Do 360 zł za założenie konta Citi Priority, lokata 3% i 150 zł w programie poleceń

Zakończona

Ruszyły kolejne promocje konta Citi Priority. Tym razem do zgarnięcia mamy 300 zł moneybacku w ciągu pół roku lub 360 zł w ciągu roku. Dodatkowo do drugiej opcji Citibank dorzuci lokatę z oprocentowaniem 3%. Zarobią również te osoby, które polecą konto znajomym – do zgarnięcia jest 150 zł za skuteczne polecenie.

300 lub 360 zł cashbacku za konto Citi Priority od Citi Handlowy

Promocja „Zwrot za zakupy z kontem Citi Priority”

Pierwsza z promocji pozwala na zgarnięcie 50 zł miesięcznie przez pół roku, co razem daje maksymalną premię w wysokości 300 zł. Aby z niej skorzystać konieczne jest bycie nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2016. Posiadanie karty kredytowej nie wyklucza nas na szczęście z promocji

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji najpóźniej do 31.05.2018. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Istotne, aby podczas podczas wnioskowania wyrazić zgody na:

 • przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem
 • otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Oczywiście po odebraniu nagrody zgody można wycofać.

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że choć promocja może trwać do końca maja, to jej pula jest ograniczona – bank pozwala na założenie jedynie 2500 promocyjnych rachunków. W poprzednich promocjach konta Citi Priority pula kończyła się sporo przed czasem, dlatego nie warto się zbyt długo zastanawiać.

300 zł moneybacku

Same warunki zdobycia premii są relatywnie proste. Bank wypłaci nam 5% wartości płatności bezgotówkowych dokonanych kartą przez 6 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta. Przykładowo jeśli rachunek założymy w marcu, to zwrot naliczany będzie za transakcje od kwietnia do września.

Z drugiej strony haczyków jest dość sporo. Po pierwsze – maksymalna kwota zwrotu to 50 zł miesięcznie (co przekłada się na wydatki kartą w wysokości min. 1000 zł). Po drugie – zwrot zostanie naliczony jedynie wtedy, kiedy na konto wpłynie min. 5000 zł miesięcznie. To jednak nie problem, bo nie musimy dysponować całą kwotą. Wystarczy bowiem, że przelejemy sobie 1000 zł z naszego konta w innym banku, a następnie środki zwrócimy i… powtórzymy operację kilkukrotnie. Nie ma znaczenia jak długo środki pozostaną na rachunku – istotne tylko, aby łączna suma wpływów wyniosła 5000 zł. Oczywiście warunek możemy też spełnić jednym przelewem :)

To jednak nie wszystko. Trzecim warunkiem uzyskania zwrotu w danym miesiącu jest wykonanie przynajmniej 3 przelewów z konta na rachunek inny, niż rachunek uczestnika oferty Citibanku. Innymi słowy nie możemy przelewać pieniędzy ze swojego konta w Citibanku na swoje inne konto w Citibanku. Najprościej więc będzie przelać pieniądze na swoje konto w innym banku (co też mogliśmy już przez przypadek uczynić akapit wcześniej).

Czwarty warunek to konieczność utworzenia przynajmniej jednego zlecenia stałego najpóźniej do końca pierwsze miesiąca po miesiącu otwarcia konta. Zlecenie stałe to nic innego, jak zautomatyzowany przelew, który dokonuje się np. raz w miesiącu. Z tego też względu tu również najprościej będzie przelewać jakieś „grosze” samemu sobie. I tyle :)

Ostatni warunek to konieczność wykonywania transakcji w sklepach stacjonarnych. Bank zaznacza, że do wyliczenia moneybacku nie weźmie pod uwagę transakcji dokonanych przez internet!

Każdy uczestnik promocji, który spełni powyższe warunki, może liczyć na wypłatę moneybacku na koniec miesiąca następującego po miesiącu dokonania płatności kartą. Łączna suma wypłat to 300 zł w ciągu pół roku.

Promocja „Lokata na powitanie w Citi Priority”

Druga z promocji, choć bardzo podobna, w rzeczywistości jest zupełnie inna.

Pierwszą różnicę widzimy już w samej definicji nowego klienta. W promocji „Lokata na powitanie w Citi Priority” nowym klientem jest osoba, która nie posiadała (lub nie była pełnomocnikiem) żadnego produktu Citibanku po dniu 1.01.2016. Oznacza to, że nie mogą z niej skorzystać posiadacze kart kredytowych, do których bank daje spore premie.

Jeśli jednak spełniamy te warunki, to wniosek o konto możemy złożyć poprzez dedykowaną stronę promocji do końca maja. Kilka dni po zostawieniu danych skontaktuje się z nami konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Konieczne wtedy będzie wyrażenie tych samych zgód marketingowych, co w pierwszej promocji. Pula nagród również jest ograniczona i wynosi 2500 promocyjnych wniosków (ale nie później, niż do końca maja).

Lokata 3% do 20 000 zł

W przypadku tej promocji pierwszym istotnym warunkiem jest zapewnienie salda dziennego na poziomie 30 000 zł do końca pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Oznacza to, że do Citibanku musi wpłynąć łącznie 30 000 zł i „przeleżeć” tam przez co najmniej jedną noc. Dodatkowo regulamin zastrzega, że wpływ tych środków nie może pochodzić z innych rachunków w Citibanku – najprościej więc przelać sobie pieniądze z innego banku.

Citi chce nas dodatkowo zachęcić do zostawienia w banku choćby 2/3 tej kwoty. W ramach promocji możemy bowiem założyć lokatę 3-miesięczną o wartości maksymalnej 20 000 zł i z oprocentowaniem 3% – czyli jednym z najlepszych na rynku. Regulamin zastrzega jednak, że lokatę można otworzyć nie później, niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy – no ale saldo powinniśmy zapewnić już miesiąc wcześniej, więc lokatę najlepiej uruchomić od razu.

Do 360 zł moneybacku

Zasady przyznawania głównej nagrody w promocji, czyli moneyback 5% od wartości płatności kartą, są nieco prostsze, niż w pierwszej z promocji. Tu ograniczenia są w zasadzie trzy. Po pierwsze bank zapłaci nam 5% wartości transakcji w sklepach stacjonarnych (internet odpada). Po drugie – maksymalne kwota moneybacku wyniesie 30 zł miesięcznie (co przekłada się na wydatki na poziomie 600 zł miesięcznie dla premii maksymalnej).

A po trzecie – aby zdobyć jakikolwiek moneyback konieczne będzie wykonanie 3 przelewów z konta na rachunek inny, niż rachunek własny w Citibanku. Najprościej więc przelać pieniądze na swoje konto w innym banku.

150 zł w Programie Poleceń

Oferty z premią na start to jednak nie wszystko. Każdy posiadacz konta osobistego lub karty kredytowej Citibanku może polecić konto Citi Priority znajomemu. W jaki sposób? Wystarczy udać się na stronę programu poleceń i wypełnić formularz. Po kilku dniach konsultant banku oddzwoni do znajomego i przeprowadzi przez dalszy proces. Znajomy będzie musiał wyrazić wtedy zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu w celu otrzymania nagrody. Bank płaci bowiem polecającemu 150 zł, natomiast nowy klient może przystąpić do jednej z dwóch wyżej prześwietlonych promocji – z lokatą lub premią.

A jakie warunki musi spełnić znajomy, żeby Citibank nam za niego zapłacił? Po pierwsze – znajomy musi być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego, oszczędnościowego ani karty kredytowej od 31.10.2016. Po drugie – znajomy powinien wykonać płatności kartą w sklepach lub przez internet na kwotę min. 300 zł do końca ostatniego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo podpisując umowę w marcu na wykonanie transakcji mamy czas do końca maja.

Wreszcie ostatni warunek przyznania premii za znajomego, czyli spełnienie warunku bezpłatności konta w identycznym czasie, jak powyżej. Oczywiście warunek ten warto spełnić już wcześniej, bo konto Citi Priority może słono kosztować – aż 30 zł miesięcznie.

Opłaty na koncie Citi Priority

A jak pozbyć się opłaty za konto? Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to utrzymanie średniomiesięcznego salda w Citibanku w wysokości min. 30 000 zł. Opcja ta jest polecana wtedy, kiedy wybierzemy promocję z lokatą 3%. Druga, polecana po zakończeniu lokaty, to otrzymanie wpływu na konto w łącznej wysokości min. 5000 zł oraz posiadanie aktywnego produktu kredytowego. A że Citibank rozdaje karty kredytowe z solidną premią, to warunek ten relatywnie łatwo spełnić.

Ile zapłacimy za kartę debetową do konta? Zero. Podobnie jak za wypłaty z bankomatów. Wszystko to mamy już niejako w cenie konta Citi Priority.

Program poleceń, tak samo jak promocje z premią, ma ograniczoną pulę – 1000 poleceń. Jeśli jednak pula nie skończy się wcześniej, to promocja potrwa do końca maja, a umowę trzeba będzie podpisać najpóźniej do końca czerwca.

Nie przegap!

Komentarze

 • kurcze karencja zamiast się skracać to się wydłuża – wcześniej było do 30 czerwca 2016 teraz do 1 stycznia 2016 – szkoda

  zenek64 Odpowiedz
 • Zmienił się regulamin programu poleceń. W nowej edycji nie możemy już polecać konta osobistego osobie która jest posiadaczem karty kredytowej.

  michalo Odpowiedz
  • Zgadza się, ogólnie jest sporo dodatkowych warunków w porównaniu do poprzednich promocji. Ale to tylko pokazuje, że jak bank coś daje na prostych zasadach, to trzeba korzystać.

   Michał
  • Moim zdaniem owe dodatkowe warunki wynikają z chęci przeczyszczenia bazy klientów z typowych wyjadaczy wisienek, czyli czytelników bloga. Citi rozdał i nadal rozdaje sporo premii i teraz próbuje ograniczyć skalę zarabiania przez klientów. Nie da się ukryć, że przez zapomnienie o niektórych warunkach można się nie załapać na premię

   Paweł Nyczaj
  • Tak próbuje ograniczyć, że mi do tej pory nie przelali zwrotu za płatności kartą w grudniu, co miało nastąpić do końca stycznia. Dostałem promocję ze zwrotem 6% (maksymalnie 50 zł miesięcznie) w momencie, gdy chciałem zamknąć konto. Nie raczyli nawet odpowiedzieć na maila wysłanego im w tej sprawie przez system komunikacji w ramach dostępu online do konta. Czas definitywnie zamknąć ROR w Citibanku a niedługo potem także kartę kredytową…

   Adam_P
 • Nieciekawy trend, coraz trudniejsze i zawiłe warunki, coraz mniejszy zarobek….

  jojo Odpowiedz
 • W obu wariantach trzeba oprócz rachunku mieć produkt kredytowy by opłaty się nie naliczały za konto?

  pytajnik Odpowiedz
  • Tak, opłaty za konto są stałe. Albo wpływy 5000 zł + produkt kredytowy albo saldo 30 000 zł.

   Michał
 • Wzięli się za transakcje internetowe, skomplikowali regulamin. Nie podoba mi się ta zmiana. Dobrze, że załapałem się na promocję jeszcze w zeszłym roku. Nie było tyle obostrzeń…

  owat Odpowiedz
 • „UTRZYMUJ ŚREDNIE SALDO ŚRODKÓW W WYSOKOŚCI MIN. 30 000 ZŁ (NA KONCIE OSOBISTYM, OSZCZĘDNOŚCIOWYM, LOKACIE, INWESTYCJACH LUB UBEZPIECZENIACH), LUB ZASILAJ KONTO WYNAGRODZENIEM LUB SUMĄ WPŁYWÓW W WYSOKOŚCI MIN. 5 000 ZŁ MIESIĘCZNIE I POSIADAJ MIN. JEDEN WYBRANY PRODUKT KREDYTOWY (KARTA KREDYTOWA, POŻYCZKA GOTÓWKOWA, LINIA KREDYTOWA LUB KREDYT HIPOTECZNY)”

  szkoda że dodali warunek konieczny „produkt kredytowy”. a co będzie jeśli złoże taki wniosek np o kartę kredytową i jej nie dostanę? i wtedy bulę 30 zeta co miesiąc za prowadzenie konta. tyle samo mogę otrzymac z moneyback, więc wychodzi na zero

  benka Odpowiedz
  • Jeśli nie masz pewności, czy kk z Citi dostaniesz, to możesz najpierw o nią zawnioskować, a o konto dopiero później.

   Don Quijote de la Mancha
 • Posiadajac karte kredytowa ch moneyback nalicza sie rowniez od transakcji karta kredytowa czyli na logike to nie trzeba brac karty do konta.

  ANITA Odpowiedz
  • Chyba Ci się pomieszało z TMUB.

   hasz
  • Nie pomyliło mi się. Cytat z regulaminu: „Premia wyliczana jest z łącznej kwoty transakcji dokonanych Citicard wydaną do Konta lub Kartą Kredytową Citibank w danym
   miesiącu kalendarzowym[…]”

   Anita
 • Hej, w jaki sposób zamknąć to konto?czy można to zrobić poprzez wiadomość po zalogowaniu się na konto? i co należałoby napisać, żeby skutecznie zamknąć konto

  Maciej Odpowiedz
  • tak, można wysłać wiadomość poprzez bankowość elektroniczną.

   25
  • Potwierdzam – można wysłać dyspozycję zamknięcia jako wiadomość w bankowości internetowej. Dodatkowo powoduje to zazwyczaj aktywizację jednego z najlepszych działów utrzymania (pozdrawiam gorąco – wiem że czytają bloga ;) ). W moim przypadku promocja z moneyback 6%/50zl/6M została włączona ponownie na kolejne 6M.

   k6
  • @k6 No ta fakt wyrózniają Cie skoro dostałeś az 6% zwrotu za wydanie kartą na kolejne 6 miesiecy.
   Zobaczymy jak będzie u innych jak zakonczy się I edycja ze zwrotami.

   Jest jasne, ze przytulili do siebie po kilkadziesiat tysiecy prowizji za usługe CitiPhone i teraz jeszcze mają czelność twierdzić, ze wszystko było jasne w toip , która wprowadzili od 1 marca.

   …. ale skoro twierdzisz, ze mają najlepszy dział „aktywizacji” i Citi czyta bloga Michała no to moze się zreflektują i zwrócą opłaty które pobrali bezprawnie, bo na dzien dzisiejszy nie sa tak przyjazni do klienta jak byli kiedyś.

   Wojak
  • Dział reklamacji też daje radę (i pewnie też są czytelnikami :) ) – nieszczęsne CitiPhone już dwukrotnie przerabiałem (raz bank „zgubił” moją dyspozycję, raz ja się zgapiłem przy karcie żony, ale oba przypadki rozpatrzono na moją korzyść, więc złego słowa nie napiszę…) – mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko będzie OK.

   k6
 • Myślicie, że warto się skusić? Jest szansa, że kolejna edycja będzie, jak poprzednie, zawierała mniej warunków?

  25 Odpowiedz
 • Nie działają im SMS autoryzacyjne (3D Secure), a dziś księgarnia Znak ma fajną promocję… ?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • pewnie nie tak fajna… ale promocja w księgarni wydawnictwa Znak jest też przy płatnością kartą Pekao (z żubrem): http://www.rabatypekao.pl/oferta.html?offerId=3185
   I chyba ta oferta nie jest ograniczona czasowo…

   Be@
  • Super! Znak akurat ciągle ma jakieś mniej lub bardziej korzystne promocje, właściwie to nie zdarza się tam, bym kupował książki po cenie okładkowej (czyli jak w Empiku, ale jednak w Znak przeważnie znacznie taniej), ta oferta Peakao też jest fajna, szczególnie, że chyba łączy się z innymi „przecenami”?
   Czekam na jakąś fajną promocję za założenie Pekao. ?

   A sms już w Citi odetkali, teraz czekam na 9 nowych książek, choć już na Bankierze na nich naskarżyć zdążyłęm…

   Don Quijote de la Mancha
  • 1. No niestety… rabat nie łączy się z innymi promocjami. Ale ostatnio kupowałam w Świat Książki – i też było 25% z deklaracją, że promocje się nie łączą – i tam po wpisaniu kodu rabat się naliczył, tyle że od „okładkowej” ceny (a nie od „przecenionej”). Summarum wyszło kilka groszy taniej… (różnica była zbyt mała, żeby się nią cieszyć, dlatego nie zdecydowałam się na płatność PeoPay).
   2. Promocja w Pekao jest już teraz: https://livesmarter.pl/pekao-konto-przekorzystne-promocje/ Tyle, że do „fajności” to jej daleko…

   Be@
  • A to Ty byłeś:)

   Kac78
 • Podobno w 2005 r. była fajna promocja w Pekao a właściwie to w bph , za założenie konta i wpływ 2500 co miesiąc bank zwalnial dożywotnio z opłat za rach . maklerski . Może w tym banku tez bloga czytaja i może ktoś tam wpadnie na ten pomysł .xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy