Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – luty 2021

Przed nami kolejny miesiąc, a to na blogu oznacza tradycyjne zestawienie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności w świecie niskich stóp procentowych i w ciągłej żałobie po Idea Banku.

2% do 10 000 zł przez rok + 150 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w odświeżonej ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to przez rok!

Dodatkowo zakładając konto w programie poleceń oraz rejestrując kartę w programie Bezcenne Chwile zyskamy 50 zł w gotówce oraz 100 zł w bonach.

2% do 20 000 zł przez 3 miesiące

2% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 150 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.12.2020.

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu, standardowo, z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. Oba banki oferują oprocentowanie około 1-1,2% w skali roku, zależnie od wariantu.

1,1% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,1% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 10 000 zł, o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

0,9% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

Oprócz 2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Banku (o czym pisałem na początku wpisu) bank ten oferuje promocje dla nowych środków – dokładnie na tym samym rachunku. Zarobimy tam 0,9% w skali roku do 200 000 zł (i 0,6% dla kolejnych 200 000 zł) ale pod warunkiem, że przyniesiemy do banku nadwyżkę nad saldo konta oszczędnościowego z dnia 26.01.2021.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

A co oferują inne banki? Oprócz Getina podobną ofertę ma również Alior Banku (1% do 100 000 zł) oraz Bank Millennium (0,5% do 50 000 zł). Zwłaszcza ta pierwsza oferta wygląda jeszcze dość ciekawie, przy czym konieczny jest comiesięczny wpływ 2000 zł na konto osobiste.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ten ranking jakby stracił sens.

  Kajko Odpowiedz
 • IB już chyba nie oferuje żadnych lokat do założenia bo nic nie ma do wybrania, choć to i tak bez różnicy

  adaś Odpowiedz
 • nestbank jest już zarżnięty. Lokata na 1,1% nie jak w zestawieniu na 1,5% i kwota max to 10 tys a nie jak w zestawieniu 50 tys. Załamka z tym co oferują banki.

  jaro Odpowiedz
  • edit: nie lokata a konto oszcz.

   jaro
  • Dla kont otwartych od 02.02.2021. Kto zdążył wcześniej, ma jeszcze 1,5%. Od dziś obowiązuje nowa tabela oprocentowania w Nest Banku.

   Ja mam jeszcze 1,5% do końca marca. Btw, co za czasy, żeby człowiek cieszył się z oprocentowania dwa-trzy razy niższego od inflacji… :(

   g.romek
  • @g.romek
   Niedługo może być radość kiedy konto oszczędnościowe(lub lokata) będzie oprocentowane na 0%, bo większość będzie oprocentowana ujemnie. Który bank będzie pierwszy? Pekao?

   Tomko
 • Jaki jest okres karencji w Getni bank aby otworzyc konto oszczednosciowe na promocyjnych warunkach?

  agnese2a Odpowiedz
 • Wczoraj rano, ok. godz. 7.00 oraz ok 11-12.00 na KO w Neście było jak wół 1,5%. Aktywowałam konto przelewając symbolicznie 1 zł a wieczorem dobiłam do 50 000. Nie mam screenów/ kto by pomyślał że zmienią reguły w trakcie gry/. Piszę reklamacje.

  Beata2 Odpowiedz
  • najlepsze jest to, że odpowiedź możesz uzyskać po 30 dniach i dopiero wtedy dowiesz się na jaki % leżały miesiąc środki. Jak otrzymasz info proszę podziel się na forum co odpisał bank.

   jaro
  • Nowa tabela oprocentowania jest od 2.02 (dlatego w moim wpisie pierwotnie też było oprocentowanie 1,5%). Jeśli otworzyłaś konto 1.02 to masz 1,5%, o czym zresztą mówi tabela: https://nestbank.pl/wspolne/dokumenty-aktualne/tabele/tabela-oprocentowania-oferta-rachunkow-i-lokat

   Także spokojnie :)

   Michał
  • Ale swoją drogą nie spodziewałem się po nich aż tak drastycznych zmian… Przecież już miesiąc temu jednym zmienionym przypisem w TO wycięli prawie wszystkich, którzy chcieli zamknąć i otworzyć na nowo NO. A teraz do 10k i na taki %… No cóż, nie chcą wcale kasy jak widać, nawet od prawdziwie nowych klientów.

   pws
  • a nie jest tak (kiedys czytalem) ze jak na koncie bedzie powyzej 50 tys to calość jest na standardowym oprocentowaniu? (a nie tym promocyjnym) i ztego względu lepiej nie mieć tam 50 tys bo po pierwszym dopisaniu odsetek wpada się w niższe oprocentowanie.
   Dobrze kojarze?

   mac66
  • Do niedawna było tak, że przekroczenie 50tyś skutkowało obniżką % całej kwoty, w nowej wersji obniżają % po przekroczeniu 10tyś:)
   Swego czasu zastanawiałam się jakie odsetki są brane są pod uwagę: brutto czy netto? i doszłam do wniosku, że brutto, bo tak to się pokazuje w historii, najpierw pełna kwota odsetek a potem odjęcie podatku.
   W Aliorze np. w historii widać tylko kwotę netto (bez podatku) więc podejrzewam, że sposób prezentacji w Neście (brutto) jest celowo podstępny:) Osobiście tego nie testowałam a po modyfikacji tabeli % już nie będę miała okazji, podobnie jak cała rzesza wykluczonych klientów.
   Pojechali po bandzie, jakby wyrzucenie za burtę wszystkich starych klientów to było mało, musieli jeszcze nowym dokopać limitem 10tyś i obniżką %

   Ew@
 • Smutek i nostalgia.

  qq Odpowiedz
 • Nest Bank widzę nieuczciwie pogrywa- powinien zapowiedzieć zmianę warunków promocji chociaż kilka dni wcześniej. Mam nauczkę by u tych cwaniaków już nigdy nic nie lokować.

  Dobcio Odpowiedz
  • Widac dogadali sie z IB czyli PEKAO i nie chca naszych pieniedzy z lokat, ktore zakoncza sie po 2.02.

   keton
 • Toyota bank oferuje lokaty plus od 2 tyś zł (a nie jak w rankingu lokat od 5 tyś zł)

  zenek64 Odpowiedz
 • Jest promocja na KK Pajacyk w Santanderze. Może kogoś zainteresuje – zawsze to coś:) Ja już czekam na plastyk. I jeszcze jedno; na BCh rzucili empik:)))

  BiancaM Odpowiedz
 • Właśnie próbowałem zlecić z Getina przelew na większą kwotę do Millenium i Aliora- w obu przypadkach propozycja lokaty 0,4% lub KO na 3m 0,4%. Czy przelew do jakiegoś innego banku może podwyższyć propozycję czy tyle teraz każdemu proponują?

  Dobcio Odpowiedz
  • Do Aliora ale raptem o 0,1%. Lokata na 3 m-ce lub konto na 6-mcy do 400000 lub na 3 m-ce do 200000

   Andy59
  • U mnie proponowali krótkie lokaty na 0,6% więc też lipa

   Romek
  • Ja przelewałem 1.02. z Getin do PKOBP i propozycja była 0,7 na 3 miesiące KO lub lokata

   Marcinex72
 • Błąd co do mBanku żeby skorzystać nie można było mieć ani 1000+ na lokacie ani na rachunku oszczędnościowym ani NA CELU
  Pilnujcie co piszecie

  Sfgh Odpowiedz
  • Ale przecież konto celowe to nic innego, jak rachunek oszczędnościowy…

   Michał
 • A co polecacie dla kwot > 50 000 zł, na chwilę obecną w gre wchodzi chyba tylko Lokata Facto 1%, czy coś jeszcze, i czy to pewna instytucja.

  Andy64 Odpowiedz
  • Ja zacząłem odkładać nadwyżki na obligacje. Oczywiście to opcja dobra tylko jeśli chcesz zamrozić na dłuższy okres. Najlepiej te indeksowane inflacją.

   Paweł
  • powodzenia w odzyskiwaniu pieniędzy od włoskiej zorganizowanej instytucji działającej w Polsce jedynie na podstawie unijnego paszportu. Pieniądze nie są nawet chronione Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Za 1% rocznie ryzykować całym kapitałem? najpierw edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja finansowa.

   Warszawski Bankier
  • Pieniądze są chronione przez włoski odpowiednik BFG. Ale faktycznie, jakoś mi się nie uśmiecha jeżdżenie do Włoch „w razie czego”.

   Sosna
  • Ladny ferment siejecie. Korzystam z lokat facto czy inbank bez problemu. Jedyny mankament to ze w przypadku zerwania przed czasem w facto jest dlugi czas oczekiwania na zwrot

   Barti
  • 1% dla 50k to jakas smieszna kwota wychodzi :) Raptem 400zl. To juz wole trzymac kase w skarpecie, a te 400zl to pewnie wypracuje spekulacjami na walucie czy krypto obracajac 2-3k zl.

   keton
 • z getin do santander 0,8 lok 2 ,albo eko na 1,2 ale do konca lutego.

  xxxx Odpowiedz
 • @Barti
  Żaden ferment tylko rozsądek. Zresztą czyja kasa tego zysk/strata. I niech każdy robi jak chce. I odpowiada za to co robi. Ja osobiście w żadne Facto czy Inbank nie wchodzę. Niby Unia, gwarancje BFG a Czarneckiemu bank ukradli.

  Beata2 Odpowiedz
 • To dla kwot > 100 000 zł, co proponujecie lub co polecacie.
  Jesli chodzi o lokaty to wyboru za duzego nie ma, Getin Bank na nowe środki na 0,8% na 2 miesiące. Lokaty z Toyoty mają długie terminy 6/9/12 Miesiecy. Czy coś jeszcze ?

  Andy64 Odpowiedz
  • @Andy Wszystko zależy od Ciebie i twojej akceptacji ryzyka i tego co chcesz dalej robić, jak długo inwestować. Jak się znasz to giełda, akcje ETFy. Jak nie to obligacje indeksowane inflacją a najlepiej to chyba wydać np. poprawić warunki mieszkaniowe. Niestety to nie jest to dobry czas dla ciułaczy. Co nam po 1% lokatach i kontach oszcvzędnościowyh na drobne kwoty jak inflacja oficjalnie 3,5% a realnie sporo więcej. Niestety z roku na rok tracimy a przychody z lokaty jak się policzy nawet dla sporych kwot są mizerne. Smutne

   Barti
 • W Alior Bank jest XIII edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Do 9 lutego można sobie jeszcze „zarezerwować” 1% do 9 kwietnia. Należy pamiętać o warunkach marketingowych ale przede wszystkim zapewnić wpływ na dowolny ROR /jednorazowy/ kwoty 2000 zł/ wcześniej było 1500/. W ten sposób 100k. można na 1% potrzymać.

  Waldemar Odpowiedz
  • A jak jest ze zgodami marketingowymi ? Jeśli mam TMUB i korzystam ze zwrotu 5%, czyli mam włączone zgody m. – to już nie muszę nic robić ? bo to są te same zgody ?

   Be@
  • @Waldemar Dowolny ROR? Może być to Premium z dawnego TMiUB?

   gajowy
 • @Waldemar
  Jak dobrze pamiętam to z Konta Mega Oszczędnościowego można wielokrotnie bez opłat przelewać na swój ROR w banku. Także jako „skarbonka” KMO dobrze sie sprawdzi.

  Beata2 Odpowiedz
  • Dobry wieczór.
   Nie jestem pewny na 100 % ale z Konta Mega Oszczednościowego Aliora raczej tylko jedna wypłata w miesiącu bezpłatna.

   miron
  • Nie znalazłem nowszej toip od tej z września 2020 r. (dla wcześniejszych umów, w tym TMUB, obowiązująca od listopada), w której „DOWOLNA DRUGA I KOLEJNA TRANSAKCJA W MIESIĄCU KALENDARZOWYM” zdefiniowana jako „Polecenie przelewu wewnętrznego [Przelew w ramach Banku] w PLN i walutach obcych na własny ROR:” „- za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej” pod „KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE W PLN” jest „5 zł”, a pod „KONTO MEGA OSZCZĘDNOŚCIOWE” „0 zł”.

   Don Quijote de la Mancha
 • @gajowy
  Tak
  @Be
  Tak. Obecnie dawny TMUB to Alior więc zgody wystarczą.
  @miron
  @Beata2
  W ub. roku wielokrotnie wypłacałem i nie było opłat. Główną kasę trzymam w Idei, bieżącą w Getinie, ale 13 edycję KMO aktywowałem bo w niedzielę/ 31 stycznia/ miałem płatności na ponad 32k i szkoda mi było, aby kasa leżała na nieoprocentowanym rachunku w Santanderze. W Aliorze mam KJO z aktywowaną korzyścią przelewy natychmiastowe to zarobiłem troszeczkę na odsetkach i spokojnie popłaciłem.
  Zaraz sprawdzę i napiszę jak jest.

  Waldemar Odpowiedz
 • Sprawdziłem. Jest tak jak napisałem, czyli wszystkie przelewy z KMO na własny ROR/ także z TMUB/ są bezpłatne.

  Waldemar Odpowiedz
 • 13 edycja już tylko do wtorku więc pewnie jutro lub w pon opublikują nową tabelę na portalu dokumentów :) no to zakłady do ilu spadnie procent? :) jedno jest pewne nowa stawka wyznaczy kolejną niższą getina

  Dzikus Odpowiedz
 • Mój typ: 0,8% na KMO i na KO/ jako korzyść do KJO/.

  Waldemar Odpowiedz
  • KO jako korzyść póki co 1% do końca marca, więc mogą zmienić pod koniec marca z datą od 1.04.

   Dzikus
  • Jeszcze nawet rok nie minął od pierwszych cięć %, a teraz nawet 1% będzie marzeniem…

   pws
 • @Dzikus
  Tak, masz rację. Nie korzystam obecnie z KO jako korzyści i przeoczyłem.

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy to konto Mega to ma w systemie w swojej nazwie „Mega”? Bo mam w aliorze 3 konta oszczędnościowe: 1)oszczędnościowe ; 2) Mocno oszczędnościowe; 3) oszczędnościowe (z tmobile). I nie wiem czy któreś z nich to jest to konto MEGA, czy muszę je dopiero założyć?

  Zet Odpowiedz
  • Trzeba założyć. W aliorze można mieć 12 kont oszczędnościowych plus dwa z tmub

   aaaa
  • Sam sobie odpowiem. Żadne z tych trzech nie było MEGA, właśnie założyłem MEGA, kilka kliknięć. Z ciekawostek, mogę wnioskować o „konto oszczędnościowe w PLN”. Co to za konto? Bo już mam cztery: Mocno oszczędnościowe, Mega oszczędnościowe, oszczędnościowe, oszczędnościowe (z tmobile).

   Zet
  • @aaaa Dzięki za odpowiedź. A które z nich to konto na którym jedną z korzyści się podnosi oprocentowanie ?

   Zet
  • To konto oszczędnościowe (bez dodatków w nazwie – z Aliora)

   Lidia
 • Jak sie juz ma to Konto Mega Oszczędnościowe to trzeba je zamknac i otworzyc na nowo (jak w Nest), czy wystarczy tylko spelnic warunki (zgody+2000)?

  keton Odpowiedz
 • W Santanderze tez jest jakis rachunek oszczednosciowy 1% do 30k. W pelni mozna z niego korzystac bez oplat.
  https://www.santanderconsumer.pl/konto-oszczednosciowe/rachunek-oszczednosciowy,1.html

  keton Odpowiedz
  • To jest w SantanderConsumer a nie w Santander i ten rachunek ostatnio admin opisał.

   Bolo
 • Czy ktoś trzyma jeszcze kasę w Santander na lokatach z DB 500+ ? Ja jestem w 4 roku, i zastanawiałem się nad wyjściem po 5 roku, ale jak nic się nie zmieni, to Premia (wariant z dwójką dzieci) sprawia, że w kontekście innych lokat i KO trzymanie tej kasy jest bardziej „opłacalne” nawet i w 6 czy 7 roku, pomimo oprocentowania zerowego tychże lokat.

  Maciej Odpowiedz
 • Czy są jakieś przecieki jaka będzie nowa promocja w Aliorze od 10 lutego? Utrzymają 1%?

  denek Odpowiedz
  • Getin minus 0,30 :/

   Dzikus
  • dzieki za info :) właśnie odpaliłem „rewelacyjne” 1% do 120k (kmo + korzysc kjo)

   wacek
  • @dzikus czyli Getin 0,6% od 15 go lutego ?

   Barti
  • Dzis lokata na nowe środki w Getin 0,7% na 3 m-ce, 0,8% na 2 m-ce

   Bonifacy
  • @barti, nie, alior = getin -0,30%
   A co zrobi getin po 15 lutego? Wydaje się, że mogą teraz obniżyć do 0,70%. Wrzucają krótkie terminy pewnie w razie gdyby ludzie masowo uciekali

   Dzikus
 • Dobry wieczór.

  Alior :
  Konto oszczędnościowe:
  w ramach korzyści Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, konto oszczędnościowe będzie oprocentowane (do 20 000 zł, w terminie do 31.03.2021 r.)

  Konto mega oszczędnościowe 13 edycja :
  1 % dla nowych środków, jeśli na Pana konto bieżące (tzw. ROR) wpłynie jednorazowo min. 2 000 zł miesięcznie z innego banku lub z konta firmowego w naszym banku i wyrazi Pan zgodę na to, żebyśmy przetwarzali Pana dane w celach marketingowych,
  0,01 % dla pozostałych środków i po wygaśnięciu promocji.

  Ile trwa promocja
  Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków obowiązuje przez 2 miesiące do 100 000 złotych.

  miron Odpowiedz
 • Dodam ,że to na dzień 08/02/21. A co będzie 10/02/21 tego nie wiem.

  miron Odpowiedz
  • Pytanie dotyczyło przecieków dot. % od 10.02…też jest zainteresowany.
   Rozumiem, że 2K może wpłynąć na konto przeniesione z TMUB, bo KJO na razie nie mam…

   abc
 • Dzień dobry.
  W Alior Konto mega oszczędnościowe może działać jak skarbonka, przelewamy kiedy chcemy i wiele razy bez opłaty na swoje konto ROR .
  Informacja od banku:
  przelewy z Konta Mega Oszczędnościowego na Pana własny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w naszym banku, nie pobierzemy opłaty za takie przelewy niezależnie od ich liczby.

  miron Odpowiedz
  • Ciekawe, bo z cennika to nie wynika:
   „każdy kolejny przelew krajowy za pośrednictwem bankowości internetowej 8 zł”

   keton
  • Ale o co chodzi? Przecież przelewy między własnymi rachunkami (Konto Mega Oszczędnościowe i ROR) zawsze były bezpłatne, jeśli ktoś nie ma ROR i robi z KO Mega przelewy na zewnątrz wtedy tylko pierwszy jest darmowy

   Ew@
  • Faktycznie, macie racje.

   keton
 • Po jakim czasie aktywuje się promocja na KO w Aliorze? Kilka godzin temu przelałem nowe środki by aktywować promocję a tutaj nic się nie dzieje. Warunki spełniłem – przelew 2k na konto, nowe środki itp

  dariusz2 Odpowiedz
  • Jak w każdym banku saldo rachunku badane jest na koniec dnia i jeśli dziś wpłaciłeś nowe środki to promocję będziesz miał od dziś, ale info ( w szczegółach konta) będzie jutro.

   Bolo
  • Ja zakładałem 1 lutego to kolejnego dnia dostałem SMS oraz pojawiły mi się szczegóły promocji w aplikacji.

   Arek88
  • Jak dziś założe i wpłacę niewielką kwotę jako nowe środki a dopiero 21 lutego dopłacę resztę (koniec lokaty) wszystko będzie na to 1% oprocentowane,tak?

   bolek
  • @bolek tak.

   Bolo
  • A mi nie odpalili promocji. Wpłaciłem wczoraj (ostatni dzień promocji) o 23:30 przelewem ekspresowym, nadwyżkę nad salo początkowe, zasiliłem MEGA. Zgody mam, bo w Tmobile premie wpadają. A promka się nie uruchomiła. Reklamacje puściłem, zobaczymy. Ktoś tak miał?

   Zet
  • @Zet, pytanie czy przelew został jedynie udostępniony czy zaksięgowany?

   Lokata
  • @Lokata A cóż to za twór „przelew udostępniony”?

   Zet
  • Księgują do 23.00

   Andy59
  • @Zet, to oznacza, że bank przyjął środki, udostępnił je na rachunku, tak że możesz nimi swobodnie dysponować, ale zaksięguje je dopiero następnego dnia roboczego. W szczegółach przelewu zobaczysz np.:
   data realizacji: 2021-02-09
   data księgowania 2021-02-10

   Regulamin promocji KMO mówi wyraźnie o zaksięgowaniu środków.

   Lokata
  • Dzięki za wyjaśnienie. Człowiek się całe życie uczy i głupi umiera.
   Na szczęście niewiele straciłem. Do 21 lutego jestem na 2,2% w idea, potem do 12 marca 1,2% w getinie. Uciekło mi jakieś 27 dni w aliorze na 1%.

   Zet
 • Ktoś wie ile od jutra % na Mega Koncie Oszczędnościowym w Aliorze?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czyli pieniążki do materaca 🤣

  Andrus Odpowiedz
 • Alior daje ofertę utrzymaniową przy zamykaniu konta, kupili mnie za 200zł :)

  Daw Odpowiedz
  • W jakiej formie ten bonus? Gotówka na konto czy % zwrotu przy płatności kartą?

   Ego
  • 200zł to ładnie, jak zamykałem pół roku temu to nie zaproponowali nic :(

   Dobcio
  • gotówka

   Daw
  • A konto zamykane telefonicznie czy przez wiadomość w serwisie transakcyjnym?

   pytanie
  • Podaj wiecej szczegolow. Jak zamykales – tel. czy jest opcja on-line?

   keton
  • Przez telefon, po kilkunastu minutach zadzwonił konsultant. Pomarudziłem, że ścieli %, do tego 300 kartą trzeba wydać

   Daw
  • @Daw, dostałeś jakiś regulamin tej promocji? Możesz podesłać albo gdzieś wrzucić? Miałeś tylko KJO+oszczędościowe czy jeszcze jakieś dodatkowe produkty (inne rory czy kk)?

   pws
  • Miałem ror+karta i mega oszczędnościowe
   Czekam na maila z regulaminem, jak pojawi się to wrzucę

   Daw
  • no i jak, któs jeszcze próbował wypowiedzieć konto w celu przetestowania dostępnych ofert?

   pytanie
  • @Daw, i jak tam, dostałeś od nich już ten regulamin? Jeśli tak, to podeślij na pws [małpa] onet [.] pl

   pws
 • Dzień Dobry, co polecacie dla kwot powyżej 100 000zł. Wyboru nie ma, ale Facto 1% czy Getin 0,8%, czy coś innego? Z góry dziękuje za odpowiedź.

  Andy64 Odpowiedz
  • Wkładacie póki można bo dostałem taką dziwną wiadomość ” Uprzejmie informujemy o zakresie zmian planowanych od 6 kwietnia 2021 r. Wartość zmiennego oprocentowania rachunków depozytowych będzie wynosić w skali roku 0%, a nie tak jak dotychczas 1%.

   bolek
  • Tu chodzi o oprocentowanie rachunku depozytowego w facto. On ma teraz oprocentowanie 1%, i do początku kwietnia takie będzie mieć. Nie chodzi o lokaty.

   Paweł
  • Ale lokaty chyba tez obetna, cos tam mi mignelo w emailach.

   keton
  • Póki co obcięli do 1% na 3m. Odnośnie dalszych obniżek lokat póki co żadnego maila nie dostałem.

   Paweł
 • Są jakieś przecieki co z oprocentowaniem KO w getinie po weekendzie ?

  Barti Odpowiedz
  • Można spodziewać się obniżki tylko nie wiadomo jakiej.
   Alior dał 0,6% więc Getin zaproponuje jak zwykle więcej, a może nawet utrzyma obecna stawkę ale zmniejszą kwotę maksymalną do 100k a powyżej już np. tylko 0,5%. Te banki bawią się w gotowanie żaby, gdyby od razu ścieli %%% do zakładanego poziomu to ludzie zabraliby zabawki i mieliby problem.

   numerek
  • Ktoś, coś w tym temacie?

   Marcinek
  • Spekulacyjnie postawię na 0,7 zgłoś się lub maks 0,8 ale przy bardzo krótkim terminie promocji, żeby za chwilę znowu ściąć. Chociaż dając też 0,6 zachęca pozostałych do kolejnych obniżek. przecież nie od dziś wiadomo, że pozostałe banki nie chcą wszystkich środków z getina, te zazwyczaj są na chwile i zaraz uciekają wiec zazwyczaj celują nieco ponizej

   Dzikus
 • Getin przy spadku do 0,7% zostawił badanie saldo na 26.02.2021 – czyli tak jak przy poprzednim sprawdzaniu !!!

  Andy59 Odpowiedz
  • Chyba 26.01.2021.

   Jarosław
  • Obniżka oprocentowania była niemal pewna, ale z badaniem salda to rzeczywiście polecieli po bandzie, 3tygodnie. Najwyraźniej są już zalani kasą z innych banków i nie będą walczyć o nową.

   numerek
  • myślę, że ktoś, kto zmieniał regulamin, zapomniał zmienić tej daty… i tak już poszło… to się zdarza…

   abc
  • następna edycja 0,4%, potem 0,2% i w końcu dobijemy do celu czyli 0,01% we wszystkich bankach

   pytanie
  • I tak to będzie wyglądać jeszcze ze 2 lata a może więcej :(

   bolek
  • Cel obniżek to stopa bazowa, w każdej kolejnej edycji alior-getin (może dołączy millenium) będą oferować mniej. Podwyżki stóp, jeśli nastąpią to najwcześniej początkiem 2023 – rządzący chcą jak najwięcej obskubać na wysokiej inflacji. Być może ten miesiąc to ostatni dzwonek na zakup obligacji SP z w miarę rozsądnym oprocentowaniem.

   numerek
  • Obligacje są na lata (nie na miesiące), więc to tylko dla tych, którzy faktycznie chcą zamrozić kapitał na kilka lat. Oczywiście możliwy jest wcześniejszy wykup, ale wówczas zeżre on uzyskany zysk.
   Przykładowo: obligacje 4-letnie – w pierwszym roku uzyskają 1,3%. Jeśli potraktujemy je jako lokatę i po roku wycofamy środki, to faktyczne oprocentowanie wyniesie 0,6%. Czyli niespecjalnie fajnie… A jak to wygląda kwotowo ? np. 100k zł po roku przyniesie zysk 1300zł (przed opodatkowaniem), jeśli je wykupimy (-0,70zł za każdą obligację), to zysk zmniejszy się do 600zł, a po opodatkowaniu do 486zł. A mówimy o zamrożeniu aż 100k zł w obligacje – czego raczej nikt z nas nie zrobi. Przy mniejszych kwotach zysk będzie proporcjonalnie mniejszy… warto robić aż takie machinacje dla kilku stówek ?

   Be@
 • COI/EDO = trzymanie co najmniej 2 lata, na krótsze okresy nie ma sensu. Przy ciągłych obniżkach na lokatach, nawet te krótkoterminowe na 0,5% nie są takim złym wyborem. Każdy robi jak chce, tylko informuję i nie mam zamiaru nikogo namawiać bo przy tym rządzie i sytuacji nigdy nic nie wiadomo.

  numerek Odpowiedz
  • No tak, nic nowego: Getin bliski przejęcia „za złotówkę”, inflacja rośnie, aktywa OFE zostaną rozkradzione…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ideę zgarnęli w przerwie noworocznej, kiedy teraz najbliższa na Getin? Wielkanoc?

   Don Quijote de la Mancha
  • majówka – pytanie czy Getin będzie walczył i rzuci jakieś lokaty czy KO na 1,5% jak idea na sam koniec aby dokapitalizować bank czy już wiedzą że to bez sensu i „grzecznie skapitulują”

   zenek64
 • W perspektywie najbliższego roku, może dwóch niepełnych lat, raczej nie zamkną. To dopiero pierwsze „zejście” poniżej progu i dostaną czas na naprawę. Zresztą pogorszenie wskaźnika nastąpiło na skutek prewencyjnego odpisu na kredyty frankowe a nie naskutek złego zarządzania bankiem. Bank od strony klienta jest jednym z najlepszych w Polsce. Problem w tym Czarnecki gra o ew. odszkodowanie czy też nie może znaleźć kasy na dofinansowanie.

  Waldemar Odpowiedz
 • Przy wypłacie środków z KO Getin proponuje lokatę 3 i 6 m-cy na 0,5%

  TYCH Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie Nest Skarbonka. Czy można zakładać je wielokrotnie po zamknięciu poprzedniej? I dalej posiadać promocyjnych oprocentowanie na 6-7 m-cy?

  MichałM Odpowiedz
  • Póki co tak, ale nie wiadomo, kiedy zmienią i ten zapis (z kontem oszczędnościowym już to nie przejdzie).

   Micha
  • Czy warto się bawić w Skarbonkę skoro tam jest limit 5k?

   Romek
  • Czy warto pilnowac szczegolow co miesiac dla kilkudziesieciu groszy roznicy :)

   keton
 • Czyli Alior z korzyścią teraz na 1% do 100000 przy wpłacie 2tys na konto?

  M Odpowiedz
 • Nest Bank od początku roku wszystko tnie, a jak nie tnie, to uszczelnia. Dzis lokaty kolejny raz w dół. Nawet już im nie zależy na pierwszym miejscu w rankingu. Lokata Witaj tylko 1,5%.

  Tną w tym roku zresztą nie tylko oprocentowanie, ale też zatrudnienie.

  g.romek Odpowiedz
 • Poprawnie pokazuje wam stan nowych środków na Mega KO? U mnie na dzień badania salda było 22tyś (20tyś na „korzyściowym” KO i 2tyś na ROR). Stan KO się nie zmienił (20tyś) ale na ROR został tylko 1tyś więc brakujący 1tyś powinien zmniejszyć saldo nowych środków na Mega KO a tak nie jest, wyświetla mi, że wszystkie środki na Mega KO są nowe, ciekawe ile faktycznie naliczą odsetek?:)

  Ew@ Odpowiedz
  • Jak zrobiłaś operację dzisiaj, to jutro powinno być dobrze, gdy system się zresetuje

   Ja123
  • Dokładnie, widzisz stan środków ostatniego wyliczania odsetek czyli wczoraj na koniec dnia, w tej chwili cały czas możesz wpłacać / wypłacać i na koniec dnia bank Ci naliczy odsetki od kwoty na koniec dnia, która następnie przeliczy i Ci zaprezentuje

   Dzikus
  • Ostatnie transakcje były robione kilka dni temu i są już rozliczone.
   Mam jeszcze lokatę, która została założona (miesiąc temu) ze środków Mega KO, może o to chodzi? Środki, które przelałam z Mega na lokatę wyrównały ubytek na ROR i teraz, pomimo że ubyło pieniędzy i na ROR i na Mega KO to wszystkie środki, które zostały na Mega KO nadal są liczone jako nowe?

   Ew@
  • Bo to pewnie to.

   Ja123
 • Skończyła się dzisiaj komuś lokata świąteczna w IB?

  Greggg Odpowiedz
 • Jutro się kończą dwumiesięczne z oprocentowaniem 2,2%. Ale będzie odpływ. Ciekawe czy Pekao SA podejmie jakieś kroki, aby zatrzymać odpływ? Mam zarezerwowane na 1,2% w GB do 9 kwietnia. Co dalej? Chyba drugie mieszkanie trzeba kupić, ale te ceny… Br….

  Waldemar Odpowiedz
  • Pekao podejmie? ono nic nie podejmie :) Co może zaproponować? Lepiej niech dadzą się szybko od siebie ewakuować :P

   bolek
  • „podejmie jakieś kroki” ? żubr posiada całą kupę środków emerytów na zerowym oprocentowaniu a dla garstki ma dać coś więcej? nierealne, poza tym pksa otrzymał dofinansowanie z związku z przejęciem IB

   adaś
  • liczyłeś na zawrotną? nic z tych rzeczy, jest tylko okienko z informacją o żubrowej lokacie powitalnej

   adaś
  • Pekao nie potrzebuje Twoich pieniędzy więc nie będzie o nie walczyć. Zadziwiające jest, że spora część oszczędzających jeszcze nie pogodziła się z tym, że oszczędzanie na depozytach straciło sens i przynosi tylko straty.

   Tomko
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy