Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – kwiecień 2022

Przed nami kolejny miesiąc – a to na blogu oznacza kolejne zestawienie bezpiecznych ofert oszczędnościowych. Sprawdźmy, gdzie znaleźć najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe w kwietniu 2022.

4,74% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

Aż 4,74% do 100 000 zł mogą zyskać nowi lub obecni klienci Toyota Banku. Tyle bowiem dostępne jest na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 1,74%.

Oczywiście przy tak wysokiej stawce są pewne haczyki. Pierwszym z nich jest fakt, że oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień). Oznacza to, że aktualna stawka została wyznaczona 30.03 i o ile teraz jest atrakcyjna, to w przypadku mocnego wzrostu stóp (na który po cichu wszyscy liczą) może stać się już mniej atrakcyjna – choć to mimo wszystko mały problem.

Ważniejsze jest to, że za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

Na koniec chyba największa wada tego rachunku – nawet będąc klientem Toyota Banku Indeksowane Konto Oszczędnościowe zakładamy poprzez… wizytę kuriera.

4% w Nest Banku

Najwyżej oprocentowaną lokatą w polskim banku jest w tej chwili Lokata Witaj Nest Banku. Zgarniemy na niej 4% w skali roku w wersji półrocznej lub 2% w wersji 3-miesięcznej. Pierwsza oferta dostępna jest dla nowych klientów, którzy założą darmowe konto osobiste, wyrażą zgody marketingowe, zapewnią comiesięczne wpływy min. 2000 zł oraz 3 transakcje (kartą, BLIK lub przelew). Do drugiej wystarczy jedynie udzielenie zgód marketingowych. Maksymalna kwota lokaty to 20 000 zł, a z oferty możemy skorzystać tylko raz.

Do 4% na lokatach Banku Facto

Nawet 4% w skali roku oferuje Facto – czyli działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank. Różnica jest więc taka, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG. Oprócz tego haczyków praktycznie brak: z lokat może skorzystać dosłownie każdy, niezależnie od statusu nowego klienta i bez różnicy czy przynosimy nowe środki czy nie. Więcej o ofercie pisałem przy okazji ostatnich podwyżek oprocentowań. Aktualna lista lokat prezentuje się następująco:

Do 3,5% w Inbanku

Na podobnej zasadzie działa w Polsce również drugi zagraniczny bank – estoński Inbank. Tu również haczyków brak. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a w chwili obecnej lista lokat prezentuje się następująco:

Co ważne: lokaty w Inbanku zakładamy bez konieczności otwierania konta, a środki przelewamy za pomocą szybkiego przelewu (pay-by-link). Oczywiście można też tradycyjnie.

3,5% na nowe środki w Getin Banku

A może jakaś oferta bezpośrednio z Polski, bez zakładania konta i praktycznie bez limitów kwotowych? Tu zdecydowanym liderem jest Getin Bank, którego Lokata na nowe środki pozwala zyskać nawet 3,5% w wersji rocznej, 3% na 6 miesięcy lub 2,5% na 3 miesiące. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 28.03.2022.

Tu warto dodać, że bank ma w swojej ofercie również Elastyczne Konto Oszczędnościowe z podobnymi warunkami. Do zyskania jest bowiem 3% do 400 000 zł przez okres 3 miesięcy od ulokowania nowych środków (względem 28.03). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy. Wymagane jest jednak posiadanie konta osobistego, za które możemy zresztą zgarnąć 50 zł na start.

3% w Credit Agricole

3% do 75 000 zł na lokacie mogą zyskać nowi klienci klienci Credit Agricole albo osoby, które przyniosą do banku nowe środki. Niestety okres trwania lokaty jest dość długi i wynosi w obu przypadkach rok. Nowi klienci zgarną kolejne 50 000 zł na 1,5% na promocyjnym koncie oszczędnościowym (po 3 miesiącach oprocentowanie spada). A gdyby tego było mało, to aż 555 zł czeka na nas w formie premii na start.

2,5% w Aion Bank

Do końca maja 2,5% obowiązuje również w Aion Banku – i to bez żadnych dodatkowych warunków czy ograniczeń kwotowych. Przypominam, że w porównaniu do „normalnych” banków za usługi Aion Banku płacimy comiesięczny abonament. W ramach niego otrzymujemy dostęp do pewnych usług bez limitów ilościowych. I tak oprocentowanie 2,5% na koncie oszczędnościowym otrzymują użytkownicy planu All-Inclusive za 49,99 zł, 2% otrzymują opłacający plan Smart za 29,99 zł, a 1,5% – klienci planu Light, który jest bezpłatny pod warunkiem ulokowania na koncie oszczędnościowym min. 5000 zł. Płatne plany opłacają się więc przy większych kwotach – opłatę miesięczną pokrywają wysokie odsetki.

Pamiętajmy również, że Aion Bank oferuje kody startowe, dzięki którym możemy uzyskać 2 pierwsze miesiące subskrypcji za darmo (kod: LIVEFREE), albo 6 miesięcy za pół ceny (kod: LIVESMARTER50). Wtedy granica opłacalności przesuwa się jeszcze niżej – dlatego w zdecydowanej większości przypadków najlepiej skorzystać z planu All-Inclusive i zapakować swoje środki na 2% w skali roku – bez limitu kwotowego (choć standardowo polecam nie przekraczać równowartości 100 000 euro).

Uwaga: kody będą działać jedynie do połowy kwietnia.

2,5% na Lokacie Mobilnej + 380 zł w Santander

2,5% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz (w tej edycji). Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać 380 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

2,5% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku + 300 zł na start

2,5% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym oferuje również Alior Bank. Konieczne jest ulokowanie nowych środków, a czas trwania promocji podwyższonego oprocentowania to 3 miesiące od pierwszego wpływu. Pamiętajmy jedynie, aby co miesiąc wpłynęło minimum 2000 zł na konto osobiste – inaczej bank naliczy nam nie 1,7%, a 1% w skali roku.

A jeśli o koncie mowa to dodatkowo możemy zgarnąć niesamowicie łatwe 300 zł za jego założenie.

2,2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + do 500 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy nawet 500 zł za założenie konta oraz 2,2% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 20 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2,2% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.12.2021.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jeśli posiadam tylko zwykłe KO w Nest otwarte w styczniu i chciałbym teraz otworzyć skarbonkę to też miałbym standardowe oprocentowanie wibor3m-1,5%? Czyli na na tym oprocentowaniu mógłbym w sumie maksymalnie ulokować 110k? Tzn 100k na KO i 10k w skarbonce?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Data założenie ROR-u nie ma znaczenia. Otwierając teraz Skarbonkę czy KO obowiązuje Tabela Oprocentowania z marca 2022 czyli miałbyś WIBOR 3M-2,0% marży oprocentowania. Niestety.

   Ego
  • czyli mozna miec max 110 tys w nest na KO(100k) i skarbonce(10k)?

   bo KO to wiem, bo mam :-)

   www2
 • Ale numer. Teraz sprawdziłem i od 22 kwietnia Nest obniża oprocentowanie KO do wibor3m-4% do 100k

  dariusz2 Odpowiedz
 • @Rob_Son zobacz proszę ten zapis regulaminu kont: Oprocentowanie bazowe jest zmienne dla każdego kwartału kalendarzowego. To suma stopy bazowej i stałej marży.pkt 4.2. podpunkt 2. Marża jest stała, zmienna jest stopa bazowa

  Dzikus Odpowiedz
 • Credit Agr. 4% lokata mobilna na rok dla nowych – właśnie dostałam maila promocyjnego

  Elizka Odpowiedz
  • Na rok to kpina na wyższym poziomie żenady niż 2,5% od Millennium. Już lepiej Fakto, Alior czy cokolwiek na krócej i obserwować sytuację.

   Chris
  • W pełni się zgadzam, po 15 maja znów będą jakieś wzrosty oprocentowania lokat wraz z kolejnym wzrostem inflacji. Nie ma co inwestostować na dłuzej przy tych marnych stopach

   Elizka
  • Lokaty to nie inwestycja :) Ale i tak nie warto.

   Ciekawski
 • Jak to jest z oprocentowaniem Skarbonki w Neście? Swoją otworzyłam 1.04.2021r. Wczoraj było 5% i dziś jest 5%. Czyli mnie zmiana oprocentowania nie dotyczy?

  Beata2 Odpowiedz
  • A co miałaś w info gdy zakładałaś? Na KO jest info, że promo oprocentowanie obowiązuje do końca miesiąca, w którym otwarto plus 2 pełne kolejne miesiące

   Elizka
  • Nie dobrze , wynika z tego ,że 1.04. nie należy nic zakładać ale pewnie zaraz ktoś mądrzejszy i obeznany z tematem Ci odpowie . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jak na KO też jest 5% to chyba wszystko dobrze ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Wszystko się zgadza, masz konto oprocentowane wibor 3m-0,5.Zmiana oprocentowania nastąpi 16.05. w oparciu o wskaźnik z 15.05.

   Slavek
  • @Beata2
   Przecież Twoja Skarbona ma ustalane oprocentowanie: WIBOR 3M-0,5% marża oprocentowania czyli WIBOR 3M z 15 kwietnia 2022 5,54%-0,5% marża=5,0%, i tak oprocentowane jest Twoje konto Skarbonka. Wszystko jest tak, jak powinno.
   Zatem jaką zmianę oprocentowania byś chciała? :|

   Ego
  • Mam na KO wibor3m-1,5% (aktualnie jest to 4%) Dzisiaj otworzyłem skarbonkę i pokazuje mi 3,5%. Czy po 15 maja na Skarbonce też będę miał wibor3m-1,5%?

   derek22
  • Wychodzi na to ,że tak.

   prawdziwy-xyz
  • @Derek22. Niekoniecznie, możesz mieć nadal 3,5%. Wszystko zależy od tego na jakich zasadach była zakładana skarbonka, a nie KO.

   Ewa1
  • @derek22
   Niestety nie:(
   Skoro Skarbonkę otworzyłeś dzisiaj to oprocentowanie 3,5% masz przez kwiecień i przez 6 kolejnych miesięcy, a oprocentowanie masz ustalane według WIBOR3M – 4% marży oprocentowania (obowiązuje od 22.04.). Twoje oprocentowanie promocyjne jest wyższe niż mechanizm ustalania oprocentowania standardowego.
   Żeby Twoje oprocentowanie uległo zmianie w najbliższych miesiącach, WIBOR 3M musiałby wynosić powyżej 9,5%.

   Ego
  • Przy zakładaniu pokazywało 3,5% do 10k przez 6 miesięcy. Po prostu muszę poczekać do 16 maja i zobaczyć co się stanie. Tych skarbonek można otworzyć kilka i czy na każdej mogę mieć 10 k czy to jest w sumie 10k?

   derek22
  • @derek22
   Nic się nie stanie. Będzie dalej 3,5%. Twoją Skarbonkę otwartą dzisiaj obowiązuje WIBOR 3M – 4% marży oprocentowania (nowa Tabela Oprocentowania obowiązuje od 22 kwietnia 2022).
   Dzisiaj WIBOR 3M wynosi 5,79%, gdyby dzisiaj byłaby zmiana % to Twoja Skarbonka miałaby oprocentowanie standardowe… 1,8% (5,8%-4% marża=1,8%) czyli oprocentowanie niższe niż promocyjne. Dlatego Twoją Skarbonkę obowiązuje promocyjne oprocentowanie, które Ci pokazało przy jej otwieraniu.
   Gdybyś Skarbonkę otworzył do 21 kwietnia 2022 roku to oprocentowanie kszatłowałby WIBOR 3M – 2% marży oprocentowania i po 16 maja miałbyś wyższe oprocentowanie standardowe (na dzień dzisiejszy 3,8%) od promocyjnego (3,5%).

   Moim zdaniem liczy się kwota czyli zapewne dotyczy jednej Skarbonki z promocyjnym oprocentowaniem. W końcu Skarbonka to taki cel oszczędnościowy.

   Ego
  • I to jest prawidłowa odpowiedż. Faktycznie przy -4% marży zostanie się na promocyjnym ,bo standardowe nie będzie od niego wyższe. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Poprawka:
   nie powyżej 9,5% tylko więcej niż… 7,5% żeby nastąpiła zmiana oprocentowania promocyjnego na standardowe.

   Ego
 • Pekao zamierza podnieść oprocentowanie depozytów od maja. Na co można liczyć? Na 2,75 proc. aż do miliona złotych, ale tylko na nowe środki.

  Dlaczego? Prezes Pekao wyjaśnia, że chodzi o to, by ściągnąć z rynku pieniądze, które Polacy w czasie pandemii, a potem po wybuchu wojny w Ukrainie, wyciągnęli z systemu bankowego i trzymają pod materacem. W skali całego systemu bankowego w Polsce to aż 30 mld zł, z samego Pekao w ten sposób wyciekły 3 mld zł. Pekao chce przyciągnąć też nie tylko nowe pieniądze, ale też nowych klientów. Im zaoferuje 3,5 proc. na koncie oszczędnościowym przez sześc miesięcy do 400 tys. zł dla klientów premium.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Na dzień dzisiejszy jakie jest oprocentowanie IKO w Toyota Bank i jaka data najbliższej zmiany ?

  rychu75 Odpowiedz
 • Pewnie słyszeliście, że rząd ma w planach likwidację wiboru i zastąpienie go innym wskaźnikiem od 1 stycznia 2023. Jak myślicie jak to wpłynie na konta oszczędnościowe powiązane z wiborem np. w takim Nest Banku? Czy nagle oprocentowanie wyniesie 0% czy zostanie zapamiętany ostatni wskaźnik wibor czy zupelnie jakieś inne opcje?

  McKwacz Odpowiedz
  • Rząd nie zlikwiduje wiboru 3m tylko wybierze inny wskaźnik zamiast 3m do oceny wysokości oprocentowania.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Czyli znów ten rząd będzie działał na szkodę obywateli, jak rząd zlikwiduje Wibor, to siłą rzeczy banki muszą zmienić reguły oprocentowania, już nic ich przed tym nie będzie powstrzymywać, a więc będzie dużooooo niższe.

   keram7m
  • Prawdę mówiąc WIBOR jest ukrytą prowizją czyli zarobkiem dla banków i nie ma nic wspólnego z kosztem pożyczek na rynku międzybankowym. Skoro banki nic sobie nie pożyczają mając ciągle nadpodaż gotówki.
   Uproszczając WIBOR dla banków jest super przy kształtowaniu oprocentowania pożyczek/kredytów, ale jak ma kształtować odsetki od depozytów jest feeee (co widać, po produktach depozytowych). Może w końcu wypadałoby powiązać stopę oprocentowania depozytów ze stopą kształtującą oprocentowanie kredytów ;).

   @McKwacz
   Jak WIBOR zostanie zamieniony innym wskaźnikiem to ten nowy wskaźnik będzie kształtował oprocentowanie kont w NB. To przewiduje Regulamin NB ;).

   Ego
  • Ciekawe jak likwidacja (zamiana) wskaźnika wibor wpłynie na obligacje na nim oparte i ile na tym stracimy? Np na TOZ?

   Anonymous
 • WIG Banki -5%
  Premier zaprezentował pakiet wsparcia dla kredytobiorców, co wywołało przecenę sektora bankowego na GPW. Pakiet obejmowałby likwidację WIBOR-u, wprowadzenie wakacji kredytowych bez kosztów przez trzy miesiące, czy też wzmocnienie funduszu pomocowego, powiedział premier.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Obligacje skarbowe od maja :
  Czteroletnich indeksowanych oszczędnościowych obligacji skarbowych (COI0526). Cena sprzedaży – 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 3,30% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,00%. Odsetki są wypłacane co roku.

  Emerytalnych dziesięcioletnich oszczędnościowych obligacji skarbowych (EDO0532). Cena sprzedaży – 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 3,70% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,25%. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

  artin Odpowiedz
  • Jakieś symulacje jaki to będzie średni % przez dwa lata i po roku przy zerwaniu? xyz

   prawdziwy-xyz
  • W końcu marca czekałem, czy podniosą w kwietniu, nieco podnieśli to mówię dokupię w kwietniu, ale w końcu zostawiłem w Nest. Teraz też czekałem, ale w maju to już muszę coś dokupić. Szkoda tylko, że marży nie podnoszą.

   keram7m
  • Aż o procent więcej poza 3-miesięcznymi na 1. okres odsetkowy, z drugiej strony umarzając teraz kwietniowe środki spłyną pewnie 4. maja i odsuwa się też o miesiąc oprocentowanie względem inflacji, która może być już na tamten czas nieco zduszona… ciężkie decyzje

   matebe@wibordzis.pl
  • @prawdziwy-xyz, po roku to łatwo wyliczyć: EDO 3,7%-2%=1,7%, COI 3,3%-0,7%=2,7%; po dwóch latach trzeba mieć szklaną kulę.

   keram7m
  • *2,6%

   keram7m
  • A ja się waham czy mimo majowych zmian nie zakupić w kwietniu a nie w maju. Kwietniowe będą mieć od drugiego roku oprocentowanie wg inflacji z lutego 2023, z kolei majowe wg inflacji z marca 2023. A że w lutym 2022 było „tylko” 8,5%, a w marcu 2022 aż 11%, to podejrzewam, że w przyszłym roku CPI w lutym może być dużo wyższy niż w marcu. Więcej niż o 1% różnicy oprocentowania obligacji w pierwszym roku. Dlatego te kwietniowe mogą mieć dużo wyższe oprocentowanie w drugim roku. Oczywiście to tylko takie moje spekulacje.

   bernul
  • no o tym nie pomyślałem, tyle że akurat starszych kwietniowych mam najwięcej (bo to był ostatni miesiąc przed obniżkami 2 lata temu)

   keram7m
  • @bernul ja dokładnie w ten sam sposób kombinuję, ten 1% mniej dla obligacji kupionej zaraz 1. kwietnia jest do odzyskania na tej różnicy między lutym a marcem, która na bank jakaś w tych bądź wyższych przedziałach będzie!

   matebe@wibordzis.pl
  • Na obligacjeskarbowe są 4-letnie COI0426 w tej chwili 2,30% za 1 rok, od maja 3,30% dla 4-latek. Twierdzicie, że jednak warto zakupić je jeszcze w kwietniu? Ale inflacja będzie rosła z każdym miesiącem i rokiem, a one nie są zależne od Wiboru, więc dlaczego nie w maju?

   Eliza
  • Ponieważ po roku zysk to będzie marża + inflacja. Wychodzą z założenia, że będzie wyże % oraz że wcześniej wejdą na indeksowanie inflacją.
   Są to czyste spekulacje.
   Kup część w kwietniu i część w maju! Po roku będziesz wiedziała ;)

   Anonymous
  • dzięki, zasada uśredniania się kłania ;-)

   Eliza
  • Proszę bardzo :) Sam się zastanawiam, jaką część portfela i na jakie obligacje przeznaczyć. Całości nigdy nie warto. Nawet mając w perspektywie (hipotetyczny) zysk.
   Przed wejściem w krajowe (na większe kwoty) jakoś ostrzega mnie postawa „naszych” „decydentów”. Wykupić może i wykupią, ale (obym się mylił) za dodrukowane … :/

   Anonymous
 • W czwartek kończą mi się lokaty w Ciechanowie. Jeszcze kilka dni temu była możliwość założenia lokat na 4%. Dzisiaj ta opcja zniknęła i pozostało jedynie 3% na nowe środki. Czyli te 85 dni to prawda

  dariusz2 Odpowiedz
 • W Nest po kapitalizacji odsetek na Skarbonce i KO po przekroczeniu kwoty granicznej tylko nawyżka jest oproc. na 0,01% czy trzeba robić miejsce na odsetki przed końcem miesiąca ?

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Nadwyżka ma 0,01%, nie ma sensu robić miejsca na odsetki skoro będą traktowane jako nadwyżka.

   Ego
 • Ten Nest to chodzi o godz. 21 spać? Chciałem wpłacić z roru na skarbonkę a tu pokazuje datę realizacji 27.04. I co teraz , klikać , zostawiać do jutra czy mimo tego komunikatu jakoś przejdzie dzisiaj ? Ma ktoś z tym bankiem jakieś praktyczne doświadczenia? A tak myślałem aby nie zwlekać z przelewem. Wcześniej chyba też przelewy blu coś z innego banku do 21 dochodziły a po już nie chciały. Ktoś testował w tym banku jakieś godziny graniczne na przelewy wewnętrzne i zewnętrzne? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Wiem , że wychodzące zewnętrzne na 3 sesję do godz. 14: 30 , to testowałem . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Przelałem grosik i mimo póżnej pory znalazł się w skarbonce ale z datą przelewu i księgowania na 27.04. Ciekawe czy w nest to da efekt w postaci odsetek za dzisiaj , bo w takim banku jak wbk to efekt przynosi.Trzeba tylko przelać trochę więcej grosików. Miał ktoś w Nest z takim przypadkiem do czynienia ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Gdzieś czytałam, ale już nie pamiętam w jakim dokumencie to było, że Nest realizuje przelewy wewnętrzne tylko do 18.30.

   Ewa1
  • To mi się kojarzy z zakładaniem lokat w Fakto. Tam chyba jest podana taka godzina. xyz

   prawdziwy-xyz
  • >>>Nest realizuje przelewy wewnętrzne tylko do 18.30.
   Kiedyś tak było, ale obecnie jest na pewno dłużej ( chyba do godz. 20.30 lub 21.00 ).
   Dziś przelewałem ok godz. 20 z datą dzisiejszą.

   Bogdan
 • Przy zrywaniu odnowionych na 0,01% lokat w Ciechanowie pojawia się propozycja lokat na 3,3% na 3 miesiące

  dariusz2 Odpowiedz
 • Dziś rano WIBOR PLN OVERNIGHT wynosi 4,50%, który bank oferuje lokaty na podstawie wibor O/N, od jakiej kwoty bank rozmawia o tejże lokacie ? Niektóre lokaty i konta oszczędnościowe generują dużo mniej oprocentowania, jak to to wygląda w praktyce?

  Bogu Odpowiedz
 • @Bogdan
  Do NB przelewy natychmiastowe można śmiało wysyłać do 21-ej. Kilka razy nawet wysłałem ok. 21.10-20 i wchodziły tego samego dnia, tzn. zostały zaksięgowane w czasie rzeczywistym. Przelewy przez Blue Media z SN, ale obecnie tylko do 21-szej. Przelewy wewnętrzne do 20-ej można śmiało realizować, a myslę że do 21-ej także, ale nie próbowałem.

  Waldemar Odpowiedz
 • Na straganie dzień targowy
  W koło słyszy się rozmowy
  Kłócą się cytrusy wszelkie
  Że promocje będą wielkie
  Pomarańcze w dobrej cenie
  Cztery zeta za zlecenie
  Akcja krótka niesłychanie
  Dwa tygodnie się ostanie
  Jutro rusza jej początek
  i wymiata kasę z kontek
  Stan zapasów sprzed dwóch dni
  Nie ucieknie promo mi :)

  Lokata Odpowiedz
 • Od dzisiaj 4% na OKO Bonus / Start od ING.

  Może Getin od rana coś rzuci na powstrzymanie odpływu kapitału na zachętę. Raportujcie.

  Ciekawie zapowiada się data 12 maja 2022 r. W ING, Getin (11.05), Alior (9.05) i Millennium (14.05) kończy się obecna oferta, a 5 maja 2022r. poznamy decyzję RPP… i co tu robić, czekać czy nie czekać… najwyżej pojadę następnym pociągiem…

  Lokata Odpowiedz
  • Coś się ruszyło.

   pytanie
  • Ruszyło skoro kłamczuszek pokiwał palcem, że jak to oprocentowanie kredytów rośnie, a depozytów dalej wynosi… 0,01% :D. Chyba wziął pod uwagę te super oprocentowanie lokat 3m/6m w PeKaO SA ;)
   Zatem jak mamy już 4% w ING to kiepsko wygląda oferta lokat w inBanku i Facto.

   Ego
  • W ING mamy na 4% tylko OKO Bonus, bo Smart Savery podwyższyli dziś tylko symboliczne z 1,6 na 2%.

   Ewa1
  • @Ewa1, zdaje się, że Savery przestały być racjonalnym wyborem, bo zmiana oprocentowania wymaga poinformowania z wyprzedzeniem, a żadnych komunikatów w tym zakresie od 28.02.2022 nie było. Tak więc najwcześniej jakaś podwyżka może pojawić się za 2 miesiące, jeśli dziś o tym poinformują.

   Lokata
  • Przelew z GETin to ING – propozycja lokaty 2,7% i konta 2,2%

   Ja123
  • @Lokata. A dlaczego na Saverach muszą zapowiadać podwyżki oprocentowania 2 miesiące wcześniej, a na OKO Bonus nie muszą?

   Ewa1
  • @Ewa1, ponieważ OKO Bonus jest ofertą promocyjną na czas określony. O warunkach w niej obowiązujących dowiadujesz się przed przystąpieniem do promocji i albo je akceptujesz albo nie.

   Rachunki Saver masz otwarte na czas nieokreślony i prawo wymaga, aby bank poinformował Cię o zmianach parametrów takiego konta z 2 miesięcznym wyprzedzeniem, podobnie jak w przypadku zmiany TOiP lub regulaminów.

   Lokata
  • @Lokata. Dzięki za wyjaśnienie.

   Ewa1
  • Lokata mobilna w Santander 3% na 4 miesiące.
   Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank oprocentowanie promocyjne 3% do 50 tys (28.04 – 30.07.).

   Ego
 • Złożyłem ponad miesiąc temu w Aliorze wniosek o zamknięcie KMO i jeszcze go nie zrealizowali.

  pytanie Odpowiedz
 • W ING 4% przez 3 m-ce na OKO Bonus, OKO na Start do 200 tys (od 28.04.-11.05.) ;]

  Ego Odpowiedz
 • OKO Bonus jest tylko dla nowych klientów? Konto zamykałem tam w grudniu 2020r. i nie wiem czy warto teraz ponownie otwierać

  derek22 Odpowiedz
 • A ten ING to nie jest ten bank co lubił nagle blokować środki i pytać się skąd macie pieniądze. Zdarzało się to

  bolek Odpowiedz
 • energoLOKATA 3M GWARANTOWANA
  3,60%
  oprocentowanie
  3 m-ce
  okres
  400 tys. zł
  maksymalna kwota Neo łaskawie chyba podniósł od dzisiaj 0,2 bo poprzednio chyba mieli 3,4 % . Komuś kto tam miał wiele lat temu coś udało się może wrócić jako nowy klient , bo mówią , że jak raz się coś miało to jest się wykluczonemu obecnie dożywotnio ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Może ktoś coś widział w bankach spółdzielczych lub skokach indeksowanego wiborem ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Co z tym Inbankiem? Nadal tylko 1,6% na 1 miesiąc

  dariusz2 Odpowiedz
 • @ Don , jesteś w zasięgu , może w Twoich produktach inwestycyjnych czy maklerskich jest coś z wiborem a może jest gdzieś coś z wiborem ON do zdeponowania na noc ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Getin właśnie wystartował z nową edycją na nowe środki, ta która miała trwać do 11.05 zakończyła się 28.04.
  Nowa edycja od 29.04 do 22.05 4% do 400 000 PLN
  Badanie salda 28.03.2022.

  Przy próbie przelewu środków oferta na lokatę 4 m – 4% oraz 6 m – 4,2%, KO – 4%
  Komu się skończyła lub skończy się na dniach edycja na Nowe środki i ma spalone saldo może skorzystać z oferty na KO 4%.

  Lokata Odpowiedz
 • 4% na Elastycznym w Getin, dzień badania salda…28.03.2022 r.

  Ja123 Odpowiedz
 • Mam w Nest rachunek oszczędnościowy, gdzie piszecie, że macie oprocentowanie >4%. Jak wchodzę w szczegóły to widzę: oprocentowanie efektywne 0%.
  Rachunek załozony w 2017 r.

  Fazi Odpowiedz
  • Przelej 1 złoty to pokaże… 5% ;)

   Ego
  • W banku Nest, aby na rachunku pokazało się aktualne oprocentowanie musi być więcej niż 0 zł. Przelej złotówkę i sprawdź w szczegółach.

   Gaja
  • Dziękuję.Zgadza się.
   Wyświetliło 5% Tylko gdzie sprawdzić do kiedy i do jakiej kwoty?

   Fazi
  • Aktualnie 5% masz od 16.04.-15.05.
   Od 16.05. będzie nowe, wyższe oprocentowanie według notowania WIBORU 3 M z 13 maja (Twoje konto ma ustalane oprocentowanie według WIBOR 3M – 0,5% marży oprocentowania).
   Na tych KO w NB oprocentowanie zmienia się 16 każdego miesiąca według stawki WIBOR 3M z 15 danego miesiąca.
   Gdyby oprocentowanie byłoby zmienione dzisiaj to Twoje KO miałoby oprocentowanie 5,6% (WIBOR 3M -0,5 marży czyli notowanie wiboru 3m z dzisiaj: 6,05%-0,5% marży=5,6%).
   Dopóki inflacja rośnie, RPP podnosi stopy procentowe, to oprocentowanie na kontach wiborowych rośnie ;). Na chwilę obecną nie ma lepszej oferty na rynku :)

   Ego
  • Jeśli wpłacę teraz coś to po 16 maja z automatu wskoczę na wyższe czy trzeba się bawić jak w Getin z saldem, czyszczeniem konta?
   Do jakiej kwoty na tym rachunku jest takie %?

   Fazi
  • Jakoś nigdzie nie mogę odkopać tego co piszesz.
   Wchodzę w nest konto oszczędnościowe i piszą: 3.5%
   „Jaki jest okres promocyjnego oprocentowania?
   Okres promocyjnego oprocentowania obowiązuje od dnia otwarcia konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto konto oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe.”

   https://nestbank.pl/nest-oszczednosci/

   Fazi
  • @Fazi nic nie musisz robić, to nie jest promocja, to standardowe oprocentowanie tego konta, to co wysyłasz 3,5 to stałe oprocentowanie dla nowo otwieranych w promocji, Twoje standardowe jest wyższe :)

   Dzikus
  • @Fazi
   Ty masz stare KO z 2017 roku. Zobacz Tabelę Oprocentowania NB i poszukaj w niej swojego konta według daty otwarcia rachunku.
   Twoje konto nie ma żadnego limitu kwotowego ;).
   Oprocentowanie zmienia się autonatycznie, nic nie musisz robić.

   Ty cytujesz nowe konta, które na chwilę obecną mają 3,5%. To Ciebie nie dotyczy.

   Ego
  • Te zasady obowiązują dla nowo otwartych kont (po 22.04.2022).
   Natomiast na Twoim koncie jedynym ograniczeniem jest jeden bezpłatny przelew w miesiącu.
   Oprocentowanie 5% obowiązuje do 16 maja. Później będzie wyższe (do momentu , do którego będzie rósł wibor).
   Środków nie trzeba przelewać.

   Gaja
  • Dziękuję.
   Mimo wszystko dziwne dlaczego nie ma tego info na stronie, czy chociażby w szczegółach rachunku.
   Ja tam bankom nie ufam i chciałbym to mieć gdziekolwiek napisane.

   Fazi
  • Dokopałem się w dokumentach.
   https://nestbank.pl/centrum-informacji/regulaminy-i-cenniki-oszczednosci-osobiste/#id6

   Chyba nie zależy im, aby to było gdzieś na początku znaczy na stronie głównej.

   Fazi
  • Oczywiście, że im nie zależy, sporo klientów mają te konta i zapomnieli, że oprocentowanie standardowe może rosnąć wiec bankowi nie zależy, żeby się tym chwalić

   Dzikus
  • @Fazi
   Zobacz sobie dokument:
   TABELA OPROCENTOWANIA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH – OFERTA RACHUNKÓW I LOKAT
   Rozdział 2 Rachunki oszczędnościowe otwarte od 29.10.2016 r., punkt 2.2 Oprocentowanie standardowe rachunków oszczędnościowych, podpunkt 2.2.3 Otwarte od 29.10.2016 do 01.12.2021 roku. Tutaj znajdziesz mechanizm ustalania oprocentowania Twojego rachunku, limitów, w jakim dniu zostaje zmienione i dlaczego ;)

   Ciesz się, że masz takie konto. Nie ma lepszego na rynku!

   Ego
  • No prawda.
   Dziękuję.

   Fazi
  • @Ego Do jakiej kwoty liczą to oprocentowanie na starych rachunkach?

   Fazi
  • @Fazi
   Nie ma limitu (stare konta ich nie mają). Każda kwota jaką przelejesz jest tak samo oprocentowana.

   Ego
  • Czy dawno temu założone (2019) nest skarbonka jest traktowane tak samo jak zwykle KO i limity też nie obowiązują czy jednak do 10 tys ?

   XYZ87
 • Od dziś oferta Getinu na 4% do 400k ( czego po kłopotach banku można było się spodziewać …)

  Bolo Odpowiedz
  • Oferta na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym na nowe środki oczywiście.

   Bolo
  • Przy kłopotach banku chciałbym się teraz spodziewać 5% , gdyż konkurencja też już daje 4% .xyz

   prawdziwy-xyz
  • Tylko skąd wziąć tyle środków aby te wszystkie banki sprawiedliwie obdzielić i żeby żaden nie był pokrzywdzony ? Może wziąć jakąś tanią pożyczkę ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Teraz Facto niech zareaguje i to szybko xD

  bolek Odpowiedz
 • Kto nie musi niech nie wpłaca do Getinu , to nie długo może jeszcze do 5% podniosą . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Na ten moment, Nest jest KRÓLEM. A za 2 tygodnie będzie jeszcze lepiej.

  Waldemar Odpowiedz
  • Przestańcie wychwalać ten Nest. Pieniądze lubią ciszę, im więcej piszecie – tym szybciej bank zmieni oprocentowanie lub rodzaj wskaźnika. Każdy inteligentny posiadacz najstarszej opcji KO w Nest siedzi cicho, bo i tak nikomu nowemu nie da się takiego konta założyć.

   Morti
  • Dokladnie tak. Juz o tym pisalem. Pieniadze lubia cisze, a banki lubia doic klientow a nie rozdawac pieniadze na lewo i prawo.

   keton
 • Getin przy przelewie daje oferty specjalne:
  – lokata na 2 m-ce 4,5% od 40 000 PLN
  – lokata na 4 m-ce 4,5% od 40 000 PLN
  – KO na 3 m-ce 4,5% do 400 000 PLN

  Lokata Odpowiedz
  • Bojkotować ! Może wtedy po 4.05. będzie piątka z przodu. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jak donosi mój wywiad Rada znowu 1 stopień podskoczy. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Też czytałem, że takie są przewidywania, ale podobno docelowo będzie podskakiwać do wartości dwucyfrowej. Dzisiaj jednak w radio słyszałem wypowiedź pewnego pana od rządzących, że nie ma się co bać, bo „w połowie przyszłego roku inflacja wyniesie 0%”… hahaha

   Lokata
  • Wołomin dawał przed upadkiem na lokacie z Siudymem 8%. xyz

   prawdziwy-xyz
  • @Lokata Tak! Nie ma się co bać! Rządzący się nie skrzywdzą.
   Inflacja za kwiecień 12,3%.
   Faktycznie już tylko zostało zanosić błagania do Najwyższego, żeby w sierpniu dwójka z przodu nie wyskoczyła ;)

   Anonymous
 • @ Waldemar lub ktoś inny orientuje się może co tam teraz dzieje się w skokach , jakoś reagują ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A Millenium nic nie zmienia przed terminem ? Kiedyś robili zmianę w trakcie edycji. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @prawdziwy-xyz
  Witaj!
  Stefczyk, w obecnych warunkach rynkowych na dziś, ma jedyną sensowną propozycję. 3,2% lokata na 3 m-ce. Inne gorsze. No chyba, że ktoś chce mrozić kasę na dłużej to do 3,5% dojdzie. Nie przypominam sobie, aby Wołomin dawał 8 %, przed upadkiem. Od września max. było na 4%. Z Siudymem było wcześniej.

  Waldemar Odpowiedz
  • W Stefczyku dużo ma długie lokaty, a jeszcze do tego ludzie poodnawiali na jakiś marny procent. Wielu nawet nie wie na ile ma procent, taki dawali, trudno…
   Znaczenie większy procent nie będzie.

   Bogdan
 • Nie wiem czy ktoś pisał, ale Getin przy przelewie do Nesta zaoferował mi lokaty i konto oszczędnościowe 5% na 3mce

  pytalski Odpowiedz
  • Getin musi mieć naprawdę duży odpływ gotówki skoro już 5% proponuje przy przelewie wychodzącym.

   Ego
  • No to teraz czekamy do decyzji RPP i zobaczymy co się zmieni.

   Lokata
  • Wczoraj wyskoczył mi artykuł pt. ‚Getin bank coraz bliżej bankructwa’, czy jakoś tak, ale nie czytałam. Coś tam musi się dziać

   Eliza
  • Teraz pytanie czy kisić się 2,5% i czekać do decyzji RPP, czy brać 4,5-5 % jak dają…

   abc
  • brać do limitu bfg, getin upada od jakiegoś czasu i upaść nie może..

   marmufly
  • @abc
   Jeżeli wysoki % na KO to brać i przy lepszej ofercie (jak się pojawi) przelać gdzie indziej :)

   Ego
  • Tak, ale coś mi mówi, że Getin jeszcze pójdzie w górę po czwartku… tylko trudno powiedzieć kiedy to się zadzieje…

   abc
  • Może po radzie jeszcze skoczą na wyższy poziom , pod warunkiem , że teraz połowa Livesmartera szypciutko do nich nie poprzelewa a póżniej zostaje tylko pluć w brodę jak edycja na KO się aktywuje i nie będzie można przystąpić do nowej na wyższy procent . Może długo nie będzie trzeba czekać a każdy wie jakim kapitałem dysponuje i na tutejszym kalkulatorze może obliczyć ile tteraz zyska a ile póżniej może stracić przy podwyżce . Jak ktoś już coś skalkuluje dla jakiś przykładowych kwot niech napisze .xyz

   prawdziwy-xyz
  • @pytalski
   a jaką kwotę przelewales, że dali 5%? dziś widzę 4,7%

   abc
 • Dla osób, które posiadają „Rachunek Oszczędzam” w Credit Agricole – oprocentowanie wzrosło z 2,73% na 4,09%. :)

  Adam K. Odpowiedz
 • Nie wiem czy ktos to zauwazyl, ale zlikwidowanie „korzysci” w Aliorze czyli 2% na KO powoduje, ze to konto wskakuje na normalne oprocentowanie zalezne od WIBOR, czyli obecnie 2.66% :) Podobnie ma stare konto Mocno Oszczednosciowe. Nadal nedza, ale moze komus sie przyda :) Takie to „korzysci” daje teraz Alior – ze % mniejsze niz bez korzysci :)

  keton Odpowiedz
  • Niedługo. Od 10 maja będzie mniej.

   sentio
  • Od 10 maja będzie „WIBOR 1M pomniejszone o 5,00 p.p.” zamiast „WIBOR 1M pomniejszone o 2,00 p.p.”

   sentio
  • Tylko patrzec az Nest pojdzie ta sama sciezka. Oby tylko tak glupio sie nie tlumaczyl.

   keton
  • Mało realne.

   Alior zmienił zasady dla kont wycofanych z oferty banku otwartych do określonego czasu w przeszłości, zwiększając marżę oprocentowania.

   Nest ma ciągle te same wiborowe konta w ofercie banku, dzieląc je na okresy otwarcia w przeszłości i ustalania oprocentowania w tym okresie pomniejszoną o marżę dla danego okresu.
   Po drugie Regulamin mówi w jakich okolicznościach może zmienić zasady ;)

   Ego
  • Obys mial racje. Ale w zadne zapewnienia bankow nie wierze. Jak komus sie zmiany nie spodobaja to zamknie konto. Tak bylo np. z kontami 123 w BZWBK.

   keton
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy