Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – październik 2020

Minął wrzesień, czyli kolejny miesiąc ery ultra-niskich stóp procentowych. Wydawać by się mogło, że był to kolejny stracony okres dla oszczędzających – ale… wcale tak nie było. Wszystko dzięki Idea Bankowi, który potrzebował szybkiego ściągnięcia z rynku gotówki. To przełożyło się na chwilowy, ale bardzo wysoki wzrost oferowanego oprocentowania – bo aż do 2,9% w skali roku. Oczywiście oferta nie jest już dostępna, ale istnieje co najmniej kilka innych, dzięki którym zarobimy ponadstandardowo. Sprawdźmy więc gdzie ulokować swoje środki w październiku 2020.

3% do 20 000 zł przez 3 miesiące + 200 zł na start

Liderem obecnego zestawienia jest Credit Agricole, który proponuje aż 3% na swoim koncie oszczędnościowym. A jeśli dorzucimy do tego 200 zł premii na start, to robi nam się całkiem niezły pakiet. Tylko jakie są haczyki?

Jak łatwo się domyślić – oferta jest mocno ograniczona, bo dotyczy jedynie osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

2% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma również mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 160 zł za założenie konta oraz 2% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, a nie zabierać. Kwota maksymalna to 10 000 zł.

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2% przez 4 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2020.

2% do 10 000 zł przez rok + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym płaci również Getin Bank. Różnica jest jednak taka, że 2% zgarną nowi klienci (zakładający również konto osobiste) ale przez okres 12 miesięcy. Kwota maksymalna również wynosi 10 000 zł. Bank wymaga jednak od nas dodatkowych działań: oprocentowanie będzie naliczone pod warunkiem, że zapewnimy comiesięczne wpływy 1500 zł. Dodam również, że zakładając konto osobiste możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł na start w ramach programu poleceń.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące + 250 zł na start

2% jest ciągle dostępne w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z Lokaty Mobilnej. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 4 miesięcy. Do założenia lokaty potrzebne jest darmowe konto osobiste, za którego założenie zgarniemy obecnie aż 250 zł premii! :)

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,6% na depozytach 9- i 12-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,75% (lokata 2-letnia) czy 1,6% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1,7% na Lokacie na nowe środki Plus w Idea Banku

Pod koniec września prawdziwym hitem na blogu była chwilowa oferta Idea Banku, w ramach której można było zgarnąć nawet 2,9% w skali roku na Lokacie na nowe środku Plus. W chwili obecnej oprocentowanie spadło już do 1,4% – 1,7% (zależnie od czasu trwania), jednak dla większości osób będzie to ciągle jedna z najlepszych opcji. Wystarczy bowiem, że przyniesiemy do banku nowe środki (nadwyżkę nad saldo z dnia 20.09.2020) i posiadamy (darmowe) konto osobiste.

Jeśli jesteśmy nowym klientem banku to pamiętajmy również, aby skorzystać z oferty promocyjnej Lokaty Happy, która oferuje 1,8% do 20 000 zł. Ta dostępna jest bowiem tylko raz.

1,5% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,5% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 50 000 zł,
o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

1,4% na Ekokoncie Oszczędnościowym

W BOŚ Banku dostępne jest konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie to 1,4% dla salda do 50 tys. zł oraz 1,2% dla nadwyżki. Aby je zdobyć konieczne jest jednak posiadanie konta osobistego, wyrażonych zgód marketingowych, zgód na e-mail oraz aktywnej (od min. 30 dni) karty debetowej, którą zresztą musimy co miesiąc wydawać min. 500 zł. Na konto osobiste powinno też wpłynąć min. 1500 zł miesięcznie.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

Co, jeśli chcemy mieć środki pod ręką i jednocześnie coś tam na nich zarabiać? Tu pozostają nam promocyjne oferty kont oszczędnościowych, które obecnie oscylują w okolicach 1%. Taką stawkę otrzymamy m.in. w Getin Banku (do 400 000 zł) czy Alior Banku (do 100 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Inbank już lekko podniósł roczne (1,7%) i 2letnie (1,8%), zaś z kont brakuje ekokonta z BOŚ (1,4% przy spełnieniu kilku warunków).

  Ewa1 Odpowiedz
 • BOŚ Bank nadal dla livesmarter z jakiegoś dziwnego powodu nie istnieje?

  Kajko Odpowiedz
  • dorzucone

   Michał
  • @Michal wydaje mi się, że inaczej rozumiem kwestię karty.

   „2. są posiadaczami albo w momencie przystąpienie do Promocji zawrą umowy z Bankiem o wszystkie poniższe produkty:
   Konto oszczędnościowe – EKOkonto oszczędnościowe Standard,
   ROR,
   Aktywną Kartę (aktywacja musi nastąpić w ciągu 30 dni).”

   Według mnie karta musi być aktywowana do 30 dni od przystąpienia do promocji a nie posiadana przez minimum 30 dni przed, ale może się mylę.

   Kajko
  • No i warto dodać, że pobierający 500+ mają opcje na konto oszczędnościowe w BOŚ na 1,6%.

   Kajko
 • Podobnie jak Nest Oszczednosci na 1.5% do 50k i w zasadzie bez wiekszych ograniczen.

  keton Odpowiedz
 • Ja dostałam super ofertę, BNP Paribas proponuje przejście na Konto Premium, które w przypadku niespełnienia warunku darmowości kosztuje 40zł:) Jedną z opcji uniknięcia opłaty jest utrzymywanie oszczędności na poziomie 100tyś a stawka oprocentowania na KO to 0.01%. I to wszystko za możliwość założenia lokaty na 3mies na zawrotne 0.5%:)

  Ew@ Odpowiedz
  • Nic tylko korzystać z tak świetnej oferty :)

   Swoją drogą z tą promocją z czerwca z 2% na KO dla tych, co mieli jeszcze Optimę to same problemy, bo tam u nich jest tyle różnych zgód i sprzeciwów marketingowych (w sumie chyba 14), że potrafili wyszukać jakieś sprzeciwy, o których nikt nie wie i które są sprzeczne z wyrażonymi jednocześnie zgodami, i przez to nie dać promocyjnego oprocentowania. A wycofać te sprzeciwy to też nie łatwa sprawa na infolinii z pracownikami nie mającymi pojęcia o niczym.

   pws
 • Z przygód w Neście i BOŚ:

  Nest – konto zakładane na początku września (tylko tak się opłaca, bo wtedy ma się te 1,5% przez prawie 3 m-ce, więc jak zakładać to teraz) przelewem weryfikacyjnym, konto założone w 3-4 godz., resztę kont zakładamy już w bankowości online i szybciutko przelewamy kasę

  BOŚ – były klient (konto zamknięte 2 lata temu), nadal mam dostęp do e-bankowości, składam tam wniosek o konto ROR i dostaję telefon że i tak muszę przyjść do oddziału je założyć (najbliższy oddział 1/2 h metrem), mimo że mają wszystkie moje dane i skany dowodu, dałem sobie na razie spokój bo i tak wyszła lepsza IDEA

  Ja123 Odpowiedz
  • Jak widać Nest to bank przyjazny dla klienta, a BOŚ wręcz odwrotnie…

   pws
  • BOŚ rzeczywiscie jeśli chodzi o podejście do klienta tragedia. Zamówiłem kartę z opcją, że PIN chce smsem. Przyszła karta bez opcji ustawienia PIN-u smsem, pracownik zmienił na PIN listowny. Żeby założyć konto oszczędnościowe w promocji trzeba zamknąć stare, choć wniosek online pozwala je dodać do promocji, potem odrzucają. Zamknięcie starego konta tylko w oddziale z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Droga przez mękę, ale 1,4% do 50k i 1,2% powyżej to zawsze lepiej niż 0.01% u „konkurencji”.

   Kajko
  • Ale jak ktoś tu pisał te 1,4% tylko do końca października a potem ma być standardowe oprocentowanie. Niby miała być o tym informacja na ich stronie, ale oczywiście jej nie ma. Więc chyba założyłeś konto do szybkiego odstrzału.

   Ja123
  • Jak pisze Dobcio niżej: „Ja zakładałem konto w sierpniu i pracownicy mnie informowali ze promocja obowiązuje do końca pazdziernika- dostali taką informację z centrali i mają o niej informować nowych klientów”

   Ja123
 • Czy zgadzają wam się odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze?

  Beata2 Odpowiedz
 • Idea Bank juz nieaktualny – teraz daja juz tylko max 1.5% (!)

  keton Odpowiedz
  • To wina tych wszystkich bogaczy z livesmarter, którzy zalali Idea Bank świeżą gotówką pod korek – gdyby nie oni teraz byłoby pewnie z 4.9% ;-)

   Tomko
  • zadziałała zasada, że „jeśli ja nie skorzystam, to bankowo skorzysta kto inny i będę żałował”

   adaś
 • W Getinie lokata na nowe środki 1%.

  Joana Odpowiedz
 • na jak długo obowiązuje promocyjne oprocentowanie na EKOkoncie oszczędnościowym w BOŚ? Szukam na ich stronie, ale nic takiego nie widzę

  lukas_t1 Odpowiedz
  • Do końca października. Od listopada będzie oprocentowanie standardowe na wszystkie środki.

   Dobcio
  • Dlaczego do końca października?

   Z regulaminu promocji obowiązującego od 1.09.2020:
   Okres Promocji – okres, w którym Klient może korzystać z Oprocentowania promocyjnego
   (…) Okres Promocji trwa od 1 września 2020 roku do dnia jej odwołania przez
   Bank.

   A więc, od momentu wpłaty do zamknięcia oferty przez Bank. Nie ma informacji, że promocja będzie zamykana w listopadzie.

   Ja123
  • Ja zakładałem konto w sierpniu i pracownicy mnie informowali ze promocja obowiązuje do końca pazdziernika- dostali taką informację z centrali i mają o niej informować nowych klientów.

   Dobcio
  • Promocje w BOŚ odwołane od 1 listopada.

   Kajko
  • Wiadomo co z oprocentowaniem w Nest? To znaczy kiedy obniżą oprocentowanie na KO?

   numerek
  • Obniżyli dzisiaj na 0,1%

   Jarosław
  • @Jarosław, ale co Ci obniżyli? W Nest? Widzę nową tabelę oprocentowania, a w niej nadal 1,5% do 50k w promocji, a powyżej zmniejszyli z 1,25% do 1%.

   pws
  • Jeśli ktoś założył konto wcześniej to chyba obowiązują stare warunki, 1.5% i 1.25%?

   Ew@
  • @pws Obniżyli dzisiaj standardowe oprocentowanie na Nest oszczędnościach na 0,1%.Mi promocyjne oprocentowanie skończyło się już wcześniej.

   Jarosław
  • @Ew@, tak, zgodnie z Tabelą, można ją sprawdzić.
   @Jarosław, a standardowe to ja nawet nie wiem jakie tam wcześniej było, kto dziś sprawdza i liczy na standardowe oprocentowania gdziekolwiek.

   pws
  • Jeśli ktoś planuje nie przekroczyć kwoty 50tyś to trzeba uważać, bo ścinają % nawet nie czekając na koniec dnia. Przelałam powyżej dopuszczalnego progu a kiedy po chwili znów się zalogowałam to już pokazało się obniżone %, szybcy są :)

   Zazwyczaj oprocentowanie zmienia się po nocnym przetwarzaniu, saldo chyba powinno być sprawdzane na koniec dnia?
   Nie tutaj:) w Nest stawkę % korygują na bieżąco więc nie ma co liczyć, że wypłata tego samego dnia nadwyżki uratuje promocyjne 1.5%

   Ew@
  • @Ewo, a sprawdziłaś czy % wrócił do pierwotnej wartości po zmniejszeniu salda? Jeśli nie, to może warto jednak to sprawdzić i przekonać się, że skoro od razu potrafi on się zmniejszyć, to równie szybko skoryguje się w odwrotnym kierunku.

   pws
  • I jeszcze jedno – to co Ty nazywasz wadą w porównaniu do innych banków, ja nazwę zaletą, że wysokość % zmieniana jest praktycznie od razu po zmianie salda, a nie dopiero na kolejny dzień, bo od razu widać czy wszystko jest dobrze czy może coś nie działa i zareagować, a nie czekać.

   pws
  • W drugą stronę to już nie działa tak sprawnie, przynajmniej w przypadku % standardowego.
   Przy pustym koncie % wcale nie widać, wpłaciłam środki i stawka % pokazała się dopiero następnego dnia.

   Ew@
 • https: // http://www.bosbank.pl / klient-indywidualny / oszczednosci / konta-oszczednosciowe / ekokonto-oszczednosciowe

  wywal spacje

  Ja123 Odpowiedz
  • „Okres Promocji trwa od 1 września 2020 roku do dnia jej odwołania przez
   Bank.”
   Promocja zostanie odwołana 31 października, na dniach powinna się pojawić o tym informacja na stronie internetowej.

   Dobcio
  • Dzięki, jeśli to prawda to w sumie nie warto było wstawiać tego konta do zestawienia

   Ja123
  • Za to warto było dodać Idea Bank, który dzień później jest już nie na 1,7% tylko 1,5%. Do tego mega bezpieczny bank w przeciwieństwie do państwowego BOŚ.

   Kajko
  • Taki sam bezpieczny jak kazdy inny. Nie warto, lepiej trzymac na nizszym oprocentowaniu :)

   aaaa
 • Mill nie dał nowej edycji – więc raczej jest do zamknięcia.
  Czy wiecie może czy coś teraz proponują przy zamknięciu konta 360 ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • W milku złożyłem wypowiedzenie przez internet, pod koniec września, dwa dni później telefon z ofertą 2% zwrotu kartą i 5% blikiem, ale jeśli dobrze pamiętam to była mowa o 60 zł. Chyba, że to w sumie za zwrot kartą i blikiem. Też się zgodziłem. Na razie nie dostałem żadnej pisemnej informacji ani w systemie ani ani mailem. Oferta zwrotu mam mieć włączoną od 1.11.2020 przez 6 miesięcy.
  Oferta promocyjnego konta oszczędnościowego ma pojawić się w poniedziałek 5.10.2020.

  zaqu Odpowiedz
 • „Ludzie przestańcie już się tak chwalić tym utrzymaniowym moneybackiem, bo nawet to nam zlikwidują. ;)”
  A to nie po to są fora? Warto wiedzieć co bank zrobi gdy…. Po drugie, im więcej wypowiedzeń, to może się okazać że tym lepiej. Niech bank walczy o klienta jak Go chce mieć i bynajmniej nie oprocentowaniem 0,01.

  jojo Odpowiedz
  • no tak, ale nie codziennie pytanie czy Mille coś daje, przecież wiadomo, że tak, a oferta jest niezmienna od kilku lat, wystarczy trochę poczytać, albo przeszukać ctrl+f

   abc
 • No i jest od dzisiaj nowa edycja KO Profit w Mille: 1%/25k/62 dni, czyli bez zmian. Saldo z 30.09. Promocja do 14.11.2020 r.

  pws Odpowiedz
 • Nowy gracz na rynku depozytów: https://www.cashless.pl/8627-santander-consumer-bank-konto-online

  Aby zachęcić do zakładania konta, bank oferuje obecnie promocyjne oprocentowanie w wysokości 0,6 proc. do kwoty 50 tys. zł oraz 0,2 proc. od kwoty powyżej 50 tys. zł i nieprzekraczającej 200 tys. zł. Pieniądze można wpłacać i wypłacać w dowolnym momencie, bez utraty zgromadzonych odsetek.

  No ja nie wiem, czy to kogoś zachęci… 😉

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Niech zrobią promocje min. 200 zł za otwarcie, to wtedy maja szansę, że ilość rachunków im się powiększy.

   Bolo
  • Cóż za szalona oferta… No ale tak serio, to nawet nie już kasa za otwarcie, ale teraz wystarczyło by, żeby dali sensowny % w promocji na start przez jakiś okres i już by część ludzi chętnie otworzyła sobie.

   pws
 • Nie wiem czy kogoś zainteresuje, ale Getin zwrotna 1,4% dla kwoty 10k, po założeniu kilku lokat zaproponowało założenie konta oszczędnościowego 1,4% na 2m do 200k od następnego dnia. Przy wyższych kwotach spadało na 1,2% zwrotna.

  Piotero Odpowiedz
 • A jak badane jest saldo na KO w GetinBank?

  raul_r2 Odpowiedz
 • Podobnie jak wyżej przy próbie przelewu z GetIN do IDEA, propozycja zawrotnej.

  Co ciekawe propozycja na 1,2% (2 lub 3m), ale sama lokata przy zakładaniu już na 1,4% – niezły bałagan tam mają.

  Niestety propozycji na KO 1,4% na razie nie dostałem.

  paqero Odpowiedz
  • „Lokata Specjalny Procent” – tak to się nazywa.

   Niezły bałagan – w potwierdzeniu jednak te lokaty są ponownie na 1,2%, reklamacja ??

   paqero
  • 1,2% dla jakiej kwoty? bo dla 10k dawało 1,4%, ale już dla większej kwoty (nie szukałem tej wartości) dawało tylko 1,2%

   Piotero
  • Ja bym złożył , ciekawe co by odpowiedzieli.

   Bolo
  • Też dostałam przy przelewie go idea banku propozycję 1,2% a następnie przy samej ofercie 1,4%, ktòre po założeniu spadło do 1,2%… Złożyłam reklamację bo czuję się oszukana tym bardziej że na dole przedstawili mi symulację mojego oprocentowania 1,4%. Uważam, że rozpatrzona będzie pozytywnie.

   Pola33
  • Też złożyłem reklamacje, w załączniku podesłałem screena, zobaczymy

   paqero
  • u mnie dokładnie to samo

   Michał
  • U mnie w propozycji Zawrotnej pokazywało 1.2%, ale już przy zakładaniu 1.4%. Założyłam trzy jakoś po południu, każda na 3 msc, i do tej pory w Lokatach widzę oprocentowanie 1.4% (w szczegółach też).

   asi
  • no to miałaś farta :),

   reklamacja złożona, odpowiedzi na razie brak, u mnie widzę że się wyrównało w dół pokazuje teraz wszędzie 1,2% …

   paqero
  • Reklamacja rozpatrzona pozytywnie. 🙂 Skoro obiecali 1,4% (nawet symulację obliczeń miałam) to mi skorygowali z 1,2% na 1.4%.🙂

   Pola33
 • 1% na 25K znowu dostępne w Millenium

  Artin Odpowiedz
 • Przepraszam, że nie na temat, ale mam kłopocik. Wygrałam „bilet” do kina CC – a tak naprawdę, to dostałam emailem ciąg cyfr. Ktoś mi powie co z tym zrobić ? ;-) Wiem, że sporo osób brało bilety poprzez BCh – może sposób zamiany cyfr na bilet jest ten sam ?

  Be@ Odpowiedz
  • Podajesz otrzymany kod w kasie kina i dostajesz bilet.

   Marcin85
  • podajesz w kasie ciąg cyfr i dają Ci bilet (albo kupujesz bilet w internecie wpisując w pole voucher ten ciąg – ale wtedy dodatkowo płacisz 1,60)

   karampuk
  • Dzięki. Ale jak patrzę na stronie kina to bilety są w rożnych cenach (20 lub 25zł), czy zawsze da się zamienić kod na bilet ? I jak sprawdzić do kiedy ten kod jest ważny ? Niestety email jest lakoniczny (poza tym dostałam go dziś – a nagrodę wygrałam w marcu… a na reklamację nie odpowiedzieli)

   Be@
  • Tak, voucher z reguły ważny na każdy film 2D, 7 dni w tygodniu.
   Możesz zrobić sobie rezerwację przez internet, a już przy kasie zapłacić voucherem.

   savi
  • ważność (datę) sprawdzisz na stronie https://www.cinema-city.pl/voucher-balance

   karampuk
  • wszystkie ważne w marcu Cinema przedłużyła do końca roku

   karampuk
  • Wielkie dzięki za pomoc ! :-)*
   Tak, jest ważny do 31.XII.2020.

   Be@
  • Tylko znowu kina zamkną (czy to z powodu Covida czy bankructwa CC) i nici z seansu…czego oczywiście ci nie życzę :-)

   Ja123
  • ta stronka do sprawdzania ważności jest g warta
   nie ma informacji, czy voucher jest wykorzystany

   najpewniej zasymulować rezerwację i wpisać numer vouchera

   kruczi
  • @kruczi
   Jak wpiszesz ważny voucher to podaje rodzaj seansu ( 2D ) datę ważności i wartość ( 30 zł) z sufitu wziętą. Jak wpiszesz voucher wykorzystany to masz komunikat …Podany numer jest nieprawidłowy lub nie jest on obsługiwany.
   Cóż chcieć więcej

   rychu75
  • przy wykorzystanych też podaje datę ważności i co to za voucher
   https://drive.google.com/file/d/1GArIxzfre7IOVqAIacVIcO5xQo9DSs1s/view

   kruczi
  • @kruczi ma rację – podaje tylko datę ważności (nawet dla voucherów już wykorzystanych lub których data ważności dawno upłynęła).
   Tylko symulacja zakupu daje informację czy voucher nie został już wykorzystany (lub podyktowanie kasjerowi – jak ktoś chce jechać do kina)

   karampuk
 • Z tym kontem oszczędnosciowym z podwyższonym oprocentowaniem 1,2% jeśli.ktos aktywował to trzeba uważać bo tylko pierwszy przelew jest bezpłatny, następne wypłaty 9zł… darmowe w pełni dokonać roku jest, ale elastyczne.

  Pola33 Odpowiedz
 • Ale to konto dalej nazywa się elastyczne , tylko jest uruchomiona promocja podwyższamy oprocentowanie .Korzystałem z tej promocji przez ostatnie 2 miesiące i wszystkie przelewy były bezpłatne

  Michał Odpowiedz
  • U mnie ono chyba przestało być elastyczne bo zmieniło nazwę… Podpytam przez bankowość jeszcze..

   Pola33
  • Oni mają aż 3 różne konta oszczędnościowe:
   Elastyczne Konto Oszczędnościowe
   Celowe Konto Oszczędnościowe
   Konto Oszczędnościowe Skarbonka

   Na pewno nie masz elastycznego, z tego co piszesz

   Ja123
  • Albo masz jeszcze stare konto oszczędnościowe (już wyszło z oferty banku), po którym wprowadzili elastyczne, i ja np. nadal mam je u siebie.

   Ja123
  • Babka mi odpisała że mam Elastyczne.. choć tak się nie nazywa i zgłupiałam.

   Pola33
 • „KE wyemituje obligacje społeczne” – ktoś wie ile coś takiego kosztuje, czy jest oprocentowane i jak to ewentualnie kupić ?
  www bruksela.lubuskie.pl/PL/516/1834/SURE__Komisja_wyemituje_obligacje_spoleczne_o_wartosci_do_100_mld_euro/k/

  Be@ Odpowiedz
 • W dokumentach AB jest już nowa Tabela Oprocentowania – 10. edycja promocji w KMO od 16.10 bez zmian (1% do 100k), nie wiadomo jeszcze tylko kiedy było badanie salda. Przedłużyli też 1% do 20k jako korzyść do końca roku.

  pws Odpowiedz
 • Ostatnio zamknąłem w Nest Banku nieużywane Konto Skarbonka oraz Nest Oszczędności. Zostało tylko NRO oraz ROR, z którego nie korzystam, bo NRO zasilam bezpośrednio z innego banku. Nie wiedzieć czemu, zadzwonili do mnie z propozycją lokaty negocjowanej. Należy udać się do oddziału, by poznać szczegóły. Przez telefon dowiedziałem się tylko tyle, że oferują do 2% na takich lokatach.

  g.romek Odpowiedz
  • Jeśli nic się nie zmieniło, to tylko wraz z funduszem inwestycyjnym, na którym musi być większa część kapitału.

   Michał
 • Ja próbowałam założyć konto w Nest Banku przelewem weryfikacyjnym, najpierw dostałam maila, że jeśli wszystkie dane są zgodne to konto zostanie założone w ciągu 15min. a jeśli nie to wniosek zostanie przekazany do weryfikacji i wtedy wymagany będzie kontakt telefoniczny (bank zadzwoni). Za chwilę przyszedł kolejny mail, że wniosek został przekazany do weryfikacji i mam czekać do jutra na telefon, tzn. co? dane są niezgodne? (moim zdaniem wszystko się zgadza).
  Jak oni zamierzają to weryfikować? Będą chcieli, żeby wysłać im zdjęcie dowodu na maila? czy o co chodzi?

  Ew@ Odpowiedz
  • A kto z nas może to wiedzieć? Dowiesz się jak zadzwonią.

   Ja123
  • A to nie ty ostatnio pisałaś, że dowód Ci się skończył?

   Ja123
  • Dokładnie brzmi to tak:
   „pracownik skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu potwierdzenia danych. Aby wniosek został zrealizowany pamiętaj o odebraniu telefonu od Konsultanta”.
   Naprawdę nie rozumiem na czym ma polegać to potwierdzenie danych? Dane które wpisałam we wniosku teraz mam przedyktować przez telefon? przecież to bez sensu, bo nie mają zdjęcia dowodu, żeby to sprawdzić.

   Długo trzeba czekać na ten telefon?

   Ew@
  • Dowód mi się skończył już dawno, wyrobiłam nowy ale nie aktualizowałam go w Idea Banku i to nie ma nic do rzeczy, bo przelew weryfikacyjny poszedł z banku z aktualnym dowodem:)

   Ew@
  • No jak? We wniosku w Neście wstawiłaś aktualny dowód, a w IDEA nadal masz stary? Dobrze rozumiem? Jesli tak, to tutaj masz niezgodność?

   Ja123
  • Ja nie robiłam przelewu weryfikacyjnego z Idea Banku, pisałam o Idea, bo pytałeś o bank, w którym mam nieaktualny dowód:)

   Chyba wiem o co chodzi, dzwoniłam na infolinię i powitał mnie komunikat o niedostępności serwisu internetowego, pewnie dlatego konto nie założyło się automatycznie. Ja to mam szczęście, teraz pewnie sobie poczekam na tą weryfikację telefoniczną

   Ew@
  • Myślę że @Ew@ chodzi o to że w Idea Banku ma straty numer dowodu a do Nesta podała nowy a przelew weryfikacyjny podszedł z jeszcze innego banku gdzie już mają nowy numer

   Andrus
  • Dokładnie tak @Andrus:)

   Tylko teraz to mi nawet ręcznie tego konta nie założą, bo w Nest mają awarię. Szkoda że nie dali żadnego info na stronie, darowałabym sobie dzisiaj składanie wniosku

   Ew@
 • Wniosek odrzucony z powodu niezgodności danych, bzdura. Jedyne co mogło się niezgadzać to drugie imię, którego nie podałam w Neście a było podane w banku A a zrobiłam to celowo, bo przelewy, które wychodzą z banku A mają w polu nadawca tylko moje pierwsze imię.
  Dziwnie to działa, wszystkie banki spisują drugie imię ale potem na przelewach w jednych bankach widać oba imiona a w innych tylko jedno.
  Chyba banki nie sprawdzają nic innego tylko dane, które widnieją na przelewie więc jeśli mój bank pokazuje tylko jedno imię (chociaż ma oba) to nie mogę w Nest podać drugiego imienia, bo wtedy będzie niezgodność, mylę się?

  Ew@ Odpowiedz
  • To złóż wniosek ponownie, podając już drugie imię. Widać wszystko musi się im zgadzać.

   Ja123
  • Właśnie kiedy w Nest podam drugie imię to nie będzie się zgadzać, bo mój bank na przelewie pokazuje tylko jedno imię! Chyba że banki nie sprawdzają danych tylko na przelewie ale jakoś inaczej? W co wątpię, bo zdarzało się, że zakładałam konto przelewem z banku, w którym miałam nieaktualny dowód i nie było problemu

   Ew@
  • Banki sprawdzają wprowadzone dane w jakiejś bazie, pomyliłem się z datą ważności dowodu i wniosek nie przeszedł z powodu „braków formalnych”. Po kilku minutach złożyłem kolejny, już poprawiony i konto otwarte w 15min.
   ps. też mam drugie imię w dowodzie, bank z którego wysyłałem przelew przedstawia tylko pierwsze imię i wniosek przeszedł więc nie ma to nic do rzeczy. Tylko dane z wniosku muszą być w 100% zgodne z aktualnym dowodem.

   numerek
  • A skąd wiesz że pomyliłeś się w dacie ważności? Na infolinii nie mówią gdzie był błąd, informują tylko że był:)
   Jeśli bank żąda skanu dowodu to w ten sposób wychwyci pomyłkę i żadna baza nie jest do tego potrzebna.
   Ja dwa konta założyłam na przeterminowany dowód (tzn. we wniosku podałam nr nowego dowodu a przelew poszedł z banku, w którym miałam nieaktualny dowód) więc to chyba jednak nie to.
   Dylemat mam zawsze z imionami i nie mogę rozgryźć czy to ma znaczenie czy nie?

   Ew@
  • Ew@ Robiłem screeny i tylko na tej podstawie doszedłem co było nie tak. Jak już wspomniałem bank weryfikuje podane informacje w bazie (prawdopodobnie w pesel), także wychwycą każdy błąd. Skoro masz drugie imię to podajesz oba, wpisanie tylko pierwszego może być powodem odrzucenia wniosku. Moim zdaniem w przelewie weryfikacyjnym może być jedno imię i nie to znaczenia, banki doskonale wiedzą, że część z nich pomija w przelewach drugie imię nadawcy.

   numerek
 • jakieś nerwowe ruchy w bankach LC po zajęciu przez prokuraturę część majątku właściciela? Czy już się dokapitalizowali i nie dają dobrych lokat?

  zenek64 Odpowiedz
 • Mobilna w Santanderze teraz tylko 1,5 %

  g.romek Odpowiedz
  • jedni obniżają (santander), drudzy podwyższają (idea), więc pewnie odważni będą mogli niedługo skorzystać ;)

   pytanie
 • Wokół Idei chyba na miesiąc będzie względny spokój, ciekawe jeszcze jak ten plan naprawczy. Ale dziś chyba trochę podnieśli Na Nowe Środki, chociaż nie pamiętam ile było wcześniej. Teraz jest 1,7% na 1M i 1,5% na 3M. Do tego widzę nowy regulamin Zawrotnej z dzisiejszą datą na 1,5%: https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_zawrotna_150_3M.pdf

  pws Odpowiedz
 • Ktoś by mi podpowiedział jak to jest?
  Załóżmy, że miałam w getinie 10k na dzień badania salda. Dopłaciłam dajmy na to 15k. Stan nowych środków oprocentowanych na ten szalony 1% to 15k. Ale muszę utrzymywać 25k saldo?
  Czy mogę zostawić tam 15k tylko?

  Dominika Odpowiedz
 • IB podwyższa
  Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS
  1 miesiąc 1,70%
  3 miesiące 1,50%

  adaś Odpowiedz
 • Czy ktoś tutaj korzystał z promocji w BOŚ Banku i został przez nich oszukany? Założyłem tam konto specjalnie dla promocyjnego oprocentowania KO i mi go nie wypłacili. Złożyłem w oddziale reklamacje ale pracownicy zasugerowali abym nie spodziewał się pozytywnego rozpatrzenia bo na pewno był jakiś powód że nie wypłacili. Wszystkie warunki spełniłem.

  Dobcio Odpowiedz
  • Dlatego właśnie nie lubię załatwiać czegoś w oddziale. Najczęściej spotykam się z jakąś niekompetencją ze strony pracownika banku, który nie ogarnia danego tematu i jeszcze dyskutuje. Mam wrażenie, że w Polszy obsługa kilenta totalnie leży, więc szkoda nerwów na to. Lepiej wszystko załatwiać online, oczywiście tam gdzie się da.

   marsid
  • Ja dostałem w zeszłym miesiącu poprawnie. W tym nie było więc złożyłem reklamację w serwisie online. Po kilku dniach jeszcze zadzwoniłem i usłyszałem że jeszcze nikt nie dostał bo mają problem nad którym pracują ale do końca miesiąca kasa będzie…
   Póki co – czekam

   Pietia
  • Dzięki na info, jestem trochę spokojniejszy :)

   Dobcio
 • Dzisiaj „Specjalny Procent” 1,4% w Getinie przy przelewie do Santander. Ciekawe, że jednocześnie w Idei brak „Zawrotnej” – próby przelewu do Getinu, Millennium, mBanku.

  Sosna Odpowiedz
 • w IB Nowe środki plus 1 m-c 1,7% i 3 m-ce 1,5%

  Lokata Odpowiedz
 • Nie daje się zamieścić post w wątku z mbankiem 300 zł za konto intensywne , to proszę o info tutaj .Ktoś już dostał zwrot za transakcje z września w tej III edycji ? Którego wypłacają czy dopiero na koniec miesiąca ? W poprzednich miesiacach lub edycjach którego wypłacali ? Proszę o szybkie info , bo pora robić transakcje w tym miesiącu a nie wiem czy w poprzednim było dobrze . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Nikt nic nie wie , nikt nie bierze udziału w tej edycji promocji lub poprzedniej w mbanku ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Wpływ premii 26.10. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Zawsze mozna liczyć na tłumnie zgromadzonych tu fachowców. Wszystko poszło łatwo , gładko i przyjemnie . Pora na transakcje w tym miesiącu . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Dziś Idea zawrotna Mille Ing 1% a do Getin 1,3%.

  Bolo Odpowiedz
  • A kiedy pojawia się propozycja Zawrotnej? Przed sms, czy po sms autoryzującym? Bo chciałem uzyskać i nie było. Po otrzymaniu sms anulowałem

   Bonifacy
  • Chyba mniej więcej równocześnie, na pewno po kliknięciu że chcesz dany przelew wykonać i oczywiście kwota musi być > 10 K.

   Bolo
  • Przed SMS-em pole u góry ekranu na czerwono, nie da się przeoczyć. Dzisiaj do GEtin 1,3%, kwota pow. 40 tys

   Ja123
  • Chyba zdjęli albo nie wszystkim to wyświetlają. Teraz próbowałam i dla żadnej kwoty i żadnego banku. No nic, trzeba czekać na pojawienie się.

   Anna1212424
 • Niestety, u mnie się nie pojawia ta propozycja zawrotnej. Przelewam do Getinu, nie z aplikacji, ale z „dużego komputera”, z konta idealnego, kwota pow. 150 tys.

  Bonifacy Odpowiedz
 • teraz: Getin do mBanku >10k propozycja 1,4%

  Michał Odpowiedz
  • Potwierdzam, propozycja 1,4% na 2 lub 3miesięce

   Czero
  • a teraz tylko 1,3% na 2m, 3m i KO na 2m, tyle że w tej ostaniej opcji nie można jednocześnie kożystać oferty EKO na nowe środki i nie wiem co lepiej dłużej czy więcej.

   keram7m
  • No więc nie dostałem w IB oferty zawrotnej, przelałem środki do GB i tam już przy zleceniu przelewu w kolejnym dniu były te oferty 1,3%. Skorzystałem z tej na KO.

   Bonifacy
  • Tak, jak niektórym się pokazuje w Idea zawrotna, tak samo w Getin tylko niektórzy dostają taka ofertę jak wyżej. Ja przelałem dziś z idea specjalnie kasę i próbowałem do 5 banków przelewy na różne kwoty i zawsze tylko propozycja mizerne 0,8% .

   Bolo
 • Nie wiem jaki klucz stosuje Getin ale faktycznie oferuje różnym osobom różne oprocentowanie lokat. Przy przelewie na tą samą kwotę do tego samego banku ja miałem propozycję 1,2% a moja żona 0,8%.

  Dobcio Odpowiedz
 • Dziś Idea zawrotna a do Getin 1,5%.

  zuza Odpowiedz
  • U mnie przelew do Mille i brak jakiejkolwiek propozycji. Ktoś się orietuje czy opłaca sie przelewać znowu do idea i potem spróbować do getin czy skoro nie zaproponowali poprzednio to już nie zaproponują?

   ceglaaa
  • Ja przelałem do GB tylko po to, by na drugi dzień chcieć wypłacić i załapać się na podwyższone oprocentowanie lokaty. I tak się stało.

   Bonifacy
  • Ale nie zawsze i każdemu to działa. Dotyczy to zarówno Getinu jak i Idea. Trzeba próbować.

   Bolo
 • Co za czasy. Credit Agricole przysyla smsy z oferta „lojalni zyskują”… 0,5proc na RO

  Anom Odpowiedz
 • Ja przed chwilą dostałem ofertę lokaty zawrotnej z Idei na 1,5%.

  Leszek Odpowiedz
 • Czy wiecie cos o jakies promocji związanej z zakupem funduszy? Kiedys udalo mi aie kupic jednostki w NN TFI + dorzucali 100 zł, a teraz nie mogę nic podobnego znaleźć.

  Anom Odpowiedz
  • 0proc prowizji za zakup. Szukam czegos z bonusem najlepiej :))

   Anom
  • Fundusz to strata kasy. Te 100zł które byś dostał odbiorą sobie w wysokich prowizjach za utrzymanie. Udowodniono, że te aktywnie zarządzane przynoszą mniejsze zyski niż zwykły indeks. Znajdź sobie odpowiedni ETF w biurze maklerskim.

   R
  • Chce sie zorientowac czy jest cos ciekawego z bonusem na rynku. Czasami zdazaja sie akcje, gdy przy relatywnie niskim wkładzie, jak ww. NN, gdzie przez 3 miesiace kupilem jednostki za bodajrze 600 zl, otrzymałem dodatkowo 100 zl.

   Anom
  • Jeśli chciałbyś skorzystać z IKZE (biorąc pod uwagę wszystkie + i – tego rozwiązania) to jest kolejna edycja „Promocja 200 za 2000 IKZE”

   taki jeden
  • Nie dopisałem, że chodzi o AXA ;)

   taki jeden
 • Dziś przy przelewie z Getinu do Idei propozycja lokaty 1,7% na 2 lub 3 m-ce.

  Kurt Odpowiedz
 • Apropo Getinu, czy myslicie/macie przecieki co się stanie z oprocentowanien KO po obecnej edycji, tj. 16 listopada?
  To juz się człowiek zastanawia nad 1,5 proc w Nest, takie czasy.

  Anom Odpowiedz
 • My tu gadu gadu a blog ma juz 201 stron. Gratki Admin 😀

  Herman Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy