Najlepsze lokaty listopad 2016

Oj działo się w październiku na rynku lokat bankowych, działo! Idea Bank zaproponował nam 3% na bardzo dobrej lokacie 3-miesięcznej bez haczyków, neoBank zaserwował sobie antyreklamę z 3,2% w roli głównej, a BGŻOptima zaproponowała starą-nową lokatę na 3,2%, przy okazji obniżając oprocentowanie konta oszczędnościowego. Nie można też zapomnieć o świetnej starej-nowej lokacie 4% w starym-nowym Nest Banku oraz podwyżce lokat w Lion’s Banku. Czyżby w końcu coś się ruszyło i zamiast słów „obniżka” w naszych rankingach w końcu zacznie pojawiać się więcej informacji o podwyżkach? ;)

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Nasz ranking najlepszych lokat na listopad zaczynamy od ofert bez zakładania rachunku osobistego.

Widzimy tu pewne przetasowania. Ciągle liderem jest Idea Bank, który proponuje rewelacyjną lokatę Happy w czterech wariantach. Skorzystać możemy tylko z jednego z nich. Jeśli zależy nam na dobrej ofercie dla większej kwoty, to warto celować w Lokatę Happy Plus. Jeśli nasze oszczędności wynoszą mniej, niż 10 000 zł, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie 2- lub 3-miesięczna Lokata Happy z oprocentowaniem 4% lub 3,5%.

W połowie października podobną taktykę do Idea Banku przyjął również bank BGŻOptima i z jednej Lokaty Bezkarnej zrobił dwie: Lokatę Bezkarną do 20 000 zł (3,2%) oraz Lokatę Bezkompromisową do 100 000 zł (3%). Oznacza to również mniej więcej tyle, że zamiast obniżyć oprocentowanie bank postanowił w pewien sposób je podwyższyć. A takich przykładów na rynku pojawiło się więcej.

Przy okazji omawiania lokat w BGŻOptima warto również dodać, że każdą z lokat można zerwać bez utraty odsetek – nawet, jeśli nie uda nam się wytrzymać regulaminowych 3 miesięcy. Dodatkowo wraz z lokatą zakładamy bezpłatne konto oszczędnościowe, które w tej chwili oferuje 2,3% dla kwoty do 150 000 zł.

Na koniec jeszcze jedna propozycja bez zakładania konta, czyli powrót wysokiego oprocentowania na Lokacie Welcome w Lion’s Banku. Tu jednak mamy kilka ograniczeń: po pierwsze konieczne jest posiadanie 100 000 zł, a najlepiej… 350 000 zł. Po drugie: musimy się wybrać do oddziału banku, gdzie zamiast lokaty sprzedawca będzie chciał nam sprzedać inny produkt. Po trzecie: jeśli korzystaliśmy już z produktów Idea Banku, to prawdopodobnie dostaniemy odmowę – w końcu Lion’s to oddział Idea Banku dla zamożnych. Mimo wszystko opcja godna rozważenia, ale tylko dla osób, które „nie mają” co zrobić z bardzo dużymi kwotami.

Lokaty dla klientów otwierających konto (3,5% – 4%)

Niewielkie zmiany pojawiły się również wśród najlepszych ofert lokat dostępnych podczas otwierania konta osobistego. Choć nikt nie odważył się zmienić oprocentowania, to do gry powróciła oferta, która dostępna była jakiś czas temu (i na kilka miesięcy „wyparowała”). Mowa o Nest Lokacie Witaj z oprocentowaniem 4%, która wcześniej znana była jako… Smart Lokata na powitanie. Smart Bank postanowił bowiem zmienić swoją nazwę na Nest Bank i w związku z tym wprowadził do oferty tę lokatę – a również inne, takie jak Smart Lokaty na nowe środki dla obecnych klientów (od 2,3 – 2,6%). Warto również dodać, że każdy klient tego banku może założyć konto Nest Rodzinne Oszczędności, dzięki któremu można zarobić nawet… 5,8% w skali roku. Szczegóły w naszym prześwietleniu: do 30% premii na rachunku Nest Rodzinne Oszczędności.

Wracając do pozostałych banków: oprócz Nest Banku najbardziej polecamy oferty Alior Banku i mBanku. Dlaczego? Wybierając Konto Internetowe lub eKonto z taryfą standard zyskujemy darmowy rachunek osobisty, przez co nie musimy się o nic martwić w trakcie trwania naszej lokaty. Później rachunek możemy zamknąć (i prawdopodobnie znów wrócić jako nowy klient danego banku ;)).

Lokata na start w Plus Banku zmusza nast natomiast do założenia konta osobistego, do którego obligatoryjnie wydawana jest karta debetowa. Karta, która może kosztować jakieś 9 zł miesięcznie, o ile nie wydamy 500 zł. Słabo.

Inne lokaty z wysokim oprocentowaniem

Jeśli nie spodobała się nam żadna z powyżej opisanych opcji, to obniżając nieco wymagania możemy trafić na całkiem dobre oferty, choć z pewnymi ograniczeniami.

Po pierwsze dwie lokaty w neoBanku, dostępne tylko dla nowych klientów, którzy założą konto osobiste lub techniczne („Portfel Depozytowy”). Tu ulokować możemy sporo, bo nawet milion złotych, ale ofertę traktowałbym mocno sceptycznie – neoBank potrafi bowiem zapowiedzieć dobre oprocentowanie, po czym zmienić ofertę zanim ktokolwiek z niej skorzysta.
Nieco lepiej wyglądają Lokaty Mobilne w Getin Banku oraz Credit Agricole. Niestety nie obyło się bez ograniczeń: z pierwszej z nich skorzystamy tylko raz i to maksymalnie do kwoty 10 000 zł. Na drugiej ulokujemy w zasadzie nieograniczoną ilość środków, jednak w zamian za zamrożenie ich na 3 lata. Osobiście uważam, że lepszym pomysłem jest 2,75% w Idea Banku na 2 lata – i to bez zakładania konta. Oczywiście wcześniej warto skorzystać z opisanych wyżej lokat startowych Happy.

Ponad 5,6% na lokacie promocyjnej

Comperia Bonus: 5,6% czyli 110 zł na lokacie w Toyota Banku
Na koniec informacja o jeszcze jednej lokacie, która oprócz standardowych odsetek (na poziomie 2,5% w skali roku) oferuje nawet 110 zł premii za jej założenie. Mowa tu oczywiście o kolejnej edycji promocji Toyota Banku, tym razem oferowanej w ramach akcji Comperia Bonus. Minimalna kwota lokaty Plan Depozytowy na 130 dni z premią to 10 000 zł. Maksymalna – nawet 100 000 zł. Szczegóły w naszym dedykowanym prześwietleniu: 110 zł za założenie lokaty 2,5% w Toyota Bank.

Gdzie można znaleźć więcej ofert lokat? Standardowo zapraszamy na podstronę lokaty.livesmarter.pl oraz do naszej porównywarki lokat, gdzie za pomocą filtrów możemy dopasować wyświetlane oferty do swoich preferencji – omijając w ten sposób przebijanie się przez depozyty, które są dla nas mało interesujące. Albo po prostu poza naszym zasięgiem.

Nie przegap!

Komentarze

 • O widać że jednak ludzie dają się nabrać na to ich marne oprocentowanie :(

  Szalony żniwiarz Odpowiedz
 • Taa Ewa , podobnie zrobiłem przy ostatnim Halloween. Bez problemów. czas trwania 30 sekund. Pozdrawiam

  lukasss Odpowiedz
 • Już ujawnili. Szokujące 2,5% hahaha.

  Rumburak1 Odpowiedz
 • Elo Rumburak1
  na ich stronie wciąż „???” nie ma wzmianki o %

  Michal1607 Odpowiedz
 • Dostałem na maila
  Okres: 3 miesiące – 2,50%
  45 dni – 2,50%
  Kwota min.:500 PLN
  Kwota maks.:1 000 000 PLN
  Stopa proc.:stała

  Nawet już można otworzy. chyba jakiś błąd w mailingu.

  Rumburak1 Odpowiedz
 • W banku Millenium można zarejestrować telefon na kartę takich operatorów: T-Mobile, Heyah, Plus, PLAY, Orange, nju mobile. Wystarczy doładować swój telefon. Dodatkowo operatorzy przewidzieli promocję swoich doładowań. Taka sobie oferta.. ale jak ktoś nie lubi łazić i załatwiać, tylko woli klikać – to w sumie jest to jakaś alternatywa.

  [email protected] Odpowiedz
  • ???

   Trzeba tam doładować, żeby skorzystać? :O
   Myślałem, że wystarczy podać numer tel i numer karty…

   A jakie promocje, jakieś ekstra (ponad standardowe telekomów niewiele warte)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Masz rację, nie doczytałam – telefon na kartę można zarejestrować przez aplikację, o ile wcześniej potwierdziło się swoją tożsamość w banku dowodem osobistym (np. jak ktoś otwierał przelewem 1zł). A dodatkowo są promocje wymienionych operatorów = niewiele warte.
   Mimo wszystko bardziej wierzę w rejestrację w banku, niż w Kiosku Ruchu. Mojego operatora niestety tam nie ma. Ale wiem, że niektórzy polują na takie promocje jak „podwójne doładowanie”. W sumie wszystkie promocje polegają na „oszczędzaniu” pieniędzy przy ich wydawaniu….

   [email protected]
  • Można też w ING, ale nie wiem jak tam z weryfikacją dowodową przy otwieraniu przelewem. Szkoda tylko, że nie ma wirtualnych, jak Virgin czy Vikings, bo tych najbardziej brakuje…

   A co do promocji za rejestrację, to akurat w Play jest super sprawa 100 czy nawet 500 zł z możliwością łatwego przedłużania. Szkoda, że ograniczyli obecnie tylko do 3 bonusów na głowę, ale było wcześniej aż po 10.

   pws
  • Skoro 500 zł, to rzeczywiście dobrze, choć ja widzę tylko 100 zł, dodatkowo ważne tylko 30 dni…

   Ja akurat w Play mam Internet, a tam dają tylko 100 GB i rok ważności konta, czyli marnie…

   Don Quijote de la Mancha
  • 500 masz jak masz długo sima (ja mam) 30 dni da się wydłużyć poprzez doładowanie z fejsa. Sprawdzone i przetestowane, ciągnę juz kolejny miesiąc.

   jojo
  • @Don Quijote de la Mancha, na 100 GB neta na rok za 9 zł też jest sposób, do wyszukania na necie ;) Ale to raczej dla lubiących chomikować karty z takim transferem.

   pws
  • Playa akurat używam w „modemie” USB, te 100 GB w miesiąc i tak wykorzystam — zaoszczędzę jednorazowe 45 zł/mc za unlimited. (Skądinąd, żeby choć trochę pozostać przy tematyce bloga, to jest właśnie numer, który podaję bankom — nie da się zadzwonić, a kody sms można wygodnie copy/paste.)

   W telefonie mam Plusa, widzę, że dają 500 zł i 50 GB też na 30 dni — ten okres warto by było przedłużyć…

   Don Quijote de la Mancha
  • @pws – w banku Millenium, jak właśnie czytam, można już zarejestrować kartę Virgin. Bez promocji, ale może za to bezpieczniej niż w kiosku Ruchu….

   [email protected]
  • @[email protected], super, dzięki za info. Widzę, że w ING także, więc dobrze jest, nie trzeba chodzić. Szkoda, że MobileVikings nie ma takiej opcji i trzeba lecieć do salonu Playa.

   pws
 • O której oni zamierzają podać do wiadomości oprocentowanie tej jakże tajemniczej lokaty… Po godzinie 14 z wnioskiem ważnym 2 dni co uniemożliwi opłacenie lokaty dzisiaj i przetrzymają kasę przez weekend? Taki ich plan?

  specu Odpowiedz
 • w systemie bankowym już jest

  info Odpowiedz
 • IB podała na stronie warunki lokaty :Lokata Black Friday – 3 m-ce – 2,50%, 45 dni – 2,60 wniosek ważny 3 dni- można założyć tylko dzisiaj tj. 25.11 do godz.22.00

  Grażka Odpowiedz
  • Przypadek? Czy zareagowali na mój komentarz, że taka szybka reakcja? :) Oferta słaba i raczej lepszej w tym miesiącu nie dadzą.

   specu
 • no i teraz pytanie czy zdążę w poniedziałek przelać z Optimy na powiązany i z powiązanego opłacić black friday ?

  Barti Odpowiedz
  • Jeśli dzisiaj zlecisz Optimie przelew z datą poniedziałkową i wydasz nakaz przelewu zaraz po zaksięgowaniu środków na rachunku powiązanym, to nie powinno być żadnego problemu. Przelew z Optimy musi wyjść bezwarunkowo I sesją, aby taki zabieg się udał.

   Lokata
  • plan miałem taki, że w niedzielę zrobię zlecenie w optimie żeby mieć pewność że wyjdzie pierwszą sesją. Czy robiąc tak jak piszesz lokata czyli przelew z poniedziałkową datą to będzie jednoznaczne z tym, że wyjdzie to w pierwszej sesji ?

   Barti
  • Tak, możesz wystawić przelew również w niedzielę z poniedziałkową datą i wtedy wyjdzie pierwszą sesją. Jeśli zlecasz przelew z odroczoną datą, to taki przelew zawsze wychodzi pierwszą sesją niezależnie od tego z jakim wyprzedzeniem go złożyłeś.

   Chodzi o to, żeby nie robić przelewu w poniedziałek rano, bo wtedy może się okazać, że przelew wyjdzie II sesją.

   Lokata
  • tu możesz sprawdzić kiedy wysłać przelew i kiedy dojdzie
   http://www.money.pl/banki/elixir/

   hugo
  • Dzięki piękne zobaczymy czy się uda.

   Barti
 • Czy lokatę BLACK FRIDAY można mieć tylko jedną czy kilka?
  Nie wyczytałem takiej informacji w regulaminie.
  Mowa o Lokacie – wiec chyba tylko jedna?

  Michał Odpowiedz
 • 27.11 kończy mi się lokata w IB. Mogę złożyć wniosek o lokatę black friday, ale skąd wziąć kwotę jaka będzie na zrywanej w niedzielę lokacie?

  Jarek Odpowiedz
  • Można wyliczyć ;)

   A tak poważnie, to w Idea nie trzeba się tym przejmować, można wpłacić kwotę większą, niż na wniosku — i lokata założy się na taką.

   Don Quijote de la Mancha
 • Nie dajcie się nabrać na tę ofertę.
  Może będzie cyber monday, tylko teraz, go albo jakaś inna na porządny procent.

  Szalony żniwiarz Odpowiedz
  • Cyber Monday to już w poniedziałek 28.11 a skoro max. termin opłacenia Black Friday to też 28.11- nie sądzę żeby IB zdecydowała się na drugą ofertę z wyższym %. Myślę że w połowie grudnia mogą coś zaproponować ( kończy się lokata 13 m-czna) a już na pewno w połowie stycznia 2017- kończą się kolejne lokaty 3 %-e.

   Grażka
  • Ale moja lokata się kończy 29.11 np.

   Rumburak1
  • A ja oprócz styczniowych mam nawet marcową — była kiedyś 14M 3% Lokata NR 1…

   Don Quijote de la Mancha
 • Do jojo
  Jak przedłużyć podarowane przez Play 100 za rejestrację?

  Waldemar Odpowiedz
  • 1 sposób – do końca roku kodami z fanty, sprite coca cola, tym sposobem można też zdobyć gb za grosze. Do kupienia np. na allegro. Wychodzi za śmieszne pieniądze.
   2 sposób – każda paka daje piątaka w tictacu
   3 sposób – doładowanie przez fb

   Rumburak1
 • Nie jojo
  Przecież napisał ;-)
  Poprzez doładowanie karty SIM aplay poprzez Facebook

  rychu Odpowiedz
 • zrobię mały OT, ten cały „Black Friday” w Polsce to jakaś kpina, czego najlepszym dowodem jest lokata w idei :) Rozdmuchane, napompowane, nastawione na złapanie łosia :) Pochwalcie się czy ktoś gdzieś znalazł jakiś towar w super atrakcyjnej cenie? Np. ktoś wynosił pięć TV LCD ze sklepu na plecach jak to się dzieje w juesej? :)

  jacck Odpowiedz
 • Kupiłem dziś w Tesco uda z/k z indyka po 3,99 i żeberka wieprzowe trójkąty po 5,99. Do Lidla i Biedronki nie chciało mi się zachodzić.

  Waldemar Odpowiedz
 • IB poinformował na stronie o przedłużeniu oferty lokaty Black Friday do 27.11 do godz.22.00

  Grażka Odpowiedz
 • Ciekawe, że zrywając fatalnieodnowioną-0,1% nie mam w opcjach odnowienia na blacfriday, a tylko jakieś śmieciowe…
  BTW: zanikło popularne kiedyś określenie „MC praca” na niskopłatne byle jakie prace…

  qq Odpowiedz
  • qq – wpierw złóż wniosek na lokatę BF. Zerwij obecną lokate tak jakbyś chciał chciał ją zlikwidować i w polu nr rachunku do wypłaty środków wpisz nr rachunku zawnioskowanej lokaty – powinno się udać ;)

   AD
 • IB od dzisiaj tj.28.11 oferuje lokatę Tylko teraz 2 lub 3 m-ce – 2,75%.

  Grażka Odpowiedz
 • Przejdzie opcja zerwania lokaty Black Friday 3 m- ce 2,5℅ i wejście w lokatę 2,75℅ 3 m-ce?
  Można samodzielnie czy tylko poprzez infolinię ?

  rychu Odpowiedz
 • no i takie niespodzianki lubię (chociaż wolałbym taką z 3 z przodu) w sumie dobrze, że zaczekałem do poniedziałku.

  Barti Odpowiedz
 • IB daje kolejną lokatę w dniu dzisiejszym tj. 28.11 – Bezkonkurencyjna – 1 m-c – 3%

  Grażka Odpowiedz
 • Nasza Grażka jak zwykle czujna ;-)
  Teraz czekamy aż obwieścisz 3% na 3 m-ce

  rychu Odpowiedz
 • No i którą tu najlepiej zakładać , jestem zdezorientowany ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Nie wiadomo co mogą pod koniec roku zaproponować . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A już w ich zwątpiłam (Idea) i pozakładam lokaty dzisiaj rano ;) no cóż czas na przepięcie lokat na 3% :D

  AD Odpowiedz
 • Jutro 1 grudnia, więc admin pewnie szykuje kolejny wpis o najlepszych lokatach na początek grudnia 2016 ;-) a ja właśnie znalazłam podobne zestawienie na Gazecie.pl: http://cf.gazeta.pl/ranking-lokat-bankowych/
  Ten ranking rozróżnia 3 kategorie kwot jakie chcemy zainwestować. I trochę niesprawiedliwie – moim zdaniem – potraktowano pierwszą, do kwoty 10k, bo w zasadzie 90% wymienionych pozycji zaczyta się od słów „tylko dla nowych klientów”.

  [email protected] Odpowiedz
 • WOW, teraz lokaty w IB odnawiają się na zawrotne 0,05%, słownie: pięć setnych procenta!

  Lokata Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy