Głośnik JBL Flip (lub bony o wartości 350 zł) za wyrobienie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity

Zakończona

Citibank ruszył z kolejną edycja promocji, w której zyskać możemy premię za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity. Bank oferuje nam 21000 punktów Priceless Specials, które możemy wymienić na bony o wartości 350 zł albo nagrody rzeczowe – na przykład głośnik JBL Flip :)

Citibank: głośnik JBL Flip za darmową kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Oprócz tego konieczne jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę – byle nie później, niż 30.09.2019.

21000 punktów za wydanie 1500 zł

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę i podpiszemy z nim umowę, to pierwszym warunkiem będzie zalogowanie się w serwisie Citibank Online lub Citi Mobile oraz zapisanie się do programu Priceless Specials (jest od tego specjalny formularz w bankowości internetowej). Będziemy mieć na to czas do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego (następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę). Przykładowo jeśli umowa będzie datowana na sierpień, to czas na spełnienie warunku mamy do końca września.

Oprócz tego powinniśmy również wydać co najmniej 1500 zł kartą w nie później, niż do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo dla umowy z sierpnia będzie to koniec października. Punkty będą przekazywane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, dlatego czym szybciej wykonamy płatności – tym lepiej, bo wcześniej będziemy mogli odebrać nagrodę :)

Warto tu zaznaczyć, że kartą powinniśmy płacić po prostu za zwykłe zakupy w sklepach czy internecie (zamiast gotówką czy obecną kartą, którą mamy). Transakcje zwrócone/anulowane oraz transakcje szczególne (na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów) nie będą brane pod uwagę. Tak samo jak wypłaty środków z karty czy polecenia przelewów. Te ostatnie i tak nie są zbyt opłacalne, bo Citi pobiera za nie dodatkową prowizję.

I to tyle! Po przyznaniu 21000 punktów Priceless Specials będziemy je mogli wymienić na nagrody z katalogu Priceless Specials. Z reguły 3000 punktów jest warte 50 zł, co sprawia, że nasza nagroda wyniesie jakieś 350 zł. Z z doświadczenia jednak wiem, że w katalogu nagród ceny potrafią być różne (na naszą korzyść). Biorąc jednak pod uwagę standardowe stawki nasze 21000 punktów powinniśmy móc wymienić m.in. na 350 zł w voucherach CircleK, Decathlon, Vistula, RTV Euro AGD czy Douglas. Każde 800 punktów to również jeden bilet do Cinema City albo doładowanie telefonu w Play o wartości 10 zł.

Jeśli natomiast chcemy nagrody rzeczowe, to bank gwarantuje możliwość odbioru głośnika JBL Flip :)

Szczegóły w katalogu nagród Priceless Specials. Zastrzegam jednak, że po zalogowaniu stawki mogą być inne, niż widoczne dla niezalogowanych.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać jedną z dwóch kart Citibanku, jednak opłacalna jest tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji (warto to potwierdzić u konsultanta), to opłat nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

PS. Wolisz inną nagrodę? Sprawdź bestseller Citibanku, czyli ofertę z bonem o wartości 400 zł do wydania w sklepach Biedronka!

Nie przegap!

Komentarze

 • Za niską mam rentę. Trzeba było za młodu służyć w SB i zapisać się do PZPR.
  A nie podskakiwać. Tylko dupę obili i wilczy bilet dali. A teraz renta niecałe 1100 – kupa szmalu. Widać w CA dalej obowiązuje ubecka tradycja. Ostatnio mi napisali, że przyjęta przez nich polityka wyklucza wydawanie kk takim jak ja.

  Bufon Odpowiedz
  • Oczywiście w Citibank. Przepraszam uniżenie poczciwy Credit Agricole za pomyłkę.

   Bufon
  • Bufon.
   42 rocznik , 5 KK i 1200 zł netto.
   Citi Simplicity na 6 koła – łatwizna ( tylko skan odcinka renty ).

   Chyba musisz się znacznie bardziej postarać.

   Bogdan
  • No. Przy następnej zmianie ustrojowej zapiszę się do bojówek i będę topił w workach storturowanych opozycjonistów.
   Groteska. Ale to rzeczywistość. Kaci mają zawsze lepiej niż ich ofiary.
   Każdy system szczodrze nagradza i przyjmuje do swojego establishmentu tajne policje poprzedniego systemu , ich kolaborantów i sprzedawczyków wszelkiego formatu.
   Okrągłe stoły i grube kreski.
   Nie postaram się, Boguś. Na tyle orzeczono moje dysfunkcje. A tam tysiąc sto z kawałkiem czy dwieście..myślałem, głupi, że wraz z transferem socjalnym od Naczelnika Państwa jakoś styknie w City na tą kartę z Biedronką. Ale nie. A pies ich jebał.

   Bufon
  • Citi to zagadka. Obok mnie emeryt z 2500 netto, pow. 70 lat, jedna karta kiedyś właśnie w Citi i odmowa.

   dario
 • Nie wiem, czy czegoś nie przeoczyłem, ale wydaje się, że ta wersja jest bardziej korzystna: nie dosć, że polecający dostaje też 100 zł, to osoba wyrabiająca kartę musi wydać tylko 500 zł: http://www.online.citibank.pl/formularz/karta-kredytowa/polec-karte-kredytowa-2/

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • *polecający dostaje 6000 pkt.

   Don Quijote de la Mancha
  • Do polecenia jest chyba inny okres karencji (styczeń 2016) a żeby uzyskać nową kartę styczeń 2017 – poprawcie mnie jesli sie myle

   JAROSŁAW
 • To ja mam pytanie z innej beczki: wczoraj wieczorem robiłem spłatę karty i zamiast 200 zł przelałem 2000 :-/ Okej, zmęczenie dało znać. Czy jest jakaś opcja, żeby tą nadpłatę wyciągnąć względnie tanio?

  pytalski Odpowiedz
 • @Don Quijote de la Mancha Brzmi całkiem ciekawie. Z tego co rozumiem to zostanie to zaksięgowane jako transakcja kartą, tak?

  pytalski Odpowiedz
  • Tak, transakcja bezgotówkowa, kilka lat temu nawet z Citi tego próbowałem; teraz oczywiście ryzyko wzrosło, ale wydaje się, że pomoc tego przyjaciela w żaden sposób pod Transakcję szczególną nie podpada…

   Don Quijote de la Mancha
  • przed zmianami o transakcjach specjalnych przekaz testowałem i było ok, nie wiem jak jest teraz, ale warto spróbować, bo to w tej chwili najbezpieczniejsza opcja…poprosze też o informację zwrotną ;)

   abc
  • Trochę długo trwało rozliczanie, ale bank nie naliczył mi opłaty za przekaz bankowy :)

   pytalski
  • Super, to teraz przydatna informacja!

   Don Quijote de la Mancha
 • Założyłem kartę w Citi Simplicity ale po zarejestrowaniu się do programu Priceless Specials nie widzę nagród na którę mogę wymienić przyznawane mi punkty – czy dopiero po uzyskaniu jakiejś iPlości punktów będe widział nagrody?

  yarooo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy