Łatwe 250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole (i 3% na lokacie na start)

Zakończona

Trzeba przyznać, że ta kampania reklamowa Credit Agricole się udała. Choć praktycznie każdy bank oferuje „przeniesienie” rachunku, to Polacy wybierają właśnie CA. Powód? To jedyny bank, który oferuje bardzo łatwą promocję z premią w wysokości 200 zł. Co ciekawe zysk możemy jednak jeszcze nieco podkręcić, jeśli dodatkowo założymy konto z czyjegoś polecenia. Razem do zgarnięcia będzie aż 250 zł.

Credit Agricole - 200 zł za przeniesienie konta

Ta promocja jest już nieaktualna, ale ruszyła jej kolejna edycja, dzięki której znów można zgarnąć łatwe 200 zł premii za przeniesienie konta do Credit Agricole!

Krótki okres karencji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą konta osobistego w Credit Agricole przez ostatni rok.

Jeśli spełniamy ten prosty warunek to wystarczy, że wypełnimy wniosek o jeden z rachunków PROSTOoszczędnościowych wraz z kartą debetową oraz wybierzemy wyciągi w formie elektronicznej. Bank wymaga również wyrażenia zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Najważniejsze jednak, aby „przenieść rachunek z innego banku”. O co w tym chodzi? Credit Agricole wymaga od nas, aby po złożeniu wniosku udać się do oddziału nie tylko w celu finalizacji umowy, ale również w celu przeniesienia rachunku z innego banku – co technicznie polega na upoważnieniu CA do zamknięcia naszego konta w innym banku. Bardzo ważne, aby podpis złożony w placówce CA zgadzał się z podpisem w poprzednim banku – inaczej zostanie odrzucony. Jeśli macie wątpliwości jaki tam złożyliście podpis (albo czy w ogóle złożyliście podpis, jeśli konto było zakładane online!), to zawsze możecie go chwilę wcześniej zaktualizować – w placówce danego banku.

Co ciekawe przenosiny konta dostępne są jedynie w części banków. Niestety sam Credit Agricole udostępnia dość starą listę obsługiwanych banków, dlatego ostatnim razem poprosiłem was o informację jakie konta udało się wam przenieść. Z waszych komentarzy wynika, że problemów nie powinno być podczas przenoszenia konta z BZWBK, Alior Banku, mBanku, Eurobanku, Inteligo/PKOBP, Pekao, Citibank, BOŚ. Nie przenośnie natomiast rachunków z T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas, Idea Banku i Nest Banku.

Na koniec jeszcze jedna uwaga co do wizyty w placówce banku. Zgodnie z regulaminem musimy podpisać „zlecenie przekazywania wynagrodzenia”, które teoretycznie bank wyśle do naszego pracodawcy. W praktyce jednak nasze wynagrodzenie wcale nie musi wpływać do CA, aby spełnić waruni promocji! Prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie przekonanie pracownika banku, że samodzielnie zaniesiemy ten dokument do pracodawcy. A jeśli pracownik banku się nie zgodzi – to po prostu uprzedźmy wcześniej w firmie, w której pracujemy, żeby nie zmieniali numeru w razie otrzymania pisma (teoretycznie mogłoby to być przecież wyłudzenie…). Inna sprawa, że nikt nie ma możliwości zweryfikowania, czy faktycznie pracujemy dla firmy podanej na zleceniu, więc to co tam podamy nie ma żadnego realnego znaczenia.

200 zł za wpływy 3000 zł

Jeśli już przebrniemy przez podpisywanie dokumentów w oddziale i zawrzemy umowę, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie warunków promocji. A te są całkiem łatwe :)

Bank wymaga od nas, aby co najmniej raz w miesiącu na nowo-otwarty rachunek wpłynęła zadeklarowana wcześniej kwota (min. 3000 zł). Nie ma jednak problemu, aby był to przelew własny z innego rachunku. Ba, może być nawet rozbity na kilka mniejszych przelewów (np. 3 x 1000 zł). W ten sposób możemy nawet przelewać w kółko te same pieniądze – bank nie wymaga bowiem, aby leżały na rachunku – mogą zostać „odlane” zaraz po przelaniu z innego banku :)

Dla porządku dodam, że zgodnie z regulaminem wpływy zdefiniowane są następująco:

suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole], jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

Warunek zapewnienia wpływów musimy spełnić trzy razy, zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy o konto. Jeśli uda nam się zapewnić wpływ już w pierwszym, niepełnym miesiącu, to nagrodę w wysokości 200 zł otrzymamy po prostu wcześniej. Bank bowiem deklaruje, że nagroda zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków, o ile nie złożymy dyspozycji zamknięcia konta, a karta debetowa wyrobiona podczas zakładania będzie ciągle aktywna.

50 zł w programie poleceń Credit Agricole

Oprócz premii na start możliwe jest również skorzystanie z czyjegoś polecenia i zgarnięcie 50 zł dodatkowej premii (polecający również ją dostanie, o ile nie poleci konta więcej, niż 10 razy). Aby ją zdobyć konieczne jest zaznaczenie opcji „Otwieram konto z Polecenia” podczas składania wniosku internetowego i podanie kodu.

Same warunki zdobycia premii pokrywają się z opisaną wyżej promocją „Przenieś konto”. Bank wymaga bowiem zaznaczenia zgód na marketing i otrzymywanie informacji handlowej oraz spełnienie jednego z dwóch warunków: zapewnienie wpływów na min. 1500 zł (lub min. 500 zł dla 1 Konta) lub wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na min. 300 zł.

Powyższe warunki musimy spełnić trzykrotnie w każdym z trzech pełnych miesięcy od otwarcia konta.

Skąd wziąć kod polecający? Wystarczy napisać do mnie poprzez formularz kontaktowy – podeślę kod jednego z czytelników bloga. Jeśli natomiast chcesz polecić konto, to również możesz się zgłaszać ze swoim kodem – ale przez dedykowany formularz (inne zgłoszenia, zwłaszcza poprzez spamowanie w komentarzach, nie będą brane pod uwagę – wręcz przeciwnie – kod nie będzie wykorzystany).

Na koniec dodam, że osoba polecające też powinna spełnić pewne warunki w celu otrzymania premii za polecenie. Po pierwsze – konieczne jest zapisanie się do programu poleceń. Po drugie – wyrażenie zgód na przetwarzanie danych w celach marketingowych i na informację handlową. Po trzecie – niezamknięcie konta przed wypłatą premii.

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

Choć cała promocja wydaje się relatywnie prosta i przyjemna, to warto jeszcze rzucić okiem na opłaty za konto, aby realnie ocenić jej potencjał.

W przypadku osób młodych, czyli poniżej 27. roku życia, najprawdopodobniej najlepsza opcja to 1 Konto. Jego zaletą jest brak opłat i łatwy warunek zwolnienia z opłaty za kartę – należy wykonać co najmniej jedną płatność na kwotę min. 1 zł.

W przypadku osób „bankowo dorosłych” najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie… najbardziej prestiżowe Konto PROSTOoszczędzające Premium. Dlaczego? Bo i konto i karta są darmowe po spełnieniu relatywnie prostych warunków. Bank nie pobiera bowiem opłaty za konto w momencie, kiedy suma miesięcznych wpływów wyniesie min. 10 000 zł. Oznacza to, że przelanie samemu sobie 3 x 3334 zł ze swojego konta w innym banku spełnia ten warunek. Sama karta debetowa jest darmowa bez spełniania dodatkowych warunków :)

W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus bank wymaga natomiast wydawania 500 zł miesięcznie, aby karta (wymagana do zgarnięcia premii) była darmowa – inaczej płacimy za nią 7,90 zł. Za sam rachunek nie płacimy ani grosza, jeśli zapewnimy wpływ 1500 zł (1000 zł dla osób poniżej 30 roku życia). W innym wypadku jest to 9,90 zł.

Konto w wersji Standard również niezbyt się opłaca – jego prowadzenie kosztuje 4,90 zł miesięcznie, bez możliwości zwolnienia z opłat.

Pamiętajmy również, że rachunek dla młodych (1 Konto) automatycznie przekształca się w Konto PROSTOoszczędzające Plus po osiągnięciu 27. roku życia – dlatego osobom zbliżającym się do tej granicy polecam od razu założenie konta Premium – tak, aby łatwiej było spełniać warunki bezpłatności.

3% na lokacie na start

Zakładając konto w Credit Agricole automatycznie zyskujemy możliwość uruchomienia lokaty 2-miesięcznej o podwyższonym oprocentowaniu. W chwili obecnej wynosi ono 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł.

O tym jak zyskać tak wysokie oprocentowanie pisałem w tym wpisie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam, pamiętam, że zamykałam u nich konto pod koniec ubiegłego roku, ale nie znam dokładnej daty (nie mam już potwierdzenia zamknięcia). Można to jakoś sprawdzić w portalu, czy muszę dzwonić na infolinię?

  Katarzyna Odpowiedz
 • Hmm czyli przenoszę konto z tej listy wpłacam 3000 zł, utrzymuję kartę i konto do momentu otrzymania premii i mogę zamknąć kartę? Niestety w dobie korzystania z mbanku nie będe stanie ogarnąć kolejnej promocji i opłata za kartę będzie dla mnie deficytem :(

  Mariusz Odpowiedz
  • @Mariusz specjalnie dla Ciebie wrzucam tu cytat z komentowanego artykułu:
   „W przypadku osób „bankowo dorosłych” najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie… najbardziej prestiżowe Konto PROSTOoszczędzające Premium. Dlaczego? Bo i konto i karta są darmowe po spełnieniu relatywnie prostych warunków. Bank nie pobiera bowiem opłaty za konto w momencie, kiedy suma miesięcznych wpływów wyniesie min. 10 000 zł. Oznacza to, że przelanie samemu sobie 3 x 3334 zł ze swojego konta w innym banku spełnia ten warunek. Sama karta debetowa jest darmowa bez spełniania dodatkowych warunków :) „

   wiechu
  • Ok dzięki. Czyli w zasadzie te 3 z kawałkiem wracam i znów przelewam i tak 3 razy i spokój na miesiąc :)

   Mariusz
  • Możesz też 2×5 albo 1×10. Ważne, aby sumarycznie było 10k wpływów i warunek spełniony :)

   Michał
 • Konta w Nest Banku nie da się przenieść czy nie polecacie przenoszenia z jakiś powodów?

  Michał Odpowiedz
  • Podejrzewam, że w Nestbanku nikt nie ma naszego wzoru podpisu i pewnie tutaj jest pies pogrzebany :)

   Mariusz
  • Generalnie informacje wyciągałem z poprzedniego wpisu (z komentarzy). Nesta chyba nikomu się nie udało.

   Michał
 • witam
  a jak jest z ING bank? mozna przeniesc?

  Michal1607 Odpowiedz
  • W poprzedniej edycji ja przenioslem z ING a zona z BZWBK. Bardzo prosta promocja, polecam skorzystać z mojego nr polecen: 2786964 moje konto bedzie aktywne co njamniej do sierpnia 2018 wiec bez obaw

   musiek
 • Czy polecający do tej pory na LSie muszą odnawiać swoje dane w formularzu polecenia ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • No i dylemat, które zegnać euorbank…czy wbk… a wbk jeszcze promocja z bonami, nie wiadomo jak zareagują na złożone wypowiedzenie, które pewnie będzie skutkowało na koniec grudnia :(

  Mariusz Odpowiedz
  • Po co takie dylematy. Załóż nowe konto w bzwbk kilkoma klikami i zleć jego zamknięcie w ca.

   Kruk
  • Hmm nie wpadłem na to ;-) dzięki

   Mariusz
  • Tylko pamiętaj o podpisie zgodnym ze wzorem – jeżeli WBK nie ma Twojego wzoru, to musisz do nich podejść i taki wzór zostawić.

   tno3city
  • Mają wzór przy poprzednim koncie, założyłem teraz nowe rozumiem, że ten pierwszy im wystarczy czy trzeba będzie podejść i złożyć do kolejnego konta nowy…?

   Mariusz
  • Wystarczy. Przetestowałem osobiście.

   Kruk
  • @Mariusz, mamy nadzieję, że zostaniesz z nami. W naszym banku wciąż pojawiają się nowe promocje. Warto nas obserwować i posiadać konto w naszym banku :)
   Pozdrawiamy, Zespół BZWBK

   Zespół_BZWBK
  • Oczywiście, że zostaję. To jeden z wielu rachunków, które posiadam a nie będę korzystał. Zostanie mi jeden + karta kredytowa, którą aktywnie wykorzystuje. Pozdrawiam zespół BZWBK

   Mariusz
  • @Mariusz <3 Pozdrawiamy Cię ciepło. Serdeczności!

   Zespół_BZWBK
 • A czasowo wyrobimy się z przeniesieniem konta?

  Noraut Odpowiedz
 • Fajna promocja , mimo, że trzeba było się trochę nagimnastykować- brałem udział w poprzedniej edycji i zarobiłem w sumie cztery stówki. Pisałem przy poprzedniej edycji, ale przypomnę tu: nie udało mi się przenieść z TMUB, napisałem do TMUB dość ostrą reklamację żądając dodatkowo stówki tytułem rekompensaty i o dziwo TMUB przelał stówkę . Poza tym ponieważ spełniłem wszystkie pozostałe warunki promocji to CA nagrodę też przelał oraz po 50 wpłynęło za skorzystanie z polecenia i za polecenie.

  wiechu Odpowiedz
 • A czy obecna promocja łączy się z promocją „do 200 zł premii za założenie 1 Konta w CA dla młodych”? Ubiegła edycja była wykluczona i promocje się nie łączyły, może tym razem jest inaczej?

  Kuba Odpowiedz
 • Ponowne pytanie, z ING Bank Śląski idzie przenieść?

  Zenek Odpowiedz
  • W załączonym pliku widnieje informacja że wszystkie oddziały ING uczestniczą w procesie przenoszenia rachunków.

   emilka-krzys
  • W poprzedniej edycji ja przenioslem z ING a zona z BZWBK. Bardzo prosta promocja, polecam skorzystać z mojego nr polecen: 2786964 moje konto bedzie aktywne co njamniej do sierpnia 2018 wiec bez obaw

   musiek
 • BGŻ udało się komuś? Leży i czeka na zamknięcie, nadarza się dobra okazja :)

  Luk Odpowiedz
 • Ktoś przerabiał może przenoszenie z millenium czy są problemy? Z góry dzieki

  Darek Odpowiedz
  • Przenosiłem konto w 2015 z Millennium do Credit jak była promocja „Czy jesteś gotowy na 1000 zł” i wszystko poszło bez najmniejszych problemów.

   dadadaq
 • a jak to jest z tym namowieniem pracownika CA to zaniesienia tego papieru samemu ? ktos to testowal ?

  jacenty Odpowiedz
  • Ja dziś podpisywałam umowę w banku i racownik powiedział że jest to warunek promocji i kropka. nie przeszła opcja z tym że doniose sama do pracodawcy nowy nr konta.

   emilka-krzys
  • Ja w poprzedniej edycji sam „zaniosłem”, tzn. wyrzuciłem do kosza.

   Bartek
  • wczoraj zakładałem konto, i spytałem czy ten dokument mam dostarczyć sam czy wyślą to Pani powiedziała że klienci wolą sami zanosić :) i dostałem papier bez problemów

   konrad
 • Ktoś korzystał z poprzedniej edycji i wie, czy da się zamknąć później konto online / przez telefon?

  pk Odpowiedz
 • Mogę założyć konto w BZWBK, bez karty i dzisiaj zapisać się do promocji CA?
  Nie będzie dodatkowych kosztów?

  Rzepa Odpowiedz
 • Przez ile miesięcy musze zapewnić wpływ 3000 zł aby zgarnąć 200 zł ?

  TomaszOP Odpowiedz
  • Cytując samego siebie:

   Warunek zapewnienia wpływów musimy spełnić trzy razy, zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy o konto.

   Michał
 • „nikt nie ma możliwości zweryfikowania, czy faktycznie pracujemy dla firmy podanej na zleceniu, więc to co tam podamy nie ma żadnego realnego znaczenia. ”
  niby tak ale poswiadczanie nieprawdy na dokumentach od banku, moze nie byc do konca legalne..

  jacenty Odpowiedz
 • Polecam oddział Żwirki i Wigiury w Warszawie. Bez problemu i kolejek. Umowa od ręki z datą i nie ma problemu z upoważnieniem dla pracodawcy….

  Mariusz Odpowiedz
 • A co z osobami niepracującymi? Są wykluczeni z promocji? Czy może to być zlecenie przelewu stypendium?

  Żaneta Odpowiedz
  • Myślę, że nie będzie problemu. Znajdź tylko oddział gdzie dadzą Ci papier dla pracodawcy o przelewaniu wynagrodzenia do ręki i tyle. Później zasilaj zgodnie z wymaganiami i będzie ok.

   Mariusz
  • Ok Dziękuję.

   Żaneta
 • Jeszcze jedną uwagę zwróciłem. Przy wniosku wpisałem numer polecający, przez telefon również potwierdzili. Na umowie w placówce nie ma nigdzie wzmianki poprosiłem więc o potwierdzenie, Pan coś wpisał i potwierdził, że kod jest zaakceptowany. Zwróćcie na to uwagę przy podpisywaniu papierów…karta przychodzi pocztą.

  Mariusz Odpowiedz
 • Otwierałem dzisiaj konto i wszystko bez problemu. Jedynie był problem z kodem polecającym. Pomimo wpisania go w odpowiedniej rubryce podczas rejestracji przez internet, w dniu dzisiejszym w siedzibie banku pani stwierdziła , że nie ma takiego kodu. Dlatego proponuję osobom decydującym się na takie konto, aby przed wizytą w banku zapisały sobie ten kod na kartce.

  Stanisław Odpowiedz
 • jak to wyglada u Was w kwestii papieru „zlecenie przekazywania srodkow”, czyli np wynagrodzenia od obecnego pracodawcy,
  czy mimo tego, ze pracownik banku zgodzil sie na fakt abym ja osobiscie zaniosl pracodawcy ten papier to i tak wymagal od Was podpisu in blanco tego papieru aby ten zostal dla banku ?

  jacenty Odpowiedz
  • Tak został jeden egzemplarz podpisany i wypełniony z danymi pracodawcy u pracownika banku – taka procedura. Oni to skanują i dołaczają do całości dokumentacji związanej z promocją.

   Mariusz
  • jestem ciekaw jak bank pozniej weryfikuje czy klient przekazal ten papier pracodawcy czy tez nie..

   jacenty
  • Wcale nie weryfikuje :)

   mbo
  • Prawdopodobnie korzystając z usług wróża Macieja do weryfikacji

   Rumburak
 • Nie mają jak weryfikować.

  Mariusz Odpowiedz
 • Piszesz o karcie, jakie są warunki i ew. opłaty, a jak to wygląda z kontami? szczególnie z PROSTOoszczędzające Plus

  Pako Odpowiedz
  • Słuszna uwaga – dorzuciłem do wpisu. Wpływy 1500/1000 zł miesięcznie zwalniają z opłaty (czyli podobnie, jak w koncie Premium, ale musimy uważać na opłatę za kartę).

   Michał
  • Ok, czyli przy koncie PLUS po prostu wydaje karte 500 zł przez te 3 miesiace i wplyw 3000 miesiecznie (sam wplyw) i biore udzial w promocji i mam konto i karte za darmo?

   Pako
  • Dokładnie tak: wpływy 3000 zł + wydatki 500 zł = brak opłat + premia :)

   Michał
 • Rozważcie konto Premium. Wystarczy 10000 nawet 5×2000 zł (tak dokładnie te same 2000 przelane 5 razy) i konto/karta jest bezpłatna. Co ciekawe dostaje się pakiet ciekawych ubezpieczeń do karty za 0 zł (medyczne, assistance domowy, kradzież portfela i dokumentów itp) a za np 3,5 zł miesięcznie można mieć assistance auta (bez względu na wiek) i ubezpieczenie telefonu od kradzieży, zalania, stłuczenia.

  Mariusz Odpowiedz
  • Dzięki za podpowiedź, nie wiedziałęm że można przelewać tę samą kasę (no bo jak przeleję 2000 i potem nazad, to jak przleeję kolejny raz 2000 to będzie wpływ 2000…. a nie 4000.. albo ja czegoś nie rozumiem.). Ok, to jutro zamykam konto w bgż przez agricole – mniej roboty i 200 zł może wpaść :)

   Pako
  • A przecież pisałem o tym w artykule – wpływy np. 3 x 3334 zł spełniają warunek promocji + bezpłatności :)

   Bank nie ma pojęcia czy to te same pieniądze. To nie banknoty z unikalnym ID, które można porównać :)

   Michał
  • No tak, ale takie przelewy beda miec rozna date wplywu.

   Pako
  • TOiP definiuje to tak: 10 000zl „Kwota wpływu miesięcznego w poprzednim miesiącu kalendarzowym, uprawniająca do zniesienia opłaty za prowadzenie konta”
   -> czy slowem klucz jest tutaj „wpływu” ? czy aby teza admina byla prawdziwa nie powinno byc tutaj „wpływów” ?

   jacenty
  • Gdyby chodziło o jeden, to nie miałoby sensu pisanie o „miesięcznym”.

   W każdym razie to zostało już praktycznie sprawdzone, więc nie ma co teoretyzować. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • To ciekawe ja zawsze do takich informacji odnośnie szeregu ubezpieczeń podchodzę jak do spamu ale może niesłusznie.
   Swoją drogą myślę że gdyby to było coś bardzo atrakcyjnego to pewnie admin by się tym zajął ale rzeczywiście mógłby się wypowiedzieć ktoś kto przetestował te ubezpieczenia i czy udało mu się wyciągnąć jakąś kasę.

   Rumburak
  • Kolega testował wizytę domową, koleżanka assistance z autem zastępczym. Potwierdzam działa.

   Mariusz
  • gdzie jest o tych darmowych ubezpieczeniach informacja ? bo nie mogę znaleźć

   Romek
 • Czy ktos próbował z BGŻ BNP ? Za szybko się cieszyłem, bo numeru 1600 1185 nie ma na wykazie.

  Pako Odpowiedz
 • Tak to tu nie działa :)

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • Jeśli złożę wniosek na koniec grudnia i otworzę konto a przenosiny nastąpią w styczniu lutym ? To spełniam warunki czy nie ? ING chciałbym przenieść,ale w sumie do końca roku chciałbym skorzystać też z ich promo.

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • Z innej beczki.
  Czy posiadając kilka rachunków w banku X muszę zlecić w CA przeniesienie ich wszystkich?
  Czy wystarczy wskazanie jednego numeru rachunku do przeniesienia?
  Tzn. De facto mogą pozostać aktywne jednocześnie dwa konta klienta jeden w X a drugi w CA aby spełnić warunki?

  promocjusz Odpowiedz
  • Wystarczy zamknięcie jednego, pozostałe zostają;
   stąd ta rada: ↑ 13 listopada 2017, 14:47 • Kruk.

   Don Quijote de la Mancha
 • Miałem przenosić do CA konto z BZWBK, ale pojawiła się ta dodatkowa promocja z Sodexo i chyba jeszcze poczekam.Czy moge jednak zastosować taki „myk”? Otworzę dziś przez system transakcyjny konto Konto Max oszczędnościowe, a później numer tego rachunku podam jako numer konta do przeniesienia? Czy to zadziała i warunki promocji będą spełnione?
  Z góry dziękuję

  Michał Odpowiedz
 • Jest jakakolwiek inna promocja z pozostałych banków dająca kasę za przeniesienie konta?

  Michał Odpowiedz
 • Czy da się później zamknąć konto w CA poprzez system bankowości elektronicznej?

  slayer Odpowiedz
 • witam
  czy moge przeniesc do CA konto z ING – po zakonczeniu promo z kontem i funduszami ? promo konczy sie w polowie grudnia 2017…
  Mozecie mi powiedziec w jaki sposob to najlepiej zrobic?
  zamknac wczesniej karty w ing? czy zlozyc wypowiedzenie w ing i w trakcie jego trwania (30 dni) zawnioskowac w CA? czy tylko zawnioskowac w CA a nie skladac wypowiedzenia w ING?
  to moja pierwsza proba przeniesienia i nie wiem do konca „jak to sie je”:)
  bede wdzieczny za wszelkie wskazowki

  Michal1607 Odpowiedz
 • Próbowałem przenieść z mbanku i dostałem smsa ze wniosek nie został przyjety do realizacji przez dotychczasowy bank. Prosimy o kontakt z dotychczasowym bankiem.

  I co teraz z moją premią będzie?

  konrad Odpowiedz
  • Też dostałam takiego sms i też przenosiłam z mBanku. Powodem była niezgodność nr dowodu, lecz w oddziale CA potwierdzili, że o premię mam się nie martwić bo będzie :)

   Justyna
  • U mnie też o to chodziło, inny numer dowodu, zamknąłem konto przez internet ale pani w CA chce zebym jej dał potwierdzenie zamknięcia żeby mieć podkładkę…. I powiedziala zebym szedł do mbanku żeby mi coś takiego dali…. Muszę to robić?

   konrad
 • @Konrad nie wiem czy w tej edycji też, ale w poprzednich był niejeden głos (mój też) że jak wszystkie pozostałe warunki promocji ludzie spełnili to (czasem z reklamacją, a czasem nawet bez reklamacji) credit agricole nagrodę przelewał mimo nieprzyjęcia wniosku do realizacji przez dotychczasowy bank ( podobno czasem wystarczyło też samemu wypowiedzieć rachunek w dotychczasowym banku, żeby mieć dowód zamknięcia, aczkolwiek w moim przypadku żadnego dowodu zamknięcia nie wymagano).

  wiechu Odpowiedz
  • Potwierdzam w starej promocji sam przeniosłem konto i uznali, premia była otrzymana.

   Mariusz
  • Ale skąd mam wziąć dowód zamknięcia jak na maila przyszła informacja ale bez żadnych danych… ani nazwiska ani numeru konta

   konrad
 • Chętnie otworzę konto przez polecenie, napisałem przez formularz, jednak odzewu brak..

  powi Odpowiedz
  • Przepraszam, że tak długo schodzi, ale maile wysyłam raz dziennie (inaczej siedziałbym tylko i przeklejał kody :)). Zaraz wyśle te z ostatnich 24 godzin (m.in. do ciebie).

   Michał
 • Dzięki, kod dostałem, wniosek złożony, może uda mi się jeszcze zamknąć miesiąc otwarciem konta :)

  powi Odpowiedz
 • Potwierdzam konto zasilone 10.000 kilkoma przelewami, opłaty żadnej nikt nie pobrał. Ktoś tam wcześniej miał dylemat z tym czy to tak działa. Działa :)

  Mariusz Odpowiedz
  • A kiedy zakładałeś konto?

   powi
  • Na samym początku promocji chyba 10 listopada czy jakoś tak. Osobiście też skorzystałem z ubezpieczenia (lekarz do dziecka) – też działa.

   Mariusz
 • Co mam robić dalej?
  Wypełniłem wniosek, rozmawiałem telefonicznie z konsultantem, dostałem umowę, podpisałem ją i odesłałem. Dostałem smsa z kodem infolinii i internetowym, ale nie mam identyfikatora klienta. Jaki jest następny krok? Infolinia CA jest jedną z najmniej kompetentnych. Pani pytała jak dokładnie nazywa się moja promocja, bo są dwie, a jedna nie umożliwia zwrotu za przeniesienie :| (?!) W kopercie z umową napisano, żeby stosować się do instrukcji „krok po kroku”, ale takowej instrukcji nie załączono …
  Co mam teraz robić?

  Rzepa Odpowiedz
  • Identyfikator jest w umowie w takiej tabelce. Teraz tylko jezeli jest to konto premium zapewnic w kazdym z 3 miesiecy wplyw po 10000 i premia wyplacona. Reszte zrobi bank przeniesie konto itp. Jak nie jest to konto premium to wystarczy zapewnic przez 3 miesiace po 3 tys zl.

   Mars
  • Ale skąd bank przeniesie konto, jak nie podawałem im nigdzie konta do przeniesienia?
   Żadnej tabelki z identyfikatorem też nie mam. W kopercie była jedna umowa, którą podpisałem i odesłałem. Została mi tabela oprocentowania i prowizji, nic ponad to.

   Rzepa
  • Radze przeczytac caly artykul admina od poczatku wszystko jest w nim napisane :)

   Mars
 • Czytam, ale jasno nie wynika moment,w którym mam się udać do banku.
  Czy fakt, ze otrzymałem smsem haslo, powoduje, ze mam iść do placówki i złożyć upoważnienie do zamknięcia konta w innym banku?

  Rzepa Odpowiedz
  • Credit Agricole wymaga od nas, aby po złożeniu wniosku udać się do oddziału nie tylko w celu finalizacji umowy, ale również w celu przeniesienia rachunku z innego banku – co technicznie polega na upoważnieniu CA do zamknięcia naszego konta w innym banku

   Mars
 • A co jeśli ktoś nie pracuje zawodowo? Czy można wziąć udział w promocji? I co wtedy z formularzem przekazywania wynagrodzenia?

  Małgorzata Odpowiedz
 • Czy ktoś przenosił konto internetowe Aliora? Da radę?

  korczasty Odpowiedz
 • @all Polecą na mnie gromy, jak powiem, że chyba na leniwca wybiorę konto standard, zapłacę 4,90 za konto i 3,90 za kartę miesięcznie (co anuluje dodatkowe 50zł) i tylko spełnię warunki promocji, zadowalając się 2 stówkami? :)

  kfm Odpowiedz
 • Czy można przenieść konto oszczędnościowe BGŻ Optima? I tak jest do zamknięcia a przy okazji 200 po drodze nie chodzą:)

  Gosia Odpowiedz
  • Wydaje mi się że nie, a to dlatego że w trakcie zakładania konta nie złożyłaś wzoru podpisu. Chyba że ktoś z czytających ma inne doświadczenia.

   Michał1986
  • Na 90% odrzucą. Mi się udało zamknąć otwarte kliknięciem za namową kolegów w BZWBK. Pamiętaj, że Admin może dać kod polecenia, zawsze to 50 zł więcej za całość „imprezy” :-)

   Mariusz
 • Dzięki :)

  Gosia Odpowiedz
 • Witam. Mam pytanko. Pracownica banku powiadomiła mnie ze wysokość premii zależna jest od średnich wpływów z tytułu wynagrodzenia. Otóż średnie wynagrodzenia powyżej 3k-200 PLN premii, pomiędzy 2k a 3k – 100pln premii. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

  kapi Odpowiedz
  • Nie spotkałem się z tym. Nie ma problemu, żeby jednak robić 3k nawet robiąc to 3x1k w miesiącu.

   Mariusz
  • Z drugiej strony przecież nie jest wymagane przelewanie wynagrodzenia więc ocb? ?

   kapi
  • Jest druga promocja z premia 100 zł. Ale według mnie nie ma specjalnie sensu, skoro NIE ma obowiązku przelewania wynagrodzenia z pracy. Wystarczą przelewy własne.

   Michał
 • P.S. Lokatę 3% na 2 miesiące otrzymamy podpisując ją tylko w oddziale.

  Mariusz Odpowiedz
  • Przed chwilą założyłem przez telefon. Więc nie tylko placówka. Pytanie mam: czy za sms które dochodzą do mnie ze strony banku o wpływie na konto jest jakaś opłata? Mam konto premium…….

   Michał1986
  • Kurczę ja apke odpaliłem, ale nie było widać tej lokaty :( Tylko jakieś 0,5%. W premium masz bezpłatne powiadomienia. Aktywuj też sobie darmowe ubezpieczenie, może się przydać.

   Mariusz
  • Dzięki za info. Lokatę zalozylem przez infolinię. O to mi chodziło ?

   Michał1986
 • dodam, ze polaczylem 3 promocje i dostalem wszystkie bonusy 10x20zl za aktywna apke, 50zl z polecenia, 200 za przeniesienie :)

  asd Odpowiedz
 • Przepraszam za komentarz jeden pod drugim ale wydaje mi się że promo z apką wyklucza się z promo z przeniesieniem konta. Tak przynajmniej wyczytałem. …..

  Michał1986 Odpowiedz
 • Mam 2 pytania:
  Ile jest czasu na otwarcie tej lokaty na 3%? Gdzieś czytałem że 6 miesięcy, może to ktoś potwierdzić?
  Gdzie mogę otworzyć konto z polecenia? Nigdzie nie widzę możliwości wpisania kodu.

  dobcio Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy