Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – listopad 2020

Przed nami listopad, czyli kolejny miesiąc ery ultra-niskich stóp procentowych. Sprawdźmy, z jakiej lokaty lub konta oszczędnościowego warto skorzystać, aby najlepiej zabezpieczyć swoje oszczędności.

3% na koncie oszczędnościowym Credit Agricole

3% do 20 000 zł przez 3 miesiące + 200 zł na start

Liderem obecnego zestawienia jest Credit Agricole, który ciągle proponuje aż 3% na swoim koncie oszczędnościowym. A jeśli dorzucimy do tego 200 zł premii na start, to robi nam się całkiem niezły pakiet. Jakie są haczyki?

Jak łatwo się domyślić – oferta jest mocno ograniczona, bo dotyczy jedynie osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

2% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma również mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 160 zł za założenie konta oraz 2% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, a nie zabierać. Kwota maksymalna to 10 000 zł.

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2020.

2% do 10 000 zł przez rok + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym płaci również Getin Bank. Różnica jest jednak taka, że 2% zgarną nowi klienci (zakładający również konto osobiste) ale przez okres 12 miesięcy. Kwota maksymalna również wynosi 10 000 zł. Bank wymaga jednak od nas dodatkowych działań: oprocentowanie będzie naliczone pod warunkiem, że zapewnimy comiesięczne wpływy 1500 zł. Dodam również, że zakładając konto osobiste możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł na start w ramach programu poleceń.

1,5% do 20 000 zł przez 4 miesiące + aż 350 zł na start

Nieco mniej, bo 1,5% dostępne jest w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z Lokaty Mobilnej. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 4 miesięcy. Do założenia lokaty potrzebne jest konto osobiste, za którego założenie zgarniemy obecnie aż 350 zł premii – a to bardzo mocno zwiększy zyskowność tej inwestycji :)

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,6% na depozytach 9- i 12-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,8% (lokata 2-letnia) czy 1,7% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1,8% na Lokacie na nowe środki Plus w Idea Banku

Podobne oprocentowanie zgarniemy również w polskim banku – ale na znacznie krótszy okres. Idea Bank oferuje bowiem 1,8% (na 1 miesiąc) lub 1,6% (na 3 miesiące) na Lokacie na nowe środki Plus – bez limitów ilościowych. Wystarczy jedynie przynieść do banku nowe środki (nadwyżkę nad saldo z dnia 20.10.2020) i posiadać (darmowe) konto osobiste.

Jeśli jesteśmy nowym klientem banku to pamiętajmy, aby pierwsze skorzystać z oferty promocyjnej Lokaty Happy, która oferuje 1,8% do 20 000 zł. Ta dostępna jest bowiem tylko dla nowych klientów!

1,5% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,5% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 50 000 zł, o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

1,2% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

Oprócz 2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Banku (o czym pisałem na początku wpisu) bank ten oferuje promocje dla nowych środków – dokładnie na tym samym rachunku. Zarobimy tam 1,2% w skali roku do 200 000 zł pod warunkiem, że przyniesiemy do banku nadwyżkę nad saldo konta oszczędnościowego z dnia 20.10.2020. Później (do 400 000 zł) zarabiamy 1%.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

A co oferują inen banki? Oprócz Getina podobną ofertę ma również Alior Banku (1% do 100 000 zł) oraz Bank Millennium (1% do 25 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy na Koncie Idealnie Oszczędzającym w IB można bezpłatnie wielokrotnie wypłacać środki?

  Beata2 Odpowiedz
 • Ale to konto oszczędniościwe w IB to ściema niestety, poczytajcie na stronie IB. 1,2% na nowe środki przez 60 dni i to liczone już od 19.11 bez względu na to kiedy się wpłaci kasę

  Ja123 Odpowiedz
 • W Banku ING jest „reklama”, że firma People Can Fly S.A. wchodzi na Giełdę. I że są zapisy na akcje. Sprawdziłam – to firma z branży gier, wartość nominalna akcji to 0,02zł (??) ale… „cena akcji, po której przyjmowane będą zapisy od Inwestorów Indywidualnych, wynosi 46,00 zł za akcję (Cena Maksymalna).”
  Nie wiem jaka jest prowizja (banku ING) w przypadku, jakby ktoś chciał kupić i po wejściu na giełdę, od razu sprzedać.. – ale może to lepiej opłacalne niż lokaty ?

  Be@ Odpowiedz
  • Nie.

   To nie jest zastępnik lokaty.

   Ja nawet mogę się zgodzić, że jeśli ktoś ma wszystkie oszczędności długoterminowe (na 5, 10 czy 15 lat) na depozytach bankowych, to można mu zasugerować, by nie dawał wsystkiego na 3-letnią lokatę Facto (jeszcze niedawno 3%), ale część wrzucił też do szerokiego ETF akcyjnego.

   Lecz Ty piszesz o czymś zupełnie innym, o spekulacji. O tym, by kupić tanio i szybko sprzedać drogo. Ja sam tak czasem robię, obecnie rzadko, choć bywa, że nie mogę się powstrzymać, więc nie mogę tego jednoznacznie wyśmiewać czy odradzać. Ale to coś zupełnie z lokatami nieporównywalnego.

   A o spółce pierwsze słyszę.

   Don Quijote de la Mancha
  • Skądinąd dziwne, że Ci się taka reklama pokazała. I to w „grzecznym” ING? (To np. Idea była znana z wciskania dziwnych ryzykownych rzeczy.)
   Wypełniałaś ankietę adekwaności? Może dla „regularnego inwestowania” w TFI?

   Don Quijote de la Mancha
  • Właśnie dziś zamknęłam „regularne inwestowanie”. A żeby to zrobić, szukałam pomocy i tak niechcący weszłam na stronę: https://www.ing.pl/aktualnosci i tam widnieje taka informacja. Nie jest to klasyczna reklama.
   Często słyszy się, że spółka wchodzi na giełdę i jej akcje od razu idą do góry (w stosunku do tego co było w zapisach), ale masz rację… nie każda spółka..
   P.S. A „regularne inwestowanie” da się zamknąć on-line (bo ktoś sugerował, że trzeba iść do oddziału).

   Be@
  • IPO jak każde inne, na giełdzie jak to na giełdzie można zyskać lub stracić. Trzeba oczywiście mieć rachunek maklerski oraz rozważyć, czy warto w to wejść…

   abc
  • IKE nie zamkniesz on-line.

   Bogdan
 • Zawrotna z Idei do Getinu przed chwilą 10 k dała tylko 1,2%…
  Nie skorzystałem, bo czytałem wyżej, że Getin daje 1,4%. Może ktoś potwierdzić?

  Marcinek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy