Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – czerwiec 2019

Po kilku „grubych” miesiącach przyszedł czas na spadki oprocentowań lokat i kont oszczędnościowych. W porównaniu do poprzednich zestawień wynoszą one średnio 0,2 punktu procentowego – co widać idealnie w kilku promocjach kont oszczędnościowych. Na szczęście są i pozytywne niespodzianki – jak choćby lokata z premią w wysokości aż 150 zł :)

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

W tym miesiącu lider zestawienia jest tylko jeden. To Lokata Standard Toyota Banku, która sama w sobie daje jedynie 2,5% w skali roku, ale jeśli założymy ją w ramach oferty z premią, to zyskamy dodatkowo aż 150 zł w gotówce. Oznacza to, że kwota minimalna lokaty (5000 zł) zarobi efektywnie aż 6,2% w skali roku! Oczywiście wraz z lokowaną kwotą spada efektywne oprocentowanie – aż do 2,7% dla kwoty maksymalnej lokaty (70 000 zł).

Szczegóły w dokładnym prześwietleniu oferty Toyta Banku pod tym linkiem.

Coś innego? Jeśli nie chcemy skorzystać z oferty z premią (albo chcemy tam wrzucić niewielką kwotę dla maksymalizacji oprocentowania), to kolejną świetną propozycją jest Lokata Happy Idea Banku. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 3 miesięcy, a oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Co istotne: lokatę możemy zerwać wcześniej bez utraty naliczonych już odsetek. Nie trzeba też zakładać żadnego konta.

Wada? Lokatę Happy możemy założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Co to oznacza? Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się juz w bazie banku (i to nawet, jeśli wnioskowały o jakikolwiek produkt, ale ostatecznie go nie założyły!). Zwracam też uwagę, że przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Alternatywa? Lokata mobilna Getin Banku, która dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Ci pierwsi muszą jednak uzyskać pierwsze dostęp do bankowości elektronicznej Getin Banku – a to najprościej zrobić wnioskując o jakiś inny produkt, np. e-Lokatę na nowe środki.

3,5% na 3 miesiące oferuje również Idea Bank na alternatywnej wersji Lokaty Happy, czyli Lokacie Happy Pro. Tam kwota maksymalna wynosi nawet 400 000 zł. Jeśli więc wolimy nieco niższe oprocentowanie w zamian za wyższą kwotę maksymalną, to zamiast zwykłej Lokaty Happy możemy wybrać wersję Pro.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Co jednak, jeśli z jakichś powodów nie chcemy skorzystać oferty Idea Banku i szukamy innych rozwiązań? Tu z pomocą przyjdą nam wysokooprocentowane lokaty dostępne dla osób, które są skłonne otworzyć konto osobiste.

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem pod względem lokat dla klientów otwierających konto jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

Pamiętajmy również, że w Nest Banku oferowane jest również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które za sprawą fajnego bonusa pozwala na zyskanie jakichś 5,7% w skali roku – przy czym musimy dorzucać środki co miesiąc. O szczegółach tego mechanizmu pisałem ponad 2 lata temu, kiedy rachunek debiutował na rynku.

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjnie wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Lokaty, a raczej konta oszczędnościowe, dla wyjadaczy

A co warto w dniu dzisiejszym polecić osobom, które już wszędzie były klientem i szukają najmniej wymagającej oferty? Chyba jedyna sensowna opcja to Lokata na nowe środku Plus w Idea Banku. Możemy na niej zyskać nawet 3,2% (w wersji 3-miesięcznej), ale pod warunkiem przyniesienia do banku nowych środków – czyli nadwyżki nad saldo z 20. dnia poprzedniego miesiąca. Wymagane też jest posiadanie (darmowego) konta osobistego. Pamiętajmy, że jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z produktów Idea Banku, to pierwsze warto założyć Lokatę Happy.

Jeśli chodzi o lokaty to to… w zasadzie tyle. Na szczęście dostępna jest jeszcze jedna kategoria produktów bankowych, na których możemy zarobić, czyli konta oszczędnościowe. A tu ostatnio dzieje się sporo. I sporo można zyskać – na dodatek z możliwością wycofania środków w dowolnym momencie :)

Jeśli szukamy czegoś dla większej kwoty (i bez konieczności przenoszenia wynagrodzenia) to zdecydowanie najlepszą ofertę ma Getin Bank, który oferuje 3,2% na koncie oszczędnościowym aż do 400 000 zł – zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Szczegółowo o tej ofercie pisałem tutaj. Warto tu dodać, że ten sam bank na tym samym rachunku pozwala nam zyskiwać 0,3 punktu procentowego więcej – ale tylko do 10 000 zł – pod warunkiem, że zapewnimy odpowiednie wpływy. Co istotne: ta oferta obowiązuje przez rok! Szczegółowo pisałem o niej w tym artykule (lada chwila ruszy identyczna oferta z datą startową w czerwcu).

Coś innego?

3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku w ramach „korzyści”. Pamiętajmy tylko, że tam dochodzą dodatkowe warunki do spełnienia do bezpłatności konta osobistego. Jeśli natomiast chcemy ofertę bez warunków, to możemy skorzystać z 2,5% do 100 000 zł w tym samym banku (więcej o tym pisałem w tym artykule).

2,7% do 100 000 zł oferuje ciągle konto oszczędnościowe Banku Millennium. Oferta ma taki plus, że jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop.

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl. Tam też znajdziecie mniej typowe oferty, jak choćby Lokata Urodzinowa od Banku Millennium :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Lokata Beztroska w IB jest na 2,0% już od tygodnia, a nie na 2,3% jak jest w rankingu.

  Lokata Odpowiedz
 • Czyli dla osób, które chcą ulokować powyżej 100 kzł, a:
  – nie są już nowymi klientami banków,
  – przez uczestnictwo w poprzedniej edycji nie mogą skorzystać z 3,2% do 400 kzł na ko w Getin,
  – przez brak możliwości spełnienia warunków nowych środków nie mogą skorzystać z lokaty 3,2% Na nowe środki Plus w Idea,
  – przez brak możliwości spełnienia warunków nowych środków nie mogą skorzystać z lokaty 2,5% KMO w Alior,
  — zostaje 1-miesięczna lokata 2,6% Nr1 w Idea? 😐

  Można jeszcze łączyć oferty, np. 100 kzł Millennium + 20 kzł Getin + 20 kzł Alior = 140 kzł.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Marnie to rokuje, BGŻOptima dogorywa, więc gdy Idea padnie, tzn. zostanie przejęta przez bank dający oprocentowanie typu 0,964% w promocji z okazji rocznicy chrztu Mieszka I, to będziemy mieli problem… Dobrze, że to Millennium jeszcze działa.

   Don Quijote de la Mancha
  • * 0,966% 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • są jeszcze 123 w wbk

   w getinie po zakończonej promocji na ko robiłem przelew do idei i zaproponowali 3,3% na 3 miesiące na ko

   kruczi
  • DONQ Zdzisiek nie podda się tak łatwo ta fuzja jeszcze nie jest taka pewna
   https://www.cashless.pl/5895-knf-fuzja-getin-idea

   zenek64
  • No właśnie o to mi chodzi, po fuzji byłaby szansa, że coś ze starej Idei w połączonym banku zostanie (finansowanie małych przedsiebiorców ze środków z dobrze oprocentowanych depozytów); po przejęciu przez państwowy bank będą tam najwyżej „patriotyczne” promocje depozytów…

   Don Quijote de la Mancha
  • No ciężko jest. Zobaczymy, czy Santander znów uruchomi 2,7% od lipca (obecnie do 100 tys. zł). Po cichu liczyłem też na jakieś podwyżki w Nest (na nowe środki) i Toyota (czasem miewali dobre oprocentowanie) ale w przypadku tego drugiego de facto sukces akcji specjalnej sprawi, że nie będą pewnie chcieli wydawać pieniędzy na lepsze odsetki dla starych klientów. Dobrze chociaż, że 100 tys. zł w Millennium trzyma się bardzo dobrze – założenie konta w tym banku to była zdecydowanie dobra inwestycja.

   Swoją drogą, gdyby teraz ktoś dał okolice 3% na rok, to pewnie zaparkowałbym tam większą kasę, bo taki scenariusz ma coraz większe szanse na powodzenie…

   Michał
  • Co myślicie z Getin będzie? Dawać tam więcej jak BFG?

   Dominika
  • Dawać tam więcej jak BFG po wczorajszym newsie to jak iść do kasyna. Przypomnę: KNF nie zgodził się na połączenie Idei z Getinem. Tego samego dnia odeszło z Idei trzech członków zarządu.

   Kajko
  • Właśnie wiem, ale wszędzie huczą tylko o Idei, jakby Getin miał się świetnie, a przecież chyba tak samo jest w czarnej d…

   Dominika
  • Niezależnie od kondycji banków zasada jest wszędzie ta sama: nie dajemy nigdzie więcej, niż gwarantuje BFG. W Idei to ponad 400 tysięcy, w Getinie to samo. Dopiero przy majątku liczonym w milionach złotych może zabraknąć nawet nie tyle banków, co sensownych ofert.

   Michał
  • @Don póki co Bank, który oferował lokatę na 100 lecie Niepodległości coś ruszył więcej niż zwykle z dywidendą. W komunikatach ogłasza, ze chce osiągnąć w najbliższym czasie rekordowe zyski. A jeszcze uruchomił ofertę eko pożyczki na fotowoltaiczne sprzęty na obniżonym oprocentowaniu. Dobra, koniec z polityką.

   Myślę, że bardziej prawdopodobne jest przejęcie przez ten Bank z Żubrem, ale to moja teoria, oparta na tym, że władza ostatnio „opala się w blasku” konferencji prasowych tego banku. No i w końcu jest ciut mniejszym graczem od BP, co lepiej wygląda w kontekście przejęcia, uokik i takie tam.

   Anom
 • Ja już straciłam raczej nadzieję z IB. Tylko ciągle myślę ile to jeszcze potrwa…

  Dominika Odpowiedz
 • Długo zwlekałem z założeniem lokaty happy, zastanawiam się czy teraz z niej nie skorzystać ale odstrasza trochę ewentualna zabawa z bfg.

  aborr Odpowiedz
  • To jeszcze się pozastanawiaj, pewnie Ci niedługo zaproponują jakieś 1920 -> tzn 0,1920% z okazji rocznicy …

   Anonymous
 • Lokata Beztroska właśnie zmieniła oprocentowanie na 1,70%

  Lokata Odpowiedz
 • Czy jest bank w ktorym moge otworzyc konto oszczednosciowe za pomoca przelewu weryfikacyjnego? Próbowałem w t-mobile, ale nie akceptuje mojego nr konta w pko. Z gory dzieki za odpowiedz.

  muniek Odpowiedz
  • Pamiętaj, że konto można otworzyć przelewem tylko pod warunkiem, że jest to przelew z banku gdzie zostaliśmy zweryfikowani – czyli potwierdzili naszą tożsamość np. w oddziale / kurierem i mają wzór podpisu. Może w PKO zakładałeś online?

   Michał
  • A ja nie wiem czy w ogóle z PKO można przelewem otworzyć. Np w Santanderze są podane banki w których otworzysz przelewem mBank, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ALIOR BANK, T-Mobile Usługi Bankowe, Euro Bank, Bank Spółdzielczy we Wschowie (NET BANK), i one się tak chyba wzajemnie weryfikują. To są tylko moje spostrzeżenia co do tego jak inni piszą, że im przechodzą przelewy. Być może się mylę.

   Dominika
 • Kurczę co z tym ib? Uciekać?

  Nikt Odpowiedz
  • Ja uciekam w lipcu jak mi się wszystkie lokaty pokończą.

   Dobcio
  • Ja z większą partią uciekam za dwa dni, ale część mam jeszcze do sierpnia na 3,5%.
   Ale tak w zasadzie to nie uciekam, tylko w tej chwili tak obniżyli, że opłaca mi się bardziej gdzie indziej. Zależy ile Ci jeszcze zostało czasu do końca np lokaty.

   Dominika
 • IB znowu zjechało w dół, nawet z lokatą na nowe środki.
  Tak, więc można powiedzieć, że plan Zdzisława lada moment wejdzie w życie.
  Skoro nie chcą już walczyć o kapitał i przepłacać za depozyty to znaczy, że dobrze już wiedzą, że ten statek i tak zaraz zatonie.

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Do tej pory byłem spokojny, bo połączenie, czy nawet w wypłata z BFG, już przećwiczona. Ale teraz wielka niewiadoma, jak takie przejęcie będzie wyglądać. Wpakowałem się m.in. w lokatę roczną. Czy wtedy te lokaty będą dalej kontynuowane, czy przerwane. Jaki będzie wtedy dostęp do środków, czy może trzeba będzie do siedziby (gdziekolwiek jest) tego nowego tworu się udać żeby zlecić przelew. I co z opłatami w tym nowym tworze.

  keram7m Odpowiedz
 • Ciekawe w jakim stopniu do zatonięcia statku GNB przyczynili się czytelnicy tego bloga zamawiając kilka , kilkanaście czy może nawet kilkadziesiąt kart by skubać punkty z wiadomego programu.

  cykor Odpowiedz
 • Przed momentem robiłem przelewy, zawrotna 2,6 %

  Clio Odpowiedz
 • Witam. Szukam lokaty, którą mogę zalożyć online z możliwoscią zerwania bez utraty odsetek. Musze gdzieś przetrzymać 40 tys. do sierpnia. Możecie coś polecić? Może być nawet konto oszczędnosciowe. Idea bank odpada i Alior również. Chciałbym dziś to załatwić.

  Marcin88 Odpowiedz
 • Kojarzycie czy do założenia konta oszczędnościowego Profit w Millenium wystarczy mieć u nich podstawowy rachunek bankowy, czy musi być konto 360? Nie chcę robić jednej transkacji ich kartą / BILKiem co miesiąc :)

  Chodzi mi o to konto – https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/pozostale-rachunki/konto-osobiste

  JakubAnderwald Odpowiedz
  • Sam sobie odpowiem po rozmowie z konsultantem banku :)

   To konto wystarczy do posiadania oszczędnościowego, ale ma haczyk. Jego prowadzenie jest darmowe jeśli na rachunku jest średni osad w wysokości min. 5000 zł. A nie po to się zakłada konto oszczędnościowe żeby trzymać osad na nieoprocentowanym rachunku podstawowym :)

   JakubAnderwald
  • Sam sobie odpowiem po rozmowie z konsultantem banku :)

   To konto wystarczy do posiadania oszczędnościowego, ale ma haczyk. Jego prowadzenie jest darmowe jeśli na rachunku jest średni osad w wysokości min. 5000 zł. A nie po to się zakłada konto oszczędnościowe żeby trzymać osad na nieoprocentowanym rachunku podstawowym :)

   JakubAnderwald
  • Przecież to nie jest podstawowy rachunek bankowy tylko jakieś ich stare konto

   Nikt
  • A unijny „podstawowy rachunek płatniczy” mogą założyć tylko osoby nie posiadające żadnego ror, więc to ślepa uliczka — nie jest to rozwiązanie ułatwiające lokowanie środków na Profit.
   Natomiast jeśli ktoś nie chce „robić jednej transkacji ich kartą / BILKiem co miesiąc” — to może założyć lub zmienić konto na Prestige.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czy dla konta prestige wystarczy mieć zewnętrzny wpływ min. 10 000 zł i już? Czy wystarczy co miesiąc przelewać taką kwotę z innego banku, czy musi to być np. wpływ wynagrodzenia?

   JakubAnderwald
  • Wystarczy, zero restrykcji, mi się nawet zdarzało przelać to natychmiastowym z Aliora i odesłać dosłownie natychmiast. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • Niestety w Prestige też trzeba „robić jednej transkacji ich kartą / BILKiem co miesiąc”:

   Opłata nie zostanie pobrana w przypadku minimum jednej płatności kartą do konta lub BLIKIEM oraz łącznych wpływów zewnętrznych na konto min. 10 000 zł w poprzednim miesiącu lub jako średnia z 3 ostatnich miesięcy.

   Gryc
  • A ja widzę taki zapis w dokumencie z prowizjami

   https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/21/latest

   Konto Osobiste Prestige: warunkiem posiadania rachunku są aktywa* w Banku Millennium w min.
   wysokości 100 000 PLN lub łączne wpływy zewnętrzne na ROR min. 10 000 PLN miesięcznie (do kalkulacji
   łącznych wpływów nie uwzględnia się wpływów z innych rachunków dla Klientów indywidualnych
   prowadzonych na rzecz Posiadacza w Banku Millennium oraz z rachunków prowadzonych w Domu
   Maklerskim). W przypadku braku spełnienia warunku przez trzy kolejne miesiące Bank ma prawo zmienić
   ROR na Konto Osobiste, o czym Bank poinformuje Posiadacza rachunku

   Oraz

   Opłata nie zostanie pobrana, w przypadku spełnienia warunku prowadzenia rachunku.

   JakubAnderwald
  • Są dwa konta: Prestige i Prestige World. To pierwsze nie wymaga płatności kartą, to drugie tak.

   Dobcio
  • Hm na infolinii prestige the lasnie usłyszałem że trzeba mieć 200 000 zł u nich żeby takie konto otworzyć. Potem albo wpływ 10 000 co miesiąc albo 100 000 osadu na jakimkolwiek produkcie banku żeby było darmowe.

   JakubAnderwald
  • Potwierdzam, co napisał @Dobcio: zakładamy Prestige, a nie Prestige World (niestety, bo World ma bezpłatne przelewy walutowe).
   Ja nigdy tam 200 kzł nie miałem, a ze zmianą na na Prestige starego 360° nie miałem problemu, poza koniecznością odwiedzenia oddziału. Najpierw pytałem o zamianę wiadomością w Millenecie, ani tam, ani później w oddziale nikt o 200 kzł nie wspominał. Nie widzę też takiej informacji w podlinkowanym cenniku. Pytałeś tego pracownika partyline, w jakim dokumencie można znaleźć tę informację? A propos: przypomnę, że oprócz braku konieczności wykonywania płatności dla bezpłatności (i darmowej karty EUR) zaletą tego konta jest właśnie możliwość dokonywania dużych przelewów przez partyline, ja tak rzeczy załatwiać nie lubię, ale jeśli się połączenie wybierze po zalogowaniu do apki, to weryfikacja tożsamości jest jakaś prosta, nie ma też problemu z powiedzeniem, by wylać całe saldo (nie trzeba dokładnej kwoty podawać).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy wie ktoś jaki jest harmonogram realizacji przelewów między rachunkami własnymi w Getinbanku w weekend? Chodzi mi dokładnie o sytuację, aby w niedzielę przelać 1zeta z ROR na KO do aktywacji promo na 3,2%. W regulaminie jest harmonogram, ale tylko dla przelewów międzybankowych. Będę wdzięczny za info :)

  Lokata Odpowiedz
 • @Lokata
  Śmiało. Zostaw na ROR 0,01zł. W niedzielę/ 16-go/ spokojnie z rorki przelej 0,01 na ko. w ten sposób aktywujesz nowy 122-dniowy okres oprocentowania na 3,2%. Natychmiast dostaniesz informację pocztą wewnętrzną, że przystąpiłeś do promocji na nowe srodki

  Waldemar Odpowiedz
 • @Lokata
  Potwierdzam. Nie wiem czy 0,01gr. przejdzie, ale u mnie 1 zł spokojnie przeszło i mam jeszcze do sierpnia 3,5%.

  Beata2 Odpowiedz
 • I kolejne spadki oprocentowania lokat w IB – m.in. Beztroska – 1,50 %

  Grażka Odpowiedz
  • PING-PONG na 1,55%

   Lokata
  • WIOSENNA 3,60 odnowiła się na 1,70%, propozycji ZAWROTNEJ przy przelewie do Millennium – brak, przelew natychmiastowy wykorzystany z dziką przyjemnością :)

   wroajjk
 • Dziś maksymalna kwota lokaty mobilnej w Getinbank to 10 000

  go Odpowiedz
 • A Citi na rocznej lokacie USD na nowe środki daje już tylko 2,2% (wcześniej 2,5%)…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • (Skądinąd śmieszne, że ciągle istnieją ubeccy i pięćsetplusowi kolaboranci, którzy uznają, że może mieć sens lokowanie całości swoich oszczędności w walucie PLN, czyli upadającego państwa Islams…, no, jakiegoś upadającego)

   Don Quijote de la Mancha
  • Przecież kupowanie teraz dolarów to głupota na maksa, nie bez powodu banki dają takie wysokie oprocentowanie na lokatach w USD. Zarobisz na lokacie 2,2% a na kursie stracisz 10 :D

   Don ogarniacz
  • Przez całą kadencję rządów PIS kurs złotówki się w zasadzie nie zmienił. W 2015 roku dolar był ~3.80 a euro ~4.30 i teraz jest identycznie. Jeśli ktoś nie jeździ za granicę i kupuje tylko w złotówkach to nie widzę sensu inwestować w walutę obcą i trzymać ją na symbolicznym procencie. To już lepiej akcje CD Projekt kupić :)

   Dobcio
  • „Przecież kupowanie teraz dolarów to głupota na maksa”
   — nie wiem. Ostatnio trochę spadło, więc dokupiłem po 3,8085 w Kantorze Aliora. Rzecz w tym, że odradzam dużą jednorazową inwestycję w walutę obcą (dokładnie to samo mówię o innych inwestycjach, np. w fundusze czy złoto). Uzupełnianie mojego długoterminowego portfela walutami obcymi wymyśliłem kilka lat temu, dolary kupowałem w tym czasie po: 3,7304, 3,7213, 3,82, 3,4385, 3,57, 3,5295, 3,6035, 3,57, 3,3998, 3,7203, 3,6621. Nie jest więc prawdą stwierdzenie „na kursie stracisz”. Ale też nie taki jest cel tej części portfela (podobnie jak złota bulionowego) — to ma zapewnić spokojny sen.

   „To już lepiej akcje CD Projekt kupić”
   — jedno nie wyklucza drugiego. Lokaty walutowe to 1/10 mojego modelowego portfela, czyli dokładnie tyle samo, co giełda i fundusze inwestycyjne.

   „to głupota na maksa”
   — na szczęście nikt Cię do tego nie zmusza.
   Ale nie zdziw się, gdy ktoś Cię zastrzeli, gdy pójdziesz po zasiłki z naszych podatków.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ach, i w końcu nie napisałem najważniejszego
   Ja osobiście jestem maniakiem dywersyfikacji, nie mam wątpliwości, że głupotą (może nawet „na maksa”) jest pakowanie całych swoich oszczędności w jedną rzecz: wszystko jedno, czy to dolary, akcje CD Projekt, złoto, czy… depozyt w Idea Bank.

   Don Quijote de la Mancha
  • A robiłeś porównanie kantorów bankowych? Faktycznie alior kantor wychodzi najkorzystniej? Bo teraz prawie każdy bank ma swój kantor i ciężko stwierdzić który najlepszy.

   DO
  • Kiedyś, bardzo dawno porównywałem z innymi bankowymi i Alior Kantor wypadał najlepiej z bezpłatnych ofert (w tym sensie, że w niektórych bankach płatny abonament dawał lepsze kursy). Rzecz w tym, że Alior Kantor jesyt niezupełnie bankowy, nawet system internetowy jest niezależny, ale przelewy między bankiem a kantorem przechodzą natychmiatowo. Główne konto mam właśnie w Alior, więc tak trochę z rozpędu używam tego kantoru, choć pewnie Walutomat wychodzi taniej (ale Internetowykantor już niekoniecznie, kiedyś z niego skorzystałem dla premii i akurat wtedy miał kurs odrobinę gorszy, niż Alior Kantor); zaletą Aliora jest też duża dostępność oddziałów, w których można podstawowe waluty wypłacać (np. by te dolary bezpłatnie w swojej kieszeni przetransferować do Millennium czy Citi na promocyjny depozyt).

   Don Quijote de la Mancha
  • Najtaniej to nie jest w zadnych kantorach tylko w cinkciarzu spolecznosciowo. Czesto ktos sprzedaje duza kwote i zalezy mu na czasie to i daje lepsza cene, zeby jego transakcja zostala szybko zrealizowana. Od lat tylko tak kupuje, a dzieki „oscylatorowi” pojawiaja sie nawet niewielkie zyski. Niewielkie, bo nie chce zamrazac u nich na koncie duzej kwoty. Poza tym przy duzych kwotach podobno takimi transakcjami interesuje sie US, w koncu sa to nieopodatkowane dochody.

   keton
  • Aha, no ciekawe, ale jednak chyba nie dla mnie. Ja walutę kupuję nie w celach spekulacyjnych, a utrzymania wartości oszczędności w długim okresie, do tego dla uniknięcia trafienia na niekorzystny kurs kupuję raczej małe kwoty. Widzę, że kurs USD mają teraz wprawdzie minimalnie lepszy, niż w Alior Kantor, ale ten zawsze w weekendy ma dużo większy spread — a może Cinkciarz też?
   Rozumiem, że kupioną walutę przelewają wewnętrznie, więc np. w przypadku Aliora będzie to bezpłatne?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don – mam na mysli spolecznosciowo przez Cinkciarza, a nie u Cinkciarza. Tylko tak to sie oplaca, bo ludzie daja lepsze kursy kupna i sprzedarzy niz portal. A sam Cinkciarz wcale nie jest najtanszy, z tego co wiem Walutomat jest tanszy, przynajmniej przy CHN. Zaleta Cinkciarza sa wlasnie transakcje spolecznosciowe. No i mozliwosc definiowania warunkowych transakcji, jesli ktos nie chce na biezaco sledzic cen.

   keton
  • Przelewy darmowe o ile maja konto w banku. Mam karte USD w TMUB i przelewy sa darmowe. Niestety nie maja konta w Citi, ale czy jakis inny kantor ma?

   keton
  • No właśnie w Citi chyba nie, to chyba nawet na stronie Walutomatu widziałem o możliwości naliczenia opłaty… Dlatego właśnie z Aliora do Citi transferuję dolary piechotą… Więc tak samo byłoby w przypadku Cinkciarza… Może następnym razem tam spróbuję. ☺
   Ze zleceń odpalanych przy danym kursie korzystam też w Alior Kantor, a jak to wygląda w Cinkciarzu? Trzeba tam wcześniej blokować środki?

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, trzeba miec srodki w Cinkciarzu i sa one blokowane. Oczywiscie zlecenie mozna w kazdej chwili wycofac i zwolnic srodki.

   keton
 • @Dobcio
  Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie pisz dziwnych recenzji dot. min. kursu dolara amerykańskiego. To właśnie za rządów PIS $ wahał się od 3,33 do 4,29 niemalże. Nawiasem mówiąc, akurat wpływ rządu PiS na wycenę złotego jest relatywnie niewielki. Decyduje szeroki rynek.

  Waldemar Odpowiedz
  • Ja piszę o średniej. W dniu ogłoszenia wyborów 26 października były kursy: dolar 3,86 euro 4,26. W dniu dzisiejszym mamy dolar 3,77 euro 4,25. Jak widać różnice niewielkie. Wahania które miały miejsce też były niewielkie i zawsze wracało do wartości wyjściowych.

   Dobcio
  • dolar akurat sporo się wahnął w międzyczasie

   kruczi
 • @Dobcio
  Właśnie odwrotnie. Wahania były duże i Ci, którzy znają rynek walutowy i jego reguły zarobili. I to sporo. Miedzy bajki można włożyć opowieści o kupnie i sprzedaży w dołkach czy na górkach, ale po kursach niżej jak najbardziej. Pomyśl Dobcio, albo policz. Jeżeli kupiłeś 20k$ po 3,35-3,40 i sprzedałeś po 3,80-3,85 to ile zarobiłeś? 0,45 zł na 1$. 20kx0,45=9k. Żadna lokata Ci tyle nie da, ale też ryzyko jest spore. Handel walutami Dobciu to złoty interes, ale niestety bardzo trudny i wyczerpujący psychicznie.

  Waldemar Odpowiedz
  • Na cinkciarzu dla testow mialem zalozony „oscylator” i zawsze bylem w stanie zarobic. Ale z wiekszymi kwotami nie wchodzilem, bo to blokuje kapital na dluzszy okres.

   keton
 • Cześć, a czy ktoś próbował przelewać walutę inną niż pln na konto walutowe w polskim banku za pomocą R? Jeśli tak, to interesuje jak to zrobić bezkosztowo w CHF i USD, dzięki z góry za odpowiedź.

  Brzydok Odpowiedz
  • Z CHF jest problem https://www.cashless.pl/5898-revolut-przelewy-frank-prowizje , nie wiem, jak z USD, ja wolę nie ryzykować, jeśli ktoś to testował, to dołączam się do prośby o informację.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za odpowiedź, choć lepszych wieści oczekiwałem.

   Brzydok
  • Przy innych walutach niz EUR kazdy bank moze naliczyc swoje oplaty dla przelewow przychodzacych,

   keton
  • A przelewy walutowe euro z R? Do jakich polskich banków macie obczajone bez prowizji?

   Brzydok
  • Chyba nie testowałem, ale ogólnie nie powinno być problemu, takie przelewy idą jako SEPA, które w przeciwieństwie do SWIFT nie mają opcji cedowania opłaty (całości lub części, w szczególności pośredników) na odbiorcę, choć sprawdziłbym w swoim banku, czy przypadkiem w toip nie ma za przyjęcie przelewu europejskiego prowizji (coś mi się wydaje, że gdzieś to spotkałem, ale nie przypominam sobie, gdzie, obstawiam PKO lub Pekao).

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzisiaj lokata 86k w Idea Banku odnowiła się na 1,7%. Po zerwaniu i przelewie do Getin Banku propozycja zawrotnej 2,4%.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dziś lokaty odnawiają się już na 1,6%, czyli kolejna obniżka.

  Lokata Odpowiedz
 • Lokata na Nowe środki w IB:
  3M – 2,8%
  6M – 2,4%
  12M – 2,4%

  Lokata Odpowiedz
 • Chyba plan Zdzisława się powiedzie. Przy takiej polityce depozytowej odpływ środków to tylko kwestia czasu. Ponoć prezes Pruski jest bardzo niezadowolony z kagańca nałożonego przez KNF w postaci kuratora. A my tracimy… a raczej mniej zyskujemy.

  Waldemar Odpowiedz
 • A zatem w IB powyżej 3% dają już tylko konta oszczędnościowe i to tylko do końca czerwca…

  g.romek Odpowiedz
 • @g.romek
  Dokładnie, chociaż ostatnio zawsze przedłużali, ale jak teraz będzie czas pokaże. Ja tam w zanadrzu mam jeszcze 3,2% od 16 czerwca zarezerwowane…

  Waldemar Odpowiedz
  • Ja też mam zarezerwowane 3,2 tylko trochę wcześniej, bo od 11 czerwca – zakończona Mobilna uruchomiła mi promocję. Ale skorzystam z niej dopiero, jak mi się zakończą Wiosenna i dwie Zawrotne na 3,5%.

   g.romek
 • @g.romek
  No to fajnie masz. Ja stawkę 3,5% mam zarezerwowaną tylko do 15 lipca. Później zostaje 3,2% w GB i 3,2% w IB/ jak nie zniosą/.

  Waldemar Odpowiedz
 • mBank podnosi opłaty
  Wzrost opłaty za karty debetowe, zmiana warunków zwolnienia z opłat za plastik i wzrost prowizji za wypłaty z bankomatów niewielkich kwot – to najważniejsze nowości w cennikach mBanku obowiązujące od 19 sierpnia 2019 r. Bank tłumaczy podwyżki m.in. kosztami składek na BFG i KNF.

  prawdziwy ideowiec Odpowiedz
 • Zawrotna kończy mi się 20.06 – czy w dniu świątecznym IB dopisze odsetki ?

  Grażka Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy