Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – luty 2021

Przed nami kolejny miesiąc, a to na blogu oznacza tradycyjne zestawienie najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności w świecie niskich stóp procentowych i w ciągłej żałobie po Idea Banku.

2% do 10 000 zł przez rok + 150 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w odświeżonej ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to przez rok!

Dodatkowo zakładając konto w programie poleceń oraz rejestrując kartę w programie Bezcenne Chwile zyskamy 50 zł w gotówce oraz 100 zł w bonach.

2% do 20 000 zł przez 3 miesiące

2% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

1,8% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 150 zł za założenie konta oraz 1,8% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,8% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.12.2020.

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu, standardowo, z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. Oba banki oferują oprocentowanie około 1-1,2% w skali roku, zależnie od wariantu.

1,1% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,1% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 10 000 zł, o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

0,9% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

Oprócz 2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Banku (o czym pisałem na początku wpisu) bank ten oferuje promocje dla nowych środków – dokładnie na tym samym rachunku. Zarobimy tam 0,9% w skali roku do 200 000 zł (i 0,6% dla kolejnych 200 000 zł) ale pod warunkiem, że przyniesiemy do banku nadwyżkę nad saldo konta oszczędnościowego z dnia 26.01.2021.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

A co oferują inne banki? Oprócz Getina podobną ofertę ma również Alior Banku (1% do 100 000 zł) oraz Bank Millennium (0,5% do 50 000 zł). Zwłaszcza ta pierwsza oferta wygląda jeszcze dość ciekawie, przy czym konieczny jest comiesięczny wpływ 2000 zł na konto osobiste.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pekao utrudniało komuś przelew środków z Idei np dodatkową weryfikacją przelewów? Mnie się kończy lokata dziś w nocy i chciałbym by już jutro srodki dotarły do Getina ale boję się czy nie zablokują przelewu by chociaż jeden dzień przetrzymać:(

  Dobcio Odpowiedz
  • Dobcio u mnie nic nie zablokowali, sam się niepokoiłem ;)

   bolek
  • Wielkiego majątku nie stracisz nawet jak przetrzymają Twój przelew przez tydzień. Boisz się jednego dnia bez odsetek? Lepiej nie myśl o hiperinflacji, bo się wykończysz.

   Tomko
  • Tu bardziej chodzi o to że nie chcę aby ten bank trzymał moje pieniądze niż o śmieszne odsetki. A hiperinflacji się nie boję, dziwnym trafem to co kupuję jakoś nie drożeje :)

   Dobcio
  • Jeśli nie potrzebujesz pożywienia to faktycznie problem hiperinflacji Cię nie dotknie.

   Tomko
  • Ale ja kupuje głównie żywność:) wystarczy śledzić promocje i wiedzieć gdzie co kupować. Jak ktoś kupuje głównie w sklepach osiedlowych to faktycznie drożyznę może odczuwać.

   Dobcio
 • Odsetki wylicza Wam prawidłowo 2,2% 2,6%?

  rychu75 Odpowiedz
 • Wszystko odbylo sie bez problemow. Odsetki prawidlowe. Przy probie przelewu do Santandera pojawia sie zawrotna na 1, 2 lub 3% … ale w PEKAO i po kliknieciu (co za chamstwo) wylogowalo mnie z IB :)

  keton Odpowiedz
  • Taka zawrotna – standardowa oferta przejścia do Pekao, czyli dodatkowy tydzień czekania. A uruchomienie :) pamiętajcie tylko, że z Pekao już nie tak łatwo przelać środki od innych banków :) po pierwsze każdy przelew na 10 tysi jest dodtakowo autoryzowany i trzeba czekać na tel z banku, przelewy są za free ale SMSy do ich obsługi już nie (ratuje mobilna autoryzacja, w której mi tez przychodziły SMSytyle, ze do wpisania w aplikacji i były wtedy za free). I dzienny limit przelewów maks 10T w standardzie chyba nie da się zmienić zdalnie, wiec w moim przypadku super porno na KO do 30k skończyło się 3 dniami i przelewów i 3 dniami czekania na autoryzację przelewu aż raczą zadzwonić

   Dzikus
  • Ale przelewy z konta idealnego po zakończeniu lokat świątecznych chyba nie wiążą się z opłatą za smsy autoryzacyjne? Bo jednak Toip zostaje bez zmian. Opłaty za autoryzację dotyczą chyba tylko konta przekorzystnego?

   Paweł
  • Miałem to samo teraz, wystarczy strzałka – „cofnij” i z powrotem w IB :DD
   A lokaty to są te same co super/hiper oferty lokat dla nowych klientów PeKaO przejętych z IB.

   Bolo
 • Trochę z innej beczki, dzisiaj zakupiłem obligacje czteroletnie indeksowane inflacją. Z prospektu emisyjnego wynika, że po 1 roku dają 1,3% i stąd moje pytanie. Czy 22.02.2022. wypłacą mi 1,3% minus 19% podatku ???

  diego Odpowiedz
 • #Paweł nie mam zamiaru zrywać tylko trzymać pełny okres. Czas pokaże, czy to był dobry ruch. Jest to tylko za część mojego portfela. Odsetki od lokat będą szorować „po dnie” do końca obecnej władzy… Takie jest moje zdanie, czyli do jesieni 2023.

  diego Odpowiedz
  • @diego w pełni Cię rozumiem, bo ja też podobnie jak Ty idę w kierunku obligacji. Póki co założyłem rodzinne 12 letnie, a nadwyżka pójdzie na 4 letnie, bo w rodzinnych jest limit zwiazany z dotychczasową suma 500+. Oczywiście tylko część oszczędności idzie na obligacje, taka, której i tak nie planuje ruszać przez najbliższe lata.

   Paweł
 • @Paweł podpisuję się pod tym co piszesz. Znudziło mi się już przerzucanie kasy z banku do banku na marny procent i sprawdzanie limitów oraz dat na „nowe środki”. Tutaj w obligacjach przynajmniej część portfela spokojnie leży na odsetkach „jak na razie” wyższych niż w jakimkolwiek banku. Pozdrawiam.

  diego Odpowiedz
  • @diego dziś właśnie pojawił się komunikat odnośnie obligacji marcowych i na szczęście oprocentowanie jest utrzymane bez zmian. Całe szczęście, bo myślałem że pójdą śladem banków i zaczną ciąć.

   Paweł
  • Kasy w kasie głównej brak więc nie obniżają

   Romek
 • Wczoraj odnowiła mi się świąteczna na 0,01% a dzisiaj przy przelewie do innego banku ( spora kwota) otrzymałam propozycje 2 lokat powitalnych. I na tym kończę współpracę z Idea Bankiem – jeszcze tylko pozamykam wszystkie rachunki.

  Grażka Odpowiedz
 • Lokaty powitalne to 1_2_3% max 10 tys i 0.5% max 500 tys na 3-ce ?
  Skorzystałaś?

  rychu75 Odpowiedz
  • U mnie identyczne propozycje, ale szkoda zawracać sobie. Kto korzystał z żuberka ten się w cyrku nie śmieje…

   Romek
  • Nie skorzystałam z lokat powitalnych – nie chcę mieć nic wspólnego z Pekao SA.

   Grażka
  • Pamiętajmy, że każde zamknięte konto w Idea Banku to mniej pracy dla informatyków Pekao przy migracji kont . Ten dobry uczynek z pewnością będzie nam zapamiętany.

   Tomko
  • Ja też właśnie złożyłem wypowiedzenie przez infolinię – czas 21 min.
   Miałem najpierw próbować zgarnąć 100zł za dla nowych w pekao, ale zrezygnowałem, szkoda na to czasu.

   keram7m
 • Czy ktoś z Czytelników korzystał kiedyś z lokaty urodzinowej? Ja właśnie spróbowałam i guzik. Aplikacja mobilna w rozszerzonej rzeczywistości nie reaguje na zdjęcie tortu, lokaty urodzinowej na liście dostępnych lokat też brak.
  Wysłałam zgłoszenie, odpowiedź ma być w ciągu 3 dni z możliwością wydłużenia. Walka o 2,03 zł na różnicy w oprocentowaniu ;-)

  Sosna Odpowiedz
  • Chodzi o lokatę urodzinową w Millennium.

   Sosna
  • Dziś taką założyłem (ważna w miesiącu urodzin) dla niej chyba nie potrzebna rozszerzona rzeczywistość masz ją w „ofercie dla Ciebie”.

   jankos
  • Może i potrzebna rozszerzona rzeczywistość, ale ja korzystając z takowej rok temu, nie musiałem rozpakowywać prezentu, bo była już widoczna w Ofercie dla Ciebie. Druga w rozszerzonej rzeczywistości, urodzinowa też widnieje, ale skorzystać z takiej samej jak już się ma to nie można.

   jankos
  • Daaawno temu nie mogłem jej otworzyć (nie pamiętam czemu) ale odpisali żeby założyć normalną (na taki sam okres) i dać i znać to podniosą oprocentowanie do tego z urodzinowej.

   wacek
  • lokata urodzinowa 30 dni od dnia urodzin w bankowości mobilnej

   Pietrucha
  • Konsultant odpisał mi, że aby mieć dostęp do lokaty urodzinowej, trzeba mieć wyrażone zgody marketingowe na dzień urodzin. @admin , chyba warto tę informację uzupełnić w rankingu lokat?
   Dodam, że zaproponowano mi założenie lokaty zwykłej, następnie złożenie reklamacji z prośbą o podwyższenie oprocentowania do poziomu urodzinowej.

   Sosna
 • Przerabiał ktoś lokatę urodzinową w Aliora? Bo mam coś do przedyskutowania ;)

  jankos Odpowiedz
  • Jestem w trakcie przerabiania, tzn. moja lokata jeszcze się nie zakończyła:)

   Ew@
  • lokata założona w aplikacji mobilnej , w zakładce oferty-oferta dla ciebie 10 tyś.-1%-65 dni, pojawiła się przed urodzinami w miesiącu urodzin

   Pietrucha
 • Coraz mniej możliwości. Zastanawiam się nad lokatą Facto 1% na 3 miesiące. Jakie macie doświadczenia z BFF Banking? Ktoś używa? Czy aby bezpiecznie wrzucać tam 100k?

  wojak Odpowiedz
  • W miarę bezpiecznie jak wszystko teraz, włoski odpowiednik BFG gwarantuje do 100k EUR, ewentualna wizyta we Włoszech jest raczej mało prawdopodobna, zwłaszcza że chcesz na 3 miesiące a nie 5 lat, strata środków to bardzo nikłe prawdopodobieństwo, podobnie jak w banku w Polsce … ale dla 1% minus podatek nie chciało mi sie nad tym nawet zastanawiać ;-) Odkad „dobre promocje” to oferty 1% można sobie spokojnie odpuścić skakanie po bankach ;)

   JoX
  • Ja korzystam, ale lokaty zakładałem w większości rok temu, kiedy oprocentowanie było dużo wyższe. Tak czy siak po zakończeniu lokaty bez problemu robisz przelew na konto powiązane i tego samego dnia dochodzi na konto w innym banku.

   Paweł
  • Z Facto nie ma problemów jak dotąd. Polecam

   bolek
 • Ja kasę w bankach trzymam do końca kwietnia (gwarantowane 1% w getin) Po tym czasie zostawiam tylko tyle ile potrzebne do lokat/kont zakładanych jakiś czas temu na dzieciaki – konto NEST(2 rok) i lokata w DB/santander(4 rok)
  Zawsze to kilkadziesiąt tys. oprocentowane jeszcze powyżej 2%, czyli „przyzwoicie” dzięki premiom (chociaz im dłuższy okres, tym oprocentowanie spada, ale nawet jak będzie wychodzić 1.2-1,5% to żadna lokata ANI KO się nie umywa przecież)

  Maciej Odpowiedz
 • Jaki ostatnio procent zawrotnej z Getin?

  Ja123 Odpowiedz
 • Chciałbym wypłacić jutro środki z konta oszczędnościowego Millennium Profit, ale z tego co pamiętam Millennium księguje przelewy wykonane w niedziele i święta jako przelewy wykonane w następnym dniu roboczym. Czy w ten sposób nie odbiorę sobie możliwości wykonania darmowego przelewu w marcu? Podobne pytanie dotyczy Aliora (korzyści), ale tam chyba księgują normalnie (w dniu wykonania przelewu bez względu na to czy dzień jest świąteczny)?

  pytanie Odpowiedz
 • Ile tam getin po 28.02. na EKO da ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Mam pytanie do osób, które dostały ofertę utrzymaniową na koncie 360 – nie ma tu żadnych wykluczeń mcc (r,dip)?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Możecie w Nest Banku założyć lokatę na Nowe Środki? Ja mam komunikat o braku nowych środków chociaż pieniądze weszły dzisiaj i spełniają warunki.
  Lokata Lojalna się zakłada więc to nie jest jakaś awaria systemu

  Ew@ Odpowiedz
 • Działa wam dodatek bezpłatne konto w Mille? Mnie pokazuje: „W tym miesiącu konto jest bezpłatne”, mimo że jeszcze nie użyłem karty, ani blika, ani nie wpłynęło 1kzł. Co prawda miałem ofertę utrzymaniową gwarantującą bezpłatne konto, ale tylko do 31 stycznia.

  keram7m Odpowiedz
  • Działa. Akurat sprawdzałam wczoraj jak przyszedł przelew (było czerwone kółeczko) – i dziś jak zrobiłam transakcję kartą debet. (jeszcze nie rozliczona transakcja) (jest zielone kółeczko).
   Tylko trzeba na ten dodatek kliknąć – bo wygląd na stronie głównej apki się nie zmienia.

   Be@
  • Dzięki. Czyli albo mi przedłużyli ofertę, albo zapomnieli wyłączyć. Bo nie tylko w apce, ale też przez stronę mam, że bezpłatne, choć nie jest zielone tylko szare. Ale chyba nie co ryzykować, tylko spełnić warunki. Z tej utrzymaniówki i tak nie korzystałem, bo wolałem 360zł.

   keram7m
  • … ale zielona obwódka ;-)
   lub jak kto woli obwarzanek

   Be@
  • nic zielonego, chyba mam tak od pół roku:
   https://ibb.co/sv27rVB

   keram7m
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy