2,7% aż do 400 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Ruszyła VI edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego, w ramach której możemy zgarnąć 2,7% na koncie oszczędnościowym. W tej edycji kwota maksymalna została znaczenie zwiększona – oprocentowanie obowiązuje bowiem aż do 400 000 zł! Wystarczy, że do banku przyniesiemy nowe środki.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

2,7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 6.04.2020 – 5.05.2020 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 31.03.2020. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 2,7% w skali roku – aż do kwoty 400 000 zł, przez okres 92 dni.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji starego konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 06.04.2020 r. do 05.05.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

3,5% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok.

Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem Getin Banku, czyli osobą, która nie posiadała rachunku osobistego po 11.05.2017. Jeśli więc chcemy założyć EKO, przy okazji zakładając konto osobiste i wyrażając zgody na marketing, to niejako z promocji 3,5% do 10 000 zł możemy skorzystać niejako „przy okazji”.

Wystarczy bowiem, że w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (nie licząc przelewów od osób fizycznych z Getin Banku) i… należą nam się odsetki w wysokości 3,5% za dany miesiąc :)

150 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start w ramach programu poleceń oraz 100 zł dzięki promocji Decathlon – o ile założą rachunek z polecenia innego klienta banku. O szczegółach oferty Decathlon pisałem w tym wpisie, a o programie poleceń – tutaj.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Zapłacić możemy jedynie za przelewy z rachunku na inne konto, ale bank zwalnia nas z tej opłaty do końca roku:

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku.

Jeśli więc chcemy za darmo wyciągnąć środki z EKO, to powinniśmy je przelać pierwsze na ROR (Konto Proste Zasady), a dalej – do dowolnego banku.

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Co z kartą debetową? Zarówno młodzi jak i starsi mogą z niej korzystać bez opłat miesięcznych. To samo tyczy się zresztą wypłat z bankomatów w Polsce – są darmowe. Zapłacimy jedynie za te, które znajdują się poza granicami naszego kraju – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • VII edycja – Oprocentowanie promocyjne 2% w skali roku do 200 tys. zł. oraz 1% dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł przez 2 miesiące dla Nowych
  środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.
  Okres przystępowania – od 06.05.2020 r. do 07.06.2020 r.
  Czas trwania promocyjnego oprocentowania – 62 dni.
  Badanie salda – 29.04.2020

  niusan Odpowiedz
  • Witam
   Jestem w trakcie 6 edycji. Czy jak dopłacę teraz nowe środki to załapię się na 2m-ce na 7ą edycję?

   Marco
  • Nie. Tak jak napisałem w artykule – nie da się korzystać z dwóch promocji jednocześnie. Ba, nawet nie da się przeskoczyć z jednej po za kończeniu drugiej – trzeba odczekać do końca danego okresu przystępowania.

   Michał
 • Bida… Myslalam ze chociaz 2,2% dadza…

  Villemo09 Odpowiedz
  • OKO Bonus poszedl jeszcze bardziej po bandzie …
   Czyli jednak nawet te 4-letnie obligacje oplacalo sie kupic, bo w tym roku na duzo wiecej niz 2.4% raczej nie ma co liczyc.

   keton
 • OKO Bonus poszedl jeszcze bardziej po bandzie … – to juz wiadome ile bedzie na OKO po 6 maja?

  villemo09 Odpowiedz
 • A ile teraz dają w aliorze na mocno oszczędnościowym?

  heniek131 Odpowiedz
 • A w Aliorze na mocno oszczędnościowym?

  heniek131 Odpowiedz
 • Słuchajcie uruchomiłem sobie ostatnią promocję na 2,7 z tymże saldo miałem nieco podwyższone, bo mobilna zapadała mi ostatnio. Przelałem trochę ponad saldo żeby uruchomić promocję i dostałem tego potwierdzenie. Kolejnego dnia zrobiłem zwrotny żeby kasa pracowała i dostałem komunikat, że oprocentowanie nie jest już naliczane. Czy w tej sytuacji będę mógł ponownie uruchomić ostatnią edycje po przelaniu nadwyżki?

  Mike1 Odpowiedz
  • Po wpłacie nowych środków ponownie dostaniesz informację o naliczaniu promocyjnego oprocentowania. Promocja raz aktywowana pozostaje aktywna do czasu jej zakończenia. Jeśli na EKO pozostają środki niebędące nowymi środkami przychodzi wiadomość, że oprocentowanie promocyjne nie jest naliczane, ale nie oznacza to wyłączenia promocji.

   Lokata
 • Hej, miał ktoś cierpliwość, żeby przeczytać, jakie są zmiany w TOiP? Przysłali dziś e-mail i tysiące-tysięcy hasełek bez pisma odnośnie zmian. Gdyby ktoś przebrnął, to może by się wiedzą podzielił? Ładnie proszę, bo ja mam ciągłe problemy z zalogowaniem się do tego banku a i niezbyt mądra jestem, więc co ważne i tak przeoczę.

  ola Odpowiedz
  • Główne zmiany to podwyżki w starszych typach kont w przypadku braku spełnienia warunków darmowosci i likwidacja w nich darmowych bankomatów pod spełnieniu warunków, w koncie proste zasady wprowadzają płatne euronety 3,5 proc, min 10 zł, bez opłat pozostanie tylko planet cash, to tak z głównych zmian

   Dzikus
  • Dziękuję Dzikus. Mam Konto Proste Zasady założone jakieś 3 lata temu. Warunek bezpłatności: 1 płatność kartą. Więc tylko zapamiętam, żeby się do bankomatów nie zbliżać. Do tej pory wypłacałam w Santanderze, bo mam pod domem ale właściwie nie jest mi to potrzebne. Dziękuję bardzo, bardzo!

   ola
  • Od kiedy te zmiany i te płatne euronety? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ja mam konto w Getinie, a nie przysłali mi żadnej informacji o zmianach…

   Be@
  • Zmiany od 01.10.2020.
   Be@ zaloguj się do banku, to wyskakuje baner z wiadomością i tam nawet jest spis zmian w pigułce.

   ola
 • Nie daje się zrobić przelew z EKO na ror w getinie, proszę spróbować później taki komunikat . Czy w soboty i niedziele takie przelewy nie działają czy to tylko u mnie i dzisiaj ? Może ktoś jeszcze sprawdzić ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • U mnie też nie działa .To musi być błąd w ich systemie

  Many Odpowiedz
  • A w soboty i niedziele takie przelewy przechodzą czy tylko w dni robocze? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Myślę że przelewy wewnętrzne w soboty i niedziele powinny przechodzić w każdym banku.

  Many Odpowiedz
  • Dzięki , ktoś może sprawdzał to w gtinie w praktyce ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • zawsze działały bo w soboty do sklepu wchodziłem bez kasy na KPZ i dopiero w sklepie przelewałem sobie z EKO na KPZ

   adaś
 • @prawdziwy-xyz
  Dzisiaj rano/g.8-9/ przelewałem odsetki z KE na Proste Zasady. Poszło bez problemu. Wypłata z bankomatu i płatność kartą bez problemu.

  Waldemar Odpowiedz
 • Konto otwarte 4.05 plus pierwsza wpłata.
  Czyli do 4.08 promocyjne oprocentowanie 2,7 powinno być.
  Za lipiec jakieś grosze mi naliczyli tylko.Reklamacja już poleciała zobaczymy co dalej.

  pio24 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy