Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe – kwiecień 2018

Wielkanoc, Prima Aprilis, a jednocześnie początek nowego miesiąca. Z tego też względu w dzisiejszym wpisie chciałbym wam złożyć życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt, a równocześnie zaprezentować najnowszy ranking lokat i kont oszczędnościowych. Jeśli tylko szukacie dobrego miejsca na ulokowanie prezentów przyniesionych przez zajączka, to ten artykuł powinien wam pomóc :)

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Liderem zestawienia jest tradycyjnie Lokata Happy Idea Banku. Możemy na niej zgarnąć 4% w skali roku dla kwoty od 500 do 10 000 zł. Warunek? Musimy być całkowicie nowym klientem Idea Banku – nigdy wcześniej nie mogliśmy wnioskować o żaden produkt tego banku (ani jego oddziału, czyli Lion’s Banku).

Czas trwania lokaty (w wersji 4%) to 2 miesiące. Po złożeniu wniosku mamy 5 dni na jego opłacenie – jeśli tego nie zrobimy, to oferta przepadnie!

Jeśli nasze oszczędności wynoszą więcej, niż 10 000 zł, to dobrym wyborem może być skorzystanie z Lokaty Happy Pro. Maksymalna kwota lokaty to 25 000 zł, a czas trwania to 3 miesiące. Do zyskania mamy 3,5% w skali roku. Warunki? Identycznie, jak w przypadku „zwykłej” Lokaty Happy – musimy być nowym klientem. Oznacza to, że możemy skorzystać tylko z jednej z ofert. Generalnie otwarcie każdej z tych lokat to dobry, pierwszy krok w świecie oszczędności – Idea Bank zanana jest z jednych z najlepszych stawek na rynku, dlatego prędzej czy później pewnie znów ulokujemy tam środki.

Inne banki? W zasadzie jedyna sensowna konkurencja to Lokata Bezkarna od BGŻOptima. Jest to jednak pewnego rodzaju hybryda – wraz z lokatą nie zakładamy rachunku osobistego, ale konto oszczędnościowe – swoją drogą całkiem niezłe (2,5% do 150 000 zł).

A co oferuje sama lokata? 3,5% dla kwoty do 20 000 zł. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, jednak możemy ją „bezkarnie” zerwać bez utraty naliczonych odsetek – co może być świetną sprawą dla wielu osób. Po zakończeniu lokaty umowę rachunku można wypowiedzieć online, co jest również sporym plusem.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Druga kategoria lokat z podwyższonym oprocentowaniem to depozyty dla osób zakładających konto osobiste. Tu do wyboru mamy znaczenie więcej ofert.

W przypadku ofert kont osobistych również tradycyjnym liderem jest Lokata Witaj Nest Banku. Możemy na niej zgarnąć 4% dla kwoty do kwoty do 10 000 zł, a czas trwania depozytu to 3 miesiące. Możliwe jest również skorzystanie z lokaty w wersji półrocznej, jednak wtedy 4% zgarniemy jedynie po zapewnieniu wpływu wynagrodzenia.

Co jeszcze warto wiedzieć? Lokatę możemy założyć w ciągu 30 dni od otwarcia Nest Konta, natomiast sam rachunek osobisty jest bezwarunkowo darmowy. Warto tu również dodać, że podobnie jak w Idea Banku, tu również co jakiś czas zgarniemy sensowny procent na „zwykłej” lokacie (jak np. niedawno 2,9% na Lokacie na Nowe Środki).

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjni wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%.

3,5% dostępne jest również na Lokacie LOGujesz-LOKujesz w eurobanku. Ale ponieważ trwa ona zaledwie miesiąc, to specjalnie konta nie ma sensu zakładać. Jeśli jednak masz tam konto – warto skorzystać. Lokata dostępna jest w 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu.

Ostatnia dobra opcja to Lokata Powitalna do konta dbNET Premium. Oferta jest szczególnie polecana osobom z większymi oszczędnościami, które dodatkowo chcą ulokować środki „raz, a porządnie”. Lokata Powitalna jest bowiem dostępna na okres 12 miesięcy. Jej kwota minimalna to 20 000 zł, a lokat możemy założyć maksymalnie 5 na łączną kwotę max. 100 000 zł. Oprocentowanie: 3% w skali roku.

Lokaty dla wyjadaczy

Na koniec sekcja dla osób, które wykorzystały już wszystkie powyższe opcje, ale ciągle chcą przyzwoicie zarabiać – mowa o „lokatach dla wyjadaczy”. A tu… pustki :)

W chwili pisania tego artykułu w zasadzie jedyną sensowną ofertą jest jedna z lokat dostępnych w Idea Banku. Do wyboru mamy Lokatę na Nowe Środki Plus (3% na 6 miesięcy) oraz Lokatę od Zająca Plus (2,85% na 8 miesięcy i 2,8% na 6 miesięcy). Wady? Obie lokaty dostępne są dla posiadaczy konta osobistego w banku (które na szczęście jest darmowe). Zalety? Praktycznie nielimitowana ilość środków, jakie możemy wrzucić na lokaty. To szczególnie dobra opcja dla tych, którzy maja nieco więcej wolnej gotówki.

2,7% na koncie oszczędnościowym

Schodząc poniżej 2,8% najlepszym wyborem będzie skorzystanie z konta oszczędnościowego. Tu ostatnio bardzo modne zrobiło się 2,7% w skali roku, które oferowane jest w tej chwili przez kilka banków.

Najlepszą ofertę ma zdecydowanie Bank Millennium. Co wyróżnia Konta Profit na tle konkurencji? Po pierwsze wysoka kwota maksymalna – aż 200 000 zł! Po drugie – przewidywalność. Oferta jest cykliczna, a jeśli odpowiednio , to możemy z niej korzystać non-stop.

2.7% na koncie oszczędnościowym w Millennium

Druga opcja to konto oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK, które pojawiło się relatywnie niedawno. Tu 2,7% obowiązuje do 100 000 zł, a koniec promocji przewidziany jest na 31.07.2018. Oznacza to, że rachunek posłuży nam przez 4 miesiące (a kto wie, co będzie dalej). A że wielu czytelników konto w WBK ma, to oferta może być bardzo wygodna (choć podpisanie umowy może być dostępne tylko przez kuriera, o ile podpisaliśmy już inną przez przelew).

Na koniec dodam, że dobrą ofertę dla większej kwoty ma również BGŻOptima (2,5% do 150 000 zł, w pakiecie z Lokatą Bezkarną o której wspominałem wcześniej) oraz Getin Bank (2,5% do 200 000 zł). Pierwsza z ofert ma dodatkowo tę zaletę, że pozwala nielimitowane przelewy (zazwyczaj na koncie oszczędnościowym tylko jeden przelew miesięcznie jest za darmo).

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl oraz w formie wygodniej wyszukiwarki – w naszej porównywarce finansowej depozaur.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • Od rana czekałem na ten post 😀 Dzięki i Wesołych Świąt

  Bartlomiej Odpowiedz
 • ale Idea słabo od jakiegoś czasu….

  gregoopl Odpowiedz
 • BZWBK mobilne konto oszczednosciowe założone z ror 123 przez przelew werefikacyjny po 2 dniach widoczny w moim panelu dość sprawnie to poszło

  dark Odpowiedz
  • gdzie znaleźć bzwbk mobilne konto oszczędnościowe w bankowości elektronicznej? nie mogę tego namierzyć… a przez linka z Depozaur.pl wniosek został odrzucony bo moje dane są już w bazie

   Bartek
  • Działa to tak: jeśli składasz swój pierwszy wniosek i wybierasz przelew (jak dark) to będzie OK. Natomiast kolejny (bo np. sam ROR zakładałeś przelewem) to ten wniosek… odrzucą. Trzeba wybrać kuriera.

   Podobnie było w słynnej akcji z kontami 4%. Trzeba było kolejne zakładać kurierem co było całkowicie bezsensowne, generowało dodatkowe koszty banku ale… działało.

   Michał
  • Przez bankowość elektroniczną się nie da założyć mobilnego KO w BZ WBK. Trzeba złożyć wniosek z opcją dostarczenia umowy przez kuriera.

   AK
  • no tak, zapomniałem, ale już raz to przechodzilem z promocja 150 zl w bonach do biedronki. dzieki!

   Bartek
  • To parodia, żeby nie móc założyć konta w systemie, jeśli się ma u nich koto.

   Imię
 • Działa wam Millenium Bank?? Proszę o szybką odpowiedź!

  raul_r2 Odpowiedz
  • Aplikacja mobilna działa.

   Mahyn
  • A storna na kompie??

   raul_r2
  • strona*

   Mi w żadnej przeglądarce i na tel również nie odpala się. Wyskakuje:

   „Pętla przekierowań

   Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

   Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.”

   raul_r2
  • Wyczyść pamieć podręczną przeglądarki.

   Benito
 • Wyczyszczone!!! Nigdzie nie dziala. Wam normalnie dziala???

  raul_r2 Odpowiedz
 • Millennium śpi po 21-szej. Wtedy nawet wewnętrzne przelewy nie działają.

  A dziś bank reklamuje wyjątkową ofertę – lokata Happy Hours na 1,6%. Można ją założyć tylko w godz. 10-13:00, bo to taka „atrakcyjna” oferta…..

  Be@ Odpowiedz
 • Idea obnizyla % dla nowych srodkow na 3m, teraz 3% jest tylko na 6m.

  keton Odpowiedz
 • IdeaBank to ch#jnia jakich mało. Próbowałem założyć lokatę, wypełniłem dane. I zgrzyt – kazali zrobić przelew mający w tytule nr wniosku, który… zawierał znaki niedozwolone dla tytułów przelewów :D A że był piątek to na odpowiedź z bok-u ‚co robić’ czekałem do poniedziałku. Nie zrobię przelewu na kilkadziesiąt tysięcy nie mając pewności, że wszystko trafi tam gdzie powinno. Odpisali we wtorek – ten tytuł przelewu to w sumie lipa, może być dowolny :)) Kolejne pytanie – jeśli zlecę przelew od razu to wpłynie po 5 dniach od złożenia wniosku, czy zaliczą? Gdy odpisali było za późno i wniosek anulowali. Dramat. Ideabank to takie same g#wno jak Getin

  abc Odpowiedz
  • Trzeba było spytać tutaj albo zadzwonić na infolinie. Wniosek na określona ważność i spóźnienie się powoduje jego anulacje – jest o tym napisane w regulaminie produktu. PS. Nie w każdym banku jest to znak niedozwolony.

   Michał
  • Kolego, ale zmień nick, bo taki już jest używany…Lokaty w Idei są ok, często korzystam :P

   abc
  • @abc – w takim razie, zarejestruj nick, żeby nikt nie mógł go użyć – a i nam nie będzie się mylić.

   Be@
 • a ktoś wie o „dobrych ko czy lokatach w usd czy eur

  wally Odpowiedz
 • W IB pojawila sie dzis nowa lokata Na majowke: 2 mce – 2,50%
  4 mce – 2,60%
  6 mcy – 2,80%
  12 mcy – 3%

  Grażka Odpowiedz
 • @Imię
  Racja. Na dłużej to bez sensu przy 3%.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ja lokuję do 6 miesięcy maks. – więc na 3%. Obecnie nie widzę lepszej oferty.

  Pola33 Odpowiedz
 • I chyba masz rację.
  Nest Bankowi dziś urosło do 2,7% na 6 mc z dniem badania środków na 15 kwietnia.
  Również 2,7% ma KO w WBK i Millennium.

  Be@ Odpowiedz
 • @Pola33
  Gdzie jest 6 m-cy na 3%?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @gajowy
  Dla nowych i z kontem? Czekam może Idea da jakiś bonus za założenie konta. Getin tak długo nic nie dawał aż wreszcie dał. Może czas i na IB bo też dawno nic nie dawali. Jak sądzisz?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • No tak, ale te nowe środki bardzo szybko staja się nowe – saldo zawsze jest badane na 20 nia miesiąca poprzedniego miesiąca…. warto sobie zapisywać tę kwote i tak kombinować żeby chodziż na dzień zakładania lokaty były to nowe środki (a to co chemy przelac gdzie indziej zrywamy nastepnego dnia..)

   Pola33
 • @eugeniusz Fakt Idea Bank do szczodrych nie należy. Bank preferuje relatywnie korzystne lokaty z czego skwapliwie korzystam. Czekając na byle jaką promocję dotyczącą konta pozbawiasz się konkretnych profitów wynikających z b. korzystnych ( na tle innych banków) lokat.

  gajowy Odpowiedz
 • @gajowy
  Wiesz ma jeszcze KO w TMUB na 3% i ciągle funkcjonujących kilkadziesiąt kont 123 ale kończące się lokaty w Toyocie już wymagają nowego „miejsca”

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy