Jak wycisnąć najwięcej w promocjach BZWBK: 150 zł na start, 300 zł za wpływ wynagrodzenia, 1% moneybacku i 2,7% na koncie oszczędnościowym

W ostatnim czasie wielu czytelników bloga stało się posiadaczami Konta Jakie Chcę Banku Zachodniego WBK. Rachunek ten pojawiał się (i ciągle pojawia) w różnorakich promocjach na start, ale przede wszystkim pozwala na uzyskanie dobrych kilkuset złotych premii w ofertach dla obecnych klientów. W związku z tym otrzymuję od was ostatnio sporo zapytań o to jak poskładać wszystkie promocje w całość. Sprawdźmy więc co zrobić, aby wycisnąć z nich jak najwięcej – zarówno jako nowy, jak i obecny klient BZWBK.

Mix promocji Konta Jakie Chcę

Po pierwsze: program poleceń

Z promocjami bankowymi na start jest tak, że raz są, a raz ich nie ma. W BZWBK nie ma jednak z tym problemu, ponieważ zazwyczaj możemy skorzystać z programu poleceń banku i zgarnąć bonus na start – niezależnie od innych promocji (przez co zresztą nie można ich łączyć). Obecna edycja, trwająca do 31.08.2018, pozwala na zgarnięcie 150 zł na start (oraz 100 zł za dalsze polecanie konta kolejnym osobom). Co należy zrobić?

Podstawowy warunek to bycie nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą konta osobistego ani karty debetowej w Banku Zachodnim WBK od 1.12.2017.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Jakie Chcę w programie poleceń (szukaj fragmentu „Masz kod polecającego?”) wraz z kartą debetową oraz podamy kod polecający obecnego klienta banku. Skąd wziąć taki kod? Najprościej od znajomego posiadającego konto w BZWBK, który uprzednio zarejestrował się jako polecający i spełnia warunki programu. Jeśli nie macie takiej osoby, to będzie mi miło, jeśli skorzystacie z naszego, sprawdzonego kodu: 1007533095.

Co dalej? Aby zgarnąć pierwszą z nagród, czyli 50 zł, konieczne będzie zalogowanie się do bankowości BZWBK24 oraz wydanie 200 zł kartą lub BLIKiem do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Pamiętajmy, że w wymagane jest również wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Aby zdobyć dodatkową stówkę będziemy musieli spełnić jeszcze jeden warunek: zapewnić wpływ min. 1000 zł tytułem wynagrodzenia, emerytury czy renty w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy. Bank zaznacza jednak, że wpływ powinien nastąpić „po uprzednim złożeniu dyspozycji przekazania środków”. A to doprowadza nas do jeszcze jednej, bardzo ciekawej promocji :)

Po drugie: 300 zł za wpływ wynagrodzenia

Bank Zachodni WBK chętnie przekaże nam kolejne 300 zł w promocji z wpływem wynagrodzenia. Wystarczy, że w systemie bankowości internetowej lub przez infolinię złożymy zlecenie przekazywania wynagrodzenia na nasze Konto Jakie Chcę, a BZWBK poinformuje pracodawcę o zmianie. Jeśli nasz pracodawca nie akceptuje tego typu zleceń z zewnątrz, to warto go o tym powiadomić samodzielnie.

Przelew wynagrodzenia do BZWBK - dyspozycja

Jeśli najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po złożeniu dyspozycji na konto wpłynie min. 1500 zł z tego tytułu (czyli więcej, niż wymaga program poleceń), to bank wypłaci nam 50 zł nagrody. A że promocja trwa przez 6 kolejnych miesięcy, to oznacza to, że łącznie możemy zgarnąć nawet 300 zł (plus ewentualne 100 zł, jeśli założymy konto w programie poleceń). Całkiem sporo :)

Po trzecie: 1% zwrotu za rachunki

Jedną z mniej znanych cech Konta Jakie Chcę jest możliwość zyskiwania 1% zwrotu za opłacanie rachunków bezpośrednio z konta. Oferta obejmuje moneyback za płatności za gaz, energię elektryczną, telewizję (kablową lub satelitarna), telefon (komórkowy lub stacjonarny) lub internet.

Aby zgarnąć zwrot konieczne jest uprzednie zgłoszenie danego dostawcy mediów w banku – tak, aby bank wiedział za jakie przelewy naliczać nam zwrot. Zgodnie z warunkami prowadzenia konta:

Płatności za określoną usługę zostają objęte zasadami sprzedaży premiowej począwszy od dnia, w którym Posiadacz konta przedłoży – jednorazowo – ostatnią, wystawioną przez wierzyciela na Posiadacza rachunku bankowego fakturę lub rachunek za tę usługę, określający numer rachunku bankowego wierzyciela.

Co istotne: oferta ze zwrotem 1% wartości rachunków nie jest promocją, ale sprzedażą premiową niejako wbudowaną w samo Konto Jakie Chcę. Z tego powodu raczej nie powinniśmy się obawiać jej szybkiego wycofania :)

Po czwarte: 2,7% na kontach oszczędnościowych

Na koniec ostatni, choć całkiem niezły powód do tego, aby założyć konto w Banku Zachodnim WBK. Mowa o dwóch kontach oszczędnościowych, na których zgarniemy 2,7% w skali roku.

Pierwsze z nich to Konto Systematyczne, gdzie promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 20 000 zł, przez okres do 29.09.2018. Aby jednak uzyskać takie oprocentowanie konieczne jest uruchomienie automatycznego oszczędzania, czyli zlecenia stałego zasilającego konto wybraną, dowolną kwotą (min. 20 zł) :)

Aktualizacja (13.08): od teraz możliwe jest zakładanie aż 5 Kont Systematycznych. Dzięki temu zyskamy 2,7% łącznie do 100 000 zł! :)

Drugi rachunek oferujący 2,7% w skali roku to mobilne konto oszczędnościowe. Tu jednak ulokować możemy aż 100 000 zł na tak wysoki procent, a dodatkowych warunków brak – oprócz tego, że rachunek można zakładać tylko do końca czerwca, a oprocentowanie będzie obowiązywać tylko do końca lipca.

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bezpłatne – niezależnie od tego czy będziemy z niego aktywnie korzystać czy nie – płacimy 0 zł.

Inaczej jest z kartą debetową, która musimy wyrobić wraz z kontem (choć po spełnieniu warunków promocji możemy ją bez problemu zamknąć). Bank pozwala nam na wybranie jednego z trzech wariantów (braku) opłat:

 • 0 zł pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą miesięcznie (5 zł w innym wypadku)
 • 0 zł pod warunkiem wykonania płatności kartą na min. 500 zł miesięcznie (5 zł w innym wypadku)
 • stałe 3 zł miesięcznie

Pierwszy warunek wydaje się najsensowniejszy.

Co, gdybyśmy chcieli skorzystać z wypłat z bankomatów? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych BZWBK. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie ma już fizycznej możliwości wyklikania dyspozycji w systemie, wydrukowania i przekazania pracodawcy. Została zlikwidowana w ramach weekendowej aktualizacji systemu w maju. Zgodnie z regulaminem promocji również nie jest możliwe samodzielne wyklikanie – regulamin nie zaznacza po prostu metody dostarczenia dyspozycji, ale jedyną umożliwioną przez system jest przekazanie jej przez bank. Screen systemu sprzed aktualizacji jest daremny w tym przypadku. Teraz dyspozycję składa się w zakładce TWOJE SPRAWY>DANE OSOBOWE I PEŁNOMOCNICTWA>PRZENIEŚ DO NAS WYNAGRODZENIE. Dyspozycję możemy złożyć w formie formularza, rozmowy audio, czatu oraz rozmowy video również posługując się językiem migowym. W każdym przypadku należy jednak podać adres na który bank ma wysyłać dyspozycję (np. dział kadr w firmie lub oddział ZUS).

  kacperek Odpowiedz
  • A jeżeli pracodawca honoruje wyłącznie dyspozycje napisane na zakładowym druku i podpisane własnoręcznie przez pracownika, to co wtedy? Złożyć dyspozycję w banku która i tak będzie przez pracodawcę odrzucona i złożyć indywidualne swoją w kadrach?

   Bikczest
  • @ Bikczest, dokładnie tak :)

   Herman
  • tez tak planuje zrobić :)

   Dzikus
  • Dzięki – zaktualizuję. Ja jeszcze widziałem stary sposób (wyklikania).

   Michał
  • @Pola33 No taki druczek to ja nawet kurierem dostałem wraz z umową… Nie wypełniasz go w systemie bankowości internetowej, tylko drukujesz, wypełniasz i dostarczasz pracodawcy, a żeby wziąć udział w promocji należy to zrobić w usługach BZWBK24, które już tego nie umożliwiają. Przed aktualizacją podawało się potrzebne dane w formularzu i druk był od razu generowany z tymi danymi.

   kacperek
  • @Pola33 Gdzie w ogóle na ich stronie można znaleźć ten druk? Bo mi tylko wyskoczył od razu jako pdf. w google po wpisaniu dyspozycja przekazywania wynagrodzenia bzwbk.

   kacperek
  • @ Pola33 Dobra już widzę, tutaj to jest: https://www.bzwbk.pl/ms/przenies-wynagrodzenie/ . Ale zauważ, że tutaj rozgranicza złożenie dyspozycji na samodzielne poprzez pobranie, wydrukowanie, wypełnienie, podpisanie i przekazanie formularza pracodawcy oraz przez bank „Zrobimy to za Ciebie” i tam jest odesłanie do serwisu BZWBK24 internet, o którym mowa w regulaminie promocji, gdzie należy wypełnić formularz, a bank prześle go do pracodawcy; tutaj też jest instrukcja złożenia dyspozycji na infolinii co skutkuje wypełnieniem formularza przez konsultanta i wysłanie go do pracodawcy – o tej metodzie również jest w regulaminie promocji.

   kacperek
 • W piatek sie pytalem o program polecen i konsultant powiedzial mi ze na razie program jest zawieszony. To jak to w koncu z tym jest?

  keton Odpowiedz
  • W poniedziałek konsultant sam nakłaniał mnie do udziału w polecaniu konta, więc raczej nie jest zawieszona.
   Chyba, że coś wynikło w przeciągu kilku dni, ale wątpię w to.

   deloe
  • Regulamin promocji – dostępny.
   Promocja trwa – do sierpnia.
   Możliwość złożenia wniosku z kodem polecającym jest (ale uwaga, tylko w niektórych wnioskach – dostępna np. tu)

   Także konsultant chyba niedouczony :)

   Michał
  • Pewnie tak, a przy okazji czy polecenie zadzialaloby przy zakladaniu konta dla dziecka 13-18?

   keton
  • Nie. W praktycznie każdym regulaminie promocji jest doprecyzowane, że dotyczy ona osób pełnoletnich

   Michał
 • Jeśli chodzi o konto systematyczne, to żeby było oprocentowane 2,7% to chyba należy zlecić automatyczne oszczędzanie min. na 20 zł (1 zł może być za mało) Tak jest napisane w szczegółach oprocentowania, które można podejrzeć w systemie bankowym WBK już po założeniu tego konta.

  Lidia Odpowiedz
  • Zmieniłem we wpisie. Regulamin, jeśli się nie mylę, nie ma takich wymagań, ale na szczęście różnica niewielka, wiec można ustawić i 20 zł.

   Michał
 • Nie przejrzałem jeszcze regulaminów promocji wiec pytanie: Czy promocja 150 na start i 300 za wynagrodzenie nie wykluczają się wzajemnie?

  korczasty Odpowiedz
  • Tobie się nie chciało, ale Michał raczej to zrobił przed publikacją.

   hasz
  • Nie napisałem, że mi się nie chciało ale, że JESZCZE tego nie zrobiłem. A to zasadnicza różnica.
   Wyobraź sobie, że ja studiuję regulaminy zanim przystąpię do jakiejś promocji.
   Poza tym nikt nie jest nieomylny i nawet przywołany przez Ciebie Michał czasem może coś przegapić.
   No a możliwość wypowiedzi pod artykułem jest po to aby wymieniać się spostrzeżeniami.

   korczasty
  • Ja mam info z wbk, że promocje poleceń i 300 się nie wykluczają.

   dario
  • Ja gdzieś pisałem, że się wykluczają? Nie przypominam sobie – jak najbardziej można łączyć promocje poleceń z wynagrodzeniem :)

   Program poleceń to po prostu promocja na start (więc jej raczej nie połączymy z innymi promocjami startowymi, bo one mają wycięte miejsce na kod), a promocja wynagrodzenia to promocja głównie dla obecnych klientów (albo nowych, którzy staną się obecni). Zresztą nawet podlinkowana strona promocji mówi o łączeniu ;)

   Michał
 • Jeśli założyłem konto z polecenia w maju i 200 zł wydałem w maju to się liczy czy muszę je wydać koniecznie w czerwcu?

  Damian Odpowiedz
  • Damianie, musisz dokonać płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł do końca miesiąca czerwca. Pozdrawiamy! :)

   Zespol-BZWBK
 • kobto założone, 150zł już przesłali, ale premii 50zł na wynagrodzenie żadnej, chociaż już drugio raz wypłatę mi na nie przelali. Dostał ktoś pierwsza kasę za wynagrodzenie?

  villemo09 Odpowiedz
  • Już niektórzy dostali. A złożyłeś dyspozycje? Jest w tytule przelewu wynagrodzenie?

   p0k3m0n
 • Jak to jest z wypłatami BLIK? W bankomacie BZWBK za darmo, a w innych (obcych) ?

  Wera Odpowiedz
  • Wera, wypłaty BLIK w bankomatach nie należących do sieci BZWBK24 jak i w bankomatach sieci BZWBK24 są bez opłat dla posiadacza Konta Jakie Chcę bez względu na wiek. :) Pozdrawiamy!

   Zespol-BZWBK
 • oczywiście dyspozycja była złożona przez bankowość internetową, ale w tytule z tego co pamiętam mają ustawione zawsze, np:: „Pobory za maj 2018″… nosz kurde i co i teraz nie dostanę?
  Ja nie wiem czy oni mogą zmienić nazwę przelewu bo to korpo i idzie na ileś tyś ludzi jakoś automatycznie czy coś…

  villemo09 Odpowiedz
  • Język polski jest bardzo ciekawy, ale słowo „pobory” w kontekście pensji, wynagrodzenia wydaje się trochę archaicznie i kojarzy mi się z tym, że w firmie panuje średniowiecze albo głęboki PRL :)

   abc
 • 5. Zasady promocji
  1. Nagroda zostanie przynana uczestnikowi jeżeli spełni łącznie następujące warunki: REGULAMIN PROMOCJI 300 ZŁ ZA WYNAGRODZENI
  a. W okresie przystąpienia do promocji w usługach BZWBK24 internet lub przez kontakt z infolinią 1 9999 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora), złoży dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę lub Konto VIP,
  b. Najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po złożeniu dyspozycji (mies ąc z o żenia dyspozcji rekazni wygrodzenia +dwkolejn miesac klndrzowe ) na konto wskazane w dyspozycji przeniesienia wynagrodzenia wpłynie wynagrodzenie w wysokości minimum 1500 zł,
  2. Spełnienie warunków promocji będzie weryfikowane przez 6 następujących po sobie miesiącach kalendarzowych, począwszy od miesiąca, w którym na konto wpłynie pierwsze wynagrodzenie

  …nie ma tam nigdzie mowy jak ma być zatytułowany przelew, że konkretnie musi być słowo wynagrodzenie – u nas nazywają to pobory za….

  villemo09 Odpowiedz
  • a jak prowadzę działalnośc? to jak wypadam z promocji?

   j4c0b
  • Nie można oczekiwać od banku, że pracownik sprawdza wpływy każdego zapisanego do promocji klienta i domyśla się co jest wynagrodzeniem, a co nie. Aczkolwiek proszę odpowiedź banku: „Szanowny Panie, w świetle regulaminu tytuł musi zawierać słowo „wynagrodzenie”, „renta” itp. Jednak w takim przypadku (automatycznego generowania tytułu) prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem 1 9999 i poinformowanie naszego Doradcy o tej sytuacji, wtedy będzie możliwość skorzystania z promocji. Pozdrawiamy”. Dodatkowo sprawdź słowniczek w regulaminie promocji: wynagrodzenie to przelew z tytułu wynagrodzenia, nie wiem czy można to rozumieć jako tytuł przelewu czy nie, w każdym razie po kontakcie zaliczą Ci ten przelew jako wynagrodzenie :)

   kacperek
  • @j4c0b A masz konto firmowe? Przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta nie będą brane pod uwagę. Sam nie wiem jak to będzie, najlepiej spytać na infolinii albo w systemie.

   kacperek
 • hej
  mam pytanie – czy uczestnicy wczesniejszej promocji „150 zł za wpływ wynagrodzenia dla obecnych klientów BZWBK” moga wziasc udział w obecnej promocji „300 zł za wpływ wynagrodzenia”?
  czy moze jednak udzial w promo ze 150 pln wyklucza ich z udzialu w nowej?
  z gory dzieki za informacje

  Michal1607 Odpowiedz
  • Pisałem o tym przy okazji prześwietlenia tej oferty (w powyższym wpisie bardziej skupiam się na nowych klientach) – są warunki, które należy spełnić, aby móc wziąć udział, m.in:

   Oprócz tego bank wyklucza osoby, które od 1.01.2018 otrzymały wpływ wynagrodzenia na dowolne konto osobiste w złotych polskich prowadzone przez BZWBK.

   Michał
  • hej Admin (Michal)
   oczywiscie w promo 150 pln nie otrzymywalem wynagordzenia – byl wplyw z „wlasciwym” opisem „… to nie jest”…
   wiec stad moje pytanie

   Michal1607
  • XDD

   kacperek
  • @Michal1607
   No to szanse na pozytywne rozpatrzenie reklamacji masz niewielkie…

   Don Quijote de la Mancha
  • o tym samym pomyślałem, ale zacznijmy od tego jakbyś napisał tę reklamację heh… p.s. nie lepiej robić swoje, zamiast drążyć temat? ;)

   abc
  • hej Donie / abc
   no staram sie robic swoje – tu na livesmarter juz kilka latek…
   ale dopytuje poniewaz:
   wzialem skuteczny (premie otrzymalem) udzial w promo „150 zł za wpływ wynagrodzenia dla obecnych klientów BZWBK” gdzie wymogiem bylo „…wpływ wynagrodzenia na konto w kwocie min. 650 zł..” – przy czym zgodnie z regulaminem tamtej promocji – jako wynagrodzenie rozumiano: „…Wynagrodzeniem nie są środki pieniężne przelane na Konto Jakie Chcę z innego konta prowadzonego w Banku Zachodnim WBK S.A., którego posiadaczem lub współposiadaczem jest uczestnik promocji…”
   a jak wspomnialem wplywy nie byly wplywami od pracodawcy (bo nie wymagal tego regulamin tamtej promocji), a wplywem kwoty powyzej 650 pln – zgodnie z tamta promo…

   Dlatego pytam – bardziej zorietnowanych i doswiadczonych livesmarterowcow (admin, Don itd) czy bedac uczestnikiem tamtej promo (150 pln) jest szansa na zalapanie sie na obecna promo z 300 pln za wplyw wynagrodzenia, gdyz jak wspomniam Admin -regulamin okresla m.in. „…bank wyklucza osoby, które od 1.01.2018 otrzymały wpływ wynagrodzenia na dowolne konto osobiste w złotych polskich prowadzone przez BZWBK…”
   a wspomniane wplywy jako takie wynagrodzeniem nie byly…
   z gory dzieki

   Michal1607
  • wydaje mi się że mimo zapewnień Zespolu_bzwbk nie zaplapiesz się na obie promocje. Uzasadniam to swoim przypadkiem i 1 członka rodziny Premia 150 (50+100) wypłacona, premii 50 z 300 brak

   Romek
  • hej Romek
   dzieki za info. wiec chyba trzeba zamknac konto aby moc sie lapac na kolejne promocje:)

   Michal1607
  • @Michal1607
   czytamy regulaminy, ale pole do interpretacji jest duże, tutaj też będziesz miał do czynienia z czyjąś interpretacją, a jaka będzie interpretacja banku w Twoim przypadku? Tego nie wiesz, póki się nie przetestujesz…nic na tym nie tracisz…

   abc
 • U mnie wynagrodzenie zasadnicze na rękę 1350 zł pod koniec miesiąca, premia 400 zł wypłacana między 10 a 15. W tym przypadku nie dostanę premia za wpływ wynagrodzenia?

  Tex Odpowiedz
 • Odrzucony wniosek z uwagi na już użyte dane do przelewu.. WTF? Ostatni u nich wniosek składałem ze 2 lata temu. Raczej też dane zgodne z danymi w banku skąd robię przelew..
  Nie, to nie :)

  MCh Odpowiedz
 • a dokładniej: „Podanie danych uzytych do otwarcia konta przelewem w innym wniosku”

  MCh Odpowiedz
  • Miałeś już u nich konto kiedyś? Można tylko raz otworzyć za pomocą przelewu z innego banku.

   Ja otworzyłem poprzez wideokonferencję.

   Pool1
 • Jak wygenerować kod polecający? Znajomy ma konto, a niestety nie wie gdzie znaleźć ten numer :/

  Michał Odpowiedz
  • W bankowości internetowej w zakładce ustawienia jest opcja polecaj bank. Tam wygenerujesz sobie kod

   j.s
 • Założyłem konto z kodem od Ciebie Admin. Także moje podziękowanie dla Ciebie za całą robotę. Mam pytanie zamówiłem kartę Visa. Kiedy i gdzie wybiera się sposób unikania opłat za kartę? Czy ktoś już zgłaszał faktury w systemie i dostał zwrot? Dzieki za odpowiedź.

  Kagoo Odpowiedz
  • Dzięki! Jeśli mnie pamięć nie myli, to zaraz po założeniu konta można to wybrać w bankowości internetowej (albo dopiero, jak wyślą kartę – nie pamiętam). W każdym razie można to zmienić relatywnie szybko.

   Michał
 • Ktoś już dostał 50 zł za założenie konta, 100 zł za transakcję kartą na 150 zł lub 50 zł za wpływ wynagrodzenia w maju?

  haha Odpowiedz
 • Czy taki sam regulamin funkcjonował w marcu 2018? Nie przypominam sobie punktu dot. obowiązku wynagrodzenia. Pamięta ktoś?

  aircrash Odpowiedz
 • Na którym etapie podaje się kod polecający? Przeszedłem przez wniosek, do etapu weryfikacji poprzez przelew 1 zł i nigdzie nie ma miejsca na wpisanie kodu…

  Michał Odpowiedz
  • Już mam… nie można zakładać konta przez link na górze strony (tam nie ma ramki do wypełnienia informacji o kodzie polecającym), tylko trzeba zjechać na dół strony…

   Michał
 • Mam już konto. Interesuje mnie 300 zł premii.
  Krótko i na temat:
  1. Muszę zapewnić wpływ wynagrodzenia przez 6 czy 8 miesięcy?
  2. Aby nie płacić za kartę debetową należy zrobić min. 5 płatności w miesiącu.
  3. Gdy otrzymam 6 premię w wysokości 50 zł na konto czy wtedy mogę bez konsekwencji przelewać wynagrodzenie do innego banku?

  Andrzej Odpowiedz
 • wpłynęło dziś 150 zł

  Adamek Odpowiedz
 • Jeśli w danym miesiącu został spełniony warunek wpływu wynagrodzenia, to do kiedy te 50 zł ma się pojawić na koncie? Do końca tego samego miesiąca, do końca następnego?

  Daniela Odpowiedz
 • Czy płacąc kartą przez internet tranzakcja zostanie uwzględniona jako jedna z tych które mają wpływ na zwolnienie z opłaty za kartę?

  Marek1234 Odpowiedz
 • Lekko kontrowersyjna z punktu widzenia wisienkowicza najnowsza promocja w ulubionym przez nas Banku:
  https://www.bzwbk.pl/ms/bankujesz-kupujesz-z-bzwbk/
  Tylko czy ma to w ogóle sens?

  Marcinek Odpowiedz
  • Mam nadzieję, że zostanie prześwietlona :D

   p0k3m0n
  • Wygląda na to, że przy niskiej kwocie pożyczki (1000 zł) może mieć sens. Niestety problem jest taki, że nie wiemy ile już wniosków złożono i w teorii możemy po prostu nie załapać się do puli…

   Michał
 • a czemu ta promocja
  https://www.bzwbk.pl/ms/bankujesz-kupujesz-z-bzwbk/
  jest lekko kontrowersyjna z pktu widzenia wisienkowicza?

  villemo09 Odpowiedz
  • Bo w promocji za założenie konta dostaje się marne 50 zł, a dla 200 zł trzeba wziąć kredyt.

   Don Quijote de la Mancha
 • No i trzeba się umówić z kurierem bo pechowo nie mam konta w żadnym z wymaganych banków eh :(

  WiFran Odpowiedz
 • A ten kredyt jakie ma warunki, bo jesli RRSO 0% to mozna wziać :-D

  Edyta Odpowiedz
  • Nie ma RSSO 0%, jest 14,2% i dodatkowo prowizja za udzielenie kredytu w promocji 5,99% (minimum 50 zł)

   mbo
 • Pewniej będzie chyba skorzystać z podobnej promocji w ING, tam nie ma przynajmniej limitu ilości premii.

  mbo Odpowiedz
 • Dwukrotnie – w lipcu i w czerwcu miałam już wpływ wynagrodzenia. Kasy brak, a przeniesienie wynagrodzenia do WBK było za pośrednictwem Internetu dokładnie tak jak sobie życzyli.
  Ktoś tak miał i gdzie składać reklamację, via wiadomości po zalogowaniu się na konto czy jakoś inaczej?

  Daniela Odpowiedz
 • Czy BZWBK pobiera Wam 3 zl miesiecznie tyt. opłaty za kartę ? Przy składaniu wniosku oczywiście wybrałem wariant 0zł przy 5 transakcjach, jednak mimo to naliczają 3 zł, a w reklamacji radzą aby włączyć (drugi raz ? ) wariant bezpłatności na infolinii.

  czaviar Odpowiedz
 • Czy do 5 transakcji w miesiącu przy użyciu karty aby była ona darmowa zalicza się płatność za pomocą Apple Pay?

  Krzysiek_Trn Odpowiedz
 • Jak wygląda sprawy przy zamykaniu konta? Proponują jakieś bonusy w celu zatrzymania klienta?

  pytanie Odpowiedz
 • eh, jestem ”starym” klientem bezeta. dziś dowiedziałem się że można mieć 5 kont systematycznych. niby tylko 2,7 % i tylko do 20 000 ale zawsze jakaś alternatywa dla profita mille. założyłem drugie dziś……. zobaczymy jak będzie w mille.

  Michał1986 Odpowiedz
 • czy ktoś wie o co chodzi w tej wiadomości że mam „możliwość podpisania bezpłatnych aneksów do umów o usługi płatnicze” w bz? Piszą coś o porozumieniu z UOKiK ale nie wiem co mi taki aneks daje. Nic o tym nie napisali. Zgłębiał ktoś to?

  gregoopl Odpowiedz
 • Hej. Czy ktoś się orientuje do kiedy bank ma czas na wypłatę premii 50zł za polecenie +100zł za wpływ wynagrodzenia? Pierwsze wynagrodzenie wpłynęło w sierpniu, dzisiaj dostałam 50zł z promocji 300zł za wpływ wynagrodzenia a 150zł brak. A może ktoś ma dostęp do regulaminu z I edycji obowiązującej do 31.08?

  WiFran Odpowiedz
  • WIFran, czy coś się u Ciebie ruszyło w tym temacie?
   Ja napisałem reklamację i niby ją uznali, twierdząc że zlecili zaksięgowanie odpoweidniej nagrody… z tym, że pojawiło się 50zł z kolejnego miesiąca, a tej 100 nadal nie widać.

   Bo generalnie z artykułu wynika, że te premie miały się łączyć za wpływ wynagrodzenia..

   malysinner
  • 4 XI poszła reklamacja, 13 XI napisali smsa, że potrzebują więcej czasu na rozpatrzenie i od tamtej pory cisza. Wg mnie powinno być 50zł za otwarcie konta + 100zł za przelew wynagrodzenia + 6*50zł za wynagrodzenie

   WiFran
  • Przylaczam sie do pytania. Dostal ktos 50 i 100 z regulaminu I edycji? Dla kont otwartych w sierpniu wyplata nagrod miala nastapic do dzisiaj.

   Heniutek
  • U mnie nie ma a konto założone w sierpniu. Dostałem tylko 50 za założenie rachunku. Wynagrodzenia wchodzą od października. W listopadzie wpłynęło pierwsze 50 z 300zł

   korczasty
  • Muszę się pochwalić, że po napisanej reklamacji otrzymałem dzisiaj 100 zł za wynagrodzenie z programu poleceń. Reklamację napisałem 1 grudnia a dziś dostałem nagrodę mimo, że bank nie odpowiedział na treść reklamacji.

   korczasty
 • Santander ( BZWBK-Konto Jakie Chcę) Czy zablokowana przez bank karta debetowa do konta zwalnia mnie z opłaty 5 zł za kartę ? Dotychczas musiałem wykonać 5 transakcji kartą. Skoro bank mi kartę zablokował jest sens dzwonić i prosić o odblokował?

  rychu75 Odpowiedz
 • Mam 5 kont oszczędnościowych- chcę zrobić z 2 kont oszczędnościowych przelew zewnętrzny:
  1- pierwszy przelew na 3500 zł
  2- drugi przelew na 10000 zł

  Pierwszy poszedł, drugi nie chce przejść- pojawia się info przekroczyłeś limit! Jaki?
  Może ktoś mi podpowiedzieć o co tu chodzi?

  Andrzej Odpowiedz
 • Chcę zrobić z 2 kont oszczędnościowych przelew zewnętrzny:
  1- pierwszy przelew na 3500 zł
  2- drugi przelew na 10000 zł

  Pierwszy poszedł, drugi nie chce przejść- pojawia się info przekroczyłeś limit! Jaki?
  Może ktoś mi podpowiedzieć o co tu chodzi?

  Andrzej Odpowiedz
 • Sprawdź swoje dzienne limity przelewów. Po różnych transformacjach i przejęciach mogło się rozkisić. U mnie np. wcięło jedno zlecenie stałe przelewu na systematyczne. Musiałam ustawiać jeszcze raz. Dobrze, że sprawdziłam, bo nie byłoby 2,7% na jednym z systematycznych za listopad i byłabym zła.

  Lidia Odpowiedz
  • Warto mimo wszystko złożyć na to reklamację, żeby sprawdzili system pod kątem tych warunków, aby znikanie nie powtórzyło się w przyszłości.

   Marcin H
 • Informacja z banku: Informuję, że limit przelewów do odbiorców zaufanych ustawiony jest na kwotę 10 000zł, natomiast limit transakcji potwierdzanych smsKodem – 100 000,00 zł.

  Nie bardzo wiem dlaczego mój drugi przelew na 10000 zł nie został zrealizowany skoro limit transakcji potwierdzanych smsKodem wynosi 100 000,00 zł.
  Może ktoś mi to prościej wytłumaczyć?

  Andrzej Odpowiedz
  • Wybrałeś znów przelew do odbiorcy zaufanego więc jego nie obowiązują sms kody ale limit 10K już zużyłeś i nie puściło bez kodu. Normalnie powinien przyjść sms i z drugiego limitu liczyć ale widać tak systemy tego banku działają. Zapytaj u źródła trudno wróżyć z fusów nie wiedząc o jaki bank nawet chodzi

   jankos
  • Przypomnialem sobie ze tez kiedys mialem ten problem, wiec odbiorce zaufanego zmienilem w niezaufanego i przeszlo z kodem sms. Bank nie udziela informacji jak sobie z tym poradzic :)

   aaaa
 • Proszę o pomoc na powyższe pytanie?

  Andrzej Odpowiedz
  • Może były to przelewy natychmiastowe i przekroczyłeś limit przelewów natychmiastowych. Chyba najlepiej będzie zapytać u źródła, czyli w banku.

   Lidia
 • Przekroczyłem limit 10000 zł to się zgodzę. Dostałem też smsa i nie puściło przelewu. To po co w takim razie jest maksymalny limit 100. 000 zł skoro nie można zrobić przelewu? Tego właśnie nie rozumiem?

  Andrzej Odpowiedz
  • Utrudniaja zebys tak latwo nie wyprowadzal srodkow do innego banku. Jesli bedziesz drążył temat to w reklamacji napisza ze byl blad techniczny/wewnetrzny/systemowy

   aaaa
 • Czy ktoś ma może ściągnięty regulamin promocji poleceń obowiązujący do 31.08.2018, bank nie nie wypłacił mi premii i nie uznał mi reklamacji (za otwarcie konta z polecenia livesmarter), choć jestem pewien, że wszystkie warunki spełniłem. Na reklamację odpowiedział bardzo lakonicznie i nie wszystkie warunki zostały spełnione. Jw. czy ktoś ma dostęp do regulaminu obowiązującego w tamtym okresie, aby dokładnie się odwołać w nawiązaniu do konkretnych paragrafów.

  Eryk Odpowiedz
  • Warunki do spełnienia przez osobę polecającą:
   * wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną
   *zaakceptowanie Regulaminu Programu
   * przekazanie kodu polecającego osobie poleconej, która spełni warunki określone w §4 pkt 7.1 lub 7.2

   Osoba polecona powinna:
   * w momencie przystąpienia do promocji być pełnoletnią osobą fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych
   * zawrzeć z bankiem umowę o konto oraz kartę debetową lub kartę debetową mobilną i usługi bankowości elektronicznej lub złoży wniosek o kartę kredytową i otrzyma pozytywną decyzję kredytową
   * nie posiadać konta lub karty kredytowej w banku od 1 grudnia 2017r.
   * wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną
   * poprawnie podać kod polecający podczas otwierania produktu
   * do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta i karty debetowej, lub karty mobilnej debetowej zalogować się przynajmniej raz do usług elektronicznych lub aplikacji mobilnej i wykonać płatności kartą debetową lub kartą mobilną debetową lub płatności BLIK na łączną kwotę min. 200zł

   dodatkowo:
   * osoba polecona może otrzymać dodatkowe 100zł, jeżeli w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy o konto wpłyną przynajmniej raz środki z tytułu wynagrodzenia/renty/emerytury w jednorazowej wysokości min. 1000zł po uprzednim złożeniu dyspozycji przekazania środków z tytułu wynagrodzenia/renty/emerytury na nowo otwarte Konto w Banku
   * zalogować się przynajmniej raz do Usług bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej i wykonać płatności kartą kredytową lub kartą mobilną kredytową na łączną kwotę min. 200zł do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę kredytową.

   WiFran
  • Dzięki :)

   Eryk
  • Regulaminu nie mam, ale te warunki mi napisali w odpowiedzi na moje odwołanie od ich decyzji. Oczywiście nie wskazali punktu, którego rzekomo nie spełniłam. Kolejne odwołanie już wysłane, teraz czekam na odpowiedź.

   WiFran
  • Również złożyłem odwołanie od reklamacji dotyczące 150 zł premii (za założenie z polecenie i przeniesienie wynagrodzenia). W pierwszej reklamacji napisali analogicznie co u Ciebie, nie spełnienie któregoś z warunków par. 4. Po odwołaniu czekałem na odpowiedź, otrzymałem SMSa (po ok. 2 tygodniach) że moja reklamacja została rozpatrzona, a wiadomość otrzymam na pocztę w serwisie internetowym. Minął kolejny tydzień, a wiadomości jak nie było tak nie ma, w końcu napisałem na czacie i konsultant przytoczył mi treść odpowiedzi, która brzmiała, że uwzględniono reklamację, a 150 zł przeleją do końca stycznia. Na razie czekam.
   W odwołaniu od reklamacji napisałem, że jestem przekonany, że wszystkie warunki spełniłem, a jeżeli oni twierdzą inaczej to żeby podali mi, którego podpunktu nie spełniłem, żebym mógł się do niego odnieść.

   Toto
 • Czyli sytuacja analogiczna do mojej, mi napisali tylko, że nie wszystkie punkty z §4 zostały spełnione przez osobę polecaną (przeze mnie)

  Eryk Odpowiedz
 • U mnie odwołanie od reklamacji uwzględnione i zgodnie z informacją 150 zł wypłacone do końca stycznia. Więc jestem na bieżąco z pieniędzmi :)

  Toto Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy