HIT! Do 1120 zł za wyrobienie bezpłatnej Motokarty dla czytelników LiveSmarter!

Zostały 4 dni

Niespełna dwa miesiące temu Citibank zorganizował ofertę kierowaną do czytelników bloga, w ramach której mogliśmy zgarnąć zdecydowanie lepszą premię, niż w standardowej ofercie „na start”. Dlaczego miło mi poinformować, że ponownie uruchomiona została oferta stworzona specjalnie dla Was! Tym razem zamiast jednej oferty na start będziemy mogli skorzystać z dwóch! Oznacza to, że w zamian za wyrobienie bezpłatnej Motokarty otrzymamy gwarantowane 400 zł na start (lub smartfon LG K30), a oprócz tego nawet 720 zł moneybacku! A gdyby tego było mało, to… z oferty mogą skorzystać również byli klienci banku – okres karencji wynosi zaledwie… 2,5 miesiąca! Trzeba się jednak śpieszyć – oferta jest ważna jedynie do końca marca :)

Nawet 1120 zł za Motokartę od Citibanku!

Zostań posiadaczem Motokarty i zyskaj 400 zł

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą jakiejkolwiek karty kredytowej Citibanku od 31.12.2019. Jeśli kartę mieliśmy wcześniej, ale zamknęliśmy ją przed końcem ubiegłego roku, to jak najbardziej możemy brać udział w promocji. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) również nie wyklucza z promocji :)

Ponieważ wnioskujemy o kartę kredytową, to wymagane jest również spełnienie minimalnych wymogów dotyczących wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to bardzo istotne, aby o kartę zawnioskować przez dedykowany link promocyjny – wniosku pochodzące z innych miejsc w sieci nie biorą udziału w promocji!

Warto tu dodać, że zgodnie z regulaminem jeśli będziemy wnioskować o limit kredytowy wyższy niż 5000 zł, to najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych powinniśmy dosłać dokument dochodowy, który potwierdza podane dochody (można też w trakcie procesu). Bank jednak zaznacza, że wybrane osoby może poprosić o taki dokument nawet przy niższym limicie.

Pamiętajmy tylko, że na złożenie wniosku mamy niewiele czasu, bo jedynie do 31.03.2020 włącznie. Samą umowę możemy spokojnie podpisać później – po kilku dniach od złożenia wniosku oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli weryfikacja tożsamości przebiegnie prawidłowo, to będzie możliwe podpisanie umowy zdalnie (nie będzie wtedy wysłany do nas kurier). Oczywiście otrzymamy listownie samą kartę (przesyłkę polecam na wszelki wypadek zdezynfekować :)).

Uwaga: ze względu na ogromne zainteresowanie promocją warto też uzbroić się w cierpliwość – możliwości call center są ograniczone i konsultant może do nas oddzwonić dopiero po kilku(nastu) dniach. Jeśli nie uda nam się odebrać połączenia, to warto poczekać – bank podejmie jeszcze kilka prób kontaktu.

Gwarantowana premia na start

A o co tak naprawdę walczymy? Po złożeniu wniosku, w trakcie rozmowy z konsultantem, zostaniemy poproszeni o wybór nagrody gwarantowanej o którą walczymy. Do wyboru mamy:

 • kartę podarunkową BP SuperCard o wartości 400 zł do wykorzystania na stacjach paliw BP w Polsce albo
 • kartę prezentową o wartości 400 zł na zakupy w sklepach Lidl albo
 • e-Kod o wartości 400 zł na zakupy na Allegro albo
 • Smartfon LG K30 Dual Sim LMX320EMW o oficjalnej wartości 599 zł (realnie bliżej 400 zł)

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to z karty paliwowej będziemy mogli korzystać wielokrotnie przez 24 miesiące. Z karty podarunkowej do Lidla również, ale tylko przez 6 miesięcy. Voucher Allegro będzie do użytku w ciągu 12 miesięcy, ale tylko w ramach jednych zakupów (na szczęście można stworzyć koszyk zakupów z wielu aukcji). Kod Allegro otrzymamy zresztą cyfrowo (pozostałe – pocztą).

A jak zdobyć wybraną nagrodę? Bardzo, bardzo prosto! Wystarczy, że po podpisaniu umowy i otrzymaniu karty kredytowej Citibanku zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej oraz wykonamy płatności kartą na min… 500 zł! W porównaniu do innych promocji Citibanku (gdzie wymagane jest zazwyczaj wydanie 1500-2000 zł) te warunki są niesamowicie proste do spełnienia. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają bowiem znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych, typu doładowania wirtualnych portmonetek). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Warto dodać, że na spełnienie pierwszego warunku (logowania) mamy czas do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy, a na spełnienie drugiego (transakcji) – o miesiąc dłużej. Z drugiej strony czym szybciej wykonamy regulaminowe czynności, tym szybciej zgarniemy nagrodę – bank powiadomi nas bowiem o przyznaniu nagrody do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Wysyłka nagród odbędzie się natomiast do końca drugiego miesiąca od tej informacji. Citi znany jest jednak ze znacznie szybszej wysyłki nagród, niż podano w regulaminie :)

Do 720 zł w formie moneybacku

Niesamowicie łatwa premia na start to jednak nie wszystko. Spełniając warunki promocji „na start” automatycznie możemy korzystać z kolejnej, niejako wbudowanej promocji w naszą Motokartę. Do zgarnięcia mamy nawet 720 zł, jednak tu warunki uzyskania premii będą zupełnie inne – bo rozłożone w czasie.

W jaki sposób?

Jeśli w danym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonamy transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce), to uzyskamy 20 zł zwrotu – w gotówce. Łącznie będziemy mogli zgarnąć 36 zwrotów, co sumarycznie da nawet 720 zł premii w ciągu 36 miesięcy – o ile będziemy chcieli korzystać tak długo z karty.

Zwrot ten nie będzie jednak wypłacany automatycznie – będziemy go mogli odebrać najszybciej w trzy dni robocze po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Zlecenia wypłaty należy dokonać w serwisie bankowości internetowej Citibank Online. Co ciekawe wcale nie musimy robić tego od razu. Regulamin promocji zastrzega, że zlecenie odbioru będzie dostępne przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych od daty przyznania – co oznacza, że możemy otrzymać maksymalnie 240 zł w jednej transzy.

Na koniec warto dodać, że jeśli nasza nagroda spowoduje nadpłatę na karcie kredytowej, to nic złego się nie stanie. Standardowo Citibank pobiera za to prowizję, jednak w przypadku powstania nadpłaty ze względu na zwrot w promocji nie będzie ona naliczana.

Podsumowując: nie dość, że oferta ma chyba najkrótszy okres karencji w historii, to na dodatek pozwala szybko zgarnąć 400 zł na start (lub smartfon LG), a do tego do 720 zł w dłuższym okresie. Razem aż 1120 zł!

Gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z Motokarty jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Umowę można podpisać On line, tzn jak? Z kurierami teraz może być kiepsko…. Mam rozumieć że może to się odbyć bez telefonu z banku?

  „Na szczęście umowę możemy spokojnie podpisać nawet i w kwietniu (regulamin wymaga jedynie zawnioskowania do końca marca).”
  „Warto dodać, że na spełnienie pierwszego warunku (logowania) mamy czas do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy, a na spełnienie drugiego (transakcji) – o miesiąc dłużej.”
  Tu się robi nieciekawie…. Od podpisania umowy czy od otrzymania karty? Wspominasz że umowa może być podpisana dużo później. No chyba że uda nam się On line choć wciąż nie wiem jak w praktyce ma to wyglądać….

  jojo Odpowiedz
  • Poprawcie mnie jeśli się mylę (niestety sam nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich możliwości), ale nawet po przejściu procesu online i podpisania umowy SMSem konsultant i tak dzwoni właśnie w celu m.in. potwierdzenia wyboru promocji (a tu wręcz wybrana konkretnej nagrody).

   Michał
  • A co do spełnienia warunków, to przykładowo dla umowy podpisanej w marcu mamy czas na logowanie do końca kwietnia, a na wydanie 500 zł – do końca maja. Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś duży problem… :)

   Michał
  • Rozumiem zatem że karty nie przyślą bez podpisanej umowy? (poniekąd logiczne) Nawet jak zostanie podpisana np w maju co w obecnej sytuacji wcale nie jest takie niemożliwe.

   jojo
 • Ale pech :( wypowiedziałem kartę i nie mam jej od dnia 5 stycznia :(
  Michał walcz proszę o kolejne promocje dla czytelników livesmarter’a :)

  derek Odpowiedz
 • Już po promocji ??? Bo link nie działa : )

  jojo Odpowiedz
  • Działa, działa. Nie ma limitu wniosków. Może jakiś bloker, antywirus blokuje uznając za reklamę?

   Michał
 • Piękna promocja, tylko nie rozumiem jednego.
  Jak uzyskać moneyback skoro miesięcznie można dostać 20 zł zwrotu?

  Konrad Odpowiedz
  • Moneyback uzyskujemy na proste zasadzie: za wydanie łącznie 500 zł otrzymujemy 20 zł miesięcznie. Promocja trwa przez 36 miesięcy = max zwrot to 240 zł rocznie czyli 720 zł przez 3 lata. Oczywiście nikt nie karze nam posiadać kartę tak długo – może zgarnąć tylko 400 zł na start (+0 zł moneybacku), można też korzystać przez chwilę itd. Niemniej karta jest darmowa, więc w niczym nie przeszkadza jej posiadanie :)

   Michał
  • Dzięki, umknęła mi informacja o 3 latach premii…
   Wniosek poszedł, czekam na kontakt 😁

   Konrad
 • Piękna wisienka na ciężkie czasy! Dzięki Michał, złożone x2 :)

  klaudi Odpowiedz
  • Potwierdzam. Nawet, jak ktoś nie chce moneybacku za BP, to ma gwarantowaną premię na start na ultra-prostych warunkach ;)

   Michał
 • Wnioskując o turbokartę już potem wyłącza się z ewentualnej promocji na Simplicity? Tzn. trzeba będzie odczekać odpowiednią karencję?

  daugern Odpowiedz
  • Mówisz o Motokarcie? Tak, to jest w zasadzie klon Simplicity z inną nazwą. Regulamin nie wyklucza zresztą posiadaczy konkretnej karty, ale dowolnej karty wydanej przez Citibank.

   Michał
 • Nie rozumiem, jak wygląda złożenie wniosku online, skoro po wpisaniu danych w formularzu pojawia się komunikat, żeby czekać na telefon od konsultanta?

  broker Odpowiedz
  • hm, powinna być też opcja złożenia wniosku online, tak jak w innych promocjach. Wyjaśnię i dam znać, ale pewnie dopiero w pon :/

   Michał
  • Tzn. mamy póki co czekać czy jeszcze raz składać formularz?

   broker
  • Można składać. Niestety nie wiem czy uda się wprowadzić proces online. Po prostu teraz jest bardziej staroświecki, że to konsultant dzwoni do nas i pyta o dane, zamiast podawać ich własnoręcznie we wniosku. To w zasadzie cała różnica :)

   Michał
  • Dostałem info, że ze względów technicznych w tej promocji nie ma wniosku online – jest tylko wniosek w takiej formie jak obecnie, czyli oddzwania konsultant.

   Michał
 • No i ten link przenosi do promocji do 31.08.2010r. a nie do końca marca.

  sunwoj1 Odpowiedz
  • Promocja 400 zł jest do końca marca, natomiast 720 zł jest datowana do końca sierpnia. Z tego wniosek, że jeśli ktoś chce skorzystać z kumulacji promocji, to musi złożyć wniosek do końca marca (tzw. przecięcie dwóch zbiorów :))

   Michał
 • a czy można np wydać 500 na paliwo i warunek będzie spełniony?

  Andrus Odpowiedz
  • dobra… sam sobie odpowiem… „łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce)”

   Andrus
  • Tak, min. 250 zł musi być na BP. Może być więcej (nawet pełne 500 zł).

   Michał
 • Witam.
  Czy to znaczy aby wnioskować o Motokartę trzeba mieć konto w Banku ?

  Wiesław Odpowiedz
  • Nie, ta promocja nie wymaga zakładania konta. Mamy tylko sama kartę kredytową.

   Michał
 • jeszcze jedno pytanie… czy spełniając warunek aby otrzymać voucher (kod) czyli wydanie 500zł automatycznie mamy zaliczony pierwszy miesiąc promocji motokarty?

  Andrus Odpowiedz
 • Wniosek poszedł. Już na starcie jest info o telefonie od nich, więc będę na 100% dzwonić. Nurtuje mnie jeszcze jak z podpisaniem On line. Piszcie jak było u Was.

  jojo Odpowiedz
  • Niestety podpięli krótki wniosek (a nie wniosek online) więc prawdopodobnie póki co tylko rozmowa z konsultantem. Poprosiłem ich, aby wprowadzili opcję online asap.

   Michał
 • Czy wiecie jak sprawnie dowiedzieć się kiedy zamknęli poprzednią kartę kredytową?

  Robi Odpowiedz
  • Zdaje się że powinno się udać na infolinii / podczas rozmowy z konsultantem po złożeniu wniosku

   Michał
 • ta karta zobowiązuje do tankowania jedynie na stacjach BP i tylko z tych transakcji jest zwracany moneyback

  stalker Odpowiedz
 • hej Michal Admin. Mamm pytanie – bo w regulaminie jest napisane ze z promocji sa wykluczone osoby które:osoby, które od 31 grudnia 2019 r. posiadały w Banku dowolną Kartę Kredytową Citibank.
  Ja zlozylem wypowiedzenie 01-12-2019 roku i 31-12-2019 tak naprawdę umowa była już rozwiazana i nie posiadałem karty kredytowej
  czy w tej sytuacji łapię się na promocję?

  michal1607 Odpowiedz
  • Polecam złożyć wniosek i po prostu dopytać konsultanta który oddzwoni – jak coś będzie nagrane / podstawa do reklamacji :)

   Michał
  • też to mam, identyko. Jedziemy?

   Elo320
  • lipa jest. konsultantka zanim zadałem pytanie już powiedziała, że nie łapię się do promo, więc trzeba nie mieć karty w zasadzie od 1.1.2020 bo 31.12.2019 był dniem zamknięcia

   Elo320
 • @Michał. To jeszcze raz składać wniosek z możliwością podpisania On line skoro ten jest „zły”? Kiedy będzie wiadomo?

  jojo Odpowiedz
  • To nie jest tak, że jest zły. On jest jak najbardziej dobry, tylko tutaj proces wygląda tak, że po zostawieniu danych oddzwania konsultant i przeprowadza przez dalsze kroki. Zresztą wtedy też da się podpisać umowę SMSowo / mailowo jeśli wszystko jest OK.

   Natomiast w niektórych promocjach jest już wniosek online, gdzie sami podajemy wszystkie dane i, jeśli wszystko jest OK, to też podpisujemy zdalnie.

   Ciężko mi powiedzieć, czy uda im się to podmienić w poniedziałek, a nawet w trakcie trwania tej oferty – więc jeśli ktoś jest zainteresowany to niech po prostu składa wniosek i tyle. Po prostu zamiast wprowadzenia danych online trzeba będzie je podawać w rozmowie telefonicznej :)

   Michał
 • Po jakim czasie można zlikwidować kartę?

  Tonek654 Odpowiedz
 • Mam pytanie o nagrodę.
  Czy kartę prezentową o wartości 400 zł na zakupy w sklepach Lidl albo e-Kod o wartości 400 zł na zakupy na Allegro można wykorzystać na raty? Pytam bo ciężko wydać jednorazowo 400zł na zakupy w Lidlu/Allegro

  Beata2 Odpowiedz
  • Dokładnie na takie pytanie odpowiedziałem w artykule :)

   Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to z karty paliwowej będziemy mogli korzystać wielokrotnie przez 24 miesiące. Z karty podarunkowej do Lidla również, ale tylko przez 6 miesięcy. Voucher Allegro będzie do użytku w ciągu 12 miesięcy, ale tylko w ramach jednych zakupów (na szczęście można stworzyć koszyk zakupów z wielu aukcji).

   Michał
 • Jaka jest najmniejsza kwota na karcie o którą można wnioskować?

  Tonek654 Odpowiedz
  • 2 lata temu to było 1000zł, nie wiem czy teraz tak samo, ale myślę, że można tak założyć.

   osob
 • Admin, czy wszytko gra jeśli chodzi o możliwość komentowania? Bo mam straszne kłopoty

  uki Odpowiedz
 • Mam aktywną kartę dodatkową Mastercard World /do karty głównej męża/ – czy mogę brać udział w promocji?

  Justy Odpowiedz
 • Michał doradź nam. Zamykać kartę i czekać jeszcze raz na taki okres karencji? Uda sie cos załatwić? :) Od dłuższego czasu lece na ofercie utrzymaniowej, ale juz wczoraj dostalem tyko 10% do 50 PLN.

  Akashi71 Odpowiedz
  • Miejmy nadzieje, ze jeszcze się coś uda takiego zorganizować. Ale obiecać nie mogę, zależy od tego czy bank znów będzie zadowolony z wyników

   Michał
  • Oferta po złożeniu wypowiedzenia? zawsze dawali max 100 ;) Czyżby pogorszyli warunki?

   JJ2010
 • Do końca maja trzeba wydać 500 zł minimum. Nie chcę żadnego moneybacku, czyli i tak w tych 250zł musi być… 50% na paliwo z BP? ps. nie mam samochodu.

  Pako Odpowiedz
  • Nie, do zgarnięcia premii gwarantowanej wystarczą dowolne, realne transakcje. Tylko do moneybacku trzeba wydawać min. 250 zł na BP. Ale nie ma obowiązku walczyć o jakikolwiek moneyback.

   Michał
 • Opłacenie FV kartą za np. gaz, prąd raczej nie zalicza się chyba do „ułatwiaczy” i spokojnie można wykonać taką operację, aby spełnić warunki?

  diego Odpowiedz
 • Osoby prowadzące działalność gosp. muszą wykazać się ponad 2 razy większym dochodem. Czy sposób zarobkowania ma jakiekolwiek znaczenie? Czy tylko mnie to dziwi? Takie różnicowanie klientów nazywa się dyskryminacją. Może jeszcze bank zróżnicuje wymagany dochód dla osób z różnym kolorem skóry lub ze względu na wyznawaną religię?

  Jot Odpowiedz
  • Ze względu na kolor skóry różnicować im nie wolno; mogą natomiast ze względu na stabilność dochodów, która jest pewniejsza u osoby zatrudnionej na umowę o pracę na czas nieokreślony, niż u niezatrudniającego nikogo mikroprzedsiębiorcy, który w każdej chwili zlecenia może stracić, działalność zawiesić…
   Trzeba przyznać, że rzeczywiście nawet osoby na umowach śmieciowych mają łatwiej, niż prowadzący działalność gospodarczą, choć też różnie to bywa…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ma to sens zarówno w kontekście biznesowym, jak napisał DQ, ale wynika to też wprost z danych. Przedsiębiorcy są zazwyczaj bardziej szkodowi.

   borkowicz
  • Piszesz to jako przedsiębiorca, czy podpowiada Ci to wyobraźnia? Co to znaczy szkodowi? Przez nieprzerwany, wieloletni okres prowadzenia działalności byłem jeden raz na zwolnieniu lekarskim. Płatne zwolnienie lekarskie przysługuje jeśli trwa co najmniej miesiąc. Od państwa nigdy nic nie dostałem. Nikogo nie interesuje, czy przedsiębiorca zarobił minimum socjalne. Gdzie ta szkodowość?

   Jot
  • Chodzi o statystyki spłacalności.
   Fajnie, że prowadzisz jakąś firmę, ale pewnie większość osób prowadzących działalność gospodarczą to tzw. samozatrudnieni, czyli osoby zupełnie pozbawione gwarancji utrzymania dotychczasowych dochodów. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że wśród tej grupy jakość obsługi zadłużenia jest wyjątkowo niska…

   O co chodzi z tym zwolnieniem lekarskim, jaki to ma związek z udzieleniem kredytu? Wydaje się, że może być czynnikiem negatywnym — gdy pracownik na etacie zachoruje, to dostanie kasę i będzie miał z czego spłacić kartę, samozatrudniony niekoniecznie; nie sądzę jednak, by banki to tak analizowały, raczej opierają się na statystykach spłacalności.

   Don Quijote de la Mancha
  • W PL jednoosobowe działalności gospodarcze są dyskryminowane systemowo i banki w tym uczestniczą na całego. Mikroprzedsiębiorca nadal jest traktowany jak „kułak” i lepszy cwaniak, a państwo to z takich małych firm przecież żyje dowalając m.in. ZUS (nie czarujmy się to danina-podatek celowy) liczony od płacy minimalnej, którąś GUS liczy na podst. firm zatrudniających min.9 osób. Paranoja. Banki skrzętnie wykorzystały przymus posiadania konta firmowego (patrz: biała lista podatników VAT). Promocjami z takimi aktywnymi gospodarczo osobami to już nie chcą się dzielić…

   Drzeworyt
  • Odniosę się do zdania: „Płatne zwolnienie lekarskie przysługuje jeśli trwa co najmniej miesiąc.” – jak rozumiem to jakaś forma ubezpieczenia, zakładanego prywatnie i nieobowiązkowo, u jakiegoś ubezpieczyciela typu PZU czy cóś. Np. zabezpieczenie kredytu.

   Jeśli chodzi o świadczenia ZUS dla DG jednoosobowej w przypadku zwolnienia lekarskiego – to przysługuje ono za każdy jeden dzień zwolnienia, o ile przedsiębiorca opłaca składkę „chorobową” (ok. 77zł/mc). Warunkiem otrzymania świadczenia jest złożenie wniosku, dostarczenie do razem ze zwolnieniem lekarskim (chyba jest wystawione e-zwolnienie) oraz 90 dni nieprzerwanego opłacania ubezpieczenia przed świadczeniem. Wielkość świadczenia zależy od wartości składki jaką płacimy (a w zasadzie jej podstawy) oraz rodzaju zwolnienia (np. czy to zwykłe zwolnienie, czy pobyt w szpitalu etc.). [ponieważ płaci się mało, to i mało się dostaje -> jest to ok. 50zł/dzień zwolnienia przy minimalnej składce]
   Większość przedsiębiorców jednoosobowych nie bierze w ogóle zwolnień lekarskich, bo zawsze są w pracy. Dlatego składka „chorobowa” jest dobrowolna (=nieobowiązkowa) i dlatego większość 1-os.DG jej nie płaci (=zatem nie ma prawa do świadczeń ZUS w przypadku zwolnienia lekarskiego, pobytu w szpitalu czy obowiązkowej kwarantanny).

   —— wiem że nie o tym jest ta dyskusja, ale dla porządku muszę sprostować, żeby ktoś sobie nie wyrobił mylnej opinii.

   Be@
 • Szkoda że nie wypłacają gotówki =p

  Moja pierwsza KK w tym banku. Ciekawe czy się załapie. Umowa wstecz 3 miesiące, i aktualna 3 msc ( przedłużenie )

  luka89waw Odpowiedz
 • Złożone 2 wnioski. Żona i ja. Czekamy na telefon od doradcy.

  Chf Odpowiedz
 • jeżeli chcemy tylko premię na start, to te transakcje na 500 zł można rozłożyć w czasie na 2 miesiace? Dobrze rozumiem?

  k Odpowiedz
  • „nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy (data zawarcia Umowy będzie widoczna na Umowie), dokonają Kartą lub Nośnikiem zbliżeniowym lub Użytkownicy Kart dodatkowych wydanych do Karty dokonają transakcji o łącznej wartości co najmniej 500zł”

   Dobrze rozumiesz.

   osob
  • k, dokładnie tak jak piszesz. Nawet możesz rozłożyć na 3 miesiące (miesiąc podpisania umowy + pierwszy pełny miesiąc + kolejny).

   Michał
 • „Mój kolega” złożył dyspozycję zamknięcia karty kredytowej Citibank dnia 30.11.2019. Czy może wziąć udział w obecnej promocji? Jak może to sprawdzić?

  michal-100 Odpowiedz
  • Infolinia – niech ‚kolega’ zapyta od kiedy nie jest klientem banku, dokładna data, ewentualnie pytanie czy kwalifikuje się do tej promki, chociaż mogą o niej nie wiedzieć. Najważniejsza konkretna data, chociaż zgodnie z 30dniowym okresem wypowiedzenia, powinno byc ok.

   osob
 • Dzwonili już do kogoś?

  gregory Odpowiedz
 • hehe, z kk u nich zrezygnowałem w grudniu 2018 – spoko, że zostawili mi bankowość elektroniczną to będzie można szybko spełnić warunek z logowaniem :)

  krabar Odpowiedz
 • U mnie już telefon. Wniosek sporząddzony w 15-20 min i teraz przesyłam dokumenty i potwierdzić mogę online.

  Addonix Odpowiedz
 • Do mnie w dalszym ciągu nie dzwonili…
  🧐

  Konrad Odpowiedz
  • A kiedy składałeś wniosek? Najprawdopodobniej jest już spora kolejka która uzbierała się przez cały weekend :)

   Michał
 • @Michał jest szansa na podpięcie wniosku online, czy tylko krótki wniosek i telefon z konsultantem?

  Daw Odpowiedz
  • powyżej jest już odpowiedź, ze z powodów technicznych nie będzie wniosku online

   simrisham
  • Tylko konsultant. Ale dobra wiadomość jest taka, że da się przejść całą umowę bez kuriera – zaraz dorzucę info do wpisu co i jak :)

   Michał
 • Jakby ktoś chciał wiedzieć to minimalny limit na karcie to 5 tysięcy złotych.

  Addonix Odpowiedz
 • Niżej nie da się ???

  jojo Odpowiedz
 • Zadzwonili. Głuchy telefon. Wysyłać ponownie wniosek czy czekać?

  Paweł K. Odpowiedz
  • Na niektórych infoliniach jest bramka aktywowana głosem – automat wybiera numer z puli i czeka na standardowe „halo” z Twojej strony i wtedy łączy z konsultantem.

   qq
 • A kiedy można zrezygnować z karty? Jest jakiś minimalny okres karencji, że jeśli zrezygnuję przed X miesiącami to trzeba zwrócić nagrodę czy coś?

  GrzegorzS Odpowiedz
  • Można w dowolnym momencie po zgarnięciu premii.

   Michał
  • Dzięki za błyskawiczną odpowiedź!

   GrzegorzS
  • o co pytają przy rozmowie weryfikacyjnej i co trzeba mieć przy sobie.

   Zz
  • Dowód wystraczy i dane o pracodawcy (nazwa, nip, nr tel do osoby, która potwierdzi zatrudnienie) i oczywiscie reszta podstawowych danych + czy masz jakies kredyty itp, bo zapytanie wysylane do bik.

   Addonix
  • @Michał,

   jedno pytanie jeszcze. Żeby załapać się na promocję z kodem do Allegro, kartę do Lidla/BP trzeba równiez 250zł wydać na BP, czy 500zł dowolnych zakupów wystarczy?

   GrzegorzS
  • Nie, jeśli nie chcemy moneybacku to 500 zł wydajemy gdziekolwiek ;)

   Michał
  • Michale, dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

   Czy wiesz może co ile ponawiają kontakt? Wczoraj o 9:30 miałem spotkanie i akurat zadzwonili, niestety do teraz cisza – ponownego kontaktu brak :(

   GrzegorzS
 • Wniosek złożony w piątek. Do dzisiaj jeszcze nie zadzwonili.

  broker Odpowiedz
 • Sytuacja z dnia wczorajszego. Dzwoni nr (22) 238 60 00 odbierasz połączenie , a po 3 sek następuje rozłączenie po stronie dzwoniącego – przypuszczasz że to był konsultant Citibank.

  1. Oddzwaniasz na ten numer, słyszysz 2 sygnały i połączenie zostaje zerwane ze strony Citibanku.

  2. Dzwonisz na infolinie Citibanku prosisz o zweryfikowanie czy nr (22) 238 60 00 to ich numer, dostajesz odpowiedź, że tak więc pytasz:
  „dlaczego dzwonicie do klientów i się rozłączacie kiedy klient odbierze ? – milczenie, albo głupie pytanie ” a co w tym złego że dzwonimy i się rozłączamy” ?, albo druga wersja odpowiedzi
  „to nie ja to kolega albo automat”
  Panie Michale, proszę o przekazanie tej informacji do Citi z moim komentarzem, a jest on taki: jaja sobie z klientów robicie !!!.

  Jano Odpowiedz
  • Jak każdy bank tak pewnie i oni dzwonia przez VoIP. Jakość połączenia kiepska, połączenia nie dochodzą do skutku, oni po prostu nas nie słyszą dlatego jest rozłączenie. Nikt tego po złości nie robi, takie to czasy, jest taniej ale i kiepsko.

   sunwoj1
  • ty sie wczoraj urodziles, ze takie masz przemyslenia?

   krabar
 • Długo się czeka na podpisanie umowy? Tzn wczoraj złożyłem wniosek ale dzisiaj jeszcze nikt nie dzwonił

  edddddd Odpowiedz
 • Dzisiaj dzwonili ponownie. Ponownie łączy z szumem i po kilkunastu sekundach rozłącza. Nie da się oddzwonić.

  Paweł K. Odpowiedz
 • U mnie tez po 3 sekundach przerwało.. :D Dobre jaja..

  luka89waw Odpowiedz
 • Złożyłem wniosek. Był telefon, pozytywna wstępna decyzja, weryfikacja przez BIK. Dosłałem skan dowodu i wyciagi. Też żadnego maila narazie od nich ni macie? Nie chodzi mi już nawet o samą umowę tylko u mnie brak żadnego maila że coś wysłałem, coś przyjęli.

  simrisham Odpowiedz
  • Babka mówiła, że do 5 dni roboczych mają się teraz odezwać. U mnie tak samo jak u Ciebie

   Addonix
 • Jak długo czekaliście na kontakt ze strony banku? Wypełniłem formularz kilka dni temu i nikt nie dzwonił.

  Pietras Odpowiedz
 • W Pt wniosek telefonu wciąż brak. Myślę o ponownym złożeniu wniosku jak pisze @Michał.

  jojo Odpowiedz
 • A jak wygląda proces podpisywania zdalnego umowy?

  Yanek Odpowiedz
 • żeby móc podpisać zdalnie trzeba wyrazić zgodę na weryfikację przez BIK i odpowiedzieć na bikowskie pytania weryfikacyjne. Potem jest tak jak pisze Addonix

  simrisham Odpowiedz
 • Ile masz kart kredytowych w innych bankach, jaki limit masz, czy maz koncie mną koncie itp

  simrisham Odpowiedz
  • a mógłby ktos napisać dokladnie jak to wygląda? kilka zdan, punktow? moze admin by przykleil do wpisu?
   dzwonią, pytają o standardowe dane + weryfikują w BIK czy się zgadzaja dane (ile kart kredytowych, limity)
   pozniej jak jest ok to wysylaja umowe na maila? ale jak – w pdfie? i jak sie kodem podpisuje? czy jakas strona internetowa sie odpala?
   a jak z doslaniem papierow skoro limit min to 5k?

   eh
  • Do mnie zadzwonili na drugi dzień. Standardowy formularz, czyli pytania o zarobki, pracę, majątek, dzieci, wydatki bieżące, dochód. Potem zgody na BIK i inne. Minuta przerwy i decyzja pozytywna. Doczytanie formułek i informacja, żeby przesłać im skan dowodu i PIT11 przez wskazaną w mailu stronę. Mail przyszedł po kilku godzinach po rozmowie. Teraz czekam.

   dario
 • Szkoda że w XXI wieku podpięcie wniosku online jest za trudne :-( – tylko trzeba czatować jak głupi na telefon od konsultanta aby przy którejś z rzędu udanej próbie połączenia podać mu dane które ten sam konsultant wpisze w formularz online – paranoja podobna jak z „nowoczesnym technologicznie” Żubrem :P

  zenek64 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy