Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – kwiecień 2023

Trwa kontynuacja trendu obniżek oprocentować lokat bankowych – kolejne banki obniżają delikatnie oprocentowania swoich flagowych ofert, choć są też takie, które walczą o klienta i oprocentowania podwyższyły. Tradycyjnie sprawdźmy więc, gdzie ulokować swoje środki w kwietniu 2023.

8% w Pekao

Prawdopodobnie najlepszą ofertą w dzisiejszych czasach jest konto oszczędnościowe Pekao S.A. Dlaczego? Oferta pozwala na zapewnienie sobie 8% w skali aż przez pół roku – co w momencie spadków oprocentowań jest dość istotne. Co więcej: ponieważ jest to konto oszczędnościowe, a nie lokata, to środki mamy praktycznie zawsze pod ręką i możemy je wypłacić w dowolnej kwocie.

Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy 250 zł w gotówce.

8% na Koncie Max Oszczędnościowym

Bardzo dobrą ofertę nie tylko dla nowych, ale obecnych klientów posiada Santander Bank Polska. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki (nadwyżkę nad 3.03.2023) i 8% do 100 000 zł nasze – oczywiście pod warunkiem, że otworzymy Konto Max Oszczędnościowe (wymagane jest wyrażenie zgody na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingu). Mamy na to czas do 9.06.2023, a oprocentowanie będzie obowiązywało do 29.06.2023.

Przy okazji przypomnę, że na nowych klientów banku czeka aż 580 zł na start – warto korzystać!

8% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na loktach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8% na lokacie i koncie oszczędnościowym w VeloBanku

8% do 400 000 zł oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 7.03). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Tyle samo, czyli 8% w skali roku, dostępne jest na Lokacie na nowe środki – i to w całkiem przyjemnej wersji 2- i 3-miesięcznej. W wersji półrocznej zgarniamy już „tylko” 7%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 7.03.2023.

Obie oferty dostępne są do 6.04 więc osobiście radziłbym się śpieszyć, jeśli chcemy z nich skorzystać.

Od 7,5% do 8% w Nest Banku

7,5% do 200 000 zł oferuje ciągle Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest niestety ograniczona czasowo – do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego (dlatego warto założyć to konto na początku miesiąca, idealnie drugiego dnia).

Jeśli nie mamy jeszcze rachunku w tym banku to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń oraz założyć Lokatę Witaj. Ta oprocentowana jest na 8% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

6 – 7,5% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7,5% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 3.03.2023). Premiowane jest maksymalnie 300 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 6%.

8% na start + 7,5% BEZ limitów w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Od niedawna zyskamy tam 8% do 200 000 zł na start, a oprócz tego 7,5% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 30.03.2023. Okres oprocentowania wynosi 60 dni, a kwoty maksymalnej… brak!

7% + 650 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 10.03, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 5%.

Oprócz tego czeka na nas również 400 zł na start za założenie konta osobistego.

6,9% na IKO + do 7,4% na lokatach w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 6,9% do 100 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 3,9%. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

7,4% zyskamy natomiast na rocznej Lokacie Plus, 7,3% na 200-dniowej Lokacie Sprint, a 7,6% na półrocznej Lokacie Standard.

7% w ING Banku

7% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

6,75% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie półrocznej zarobimy 6,75% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 27.02.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Odnośnie Millenium to wymóg 5 płatności w celu zwiększenia oprocentowania występuje od kilku edycji, a nie od obecnej.

  nsmarcin Odpowiedz
  • przy okazji pewnie kasuje oplate za konto w wielu jego wariantach?

   Zaczyna sie robic lipka 8.25 Nest dawal do 400k np. VeloBank niby do 6 kwietnia, czego admin nie napisal… a moze przedluzyli? Tez nie napisal. Trzeba sprawdzac na stronach bankow.

   Krzychoooo
  • Można 5 razy blikiem spłacić zadłużenie w SCB lub BNP Paribas. Można 5 razy zasilić konto w Aion Banku. I warunek promocji spełniony.

   g.romek
 • Daty nie poprawione, taki link do PEKAO mowi ze nowe srodki do 9 stycznia?

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Mnie nie pasują odsetki w Millenium, już z tymi dodanymi promocyjnymi dzisiaj. A jak u Was?

  BiancaM Odpowiedz
 • pewnie jutro skorygują

  karampuk Odpowiedz
 • @Admin
  Popraw. W tytule jest poprawnie, ale w dalszym tekście jest błąd. Aktualnie na IKO w Toyota Banku jest 6,9% a nie, jak napisałeś 7,02%. 7,02% było w pierwszym kwartale 2023r.

  Waldemar Odpowiedz
 • Wiadomo ile Alior zaoferuje od środy 5 kwietnia?

  zenek64 Odpowiedz
 • Pekao SA daje obecnie na KO 8% do 100000 a nie do 200000 zł.

  Ewa1 Odpowiedz
 • Mogę prosić o szybkie przypomnienie jak to jest z promocyjnym oprocentowaniem w ING? Nalicza się tylko wtedy gdy na koniec promocji na koncie oszczędnościowym jest więcej niż w chwili uruchomienia promocji czy wystarczy że nie jest ono puste?

  mmmajki Odpowiedz
  • Sprawdź u siebie w szczegółach konta „Saldo początkowe” i ma być powyżej niego

   Ja123
 • Upsss. Właśnie założyłem KO w ING (bez konta osobistego) a tam jakieś haczyki??? Było prześwietlenie tej oferty? Traktuję to jako lokatę ale z możliwością wypłaty gdyby coś…. Gdzie się mogę naciąć?

  jojo Odpowiedz
  • Dorób sobie ROR bez karty (albo w promocji z kartą – chyba jest teraz jakaś), wtedy ROR masz za darmo i przelewy z KO na ROR w ING (a stamtąd dalej) bez opłat, a tak to tylko jeden przelew w miesiącu za darmo.

   Ja123
  • Nie chcę ror-u. Nie bo nie. Jakie to zasady są na KO? Już wiem, jeden darmowy przelew ale to nie problem dla mnie.

   jojo
 • Velo przedłuży 8% na KO czy zejdzie?

  Moim zdaniem raczej przedłużą bo mają ssanie na klientów…

  qaz Odpowiedz
 • A mnie chyba PeKao wydymał. Oprócz konta w Pekao, mam drugie konto ( przeniesione z dawnego Idea Banku ). Nalisale. Do banku. Zapewnili mnie że jako dotychczasowy klient też się łapie na 8%, z racji braku obrotów na koncie. Wplaty na konto były : 9 marca w kwocie 800zł, 16 marca 1200zł, 27 marca 2000zł, i 30 marca 1000zł. A Ci mi dopisali …. 2,83zł odsetek od depozytu i zabrali 0,54zł podatku.

  IreneuszN Odpowiedz
 • ludzie Skiby dymaja każdego,ale Skibę wywiozą z tego banku na taczkach, poczytajcie na facebooku PEKAO że wydymali wszystkich swoich klinetów(teraz juz byłych); taki prezesina nie ma prawa zarzadzac tak duzym bankiem, na gnój oszusta Skibę wywieźć

  gienio Odpowiedz
 • A ja pytanie z innej beczki. Chcę jutro 6.04 wypełnić wniosek o lokaty na nowe środki w Velo. Rozumiem, że skoro wnioski są ważne tydzień to będę miał czas na opłacenie do końca 13.04? A jak jest z zapadalnością lokat 3-miesięcznych? Przypuszczam, że opłacając lokaty 13.04 ich termin zapadalności będzie ustawiony na 13.07. Ktoś może potwierdzić? 13.07 wypada w czwartek, więc powinienem zdążyć przeskoczyć ze środkami przed weekendem.

  Wojtus Odpowiedz
 • @Wojtus
  Jest dokładnie tak jak opisałeś. Wnioski o lokaty złożone 6.04 ważne są 7 dni. Termin badania salda na nowe środki jest taki sam jak na KO. Może lepiej byłoby wpłacić w dn. 6.04 1 zł na Konto Elastyczne i zarezerwować sobie 8 % przez 3 m-ce. Jednocześnie złożyć wniosek o 3-miesięczne lokaty. Jeżeli Velo od 7.04 zmieni oprocentowanie na niekorzystne, tzn. obniży, wtedy masz zarezerwowane 8% na 3 m-ce plus lokaty na 8%. Jeżeli oprocentowanie zostanie bez zmian, w co osobiście wątpię, to wniosków o lokaty nie zrealizujesz bo lepiej kasę położyć na KO.

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar, niestety nie mogę skorzystać z promocji na KO, bo uczestniczę w poprzedniej edycji.

   Wojtus
 • Jak myślicie, czy Velobank od jutra utrzyma 8% na KO ?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @Michał Admin
  Zdradź tajemnicę. Wnioskuję, że utrzyma 8%, ale obniży możliwą do zdeponowania kwotę do 200k. W ten sposób będzie trochę bardziej atrakcyjny i konkurencyjny wobec Pekao SA i Santander Banku.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Mnie zastanawia, co będzie się działo z ofertą depozytową w PKO BP, jak już pojawi się nowy prezes. Bo stary, jak czytam, został odwołany przez PiS z powodu zbyt wolnego podnoszenia oprocentowania…

  MB Odpowiedz
 • 8% do 200tys do 01.06 Velo Elastyczne.
  Nie jest źle.

  savi Odpowiedz
  • Jak ktoś był załadowany pod korek to efektywnie ma 7%, bo powyżej 200k jest już tylko 6%.

   Wojtus
 • Czy można zamknąć EKO objęte promocyjnym oprocentowaniem, a po upływie okresu wypowiedzenia otworzyć nowe EKO i na nowo aktywować na tym nowym koncie tę samą edycję promocyjnego oprocentowania?

  Łukasz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy