy zgłosiłem chęć wypowiedzenia umowy to pobrane opłaty za kartę zwrócili i mam ją drugi rok za darmo. Przy zakupach biletów Wizz bardzo się przydaje.

  Darek Odpowiedz
 • @Darek, dzięki za info. Właśnie też wygrzebałem z regulaminu, którego swoją drogą ciężko było się doszukać.

  „Wizz Air nadaje
  Klientom posiadającym ważne Umowy o Kartę członkostwo w
  Klubie Wizz Discount Club i zobowiązuje się przedłużać je bezpłatnie raz do roku.”

  wojokamil Odpowiedz
 • A czy przy umowie o dzieło jest szansa na takową kartę ? Zależy mi na wizz ..nie wiem czy jest sens w ogóle składać wniosek.

  monana Odpowiedz
 • @monana Przecież we wniosku jest wszystko w formie oświadczenia. Złożenie nic nie kosztuje.

  Darek Odpowiedz
 • Znajomy przy um. zlecenie na ok. 2-3 tys. dostał bez problemu i to chyba nawet z nie najniższym limitem.

  Michał Odpowiedz
 • pytanie czy rencista lub emeryt dostanie którąkolwiek z kart?

  frostee Odpowiedz
 • wniosek złożyłem, mają teraz promocje dla abonentów PLAY. Jeżeli posiadasz abonament na tel lub neta to karta jest dożywotnio bezpłatna po przekazaniu kopii faktury Play kurierowi przy podpisaniu umowy

  aarek Odpowiedz
 • frostee – renciści i emeryci to chyba najlepsza grupa dla banków, bo mają zapewniony stały dochód. Może nie dostaniesz dużego limitu, ale jakikolwiek – raczej bez problemów ;)

  jack Odpowiedz
 • aarek, dzięki za świetne info!

  Michał Odpowiedz
 • Złożyłem dzisiaj wniosek, ciekawi mnie ile czasu potrwa rozpatrzenie wniosku? A może, ktoś się orientuje od czego zależy jaką kartę ewentualnie dostanę – czy z premią 100 czy 200 zeta.

  diego Odpowiedz
 • wszystko opisane w artykule… 100 za kk z bonusami lotniczymi i 200 za zwykłą kk

  aarek Odpowiedz
 • mnie właśnie rozpatrzyli pozytywnie wniosek o zwykłą KK, złożyłem go 2 stycznia …

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • diego, zależy co wybierzesz podczas rozmowy z konsultantem o ile się nie mylę.

  zdezintegrowany – wow, strasznie długo! Oby teraz było z górki :)

  Michał Odpowiedz
 • wybrałem podczas rozmowy zwykłą kartę kredytową więc nie wiem co mogę ewentualnie dostać – na pewno nie wybrałem kart z bonusami lotniczymi. A miła pani mówiła, że rozpatrzenie wniosku trwa 2-3 dni robocze…

  diego Odpowiedz
 • diego można wiedzieć jaki podałeś zarobek netto?

  H13 Odpowiedz
 • H13 – a dlaczego pytasz? Podałem ok. 2000 netto.

  diego Odpowiedz
 • diego – bo się zastanawiam czy rodzaj otrzymanej karty zależy od dochodów.

  H13 Odpowiedz
 • „wniosek złożyłem, mają teraz promocje dla abonentów PLAY. Jeżeli posiadasz abonament na tel lub neta to karta jest dożywotnio bezpłatna po przekazaniu kopii faktury Play kurierowi przy podpisaniu umowy

  28 stycznia 2014, 14:42 przez aarek #”

  promocja nie dotyczy karty wizz air

  hermik Odpowiedz
 • a po jakim czasie można zamknąć konto bez problemów ?

  i czy są jeszcze jakieś warunki do spełnienia oprócz wykonania 3 transakcji na łączną kwotę minimum 300 zł do 4 miesięcy od podpisania umowy czy to tylko i wyłącznie TYLE ?

  Pytam bo wydaje się to bardzo dobrą ofertą… :)

  alma Odpowiedz
 • Zamknąć pewnie najlepiej po otrzymaniu 200 zł. Są tylko takie warunki do spełnienia.

  Li Odpowiedz
 • alma, potwierdzam. Proste warunki, karte można zamknąć bez problemu po otrzymaniu premii. Ew. próbować mieć za free bezterminowo ;)

  Michał Odpowiedz
 • Kiedy ja po roku chciałem zrezygnować z karty, Pani na infolinii oczywiście zaproponowała brak opłat. Kiedy powiedziałem, że to mnie nie przekonuje zaproponowała dodatkowo 10% moneyback od transakcji do 500 PLN, czyli 50PLN do mnie wróci. Chciałem jeszcze coś wytargować, ale już mi się nie udało:)

  bigos Odpowiedz
 • bigos dzięki za podpowiedź :)

  velsatis82 Odpowiedz
 • Panowie prosba moze ktos uspokoic moja mame (bedzie czytala dzisiaj bloga) bo jako starsza osoba boi sie kredytów oraz nie wierzy że ktos za 300 zł wydane moze jej zwrocic 200 zł .Ponadto gdzies wyczytala ze City daje karty platne za rok 96 zł i nie mozna ich zamknac przed 12 mcami.Chodzi zeby napisac ze karta jest darmowa i mozna ja zamknac kiedy sie chce.Moze wam uwierzy.Dzieki

  rw Odpowiedz
 • rw –>
  CITIBank ma najlepszy w kraju dział retencji, będą dzownić do Twojej mamy do bólu, jeśli Twoja mama jest bardzo… powtarzam bardzo asertywna, to niech weźmię kartę, bo faktycznie jest ona bezkosztowa :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • rw –> kwestie zdolności pomijam, rzecz jasna … zakładam, że tu nie ma przeciwskazań.

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • „dokonanie 3 operacji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł w ciągu 3 miesięcy od wydania karty”

  czyli np 3 x 100 zł (wydanie min 300 zł w 3 miesiące w 3 operacjach bezgotówkowych?)

  rdk Odpowiedz
 • rdk, dokładnie tak – operacje dowolne, kwoty dowolne, byle się zgadzało :)

  Michał Odpowiedz
 • rozmawiałem z konsultantką na infolinii po wypełnieniu wniosku o kontakt i przy dochodzie 1850 zaproponowała mi o kartę ze 100 zł zwrotem po wykonaniu 3 tranzakcji więc podziękowałem

  H13 Odpowiedz
 • Nie orientujecie sie czy jest sens wysłania ponownie wniosku o karte po odrzuceniu pierwszego?.Wg mnie powinienem dostac (w BIK jestem czysty i nie mam kredytów) , czytałalem ze za 2 razem dostał karte @Krzychoo ale to było jesienia.

  mk Odpowiedz
 • mk: Też mnie to zastanawia. W jednym tygodniu BZ WBK zaproponował mi zwiększenie limitu na karcie o 5 tys i jednocześnie (!) limitu w koncie o 6 tys oraz kredyt gotówkowy 20 tys. W tym samym czasie BNP Paribas odmówił mi KK na 1 tys. Rozumie ktoś ich politykę…?

  Ania Odpowiedz
 • Umowa jest na 12 miesięcy.
  Ale i tak nic nie kosztuje 1 rok więc spoko

  Wziąłem Odpowiedz
 • Wziąłem # to super że nam o tym powiedziałeś, tylko po co? nikt Cię tu nie zna i czy wziałeś czy nie to …

  on Odpowiedz
 • Jednej kwestii nie mogę się doczytać. Czy jeśli wezmę kartę kredytową wizz air to mogę ją zamknać po 10miesiacach czy też nie?
  Jeśli zamknę ją po 13 miesiącach to zapłacę 96zl ?

  travosz Odpowiedz
 • Po pierwszym „darmowym” roku karta Wizz kosztuje 18 zł / miesiąc (i ew. 9 zł / miesiąc za kartę dodatkową) więc jeśli zamkniesz kartę po 13 miesiącach to zapłacisz tylko za ten dodatkowy miesiąc :)
  Wyższa opłata miesięczna dotyczy kart wydanych po 31.08.2013 (przedtem było 8 zł /m).

  Zdq Odpowiedz
 • dzis dzwonili i prosili o wykonanie pierwszej transakcji, za to mam dostac 50 pln cashback. Tez tak mieliscie? Nic na temat 50 pln od pierwszej transakcji nie moge znalezc.

  loll Odpowiedz
 • 10 dni po trzeciej transkacji, uznanie premii pojawiło się na rachunku karty :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • @ loll

  mam prośbę, jak tylko uda Ci się odzyskać 50 zł lub dowiedzieć czegoś więcej na ten temat bardzo proszę daj znać. Z góry dziękuje.

  velsatis82 Odpowiedz
 • velsatis82 …
  nie bardzo wiem o jakie 50 PLN chodzi :(
  w moim przypadku to było klasyczne 200 PLN :)
  ale jak coś wynegocjuję przy zamykaniu karty to oczywiście napiszę :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy