Citibank: 300 zł w gotówce za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity

Trwa do 23.05.2018

Ruszyła kolejna promocja Citibanku premiująca wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity. Wystarzcy, że wykonamy łącznie 10 transakcji kartą na dowolne kwoty, a bank przeleje nam 300 zł premii. W gotówce! :)


300 zł cashbacku za kartę kredytową Citi Simplicity

300 zł dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego musimy spełniać minimalne wymagania:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli pasujemy do powyższego profilu to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożym wniosek o kartę. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces.

Na co warto zwrócić uwagę podczas rozmowy z konsultantem? Zgodnie z regulaminem promocji konieczne będzie wyrażenie dwóch zgód:

 • przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem
 • otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Oczywiście po odebraniu nagrody zgody można wycofać.

Premia za 10 transakcji na dowolne kwoty!

Co dalej? Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie i podpiszemy umowę o kartę, to konieczne będzie spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – zalogowanie się co najmniej raz w serwisie bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy.

Drugim warunkiem jest wykonanie co najmniej 5 transakcji miesięcznie, czyli w ciągu 2 następujących miesięcy, w tym samym terminie. Co to oznacza? Jeśli umowę o kartę podpiszemy w lutym, to 5 transakcji powinniśmy wykonać w lutym i marcu lub w marcu i kwietniu. Pamiętajmy, żeby transakcje były zaksięgowane w tym samym miesiącu.

To tyle! Zgodnie z regulaminem promocji zasilenie rachunku karty nastąpi w ciągu miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. O przyznaniu nagrody w wysokości 300 zł bank powiadomi nas również poprzez wiadomość w systemie bankowości elektronicznej.

Promocja trwa do 23.05.2018.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i odbierz 300 zł” możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty będą zerowe.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • Posiadałem kiedyś kartę citi i wydaje mi się że zamknąłem ją w grudniu 2014 roku. Niestety dokładnie nie pamiętam. Boję się że założę kartę i nie załapię się na promocję. Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić kiedy dokładnie zamknąłem kartę? Czy po złożeniu wniosku podczas rozmowy z konsultantem można to sprawdzić?

  Walu Odpowiedz
 • Czytam i nie widzę nigdzie, żeby ktoś o tym pisał – wie ktoś jaki jest regulamin/warunki w promocji z poleceniem karty kredytowej? Zostałem poinformowany o tym, że mogę polecić 2 osoby i one i ja otrzymamy 200 PLN z polecenia. Coś ktoś wie?

  Kamil P. Odpowiedz
 • Jakiego rodzaju transakcję należy wykonać aby spełnić warunki promocji? Wykonywanie przelewów czy płacenie kartą kredytową za zakupy?

  Aleksander Odpowiedz
  • Płacenie za zakupy

   Michał
  • Dzięki za odpowiedź :)
   Jeśli wyrobie kartę pod koniec marca, to wtedy powinienem wykonać 5 transakcji w kwietniu i 5 w maju, dobrze rozumiem?

   Aleksander
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy