3,2% bez limitów na Lokacie Wielki Procent w Idea Banku (i 3,5% na Lokacie Zawrotnej)

W Idea Bank pojawiła się Lokata Wielki Procent z oprocentowaniem wynoszącym 3,2% w skali roku. Założymy ją niezależnie od posiadania konta w banku oraz dla dowolnej kwoty.

Lokata Wielki Procent 3,2% w Idea Bank
Lokata Wielki Procent dostępna jest na okres 3 miesięcy. Możemy na niej ulokować od 500 zł do nawet 1 000 000 zł, przy czym lokat możemy zakładać dowolną ilość. Po złożeniu wniosku w bankowości Idea Cloud będziemy mieć 2 dni na opłacenie lokaty.

Co ciekawe Lokata Zawrotna daje teraz 3,5% w skali roku. Więcej pisałem o niej tutaj.

Co, jeśli nie mamy jeszcze dostępu do bankowości Idea Banku? Najprościej złożyć wniosek o lokatę dla nowych klientów, czyli Lokatę Happy (4% do 20 000 zł na 3 miesiące). Dopiero nadwyżkę nad tę kwotę powinniśmy wrzucić na Lokatę Wielki Procent.

Na koniec tego wpisu dodam, że w dniu dzisiejszy Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń KNF w związku z „prowadzeniem działalności maklerskiej bez zezwolenia”. Tymczasem ledwie kilka godzin wcześniej pełnomocnik głównego akcjonariusz banku, Leszka Czarneckiego, złożył doniesienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa na… szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Ten miał żądać korzyści majątkowej (ok. 40 mln zł) w zamian za „przychylność wobec Getin Banku” (który również jest bankiem Czarneckiego). Przypadek? Oceńcie sami.

Pewnie wielu z was zastanawia się, czy w związku z tym lokowanie oszczędności w Idea Banku jest bezpieczne, dlatego przypomnę: Idea Bank, tak samo jak każdy inny legalnie działający w Polsce bank, jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjny. A dokładniej: jeśli bank upadnie, to pieniądze każdego klienta zostaną mu zwrócone przez BFG do równowartości 100 000 euro (czyli około 430 000 zł). Wpisanie Idea Banku na listę alertów nie ma na to żadnego wpływu.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy ktokolwiek już próbował założyć beztroską , choćby nawet na 500 zł ?
  Bardzo ciekawe jak to zrobić ?

  Bogdan Odpowiedz
 • Ile Lokat BEZTROSKICH można założyć? Ktoś próbował?

  paba86 Odpowiedz
 • Chyba im system padł, bo nic się nie aktualizuje w zakładce Lokaty.

  broker Odpowiedz
 • wie jak ktos zrobic duzy przelew wychodzący z Santandera?
  limit dzienny 25.000, mozna zwiekszysc do 125.000, a co jesli chce sie zrobic jeszcze wiekszy przelew jednorazowy?

  i odnosnie natychmiastowych – express elixir do 5.000, blue cash do 20.000, a mozna ich zrobic kilka dziennie, np. 10 blue cash x 20.000 = 200.000?

  villemo09 Odpowiedz
 • Jeśli kogoś to interesuje to przelew zwykły złożony wczoraj po 22 przyszedł już do banku zewnętrznego. Także wczorajsze paniczne komentarze typu „blokują przelewy” są nieprawdziwe

  Taki_tam Odpowiedz
 • Zeszli na 3,8%

  Dario Odpowiedz
 • Lokaty założone, dobra okazja na zarobek;) Do BFG jest pełen spokój.

  Emej Odpowiedz
 • Zastanawiam się czy dla 100zł różnicy inplus warto zrywać lokaty zawrotne (3%) założone 26.11?

  paba86 Odpowiedz
  • pewnie Ci chodzilo o 26.10. Ja zerwałem. Opłaca się

   RSkr
  • Moim zdaniem nie oplaca sie. Tracisz odsetki od 26.10 do 14.11, a odpracowac je mozna tylko przy zalozeniu, ze przez pelne 3m bedzie 3.9%. A nie wiemy czy tyle Idea wytrzyma. Jak padnie np. w grudniu to dostaniesz od BFG tylko garsc odsetek, a stracisz ponad 2 tygodnie wypracowanego 3%.

   keton
  • No tak, warto się zastanowiać, czy jest sens się bawić w zrywanie i zakładanie i tracenie odsetek; z drugiej strony pamiętajmy, że ryzyko konieczności skorzystania z BFG jest absolutnie minimalne, dużo bardziej prawdopodobne, że Idea stanie się częścią jakiegoś PKO czy Pekao, ale wtedy oprocentowanie zostanie przecież utrzymane do dnia zapadalności.

   Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
  • Z SKBankiem też tak miało być, negocjacje były ale nikt ich nie chciał brać.

   Bolek2
  • Różnica między Skbankiem a Ideabankiem jest diametralna . W Skabanku była kwestia kredytów branych na słupy i w związku z tym ogromne straty przewyższające kapitał a w Ideabanku jakaś grupa kolesi z dobrej zmiany , której zapragnął się bank za 1 zł , nawet napisali ustawę i ją przegłosowali w sejmie w zeszłym tygodniu , która to umożliwia przejęcie banku przez inny bank za zgodą przejmującego a to czy tego chce przejmowany jest nieważne . Czyli np jakiś Bank tzw państwowy mówi chcę bank np Nestbank, Citi , Mbank i przejmuje go za 1 zł bez jego zgody ale za zgodą rządu czyli PISu . Dla mnie najbardziej zastanawiajace jest to że premierem jest były prezes banku , który będąc prezesem miał swoich klientów za głupków , a teraz ten bank tak szybko się rozrasta i przejmuje inne banki – taki zbieg okoliczności?

   Michał
 • Inne pytanie, w związku z aferką myślicie, że zakładać millenium +200zł (jeszcze u nich mnie nie było) czy jednak poczekać kilka dni na rozwój sytuacji i ew. pojawienie się jakichś promo u konkurencji, która wyczuła krew i chciałaby wchłonąć klientów, którzy jednak mają stracha i zabierają hajs z IB/GB ?

  Wuuuuu Odpowiedz
  • Zgodnie z prawami popytu i podaży to raczej odwrotnie, skoro klienci rezygnując z Idei oferującej wysokie oprocentowanie, to jej konkurencji łatwiej namówić ich na założenie mniej atrakcyjnych depozytów, bo nie mają wyjścia…

   Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
  • Watpie, zeby hieny daly cokolwiek wiecej. Co najwyzej dadza mniej, bo uznaja, ze najwiekszy konkurent (w sensie %) zostal wyeliminowany z rynku i zaloza, ze pelikany lykna wszystko.
   A juz na pewno nic wiecej nie da Ci Millenium czy inny Santander.
   Ale obym sie mylil.

   keton
  • O, @keton, widzę, że mamy podobne podejście…

   @Wuuuuu, jak Cię jeszcze w Millennium nie było, to możesz skorzystać też z promocji za założenie ror https://livesmarter.pl/zlap-200-zl-konto-360-bank-millennium/

   Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
  • heh, myślałem, że będą chcieli przyciągnąć do siebie ‚nowych’ ale w sumie jest logika w tym co piszecie.
   p.s. ten warunek płatności kartą/blikiem w millenium to można np doładować skycasha blikiem i warunek spełniony czy jednak millenium traktuje to jako portmonetkę i to nie przejdzie?

   Wuuuuu
  • @Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
   tak, tak dokładnie o to millenium mi chodzi :)
   dzięki :)

   Wuuuuu
 • Pytanie z innej beczki- czy próbował ktoś wypłacać środki z konta oszczędnościowego w Getin za pomocą lokaty? Zakładając, ze będzie to drugi przelew z KO w tym miesiącu. Czy zrywając tak powstałą lokatę prowizja będzie naliczona?

  Przemcio Odpowiedz
  • wykonaj jeden przelew na konto glowne i z glownego przelewaj na lokaty, kazdy przelew po 1 w miesicau z KO bedzie platny

   ko
  • Koledze chodzilo o co innego – podobno jak sie zaklada lokaty i finansuje je z KO to nie podchodzi to jako przelew. Sam tego nie testowalem. Moze zapytac kogos z Getin dla pewnosci?

   keton
  • Potwierdzam. W Getin Banku jest taka furtka dla tych, którzy już wykorzystali jeden bezpłatny przelew w miesiącu. Osobiście testowałem.

   gajowy
  • Tutaj mała dygresja- jakby ktoś chciał po raz drugi wypłacać z KO w Getin (bez poniesienia prowizji)- cytat wiadomości od banku:

   „Przelewy z Konta Oszczędnościowego na założenie lokaty są bezwarunkowo bezpłatne. W związku z tym nie naliczymy za nie prowizji. Zerwanie lokaty także jest darmowe (choć może się wiązać z utratą odsetek, w zależności od oferty). Natomiast środki po zerwaniu lokaty trafiają na rachunek podany do zwrotu. Domyślnie jest to konto, z którego została zasilona, jednak może Pan zmienić numer rachunku z poziomu Bankowości Internetowej (zakładka „Lokaty”, wybierając opcję „Edytuj” przy odpowiedniej lokacie).”

   Przemcio
 • Ze strony dzisiejszej KNF:
  „Działalność bankowa Idea Banku SA nie jest objęta zawiadomieniem do organów ścigania i pozostaje poddana standardowemu, bieżącemu nadzorowi KNF. Idea Bank SA reguluje swoje zobowiązania wobec klientów oraz wypełnia obowiązki ustawowe wobec organu nadzoru.

  Ewa3232 Odpowiedz
 • bez przesady, nie panikujcie, bo z tej paniki to nic dobrego nie wynika dla nikogo

  kol Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy