2% do 200 tys. zł przez 2 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Trwa do 07.06.2020

Wystartowała VII edycja promocji podwyższonego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Getin Banku. Zgodnie z przypuszczeniami, ze względu na obniżkę stóp procentowych przez RPP, także i tu obniżone zostało oprocentowanie. Obecnie do zgarnięcia mamy 2% do 200 000 zł przez okres 2 miesięcy. Wystarczy, że do banku przyniesiemy nowe środki.

2% do 200 000 zł - Elastyczne konto oszczędnościowe

2% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 6.05.2020 – 7.06.2020 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 29.04.2020. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 2% w skali roku do kwoty 200 000 zł, a 1% od 200 000 do 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 62 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 06.05.2020 r. do 07.06.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

Pamiętajmy również, że do końca roku nie płacimy nic za przelewy wewnętrzne z Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Rachunek więc ten świetnie się nada na „skarbonkę” z której możemy wypłacać środki kiedy tylko chcemy, bez żadnych konsekwencji :)

3,5% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok!

Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem Getin Banku, czyli osobą, która nie posiadała rachunku osobistego po 11.05.2017. Jeśli więc chcemy założyć EKO, przy okazji zakładając konto osobiste i wyrażając zgody na marketing, to niejako z promocji 3,5% do 10 000 zł możemy skorzystać niejako „przy okazji”.

Wystarczy bowiem, że w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (nie licząc przelewów od osób fizycznych z Getin Banku) i… należą nam się odsetki w wysokości 3,5% za dany miesiąc :)

150 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start w ramach programu poleceń oraz 100 zł dzięki promocji Decathlon – o ile założą rachunek z polecenia innego klienta banku. O szczegółach oferty Decathlon pisałem w tym wpisie, a o programie poleceń – tutaj.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Zapłacić możemy jedynie za przelewy z rachunku na inne konto, ale bank zwalnia nas z tej opłaty do końca roku:

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku.

Jeśli więc chcemy za darmo wyciągnąć środki z EKO, to powinniśmy je przelać pierwsze na ROR (Konto Proste Zasady), a dalej – do dowolnego banku.

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Co z kartą debetową? Zarówno młodzi jak i starsi mogą z niej korzystać bez opłat miesięcznych. To samo tyczy się zresztą wypłat z bankomatów w Polsce – są darmowe. Zapłacimy jedynie za te, które znajdują się poza granicami naszego kraju – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • W idea banku na nowe środki jest 2,2%. A ROR jest bezpłatny, bez wymogu karty i jakichkolwiek płatności.

  Fabian Odpowiedz
  • Ale 2,2% w Idei jest na lokacie, której przez 3 miesiące nie można ruszyć, a nie na koncie oszczędnościowym.

   Ewa1
  • Jeszcze gorzej, przy 3-miesięcznej lokacie w Idea jest 2%, a więc tyle, co w Getin Banku na EKO. 2,2% w Idei jest na 2 miesiące.

   Oskar_15
  • Rzeczywiście w tej chwili w Idei jest 2,2% na nowe środki na lokacie 2 miesięcznej, w tym banku procent lokat często zmienia się z dnia na dzień.

   Ewa1
  • Dziś w Idea znów obniżki:

   Lokata 2-miesięczna – oprocentowanie wynosi 2% w skali roku
   Lokata 3-miesięczna – oprocentowanie wynosi 1,8% w skali roku

   Wygląda na to, że 2 % to obecnie granica „możliwości” lub szczyt „hojności” polskich banków…

   g.romek
  • Raczej szczyt bezczelności.
   Idea słynie ze swojego żebraczego stylu promocji – myślę że trochę pieniędzy im odpłynie w ciągu następnych 14 dni. Wtedy podniosą do „ogromnych” 2.4% :-)

   Tomko
 • Jak Wam się pokazują propozycje „zawrotne” w Idea podczas przelewów; mi się jeszcze nie zdażyło… :-( No chyba że to sie pojawia dopiero po potwierdzeniu przelewu SMSem?

  mac66 Odpowiedz
  • Po potwierdzenie kodem SMS pieniążki wychodzą z banku i nie ma już ofert na ich zatrzymanie. Nie każdemu oferta się pokazuje, zależy to od kwoty i od kierunku wysyłania środków.

   Lokata
  • Do Millennium prawie zawsze się pokazuje. Wystarczy próbować na dowolny rachunek.

   Łuki
 • Dwa dni temu odpaliłem jeszcze starą edycję. Mimo wysokiego salda początkowego i tak bardziej będzie mi się opłacało trzymać środki na EKO 2,7% w Getinie niż na 2% w Millennium, choć różnica będzie tak naprawdę kilkuzłotowa. Spore rozczarowanie z OKO Bonus w ING, liczyłem że też zejdą do 2%, a tam 1% dla kolejnej edycji…

  mmcki Odpowiedz
  • rzeczywiście, 1% na OKO Bonus, dopiero zauważyłem, oj będą KO zamykane jedne za drugim oj będą

   adaś
 • Jakaś ofertę utrzymaniowa mają aktualnie? Czy ktos wie?

  Anom Odpowiedz
 • Przy przelewie do jakiego banku Getin oferuje najlepsze warunki by zatrzymać środki? Przy próbie do Idei i Millenium oferuje 1,2% na lokacie, niestety brak oferty na KO chociaż obecnie nie mam żadnej promocji aktywnej :(

  Dobcio Odpowiedz
 • Bank poinformował, że w związku z obniżką stóp przez RPP planowane są kolejne cięcia oprocentowania depozytów i ma przestrzeń do znaczącej obniżki oprocentowania kont oszczędnościowych.

  borkowicz Odpowiedz
 • 4 maja zdążyłem jeszcze uruchomić sobie w Getinie VI edycję promocji z oprocentowaniem 2,7% przez 92 dni, tego dnia wpłaciłem nowe środki na EKO. Dostałem informację o przystąpieniu do promocji, przy EKO pojawiła się informacja „konto w ofercie na nowe środki. 7 maja opróżniłem konto i jak teraz widzę, w bankowości internetowej dostałem wiadomość o treści „Informujemy, że oprocentowanie promocyjne nie jest naliczane na Koncie Oszczędnościowym w PLN ze względu na brak spełnienia warunków wskazanych w Regulaminie oferty specjalnej”. Ze szczegółów EKO zniknęła też informacja, że jest to konto w ofercie na nowe środki. Ktoś miał podobnie? Czy to możliwe, że Getin po prostu wyłączył mi promocję po opróżnieniu konta? Przejrzałem regulamin, nie ma w nim nic o konieczności utrzymywania nowych środków przez cały czas „Okresu trwania Oferty Specjalnej”, więc na logikę, jeśli teraz wróciłbym z pieniędzmi do Getinu, dalej powinny być oprocentowane na 2,7% do 4 sierpnia. Powinno to być jednak jasno oznaczone, tak jak np. w ING OKO Bonus. Sprawdzić czy tak będzie w praktyce na razie nie mam jak, ze środkami zamierzałem wrócić dopiero jak skończy mi się promocja w Millennium.

  mmcki Odpowiedz
  • Biorąc pod uwagę, że to Getin – nie zdziwiłbym się. Przelej tam teraz cokolwiek i sprawdź czy na koniec miesiąca dobrze naliczą oprocentowanie.

   Michał
  • Getin tak wlasnie robi, za kazdym razem kiedy saldo = 0 otrzymujesz info, ze wylaczona jest promocja. Z tego co pamietam to zawsze tak bylo, ale jak tylko wrzucisz jakies srodki to ponownie promocja sie aktywuje. Moze dla pewnosci lepiej zawsze miec na tym koncie jakas kwote.

   keton
 • Na razie tego nie sprawdzę, bo przy odpalaniu promocji miałem niestety dość wysokie saldo początkowe i musiałbym przelać tam ponad 10k, wolę te środki zostawić na Millennium Profit, żeby optymalnie wykorzystać te kilkanaście dni, które zostały mi do końca z oprocentowaniem 2,7%. Po 10. czerwca przeleję kasę do Getinu i będę kontrolował jak naliczają odsetki, ewentualnie pójdzie reklamacja. Mam jednak nadzieję, że zadziała to tak, jak opisał keton.

  mmcki Odpowiedz
 • Czy to nie w ten weekend będzie badanie salda do kolejnej promocji?

  Kate Odpowiedz
 • No dobrze. Mam środki na dwóch EKO do początku sierpnia. Potem te dwa EKO przez jedną edycję będą „spalone”, konieczne więc wtedy pauza. Czy warto dziś wyzerować jedno z kont, by przeczekać jedną edycję i potem mieć gdzie wrzucać środki? Zostaje Mille i Alior, mogą nie wystarczyć…

  qq Odpowiedz
  • Zerować zawsze było warto, z tym że nadchodzące „promocje” mogą nie spełnić Twoich wymagań. Dopóki wszystkie przelewy z EKO są darmowe to można próbować.

   Jeśli pieniądze Ci się nie mieszczą na kontach to proponuję: wydaj część, skorzystaj, ciesz się nowym zakupem – szkoda się męczyć ;-)

   Tomko
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy