HIT! Do 1120 zł za wyrobienie bezpłatnej Motokarty dla czytelników LiveSmarter!

Zakończona

Niespełna dwa miesiące temu Citibank zorganizował ofertę kierowaną do czytelników bloga, w ramach której mogliśmy zgarnąć zdecydowanie lepszą premię, niż w standardowej ofercie „na start”. Dlaczego miło mi poinformować, że ponownie uruchomiona została oferta stworzona specjalnie dla Was! Tym razem zamiast jednej oferty na start będziemy mogli skorzystać z dwóch! Oznacza to, że w zamian za wyrobienie bezpłatnej Motokarty otrzymamy gwarantowane 400 zł na start (lub smartfon LG K30), a oprócz tego nawet 720 zł moneybacku! A gdyby tego było mało, to… z oferty mogą skorzystać również byli klienci banku – okres karencji wynosi zaledwie… 2,5 miesiąca! Trzeba się jednak śpieszyć – oferta jest ważna jedynie do końca marca :)

Nawet 1120 zł za Motokartę od Citibanku!

Zostań posiadaczem Motokarty i zyskaj 400 zł

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą jakiejkolwiek karty kredytowej Citibanku od 31.12.2019. Jeśli kartę mieliśmy wcześniej, ale zamknęliśmy ją przed końcem ubiegłego roku, to jak najbardziej możemy brać udział w promocji. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) również nie wyklucza z promocji :)

Ponieważ wnioskujemy o kartę kredytową, to wymagane jest również spełnienie minimalnych wymogów dotyczących wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to bardzo istotne, aby o kartę zawnioskować przez dedykowany link promocyjny – wniosku pochodzące z innych miejsc w sieci nie biorą udziału w promocji!

Warto tu dodać, że zgodnie z regulaminem jeśli będziemy wnioskować o limit kredytowy wyższy niż 5000 zł, to najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych powinniśmy dosłać dokument dochodowy, który potwierdza podane dochody (można też w trakcie procesu). Bank jednak zaznacza, że wybrane osoby może poprosić o taki dokument nawet przy niższym limicie.

Pamiętajmy tylko, że na złożenie wniosku mamy niewiele czasu, bo jedynie do 31.03.2020 włącznie. Samą umowę możemy spokojnie podpisać później – po kilku dniach od złożenia wniosku oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli weryfikacja tożsamości przebiegnie prawidłowo, to będzie możliwe podpisanie umowy zdalnie (nie będzie wtedy wysłany do nas kurier). Oczywiście otrzymamy listownie samą kartę (przesyłkę polecam na wszelki wypadek zdezynfekować :)).

Uwaga: ze względu na ogromne zainteresowanie promocją warto też uzbroić się w cierpliwość – możliwości call center są ograniczone i konsultant może do nas oddzwonić dopiero po kilku(nastu) dniach. Jeśli nie uda nam się odebrać połączenia, to warto poczekać – bank podejmie jeszcze kilka prób kontaktu.

Gwarantowana premia na start

A o co tak naprawdę walczymy? Po złożeniu wniosku, w trakcie rozmowy z konsultantem, zostaniemy poproszeni o wybór nagrody gwarantowanej o którą walczymy. Do wyboru mamy:

 • kartę podarunkową BP SuperCard o wartości 400 zł do wykorzystania na stacjach paliw BP w Polsce albo
 • kartę prezentową o wartości 400 zł na zakupy w sklepach Lidl albo
 • e-Kod o wartości 400 zł na zakupy na Allegro albo
 • Smartfon LG K30 Dual Sim LMX320EMW o oficjalnej wartości 599 zł (realnie bliżej 400 zł)

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to z karty paliwowej będziemy mogli korzystać wielokrotnie przez 24 miesiące. Z karty podarunkowej do Lidla również, ale tylko przez 6 miesięcy. Voucher Allegro będzie do użytku w ciągu 12 miesięcy, ale tylko w ramach jednych zakupów (na szczęście można stworzyć koszyk zakupów z wielu aukcji). Kod Allegro otrzymamy zresztą cyfrowo (pozostałe – pocztą).

A jak zdobyć wybraną nagrodę? Bardzo, bardzo prosto! Wystarczy, że po podpisaniu umowy i otrzymaniu karty kredytowej Citibanku zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej oraz wykonamy płatności kartą na min… 500 zł! W porównaniu do innych promocji Citibanku (gdzie wymagane jest zazwyczaj wydanie 1500-2000 zł) te warunki są niesamowicie proste do spełnienia. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają bowiem znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych, typu doładowania wirtualnych portmonetek). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Warto dodać, że na spełnienie pierwszego warunku (logowania) mamy czas do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy, a na spełnienie drugiego (transakcji) – o miesiąc dłużej. Z drugiej strony czym szybciej wykonamy regulaminowe czynności, tym szybciej zgarniemy nagrodę – bank powiadomi nas bowiem o przyznaniu nagrody do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Wysyłka nagród odbędzie się natomiast do końca drugiego miesiąca od tej informacji. Citi znany jest jednak ze znacznie szybszej wysyłki nagród, niż podano w regulaminie :)

Do 720 zł w formie moneybacku

Niesamowicie łatwa premia na start to jednak nie wszystko. Spełniając warunki promocji „na start” automatycznie możemy korzystać z kolejnej, niejako wbudowanej promocji w naszą Motokartę. Do zgarnięcia mamy nawet 720 zł, jednak tu warunki uzyskania premii będą zupełnie inne – bo rozłożone w czasie.

W jaki sposób?

Jeśli w danym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonamy transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce), to uzyskamy 20 zł zwrotu – w gotówce. Łącznie będziemy mogli zgarnąć 36 zwrotów, co sumarycznie da nawet 720 zł premii w ciągu 36 miesięcy – o ile będziemy chcieli korzystać tak długo z karty.

Zwrot ten nie będzie jednak wypłacany automatycznie – będziemy go mogli odebrać najszybciej w trzy dni robocze po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Zlecenia wypłaty należy dokonać w serwisie bankowości internetowej Citibank Online. Co ciekawe wcale nie musimy robić tego od razu. Regulamin promocji zastrzega, że zlecenie odbioru będzie dostępne przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych od daty przyznania – co oznacza, że możemy otrzymać maksymalnie 240 zł w jednej transzy.

Na koniec warto dodać, że jeśli nasza nagroda spowoduje nadpłatę na karcie kredytowej, to nic złego się nie stanie. Standardowo Citibank pobiera za to prowizję, jednak w przypadku powstania nadpłaty ze względu na zwrot w promocji nie będzie ona naliczana.

Podsumowując: nie dość, że oferta ma chyba najkrótszy okres karencji w historii, to na dodatek pozwala szybko zgarnąć 400 zł na start (lub smartfon LG), a do tego do 720 zł w dłuższym okresie. Razem aż 1120 zł!

Gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z Motokarty jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pamiętajcie o tym https://livesmarter.pl/25-zl-pyszne-pl-loteria-citibank/

  Ja aktywowałem kartę za „frajer” :P

  luka89waw Odpowiedz
 • Czy transakcje allegro są normalnie liczone do warunkow promocji ?

  Joanna Odpowiedz
  • Transakcje są przez PayU ale powinno pokazać jako płatność kartą, to raczej TAK

   luka89waw
 • Ja nadal czekam na telefon… Miałem kilka głuchych telefonów i 1x udało mi się porozmawiać z człowiekiem, ale zadzwonił akurat jak pracowałem. Poprosiłem o kontakt w innym terminie, ale potem był już tylko głuchy telefon…

  Napisałem e-maila z godzinami kiedy powinienem być dostępny, zobaczymy ;).

  Marcin H. Odpowiedz
  • Po kolejnym monicie oddzwonili – w końcu wniosek złożony ^^. Za to podpisać umowę będę mógł elektronicznie – wystarczy znać ze szczegółami swój BIK, potwierdzić rodzaje i limity kredytów, a wtedy umożliwiają podpisanie umowy elektronicznie. Jak już zweryfikują dokumenty, to zobaczę jak to elektroniczne podpisywanie działa.

   Marcin H.
  • Właśnie odebrałem telefon od kuriera ;).

   Marcin H.
 • Otrzymał już ktoś powiadomienie o spełnieniu warunków w kwietniu lub jakiś bon?

  AndrzejU Odpowiedz
 • U mnie na razie 20zl za część z BP. Czekam jeszcze na allegro, bo warunki tez spełnione w kwietniu.

  osob Odpowiedz
 • Czy ktos juz dostal bon do allegro? wyslalam zapytanie do Citbaku bo spelnilam warunki promoci i dostalam odpowiedz ze bralam udzial w jakiejs promocji :Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zdobądź voucher do allegro.pl – oferta zimowa i nie kwalilifuje sie bo mialam karte w 2018 roku. Co nie jest prawda bo wniosek wyslalam o Motokarte BP ztego linku z tej strony i tez taka karte dostalam. Z BP tez jeszcze nie dostalam zwrotu.

  Joanna Odpowiedz
  • Na maila powinnaś dostać regulamin promocji po 1 rozmowie z konsultantem. Tam jest zapis: „Z Oferty wyłączone/eni są:
   a) osoby, które od 31 grudnia 2019 r. posiadały w Banku dowolną Kartę Kredytową Citibank”
   Btw, ja również nie otrzymałem powiadomienia, jak go nie będzie do piątku, to składam reklamację.

   Daw
 • Dziś pojawiła się wiadomość o spełnieniu warunków, do 60 dni mają wysłać bon allegro :)

  Daw Odpowiedz
 • U mnie też jest :)

  Joanna Odpowiedz
  • Ponawiam pytanie forumowicze: jak myślicie kiedy można wypowiadać kartę ? Bo z regulaminu ciężko wywnioskować !

   luic
  • Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz regulamin:)

   Daw
  • W mojej ocenie już można wypowiedzieć umowę o kartę kredytową, bo nagroda została już przyznana.

   Łukasz
 • Jest i u mnie informacja o przyznaniu nagrody.

  Chf Odpowiedz
 • Czy ktoś wnioskował o kartę podarunkową BP, spełnił warunki w kwietniu i otrzymał wiadomość o przyznaniu nagrody? Spełniłem warunki, po przeczytaniu, że część osób dostała wiadomości o przyznaniu nagrody, ale u mnie w bankowości brak informacji. Czekam dalej.

  Toto Odpowiedz
  • Ja spełniłem warunki 8 maja. Więc info o nagrodzie dostanę w czerwcu? ;>

   luka89waw
  • Tak, do końca czerwca mają Cię powiadomić, od powiadomienia 60 dni mają na przesłanie nagrody

   Daw
  • tak. u mnie tez nie ma.

   krabar
  • Ja spełniłem warunki na dwóch kartach w maju. Dla jednej przyszło info już w maju, że będzie bonus.

   dario
 • Drogi Kliencie
  Dziękujemy za udział w ofercie Citi Handlowy.

  Z przyjemnością informujemy, że spełniłeś/aś wszystkie warunki niezbędne do otrzymania nagrody Karty Prezentowej LIDL.

  Nagroda zostanie wysłana na adres korespondencyjny w ciągu 60 dni od daty otrzymania tej wiadomości.

  Z poważaniem,
  Zespół Citi Handlowy

  tomko111 Odpowiedz
 • U mnie brak wiadomości

  luka89waw Odpowiedz
 • Żona również otrzymała informacje o spełnieniu warunków. Bon do Lidla.

  Chf Odpowiedz
 • właśnie przyszła wiadomosc

  krabar Odpowiedz
 • U mnie 30 maja info o karcie podarunkowej BP SuperCard.

  PyramidHead Odpowiedz
 • hej, krótkie pytanie czy limit 5000 wystarcza na nagrode 400 allegeo/lidl/bp czy musi być minimalnie wiekszy ?? (np 5001) – umowa jeszcze przed akceptacja, jak to zwiekszyć jak jest za mały ?

  Grześ Odpowiedz
 • Czy ktoś dostał bon w czasie 30 dni albo mniej, od informacji o przyznananiu nagrody? (na BP)

  luka89waw Odpowiedz
 • Pierwsze informacje o przyznaniu nagrody poszły pod koniec maja, a z tego co widzę po sobie i innych którzy tu piszą to na razie nikt nagrody nie otrzymał z tej promocji

  simrisham Odpowiedz
 • Ni słych ni widu bonu. Czekam cierpliwie.

  Chf Odpowiedz
 • Ni słychu ni widu bonu. Czekam cierpliwie.

  Chf Odpowiedz
 • Czy ktoś wie, czy R przez Curve też prowizja?

  osob Odpowiedz
 • 27 maja spełniłem warunki, 10 czerwca otrzymałem wiadomość w zakładce kontakt w bankowości elektronicznej o przyznaniu nagrody, bonu brak.

  arturbrandys Odpowiedz
 • Również dzisiaj otrzymałem voucher allegro w bankowości internetowej.

  Chf Odpowiedz
 • Dajcie znać jakie oferty na utrzymanie zaproponują

  Daw Odpowiedz
 • Hejka, dzisiaj dostałem karty podarunkowe do LIDLA, rozwozi poczta polska, dostaje się SMSa z numerem przesyłki. Fajnie, że przysłali miesiąc wcześniej :)

  marcinex72 Odpowiedz
 • Szkoda że nadal cisza z nagrodą BP :P

  luka89waw Odpowiedz
 • Potwierdzam. Dwa vouchery na Allegro dotarły na wew. skrzynkę bankową.

  Bobek Odpowiedz
 • Dostał ktoś już 20zl BP za ostatni wyciąg?

  osob Odpowiedz
 • Dzisiaj dotarły dwa vouchery (2 x 200 zł) do Lidla, no i oczywiście jak co miesiąc premia 20 zł. BP :)

  fireman Odpowiedz
 • W dniu dzisiejszym doszły bony do Lidla.

  Chf Odpowiedz
 • nikt nie dostal karty na bp jeszcze? co za promocja :) niby wspolpraca z bp wiec powinno byc szybko a pewnie dostaniemy ostani (skoro allegro i lidl juz przyszly)

  krabar Odpowiedz
 • nikt nie dostal karty na bp jeszcze? co za promocja :) niby wspolpraca z bp wiec powinno byc szybko a pewnie dostaniemy ostani (skoro allegro i lidl juz przyszly)

  krabar Odpowiedz
 • Złożyłem w czerwcu w bankowości dyspozycję zamknięcia kk, ale nie otrzymałem żadnego potwierdzenia. Mieliście taki przypadek?

  Daw Odpowiedz
  • Macie jakiś sprawdzony sposób, aby dodzwonić się do nich na infolinię? Po połączeniu chce ode mnie CitiPhone kod, a jak dobrze pamiętam, ta usługa jest płatna i rezygnowałem z niej. W bankowości internetowej również brak kontaktu.

   Daw
 • Umiecie tą kartę zapisać do Mastercard Bezcenne Chwile? Bo mi pokazuje ,że nie mogę jej zapisać,że niby CITI jej nie dołączył do programu

  malutki Odpowiedz
 • Ktoś jeszcze czeka na kartę do lidla?

  pytajnik Odpowiedz
 • dostałem smska o przesyłce więc karta na BP już idzie.

  krabar Odpowiedz
 • Super, gratulacje :)

  A dla osób, które nie korzystały, jest nowa opcja: konkurs z możliwością wygrania 3000 zł + ciągle dostępne 720 zł: https://livesmarter.pl/3000-zl-konkurs-citibank-motokarta-bp/

  Michał Odpowiedz
 • Pytanie do osób, które już otrzymały kartę BP. Kiedy otrzymaliście potwierdzenie/info o spełnieniu warunków promocji?

  Michał Odpowiedz
 • Zamiast karty do lidla dostałem kartę paliwową… Gdzieś w umowie było zaznaczone jaką nagrodę wybieraliśmy czy tylko na gębę przy zawieraniu umowy?

  pytajnik Odpowiedz
 • Dzisiaj korzystałem z karty paliwowej BP, informacyjnie dla innych karta działa bez żadnej rejestracji.

  Toto Odpowiedz
  • Rejestracja jest tylko po to, żeby móc sprawdzić saldo lub wymienić na nową w razie zgubienia/zniszczenia.

   marsid
 • Macie jakies ciekawe oferty utrzymaniowe? Do mnie dzwonia od 1 dnia po rezygnacji, ale poki co nie odbieralem :D

  krabar Odpowiedz
  • Dzisiaj dzwonili i dali 10% (max 100 PLN) za wydatki KK, do 31.10.2020. Niby za długi okres, ale karta darmowa, więc wziąłem, bo lepiej mieć 100 PLN niż nie mieć ;-)

   jarosword14
  • 100zł w sumie czy 100zł miesięcznie?

   kulA
  • 100zł w sumie czy 100zł miesięcznie?

   kulA
  • a ktoś dostał 200/2000 ostatnio? Bo chyba wstrzymali wraz z Covidem…

   abc
 • Ja dostalem info 30.05 że spelnilem warunki jednak nadal nie mam karty bp. Sms o przesyłce też nie przyszedł, ma tak jeszcze ktoś?

  Dr Odpowiedz
 • Do mnie wczoraj dzwonili, bo dostali info że rezygnuje z KK, i pytali czemu rezygnuje, powiedziałem że nie potrzebuje itd, a oni ok rozumiem, będziemy zamykać :P

  luka89waw Odpowiedz
 • Kurcze warunki spełnienio 30.05 info nadal ani sms o przesyłce ani karty bp

  Ddd Odpowiedz
 • Pytanie do Administratora Michała. Czyżby Citi przeliczyło się z promocją i pozostanie nam starcie reklamacyjne, aby bank wywiązał się z regulaminu…?

  Michał Odpowiedz
  • Już pytam o co chodzi

   Michał
  • Dziękuję. Myślę, że wiele osób czeka na jakąkolwiek informacje w tej sprawie.

   Michał
  • Ja tam dzisiaj odebrałem telefon od kuriera. Wiadomość w bankowości miałem jakoś w 1. połowie lipca, ale ją przeoczyłem – odczytałem dopiero niedawno. Warunek wydatków spełniałem w czerwcu.

   Marcin H.
 • U mnie też od 30 maja cisza w sprawie karty BP.

  PyramidHead Odpowiedz
 • potwierdzam. wczoraj był kurier z kartą Bp

  Andrus Odpowiedz
 • Dziś zadzwoniłem aby zrezygnować z karty i dali tylko 10% max 100zł za zakupy to końca listopada i wypłata premii w grudniu. No ale dokładając 400 w bonie + 50 w MCPS daje łączenie 550 więc nie można przeżyć ;)

  antonin Odpowiedz
  • @ antonin. Jakie 50 zł w MCPS? Przecież tej karty moto nie można zarejestrować tam :(

   malutki
  • mam simplicity ale nie mogłem znaleźć wątku z mojej promocji

   antonin
  • Do mnie też dzwonili z tą sama ofertą i ją przyjąłem. Jak dla mnie dobry deal, bo wydać 1000 zł do końca listopada żeby zgarnąć max bonus 100 zł to nie jest jakiś wielki problem ;)

   marsid
  • też dostałem 100/1000. Z ciekawości – gość powiedział, że będzie potwierdzenie oferty w bankowości elektronicznej. Przez poprzednie lata miałem chyba 3 razy tę ofertę i nigdy potwierdzenia nie było, że oferta jest aktywna. Macie coś takiego w systemie?

   krabar
  • Tak ja mam:

   „Dzień dobry,

   Dziękujemy za pozostanie w gronie Klientów Citi Handlowy.

   Potwierdzamy przyznanie oferty specjalnej, która obejmuje zwrot 10% sumy wykonanych transakcji (maksymalnie 100 pln). Transakcje powinny zostać wykonane w terminie maksymalnie do 4 miesięcy od momenty przyznania oferty. Zwrot nastąpi do 15 dnia kolejnego miesiąca po zakończeniu oferty.

   Z poważaniem,
   Zespół Citi Handlowy”

   marsid
  • >>>nigdy potwierdzenia nie było
   Tak, ale jak się poprosiło ( nawet i później ) – to było. A teraz nie prosisz i jest.

   Bogdan
  • już kiedyś pytałem, ale ponowię czy komuś ostatnio udało się dostać w Citi 200/2000?

   abc
  • Podbijam…

   Konrad
 • „w terminie maksymalnie do 4 miesięcy od momenty przyznania oferty. Zwrot nastąpi do 15 dnia kolejnego miesiąca po zakończeniu oferty.” – zwrot dostawaliście dopiero po upływie pełnych czterech miesięcy, czy wcześniejsze spełnienie warunków pozwoliło uzyskać go szybciej?

  Paweł Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy