Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – grudzień 2019

Przed nami grudzień – ostatni miesiąc tego roku, który rozpoczął się całkiem nieźle pod względem oprocentowania lokat, ale kończy się już nieco mniej atrakcyjnie. Ciągle jednak możliwe są do uzyskania oprocentowania w okolicach 3% dla setek tysięcy złotych. Sprawdźmy więc gdzie je znaleźć.

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,8% – 2,5%)

Jeśli chodzi o lokaty, które nie wymagają od nas zakładania konta, to ofert jest coraz mniej. Tradycyjnym liderem w tej kategorii jest Lokata Happy Idea Banku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, a kwota maksymalna – 20 000 zł.

Wada? Lokatę Happy możemy założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Co to oznacza? Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się juz w bazie banku (i to nawet, jeśli wnioskowały o jakikolwiek produkt, ale ostatecznie go nie założyły!). Zwracam też uwagę, że przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Lokata Happy ma jednak (relatywnie) niską kwotę maksymalną, dlatego jeśli chcemy jednorazowo ulokować więcej środków, to powinniśmy wybrać Lokatę Happy Pro dla kwoty nawet 400 000 zł. Jej warunki są oprócz tego niemal identyczne, jak „zwykłej” Happy (co oznacza, że możemy założyć tylko jedną z nich), przy czym oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.

Dobrą opcją dla niewielkich kwot jest Lokata Mobilna w Getin Banku, która daje 3% w skali roku przez 3 miesiące (i możemy ją założyć ponownie, po zakończeniu). Aby z niej skorzystać konieczne jest jednak posiadanie dostępu do bankowości elektronicznej Getin Banku – najprościej taki uzyskać składając wniosek o jakąś inną lokatę (którą można opłacić niewielką kwotą, a resztę wrzucić już na Lokatę Mobilną).

Ciekawą alternatywą jest również oferta Inbanku – choć aby zgarnąć sensowne oprocentowanie trzeba zamrozić środki na 2 lub nawet 3 lata. Z drugiej strony biorąc pod uwagę fakt, że oprocentowania lokat krótkoterminowych są ostatnio najniższe w historii, może nie jest to zły pomysł (przynajmniej dla części kapitału, którego nie planujemy ruszać).

Kwota maksymalna lokaty w Inbanku to 50 000 zł, jednak lokat możemy zakładać dowolną ilość – choć do kwoty maksymalnej 400 000 zł. Zresztą więcej i tak bym tam nie lokował z racji tego, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje zwrot środków dla równowartości max. 100 000 euro. W przypadku Inbanku musimy jedynie pamiętać, że jest to bank estoński, dlatego obejmują go gwarancje Estońskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie ew. upadku (co raczej nie jest zbyt prawdopodobne) być może konieczna będzie wycieczka do Estonii – choć akurat jest to jeden z najlepiej scyfryzowanych krajów na świecie (obywatele mogą np. głosować przez internet) więc nie zdziwiłbym się, gdyby całą procedurę można było załatwić zdalnie.

Na koniec jeszcze jedna propozycja – Lokata na nowe środki Santander Consumer Banku (nie mylić z Santander Bank Polska, czyli dawnym BZWBK). Tu oprocentowanie to już „tylko” 2,5% w skali roku, jednak ulokować możemy nawet 400 000 zł.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3,5% – 4%)

A co przygotowały dla nas banki, jeśli zdecydujemy się na założenie u nich konta osobistego?

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem w tej kategorii jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest co najmniej jeden wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

Pamiętajmy również, że w Nest Banku oferowane jest również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które za sprawą fajnego bonusa pozwala na zyskanie jakichś 5,7% w skali roku – przy czym musimy dorzucać środki co miesiąc. O szczegółach tego mechanizmu pisałem 3 lata temu, kiedy rachunek debiutował na rynku.

3,5% na start oferuje ciągle mBank w ramach swojej mLokaty na wejście. Propozycja ta jest podobna do tej znanej z Nest Banku – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Lokaty, a raczej konta oszczędnościowe, dla wyjadaczy

A co banki przygotowały dla swoich obecnych klientów?

Już niemal tradycyjnie są to głównie dobrze oprocentowane, promocyjne… konta oszczędnościowe. Większość z nich wymaga od nas spełnienia pewnych warunków, ale ofert jest na tyle dużo, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Najwięcej, bo aż 3,5% oferuje Getin Bank w ramach bonusu za aktywność na koncie osobistym. Jeśli jesteśmy nowym klientem banku i przelejemy do niego min. 1000 zł co miesiąc (środki możemy od razu wycofać), to oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wyniesie aż 3,5% – przez okrągły rok! Oczywiście nie ma róży bez kolców – maksymalna kwota objęta promocją to 10 000 zł, jednak dla nadwyżki przygotowana jest inna oferta, o której piszę poniżej.

3% do 30 000 zł oferuje od jakiegoś czasu Pekao na swoim koncie oszczędnościowym – i to aż przez pół roku. I choć oferta przygotowana jest głównie z myślą o nowych klientach (brak konta od 1.07.2018), to mogą wziąć w niej udział również obecni posiadacze rachunków – o ile w okresie od 1.07.2018 do 20.09.2019 średniomiesięczne saldo na rachunkach nie przekraczało 50 zł.

Co więcej – zakładając konto osobiste w Pekao będziemy mogli zgarnąć super-łatwe 200 zł na start! Wystarczy spełnić warunki promocji dla nowych klientów, o której pisałem tutaj.

3% ma również w swojej ofercie Credit Agricole. Z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci, którzy nie posiadali żadnego konta dla osób fizycznych w tym banku przed 1.05.2019. Po założeniu rachunku (wraz z kontem osobistym) będziemy mogli zarabiać 3% przez 4 miesiące, dla kwoty maksymalnej 30 000 zł. No i ciągle do zgarnięcia jest jakieś 350 zł na start ;)

3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku możemy zgarnąć w ramach pakietu „korzyści”. Oprócz tego do zgarnięcia jest lokata 3% do 50 000 zł dla całkowicie nowych klientów oraz rekordowe 200 zł w promocji na start. A do tego 2,6% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Niezły pakiet, prawda?

Coś innego? 2,7% możemy również zgarnąć na koncie oszczędnościowym Getin Banku – dla kwoty nawet 200 000 zł i przez okres 122 dni. Zakładając konto osobiste (wymagane w promocji podwyższonego oprocentowania) możemy też zyskać 50 zł za uruchomienie rachunku z polecenia.

2,7% do 100 000 zł oferuje ciągle konto oszczędnościowe Banku Millennium. Oferta ma ogromny plus – jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop. Sam wykorzystuję ten rachunek od ponad 3 lat i zdecydowanie polecam go mieć!

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl. Tam też znajdziecie mniej typowe oferty, jak choćby Lokata Urodzinowa od Banku Millennium, która dostępna jest… w trakcie naszych urodzin :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Zawrotna IDEA 1,9

  Bogdan Odpowiedz
  • Ktoś w IB trzyma jeszcze kasę? Na KO? Jedyne sensowne ulokowanie środków w IN to było ponad pół roku temu w lokatach na 3,5%

   edddddd
 • A sprawdzał ktoś może ostatnio Getina co proponują na zostanie ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Chcialam zalozyc lokaty Happy w Idei rodzicom, ale maja tylko jedno wspolne konto – czy w takim razie pozostaje tylko wizyta w oddziale?

  Karo Odpowiedz
  • Lokaty Happy są przeznaczone wyłącznie dla nowych klientów. Jeżeli rodzice mają wspólne konto w Idea Banku, to żadne z nich nie będzie mogło skorzystać z tej oferty.

   Oskar_15
 • I Jeszcze 3% na T-Mobile:
  https://www.t-mobilebankowe.pl/konto-oszczednosciowe
  Kolego Admin nie śpijcie!

  Marcinek Odpowiedz
 • z niecierpliwością czekam na promocję Nest Banku za założenie konta :-)

  TreworBG Odpowiedz
 • To ja mam pytanie: wkrótce kończy mi się promocyjne % w Getinie. Na nową promocje się nie załapie raczej. W Millennium mam już pod korek. Pekao już mam, w Aliorze mam za duże saldo starych środków by umieszczać je na koncie mocno oszczędnościowym. Gdzie byście polecali przelać środki w takim wypadku?

  pytalski Odpowiedz
 • No Citibank 3% na KO na 6 miesięcy.

  Pisałem dziś ten post już kilka razy, ale jakoś nie może się ukazać.

  Marcinek Odpowiedz
  • Tak, ale warunki dosyć zaporowe – trzeba założyć u nich konto i mieć kartę kredytową, do tego dochodzą miesięczne opłaty za to wszystko. Chyba, że wpłacimy równo 100k na konto oszczędnościowe, to opłat brak.

   Oskar_15
 • Nest Bank posiada w ofercie konto „Skarbonka”. Kwota maks. 5000 zł na 3 % przez pół roku. W przypadku przekroczenia kwoty maksymalnej oprocentowanie spada do 1,2 %, więc jeśli ktoś ulokuje dokładnie 5000 zł, powinien co miesiąc wypłacać odsetki.

  Konto dobre dla posiadaczy małych kwot, lub gdy nie mieścimy się w limitach na innych sensownie oprocentowanych kontach.

  g.romek Odpowiedz
 • @g.romek
  Oferta Skarbonki z oprocentowaniem 3% trwa od momentu otwarcia konta+ 6 miesięcy. W praktyce można otworzyć 1 dnia dowolnego miesiąca i skorzystać z 7 m-cy dobrego oprocentowania. Kwota rzeczywiście jest niewielka, ale lepiej mieć 3% niż 2,7%

  Waldemar Odpowiedz
 • Co za czasy żeby szukać 3%, coraz częściej dla nowych posiadaczy rachunku osobistego lub inne wymysly :-/

  savi Odpowiedz
 • Jakie oprocentowanie macie na Rachunku Głównym w BGŻ Optima? Do 10tys. powinno być chyba 1.5% a nie 0.7%

  Ew@ Odpowiedz
 • @admin Michał – a może jakaś ankieta na koniec roku ? Np. w jakich bankach czytelnicy Livesmarter mają konta (czyli które banki są najpopularniejsze), w jakich nigdy nie mieli konta, czy mają kartę kredytową (bo o całkowitą ilość kart debetowych pytać się nie politycznie… ;-)) Czy w tym roku pobrano nam prowizję za prowadzenie konta lub używanie karty ? Czy w tym roku napisaliśmy reklamację ? I jaki jest najgorszy (jako wrażenie subiektywne) bank ?

  Czasami czytam te zestawienia oficjalne, „bankowe” i się nie mogę nadziwić. A mam znajomych, którzy w bardzo różny sposób korzystają z produktów bankowych, od gotówkowców którzy kartę używają tylko w bankomacie, to świadomych użytkowników grających na giełdzie. I właśnie dlatego uważam „oficjalne” statystyki są ostro podrasowane.

  Be@ Odpowiedz
  • „Czy w tym roku napisaliśmy reklamację ?” — chyba: ile…

   A co uważasz za podrasowane?

   Don Quijote de la Mancha
  • … można też „ile” ;-))
   Wydaje mi się po prostu, że „rankingi” popularności są albo z góry opłacone albo przeprowadzone na mało statystycznej grupie ludzi. Zresztą np. ranking cashless oparty jest na lajkach w sklepie googla (sic!), albo takie rankingi które wskazywały, że 1/3 Polaków nie używa w ogóle gotówki (–> bo nie było pytania, czy wiesz co to jest „gotówka”).
   Ilości kont też są nieadekwatne – bo wliczone są konta techniczne, oszczędnościowe i najczęściej martwe (nawet u osób, które nie są wisienkozbieraczami -> takie osoby przy zakładaniu konta zostały uraczone kilkoma dodatkowymi kontami, które są bezpłatne i których nigdy nie używali – i które mają na celu tylko podnoszenie statystyk).

   Be@
  • Aha, no rozumiem, to o 1/3 nie używających gotówki chyba przeoczyłem (choć akurat ja używam tylko do tezauryzacji); ale trudno powiedzieć, by podawanie liczby kont coś „podrasowywało”, jak Cię interesuje liczba klientów, to sprawdź raport pokazujący liczbę klientów, jak aktywa banków, to raport pokazujący wielkość aktywów bankowych (lubię Cashless, ale akurat w tej dziedzinie PRNews jest lepszy).

   Don Quijote de la Mancha
  • Nooo tak… ale skoro wiadomo, że większość osób w Polsce ma konto w 1 banku – i jednocześnie największą liczbę kont ma PKO i Pekao… to dlaczego w rankingach popularności wygrywają zupełnie inne banki ? Przecież ludzie nie głosują na banki, w których nigdy nie mieli konta… po prostu ta grupa głosująca jest odpowiednio dobrana…
   Ale nawet nie o to chodzi – bo uśrednianie do Statystycznego Polaka do niczego nie prowadzi.
   Uważam po prostu, że fajne byłoby zestawienie banków z których korzystają ludzie, którzy w większości mają co najmniej podstawową orientację finansową. I czy oszczędności trzymają tylko na lokatach, czy w innych portfelach (funduszach, na giełdzie) ? Pytania można mnożyć… ale na początek myślę nie ma co się porywać na słońce i zrobić proste zestawienie ;-)

   Be@
 • Decathlon wprowadza swoje własne karty kredytowe: Decathlon Mastercard. Nie jest to dziwne – w sumie Carrefour też ma swoje. Karty Decathlon mają mieć pewnego rodzaju „moneyback”. Za każde całe 3zł wydane w sklepie Decathlon – dostaje się 2 pkt. (normalnie, przy płatności zwykłą kartą czy gotówką, ale z kartą lojalnościową, przelicznik jest 1zł=1pkt). Za każde całe 2zł wydane gdziekolwiek indziej (tj. w każdym innym sklepie) – dostaje się 1 pkt. Jeżeli uzbieramy 1000pkt. możemy je wymienić na Bon do Decathlonu o wartości 20zł. Szału nie ma.
  (link do regulaminu był strasznie długi, więc skróciłam) https://tiny.pl/tkdss

  Be@ Odpowiedz
  • Czyli nawet w najbardziej korzystnym wariancie, zakupów w Decathlon, aby dostać 20 zł trzeba wydać 1500 zł? To oznacza zwrot 1,33% i to związany z koniecznością wyrobienia karty… Oferta raczej dla kolekcjonerów kart, a nie wyjadaczy wisienek…

   Don Quijote de la Mancha
  • ja w decathlonie mam karte stalego klienta i place voucherami z MCPS, a po wydaniu 1000 zl mam dostac bon 20 zl

   aaaa
  • Źle to liczysz Don (bo pokręciłam przelicznik, powinno być: 2zł=3pkt), ale jest tak jak mówi @aaaa: bon na 20zł jest:
   a). przy wydaniu 1000zł z kartą stałego klienta
   b). przy wydaniu 667zł z kartą Mastercard Decathlon.
   Ale nadal to kiepska oferta.

   Be@
  • W decathlonie najbardziej oplaca sie zonglowac kartami na ofertach dla ciebie z MCPS. Ale sa ludzie ktorzy chca miec tylko jedna karte do zakupow i co miesiac wydaja ogromne kwoty w roznych sklepach z czego nic nie maja. Dla nich to super oferta :)

   aaaa
  • w visaoferty jest często 20 za 200 i nie trzeba się bawić w punkty

   kruczi
  • Z ODC mam 1500 pkt za wydanie 250 zl, ale bywaly lepsze oferty. Teraz w citi za zakupy lacznie 100 zl u 2 partnetow (w tym Decathlon) daja 3400 pkt. Niestety visa daje max 10% za zakupy wiec punkty duzo bardziej sie oplacaja.

   aaaa
 • Już pytałam ale nikt nie odpowiedział, na starym Rachunku Głównym w BGŻ Optima do 10tyś. obowiązywała stawka 1.5% (taka podręczna gotówka :) ). W grudniu zauważyłam, że w Szczegółach na koncie pokazuje się tylko 0.7% które powinno obowiązywać dopiero od nadwyżki 10tyś. Też tak macie?
  Na stronie banku wisi cały czas info, że powinno być tak jak wcześniej 1.5%. Nie zaktualizowali strony czy u mnie źle się wyświetla na koncie?

  Ew@ Odpowiedz
  • „Już pytałam ale nikt nie odpowiedział” — bo nikt nie trzyma środków ani na 0,7%, ani nawet na 1,5%, nawet „podręcznych”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Wiedziałam, że spotkam się z potępieniem, trudno:)
   Dla mnie to wygodne rozwiązanie, trzymam tu przecież 10tyś. a nie 100 a kiedy potrzebuje środków to wypłacam bez żalu, że tracę dobre oprocentowane:)

   Odpowiem sama, wg info z czatu nic się nie zmieniło, nadal obowiązuje 1.5%

   Ew@
 • @Ew
  Nikt Cię nie potępia. Odpowiedź wydawała się oczywista. Może warto trzymać kasę na Elastycznym w Getin Banku? Tam można wpłacać i wypłacać bez ograniczeń, a oprocentowanie wynosi 2,7%….

  Waldemar Odpowiedz
  • Zgadzam się, jak chcesz mieć środki dostępne cały czas i na dobrym procencie to teraz tylko Getin

   Kate
  • Co to znaczy że można wpłacać i wypłacać bez ograniczeń ? W sensie w Getinie. Chyba tylko jedna wypłata w miesiącu jest bezpłatna ?

   Be@
  • Do końca 2020 promocyjnie wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne.

   To ciekawe, kiedyś z lepiej oprocentowanych wyróżniało się tym OKO w ING (2,5%), obecnie doszły to EKO (2,7%) oraz KMO w Alior (2,6%).

   Don Quijote de la Mancha
  • „Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku.”

   pws
  • jeśli się nie podoba Getin lub ma się popsute saldo progowe dla nowych środków jest jeszcze KMO w Alior i też niezłe 2,6 % z nieograniczoną ilością wypłat na konto osobiste oraz 3 % do 20 tyś zł z jednorazową darmową wypłatą w miesiącu. Albo nieśmiertelne Inteligo z 1,8 % dla nadwyżki ponad 200 tyś zł bez żądnych dodatkowych warunkow czyszczenia nowych środków itd – wszystko lepsze od BGŻ Optima którą Paribas uśmiercił niestety …

   zenek64
  • źle napisałem – 1,8 % na KO w Inteligo jest dla całego salda ale warunkiem takiego oprocentowania jest >200 tyś zł – szału nie ma i takie oprocentowanie nie robi wrażenia na wisienkowiczach ale dla leniwych lub starszych osób którzy nie żonglują kasą między bankami sobie leży od kilku lat i tyle właśnie zarabia np u babci ….

   zenek64
  • @zenek64, właśnie zaciekawiłeś mnie tym KO w Inteligo w ramach ciekawostek i z tego co na szybko znalazłem, to jednak nawet z tego ostatnio się wycofali i już nie oferują tego (zostawili tylko w obsłudze):
   https://inteligo.pl/media_files/d6a6762c-d43b-4ac2-8dcb-721472c1d9b2.pdf

   Obecnie można otworzyć sobie tam KO z zawrotnym i szalonym oprocentowaniem w wysokości aż 0,60%! :D

   pws
  • …a jak już porównujemy konta „w obsłudze”, to inteligowe 1,8% i tak słabo wypada, lepiej choćby moje ko w Smart/Nest na WIBOR 3M + 1,5, czyli obecnie 1,7 + 0,5 (choć tylko do 50 kzł, powyżej czysty WIBOR 3M).

   Don Quijote de la Mancha
  • ja na 1,8 nie trzymam tylko mam podzielone na getin/millenium/alior czyli średnio 2,7 % w razie czego mogę jeszcze otworzyć mbank do pół miliona na 2,7 ale to wszystko jest czasowe trzeba pilnować i skakać z kasą – jak np babcia boi się zmian a ma duży kapitał to nie ma chyba innego takiego KO na którym by mogła wypłacić w dowolnym momencie i mieć przeciętny nawet % ale ciągle bez przerzucania środków ?? Znając pazerność PKO BP to i tą ofertę niedługo zrównają w dół do nowego KO no ale póki trwa to niech korzysta…

   zenek64
  • „nie ma chyba innego takiego KO na którym by mogła wypłacić w dowolnym momencie i mieć przeciętny nawet % ale ciągle bez przerzucania środków”
   — przecież dałem przykład: Smart/Nest. Oczywiście jeśli mówimy o produktach w obsłudze, ale tu zaletą Nest długoterminowo jest indeksowana forma (nie wiem, jak w tym PKO). Nawet przy 200 kzł w Nest 50 kzł jest oprocentowane na 2,2%, a 150 kzł na 1,7%, czyli średnio na 1,825%, czyli więcej, niż na tym Inteligo. I dobrze, PKO to bank dla zbowidów.

   Don Quijote de la Mancha
  • Na jakim koncie w NEST można dostać 2,2% ?? Pozostały mi tam jakieś 20k i widzę że 1,2% max dają

   paqero
  • 2,2% na koncie oszczędnościowym Nest (teraz „Nest Oszczędności”) dostają tylko klienci, którzy kiedyś założyli to konto oprocentowane na WIBOR 3M + 0,5. Oprocentowanie obecnie zakładanych rachunków wynosi chyba WIBOR 3M − 0,5 (może na początek dostaje się jakieś wyższe). To samo dotyczy 1,8% w Inteligo — tyle dostają tylko dawni klienci, obecnie (jak pisze @pws) jest to już tylko 0,6%…

   Don Quijote de la Mancha
  • A najbardziej to sobie w Nest cenię konto oszczędnościowe EUR 0,5% do 10 k, w połączeniu z ror EUR z bezpłatnymi przelewami SEPA i bezpłatną kartą EUR daje to świetny pakiet…

   Don Quijote de la Mancha
 • Też racja . Tylko jak później sprawdzić czy aby nie za dużo wypłacili odsetek , moje liczydla drewniane policzyć nie dają rady . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @prawdziwy-xyz
  Cześć!. Ja np. codziennie na kalkulatorze obliczam ile mam odsetek za dany dzień. W przypadku reklamacji to nieoceniona pomoc…

  Waldemar Odpowiedz
 • Gdzie się podziały tamte lokaty ……………………………………. . Andrzejkowa , Halo coś i inne ? Czy coś w tym roku przegapiłem ? Idea istnieje jeszcze , jak się miewa , coś proponuje ? Jeszcze chwila a zapomnę jak się tam zagląda . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • ja już zamknąłem bo niczego dobrego się nie spodziewam po tym banku – jak rzucą coś idealnego to wrócę póki co jest trochę jak w telekomunikacji – idea upadła jest poręcz ….

   zenek64
 • Wracając do niepobierania opłat za przelewy wewnętrzne z konta EKO na konto ror w GetinBanku – skąd ta „uprzejma informacja” ? Przejrzałam wszystkie dokumenty jakie dostałam od banku i nie znajduję takiego info. A wręcz odwrotnie – jest info o 9zł za 2-gi i każdy następny przelew w miesiącu.
  Może to oferta dla wybranych ?

  Be@ Odpowiedz
  • Dokumentów w PDF teraz szukać nie będę, ale tu https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-oszczednosciowe.html jest:

   Darmowe przelewy w Bankowości Internetowej i Mobilnej

   Elastyczne Konto Oszczędnościowe, w odróżnieniu od lokat, pozwala Ci na stałe korzystanie ze zgromadzonych środków. Dzięki niemu możesz w każdej chwili wpłacać i wypłacać pieniądze w zależności od swoich potrzeb – to wszystko zrobisz dzięki bezpłatnym przelewom wewnętrznym w bankowości elektronicznej do końca 2020 roku.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję @Don. Faktycznie bank wydał taki ogólny „komunikat” (czyli dla wszystkich, nie tylko promocja dla wybranych) i mam nadzieję, że się z tego nie wycofa rakiem… bo tak na prawdę ten komunikat jest mało wiążący :-) Po pierwsze w komunikacie nie ma zapisu, ze opłata wynosi zero, tylko że bank nie będzie pobierał opłaty do 31.12.2020 – co może oznaczać, że zaległe opłaty zostaną pobrane w 2021 roku… A po drugie, ile wszystkie dokumenty bankowe typu opłaty i regulaminy mają – zapewne zgodnie z przepisami o nośniku trwałym – kod SHA-256. To ten „komunikat” takie dokumentem „trwałym” nie jest. Furtka jest..

   Be@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy