Do 2,7% na Lokacie Urodzinowej w BGŻOptima

Zakończona

Ciężko nie zgodzić się z tym, że nowi klienci mają lepiej. Mało który bank premiuje lojalność – a nawet jeśli, to płaci za to niewiele. W najnowszej Lokacie Urodzinowej BGŻOptima jest jednak inaczej. Ci, którzy wytrwali z bankiem najdłużej, zarobią najwięcej – nawet 2,7% w skali roku.

Lokata Urodzinowa w BGŻOptima - 2,7% w skali roku
Lokata Urodzinowa dostępna jest na okres 6 miesięcy. Maksymalnie możemy na niej ulokować 200 000 zł, ale lokatę możemy założyć tylko jedną. Jej oprocentowanie wyliczane jest według poniższej tabeli:

Rok założenia konta Oprocentowanie
2017 2,4%
2016 2,45%
2015 2,5%
2014 2,55%
2013 2,6%
2012 2,65%
2011 2,7%

Haczyki? Bank wymaga od nas przyniesienia nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo wszystkich naszych rachunków w BGŻOptima z dnia 17.11.2017. Lokata ma być dostępna do 20.12.2017.

Czy warto skorzystać z oferty? To zależy. Jeśli nasze oprocentowanie faktycznie wyniesie ponad 2,6%, to oferta jest godna rozważenia – choć inni dają ostatnio więcej. Przykładowo Nest Bank płaci teraz 2,8% w na lokacie 6-miesięcznej (i 2,9% na dłużej). A ponieważ zbliża się koniec miesiąca, to po cichu liczę również na dobrą ofertę Idea Banku :)

Na koniec dodam, że wstęp do tego wpisu to nie do końca prawda – nowi klienci BGŻOptima ciągle mają lepiej. Bank daje im bowiem 3,5% na start, ale do 20 000 zł. Nadwyżkę mogą ulokować na bezpłatnym koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 2,5% (zakładane automatycznie z lokatą).

Nie przegap!

Komentarze

 • To chyba nie miejsce dla podwójnie leniwych, którym nie dość że nie chciało się od lat zamknąć konta dla regularnych promocji, to jeszcze teraz nie chce założyć lepszej lokaty w innych bankach.

  Iks Odpowiedz
  • Teoretycznie cały czas na ich koncie oszczędnościowym dało się przyzwoicie zarobić, więc mimo wszystko parę osób się pewnie znajdzie. Wolę poinformować o ofercie, niż nie :)

   Michał
 • Cieniutkie te urodziny i tort bez wisienek

  Dariusz Odpowiedz
  • Świetnie podsumowane! ?

   Fajny pomysł, coraz lepsze warunki przy coraz dłuższym stażu to miłe docenienie starych klientów, ale nie przy takim oprocentowaniu… I jeszcze tylko na nowe środki…

   Don Quijote de la Mancha
 • poza posiadaniem dokumentów z dnia założenia konta w jaki sposób można sprawdzić sobie staż w banku??

  zenek64 Odpowiedz
  • Strzelałbym, że albo infolinia, albo… spróbuj założyć lokatę i zobaczyć ile % pokaże :)

   Michał
  • jest prostszy sposób – wystarczy zalogować się do tej paskudnej PL@nety na WWW i w zakładce „oferta dla Ciebie” jest lokata urodzinowa od razu z pokazanym % dla danego klienta obowiązującym….

   zenek64
 • tez mysle nad tym ile mam konto, moze po historii rachunku sie dojdzie? :)

  sunwoj1 Odpowiedz
  • i to jest dobry trop, mi wyszla historia rachunku od 2011 roku, ale jestem „stary” :D

   sunwoj1
  • 30.11.2011 – też jestem stary :) Z oprocentowaniem w tamtym czasie na poziomie 6,48%. Ale niestety warunki tej promocji jak dla mnie słabe: procent niski, okres lokaty długi, no i saldo 17.11 było niezerowe, więc przez pół roku średnie oprocentowanie miałbym dużo poniżej tego 2,7%. Nie wchodzę…

   tno3city
 • Mój profil / Umowy / Umowy podpisane

  endrju Odpowiedz
 • Bez rewelacji. W sytuacji gdy Idea zaczyna przez kilkanaście dni trzymać oferty po 3,0% (jak było na przełomie października i listopada) stawka BGŻ nie przewyższająca straty na rozpędzającej się inflacji – jest nieatrakcyjna.
  Idea na pewno powtórzy swoje 3,0%.

  Fabian Odpowiedz
 • Propozycja lokata dostępna tylko do 20 grudnia 2017r. Czyli mamy miesiąc na zastanowienie…. ;-)

  Pola33 Odpowiedz
 • Idea Bank ma również dobrą ofertę 3,5% (co prawda do 25.000 zł, ale zawsze coś) na 3 mce.

  Irka Odpowiedz
 • Nie bardzo wiem jeszcze gdzie takie info o promocji zgłaszać, więc pozwolę sobie tu:
  https://www.nntfi.pl/promocja-100zl
  Jak dla mnie wygląda obiecująco ;)
  Sorki za oftop

  miodzio Odpowiedz
  • Dzięki za info, wygląda fajnie, ja akurat mam tam już IKZE, ale ktoś na pewno skorzysta — jeśli zdąży, bo jest ten limit 200 osób…

   Don Quijote de la Mancha
  • promocja już trochę trwa a dopiero dzisiaj zapisałem siebie i żonę. Więc szansa jest. Może nie zdążą/zapomną wyłączyć możliwości wpisywania kodu ;) Trzeba być uważnym żeby nie przegapić okienka do wpisania kodu.

   miodzio
  • Jest też promocja z IKE: https://www.ingbank.pl/lp/ike100
   Wg mojego „wywiadu” IKE jest bez opłat i można wypłacić wcześniej środki jak z normalnego rejestru TFI.

   Gruby Rychu
  • Na tej platformie NN TFI też nie ma opłat — nie tylko za założenie lub utrzymanie tego „konta”, ale nawet fundusze NN, w których standardowo jest opłata manipulacyjna za nabycie (np. 5%), tutaj tej opłaty nie mają.

   Mimo wszystko z IKE jest pewnie więcej formalności, no i można mieć tylko jedno, więc wykluczone są osoby, które już jakieś mają (i są z niego zadowoleni), pozostali mogą skorzystać z obu promocji, NN TFI (dawne ING TFI) i ING Bank Śląski to różne instytucje.

   Don Quijote de la Mancha
  • Przed chwilą skorzystałem, dobra promocja :)

   Benito
  • Co do wypłaty z IKE poniekąd jest opcja „wypłać” w systemie. Miałem i tak zamiar założyć IKE lub IKZE, więc za premię 100 zł mam zamiar przetestować :)

   Gruby Rychu
  • Z NN TFI 24 skorzystałem z promocji jakiś czas temu, więc uprzedzam, że mimo wpłynięcia wpłaty na ich konto, przychodzi po kilku dniach mail z automatu „Oczekujemy na wpłatę”. Tak było w moim przypadku i członka rodziny. Oboje dzwoniliśmy po mailu i okazywało się, że mimo tego maila (a było już 2 dni po wpłacie) środki jednak wpłynęły.

   Gruby Rychu
  • ja nie czuje tych IKE i IKZE wg mnie takie instrumenty najlepiej zakładać mając 60 lat i wypłacić w wieku emerytalnym cała kwotę ale mając lat 30 to zupełny kosmos (zwłaszcza jak wezmą się za to politycy i zrobią to co z OFE zrobili) premia 100 zł by wejść w coś z czego przez pierwszy rok nie wyjdziesz bez straty kapitału to takie nieporozumienie.
   A skoro dyskutujemy o alternatywnych inwestycjach to co sądzicie o tym?? http://obligacje.aliorbank.pl/p2a.html

   zenek64
  • „A skoro dyskutujemy o alternatywnych inwestycjach to co sądzicie o tym?? http://obligacje.aliorbank.pl/p2a.html”

   Ja mam zasadę lokowania w poszczególne instrumenty ryzykowne maks. 2 procent mojego portfela (i to wyjątkowo, standardowo staram się nawet 1 procenta nie przekraczać). Inaczej mówiąc: jak będę miał 20 milionów, to może sobie taką obligację kupię.

   Don Quijote de la Mancha
  • A skąd ewentualna strata w pierwszym roku ?

   Gruby Rychu
  • cytując z innego forum o zarabianiunabankach
   Ja się dokopałem do opłaty 50% kwoty wypłaty, o której pisał Piotrek. Poniżej odnośnik i treść:

   https://www.nnikze.pl/strona/pytania-i-odpowiedzi-ike.html

   JAKA KWOTA ZOSTANIE WYPŁACONA W PRZYPADKU ROZWIĄZANIA UMOWY IKE?

   W przypadku rozwiązania umowy IKE przed osiągnięciem wieku uprawniającego do wypłaty pieniędzy z IKE dokonamy zwrotu całości pieniędzy zgromadzonych na IKE. Osiągnięty dochód będzie podlegać opodatkowaniu 19% podatkiem od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki). Podatek zostanie pobrany przez płatnika (Nationale-Nederlanden DFE). Pamiętaj także, że pobieramy opłatę w wysokości 50% wypłacanych lub transferowanych pieniędzy zgromadzonych na rachunku IKE, jeśli do wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu całości pieniędzy dojdzie na Twój wniosek w okresie 12 miesięcy od zawarcia umowy IKE.

   zenek64
  • #zenek64
   Ale chodzi o tą promocję:
   https://www.nntfi.pl/promocja-100zl
   Przecież w tej promocji nie ma prowizji. Ja czekam na wypłatę 100 zł do 12.01 i wypłacam środki, całe 200 zł. Na funduszu obligacji przez niecałe 2 miesiące strat/zysków nie oczekuję dużych :) Łatwa kasa

   Benito
  • Zenek odpowiedział na moje pytanie dotyczące IKE ING w promocji ING. Fundusze w NN TFI 24 to jest temat prosty jak budowa cepa. Co do wyboru subfunduszu na NN TFI 24 jak zamierzasz wypłacić za 2 miesiące środki to wybierz fundusz pieniężny (nie jest to oczywiście rekomendacja, ale zwróć uwagę na lokacyjny plus)

   Gruby Rychu
  • https://www.nnikze.pl/strona/pytania-i-odpowiedzi-ike.html

   „JAKIE OPŁATY POBIERANE SĄ Z TYTUŁU UMOWY IKE?
   Z tytułu umowy IKE pobieramy opłatę od pierwszej wpłaty w wysokości 80 zł. Pobieramy również opłatę za zarządzanie Twoimi pieniędzmi. Opłata ta składa się z dwóch części:

   1. części stałej – naliczanej miesięcznie w wysokości 2% wartości aktywów Nationale-Nederlanden DFE; Gdy zgromadzone przez nas pieniądze od wszystkich Klientów przekroczą wartość 1 mld złotych, będziemy pobierać niższą opłatę 1,5% od nadwyżki ponad 1 mld złotych

   2. części zmiennej czyli tzw. opłaty za wynik naliczanej rocznie, dzielimy się z naszymi Klientami zyskiem przekraczającym 8% w skali roku. W takiej sytuacji Ty otrzymasz 85% z kwoty przekraczającej 8%, a my 15%. ”

   Co sądzicie o powyższym zapisie? Toż to jakieś horrendum. 80 zł w plecy przy pierwszej wpłacie i 2% opłaty miesięcznej?! 15% „podatek” od zysku najprawdopodobniej nie będzie miał zastosowania :-)

   gajowy
  • Czy przypadkiem nie poplątały ci się IKE?

   Teraz wkleiłeś coś o NN Dobrowolnym Funduszu Emerytalnym zarządzanym przez Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., tymczasem promocja dotyczy chyba IKE ING, też opartym na IKE NN, ale innym, ze zwykłymi funduszami inwestycyjnymi, zarządzanym przez NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

   Don Quijote de la Mancha
  • To będzie chyba to: https://www.nntfi.pl/_fileserver/item/1501970 (punkt 5 na stronie 5).

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha Teraz to widzę. Trochę bezrefleksyjnie skorzystałem z linka udostępnionego przez @zenek64.

   gajowy
  • Tak to jest, gdy się korzysta z informacji „z innego forum o zarabianiunabankach”… ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie ukrywam, monitoruję inne fora (z pewnością nie ja jeden), ale link porzucił zenek64 (wyjadacz) czyli nasz człowiek :-):
   http://livesmarter.pl/do-2-7-procent-na-lokacie-urodzinowej-bgzoptima/?replytocom=171061#comment-171118

   gajowy
 • Na tę chwilę kod promocyjny działa :-)

  gajowy Odpowiedz
 • W promocji ING IKE opłata umorzeniowa (za rozwiązanie umowy i wypłatę środków) nie jest pobierana. Dodatkowo fundusze pieniężne nie mają innych opłat niż za zarządzenie tj. 0,5-1 % czyli tak jak w promocji regularnego inwestowania.

  Mahyn Odpowiedz
 • bardzo slabo przy nest 3%

  dfss Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy