Łatwe 250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole (i 3% na lokacie na start)

Zakończona

Trzeba przyznać, że ta kampania reklamowa Credit Agricole się udała. Choć praktycznie każdy bank oferuje „przeniesienie” rachunku, to Polacy wybierają właśnie CA. Powód? To jedyny bank, który oferuje bardzo łatwą promocję z premią w wysokości 200 zł. Co ciekawe zysk możemy jednak jeszcze nieco podkręcić, jeśli dodatkowo założymy konto z czyjegoś polecenia. Razem do zgarnięcia będzie aż 250 zł.

Credit Agricole - 200 zł za przeniesienie konta

Ta promocja jest już nieaktualna, ale ruszyła jej kolejna edycja, dzięki której znów można zgarnąć łatwe 200 zł premii za przeniesienie konta do Credit Agricole!

Krótki okres karencji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą konta osobistego w Credit Agricole przez ostatni rok.

Jeśli spełniamy ten prosty warunek to wystarczy, że wypełnimy wniosek o jeden z rachunków PROSTOoszczędnościowych wraz z kartą debetową oraz wybierzemy wyciągi w formie elektronicznej. Bank wymaga również wyrażenia zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Najważniejsze jednak, aby „przenieść rachunek z innego banku”. O co w tym chodzi? Credit Agricole wymaga od nas, aby po złożeniu wniosku udać się do oddziału nie tylko w celu finalizacji umowy, ale również w celu przeniesienia rachunku z innego banku – co technicznie polega na upoważnieniu CA do zamknięcia naszego konta w innym banku. Bardzo ważne, aby podpis złożony w placówce CA zgadzał się z podpisem w poprzednim banku – inaczej zostanie odrzucony. Jeśli macie wątpliwości jaki tam złożyliście podpis (albo czy w ogóle złożyliście podpis, jeśli konto było zakładane online!), to zawsze możecie go chwilę wcześniej zaktualizować – w placówce danego banku.

Co ciekawe przenosiny konta dostępne są jedynie w części banków. Niestety sam Credit Agricole udostępnia dość starą listę obsługiwanych banków, dlatego ostatnim razem poprosiłem was o informację jakie konta udało się wam przenieść. Z waszych komentarzy wynika, że problemów nie powinno być podczas przenoszenia konta z BZWBK, Alior Banku, mBanku, Eurobanku, Inteligo/PKOBP, Pekao, Citibank, BOŚ. Nie przenośnie natomiast rachunków z T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas, Idea Banku i Nest Banku.

Na koniec jeszcze jedna uwaga co do wizyty w placówce banku. Zgodnie z regulaminem musimy podpisać „zlecenie przekazywania wynagrodzenia”, które teoretycznie bank wyśle do naszego pracodawcy. W praktyce jednak nasze wynagrodzenie wcale nie musi wpływać do CA, aby spełnić waruni promocji! Prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie przekonanie pracownika banku, że samodzielnie zaniesiemy ten dokument do pracodawcy. A jeśli pracownik banku się nie zgodzi – to po prostu uprzedźmy wcześniej w firmie, w której pracujemy, żeby nie zmieniali numeru w razie otrzymania pisma (teoretycznie mogłoby to być przecież wyłudzenie…). Inna sprawa, że nikt nie ma możliwości zweryfikowania, czy faktycznie pracujemy dla firmy podanej na zleceniu, więc to co tam podamy nie ma żadnego realnego znaczenia.

200 zł za wpływy 3000 zł

Jeśli już przebrniemy przez podpisywanie dokumentów w oddziale i zawrzemy umowę, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie warunków promocji. A te są całkiem łatwe :)

Bank wymaga od nas, aby co najmniej raz w miesiącu na nowo-otwarty rachunek wpłynęła zadeklarowana wcześniej kwota (min. 3000 zł). Nie ma jednak problemu, aby był to przelew własny z innego rachunku. Ba, może być nawet rozbity na kilka mniejszych przelewów (np. 3 x 1000 zł). W ten sposób możemy nawet przelewać w kółko te same pieniądze – bank nie wymaga bowiem, aby leżały na rachunku – mogą zostać „odlane” zaraz po przelaniu z innego banku :)

Dla porządku dodam, że zgodnie z regulaminem wpływy zdefiniowane są następująco:

suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole], jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

Warunek zapewnienia wpływów musimy spełnić trzy razy, zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy o konto. Jeśli uda nam się zapewnić wpływ już w pierwszym, niepełnym miesiącu, to nagrodę w wysokości 200 zł otrzymamy po prostu wcześniej. Bank bowiem deklaruje, że nagroda zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków, o ile nie złożymy dyspozycji zamknięcia konta, a karta debetowa wyrobiona podczas zakładania będzie ciągle aktywna.

50 zł w programie poleceń Credit Agricole

Oprócz premii na start możliwe jest również skorzystanie z czyjegoś polecenia i zgarnięcie 50 zł dodatkowej premii (polecający również ją dostanie, o ile nie poleci konta więcej, niż 10 razy). Aby ją zdobyć konieczne jest zaznaczenie opcji „Otwieram konto z Polecenia” podczas składania wniosku internetowego i podanie kodu.

Same warunki zdobycia premii pokrywają się z opisaną wyżej promocją „Przenieś konto”. Bank wymaga bowiem zaznaczenia zgód na marketing i otrzymywanie informacji handlowej oraz spełnienie jednego z dwóch warunków: zapewnienie wpływów na min. 1500 zł (lub min. 500 zł dla 1 Konta) lub wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na min. 300 zł.

Powyższe warunki musimy spełnić trzykrotnie w każdym z trzech pełnych miesięcy od otwarcia konta.

Skąd wziąć kod polecający? Wystarczy napisać do mnie poprzez formularz kontaktowy – podeślę kod jednego z czytelników bloga. Jeśli natomiast chcesz polecić konto, to również możesz się zgłaszać ze swoim kodem – ale przez dedykowany formularz (inne zgłoszenia, zwłaszcza poprzez spamowanie w komentarzach, nie będą brane pod uwagę – wręcz przeciwnie – kod nie będzie wykorzystany).

Na koniec dodam, że osoba polecające też powinna spełnić pewne warunki w celu otrzymania premii za polecenie. Po pierwsze – konieczne jest zapisanie się do programu poleceń. Po drugie – wyrażenie zgód na przetwarzanie danych w celach marketingowych i na informację handlową. Po trzecie – niezamknięcie konta przed wypłatą premii.

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

Choć cała promocja wydaje się relatywnie prosta i przyjemna, to warto jeszcze rzucić okiem na opłaty za konto, aby realnie ocenić jej potencjał.

W przypadku osób młodych, czyli poniżej 27. roku życia, najprawdopodobniej najlepsza opcja to 1 Konto. Jego zaletą jest brak opłat i łatwy warunek zwolnienia z opłaty za kartę – należy wykonać co najmniej jedną płatność na kwotę min. 1 zł.

W przypadku osób „bankowo dorosłych” najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie… najbardziej prestiżowe Konto PROSTOoszczędzające Premium. Dlaczego? Bo i konto i karta są darmowe po spełnieniu relatywnie prostych warunków. Bank nie pobiera bowiem opłaty za konto w momencie, kiedy suma miesięcznych wpływów wyniesie min. 10 000 zł. Oznacza to, że przelanie samemu sobie 3 x 3334 zł ze swojego konta w innym banku spełnia ten warunek. Sama karta debetowa jest darmowa bez spełniania dodatkowych warunków :)

W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus bank wymaga natomiast wydawania 500 zł miesięcznie, aby karta (wymagana do zgarnięcia premii) była darmowa – inaczej płacimy za nią 7,90 zł. Za sam rachunek nie płacimy ani grosza, jeśli zapewnimy wpływ 1500 zł (1000 zł dla osób poniżej 30 roku życia). W innym wypadku jest to 9,90 zł.

Konto w wersji Standard również niezbyt się opłaca – jego prowadzenie kosztuje 4,90 zł miesięcznie, bez możliwości zwolnienia z opłat.

Pamiętajmy również, że rachunek dla młodych (1 Konto) automatycznie przekształca się w Konto PROSTOoszczędzające Plus po osiągnięciu 27. roku życia – dlatego osobom zbliżającym się do tej granicy polecam od razu założenie konta Premium – tak, aby łatwiej było spełniać warunki bezpłatności.

3% na lokacie na start

Zakładając konto w Credit Agricole automatycznie zyskujemy możliwość uruchomienia lokaty 2-miesięcznej o podwyższonym oprocentowaniu. W chwili obecnej wynosi ono 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł.

O tym jak zyskać tak wysokie oprocentowanie pisałem w tym wpisie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Na 1 pytanie nie znam odpowiedzi, z doświadczenia własnego wiem że założyłem od razu lokatę. Na pytanie drugie odpowiem: w procesie zakładania konta jest opcja wpisania numeru polecającego. Ja złożyłem wniosek w sieci, po kilku chwilach dzwonili i umówiłem się na podpisanie umowy w placówce. I tam tez raz jeszcze podawalem kod polecenia.

  Michał1986 Odpowiedz
 • W artukule nie napisano jednej fundamentalnej kwestii. Na wizytę w banku i złożenie zlecenia przeniesienia konta mamy 7 dni roboczych! Po tym czasie, premii nie dostaniemy!

  Rzepa Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   Wniosek z Pełnomocnictwem powinien zostać złożony w momencie podpisania Umowy Konta lub nie później niż w ciągu 7 dni od dnia podpisania Umowy konta.

   Oznacza to, że wniosek o zamknięcie starego konta powinien został złożony w momencie podpisania umowy lub w ciągu max. 7 dni. Przecież w 99% przypadków to i tak odbywa się podczas tej samej wizyty w oddziale CA. A może czegoś nie zrozumiałem?

   Michał
  • Dokładnie tak i potwierdzone w oddziale przy podpisywaniu umowy.

   Mariusz
 • Kilka dni temu skorzystałam z promocji przeniesienia konta i otworzyłam konto premium. Zadeklarowałam że będę wpłacała miesięcznie łącznie nie mniej niż 3000 a planuję wpłacać 10k aby uniknąć opłaty za konto.
  Niestety obecnie jestem bezrobotna, wpłaty będą dokonywane z kilku innych moich kont + ewentualnie wpłatomat/wpłata w kasie banku.
  Pracownik mnie ostrzegł że w takiej sytuacji mogę nie otrzymać premii bo te 3 tysiące powinny wpłynąć od pracodawcy. Czy jest tu ktoś kto miał wypłaconą premię spełniając warunki wpłat bez udziału pracodawcy?
  I drugie pytanie- czy jeśli bank w którym zamykam konto odrzuci wniosek o przeniesienie to premia przepada czy można wtedy zamknąć w innym banku lub osobiście w tym zgłoszonym we wniosku?

  Teresa Odpowiedz
  • Ad 1. Wszyscy, którzy brali udział. Regulamin to podstawa, a nie to co mówi pracownik :)

   Michał
  • W poprzedniej edycji ani razu nie przyszło mi wynagrodzenie, tylko moje wpłaty własne z innego banku. Żeby było zabawniej, formularz dla pracodawcy, który złożyłam w banku, w ogóle nie został do niego wysłany… w każdym razie oni nic takiego nie dostali…

   Katarzyna
  • Co się tyczy pytania 2-go, to ja mam taką sytuację. Po telefonie do pracownika banku usłyszałam taką informację, że konto w poprzednim banku mogę zamknąć sama . Po 3 miesiącach ma być złożona reklamacja w sprawie uzyskania premii. Pożyjemy, zobaczymy jak się z reklamacją nie uda to konto się zamknie.

   Gosia
 • @Teresa
  Potwierdzam to co napisał Admin. Regulamin to podstawa. Ja przelewam żonie co miesiąc 3000 tys. a czasami ona sobie sama przelewa i premię dostała.

  Waldemar Odpowiedz
 • 3 tys. oczywiście.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dodam kilka groszy – konto przeniesione z BZWBK założone kliknięciem (konto takie jak chce) – niestety pobierają 10 zł za przelew środków z zamniętego konta bo traktują to jako polecenie przelewu w placówce, a nie elektronicznie…ot taka informacja może się komuś przyda.

  Mariusz Odpowiedz
 • Wczoraj otrzymałem 50 zł za użycie kodu polecenia, polecający też otrzymał. Konto założone w listopadzie..Drugi raz zasilone.

  Mariusz Odpowiedz
  • nie przyszedł sms, ale ja też dostałem za polecenie. Dzięki @Admin za skojarzenie

   karampuk
 • Dostałam ostatnio sms z CA, że rachunek w dotychczasowym banku (mBank) zostanie zamknięty pod warunkiem zapewnienia salda dodatniego. W oddziale uzyskałam informację, że nic takiego nie muszę spełniać i mogę mieć wyzerowane saldo. Miał ktoś taki sam problem?

  Justyna Odpowiedz
  • Pewnie się uda bez problemu , ja bez sensu zostawiłem kasę na rachunku i wbk pobrało 10 zł za przelew 20 zł…..wydaje mi sie, że chodzi o samo przeniesienie rachunku a saldo nie jest istotne przynajmniej ja nie widze nic w regulaminie.

   Mariusz
 • Jak macie wypełnione w ‚Umowie konta’ pole ‚Sposób udostępniania wyciągów’ ?

  Rafał Odpowiedz
  • Ja mam: wyciąg elektroniczny w serwisie internetowym CA24, – wyciąg elektroniczny na adres e-mail…i tak chyba musi być, bo to warunek promocji (?)

   Katarzyna
  • Też mam wyciąg elektroniczny.

   Artur
  • Ja mam tylko ‚ – wyciąg elektroniczny w serwisie internetowym CA24’.
   Nie mam zleconej wysyłki na email…
   W regulaminie jest tylko ‚[…]wybierze wyciąg z Konta w formie elektronicznej, ‚
   Czy ktoś jeszcze ma tak jak ja (tzn. nie ma zleconej wysyłki na email) ?

   Rafał
  • U mnie w umowie też tylko „wyciąg elektroniczny w Serwisie internetowym CA24”.

   Justyna
 • To ostatnie dni tej promocji, więc rzucajcie się, admin na pewno ma jeszcze jakieś kody polecające

  Katarzyna Odpowiedz
 • hej
  czy w kwestii konta premium – i wplywu 10 000 pln miesiecznie aby uniknac oplaty ->Oznacza to, że przelanie samemu sobie 3 x 3334 zł ze swojego konta w innym banku spełnia ten warunek.
  Czy jesli bede przelewal ta kwote miedzy swoim i zony kontem w tym banku to warunek bedzie spelniony? czy musi to byc bezwzglednie z konta w innym banku?

  michal1607 Odpowiedz
  • Sam możesz sobie przelewać ale musi to być inny bank

   Andrus
  • hej Andrus
   czyli z innego konta w CA (np. zony) nie spelnia warunku?
   chodzi o to ze w ten sposob mozna w kilka minut ogarnac 10 tys nawet mala kwota (przelew wewn w banku)

   michal1607
  • nie spełnia

   Andrus
  • Andrus – ale w regulaminie nie jest napisane ze nie moze byc wplyw z innego (cudzego) konta w banku ->> cytuje regulamin:
   z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej
   lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam, Programu Systematycznego Oszczędzania, Antidotum PRO, Antidotum Progresywnego, przelewów wykonanych w wyniku odkupienia jednostek uczestnictwa
   w Funduszu Inwestycyjnym dystrybuowanym przez Bank lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzony
   ch przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub
   pełni rolę pełnomocnika;

   nie widze tu wykluczenia przelewow wewnatrz CA pomiedzy kontami 2 roznych osob (maz i zona)

   michal1607
 • Trzeba zaznaczyć usługę casaver przy koncie premium?

  Marysia Odpowiedz
 • Jak to jest z tym wpływem 10 tys? Można przelać i następnie wypłacić? Czy środki te muszą być przez cały miesiąc w ca?

  Marysia Odpowiedz
  • Dostaję sms-a o wpływie środków i zaraz z apki mobilnej zlecam przelew. Jak rano zrobię przelew do CA to w południe zwrotny i tego samego dnia mam pieniądze, tam gdzie miałem i warunek spełniony.

   Bolo
 • I dziękuję adminowi oraz anonimowemu zakładaczowi konta z polecenia, bo dostałem wczoraj 50 zł :)

  Bolo Odpowiedz
  • Super, cieszę się ze mój sposób działa. Dodam, ze kody praktycznie wszystkich osob z listy (które zgłosiły się prawidłowo) zostały podane dalej :)

   Michał
 • a bedąc oficjalnie osoba bezrobotna :) moge złożyc wniosek ?

  Jerzy Odpowiedz
 • Jeszcze dumam, ale chyba się zdecyduję mogę prosić kod polecający, dziękuję

  Karolina Odpowiedz
 • Jak to możliwe że ktoś już otrzymał nagrodę a jeszcze nie minęły 3miesiace by zapewnić wpływ 500/3000 lub wydatki na 300 zł?
  Jeżeli zakładałem konto w listopadzie to rozumiem że w grudniu styczniu i lutym muszę spełnić warunki by otrzymać nagrodę poleconego ?

  Kuba Odpowiedz
 • zlozylem wniosek 25 12, dzis zadzwonil konsultant w celu finalizacji wniosku.
  ciekawostka- zapytal czy chce aby to CA dostarczylo info do pracodawcy czy chce samodzielnie poinformowac o zmianie rachunku pracodawce (mialem obie opcje do wyboru)…
  i co ciekawe gdy zapytalem czy musze udac sie do oddzialu celem finalizacji umowy ( i udzialu w promocji) otrzymalem info ze nie ma takiej potrzeby – gdyz w trakcie tej rozmowy wszystko zostalo zalatwione, a umowa dotrze do mnie kurierem na dniach – prawdopodobnie 29 12…

  jak widac nieco odbiega to od opisu Admina… ale mam nadzieje ze nadal lapie sie na promocje…

  michal1607 Odpowiedz
 • Właśnie zakończyłam rozmowę z infolinią CA. Promocja będzie przedłużona, wg konsultantki na takich samych zasadach. Natomiast miła pani na infolinii twierdzi, że nie mogę sama przelać pieniędzy z innego banku gdyż nie mogę być nadawcą i odbiorcą przelewu…Ale z konta męża, dziecka już tak , to tak na marginesie gdyż w regulaminie nie znalazłam o tym mowy.

  Karolina Odpowiedz
  • >>>Promocja będzie przedłużona, wg konsultantki
   Dziś w oddziale konsultant twierdził, że nie będzie przedłużona.

   Czyli wiemy, że nic nie wiemy.

   Bogdan
  • Są dwa wyjścia w godzinach pracy oddziału jeszcze nie wiedzieli, ze promocja będzie przedłużona i druga opcja pracownik ma niezrealizowane plany sprzedaży kont na rok 2017 więc dla niego ważne jest tu i teraz jeśli klient jest i chce założyć konto :)

   Karolina
  • Podstawowa zasada: nie pytamy infolinii o drażliwe kwestie (bo moja je zmienić na niekorzyść) i nie słuchamy tego co mówią o warunkach. Od tego są zapisy w regulaminie i doświadczenie czytelników ;)

   Michał
  • Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją: złożyłem wniosek o konto przez Internet w tej promocji, ale długo nie było odzewu, więc poszedłem do oddziału zapytać co się dzieje. Gość w oddziale powiedział mi, że nie widzi wniosku, ale może założyć w oddziale. Mam wrażenie, że gnojek go skasował, żeby zgarnąć prowizję…a może to dlatego, że próbowałem założyć to konto przez fast50?

   abc
 • hej Michal (Admin)
  czyli jest ryzyko ze moge nie otrzymac 200 pln, ze wzgl na niespelnienie warunkow?
  zlozylem wniosek 25 12, dzis zadzwonil konsultant w celu finalizacji wniosku.
  ciekawostka- zapytal czy chce aby to CA dostarczylo info do pracodawcy czy chce samodzielnie poinformowac o zmianie rachunku pracodawce (mialem obie opcje do wyboru)…
  i co ciekawe gdy zapytalem czy musze udac sie do oddzialu celem finalizacji umowy ( i udzialu w promocji) otrzymalem info ze nie ma takiej potrzeby – gdyz w trakcie tej rozmowy wszystko zostalo zalatwione, a umowa dotrze do mnie kurierem na dniach – prawdopodobnie 29 12…?

  jesli tak – co w tej sytuacji powinienem zrobic?
  nie podpisywac umowy u kuriera? a potem zlozyc nowy wniosek?
  Bede wdzieczny za informacje

  michal1607 Odpowiedz
  • Jeśli da się w ten sposób również przenieść konto i konsultant to potwierdził to Ok. Jeśli nie to zawsze możesz to zrobić udając się do oddziału do 7 dni od podpisania umowy.

   Michał
  • hej Michal
   konultant w czasie rozmowy poprosil o podanie nr rachunku ktory chce przeniesc ( z ING).
   Potem weryfikowalem z infolinia – i w umowie ktora przywiezie kurier ma byc rowniez Wniosek z Pełnomocnictwem ktory musze podpisac i ktory wraca do banku.
   Podobno wiec ma to spelniac warunki… ale zobaczymy

   michal1607
  • to powinno być OK :)

   Michał
  • z tym ze sam moge poinformowac pracodawce o zmianie rachunku (bo to bylo do wyboru – sam czy ma to zrobic bank)
   Zobaczymy – dam znac po otrzymaniu pierwszej premii:)… lub jej braku

   michal1607
  • Ja właśnie w ten sposób przeniosłam konto do CA. Jednego dnia złożyłam wniosek, drugiego dnia zadzwonił konsultant, zadał mi sporo pytań, sam sobie coś pozaznaczał i chyba już za dwa dni był u mnie kurier z umową. Wszystko wypełniłam, kurier zabrał podpisaną umowę, po kilku dniach umowa do mnie wróciła. W oddziale banku nie byłam bo nie było takiej potrzeby, 200zł już otrzymałam + 100zł za polecenie. Więc taki sposób przeniesienia konta do CA jest możliwy, trzeba tylko w trakcie rozmowy z konsultantem wyraźnie zaznaczyć że zakładasz konto z polecenia.

   WiFran
 • Czy przenosił ktoś konto z BGŻ PNB PARIBAS?

  aga Odpowiedz
  • Lepiej tego nie rób. Admin napisał: „Nie przenoście natomiast rachunków z T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas, Idea Banku i Nest Banku.”

   Katarzyna
  • Ja dziś przenosiłem właśnie z Paribas i nie było problemu. Pani powiedziała że problem może (ale nie musi) być z kontami które zostały „wcielone” do Paribas po połączeniu banków (BGŻ i bnp) … Jeśli to młode konto to problemów być nie powinno..

   Tomekkkkkkkk
 • Zasilenie z innego banku z tymi samym danymi działa. Wielokrotnie sprawdzane (pisałem o tym konto z zasileniem 10.000 zł kilkoma przelewami).

  Mariusz Odpowiedz
 • Prośba o pomoc.
  Byłem klientem CA, konto zamknięte dokładnie 23.12.2016 r, więc teoretycznie jestem uprawniony do skorzystania z tej promocji.
  Moja mama jest obecnie stałym klientem CA, więc poda mi swój kod polecenia aby dodatkowo zgarnąć premię za polecenie.
  Ja natomiast, do tej pory jestem upoważniony do jej konta, mam dostęp do jej rachunku przez swoją bankowość internetową.
  Napiszę raz jeszcze – nie posiadam na chwilę obecną żadnego rachunku w CA – zamknięte w zeszłym roku.
  Czy w takiej sytuacji, mogę faktycznie wziąć udział w tej promocji i zgarnąć tytułowe 200 zł premii + 50 zł za polecenie?

  Konrad Odpowiedz
  • Chyba się załapujesz, regulamin mówi: Z Promocji nie może skorzystać Klient, który w okresie do 1 roku przed datą zawarcia umowy Konta był Posiadaczem
   Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank.
   Upoważnienie do korzystania z konta to nie współwłasność konta. A zresztą najlepiej zapytać się w oddziale. Ja bym wypełniła zgłoszenie i sprawdziła to przy podpisywaniu umowy, jedna na 99% nie ma się o co martwić.

   Katarzyna
 • Wyjaśni ktoś w jaki sposób robi się przelew na telefon? Moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Przelewa się na numer telefonu czy na jakieś konto powiązane z nim aplikacją? Kompletnie zielony jestem, smartfona mam od kilku dni dopiero.

  Stefek Odpowiedz
 • Przeniosłem dziś konto. Pani coś sugerowała bym jeszcze w grudniu zrobił 2 operacje (np doładowania telefonu). Konto ProstoOszczędzającePlus … Chyba mówiła po co, tylko zapomniałem.

  Ktoś ma taką sytuacje? Naliczą mi opłatę za prowadzenie tego rachunku za grudzień jeśli nie zrobię tych operacji?

  Tomekkkkkkkk Odpowiedz
  • Nie, to chodzi o premię dla tej Pani, gdy zrobisz te 2 przelewy konto będzie aktywne i ona dostanie premię. Tak to było ostatnim razem chyba, jak zakładałam dla nich konto

   Katarzyna
  • Inna sprawa, że chyba i tak musisz zasilić konto do końca grudnia, żeby było zwolnione z opłat w styczniu, Regulamin mówi: „Kwota wpływu miesięcznego W POPRZEDNIM MIESIĄCU KALENDARZOWYM, uprawniająca do zniesienia opłaty za prowadzenie konta”, inaczej opłata. Masz czas jeszcze jutro rano.

   Katarzyna
  • Tak kiedyś myślałem że chodzi o cykl rozliczeniowy (np 16sty-15sty) i mi naliczyli opłatę na szczęście po reklamacji ją zwrócili….

   zenek64
  • Poważnie za 3 dni prowadzenia konta zostanie naliczona opłata jak za pełny miesiąc?

   Tomekkkkkkk
  • Opłaty nalicza system, jak nie ma wpływu, naliczy ci opłatę. Kiedyś zakładałam konto w WBK 31 dnia miesiąca, było darmowe po przelewie 2000 w poprzednim miesiącu, a i tak naliczyli 20 zł, na szczęście reklamacja pomogła

   Katarzyna
 • Jest jescze dostępna 2-miesięczna lokata na 3%? Bo ja jej nie widzę

  Marysia Odpowiedz
  • Jest, wczoraj dzwonili do mnie z Banku i przypominali m.in. że w ciągu pół roku od otwarcia konta mogę taką lokatę założyć. Limit z tego co pamiętam do 50 tys :)

   Justyna
  • Ta lokata jest do założenia tylko w placówce, przynajmniej do tej pory tak było.

   Bolo
  • I ewentualnie przez infolinię bo taką dostałam informację :)

   Justyna
 • gdzie można sprawdzić jaka kwotę się zadeklarowało?

  Michał Odpowiedz
 • Czy mogę jeszcze złożyć wniosek i załapać się do promocji (31.12)?

  Konrad Odpowiedz
 • raczej nie, trzeba zawrzeć umowę do 31.12 a to ci się raczej nie uda, bo banki są zamknięte, podobno mają przedłużyć tę promocję, zobaczymy po nowym roku

  Katarzyna Odpowiedz
  • >>>trzeba zawrzeć umowę do 31.12
   Nie tylko.

   „zapewni stałe wpływy na Konto”

   Wpływy mają być „przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące” ale uwaga : w okresie trwania promocji.

   Zatem o ile nie zostanie przedłużona – to w najpóźniej w październiku, listopadzie i grudniu, bo później to już nie w okresie trwania promocji .
   Chyba, iż Bank uzna wpływy późniejsze…

   Bogdan
  • Jednak podstawowym warunkiem jest ZAWARCIE UMOWY (nie zgłoszenie się poprzez wypełnienie wniosku) do 31.12. O to chyba chodziło w pytaniu.

   Katarzyna
  • Promocja przedłużona do 31 marca 2018 roku. :)

   Bogdan
  • No to bierzcie i jedzcie, admin na pewno ma jakieś kody polecające (w końcu każdy z nich można wykorzystać 10 razy)

   Katarzyna
  • To potwierdzona informacja , że przedłużono promocję? Bo na stronie nic nie ma.

   Konrad
  • Przedłużono

   Justyna
 • Przypominam, że ja naprawdę bardzo chętnie podrzucam wasze kody polecające nowym klientom, ale tylko pod warunkiem zgłoszenia ich w sposób opisany w artykule. Kody zgłoszone w inny sposób nie będą brane pod uwagę, a kody zostawione w komentarzach trafiają na black listę.

  PS. Tak, skasowałem kolejny tego typu komentarz.

  Michał Odpowiedz
  • A czy jeśli zgłosiłam się do programu poleceń przez formularz z bloga w lipcu, a chyba w listopadzie wyszła nowa edycja promocji to znowu muszę zgłosić swój kod przez formularz?

   WiFran
  • kod ciągle jest w użyciu (ale weź pod uwagę fakt, że przybywa osób polecających, więc głównie korzystam teraz z kodów tych nowych osób)

   Michał
 • Nie zauważyłem, że jest specjalny formularz na te kody :/ W takim razie admin pewnie posta usunie, a ja się zgłoszę formularzem. Damn, z tego co pamiętam ja brałem kod z komentarzy ;s

  rolin Odpowiedz
 • Z tymi kodami promocyjnymi jest pewien problem, najlepiej byłoby, jeśli to nie problem logistyczny, żeby admin jednak informował e-mailem o wysłaniu komuś (bez danych osobowych, tylko informacja o przekazaniu) kodu lub kodów polecających, żeby ewentualnie wiedzieć, czy trzeba jeszcze zaczekać z zamknięciem konta. W sytuacji, gdy nie wiadomo, komu, kiedy i ile kodów się poleciło, trudno zgadnąć, kiedy się dostanie premię/-e i czy czekać z zamknięciem konta. Mam nadzieję, że jasno to opisałam…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Np. ktoś założył konto w listopadzie 2017, a jego kod polecający zostanie wysłany komuś innemu w marcu 2018 r. Nie wiedząc o tym osoba polecająca może zamknąć konto przed wypłatą premii za polecenie.

  Katarzyna Odpowiedz
 • Kiedy wpłynie 200zł za przeniesienie konta?

  emilka-krzys Odpowiedz
 • Jeszce jedno pytanie. Na druku przekazywania środków nigdzie nie mam zadeklarowanej kwoty 3000zł o której wspomina autor. Coś jest nie tak czy wszystko ok?

  Bartek2452 Odpowiedz
 • Witam czy ktoś dostał już te 200 zł , u mnie cisza do tej pory ?

  robert Odpowiedz
  • Ja już dostałam w okolicach 20 lutego. Podobnie jak premię z programu poleceń.

   Justyna
 • Czy miał ktoś problemy w wypłatą premii 200,00 zł z uwagi na fakt, iż przelewy nie były od pracodawcy. I nie były Wynagrodzeniem. Upomniałem się o wypłatę a bank że nie spełniłem tak rozumianego warunku.

  Łukasz Odpowiedz
 • Ja przelewalem żonie z mBank z tytułem wynagrodzenie i premie dostala

  Michał Odpowiedz
 • Ja przelewalem żonie z mBanku z tytułem wynagrodzenie i premie dostala

  Michał Odpowiedz
 • Warunki spełnione w lutym, w drugiej połowie marca premia wypłacona. Problem był „z przeniesieniem” konta z BZ WBK, bo tam twierdzili, że nie mają podpisu – żona była w oddziale BZ, złożyła wzór podpisu i CA ponownie złożyło wniosek o przeniesienie i znów BZ „odmówił” z powodu braku podpisu. Pani w CA powiedziała by zamknąć konto w BZ i przesłać dowód zamknięcia, a jak CA tego nie uzna, to będzie reklamację pisała. Jak widać wszystko zostało zaakceptowane, bo premia na żony koncie się pojawiła.

  Michał Odpowiedz
 • Czyżbym miał raję z tą nie akceptacją przelewów od nie pracodawców ?

  jojo Odpowiedz
 • byłbym wdzięczny za komentarze osób, które zapewniały stały wpływ na konto, który nie był wynagrodzeniem i nie pochodził od pracodawcy – w sensie czy były problemy z otrzymaniem premii… bo jeśli problem będzie się powtarzał, to chyba ulegnę, bo nie chce mi się bawić w reklamacje (choć w poprzedniej edycji jakieś 1,5 roku temu dostałem premię, a wpływy to były zwykłe przelewy z innego banku z opisem „zasilenie konta”…)

  Stef Odpowiedz
  • Ja co miesiąc przelewalam 10 tys z mojego konta w innym banku i problemu nie było z otrzymaniem premii. Tytuł przelewu zazwyczaj brzmiał „przelew środków”.

   Justyna
  • Ja przelewałem też środki ze swojego konta z tytułem wynagrodzenie za styczeń, luty itd. Ale wydaje mi się kluczowe, jak konsultant przy wypisywaniu umowy i innych druków wypełnił je.

   Bolo
  • Ja robiłam jak Justyna – przelew z własnego konta w innym banku z tytułem „wynagrodzenie”. Robiłam tak w 2 edycjach i nie było problemu. Tutaj może chodzić o interpretację regulaminu przez osobę odpowiedzialną za zatwierdzanie nagród.

   Katarzyna
  • ok, czyli nie robi tego automat?

   K+M+B
  • Ja robiłem przelewy z innego mojego konta. Sumę 10 tys. rozdzielałem na kilka przelewów z tytułem „zasilenie”. Premię otrzymałem bez problemu.

   korczasty
 • Trudne pytanie, czytając komentarze i wpis na blogu, ale także regulamin zwykły przelew środków powinien przejść, ale pojawiają się głosy, że bank zaczyna weryfikować, czy jest to wynagrodzenie czy zwykły przelew…myślę, że robi to automat, tylko po co na koniec promocji?

  abc Odpowiedz
  • Pewnie mieli jakieś założenia dotyczące statystyk. Bo przecież te promocje nie są po to by umilić życie Wisienkowiczom… Zapewne założyli, że zdobędą tylu a tylu klientów (m.in. premium), którzy to wejdą do banku ze swoimi środkami z wynagrodzeń, a tu masz, fiku mik i przelew znikł… Nie ma środków to nie ma czym obracać… i tyle z założeń strategicznych. Pula na osiągnięcie celu też była ograniczona i zakładam, że też przerosła ich oczekiwania (bo promocja była nielimitowana).

   K+M+B
 • W jakiej formie składaliście reklamację w sprawie nie otrzymania premii 200 zł? W placówce banku, np tam gdzie konto zakładało się czy email czy listownie może.

  aga Odpowiedz
  • Ja składam przez bankowość internetową.
   Do kilku dni uznanie rachunku a odpowiedź przychodzi później listem zwykłym na adres korespondencyjny.

   Bogdan
 • Dostałem smsa że wniosek w poprzednim banku (Eurobank) nie został przyjęty i mam się z tym bankiem skontaktować. O co może chodzić?. Najczęściej czytałem tu o wzorze podpisu ale chyba zakładałem przez kuriera więc musieliby mieć. Mam się spodziewać kłopotów ? :( Już i tak droga przez mękę z tym bankiem. To będą ciężko zarobione pieniądze……

  jojo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy