Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – październik 2019

Poprzedni miesiąc przyniósł nam kolejne obniżki oprocentowania lokat, które dotknęły szczególnie dwa banki Leszka Czarneckiego – Idea Bank oraz Getin Bank. O ile wcześniej dało się tam „upolować” jakąś lokatę, to teraz jest dużo trudniej. Z drugiej jednak strony widać pewne sygnały sugerujące, że obniżanie oprocentowań nie może trwać w nieskończoność (bo klient weźmie środki i przeniesie je w inne miejsce). Sprawdźmy więc, gdzie najlepiej ulokować swoje oszczędności w październiku, aby zarobiły jak najwięcej.

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,8% – 2,6%)

Tradycyjnym liderem zestawienia jest Lokata Happy Idea Banku. Co ciekawe w poprzednim miesiącu bank zdecydował się na obniżkę oprocentowania i teraz lokując swoje środki uzyskamy 3,8% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, a kwota maksymalna – 20 000 zł. Nie trzeba zakładać żadnego konta.

Wada? Lokatę Happy możemy założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Co to oznacza? Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się juz w bazie banku (i to nawet, jeśli wnioskowały o jakikolwiek produkt, ale ostatecznie go nie założyły!). Zwracam też uwagę, że przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Dobrą opcją dla niewielkich kwot jest Lokata Mobilna w Getin Banku, która daje 3% w skali roku przez 3 miesiące (i możemy ją założyć ponownie, po zakończeniu). Aby z niej skorzystać konieczne jest jednak posiadanie dostępu do bankowości elektronicznej Getin Banku – najprościej taki uzyskać składając wniosek o jakąś inną lokatę (którą można opłacić niewielką kwotą, a resztę wrzucić już na Lokatę Mobilną).

Ciekawą alternatywą jest również oferta Inbanku – choć aby zgarnąć sensowne oprocentowanie trzeba zamrozić środki na 2 lub nawet 3 lata. Z drugiej strony biorąc pod uwagę fakt, że oprocentowania lokat krótkoterminowych są ostatnio najniższe w historii, może nie jest to zły pomysł (przynajmniej dla części kapitału, którego nie planujemy ruszać). Sam niedawno skorzystałem z tej oferty (z braku alternatyw).

Kwota maksymalna lokaty w Inbanku to 50 000 zł, jednak lokat możemy zakładać dowolną ilość – choć do kwoty maksymalnej 400 000 zł. Zresztą więcej i tak bym tam nie lokował z racji tego, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje zwrot środków dla równowartości max. 100 000 euro. W przypadku Inbanku musimy jedynie pamiętać, że jest to bank estoński, dlatego obejmują go gwarancje Estońskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie ew. upadku (co raczej nie jest zbyt prawdopodobne) być może konieczna będzie wycieczka do Estonii – choć akurat jest to jeden z najlepiej scyfryzowanych krajów na świecie (obywatele mogą np. głosować przez internet) więc nie zdziwiłbym się, gdyby całą procedurę można było załatwić zdalnie.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Niestety w chwili obecnej oferta lokat bez otwierania konta jest na tyle słaba, że długoterminowo raczej ciężko nam będzie z niej korzystać i i tak będziemy zmuszeni do otwarcia jakiegoś rachunku. Co przygotowały banki dla takich klientów?

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem w tej kategorii jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest co najmniej jeden wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

Pamiętajmy również, że w Nest Banku oferowane jest również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które za sprawą fajnego bonusa pozwala na zyskanie jakichś 5,7% w skali roku – przy czym musimy dorzucać środki co miesiąc. O szczegółach tego mechanizmu pisałem 3 lata temu, kiedy rachunek debiutował na rynku.

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjnie wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Lokaty, a raczej konta oszczędnościowe, dla wyjadaczy

A co banki przygotowały dla osób, które „wszędzie” już mają (lub miały) konto i szukają najmniej wymagających ofert?

Do wyboru mamy co najmniej kilka ciekawych propozycji… kont oszczędnościowych. Owszem, większość z nich wymaga od nas przyniesienia nowych środków lub bycia nowym klientem, ale ze względu na to, że ofert jest dużo – nie powinno być problemu z ciągłym przerzucaniem środków na sensowny procent.

3% na koncie oszczędnościowym w Pekao

3% do 30 000 zł oferuje od jakiegoś czasu Pekao na swoim koncie oszczędnościowym – i to aż przez pół roku. I choć oferta przygotowana jest głównie z myślą o nowych klientach (brak konta od 1.07.2018), to mogą wziąć w niej udział również obecni posiadacze rachunków – o ile w okresie od 1.07.2018 do 20.09.2019 średniomiesięczne saldo na rachunkach nie przekraczało 50 zł.

Co więcej – zakładając konto osobiste w Pekao będziemy mogli zgarnąć całkiem sporą i łatwą premię na start. O szczegółach promocji napiszę już niedługo na blogu :)

3% ma również w swojej ofercie Credit Agricole. Z oferty mogą skorzystać wszyscy klienci, którzy nie posiadali żadnego konta dla osób fizycznych w tym banku przed 1.05.2019. Po założeniu rachunku (wraz z kontem osobistym) będziemy mogli zarabiać 3% przez 4 miesiące, dla kwoty maksymalnej 30 000 zł. No i ciągle do zgarnięcia jest jakieś 350 zł na start ;)

3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku możemy zgarnąć w ramach „korzyści”. Oprócz tego do zgarnięcia jest lokata 3% do 50 000 zł dla całkowicie nowych klientów oraz rekordowe 200 zł w promocji na start. A do tego 2,6% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym. Niezły pakiet, prawda?

Coś innego? 2,8% możemy również zgarnąć na koncie oszczędnościowym Getin Banku – dla kwoty nawet 200 000 zł, ale przez krótszy okres – 122 dni. Zakładając konto osobiste (wymagane w promocji podwyższonego oprocentowania) możemy też zyskać 50 zł za uruchomienie rachunku z polecenia.

2,7% do 100 000 zł oferuje ciągle konto oszczędnościowe Banku Millennium. Oferta ma ogromny plus – jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop. Sam wykorzystuję ten rachunek od ponad 3 lat i zdecydowanie polecam go mieć!

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl. Tam też znajdziecie mniej typowe oferty, jak choćby Lokata Urodzinowa od Banku Millennium, która dostępna jest… w trakcie naszych urodzin :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Alior proponuje lokaty „zawrotne” na 3m powyżej przelewu 10k. Co ciekawe najwyższy procent dostałem dla mbanku 1.9%. Pozostałe to BGZ 1.2%, eurobank 1,7%, getin/idea 1,0%.

  R Odpowiedz
 • @Admin – odnośnie lokaty.livesmarter.pl : lokata mobilna w Millennium jest na 2,5% po podwyższeniu w wirtualnej rzeczywistości, a raczej nie ma sensu zakładać bez podwyższenia – skoro można za darmo i bez żadnych warunków. Opis, że lokata jest na 2,25% od razu zniechęca…

  Mam też uwagę do lokat bardzo-krótko-terminowych, czyli krótszych niż 30 dni. Czasem żeby przeturlać się z jednej promocji na nowe środki do drugiej, trzeba gdzieś na kilka dni zdeponować środki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest KO w innym banku, ale coraz częściej okresy wyliczania nowych środków w różnych bankach częściowo się pokrywają… Tak więc w zestawieniu są dwie oferty lokat na 1 dzień: Idea 1,4% i mBank 0,5%. Sęk w tym, że inne banki też mają takie oferty i może warto o tym wspomnieć. Żenująca oferta mBanku da nam 11gr/dzień (10kzł) -> żenująca oferta Nesta: 1% za 7dni da troszkę więcej. Podejrzewam, że jeszcze kilka innych banków też ma lokaty superkrótkoterminowe.

  Be@ Odpowiedz
  • Generalnie staram się nie skupiać na tych niskich procentach (co jest zresztą napisane wprost na depozaur.pl który dostarcza dane). Ale zobaczę co da się zrobić.

   Michał
 • Przy przelewie z KO Getin na lokatę 2.5% w ING, Getin proponuje KO 2.5% na 3-msc do 400 tys.

  tomkowz Odpowiedz
  • Oczywiście chodzi o KO w ING (omyłkowo napisałem lokata).

   tomkowz
  • Czy robiłeś przelew bezpośrednio z KO w Getinie do ING czy najpierw z KO na ROR a potem do ING? Czy taka specjalna oferta wyklucza się później z ofertą na nowe środki na koncie EKO?

   Lokata
  • Spróbowałem u siebie z ROR w Getinie i dostałem 2,5% do Millennium i 2,4% do Aliora. Dodam, że jak nie zaakceptujemy oferty to kolejnym razem się nie pojawi – ale sam wyczyściłem ciastka, zalogowałem się jeszcze raz, podałem inne konto i przeszło. Więc któraś z tych opcji (pewnie podanie nowego konta, a może samo wylogowanie?) zeruje zapytania i można znów wywołać.

   Jakby ktos dostał więcej, to piszcie, bo będzie się opłacało zerwać te 2,5%.

   Michał
  • „Dodam, że jak nie zaakceptujemy oferty to kolejnym razem się nie pojawi ”
   Nie wiem jak to działa, ale z GB wyszły 3 przelewy 2 do MILL 1 do ALIOR i za każdym razem była oferta na 2,7% na 3M > 10k, po ponownym zalogowaniu bez czyszczenia ciasteczek skorzystałem i nawet udało mi się rozbić na 2 lokaty… ale to było 30.09.

   Czytelnik
 • A jakies konto oszczędnościowe z możliwością bezpłatnych nieograniczonych wypłat poza ING OKO, Getin EKO i Alior Oszczędnościowe?

  Anom Odpowiedz
  • Hmm… na pewno jest jeszcze BGŻOptima.

   Matryc
  • Konto oszczednksciowe z promocji w Pekao sa do 30k na 6 msc, przy czym wypłaty realizowane na rachunek w Pekao przez aplikacje mobilna inaczej chyba 8 złotych pobierają za wypłatę.

   Robi
 • Jest także przedłużona po raz kolejny oferta 3 % na 92 dni na KO w TMUB, w którą można wejść do 31 grudnia.

  Marcinek Odpowiedz
 • Gdzie jest info o tym KO w TMub? Nie jest to dla nowych lub na nowe środki?

  jojo Odpowiedz
 • Dobrze byłoby pisać, o ile spadło oprocentowanie lokat, żeby mieć porównanie. Pamiętam, że Happy Pro do 200 tys. zł w Idea Banku jeszcze niedawno miała 3,5%, a Happy do 20 tys. zł – 4%. Obecnie Pro spadła do 2,4%, a zwykła została stosunkowo wysoko na 3,8%. Patrząc po ofertach, zdecydowanie lepiej lokować pieniądze na kontach oszczędnościowych, które są wyżej oprocentowane, kapitalizacja następuje najczęściej co miesiąc, a do tego w każdej chwili możemy wypłacić z nich środki. Nie rozumiem takiego stanu rzeczy. Michał, mógłbyś to jakoś wytłumaczyć?

  Oskar_15 Odpowiedz
  • Moim zdaniem chodzi o to, że na lokacie nie mogą zmienić oprocentowania – jak już ktoś ją założy, to w pewnie 90% muszą zapłacić to, co obiecali. Mało kto w końcu zrywa lokaty.

   Natomiast z kontami oszczędnościowymi jest inaczej. Po pierwsze nie zawsze trzymasz tam pełną pulę, tylko czasem wypłacisz, dopłacisz, zapłacisz za drugi przelew w miesiącu itd. Po drugie – zazwyczaj konta oszczędnościowe są opłacalne tylko przez pierwszy okres (zazwyczaj 3 miesiące). Później nie. Nadwyżka również. A ludzie często wrzucą więcej / zapomną wycofać itd.

   A nawet, jeśli jakiś bank oferuje promocyjne oprocentowanie non-stop, to robi to w tak zagmatwanej formie (jak Millennium), że część osób tego nie ogarnia i… bank jest do przodu :)

   Michał
 • 1) czy można jednego dnia wytransferować z getinu ponad 200k ?
  2) czy jak zasilę ideę i tego samego dnia zlecę przelew wychodzący z idei to dostanę ofertę zawrotnej?
  3) jak tam % zawrotne z idea? Bo getin bym wolał mieć pusty aby za jakiś czas wskoczyć znowu w promocyjne KO

  Zet Odpowiedz
  • 1. Tak, zdaje się 200 000 zł to max. Więcej na raz nie próbowałem – pewnie oddział albo jakieś zwiększenie limitów.
   2. Ciężko powiedzieć, gwarancji chyba nigdy nie ma.

   Michał
  • Limit dzienny w getinie to 200k internet + 200k infolinia + 50k mobilne

   R
 • Czy jest aktualnie promocja na Koncie Mocno Oszczędzającym w Aliorze? Nie ma o tym słowa, a chyba jakaś edycja jest aktualnie dostępna?

  Skylla Odpowiedz
 • Dlaczego w zestawieniu są lokaty inbanku z Estonii, a nie ma lokat facto z Włoch lepiej oprocentowanych i też dostępnych w Polsce? Czyżby włoski fundusz gwarancyjny był mniej bezpieczny od estonskiego?

  Jarosław Odpowiedz
  • Opis włoskiego przedsięwzięcia przypomina opisy cudownych leków czy wynalazków spotykane zazwyczaj w rozdawanych darmowo gazetkach z programem TV.
   Na dobrą sprawę nawet nie wiadomo czy to bank.
   To co się dziwisz Adminowi, że nie reklamuje. To poważny człowiek.

   Bufon
 • Od 15 grudnia 2019 zmienia się regulamin i cennik w TMUB. Polecam uwadze mającym konto w tym banku.

  Be@ Odpowiedz
 • 17.10 kończy mi się promocyjne oprocentowanie KO w Getinie. Kiedy najlepiej zabrać środki ? Czekać do 17 czy lepiej trochę wcześniej zabrać żeby potem wbić się w kolejną edycję ? Bo widzę że dzień badania salda jest zazwyczaj trochę wcześniej.

  marsid Odpowiedz
  • Po pierwsze na KO w Getinie już nie będzie raczej nowej edycji, bo teraz promo na nowe środki jest już na nowym Koncie Elastycznym.
   A po drugie w Getinie regulamin kolejnych promocji jest tak skonstruowany, że nie można brać udziału w 2-ch edycjach z rzędu.

   Przemysław
  • Czyli w sumie nie ma znaczenia kiedy zabiorę te kasę bo i tak jedną edycję trzeba przeczekać i dopiero wtedy wrócić już na te konto z nową nazwą ;)

   marsid
 • przerzuć jak się skończy (18.10) i wróć do getin jeśli ruszy nowa edycja od 4 listopada

  zenek64 Odpowiedz
 • Ciekawe co się będzie działo po dzisiejszym wyroku TSUE w sprawie frankowiczów ….

  zenek64 Odpowiedz
  • No nie? Wszyscy mówią o efektach od strony frankowiczów, a ciekawe, jak to się przełoży na sytuację deponentów. Może niekoniecznie na gorsze, bo może banki będą musiały ściągać kasę dla utrzymania wskaźników? Może więc w ramach oszczędności ograniczą raczej wydatki na promocje typu za nowy ror?

   Don Quijote de la Mancha
 • Alior Bank informuje, że rachunki bankowe z przejętego banku BPH będą „działać” tylko do końca roku. Chodzi o rachunki z numerami kontrolnymi: „xx 1060 xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx” oraz „xx 1710 xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx”. W tej chwili jeszcze działają na zasadzie przekierowania. Od 1 stycznia zostaną wyłączone automatyczne przeksięgowania płatności, a przelewy wykonane na te numery rachunków będą zwracane na rachunek nadawcy.

  Poza tym, Alior informuje swoich klientów o zmianie cenników i regulaminów – od 9 grudnia 2019.

  Be@ Odpowiedz
 • Informacyjnie: Getin ciągle daje 2,5% przy wyprowadzaniu do Millennium. Niestety nie udało się ponownie założyć drugiej lokaty mobilnej (oprócz pamiętnego jednego dnia kiedy wprowadzili nowy wariant, udało mi się również przy przedłużeniu tej starej – nowa już tak nie poszła).
  Natomiast Alior przy przelewie 100k (wycofuje z KMO bo kończy się 2,5%) zaproponował 1,9%.

  Michał Odpowiedz
 • z Gtetinu na Mbank 2,30%, Millenium 2,50%

  paqero Odpowiedz
  • Dziś do Millennium dostałem propozycję lokaty 2.7/2.4% na 3/6 m-cy. Dodam że nigdy nie korzystałem z oferty zawrotnej Getinu

   pytalski
  • Dziwne. Sprawdzałem dziś po Twoim wpisie dla różnych kwot do mille. I wiecej niz 2,5% nijak nie chciało dać

   Zet
  • Też się dziwię, ale tyle dostałem. Tak jak wcześniej wspominałem nigdy nie korzystałem z „zawrotnych” Getinu na żadnym koncie. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale chcialem przelać lekko ponad 10k z RORu, nie z oszczędnościowego

   pytalski
  • Czy przy likwidacji lokaty z Idea Banku i przelewie do innego też pojawia się tego rodzaju oferta?

   Bonifacy
  • Ja próbowałem w ostatnich dniach kilka razy przelać z Getinu do Mille i innych banków aby taką lokatę uzyskać. 2,5% nie dostałem ani razu- najwyżej 2,1%/3M i 1,8%/6M . Może dlatego, że wcześniej często odrzucałem takie propozycje lokaty „specjalny procent” i przelewałem kasę poza Getin

   Kuba01
 • Przed chwilą przelew z Getinu do Idea na ok 75 tys, zaproponowali lokatę specjalny procent na 2,5% na 3 miesiące albo 2,20% na 6 miesięcy….

  Maku Odpowiedz
 • Santander daje 2,5% na ror Konto Jakie Chcę — do 3 kzł dla dzieci poniżej 13 lat…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Informacyjne: Wciąż są dostępne promocyjne lokaty dla nowych klientów w Eurobanku na 3%, max 10k na 3 miesiące: mobilna oraz lokata na start internetowa. W sumie można ulokować 20k.

  asi Odpowiedz
 • IB polepszył ofertę na NŚ: 2,5% / 3M

  adaś Odpowiedz
 • Symulacja przelewów w Idei do: Getin, Alior. Millenium, MBank w każdy przepadku zawrotna 2,4%. Kwota 99tys.

  jojo Odpowiedz
  • dziś robiłem kilka testów (kwota 50 tys. zł) i tak:
   do IB: 2,1%
   do Aliora: 2,4%
   do Pekao: 2,2%
   do Nesta: 2,3%
   do Mille: 2,5%

   Michał
  • O, no to się naklikałeś. Coś trzeba robić, żeby się następna oferta wyświetliła (przelogowanie, czyszczenie ciastek)?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Michał a przelewałeś z…? Nienapisane, mogę domyślać się tylko, że z Getin.

   Bolo
  • @Michał Admin
   Ja dzisiaj rano miałem w Getin zupełnie inne propozycje na 3 m-ce
   Alior. 2,3
   Millenium. 2,2
   Idea 2.0
   Santander. 1,7
   Kilka dni wcześniej na infolinii powiedzieli aby zadzwonić na infolinię bo tam też mają propozycje. Dzisiaj zaproponowali tylko 1,8 % na 12 m-cy

   rychu75
  • @Don, wystarczy odświeżyć stronę na której jesteś – automatycznie znów trafisz na nowy przelew i znów pojawi się propozycja. Przynajmniej tak było wczoraj, bo jakiś czas temu drugi raz mi nie wskoczyła…

   @rychu, dziś mogą być inne. A może też zależą od klienta, kwoty – ciężko mi powiedzieć…

   Ostatecznie i tak posłałem do IB gdzie dziś wyklikałem Lokatę na nowe środki na 2,6%

   Michał
  • U mnie z Getin do Mille oferta 2.7% na 3 msc

   marsid
  • ktoś jeszcze potwierdzi, że 2,7% z getin na mille?

   eeert
 • Idea zmienia toip. Ktoś się wczytał czy są jakieś duże zmiany?

  Nikt Odpowiedz
  • 8 załączników.. nie czytałam:)
   Chętnie skorzystam z okazji, żeby wyrazić sprzeciw i się z IB ewakuować tylko czy nie będą mi robić pod górkę jak wypowiedzenie wyślę pocztą? Konto zakładane przelewem weryfikacyjnym więc nie mają mojego wzoru podpisu i do tego nieaktualny dowód

   Ew@
  • Dowód można i telefonicznie zaktualizować.

   marqqq
  • Żeby zaktualizować dowód przez telefon, trzeba mieć odblokowany kanał telefoniczny, a jak ktoś zakładał konto online, to raczej ma zablokowany.

   Benito
  • Zakładałem online bardzo dawno temu i jakoś udało mi się bez wizyty w placówce

   marqqq
  • Likwidują 2 darmowe przelewy natychmiastowe.

   Łuki
 • W Idei wzrost o 0,1 pp w ofercie na nowe środki: 2,6% / 3M

  adaś Odpowiedz
 • A moje obligacje EDO dają już średnio 3,3%, a 3-letnie lokaty WIBORowe (otwierane jeszcze w Meritum) 2,89%. Warto część oszczędności lokować w wieloletnie produkty indeksowane. 😎

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Warto, choć w przypadku lokat ze zmiennym oprocentowaniem zawsze jest ryzyko. Sam swojego czasu ulokowałem część środków na 2/3 lata ale ze stałym oprocentowaniem – jak oprocentowania lokat leciały w dół. Z jednej strony była to dobra decyzja, z drugiej – po kilku miesiącach spadków oprocentowania poszły w górę (m.in. w okolicy afery KNF). Wyszedłem więc podobnie, a może nieco gorzej – choć z drugiej strony oszczędziłem sobie zastanawiania się gdzie przelać środki i potencjalnych strat wynikających z przestojów.

   Michał
 • Idea znowu podwyższył: 2,7% / 3M / na nowe środki

  adaś Odpowiedz
 • zawrotną też na 2,7%/3m, tak że musiałem dziś zerwać wczoraj założoną lokatę nnś 2,6% nad którą się trochę niepotrzebnie nagimnastykowałem by to były nowe środki

  keram7m Odpowiedz
 • O tym chyba nie było: konto oszczędnościowe w mBank 2,3% lub 2,7% dla nowych środków jednorazowo na 4 miesiące https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/promocje/ekonto-oszczednosciowe-na-nowe-srodki-intensive/

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • IB podnosi oprocentowanie lokat:
  1,7% dla lokaty beztroskiej
  2,7% dla lokaty na nowe środki na 3 m-ce

  Lokata Odpowiedz
 • U mnie z Getin na Mille tylko 2,5% proponowane, z jakiego rachunku 2,7% ?

  paqero Odpowiedz
 • Z Getinu do Mille przelewalem i dostalem oferte 2.7 na 3 msc i 2.4 na 6 msc

  marsid Odpowiedz
 • Dlaczego nie ma w rankingu kont oszczędnościowych mBanku z obecnym 2.7% na 4M dla posiadaczy konta intensive i 2.3% dla pozostałych?

  Kajko Odpowiedz
  • Może dlatego :
   Regulamin Promocji „eKonto oszczędnościowe na nowe środki –edycja II”
   Obowiązuje od 17.10.2019 r. do 03.02.2020 r.

   A tekst był napisany na początku miesiąca :)

   JanL
  • Ale wpisu tez na razie nie ma a 2.7% do 400k to oferta godna uwagi… Ale może mbąk jest na cenzurowanym ;-)

   Maniek M
  • Oczywiście 500k, ale nikt chyba nie wrzuci więcej niż 100k€

   Maniek M
 • Dzisiaj dla nowych klientów w IB happy pro już na 3,3%.

  małemiki Odpowiedz
 • Są głosy że Idea na zawrotniej daje 2,8%

  jojo Odpowiedz
  • Potwierdzam, zwrotna przy przelewie do Millenium.

   Ciekawski
  • Potwierdzam. Przez długi, bardzo długi czas nie otrzymywałam żadnych propozycji zawrotnych, choć syn i mąż otrzymywali a dziś założyłam sztuk 3 przy próbach do millenium. Aż sama się zdziwiłam.

   Lidia
 • Kiedyś był taki trick że można było wkleić link zawrotnej w stronę Idei po zalogowaniu się. Ale nie wiem czy ktoś to testował i czy tym sposobem można było poprawnie założyć lokatę.

  jojo Odpowiedz
 • Ciekawe czy idea coś zaproponuje wartego uwagi na halloween jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

  marcin85 Odpowiedz
 • @marcin85
  Marcinie odzwierciedlasz moje oczekiwania, ale głównie wspomnienia przeszłości. IB był słynny z tego, że właśnie z takich okazji dawał świetnie oprocentowane lokaty. Teraz siedzi tam nadzorca z KNF-u i na wiele chyba nie ma co liczyć. Chociaż od niedawna propozycje IB są coraz lepsze. Niestety, do czasów świetności/ chodzi o atrakcyjność oprocentowania depozytów/ im daleko. Chciałoby się powiedzieć, na razie daleko…

  Waldemar Odpowiedz
 • Mamy 2,6% na Happy Back w Idei (bez warunków typu nowe środki)

  jojo Odpowiedz
 • @jojo
  Pozdrawiam Cię.
  Fajnie, że dałeś info o lokacie. Chciałbym zauważyć, że te „rewelacyjne 2,6%” nijak ma się do 2,7% bez łachy w Millennium Banku.

  Waldemar Odpowiedz
  • Jest też 2,8 na 3 miesiące na zwrotnej przy próbie do millenium. Dla tych, co nie otrzymywali już propozycji też.

   Lidia
  • Zarowno 2.8 jak i 2.7 to ciagle gorzej od 3%. A 3% ciagle mam w Getinie, PEKAO i Aliorze. Czekam, az IB da jednak cos wiecej. Ale pewnie sie nie doczekam :(

   keton
 • @Waldemat. Też Cię pozdrawiam :) Punkt widzenia zależy od …. W mille masz do 100k muszą to być nowe środki musisz je wyprowadzać zatem coś tam tracisz. W idei jest do 2 mln bez nowych. Więc może to komuś przypasować . Ja np muszę na 2,5% kisić bo nie było nic dobrego a w mille miałem pod korek. Gdyby wtedy tyle dawali brał bym w ciemno.

  jojo Odpowiedz
 • W poniedziałek pewnie nowa edycja oszczędnościowego % w getinie. Ktoś ma jakieś przecieki odnośnie % ? Michał admin, czasem coś wiedziałeś z wyprzedzeniem.

  Zet Odpowiedz
 • było trzeba mrozić na rocznej w IB na 3,5% to chociaż trochę spokoju w głowie by było :) no i mniej do przerzucania kasy, no ale kto by się wtedy spodziewał że będzie coraz to gorzej z %%

  adaś Odpowiedz
 • Dziś próba przelewu z IB do GNB na EKO. Po kilkadziesiąt k. zł. Za każdym razem propozycja zawrotnej 3 m. na 2.8 %. Dlaczego nie :-).

  qq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy