Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – listopad 2020

Przed nami listopad, czyli kolejny miesiąc ery ultra-niskich stóp procentowych. Sprawdźmy, z jakiej lokaty lub konta oszczędnościowego warto skorzystać, aby najlepiej zabezpieczyć swoje oszczędności.

3% na koncie oszczędnościowym Credit Agricole

3% do 20 000 zł przez 3 miesiące + 200 zł na start

Liderem obecnego zestawienia jest Credit Agricole, który ciągle proponuje aż 3% na swoim koncie oszczędnościowym. A jeśli dorzucimy do tego 200 zł premii na start, to robi nam się całkiem niezły pakiet. Jakie są haczyki?

Jak łatwo się domyślić – oferta jest mocno ograniczona, bo dotyczy jedynie osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

2% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma również mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 160 zł za założenie konta oraz 2% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, a nie zabierać. Kwota maksymalna to 10 000 zł.

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2020.

2% do 10 000 zł przez rok + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym płaci również Getin Bank. Różnica jest jednak taka, że 2% zgarną nowi klienci (zakładający również konto osobiste) ale przez okres 12 miesięcy. Kwota maksymalna również wynosi 10 000 zł. Bank wymaga jednak od nas dodatkowych działań: oprocentowanie będzie naliczone pod warunkiem, że zapewnimy comiesięczne wpływy 1500 zł. Dodam również, że zakładając konto osobiste możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł na start w ramach programu poleceń.

1,5% do 20 000 zł przez 4 miesiące + aż 350 zł na start

Nieco mniej, bo 1,5% dostępne jest w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z Lokaty Mobilnej. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 4 miesięcy. Do założenia lokaty potrzebne jest konto osobiste, za którego założenie zgarniemy obecnie aż 350 zł premii – a to bardzo mocno zwiększy zyskowność tej inwestycji :)

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,6% na depozytach 9- i 12-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,8% (lokata 2-letnia) czy 1,7% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1,8% na Lokacie na nowe środki Plus w Idea Banku

Podobne oprocentowanie zgarniemy również w polskim banku – ale na znacznie krótszy okres. Idea Bank oferuje bowiem 1,8% (na 1 miesiąc) lub 1,6% (na 3 miesiące) na Lokacie na nowe środki Plus – bez limitów ilościowych. Wystarczy jedynie przynieść do banku nowe środki (nadwyżkę nad saldo z dnia 20.10.2020) i posiadać (darmowe) konto osobiste.

Jeśli jesteśmy nowym klientem banku to pamiętajmy, aby pierwsze skorzystać z oferty promocyjnej Lokaty Happy, która oferuje 1,8% do 20 000 zł. Ta dostępna jest bowiem tylko dla nowych klientów!

1,5% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,5% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 50 000 zł, o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

1,2% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

Oprócz 2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Banku (o czym pisałem na początku wpisu) bank ten oferuje promocje dla nowych środków – dokładnie na tym samym rachunku. Zarobimy tam 1,2% w skali roku do 200 000 zł pod warunkiem, że przyniesiemy do banku nadwyżkę nad saldo konta oszczędnościowego z dnia 20.10.2020. Później (do 400 000 zł) zarabiamy 1%.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

A co oferują inen banki? Oprócz Getina podobną ofertę ma również Alior Banku (1% do 100 000 zł) oraz Bank Millennium (1% do 25 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy na Koncie Idealnie Oszczędzającym w IB można bezpłatnie wielokrotnie wypłacać środki?

  Beata2 Odpowiedz
 • Ale to konto oszczędniościwe w IB to ściema niestety, poczytajcie na stronie IB. 1,2% na nowe środki przez 60 dni i to liczone już od 19.11 bez względu na to kiedy się wpłaci kasę

  Ja123 Odpowiedz
 • W Banku ING jest „reklama”, że firma People Can Fly S.A. wchodzi na Giełdę. I że są zapisy na akcje. Sprawdziłam – to firma z branży gier, wartość nominalna akcji to 0,02zł (??) ale… „cena akcji, po której przyjmowane będą zapisy od Inwestorów Indywidualnych, wynosi 46,00 zł za akcję (Cena Maksymalna).”
  Nie wiem jaka jest prowizja (banku ING) w przypadku, jakby ktoś chciał kupić i po wejściu na giełdę, od razu sprzedać.. – ale może to lepiej opłacalne niż lokaty ?

  Be@ Odpowiedz
  • Nie.

   To nie jest zastępnik lokaty.

   Ja nawet mogę się zgodzić, że jeśli ktoś ma wszystkie oszczędności długoterminowe (na 5, 10 czy 15 lat) na depozytach bankowych, to można mu zasugerować, by nie dawał wsystkiego na 3-letnią lokatę Facto (jeszcze niedawno 3%), ale część wrzucił też do szerokiego ETF akcyjnego.

   Lecz Ty piszesz o czymś zupełnie innym, o spekulacji. O tym, by kupić tanio i szybko sprzedać drogo. Ja sam tak czasem robię, obecnie rzadko, choć bywa, że nie mogę się powstrzymać, więc nie mogę tego jednoznacznie wyśmiewać czy odradzać. Ale to coś zupełnie z lokatami nieporównywalnego.

   A o spółce pierwsze słyszę.

   Don Quijote de la Mancha
  • Skądinąd dziwne, że Ci się taka reklama pokazała. I to w „grzecznym” ING? (To np. Idea była znana z wciskania dziwnych ryzykownych rzeczy.)
   Wypełniałaś ankietę adekwaności? Może dla „regularnego inwestowania” w TFI?

   Don Quijote de la Mancha
  • Właśnie dziś zamknęłam „regularne inwestowanie”. A żeby to zrobić, szukałam pomocy i tak niechcący weszłam na stronę: https://www.ing.pl/aktualnosci i tam widnieje taka informacja. Nie jest to klasyczna reklama.
   Często słyszy się, że spółka wchodzi na giełdę i jej akcje od razu idą do góry (w stosunku do tego co było w zapisach), ale masz rację… nie każda spółka..
   P.S. A „regularne inwestowanie” da się zamknąć on-line (bo ktoś sugerował, że trzeba iść do oddziału).

   Be@
  • IPO jak każde inne, na giełdzie jak to na giełdzie można zyskać lub stracić. Trzeba oczywiście mieć rachunek maklerski oraz rozważyć, czy warto w to wejść…

   abc
  • IKE nie zamkniesz on-line.

   Bogdan
 • Zawrotna z Idei do Getinu przed chwilą 10 k dała tylko 1,2%…
  Nie skorzystałem, bo czytałem wyżej, że Getin daje 1,4%. Może ktoś potwierdzić?

  Marcinek Odpowiedz
 • Te 1,4% to najlepsza oferta na kontach oszczędnościowych obecnie czy jest coś gdzieś wyżej zarówno w kraju jak i za granicą ? A są gdzieś lokaty chociaż na 2% , mogą być też w skoku lub spółdzielczym ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Chyba się opłaca ? Po 31 dniach z 30 k różnica pomiędzy 2,5 % a 1,4% na EKO w getinie to 22,7 zł netto . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Wychodzi mi butelka miesięcznie więcej niż gdzie indziej , czy dobrze liczę ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • A tam nie ma jakichś pułapek typu zostanie udziałowcem?

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzieki na zwrócenie na to uwagi . Jak pójdę w poniedziałek to będę ostrożnie otwierał drzwi , a nóż coś spadnie na głowę albo uruchomi się jakaś zapadnia . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Teoria SKOKU w praktyce – po upadłości jednego z nich. Zakładając tam cokolwiek stajesz się członkiem kasy i to związane jest oczywiście z obowiązkami. W stylu co miesięczny wpływ minimalny itd. Niby nic wielkiego.
   Po upadłości jednego ze skoków i wystąpieniu do sądów jego wierzycieli, wszyscy członkowie (oczywiście czynni na dzień upadłości) otrzymali…wezwania do zapłaty na jakieś śmieszne małe kwoty, ale dostali.

   Prawnie tego nie analizowałem co jak dlaczego, taka sytuacja spotkała moich znajomych, stąd skrót informacji.

   A wiecie, że wszystkie SKOKi należa do holindingu zarejestrowanego w Luksemburgu?

   Anom
 • Albo jak pojmą klienta to bez żadnego produktu juz nie wypuszczą . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Jeśli odwiedzisz SKOK, to napisz jakie są warunki aby założyć tą lokatę tzn. czy potrzebne jest konto ( jakie opłaty), albo jaki jest koszt udziałów. Dzięki z góry.

   diego
 • Wybaczcie, że w absolutnie nie tym temacie, ale dużo osób tutaj zagląda.

  Mam pytanie co do zwrotu 1% w Aliorze – czy płatność BLIK w internecie będzie zaliczona?

  Zuzanna Odpowiedz
 • Ktoś tu kiedyś pisał , że ma znajomości w idei , czy mógłby się dowiedzieć co tam planują na grudzień oprócz wypłaty sobie wysokich premii ? A może ktoś zna jakiegoś redaktora i mógłby mu coś szepnąc na ucho aby napisał coś więcej na temat idei ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A u Stefa to nie da się połączyć tej lokaty na nowe środki z lokatą witaj? Ta druga co prawda tylko na 2 mies ale też dają 2,5% do 50k.

  JJ2010 Odpowiedz
 • Idea ma za dużo kasy. Dziś propozycja zawrotnej do Getinu – 1,2 % a do Ing 0,8%.

  Bolo Odpowiedz
  • Za 3tygodnie będą prosić o wpłaty, około 20grudnia kończą się 3miesięczne lokaty „Leszkowe”.

   numerek
 • Próbowałam zrobić przelew z GB do Idea na kwotę 12 tys i otrzymałam 3 propozycje na 1,4% /2 lokaty i KO/. Wybrałam konto oszcz. na 2 miesiące i po chwili otrzymałam sms potwierdzający przelew do Idea. Oczywiście go nie wpisałam bo nie taki był plan. Spróbowałam ponownie manewr z przelewem do Idei i otrzymałam już 2 propozycje na pozostanie, bez konta oszcz. I teraz nie wiem czy jak przeleję na KO to od jutra promocja na 1,4% się uaktywni czy nie? Jakieś podpowiedzi?

  BiancaM Odpowiedz
  • Jeśli wybrałaś ofertę KO to powinnaś dostać potwierdzenie na maila i w bankowości przy tym koncie info, ze jest objęte promocją „Podwyższamy oprocentowanie”.

   Bolo
  • ja tam emaila nie dostałem, ale wiadomość w ich bankowości, a info chyba było na drugi dzień

   keram7m
  • Dzięki, faktycznie jest informacja w wiadomościach i nawet maila tez dostałam:). Zaniepokoił mnie ten sms potwierdzający przelew do Idei. Trochę dziwne, że dopiero od jutra zacznie działać promocja. Akurat 12 tys to niezbyt dużo ale gdyby tak 200K to już trochę byłoby szkoda

   BiancaM
  • A jak to jest ? (bo ja jeszcze nie dostałam nigdy oferty na KO – zawsze na lokatę). KO masz na określoną kwotę max i to jest właśnie tyle ile przelewasz ? czyli w Twoim wypadku 12k zł ? Czy limit na promocyjnym KO może być przez bank zdefiniowany dla innej/wyższej kwoty (np. 200k zł)? Piszą gdzieś o tym przed zaakceptowaniem warunków (czyli przed kliknięciem czy wybieram lokatę, czy KO, czy rezygnuję) ?

   Be@
  • Ja otrzymałam ofertę 1,4% na KO na 2 miesiące z limitem 400 tys. Rozumiem to tak, że mogę oczywiście dopłacić do tego konta środki, jak tylko będę miała wolne. Co do warunków to były na dole każdej propozycji ale ja ich nie czytałam bo te w ofertach były już dla mnie dość jasne.

   BiancaM
  • Jak nie będzie na EKO żadnej trwajacej edycji to wtedy wskakuje propozycja KO i lokat na 2 i 3 miesiące . Przynajmniej u mnie tak było a jak u innych to pewnie jeszcze Ci licznie zgromadzeni tu fachowcy napiszą . xyz

   prawdziwy-xyz
  • no właśnie promocja Podwyższamy oprocentowanie na KO jest najlepsza z tych kilku propozycji, które wyskakują, ale jest ten jeden dzień straty niestety, który przy dużych kwotach bardziej zaboli… Standardowa promocja EKO aktywuje się od momentu wpływu, a ta dopiero od następnego dnia…

   abc
  • KO najlepsze, w dniu aktywacji oprocentowanie konta jest standardowe 0,15% (lepszy rydz….) a potem te 2 m-ce i tak liczą się od dnia następnego od dnia aktywacji (regulamin), więc tak czy siak ten 1 dzień będzie. Plus że można później dokładać do 400 tys., na lokacie się tego nie da.

   Ja123
 • Mam kartę do zarejestrowania w BCH, ale zastanawiam się czy w ogóle warto.
  Proszę poradźcie co można wybrać ciekawego za 2000 Punktów?

  Bogusia Odpowiedz
  • Moim zdaniem 2000 pkt to mało, ale to jeszcze zależy od tego jakie masz możliwości z wyrobieniem kolejnych kart. Jak zamierzasz rozstać się z bankiem, to brać. Ale jak nie… to ja bym poczekała na lepszą ofertę. No ale ja nie jestem Tobą – sama musisz zdecydować.

   2000 pkt. wymienisz na 30 dniowy dostęp do VOD, albo na 20zł do Google Play. Doładowanie telefonu na kartę za 10zł to 800pkt (więc da się ugrać 20zł). Najwięcej – w kuponach które są dostępne w Aliorze – można ugrać kuponem do Merlin.pl (1500pkt = 25zł do Merlin).

   Be@
  • Zależy z jakiego banku ta karta, Pekao SA np. chyba nie daje w promocji więcej niż 1000 pkt wtedy 2000 to gratka. Ale jak jakiś Alior a z zamykaniem karty się nie pali, to lepiej czekać.

   Ja skorzystałem z tych 2000 pkt na karcie T-Mobile bo za 3 m-ce i tak do odstrzału…:-)

   Ja123
  • Za 2000 pkt można jeszcze kupić 2 bilety do kina (kiedyś w końcu otworzą, a kod jest ważny zdaje się rok), kupony do restauracji np. North Fish (chociaż akurat teraz jest zamknięta do odwołania), kod do Skycash za 20 zł (1700 pkt jak się pokażą), dołożyć HBO za 200 pkt. Jednak dostępne nagrody zależą od banku. Jest jakaś apka Monitor nagród w Bezcennych Chwilach, gdzie można sobie sprawidzić co jest gdzie dostępne w danym czasie.

   Ja123
 • Jeśli ktoś miał kartę TMUB zarejestrowaną w BCH od Mastercard – to musi ponownie wyrazić zgody. W systemie BCH karty widnieją już z nowym logiem Aliora. I przy pierwszym logowaniu proszą o wyrażenie zgód, żeby móc naliczać punkty. I na szczęście nie kasują starych punktów.

  Be@ Odpowiedz
 • o, to może w końcu mi odblokują BCH w TMUB nie umieli, wielokrotnie dzwoniłem rok temu, niby zawsze miało działać od jutra, ale nie działało, więc się poddałem

  keram7m Odpowiedz
  • niestety nic się nie zmieniło: „skontaktuj się ze swoim bankiem”

   keram7m
  • To samo mam z kartą w Santanderze. Nie można zarejestrować, ten sam błąd. Ani bank, ani BCh nie wiedzą czemu tak jest.

   Łuki
 • A mi znowu obcięło procenty w moim celu w MBanku :(

  Marcinek Odpowiedz
  • A jakie błędy popełniłes ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • No właśnie nie wiem… mam ustawione 200 zł. przelewu na Moje Cele, które zostało potrącone ze zwykłego kąta. Coś jeszcze mam robić?

   Marcinek
  • to zależy od tego, czy ów kąt jest ostry czy rozwarty…

   Be@
  • Ok. pomyliłem się, każdemu się zdarza ;)
   mam ustawione 200 zł. przelewu na Moje Cele, które zostało potrącone ze zwykłego kOnta, lepiej już?
   A czy taki wyjadacz jak TY, może zatem odnieść się do meritum, tzn. czy są jeszcze jakieś warunki do spełnienia do otrzymywania oprocentowania promocyjnego na Moim Celu w MBanku?

   Marcinek
  • Saldo na dzień badania jest prawidłowe? Czyli 0 zł?

   Ja123
  • no, ale warunków było więcej, nie ?
   sprawdź czy spełniłeś pozostałe

   Be@
  • W opisie promocji na tym blogu nie znalazłem…
   Mam ustawione zlecenie stałe na przelew 200 zł z RORu na Moje Cele, nie wypłacam stamtąd żadnej złotówki, a za wrzesień i listopad naliczyło mi jakieś marne odsetki :(

   Marcinek
  • „Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że —– posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2020.”

   Ten warunek spełniłeś ?

   Ja123
  • 31.08 miałem mieć 0 zł.? Miałem więcej, bo jeszcze na poprzednim Moim Celu, z którego środki przelałem via ROR 1 września.
   To musi być coś bardziej aktualnego, bo w październiku miałem dobrze naliczone odsetki …

   Marcinek
  • Saldo poniżej 1000 zł, nie 0 (trochę przesadziłem). Więc jak nie to, to trudno mi powiedzieć, zawwsze zostaje reklamacja

   Ja123
  • dla mnie dobrze naliczyli, nawet kilkanaście groszy więcej niż mi arkusz kalk wyliczył

   adaś
 • przeczytajcie wiadomość w serwisie transakcyjnym Millenium: „System bankowy będzie działać na bieżąco również w godzinach nocnych (…)”;

  mille w nocy już podobno spać nie będzie

  adaś Odpowiedz
 • Ciekawe czy po 22 grudnia IB czymś nas zaskoczy. Kończą się wtedy lokaty na 2,9% i przewiduję odpływ kasy do Getinu

  dariusz2 Odpowiedz
 • MIL za wycofanie wypowiedzenia oferuje 5% z Blika max 30zł i 2% z karty max. 30zł przez pół roku, co daje razem 360zł.

  Łuki Odpowiedz
  • Czy chodzi o wypowiedzenie ROR czy KK? Mi za rezygnację z KK nic nie zaproponowali, widocznie nie rokowałem (nie używałem wcześniej aktywnie karty, na pytanie o powód rezygnacji odpowiedziałem, że jej nie potrzebuję)

   sceptyk
  • ROR, KO Profit i karta debetowa.

   Łuki
  • Ja zamykałam konto 30.11. i nic mi nie zaproponowali.

   MZM
 • Albo coś się zmieniło albo jest błąd. U mnie w Idei nowe srodki plus to 1,2 na miesiąc i 1,6 na 3 miesiace.

  Barti Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy