Citi Handlowy: premia za kartę kredytową Citibank do 200 zł

Przez pewien czas Citi Handlowy bardzo często oferował możliwość wyrobienia karty kredytowej z premią dzięki serwisom typu Groupon. Zazwyczaj do zdobycia było do 200 zł na bardzo prostych zasadach. Okazuje się, że promocja ciągle jest aktywna i to bezpośrednio na stronie banku. Każdy klient, który wyrobi kartę kredytową MasterCard lub Visa (w tym karta MC World oraz Wizzair) może zgarnąć w łatwy sposób 100 lub 200 zł.

Zgodnie z regulaminem oferta dostępna jest dla nowych klientów banku, a dokładniej tych, którzy nie posiadali karty kredytowej w Citi Handlowym od 1.01.2012. Nie jest również możliwa wymiana obecnej karty na nową.

Do 200 zł premii za kartę kredytową

A co da nam wyrobienie karty kredytowej Citibank? Do zdobycia jest 200 zł, jeśli bank przyzna nam jedną z kart: Citibank Visa Silver, Citibank MasterCard Silver, Citibank Visa Gold, Citibank MasterCard Gold, Citibank Visa Platinum, Citibank MasterCard Platinum.

Premia wynosi o połowę mniej, czyli 100 zł, jeśli wybierzemy kartę „z dodatkiem” czyli: : Citibank World MasterCard, Citibank Wizz Air World MasterCard, Citibank LOT Visa Silver, Citibank LOT MasterCards Silver, Citibank LOT Visa Gold, Citibank LOT MasterCard Gold, Citibank LOT Visa Platinum, Citibank LOT MasterCard Platinum, Citibank-BP Payback, Citibank-Elle.

100 zł premii i darmowe loty liniami Wizzair

Aktualizacja: Citi przestaje być partnerem Wizzair! Nie założycie już tej karty – pozostałe są jednak ciągle dostępne! ;)

Warto zastanowić się które rozwiązanie będzie lepsze długoterminowo. Jeśli zależy nam na samej premii – warto wyrobić kartę dającą 200 zł zysku. W przypadku kilku podróży samolotem w roku bardziej mogą się opłacać karty LOT lub Wizz Air. Ta pierwsza oferuje 3% – 5% zniżki na loty naszym narodowym przewoźnikiem, natomiast ta druga – darmowe członkostwo w Wizzair Discount Club o wartości 130 zł rocznie, dzięki któremu możemy polecieć za granicę nawet za ok. 60 – 70 zł! Poniżej znajduje się przykładowa trasa Poznań – Doncaster, która zamiast 158 zł kosztować nas będzie zaledwie 68 zł w dwie strony!

Wizzair Discount Club - karta kredytowa

Co więcej – pierwsza transakcja kartą (Wizz Air) da nam 1000 punktów powitalnych, które możemy wymienić na bilety liniami Wizzair. Dodatkowo za każde wydane 5 zł kartą otrzymamy 1 punkt (lub 2 punkty za zakupy na wizzair.com). Każde zebrane 5 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 zł, czyli realnie zyskujemy 2 – 4% cashbacku. Oznacza to, że za punkty powitalne oraz 360/180 złotych wydane kartą zarobimy mniej więcej tyle punktów, aby powyższą trasę Poznań – Doncaster pokonać za darmo… w dwie osoby!

Wracając jednak do samej premii za wydanie karty – aby zgarnąć obiecane 100 lub 200 zł, zgodnie z regulaminem, konieczne będzie złożenie wniosku przez internetowy formularz kontaktowy, podpisanie umowy, a następnie dokonanie 3 operacji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł w ciągu 3 miesięcy od wydania karty. Jeśli transakcje zmieszczą się w terminie – do końca czwartego miesiąca od daty podpisania umowy o kartę bank premię na jej rachunek. Jak widać warunki promocji są banalne.

Citi Handlowy: 200 zł karta kredytowa

Roczne zwolnienie z opłaty za Kartę Kredytową Citibank

Ale to jeszcze nie wszystko. Oprócz premii za wyrobienie karty oraz ewentualnej zniżki na loty samolotem – Citibank nie pobierze ani złotówki za pierwszy rok posiadania karty dzięki promocji Roczne zwolnienie z opłat. Co więcej – bank znany jest z tego, iż po telefonie na infolinie (w celu hipotetycznego zamknięcia karty) okres ten zostanie przedłużony… dożywotnio! W najlepszy wypadku zyskujemy więc darmową kartę kredytową, punkty wymienialne na loty samolotem (lub cashback), 56 dni okresu na spłatę zadłużenia oraz 100 lub 200 zł premii startowej. Oferta wydaje się świetna, jeśli potrzebna nam jest karta „do wszystkiego”.

Na sam koniec warto dodać, że Citibank już na starcie określa warunki minimalne wymagane do wydania karty:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 21 lat dochód netto – minimum 1200 zł zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce, dla osób prowadzących działalność gospodarczą – wiek min. 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

Biorąc udział w promocji warto również zaznajomić się z TOiP.

Nie przegap!

Komentarze

 • @sakhal, raczej nie, ta jest całkiem inna i wg regulaminów się nie łączą.

  pws Odpowiedz
 • Pond 4 tygodnie temu złożyłam wniosek o kartę kredytową w City przez ich stronę internetową. Dopiero po przeszło 2 tyg. skontaktowano się ze mną (call center firma z Gdyni), która w imieniu banku przeprowadziła konieczny wywiad a następnie przysłano kuriera z dokumentami. W dwóch kopertach wręczono mi dokumenty. Wersja dla klienta miała być kopią tego co podpisywało się i zwracało do banku – TAK NIE BYŁO, więc proszę uważać. Spis dokumentów jakie otrzymacie na maila a które ma przynieść kurier nie jest tożsamy z faktycznie dostarczonym. Zwróćcie na to uwagę. Po 3 dniach od podpisania wniosku o wydanie karty, ktoś z banku miał do mnie zadzwonić i poinformować w jakiej wersji mam dostarczyć zaświadczenie o zarobkach (firma pośrednicząca, z którą jest kontakt na początku – formularz na stronie City, również przeprowadziła wstępną ocenę zdolności kredytowej m.in. na podstawie zgody na sprawdzenie nas w BIK). Po tygodniu zaniepokojona (kurierowi musiałam przekazać ksero dowodu osobistego) zadzwoniłam do banku z pytaniem, czy dotarł do nich mój wniosek o kartę kredytową, ponieważ w przeciągu kilku dni ktoś z banku miał do mnie zadzwonić. Potwierdzili, że jest u nich mój wniosek i na dniach miał ktoś do mnie oddzwonić w celu dalszej weryfikacji. Jest cisza od przeszło 1,5 tyg. a w sumie od 2,5 tyg. od podpisania dokumentów + 2 tyg. jakie czekałam po złożeniu wniosku przez www.
  Mam nadzieję, że uda się wszystko „zamknąć” w przeciągu 2 m-cy!!!! Nic dziwnego, że ta promocja na kartę kredytową trwa tak długo, bo aż o d czerwca 2013 roku skoro od chwili wypełnienia formularza na stronie internetowej do faktycznego otrzymania do ręki plastiku mija tak długi okres czasu. Mam nadzieje, że dostanę kartę zanim ta „promocja” wygaśnie….
  Jednym słowem ta promocja jest dla cierpliwych ludzi.

  stracony_czas Odpowiedz
 • Właśnie otrzymałem zwrot: „OFERTA SPECJALNA: CASH BACK 50ZL” karta MC, transakcje robione w kwietniu. :).
  Czy ktoś może potwierdzić że dostał taki bonus ale do karty VISA?

  Marek_ Odpowiedz
 • @Marek_

  Mozesz przypomniec co trzeba (co trzeba bylo) zrobic aby taki bonus dostac? Mam KK Citi otwierana juz dawno temu (z pol roku – nie z tabletem, tylko 200zl w gotowce) i takiej dodatkowej oferty nie bylo a chetnie bym ja wykorzystal ;)

  Krzychooo Odpowiedz
 • To musi być jakiś wewnętrzny bonus, nie znam warunków i zasad jego przyznawania. Nie znalazłem też żadnego regulaminu tej promocji, ktoś prędzej pisał że dostał informacje na infolinii że za wykonanie płatności jest przyznawany bonus 50 zł (luty, kwiecień). Teraz się zastanawiam czy to dotyczy tylko MC czy też może VISY (żona założyła kartę VISA ale na razie jeszcze nic nie dostała) Pozdr.

  Marek_ Odpowiedz
 • Dotyczy : Mój profil
  Message: Witam,
  proszę o odpowiedź, co w historii transakcji oznacza wpływ: OFERTA SPECJALNA: CASH BACK 50ZŁ?
  Za co się go otrzymuje i jakie warunki posiadacz karty kredytowej musi spełnić aby go dostać?
  Response: Szanowna Pani, W odpowiedzi na Pani zgłoszenie informujemy, że wskazana przez Panią transakcja jest ofertą aktywacyjną. Warunkiem otrzymania zwrotu cash back było dokonanie jednej transakcji po aktywacji Karty Kredytowej. Z poważaniem, Agnieszka R

  hazzan Odpowiedz
 • Citi wycofuje się z Wizz Discount Club. Ktoś orientował się jak długo konto w Wizz zostanie aktywne?

  Damian Odpowiedz
 • OFERTA SPECJALNA: CASH BACK 50ZŁ
  ja przez okres 3 lat użytkowania karty dostawałem co roku jednorazową ofertę zwrotu 50zł za wydanie 500zł miesięcznie, zawsze dzwonili do mnie ze kończy mi się darmowe roczne użytkowanie karty, ja mówiłem ze zastanawiam się nad zamknięciem karty i wtedy wychodzili z propozycja zwrotu 50zł, teraz tez zadzwonili do mnie i poinformowali o zakończeniu karty Wizz, powiedziałem ze nie chce karty Gold , konsultant zaproponował mi kolejny raz zwrot 50zł od dnia dzisiejszego przy wydaniu 500zł do 15 czerwca i Gold darmowa przy obrocie min 500zł miesięcznie. Zapytałem o tablet albo o lepsza ofertę to mówili ze jeśli chodzi o Citi Gold to maja związane ręce i darmowego użytkowania karty niestety nie mogą dać.

  malytrzemiel Odpowiedz
 • malytrzemiel -> ten cashback to do karty Visy czy MC ?

  Adey Odpowiedz
 • @Adey
  Ten cash-back 50 zł, jak się okazuje przyznawany jest zarówno na MC jak i na VISA.

  Marek_ Odpowiedz
 • @malytrzemiel
  Słabo się targowałeś. Ja mam Citi Gold z wiecznym darmo.

  Faraon Odpowiedz
 • Faraon -> cos ciekawego daje gold w citi?

  sakhal Odpowiedz
 • 50zł dostawałem do karty Wizz MasterCard, widocznie nie bylem dobrym użytkownikiem dla nich przez okres 3lat pomimo obrotu karta czasem i do ok 8-10tys złotych miesięcznie nigdy nie spóźniłem się z wplata i bank na mnie nie zarabiał a prowizja od płatności to dla banku groszowe sprawy, więcej zarabiają na kimś kto spóźnia się ze splata niż robi im duzy obrót. Pociągnę kartę do 15.06 zarobie jeszcze ostatnie 50zł i zamknę kartę bo jestem na etapie wzięcia kredytu hipotecznego a taka karta kredytowa psuje moja zdolność kredytowa i obniża o kilka pkt.

  malytrzemiel Odpowiedz
 • Z wisienek tylko przelewy z karty na konta z rachunków domowych rozliczane jak transakcje bezgotówkowe. Poza tym bonusy w sklepach. Karta ze zdjęciem i podpisem.
  Citi Bank jest dla mnie przyjaznym bankiem. 2 razy spóźniłem się ze spłatą (2 dni). Zadzwoniłem, grzecznie poprosiłem i wycofano mi odsetki i karę za brak spłaty minimalnej. Z tego powodu nadal trzymam karty. A że jestem z nimi długo, to mam wieczne darmo.
  Przyjazny bank, to rzadkość. Do tego tytułu pretendują u mnie jeszcze Toyota, BZWBK i BPH. W dobie walki o rynek bardzo ważne jest właściwe podejście do klienta, w tym również do składanych przez niego reklamacji.
  Na liście negatywnej też są wpisy. Ale o nich może innym razem.

  Faraon Odpowiedz
 • Prosilbym kogos z Was o wyjasnienie jak jest z tym cashbackiem bo Citi na swojej wlasnej stronie sie nie chwali?
  – jakie % od obrotow stanowi
  – do kiedy trwa promocja
  – Visa/MC Gold tylko?
  Rozumiem ze daja jednorazowe 50zl po 1ej platnosci karta, ale mi chodzi o regularny miesieczny zwrot

  Lukasz Odpowiedz
 • potwierdzilem w srode z infolinia z infolinia, generalnie to bzdura, platnosci tylko MC World generuja punkty ktora sa przeliczane na kase. Nie ma prostego mechanizmu % od platnosci karta wiec ja odpadam bo szkoda mi czasu na zabawe

  tommy Odpowiedz
 • Witam
  Czy płatności w internecie za pomocą karty kredytowej zaliczają się do płatności bezgotówkowych?
  Pozdrawiam

  Arek Odpowiedz
 • 50 zł to promocja na utrzymanie klienta Citi – proponowana za wydanie w ciągu miesiąca sumy transakcji na 500 PLN. Propozycja może paść w trakcie rozmowy tel po złożeniu dyspozycji rezygnacji z karty

  Dzikus Odpowiedz
 • Zgłosiłem na stronie i nikt z Citi nie zadzwonił. Chyba zrezygnowali.

  gfgrgr Odpowiedz
 • Proszę o zweryfikowanie czy ta promocja jest aktywna bo oni w ogóle nie oddzwaniają.

  gfgrgr Odpowiedz
 • i oddzwonili do ciebie w koncu ?

  hazzan Odpowiedz
 • Promocja jest aktywna i jak najbardziej oddzwaniają. Złożyłem wniosek 26.06 (czwartek), następnego dnia telefon, w poniedziałek kurier. Karta doszła w piątek, czyli tydzień po złożeniu wniosku.

  woj77 Odpowiedz
 • tak, tylko że zlozyles wniosek w czerwcu, a #gfgrgr chyba juz w lipcu i ciekawe czy np. 1 lipca promocja nie została zakonczona?…

  hazzan Odpowiedz
 • W końcu oddzwonili i kurier już dzwonił. Zatem promocja raczej jest jeszcze aktywna.

  gfgrgr Odpowiedz
 • Czy w tym wypadku też dzwonią do pracodawcy i sprawdzają źródło dochodu itd ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • Szkoda, że te 200 zł to jest tylko na zakupy na karcie. Bo jak z bankomatu wypłacę to pewnie prowizję zeżre. Za przelew też.

  gfgrgr Odpowiedz
 • Dowiedziałem się, że premię 200 zł (nadpłatę na rachunku karty) można wypłacić w oddziale banku lub telefonicznie u konsultanta bez prowizji.

  gfgrgr Odpowiedz
 • a co za problem chodzić na zakupy przez kilka dni z kk i wyciągnąć z niej te 200 zł?

  eh Odpowiedz
 • Problem nie problem, wolę gotówkę. Ale jak się nie da to pójdę na zakupy.

  gfgrgr Odpowiedz
 • Kartę otrzymałem i aktywowałem. Nawet sami zaoferowali się i podnieśli limit na karcie bez żadnych opłat. Wszystko przebiegło prawidłowo.

  Zastanawiam się tylko bo kiedyś dawno temu miałem u nich kartę jak jeszcze nazywali się Citibank ale chyba to nie ma znaczenia.

  dfsf Odpowiedz
 • OK, kasa już doszła, przelałem za przy pomocy konsultanta jako nadpłatę na swoje konto w innym banku. Szybko i na temat, łatwy pieniądz za darmo :)

  rrtrt Odpowiedz
 • jedno pytania musieliście dostarczyć zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, czy wystarczyło to zaświadczenia że się tylko zarabia

  malukins Odpowiedz
 • czy oferta z premią jest nadal aktualna ?

  poiu# Odpowiedz
 • dlaczego na stronie nie ma o tym informacji ?

  poiu# Odpowiedz
 • Citi Handlowy od Stycznia 2015 wprowadza nową opłatę (6 zł) za dostęp do bankowości telefonicznej.

  miRek Odpowiedz
 • Czy nadal można unikać opłaty miesięcznej za kartę? Aby zamówić kartę wydać te 300 zł dostać zwrot 200 zł i nie zapłacić ani grosza ?

  alladyn Odpowiedz
 • Tak, jak zrezygnujesz z cityphone ale wtedy problemy i reklamacje tylko przez maile i formularze kontaktowe.

  rw8888 Odpowiedz
 • aby uniknąć opłaty rocznej i skorzystać z premii 200 zł należy użyć formularza kontaktowego
  https://www.online.citibank.pl/formularz/karta_kredytowa/
  Oczywiście opłata za CitiPhone będzie naliczana jeśli się na nią zdecydujemy.

  alladyn Odpowiedz
 • Czy zakładając kartę kredytową przez livesmarter korzystam ze zwolnienia z opłaty rocznej? Wklejony formularz kontaktowy wygląda nieco inaczej. Jakie warunki trzeba spełnić żeby nie placic oplaty rocznej

  bajut Odpowiedz
 • No właśnie jak to Jest?

  fredi Odpowiedz
 • Promocja dla cierpliwych.
  28 grudnia złożyłem wniosek poprzez formularz https://www.online.citibank.pl/formularz/karta/wniosek/?p_credit_card_name=visa_sil&prID=1560997&source=Aff&creative=E&ver=1
  Żadnej informacji zwrotnej. Tylko to, że w ciągu 2 dni roboczych ktoś się ze mną skontaktuje.
  Dziś dzwoniłem na infolinię +48 22 692 2484.
  Pani nic nie wie. Chce spisać nowy wniosek o kk co prawdopodobnie pozbawi mnie premii.
  Kilkanaście lat temu miałem nieprzyjemny incydent z oszukańczymi pracownikami citka. Widzę, że niewiele się zmieniło….

  Andi1 Odpowiedz
 • aktualna jeszcze ta oferta?

  Karolina Odpowiedz
 • Karolina, aktualna (oprócz wersji Wizzair – pozostałe ciągle dostępne) :)

  Michał Odpowiedz
 • Oferta aktualna. W grudniu zrobiłem 3 płatności kartą na łączną sumę trochę ponad 300 zł. 14 stycznia bank mi wpłacił 200 zł na rachunek karty kredytowej. Teraz mam o 200 zł mniej do zapłacenia przy najbliższej spłacie karty. Korzystałem z linku, który jest tutaj w treści artykułu: http://livesmarter.pl/https://online.citibank.pl/formularz/karta/wniosek/ Nie pobrało mi też żadnej opłaty miesięcznej – na wyciągu nic o niej nie ma, a wydane kwoty zgadzają się w podanej sumie do spłaty, więc nic nie przemycili tylnymi drzwiami. Bez czekania, proszenia się, reklamacji – dla mnie bomba.

  wiast Odpowiedz
 • Cieszymy się Twoim szczęściem.
  Do mnie przyjechał kurier 15 stycznia czyli po prawie 3 tygodniach od złożenia wniosku.
  Nieważne.
  Myślę że warto zadzwonić na CitiPhone
  +48 801 32 2484
  +48 22 692 2484
  i wyłączyć CityPhone, które kosztuje 6 zł miesięcznie, jak się nie wyłączy. Można zapytać o ubezpieczenie, które również można wyłączyć. Ja zamierzam… Jeden telefon a tyle radości…;-)
  Pozdrawiam

  Andi1 Odpowiedz
 • OK, a czy ktos zamykal karte z tej promocji? Czy robia jakies problemy? Czy mozna w extremalnym przypadku zamknac karte na drugi dzien o otrzymaniu premii bez zadnych konsekwencji?

  Xman Odpowiedz
 • O tak, CitiPhone trzeba koniecznie wyłączyć. Ubezpieczenia nie wyłączałem, ale może od razu przy wyrabianiu karty zaznaczyłem, żeby go nie było, bo tak jak pisałem, żadnych dodatkowych opłat mi nie pobrało.

  wiast Odpowiedz
 • Jeszcze jedno pytanie :)
  Czy takie zamawianie kart i ich zamykanie miesiac -dwa pozniej ma jakis negatywny wplyw w historie i ocena punktowa w BIK?

  Xman Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy