Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – luty 2023

Wygląda na to, że „górkę” na lokatach mamy już za sobą. Ostatnie dwa miesiące to pewnego rodzaju festiwal sprzeczności: z jednej strony pojawiają się ciągle świetne i łatwe oferty, a z drugiej: mamy coraz więcej mniej lub bardziej cichych obniżek oprocentowań. Zresztą nie powinno to specjalnie dziwić: inflacja wyhamowała i zaczęła spadać, a RPP wypełnia założenia „traktatu sopockiego” i szybciej zdecyduje się na obniżkę stóp procentowych, niż ich podwyższenie. Gdzie więc ulokować swoje środki w lutym 2023, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej?

10% na Lokacie mobilnej w Credit Agricole

Aż 10% mamy do zdobycia na lokacie mobilnej Credit Agricole. Oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów banku – możemy z niej skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta. W porównaniu do poprzedniego zestawienia wota maksymalna lokaty spadła z 50 000 zł do 30 000 zł. Czas trwania to 180 dni – czyli pół roku. Wraz z lokatą otwieramy konto osobiste, które w tej chwili oferuje do 555 zł premii na start.

8,5% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8,5% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na loktach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8,25% w Nest Banku

8,25% do 400 000 zł oferuje ciągle Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest niestety ograniczona czasowo – do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego (dlatego warto założyć to konto na początku miesiąca, idealnie drugiego dnia).

Jeśli nie mamy jeszcze rachunku w tym banku to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń oraz założyć Lokatę Witaj. Ta oprocentowana jest na 8% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

8% na lokacie i koncie oszczędnościowym w VeloBanku

8% do 400 000 zł oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 10.01). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Tyle samo, czyli 8% w skali roku, dostępne jest na Lokacie na nowe środki – i to w całkiem przyjemnej wersji 2- i 3-miesięcznej. W wersji półrocznej zgarniamy już „tylko” 7%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 10.01.2023.

8% w Pekao

8% oferuje również Pekao na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 200 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy równowartość ponad 500 zł lub 200 zł w gotówce.

8% w ING Banku

8% dla nowych klientów banku oraz 8% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 400 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 400 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

8% w mBanku

8% na koncie oszczędnościowym dla nowych środków oferuje również mBank – przy czym tyle zyskają jedynie klienci mKonta Intensive, a dla zwykłego eKonta – 7,8% w skali roku. Za założenie tego drugiego oferowane jest zresztą 450 zł premii. Bank oferuje oprocentowanie dla kwoty do 400 000 zł przez okres miesięcy dla nowych środków względem 23.01.2023.

6 – 8% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

8% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 13.01.2023). Premiowane jest maksymalnie 300 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że od obecnej edycji wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 6%.

8% na start + 7,5% BEZ limitów w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Od niedawna zyskamy tam 8% do 200 000 zł na start, a oprócz tego 7,5% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 3.01.2023. Okres oprocentowania wynosi 57 dni, a kwoty maksymalnej… brak!

7,5% + 400 zł w Alior Banku

Mniej, bo już nie 8% jak kiedyś, a 7,5% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 27.01, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące.

Oprócz tego czeka na nas również 400 zł na start za założenie konta osobistego.

7% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie półrocznej zarobimy 7% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 25.01.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • @admin zapomniałeś (?) o mbąku, też dają 8% i masz nawet wpis ;)

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Toyota Bank na swoim IKO w bieżącym kwartale oferuje 7,02% do 100k a więc wyprzedza ostatnią pozycję w rankingu ;)

  Maciek Odpowiedz
 • Komuś zablokowali kiedyś R za doładowania KK? Jakie dalsze procedury i rozwiązanie?

  Akashi71 Odpowiedz
  • Mnie w ubiegłym miesiącu postraszyli, że jak nie zaprzestanę procederu to mnie zawieszą. Ale póki co innych konsekwencji brak.

   Pietia
  • Wykup płatny pakiet, zacznij aktywniej korzystać ze wszystkich usług które mają w ofercie a nie tylko tej najciekawszej z naszego punktu widzenia :)

   Rafal
 • w ING 8% na nowe środki? Oj chyba tylko dla nowych klientów. Nie powinno być tam słowa oraz. Brzmi jakby to były dwie oferty, 8% dla nowych klientów oraz 8% dla tych co będą mieli nowe środki…

  Bartass89 Odpowiedz
 • @Akashi71
  Napisz do mnie na priv.waldemar_007@wp.pl

  Waldemar Odpowiedz
 • bez priv.

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy są tu osoby korzystające z oferty „8% w Pekao” i mogą sprawdzić czy bank naliczył im odsetki za styczeń?

  Cerwin Odpowiedz
  • Naliczył prawidłowo za styczeń czyli 8%

   Ego
  • Naliczył, co do grosika się zgadza.

   burak
  • A to tak , panowie szlachta już długoterminowo ? A już myślałem , że getin dał komuś z 9% i tak tu wszyscy piszą . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Pytałem ponieważ u mnie nie naliczyli żadnych odsetek. Tak samo na zwykłym RORze nie naliczyli 0,01%. Zastanawiałem się czy przypadkiem nie mają jakieś awarii a tu wychodzi, że mogę czuć się wyróżniony :/

   Cerwin
 • Szlachta myśli długie pozycje zajmować, albowiem wydaje się, że górka na % lokat się formuuje.
  Pewnikiem zmiana cyklu nadchodzi. I nadejdzie – o ile czarny łabądź jakiś się nie pojawi.

  Lucjan Odpowiedz
  • A czy orientujecie się może, czy są gdzieś na rynku oferty z ciekawym oprocentowaniem ale kapitalizacją miesięczną?

   Rafal
  • Takie oferty masz opisane w artykule powyżej – to konta oszczędnościowe w promocyjnych oprocentowaniach. Promocja (zgodnie z regulaminem) trwa np. 3 miesiące albo 62 dni od wpłaty środków na konto – ale kapitalizacja odsetek zawsze jest na koniec miesiąca kalendarzowego.
   To reguła.
   Tak jest m.in. w Aliorze, Millenium, Velo Banku (kolejność alfabetyczna).
   Ale są też wyjątki od reguły – np. OKO Bonus w ING Banku, gdzie kapitalizacja jest dopiero na zakończenie okresu oszczędzania. Nie znam innych wyjątków (ale nie testowałam jeszcze wszystkich produktów na rynku).

   Be@
  • Dziękuję za sugestie:) Korzystam z większości KO 8% na rynku. Niestety większość jest bardzo ograniczona czasowo i również zakładam, że możemy być gdzieś w okolicach górki na oprocentowaniu depozytów.
   Z tego powodu rozmyślałem jak tu dla kapitału który i tak musi leżeć, przedłużyć okres wysokiego oprocentowania i jednocześnie nie blokować kapitału (jak ma to miejsce przy KO).
   Stąd na myśl przyszły mi lokaty długoterminowe z okresowa kapitalizacją odsetek, ale również nie kojarzę takich na rynku.

   Rafal
  • @Rafal
   Velobank ma lokatę rentierską z miesięczną wypłatą odsetek i kwotą minimalną 50k. Oprocentowanie jednak nie powala.

   18 miesięcy – oprocentowanie 3,5% w skali roku.
   24 miesiące – oprocentowanie 4,5% w skali roku,
   36 miesięcy – oprocentowanie 6% w skali roku,

   Dla klientów Premium oprocentowanie jest o 0,5% wyższe.

   Lokata
  • „Z tego powodu rozmyślałem jak tu dla kapitału który i tak musi leżeć,…”

   Ale po co kombinować. Teraz to tylko 4/10letnie COI/EDO

   Czero
  • Odsetki od COI (4ro letnie) są co roku wypłacane. Odsetki od EDO (10cio letnie) są co roku kapitalizowane. Obligacje DOR i ROR mają wypłatę odsetek co miesiąc ale też % w teorii może się co miesiąc zmieniać.

   Maciek
  • COI to trzeba było kupować min. przed 2 laty…
   A nie teraz, gdy nadchodzi dezinflacja.
   Kupując COI dziś, liczycie na wysoką inflację za rok!
   Wiążecie się na cztery.
   Dziś kupione COI zahaczą o dezinflację, a może i deflację.

   Lucjan
  • @Lokata
   Właśnie o coś takiego mi chodziło ale faktycznie oprocentowanie w tym wariancie słabe

   @Czero
   Ten kapitał na KO musi być dostępny w ciągu kilku dni, stąd moje rozkminy. Przeglądałem obligacje ale nie ma niczego z rozsądnym oprocentowaniem i jednocześnie wypłacającego odsetki częściej niż co roku, do tego dochodzi potencjalny koszt przedterminowego wykupu.
   Piszesz o okresie 4-10 lat, w moim przypadku to kapitał na inwestycje, a przy kapitale inwestycyjnym trzymam się z daleka od obligacji.

   Rafal
  • No nie wiem , jeszcze nie było trzech koron tych co w bieszczadach , pamiętam ze szkoły. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Podobno 22.03. ma się okazać czy nie jest to tylko pagórek . xyz

   prawdziwy-xyz
  • >>>trzech koron tych co w bieszczadach
   W Pieninach !
   https://hasajacezajace.com/pieniny-atrakcje/

   Bogdan
  • Przeciez obligacje bez problemu mozesz wczesniej wykupic. Koszt nie jest zaporowy, bo przy takim COI ktore mam obecnie na 15-17%, zaplacenie 0.7/100 nie jest wielka tragedia. Zostaje nadal duuuzo wiecej niz z obecnych lokat. Jedynym minusem jest to, ze czeka sie ok. tygodnia na kase, ale chociaz nadal naliczane sa w tym czasie odstetki. Oczywiscie mowa o oszczednosciach min 1-2 lata. Jak ktos przespal 2-3 lata temu to niestety teraz jest mocno w plecy, bo zadne lokaty i KO nie sa obecnie oplacalne.

   keton
 • Z getina coś wyciekło ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • 10.03. poproszę KO na 8,5 , teraz niech szlachta dokapitalizuje. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Alior coś takiego zaproponował:

  Lokata urodzinowa

  Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy prezent – lokatę na 3 miesiące z oprocentowaniem 5% do 10 000zł. Oferta dostępna wyłącznie w aplikacji Alior Mobile w zakładce Oferty.
  oprocentowanie stałe 5,0% możesz otworzyć tylko jedną lokatę na 3 miesiące z maksymalną kwotą 10 000 zł oferta ważna tylko do końca bieżącego miesiąca!

  MB Odpowiedz
  • Taki prezent, że chyba żaden obdarowany go nie przyjmuje…

   Maciek
  • W Mille lokata urodzinowa jest na… 7% gdzie KO są oprocentowane na 8% :D.

   Ego
  • Miałem tak samo ale w styczniu ale idzę, żę się „rozwijają” bo teraz dostępna jest wyłącznie w aplikacji Aliora.

   yosa
 • W opisie 8% na KO w Pekao, a po wejściu w link – oferta zakończona. To jak to z nią jest?

  Dario Odpowiedz
 • Odnośnie „7,5% + 400 zł w Alior Banku” to nie wystarczą tylko nowe środki ale jest wymóg 3 płatności kartą debetową do konta osobistego (w poprzednich edycjach, wpływ min. 2000 zł na k. osob.)

  yosa Odpowiedz
 • ktoś ma jakieś info co zrobi ING od 14 lutego na OKO i OKO Bonus?

  Daw Odpowiedz
 • Dziwi mnie że nikt nie wspomina o lokacie plus w Toyota Bank 12 msc. na 8,2 % – wygląda to na bardzo dobry deal.

  Łukasz Odpowiedz
  • W regulaminie jest napisane, że można bez konta, a odnośnik na stronie prowadzi do formularza zakładania nowego konta…

   bla
  • Wraz z premią – kwestia czy liczyć od niej podatek, to pewnie zależy już od sumy premii w przeciągu roku – jest to odpowiednik lokaty 8,6% – niestety kwota do zablokowania, 40tys jest dość spora…

   matebe
  • Wygląda atrakcyjnie. Tym bardziej, że nie trzeba zakładać konta. Dobra opcja na lekką dywersyfikację. Po 120dniach można zerwać i dostać naliczone odsetki lub potrzymać 180 dni i mieć więcej odsetek plus 200zł

   fredek22
  • Pytanie jak wygląda procedura, zakładania takiej lokaty, bez konta, czy nie jest kłopotliwa.

   keram7m
  • dobra już widzę: online kamerką i tradycyjnie. Pomyśle pod koniec marca jak na Nest będzie mi się kończyć i jak kamerką przejdzie.

   keram7m
 • Po 180 dniach to oferowane oprocentowanie 6- cio miesięcznej lokaty Standard/ akt.7,4%/ może być wyjątkowo atrakcyjne. Po 120 dniach dostaniesz 200 zł/ ok.1,89 %/ plus 0,1%/ 10,65/. A tak przy 180 dniach dostaniesz ok. 8,65%, tj. 200+ ok.1182,83. Więc nieźle. Ja Wchodzę.

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata 2. Napisz proszę jak już założysz lokatę o przebiegu działań. Czy masz/ miałaś konto?

   Michał1986
  • Kamerka w moim laptopie nie działa. Czy da się założyć tę lokatę online ze smartfonem i jego kamerką? Ta pędząca technika dla mnie trochę za szybka.

   BiancaM
  • Smartfon posłużył mi jako kamerka internetowa. Po kilku próbach udało mi się zakończyć weryfikację biometryczną, ale dane z dowodu osobistego jakie spisał system trochę się różniły od faktycznych – błąd przy imieniu i nazwisku. Nie wysłałam tego wniosku. Jutro spróbuje ponownie. Jakieś doświadczenia w tej materii? Wysłać z błędami i czekać na kontakt, czy jednak kurier?

   BiancaM
 • Ja też wchodzę w tą lokatę od Toyoty. A reszta pójdzie na KO w Pekao, które otworzę na początku marca. No i na pół roku mam spokój:)

  fredek22 Odpowiedz
  • A co pozniej zamierzasz robic z tymi srodkami? Kolejne lokaty/KO na pol roku?

   keton
  • Później spłacam do końca kredyt :)

   fredek22
  • A czy Twój kredyt jest wyżej oprocentowany niż chociażby te konto oszczędnościowe?

   Rafal
  • Jaka jest pewność, że 8% utrzyma się przez kilkanaście najbliższych lat by zgarniać odsetki wyższe od raty? Pozbycie się kredytu to najlepsza oszczędność.

   fredek22
  • Ale nie musisz się mrozić na kilka lat, nie wiem na ile masz oprocentowany kredyt ale jeśli jesteś w tej szczęśliwej sytuacji że masz stałe oprocentowanie sprzed podwyżek stóp (<5%) to dalej opłaca się trzymać na KO na 8%. Dopiero gdy efektywne oprocentowanie po Belce będzie niższe niż kredyt to się opłaca nadpłacać.

   Daugern
 • Z VeloBanku dostałem dziś na telefon indywidualną ofertę lokaty 8% na 3, 6 lub 12 m-cy. Złożyłem wniosek na 6 m-cy.

  Bonifacy Odpowiedz
 • @Michał1986
  Mam u nich konto. Wczoraj rano przelałam na Moto Konto- 40k. Po sprawdzeniu, że kasa jest na koncie wypełniłam formularz rejestracyjny, zalogowałam się / wszystko z ich strony https://www.toyotabank.pl/lokata-standard-premia/ i założyłam lokatę standard na 6 m-cy, 7,4% na kwotę 40k. Jak pisałam wyżej razem z premią wyjdzie ok. 8,65%

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata dziękuję za szybko odzew. Pewnie będę próbował coś w tej materii zrobić, nie mam już konta więc zobaczymy jak pójdzie

   Michał1986
  • @Beata2 zrobiłem dzisiaj tak samo, tylko ten zapis w regulaminie odnośnie wyrażenia zgody, na chyba marketing – gdzie to mogę znaleźć?

   diego
 • Ciechanów spadł z 8 na 7,7 % dla nowych. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Szukam w wątkach revoluta i ich oferty oprocentowania na 4,05% – czy naliczają Wam się odsetki? Czy to widać po jakimś czasie? Na zrzutach jest pokazane jak dzień po dniu rośnie, a u mnie nie rośnie…

  rv Odpowiedz
 • Przekaz bankomatowy to jeszcze istnieje ? Chciałem przesłać pieniądze na drugi koniec kraju. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Pomyliłem się ,będzie bliżej , z Wąchocka do Pcimia . Jakie to będą koszty ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Można wygenerować czek blik i odebrać na niego pieniądze w dowolnym bankomacie w kraju. Określa się kwotę i czas działania czeku.

   Be@
 • Chyba coś się święci? VeloBank dziś zwrotna tylko 5%, wczoraj jeszcze było 7,7%, a 7,5& było 7 dni temu.

  Piotro Odpowiedz
  • Tak, czas ucieka, a o 0:00 będą dwa zjazdy w dół.

   Lokata
  • Proszę o wyjaśnienie tych dwóch zjazdów , słabo dzisiaj kojarzę a na narciarstwie znam się ostatnio słabo. xyz

   prawdziwy-xyz
  • @prawdziwy xyz. Poczytaj sobie w zestawieniach kont oszczędnościowych, które banki dziś o północy kończą promocje, jak również komentarze w innych wątkach, które banki mogą od jutra zmniejszyć oprocentowanie lokat i w oparciu o to zrób swoje dwa typowania, a rano okaże się czy te Twoje typowania były poprawne.

   Ewa1
  • Proszę o podanie na tacy , pęka mi głowa, jak to nie tajemnica państwowa .xyz

   prawdziwy-xyz
  • Niestety, to są tylko przypuszczenia, ja typuję zjazd lokat w SCB i kont w ING. A Ty co typujesz?

   Ewa1
  • Ok. typuję tak samo , teraz skojarzyłem , że już to gdzieś czytałem .

   prawdziwy-xyz
 • Czy Facto nadal oferuje 8% przy próbie wypłaty środków?

  awosz Odpowiedz
  • Wpadłem by właśnie o tym napisać. Tak dają 8%. Wczoraj i dziś ulokowałem. Warunek, przelew na miń 50 000 i wyskakuje komunikat o tej promocji na 3 i 6 mieś. Jednak dali też ciała, ale się wściekłem… Nie dało się zrobić przelewu (nawet symulowanego) bo system pluje się o aktualizację danych. Zrobiłem. Dopiero po ok 15 min. dało się zrobić przelew. Założyłem lokaty wszystko ok. Od razu zrobiłem aktualizację na kocie żony bo wiedziałem, że następnego dnia będę działał na jej koncie. Dziś, nie mogę się zalogować bo…. nie przychodzi sms. Dzwonię, szukają, szukają w końcu dochodzą do wniosku że podczas tej aktualizacji system gubi nr telefonu i nie ma jak smsa wysłać. Zrobili to na moim koncie ale żona musi sama, wiadomo, weryfikacja itd… Wpadła do do domu za dziesięć czwarta a Oni tylko do 16. Ale zdążyliśmy… No żeby bank pracował 6 godzin ??? (10-16) Co gorsza, sprawdziłem. W danych aktualizowanych nie ma zmiany nr telefonu. Więc ich system o kant d…. roztrzaskać. Uważajcie na to…

   jojo
  • Bardzo dziękuję za info!

   awosz
 • W Nest Banku od 23.02.23 nowa Tab-% a w niej zjazd z 8,25% na 8% dla Nest Konta Oszczędnościowego założonego od tego dnia.

  yosa Odpowiedz
 • ING zjazd do 7% i kwota do 300k

  Daw Odpowiedz
 • Cześć. Mam pytanie. Czy dopisanie odsetek do konta oszczędnościowego profit w millenium będzie traktowane jako pojawienie się nowych środków i automatyczne uruchomi to nową edycję? Poprzednia promocja automatycznie wygasła i opróżniłem konto. Jednak wczoraj okazało się, że pojawiło się kilka groszy i nie wiem czy nie uruchomi mi to nowej edycji promocji ko profit? W apce w nowej wersji nie widać czy w końcu biorę udział w nowej edycji czy nie – przynajmniej ja tego nie potrafię zlokalizować.

  Pozdrawiam

  Dariusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy