Najlepsze lokaty styczeń 2017

Rozpoczął się nowy, 2017 roku. Choć dla wielu z nas ostatnie dni grudnia były okazją do relaksu, to w bankach praca nie ustała – czego efekty można zauważyć w kolejnych, delikatnych obniżkach oprocentowania depozytów opublikowanych w ciągu ostatnich dni. Na szczęście zmiany te dotyczą głównie pozycji z dolnej półki i czołówka rankingu najlepszych lokat bankowych ciągle trzyma się dobrze. Sprawdźmy więc gdzie w styczniu nasze pieniądze mogą zarobić najwięcej.

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Czołówka najlepszych lokat bez zakładania konta pozostaje bez zmian:

Ciągle bezsprzecznym liderem rankingu są lokaty „startowe” w Idea Banku. Do wyboru mamy Lokatę Happy (do 10 000 zł) na okres 1 – 3 mies. z oprocentowaniem 3,5 – 4% w skali roku lub Lokatę Happy Plus z nieco niższym oprocentowaniem (3% w skali roku), ale zdecydowanie większą kwotą maksymalną – aż 100 000 zł.

Zakładając jedną z powyższych lokat nie otwieramy żadnego konta osobistego, ale aktywujemy sobie dostęp do bankowości internetowej, dzięki czemu możemy później korzystać z innych dobrych ofert lokat Idea Banku, których w 2016 było całkiem sporo. Sam korzystam z tego typu promocji regularnie.

Innym bankiem, który proponuje bardzo dobrą lokatę startową, jest BGŻOptima. Tu 3% otrzymamy na Lokacie Bezkarnej po ulokowaniu maksymalnie 20 000 zł. Co ciekawe do otwarcia lokaty nie jest wymagane otwarcie konta osobistego, ale całkowicie bezpłatnego rachunku oszczędnościowego – który oferuje obecnie przyzwoite 2,3% do 150 000 zł.

Swoją drogą jako ciekawostkę warto dodać, że bank oferuje również drugą lokatę dla nowych klientów (Lokata Bezkompromisowa do 100 000 zł), ale niestety jej oprocentowanie zostało znacznie obniżone i wynosi obecnie 2,5% w skali roku – czyli tyle, ile można uzyskać na „zwykłych” lokatach.

Co dalej? Ostatnia przyzwoita propozycja z oprocentowaniem na start w wysokości 3% jest już nieco bardzo skomplikowana. Lion’s Bank daje tyle nowym klientom, ale tylko z oszczędnościami w wysokości min. 100 000 zł, na dodatek po umówieniu na wizytę w oddziale banku i z czasem trwania lokaty… 40 dni.

Lokaty dla klientów otwierających konto (3,5% – 4%)

Bardzo dobre oprocentowanie oferują również banki, które oprócz założenia lokaty na start wymagają również otwarcia konta osobistego.

Liderem zestawienia jest Nest Bank, oferujący bezpłatne konto osobiste wraz z Lokatą Witaj 4%. Co wyróżnia ofertę na tle konkurencji? Głównie czas trwania lokaty: tu lokując środki pracują one przez 3 miesiące. W przypadku Alior Banku również otrzymujemy 4% w skali roku, ale na okres o 1/3 krótszy. W przypadku mBanku czas trwania wynosi 3 miesiące, jednak oprocentowanie nieco spada – do 3,5% w skali roku.

Co z Plus Bankiem? Choć oferta Lokaty na start jest z pozoru całkiem dobra, to cały efekt psuje konto osobiste, które wymaga wyrobienia płatnej karty debetowej (9 zł jeśli nie wydamy 500 zł). Zdecydowanie bardziej polecam korzystać z pozostałych ofert, bo tam karta nie jest wymagana, a rachunki osobiste są darmowe (oczywiście po zakończeniu lokaty można je zamknąć).

Lokaty Mobilne (2,8% – 3%)

W kilku bankach możemy również zgarnąć całkiem dobre oprocentowanie dzięki lokatom mobilnym. Najwięcej daje Eurobank – tu skorzystać możemy z Lokaty LOGujesz-LOKujesz, ale tylko po pierwszej aktywacji aplikacji mobilnej. Sama lokata trwa zaledwie miesiąc.

W Getin Banku zyskać możemy 3% przez okres 2 miesięcy, ale lokatę założymy tylko raz. Dużo lepiej wypada tu Bank Millennium, gdzie z lokaty mobilnej możemy korzystać non-stop, tzn. po zakończeniu jednej lokaty możemy założyć kolejną. Choć oficjalnie do zgarnięcia jest „tylko” 2,75%, to po skorzystaniu z rozszerzonej rzeczywistości uzyskamy 0,25 p.p. więcej, czyli 3%. Swoją drogą bank ten oferuje również świetne konto oszczędnościowe (2,7%), o którym pisałem przy okazji jednej z ostatnich promocji.

Powyżej 2,5% na długi okres

Gdzie jeszcze można uzyskać wysokie oprocentowanie? Oprócz wspomnianego na początku Idea Banku (który co jakiś czas wypuszcza promocyjne, krótkoterminowe lokaty) większość banków oferuje oprocentowanie powyżej 2,5% jedynie na dłuższy okres, czyli 2 lub 3 lat. W tej chwili zgarnąć tyle możemy w Idea Banku, Lion’s Banku, Credit Agricole, Toyota Banku, Eurobanku i Santander Consumer.

Żadna z powyższych opcji nie wzbudziła twojego zainteresowania? Tradycyjnie przypominam, że pełny ranking dostępny jest na podstronie lokaty.livesmarter.pl oraz, z możliwością filtrowania, poprzez naszą porównywarkę finansową.

Nie przegap!

Komentarze

 • W tym roku zabrakło specjalnych lokat mikołajkowych, wigilijnych i sylwestrowych. Czekamy na trzech króli.

  sojer Odpowiedz
 • @admin – czy dobrze rozumiem, że lokata mobilna w Millenium jest jedyną tego typu lokatą dostępną kilka razy ? A jak jest z lokatami/bankami nie wymienionymi w zestawieniu (z uwagi np. na niskie %) ? Może Czytelnicy pomogą ?
  Bo w zasadzie oznaczenie przy wszystkich jest takie same: „limit lokat = 1”, może warto zaznaczyć „1/jednocześnie” i „1/na całe życie”.
  Swoją drogą informuję zainteresowanych, że mobilna w BZ WBK dostępna jest tylko 1 raz/życiu :(

  [email protected] Odpowiedz
 • Z mobilnych lokat to od miesiaca mam lokate 3% w TMUB na 60 dni dostepnej z poziomu aplikacji mobilnej. Nie mam tylko jak sprawdzić czy ta promocja jeszcze aktualna.

  House_MD Odpowiedz
 • Lokata bezkarna w BGŻ jest dostepna TYLKO z zalozeniem nowego konta.

  Marian Odpowiedz
  • Co ciekawe do otwarcia lokaty nie jest wymagane otwarcie konta osobistego, ale całkowicie bezpłatnego rachunku oszczędnościowego – który oferuje obecnie przyzwoite 2,3% do 150 000 zł.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy ktoś poleci porównywarkę dla lokat/kont oszczędnościowych w usd

  wally Odpowiedz
 • Czy wiadomo, czy w Millennium oprocentowanie na Koncie Oszczednosciowym pozostanie bez zmian na 2,7%, czy zostanie obnizone do 1,4% ?

  Wojak Odpowiedz
  • Nie wiadomo, dowiemy się za tydzień.

   Obecnie oprocentowanie promocyjne wynosi 2,7% do 100 k i 1,9% powyżej.

   Wydaje się, że jeśli promocję przedłużą, to oprocentowanie obniżą najwyżej minimalnie, a najprawdopodobniej — w ogóle.

   Don Quijote de la Mancha
  • Rozumiem, że pytanie jest o to czy zmieni się oferta Konta Oszczędnościowego w Millennium?

   Bo podwyższone oprocentowanie jest tylko przez 3 miesiące od wpłaty pierwszych nowych środkow na KO.

   az.anonim
  • „Bo podwyższone oprocentowanie jest tylko przez 3 miesiące od wpłaty pierwszych nowych środkow na KO.”
   — niezupełnie, można brać udział w kolejnych promocjach i uzyskiwać promocyjne oprocentowanie nowych środków, tzn. tych przewyższających saldo na „Dzień badania zaangażowania”.

   Don Quijote de la Mancha
  • A kiedy bedzie sprawdzane, to zaangazowanie i kiedy nalezy wycofać srodki, zeby mieć na 2,7% albo nizej ?

   Wojak
  • Kiedy warto wycofac z RO pieniadze w Millenium aby brac udzial w kolejnej akcji?

   Anna
  • Z dużym prawdopodobieństwem na najbliższy długi weekend.

   Pewności oczywiście nie ma, mogą nam zrobić psikusa i tym razem ustalić ten dzień na np. 31 grudnia 2016 r. — co akurat mi by nie zaszkodziło, ja już wycofałem…

   Don Quijote de la Mancha
 • Z innej beczki: Co sądzicie o zapisach na obligacje GPW? Warto wchodzić?

  abc Odpowiedz
  • Generalnie to jest temat na oddzielny artykuł, a nawet bloga. Oprocentowanie wyniesie, na tę chwilę, ok. 2,75% czyli tyle, ile na dobrych lokatach. Jeśli więc ktoś ma nadmiar gotówki (brakuje mu dobrych lokat) – to być może warto. Jeśli natomiast ktoś ma „drobne” oszczędności, to lokaty są dużo prostsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze.

   Michał
 • @Admin bez sensu troche to zestawnie.
  Brak sekcji „dla obecnych klientow” – tych przeciez jest najwiecej

  Anna Odpowiedz
  • ostatnia część artykułu to tak naprawdę obecni klienci. Liczę na to, że za kilka dni Millennium przedłuży dobre oprocentowanie konta oszczędnościowego, a Idea coś pokaże. To powinno pasować obecnym klientom.

   Michał
  • Brakuje lokat krótkich dla starych klientów ;-) Nie chcę obecnie lokować na 2-3 lata, a KO w millennium (nie)stety pod korek.

   K.
  • Niestety wiele osób ma taką sytuację. Problem jest taki, że nie ma niczego ciekawego – liczę, że Idea coś w końcu pokaże…

   Michał
 • Prosze o wyjasnienie jak działa w cyklu przedłużania oprocentowanie na koncie oszczędzającym w Millennium , bo jest to „koszmarny Karolek” by zrozumieć.
  Najlepiej na przykładzie teraz się kończy a kiedy zaczyna i w jakich terminach wypłacic i ponownie wpłacić by uzyskac te 2,75% obecnego.
  dziekuję

  isekala Odpowiedz
 • W Eurobanku z tego co wiem 3% na KO było gwarantowane dla wszystkich którzy założyli konto przed 01.01.2017, natomiast ja w bankowości widzę, że widnieje tam 2,5% do 30tys..a konto przewrotnie nazywa się Ekstra Zysk 3%…jak z tym jest?

  Damianq Odpowiedz
  • Nie wiem, ja brałem udział w poprzedniej promocji, mogę Ci tylko podpowiedzieć, że naliczane oprocentowanie łatwo sprawdzić — to konto ma dzienną kapitalizację, więc wysokość naliczonych odsetek wyraźnie widać. Nawet przy testowym kapitale 1000 zł dzienne odsetki brutto wyniosą 8 (3%) lub 7 (2,5%) groszy.

   Inna sprawa, że w mojej promocji 3% obowiązywało tylko 3 miesiące od założenia, więc nie było czasu na eksperymenty, trzeba było każdy dzień wykorzystać.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zakładałem to konto oszczędnościowe 21 listopada i też mam teraz 2,50% zamiast 3%. Na szczęście odsetki naliczają dalej jak dla 3%, ale reklamacje telefoniczną złożyłem i ich informatycy „Pracują nad tym problemem”…..

   Maku
 • Czy jutro nie czas na ewakuację z Konta Oszczędnościowego Millenium (promocja jest do 7 stycznia)? Jeden darmowy przelew całości na konto 360, potem maksymalny dozwolony limitem (50k) przelew na zewnątrz, jak ktoś ma więcej to drugi zewnętrzny we czwartek. W piątek 6Króli i może być za późno ;-), .

  qq Odpowiedz
  • qq – chyba się urwałeś z choinki :-). Dyskusja o tym trwa tutaj od kilku dni w kilku wątkach…

   Skylla
  • Niestety ja widzę tylko kilka ostatnich postów po prawej stronie „Ostatnio komentowane”. Co się działo wcześniej i w jakim wątku/temacie – tego nie widać, tym bardziej w tych odgrzewanych sprzed kilku miesięcy… No chyba, że w innej rzeczywistości – FB i inne wynalazki.

   qq
  • @qq, zawsze na stronach blogach forach jest jakaś wyszukiwarka, tu też, w prawym górnym rogu jest ikonka lupki, kliknij na nią i wpisz np. millenium, na pierwszym miejscu będziesz miał ten wątek, w nim wszystko ponad 170 komentów
   http://livesmarter.pl/do-300-zl-zwrotu-za-zalozenie-konta-360-banku-millennium/

   jacck
 • Adminie szanowny, czy można prosić o prześwietlenie nowej oferty z Credit Agricole. Dają 3,2% do 50000, czyli całkiem nieźle na 60 dni. Pytanie czy nie chcą czegoś w zamian, szczególnie płatnego?

  „Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA” (na koncu poniższej strony)

  https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci-i-inwestycje/promocyjne-oferty-lokat-terminowych

  Kajko Odpowiedz
 • Gdzie wy widzicie mobilną w Millennium na 2,75%? Ja mam dostępną tylko 2,25%.

  Rad Odpowiedz
 • Bgż Optima – skandaliczne podejście do klienta.
  chciałem załozyc lokate (Bezkarna), czas oczekiwania na maila to jakaś kpina (24-48h), czas ich księgowania to kolejna MINIMUM doba, po czym odrzucaja wniosek (i w tym wniosek brata), po czym odsyłaja pieniadze na konto (znow czekamy na srodki :) ), przy czym nawet nie informują w czym lezy problem.

  A w nosie mam ich promocję, środki od poniedziałku nie pracują, jutro jest czwartek, więc to ostatni gwizdek, żeby nie stracic kolejnych dni, podczas których srodki mogłyby ladnie pracowac.

  ODRADZAM

  Marian Odpowiedz
  • Tam się chyba wszystko popsuło odkąd wchłonął ich BNP Paribas, i myślę, że stąd te problemy. Całkiem niedawno próbowali zabrać promocyjne oprocentowanie na KO, które w BGŻ Optimie funkcjonowało od lat, ale na szczęście szybko do tego powrócili. Ja z BNP Paribas mam bardzo złe doświadczenia i zdecydowanie wszystkim odradzam ten bank, ale KO w Optimie warto mieć, bo się przydaje, jak trzeba wrzucić kasę na tzw. „przeczekanie”.

   abc
 • „A kiedy bedzie sprawdzane, to zaangazowanie i kiedy nalezy wycofać srodki, zeby mieć na 2,7% albo nizej ?”
  Podbijam..?! Czy ktoś coś wie więcej?

  Antoni Odpowiedz
 • energoLOKATA jest 2,6% (w zasadzie od jutra), czyli w ciągu dwóch tygodni była 3%, 2,4% i teraz 2,6%. I weź za nimi nadąż. Pojawiła się również lokata „gwarantowana”…. gwarantują, że oprocentowanie nie zmieni się w ciągu 5 dni od wniosku o lokatę, hmm ? A to lokata może zmienić oprocentowanie między złożeniem wniosku, a fizycznym wykonaniem przelewu ?!!

  [email protected] Odpowiedz
  • Generalnie zaobserwowałem prawidłowość, że najwyższe stawki mają przez 1-2 dni na przełomie miesięcy. Wtedy jak portale czy blogi robią zestawienia :)

   Michał
  • Przypominam, że neobank czyścił kamienice, więc przyzwoicie jest nie mieć z nim nic wspólnego.

   Skylla
  • @ Skylla, daj spokój :) Gdyby myśleć tymi kategoriami, to już dawno trzeba z tego kraju wyfrunąć, z kraju gdzie oszust jedzie na oszuście, złodziej na złodzieju, cwaniak na cwaniaku, począwszy od okrągłego domu na wiejskiej skończywszy na jakiejś dwuosobowej firemce, która wypuściła obligację.
   Gdzieś tu ostatnio napisałem, w biznesie i finansach niema sentymentów.
   Coś tam czytałem o tych czyścicielach, ale gdyby chłopaki weszli w konflikt z prawem pewnie już by siedzieli. Moim zdaniem nieprzyzwoicie to jest dawać naszą kasę bansterom na lokaty poniżej 3 %. To jest dopiero wyzysk :)

   jacck
  • Ale z egoistycznego punktu widzenia też coś w tym jest…

   Jeśli jakiś bank w sposób wątpliwy pod względem etycznym, a może i prawnym, postępuje z lokatorami, to może się też okazać, że oprocentowanie także będzie niepewne (i chyba się często okazuje, zanim środki wpłyną, to już jest inne).

   Ja też sentymentów nie mam, np. nieźle zarobiłem inwestując po zajęciu Krymu w fundusz Investor Rosja… :X Ale właśnie to też jest dodatkowe ryzyko, skoro jakieś państwo robi takie rzeczy, to może też np. znacjonalizować notowane na giełdzie przedsiębiorstwa…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale z egoistycznego punktu widzenia też coś w tym jest…
   ___
   w biznesie i życiu prywatnym trzeba być jak Dr. Jekyll i Mr. Hyde inaczej nie masz szans być uczciwym i zrobić kasę.
   Masz rację Neo to poznański bank, a o przedsiębiorczości poznaniaków sporo wiem ;) Liczę się z takim zagrywkami, najważniejsze to, by być lepszym od nich :)

   jacck
  • @jacck, swoją uwagę skierowałem do tych, którzy kierują się jakimiś zasadami. Jeśli dla ciebie liczy się tylko zysk, to rzeczywiście mój wpis nie był adresowany do ciebie :-).

   Skylla
  • @skyla popieram NEOGANG. trzymac sie z daleka!

   koles
  • @jacck, swoją uwagę skierowałem do tych, którzy kierują się jakimiś zasadami. Jeśli dla ciebie liczy się tylko zysk, to rzeczywiście mój wpis nie był adresowany do ciebie :-).
   ____

   Doprawdy nie doczytałem, że wybiórczo traktujesz użytkowników tego bloga, ale, że traktuję onego jako forum publiczne zdecydowałam się merytorycznie tobie odpowiedzieć. Co do moich zasad zapewniam cię, że są zdecydowanie zgodne z wartościami uniwersalnymi (nie myl z dziesięcioma przykazaniami).
   BTW. Jeżeli dla ciebie nie liczy się zysk to rzeczywiście ten blog nie jest adresowany do ciebie :).
   pozdrawiam

   jacck
 • kochani pomóżcie, bo już sam nie wiem , jak będzie w Millenium, miałem w czasie tamtej promocji na KO, która trwa do 7stycznia, wycofałem tam już jakiś miesiąc temu 2000(na KO) , teraz (jeśli) znów zrobią promocję , to jak przeleję kasę np. 20000, i założę sobie lokatę mobilną nigdy nie miałem )-tam mam 3% , a te 10000 na KO, to będę miał 2,7 %-tak jak za nowe

  Alex Odpowiedz
 • To zależy od tego kiedy wpłaciłeś pierwszy raz środki na KO/ w tym wypadku 2 tys./ Od dnia wpłaty tych 2 tys. przez kolejne 92 dni będziesz miał wszystkie środki- max. 100 tys.- oprocentowane na 2,7% niezależnie od tego ile wpłat i wypłat dokonasz. Nie znam daty wpłaty środków ale wydaje mi się, że jak na 7 stycznia będziesz miał 0 zł na wszystkich kontach w MB to środki wpłacone po 7 stycznia powinny być oprocentowane promocyjnie / nie wiemy czy BM zaoferuje 2,7%/. Lokatę możesz spokojnie założyć najlepiej po 7 stycznia.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • ok ale przykładowo 1 grudnia miałem 2000 na KO i to wszystko przelałem , teraz przelewam 20000 —-10000 na lokatę mobilną , której nigdy nie miałem , tam wiem ,że będę miał 3%, ale na te pozostałe 10000 , na ile , czy tylko 8000 na 2,7(jak to wejdzie) czy całe 10000

  Alex Odpowiedz
 • Musisz znać datę pierwszego zasilenie KO. Od tej daty policz 92 dni i sprawdź czy wpłacone 10 tys. mieści się w promocji czy nie. Jeżeli się mieści to do końca tej edycji będziesz miał 2,7% a po jej zakończeniu jeżeli na 7 stycznia wyzerujesz wszystkie konta w Millennium to też będziesz miał oprocentowanie promocyjne/ nie wiadomo czy bank da 2,7%/

  Eugeniusz Odpowiedz
 • W Idei jakiejś sensownej lokaty można się spodziewać dopiero pod koniec miesiąca (a i to nie wiadomo czy na pewno) Biorę co jest:) 2.2% na nowe środki i co to znaczy?
  Za nowe uważa się środki stanowiące nadwyżkę środków zgromadzonych na wszystkich rachunkach na koniec 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nastąpił wpływ na rachunek lokaty.
  Czyli jeśli teraz mam jakieś lokaty (zakładane przed i po 20.12) i je zabiorę z IB już po założeniu lokaty na nowe środki to nie będzie to miało wpływu na jej oprocentowanie?

  Przy okazji, zmieniły się zasady Lokaty Beztroskiej? Opis na stronie:
  Zerwanie Lokaty przed upływem Okresu Umownego skutkuje zwrotem wpłaconych środków pieniężnych w ramach Lokaty. W przypadku zerwania Lokaty przed upływem Okresu Umownego, Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek.

  Ewa Odpowiedz
  • co do beztroskiej – chyba nas wyczaili w takim razie :(

   Michał
  • @Ewa, ale masz tylko dostęp do IdeaBanku ? Bo konto oszczędnościowe w OptimieBGŻ jest oprocentowane 2,3% (dla 150k) i można wypłacać kilka razy w miesiącu bez dodatkowych kosztów. Od jutra prawdopodobnie zmieni się też promocji na koncie oszcz. w Millenium – tam jest 2,7% do 100k na dzień dzisiejszy (chyba jutro nie spadnie poniżej 2,2%). Nawet lokata mobilna w WBK jest na 2,5%/4m/20k.
   Ja wiem, że bida z nydzą z oprocentowaniem, bo sama szukam – ale 2,2% ?! i to na dodatek w Idei :-(

   [email protected]
  • od jutra będzie 2,5% w Millennium. Już jest podmienione na podstronie konta, ale jeszcze czekam na regulaminy. Oby innych zmian nie było.

   Michał
  • @Ewa skąd info o beztroskiej jakiś link? Na stronie IB nadal „bez utraty odsetek przy wcześniejszym zerwaniu”

   karampuk
  • faktycznie, sprawdziłem również w tabeli oprocentowania i ciągle jest info o 100% odsetek. Czyli wszystko OK.

   Michał
  • Zacytowałam opis Beztroskiej ze strony Idea, ranking lokat-lokata beztroska szczegóły (na samym dole drobnym drukiem).

   Ewa
  • W głównym opisie rzeczywiście jest „po staremu” ale zwykle to co najciekawsze podają drobnym drukiem dlatego przeczytałam:) Sory za zamieszanie

   Ewa
  • w tabeli oprocentowania nadal po staremu, a to chyba ważniejsze niż opisy na stronie

   karampuk
  • Robi się nieciekawie, w Idea nie dali 3%, a w Millennium taki zjazd… Na szczęście mobilna zachowała 3%, ale to tylko 10 k… A niedługo Jesienny Sejf się kończy…

   Niewykluczone, że niedługo trzeba się będzie zainteresować Lion’s Excellence lub Lokatą Welcome…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Michał za szybkie info , jeszcze dzieki temu zareagowalem na zmiany . Właśnie się wybierałem celem uzyskania jakiegoś info ale nie ma to jak mróz i limuzyna Zis 5. xyz nie wyjadacz ( nie z własnej winy na odchudzaniu )

   prawdziwy-xyz
  • Millenium sąduje rynek bo strasznie krótka ta promocja – do 28 stycznia czyli 3 tygodnie zaledwie jak poprzednio było minimum 1,5 miesiąca

   zenek64
  • „strasznie krótka ta promocja – do 28 stycznia”
   — skąd wiesz? ?

   Don Quijote de la Mancha
  • podrzucałem dziś stronę konta, która jest już zaktualizowana od wczoraj ;)

   Michał
  • OK, teraz widzę, coś tam na trawie namaziane ? — ja od razu regulamin sprawdzałem…

   Ale w takim razie — co robić? Jak żyć? Strajkować? Bo 29 stycznia może dadzą więcej, więc lepiej nie odpalać teraz 2,5% na 3 miesiące…

   Don Quijote de la Mancha
  • No chyba faktycznie musimy się wziąść za seryjną produkcję dzieci. 500+ na każde i kartę Simplicity dla każdego :)

   neme
 • [email protected] ja właśnie zabieram środki z lokaty w Optimie więc na oprocentowanie promocyjne się nie załapie. Ostatnio nie mam czasu na kombinowanie a trzeba by gdzieś przetrzymać pieniądze przez miesiąc żeby w lutym skorzystać z nowej promocji w BO, zresztą różnica niewielka 0,1% bo nie spodziewam się że w nowym okresie Optima da więcej niż 2,3%

  Ewa Odpowiedz
  • Ewa nie zdziwie się jeśli Optima zaproponuje 2 % – bo skoro w Millenium spało to i oni obniżą i prawdopodobnie dzień badania zaangażowania w Optimie będzie jeszcze w styczniu

   zenek64
  • Tym bardziej warto ewakuować się do IB. Czytając o komplikacjach związanych z uzyskaniem promocyjnego % w Millennium (jeszcze bardziej utrudnione niż w Optimie, bo dochodzi lawirowanie z opłatą za przelewy) utwierdzam się w przekonaniu, żeby założyć lokatę na niższy % i mieć spokojną głowę:)

   Ale rozumiem że większość korzysta z lepszych opcji i nie ma doświadczeń z lokatą na nowe środki w IB? Jeśli warunek nowych środków nie zostanie spełniony to przy lokacie pokaże się właściwe % czy nadal będzie widać 2.2% a na koniec dowiem się, że policzyli mi 0.5%?:)

   Ewa
 • Proszę jeszcze o pilną radę , jak na KO leży cały czas 400 zł od czasu poprzedniej letniej promocji a jej 92 dni juz dawno minęło i na dzień badania salda ostatnio tez była na nim ta kwota , to jak teraz postąpić aby jeszcze dzisiaj uruchomić promocję na 2,7 % na kolejne 92 dni. Ile należy wpłacić na KO ponad te 400 zł aby to zadziałało , wystarczy 100 czy trzeba min . 1000 zł ? Trochę się pogmatwalo. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Nic z tego. Promocje na koncie uruchamiają się same i nie można tego zatrzymać. Jedyne na co masz wpływ, to wycena „nowych środków”. Być może już masz uruchomioną promocję na 2,7%. Tylko pytanie do kiedy… Musisz zerknąć w wyciągi i znaleźć pierwszą datę zasilenia konta oszcz. Do tej daty dodajesz 92 dni. Jeśli datą PIERWSZEJ (tzn. pierwszej w życiu) wpłaty był np. 1.sie.2016, to ta promocja trwała do 31.paź. A dnia 1 listopada zaczęła się kolejna +92, i kolejna +92…. musisz po prostu policzyć.

   92 dni to zapis z regulaminu promocji. Nie musi być 92 dni, ale jeśli mówimy o 2016, to wszystkie promocje miały akurat taki czas.
   Dla pierwszego dnia indywidualnego okresu promocyjnego sprawdzasz, która to promocja i jaki był dla niej dzień określenia nowych środków.

   Jeśli chcesz wyzerować dziś konto do zera bezwzględnego (co nie wiem czy się uda, bo jest już po 18-tej), to spróbuj przelać te 400zł Blikiem albo przez telefon.

   [email protected]
  • Przy okazji: chyba nie ma tam sensu trzymać 400 zł, gdyż minimalna kwota, dla której naliczają odsetki, to 1000 zł (a może coś się zmieniło?).

   Don Quijote de la Mancha
 • To teraz zagadka ode mnie dla bardziej obeznanych
  1 wpływ nowych środków na KO: 06.10.2016 czyli promocyjne oprocentowanie trwało gdzieś do 03.01.2016.
  Konto wyczyściłem 30.12.2016r. żeby mieć czysto na dzień wyliczenia salda.
  Czyli wg tego co zostało tu napisane mam automatem odpaloną kolejną promocję na 2,7% od 04.01.2016r? nie musze nic na KO teraz szybko wrzucać żeby w poniedziałek nie obniżyli do 2,5%?

  jankos Odpowiedz
  • oczywiście styczniowe daty miały być z rokiem 2017 (nie mogę się przestawić)

   jankos
  • Edit: Jeśli Kolejna edycja promocji (32 edycja) odpaliła mi się automatem 04.01.2017 to d*** zimna bo dzień badania zaangażowania przypadał na 08,10.2016 czyli 2 dni po tym jak przelałem tam środki zasilając KO.
   Czyli wychodzi na to że biorąc udział w edycji 31 tak jak pisałem wyhuśtałem się z edycji 32 i nawet tej co będzie 33? tzn z 33 wciąż będę mógł skorzystać jak minie mi od 04.01.2017 92 dni dobrze myślę?

   To sposób na to promocyjne oprocentowanie to byłby na moim przykładzie przelać symboliczną kwotę 06.10.2016 poczekać aż wyliczą saldo kolejnej edycji (08.10.2016) dopiero dopakować KO kasą na 31 edycję, wycofać na kolejne badanie (ten długi weekend) zapakować kasą po nim i to dalej będę brał udział w 32edycji na 27% a dopiero potem mi się odpali 33edycja liczona w oparciu o to co teraz ustalą i podadzą?

   Sorry za rozważania ale ostatnio tyle „nowości” wnieśliście do tego jak liczyć to promocyje oprocentowanie że chcę to w końcu rozgryźć dla dobra wszystkich wisienkobiorców. Wcześniej sam nie wiedziałem że edycje odpalają sie automatycznie. W sumie nadal nie wiem na 100% to ktoś z Was tak twierdzi, a ja nie mam powodów by nie wierzyć tylko staram sie do tego odnieść.

   jankos
  • Hmmm… ? „1 wpływ nowych środków na KO: 06.10.2016 czyli promocyjne oprocentowanie trwało gdzieś do 03.01.2016.”
   Jeśli chodzi o pieniądze, to nie ma miejsca na „jakoś” czy „gdzieś”. Chyba, ze Ci wszystko jedno czy masz jakoś 3% czy 0,3%.
   Jeśli nie potrafisz inaczej, to odpal kalkulator w windowsach, z menu górnego wybierz „Widok”, a następnie: „Obliczanie daty”. I oblicz 2016-10-06 + 91 dni (bo mimo, że promocja trwała 92, to liczy się również dzień wpłacania środków na KO). Dzień 92, to pierwszy dzień TWOJEGO następnego okresu promocyjnego.
   Polecam również excel.

   [email protected]
  • …. i dodam, że nie wychodzi 4.I.2017.

   [email protected]
  • @Be oczywiście masz rację nie 03.01.2017 a 05.01.2017 sam nie wiem jak strzeliłem tę gafę (pewnie wybrałem nie tę datę a potem powieliłem błąd opierając sie już na tym błędnym wyliczeniu)

   To u mnie kolejna promocja odpaliła się automatem 06.01.2017 i ciekawe w którą edycje dzięki temu trafię bo to było święto Trzech Króli a dzień badania zaangażowania na 100% nie jest znany…
   Jak wy to widzicie?

   jankos
  • Wg mojej wiedzy i doświadczeń po 92 dniach po zakończeniu jakiejś edycji nowa się automatycznie nie uruchamia a tylko w przypadku wpłaty na KO jakiś nowych
   środków gdy jest tam zero lub nadwyżki nad to co tam się znajduje . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Co to znaczy „nie znany” ? Sprawdzasz dla daty 6.I.2017 (pierwszy dzień nowej promocji) która to promocja … i akurat masz łatwo, bo nie trzeba szukać w archiwizowanych na dysku regulaminach i cennikach – masz na stronie www obecnej promocji: „Promocja trwa od 9 października 2016 r. do 7 stycznia 2017 r. włącznie.” – otwierasz regulamin promocji „nowe środki”, a tam stoi: „Saldo progowe łącznego zaangażowania – saldo Łącznego zaangażowania Klienta w Banku, obliczone na koniec dnia 8 października 2016r.. (Dzień badania zaangażowania)”

   https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe

   Jeśli Cię to pocieszy, to ja też umoczyłam… i mam wysoki stan środków na ten dzień, bo myślałam, że te „promocje” inaczej działają i że ta mnie ta data nie dotyczy. ;-(
   Ehhh…

   [email protected]
  • @prawdziwy-xyz – ja też tak rozumiem, regulamin który czytam. Serio. Ale bank rozumie inaczej… Konsultantka przeczytała mi przez telefon, w których promocjach brałam udział i jakie było moje saldo.

   Być może chodzi tu o pkt. 5. § 3.
   Najlepiej zadzwonić do nich i się dowiedzieć do kiedy jest promocyjne oprocentowanie.

   [email protected]
  • @prawdziwy-xyz Po kontakcie z infolinią potwierdzam nowe promocje nie odpalają się automatycznie!

   @MICHAŁ ADMIN może by warto pomyśleć o opcji edycji postów np. w ciągu kwadransu żeby dało się poprawić wysłany post. Sam pomyliłem się w datach to raz i to załatwiło by sprawę. A po drugie wszystkie napisane przeze mnie powyżej informacje okazały się bredniami w oparciu o nieprawdziwe informacje więc jak możesz to usuń te moje wpisy żeby ktoś się tym nie zasugerował.

   jankos
  • Myślę , że jak na dzień 8.10 . były na KO jakieś większe środki to po zakończeniu tych 92 dni czyli 5 czy 6 .01. mozesz startować jeszcze w tej edycji na 2,7% tylko musisz wpłacić więcej niż było 8.10. bo dopiero ta nadwyżka będzie na te 2,7% . A to może być nieopłacalne . Może lepsze być 2,5% w nowej edycji i zerowe saldo zaangażowania pewnie na dzisiaj ustalane. A ta edycję uruchamia się dopiero nowa wpłata. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Dzięki Wam za podpowiedzi. Jeszcze myślę intensywnie. Pierwszy raz i od 400 zł poprawnie się odsetki naliczaly a po 92 dniach juz standardowo . Większych środków na tym koncie

  nie przewiduję to i w odsetkach będą grosze . Chyba trzeba wyzerowac , by w nowej edycji startować . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • A jak ja w kwietniu miałem tam jakieś zapomniane 100 zł, to nie dostałem z tego ani grosza… ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Może te 100 nie zaliczalo się do nowych srodkow . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ale z tego co ja rozumiem, oprocentowanie naliczane jest od 1000zł, ale te 1k jest sumą nowych i starych środków. Może w kwietniu nie miałeś lokaty mobilnej ?

   ze strony:
   „Kwota minimalna do naliczania odsetek w wysokości 1000 zł. Kwota minimalna nie obowiązuje dla nowych środków z promocyjnym oprocentowaniem oraz w sytuacji, gdy suma wartości nowych środków i środków niezakwalifikowanych jako nowe jest równa lub większa niż 1000 zł. W tym przypadku dla środków niezakwalifikowanych jako nowe stosuje się oprocentowanie standardowe.”

   [email protected]
  • @Prawdziwy-XYZ wg mnie (patrz ostatni wpis poniżej) masz szansę jeszcze na 2,7% i odpalenie na swoim koncie oszczędnościowym 32edycji jeśli dziś dorzucisz cokolwiek na KO. Tylko nowe środki odpalają edycje promocyjnego oprocentowania więc jeśli tamte 400zł leży „dłuuugo” a na 08.10.2016r. (zaangażowanie) w Millenium nie miałeś dużo kasy to możesz śmiało odpalać.
   Albo wyczyść dziś jeszcze to KO i ROR i wtedy zaczniesz 33 edycję ale jeśli rzeczywiście będzie na 2,5% to chyba lipa.
   Zadzwoń na infolinie tam mają podgląd w daty i edycje (kiedy przelewasz w jakich promocjach bierzesz udział itp.) i klarownie Ci wytłumaczą i myślę że będzie się to pokrywać z tym co napisałem.

   jankos
  • Też tak myślę ale trzeba by tam wpłacić dużo więcej niż te 400 zł by się 2,7 % opłacało a poza tym nie wiem czy w konto teściowej można angażować się śmiało? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Ostateczna wersja jak to u mnie wygląda na KO po konsultacji z infolinią (bez błędów i pomylonych dat)
  1 wpływ nowych środków na KO: 04.10.2016 czyli promocyjne oprocentowanie trwało do 03.01.2016.
  Konto wyczyściłem 30.12.2016r. żeby mieć czysto na dzień wyliczenia salda 33 edycji (który będzie znany niebawem po podaniu regulaminu przez Bank)

  Pani na infolinii jasno i klarownie wytłumaczyła w oparciu o moje dane podając konkretnie że brałem udział w 31 edycji a w 32 NIE (i nawet jak coś się dorzuca na KO to póki trwa edycja w której bierzemy udział to żadna nowa edycja „automatem” się nie rozpoczyna. Dopiero zasilenie KO nowymi środkami po raz pierwszy w danej edycji odpala promocję.

  jankos Odpowiedz
  • „Dopiero zasilenie KO nowymi środkami po raz pierwszy w danej edycji odpala promocję”
   — to nie pasuje do moich doświadczeń, bo oznaczałoby, że aby non stop uzyskiwać promocyjne oprocentowanie, przechodząc płynnie do kolejnej edycji, należałoby odpalić kolejną w dzień po skończeniu się poprzedniej. Ja tak nie robiłem, a promocyjne 2,7% miałem bez przerw.

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don Quijote de la Mancha…
   Reasumując co konsultant to inna historia… Może ten co ze mną rozmawiał źle sie wyraził…
   U mnie sytuacja jest klarowna 1 zasilenie KO 04..12.2016r.
   30.12.2016 wycofałem środki. Odsetki zabrałem z KO 02.01.2017r. więc gdy kończyła się 31 edycja w której brałem udział tj 03.01.2017 na koncie nie było nic. I może dlatego konsultant potwierdził mi że w 32 edycji nie brałem udziału?
   A jeśli bym nie wycofał przed 03.01.2017r. to te środki odpaliłyby „automatycznie” jak pisała @Be kolejną edycję?
   To wydaje mi się sensownym połączeniem naszych informacji. Dla pewności gdybyś TY i Prawdziwy-XYZ skontaktowali się z konsultantami i jeśli oni potwierdziliby że dzień po końcu jednej edycji te same środki na KO odpalają kolejną edycję cała zagadka byłaby rozwiązana.

   jankos
  • Ja mam coś lepszego od wypowiedzi konsultanta — wynik potwierdzony eksperymentem. Od początku sierpnia do końca grudnia miałem na tym ko min. 1000 zł, zerując tylko na magiczne weekendy (20 VIII i 8 X) i za każdy dzień dostaję odsetki 2,7%. (Ściśle rzecz biorąc: groszowe różnie się pojawiają, napisałem nawet reklamację i okazało się, że to dlatego, że wypłacałem odsetki zmniejszając promocyjne saldo oraz że jeszcze we wrześniu byłem w promocji bazującej na saldzie z 2 VII, a wtedy kilka zł w Mill zostało.)

   Inna rzecz, że ja z tego ko korzystam aktywnie, wpłacam i wypłacam (to drugie oczywiście maks. raz w mc), więc może taka wpłata aktywuje daną edycję wstecznie, od końca poprzedniej? Ale mało to prawdopodobne, raczej aktywują środki leżące po poprzedniej.

   Don Quijote de la Mancha
  • czyli, podsumowując: wpłacamy środki w okresie promocji i liczymy indywidualne 92 dni. Jeśli wpłacamy późno i zachodzimy na kolejny okres promocji, to wypłacamy pieniądze w dniu ustalania salda, wracamy z nimi, kończymy starą promocję i automatycznie wchodzimy z pieniędzmi w nową. Teraz na przykładach: jeśli wrzucimy na KO jutro pieniądze, to 2,5% będziemy mieć przez kolejne 3 miesiące (plus minus do 8.04), ale ponieważ okres promocji będzie do 28.01, to w tym dniu usuwamy środki i od 9.04 jesteśmy uczestnikami kolejnej promocji (choć to jest dość nietypowy przypadek, bo skoro teraz promo jest niecały miesiąc, to ciężko żeby później było 3-4 miesiące – ale zobaczymy.

   Michał
  • Tylko zauważcie, że większość z nas zrobiła już wypłatę w styczniu z KO. Więc następna, przed tym 28.I będzie płatna….

   [email protected]
  • (Ja akurat wyjątkowo jeszcze w grudniu.)

   Teraz tak naprawdę nie wiadomo, bo jeśli za 3 tygodnie rzucą 2,7% to lepiej teraz zastrajkować, nie wpłacać na 2,5% na 3M.

   A może teraz na stałe będą takie okresy? Wtedy nie trzeba by zerować na każdy magiczny weekend.

   Don Quijote de la Mancha
 • Chyba juz pora pozbyć się tych 400 zł i zmniejszyć do nowej edycji zaangażowanie a także mniej intensywnie myśleć , bo odciski na mózgu robią się już same . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Najprościej jest tak.
  Promocja trwa od 9 października 2016r. do 7 stycznia 2017r. Dzień ustalania salda progowego to 8 października. W okresie promocji / 9.10.2016 – 7.01.2017/ wszystkie wpłacone pieniądze stanowiące nadwyżkę nad środkami z dnia 8. 10. 2016r. to nowe środki.
  Od daty wpłaty pierwszych środków na ko liczymy 92 dni i przez taki okres mamy promocyjne oprocentowanie/ do tej pory 2,7%/. W okresie tych 92 dni można wpłacać i wypłacać dowolnie i do zakończenia okresu będzie oprocentowanie promocyjne / obecnie 2,7%/.
  Przed zakończeniem promocji w tym wypadku 7 stycznia 2017r. wypłacamy wszystkie środki z banku/ zerujemy konto/ i wpłacamy po ogłoszeniu nowej promocji. W ten sposób wszystkie wpłacane przez nas środki cały czas będą środkami nowymi i promocyjnie oprocentowanymi.
  Rada praktyczna: założyć dwa rachunki, np. jeden na siebie drugi na żonę i po zakończeniu jednej promocji przerzucać środki na drugie konto. W ten sposób bez żadnego liczenia zawsze będziemy mieli promocyjne oprocentowanie.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Eugeniusz a skąd wiesz w tej nowej promocji na jaki dzień będą badane nowe środki, a może się okaże ,że to jest np. 15 grudnia to wtedy , albo jakiś inny dzień , w którym miałeś środki(przecież to zawsze jest wstecz) to i tak wtedy nie możesz skorzystać z tego????

   Alex
  • Koniec Początkiem Będzie

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja nie mam żony.
   Do rzeczy. To chyba działa jeszcze inaczej, niż to wszystko co zostało napisane wyżej… ;-) CHYBA. ;-)))
   Jeśli w okresie 92 dni nic nie robimy z pieniędzmi na koncie. Leżą i rosną. To nowa promocja automatycznie się nie odpala.

   Ale jeśli w trakcie trwania 92-dni wpłacimy złotówki na KO i to wpłacimy po dniu, który był określony w promocji jako data graniczna, to w ten sposób odpalamy następną promocję.
   Przykład: 31. promocja trwała od 2016-08-21 do 2016-10-08. Data, od której liczy się indywidualny okres 92 dniowy klienta, to 2016-09-01. Czyli okres promocji jest do 1 grudnia, 2.XII ewentualnie może się zacząć nowy okres promocyjny. W trakcie trwania okresu 92-dniowego pojawiła się następna promocja banku od 2016-10-09 do 2017-01-07. I teraz najważniejsze:
   1). jeśli na KO pieniądze tylko leżały i nikt nie wpłacał nowych – to promocja automatycznie nie odnowi się 2.XII. Trzeba ją odpalić.
   2). jeśli ktoś wpłacił jakieś środki po 9.X – to tym samym odpalił nową promocję.
   Czyli wypłacanie na weekend z „wyceną nowych środków” automatycznie uruchamia następną promocję, bo środki wracają w „następnej promocji”.
   Tak rozumiem Rozdz.1 § 3. pkt 5 z regulaminu.
   I pasuje do moich wyciągów bankowych oraz do tego co mówi jankos i Don Quijote de la Mancha.
   Ale pogratulować… mistrzowsko napisany regulamin. Ciągle nie jesteśmy go w stanie rozgryźć.. ;-)

   [email protected]
  • (Czyli wypłacanie na weekend z „wyceną nowych środków” automatycznie uruchamia następną promocję, bo środki wracają w „następnej promocji”. )Myślę , że nie uruchamiają dopóki nie skończy się 92 dni od rozpoczęcia poprzedniej a tylko gdy ktoś jest juz w tym czasie po zakończeniu tego okresu lub nie korzystał wcale z poprzedzającej edycji nic nie wpłacając i tym samym jej nie uruchamiając. xyz

   prawdziwy-xyz
  • @xyz – ale taka interpretacja nie zgadza się z wyciągami bankowymi. To co mówisz to jest ust 4. regulaminu. A przeczytaj ust. 5.
   „W przypadku niezachowania ust. 4 i wpłaty Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie uczestnictwa w innej promocji, okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach Promocji obowiązuje od dnia następującego po zakończeniu okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji, pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 6 stycznia 2017r. r. włącznie.”

   [email protected]
 • @Be Wychodzi na to że TY musiałaś trzymać środki na KO pełne 92dni i one po końcu danej edycji odpalały Ci jak to ujęłaś „automatycznie” kolejną edycję. Tak było?

  Wspólnymi siłami udało nam się wypracować jakąś słuszną teorię a obalić inne które powstały na skutek dezinformacji konsultantów.

  jankos Odpowiedz
 • Wbrew pozorom ludzie którzy piszą tak zawiłe regulaminy (a nawet ustawy) to nie są głupi ludzie…
  To bardzo wybitni ludzie bo żeby tak zagmatwać prostą rzecz, żeby przeciętny a nawet mniej przeciętny zjadacz chleba wyłożył się na ich zapisach to trzeba wiele pracy kombinowania i naprawdę: SZACUN

  jankos Odpowiedz
 • Do [email protected]
  Kluczem do tego jest spełnienie 2 warunków:
  – przed następną promocją/ na dzień badania zaangażowania/ trzeba obowiązkowo wyzerować konto,/ w tym wypadku środki wpłacone 1 września i później trzeba wszystkie wypłacić aby na dzień 8 października było 0/ zero/ pln/
  – po zakończeniu „starej promocji” najlepiej je wypłacić i ponownie wpłacić / w tym wypadku wypłacić 1 grudnia i wpłacić 2 grudnia/ wtedy będą oprocentowane promocyjnie bo na dzień zaangażowania / 8października/ było 0/ zero pln/
  Wcześniej praktykowałem niewypłacanie środków i cały czas były oprocentowane promocyjnie. Od 1,5 roku za część środków kupiłem waluty więc jedno konto/ żony w tym wypadku/ mam wolne więc nic nie liczę tylko po zakończeniu promocji na moim koncie przelewam tego samego dnia na ko żony i cały czas mamy oprocentowanie promocyjne.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Do jankos
  Nie ma obowiązku utrzymywać środków przez 92 dni. 92 dni to okres kiedy środki są promocyjnie oprocentowane i w okresie tym można dowolną ilość razy wpłacać i wypłacać środki / pamiętamy oczywiście, że tylko raz w m-cu wypłata jest bezpłatna, za każdą następną bank pobierze opłatę/

  Eugeniusz Odpowiedz
 • No i mamy 2.5% i okres promocji bardzo krótki z zastrzeżeniem możliwości wydłużenia okresu promocji. Ciekawe.. zagrywka taktyczna ze strony banku?

  Kuba Odpowiedz
  • § 3. ust. 1. dawniej też się pojawiał, ale chyba nigdy z niego nie skorzystali, zawsze też sprawdzała się zasada Koniec Początkiem Będzie.

   Don Quijote de la Mancha
  • No ale 20dniowy okres promocyjny to się u nich chyba pierwszy raz zdarza. Chcą wybadac ile środków wylanych przed Tym Wielkim Dniem wróci do nich przy pomniejszonym oprocentowaniu? A jeśli ich ta liczba nie zadowoli to po tych 20 dniach ogłoszą nową edycję promocji z wyższym oprocentowaniem? Taki mój tok rozumowania.

   Kuba
  • Dlatego wspominałem wcześniej o strajku mającym na celu podwyższenie stawek.

   Don Quijote de la Mancha
  • tak, aż zrobię o tym zaraz osobny artykuł bo wiele osób czekało na to promo. Gdyby to 2,5% było na 3 miesiące, to bym to uznał za dobrą ofertę – można się było spodziewać obniżki. Ale 21 dni to przegięcie…

   Michał
  • @Admin wedlug regulaminu 33 edycja, to oprocentowanie na 2,5% nie jest przez 21 dni do 28.01 tylko na 3-y miesiace.
   Do 28.01 nalezy, wpłacac jako nowe srodki, zeby załapac sie na 2,5% i miec potem promocyjne oprocentowanie.

   Wojak
  • Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 21 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie Promocji. Promocja trwa od 8 do 28 stycznia 2017 r. włącznie.

   Michał
  • Wskaż, proszę, te 3M, bo ja widzę tylko „Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 21 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie Promocji” (co skądinąd IMO jest lepsze, bo zwiększa szansę na ucieczkę)

   Don Quijote de la Mancha
  • Cytuję że strony podlinkowanej przez Admina: „Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 3 miesiące dla nowych środków wpłaconych podczas Promocji, która trwa do 28 stycznia 2017r.” – to jest na dole strony i na górze „Teraz z Kontem 360° otrzymujesz Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% przez 3 miesiące dla nowych środków do 100 000 zł. Promocja trwa do 28 stycznia 2017”.
   Wy widzicie coś innego? Czy to mnie się coś myli

   Aleksy
  • O tej porze mogę doradzić jedynie szybkiego screenshota.

   Don Quijote de la Mancha
  • 5) Okres Promocji – okres od 8 stycznia 2017r. do 28 stycznia 2017r., w którym Uczestnik Promocji będzie miał możliwość wpłaty Nowych Środków na Konto Oszczędnościowe i rozpoczęcia naliczania Oprocentowania promocyjnego,

   Chyba, ze Wy dysponujecie innym regulaminem a te 3 miesiace jest w tabelce.

   Wojak
  • @Aleksy Bardzo dobry zrzut zrobiłeś ale tu chodzi o zbojkotowanie, tej promocji i nie wpłacanie na KO.

   Mądrale myslą, ze przez to Millennium podniesie jak było wcześniej na 2,7%

   Wojak
  • Oni sami nie wiedzą ile to ma trwać…
   Na innej stronie mają 21 dni: https://drive.google.com/file/d/0B87G6EUCW0HYenlQV2pQQjFUSkE/view?usp=drivesdk
   A w Cenniku, do którego odwołuje się regulamin jest 92 dni: https://drive.google.com/file/d/0B87G6EUCW0HYcnMxRTF6SWJtdEU/view?usp=drivesdk

   Aleksy
 • Eureka! 28.01. , bo czekają w tym czasie na ruchy w Idei . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • ale wszedłem na ciekawą dyskusję :) Moim zdaniem to wszystko ma na celu zazębienie się z końcówką lokat w Idei, Mile liczy, że to że Idea nie da 3% dlatego chce pozyskać kasę właśnie stamtąd spływającą. Generalnie mój plan jest podobny do Don Quijote, do 18,01 mam zagwarantowane 2,7 po tej dacie pozostaje optima, nest, i niezniszczalny rajfek (gdzie dokładam co miesiąc symboliczne 1zł, by utrzymać promocyjne oprocentowanie na KWC) Jakoś trzeba się przemęczyć, liczę jednak na Idee :)

  jacck Odpowiedz
 • 21 dni ? To chyba jakiś błąd w druku ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Dlatego wspominałem wcześniej o strajku mającym na celu podwyższenie stawek. taa, czcionki się zecerowi omsknęły ;)

   Don Quijote de la Mancha
  • sorry za wypowiedź nie tylko niepotrzebną, ale też podwójną, kasze się skumulowały (cache, not cash)

   Don Quijote de la Mancha
  • To nie źaden błąd przyczytacje paragraf 2 punkt 5. Okres promocji. Jest wyraznie dla nowych srodkow wpływ tylko do 28.01.2017r.

   Wojak
  • No przecież żartowaliśmy (gorzko), chyba nie myślałeś, że naprawdę jakiemuś zecerowi czcionka się omsknęła?

   Ale może jeszcze będzie dobrze, następną promocją nam dogodzą ;)

   Don Quijote de la Mancha
 • Ale proszę Państwa bez teorii spiskowych, owszem testują zapewne czy klienci nie uciekną przy tym poziomie %, ale absolutnie nikt się nie ogląda na ruchy np. Idei. My nie jesteśmy większością klientów, raczej pewną specyficzną grupą, ale nie sądzę, że aż tak wielką i sprawczą, jak się nam wszystkim wydaje :D

  abc Odpowiedz
  • No nie wiem.

   Byłby skłonny założyć, że część społeczeństwa posiadająca kilkadziesiąt–kilkaset k zł zdeponowanych w systemie bankowym i korzystająca (w „świadomy” sposób) z promocji ko Mill w dużym stopniu pokrywa się z populacją korzystającą z promocyjnych lokat Idea.

   Don Quijote de la Mancha
  • Owszem grupa ta pokrywa się, ale myślenie analityków jest raczej typu: „damy 2,5 % na 3 tygodnie i zobaczymy czy nie uciekną nam do innych banków” niż „damy 2,5 % na 3 tygodnie, a później damy więcej, żeby zebrać kasę z kończących się lokat w Idei” …ale szczegółowej wiedzy nie mamy, więc mogę się mylić ;)

   abc
 • Jednak nie 21 dni. Na podstronie linkowanej wcześniej jest już informacja o 92 dniach. To samo w cenniku usług, który jest wiążący. Generalnie chodzi im chyba o okres obowiązywania promocji – 21 pełnych dni (od 8.01 do 28.01 włącznie). Aczkolwiek informacja na stronie konta oszczędnościowego którą wcześniej zacytowałem jest baaardzo nietrafiona, żeby nie powiedzieć błędna…

  Michał Odpowiedz
 • Ja wracam – mam 2,7 do 1 marca (a na 27 stycznia znowu muszę uciekać)

  karampuk Odpowiedz
 • @karampuk a którego dnia uciekałeś teraz? bo kolejna wypłata z KO w tym samym miesiącu=7,50zł

  jankos Odpowiedz
 • Rzeczywiście nie pomyślałem, muszę to jeszcze raz przeliczyć – w końcu to tylko trzy tygodnie, a jeszcze cały luty będę miał 2,7%

  karampuk Odpowiedz
 • Systemy informatyczne MIllennium w niedziele odpoczywają, nie da się założyć lokaty…
  http://pics.tinypic.pl/i/00856/6vxm0cv191pv.png

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Z tego co dowiedziałem się kiedyś , to każdy dzień księguja wpłaty na bieżąco a z niedzieli dopiero w poniedziałek . Jakieś przerwy w możliwości zalozenia mobilnej zdarzały się w dzień powszedni między 16-a 16,40 lub o godzinę później ( juz nie pamietam) a także po 21,30 czy później , bo dawały się założyć dopiero rano. Może się mylę z tym założeniem ale aktywacja apki na nowegoi po odinstalowaniu poprzedniego użytkownika w tym czasie nie była możliwa . Nurtuje mnie takie pytanie , czy obowiązuje tu jakaś kolejność , najpierw założenie mobilnej a później wplata z roru na KO , czy mobilna można i innego dnia i czy ma to wpływ na te nowe środki ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Założyć mi się udało, ale z datami 9 I–9 IV zamiast 8 I–8 IV.

   Kolejność na nowe środki wpływu nie ma, tu liczy się tylko różnica między łącznym saldem na dany dzień, a saldem na koniec dnia badania zaangażowania. Ja dziś 10 k wlałem przelewem natychmiastowym (jak widać niepotrzebnie), gdybym je wpłacił na ko, to byłyby objęte promocyjnym %, gdybym po założeniu z nich Mobilnej wpłacił coś na ko — też byłyby to promocyjne nowe środki (bo na dzień badania miałem 0, więc wszystkie wpłacone później środki są nowe).

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak ogólnie to chciałbym przypomnieć o długoterminowych lokatach indeksowanych, oprocentowanie mają nieco mniejsze, niż najlepsze promocyjne wisienki, ale przez długi czas nie trzeba się ulokowanymi środkami przejmować.

  Ja kilka lat temu zacząłem w Meritum co miesiąc zakładać lokatę 36M oprocentowaną WIBOR6M + 1,1, aktualnie jest to 2,91% — całkiem nieźle! Później Alior wprowadził 36M na WIBID1M + 1,2, co aktualnie daje 2,66%. Bez uganiania się za promocjami! Wprawdzie traci się na braku procenta składanego (kapitalizacja na koniec), ale to niewiele.

  Niestety Alior też właśnie obniżył 36M na WIBID1M + 0,5, co aktualnie daje 2,16%… W każdym razie doradzam wzięcie pod uwagę tego typu lokat, pewnie jeszcze ktoś takie oferuje? Właściwie to do tej kategorii należy też moje stare ko w Smart/Nest dające WIBOR3M + 0,5.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Tak generalnie, to masz rację. Tylko jakoś trudno się przekonać do lokaty na mały procent i na długi okres czasu. Tym bardziej, że w około są lokaty sporo wyżej oprocentowane, a ja – mimo, że już jakiś czas siedzę w lokatach promocyjnych – nadal mam szansę w kilku bankach na zupełnie nowego klienta. Tak sobie myślę, że skoro już w to weszłam, to najpierw wykorzystam wszystkie banki, a dopiero potem będę szukać czego rozsądnego ;-)
   Niestety dostępność wisienek w latach poprzednich, to efekt dużej konkurencji na rynku bankowym. Teraz następuje konsolidacja, a do tego podatek bankowy… Za kilka lat pewnie wisienki zupełnie znikną z rynku, bo pozostanie na nim tylko kilku dużych graczy dyktujący warunki. Zobaczcie co się dzieje w Czechach, w których jest b.mała konkurencyjność -> choćby tu: http://czechofil.pinger.pl/m/4086929 (wprawdzie wpis sprzed 6 lat, ale nie wiele się zmieniło). A zauważcie, że opłata już za samo prowadzenie konta istnieje również w Polsce, na razie wyśmiewana, ale kto wie…
   A wracając do tematu lokat długoterminowych – masz rację :-) Tylko ja nie umiem planować, a wszystkie moje plany przeważnie szlag trafia…

   [email protected]
  • obecnie bazując na 3 kontach Millenium Idea i Optima oraz korzystając z wisienek można zapewnić sobie wyższe oprocentowanie niż na tych długookresowych np 3 letnich lokatach – oczywiście wszystko zależy od kwoty ale jak ktoś ma ponad 300 k wolnych środków to inwestuje inaczej niż w lokaty

   zenek64
  • Właśnie niekoniecznie wyższe, na tych 36M mam teraz 2,91% i 2,66%, czyli więcej, niż teraz daje Millennium. Wprawdzie z Idea też ciągle mam lokaty 3%, ale jak się kończą, to nie wiadomo na ile będzie trzeba te środki ulokować, a z długoterminowymi lokatami indeksowanymi problemu nie ma.

   Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza, ja oszczędności mam i na lokatach długoterminowych, i krótkich, a także na kontach oszczędnościowych, TFI, obligacjach, czasem nawet jakąś strukturę kupię… O ile do tych ryzykownych produktów zachęcać nikogo nie zamierzam, to uznałem, że warto tu przypomnieć, że istnieje coś takiego, jak lokaty indeksowane. ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Don Quijote de la Mancha wszystko zależy od zasobności portfela, (nie zrozum nie źle ja do Twojego nie zamierzam zaglądać). Mając większe środki to naturalne że dywersyfikujesz kapitał lokując w różne formy. Po prostu każdy dostosowuje swój portfel do tego co oferuje rynek. Tym mniej zamożnym (w tym mi) wystarczy przerzucanie się między tym co oferują banki dla nowych, KO i parę lokat na niezły %. Mając więcej środków nie szło by tego upchnąć na korzystne % w tym co podałem wyżej, dlatego wtedy się rozszerza horyzonty…

   jankos
  • eee… nie koniecznie. Ja na przykład sprawdzałam, ile muszę wygrać w totku, że zadowolić się lokatą rentierską :-)
   Bo łatwiej jest spocząć na laurach niż rozszerzać horyzonty. Ale kiedyś w końcu trzeba będzie … usiąść i rozkminić ocb w tych wszystkich akcjach, obligacjach i jak się zmienia wibor.

   [email protected]
  • W idea też są przecież lokaty na 2.75 na 2 i 3 lata.

   Pan blik
  • Ale ze stałym oprocentowaniem, jeśli za 2 lata inflacja CPI wyniesie 3%, to realnie się straci. Produkty o takim okresie muszą być indeksowane jakimś wskaźnikiem zmieniającym się wraz z inflacją i stopami procentowymi. Idea kiedyś miewała indeksowaną Lokatę Rynkową.

   Don Quijote de la Mancha
 • A tak przy okazji – muszę niestety kupić coś za ok. 800zł. I to najlepiej szybko. Da się to przekształcić w jakąś wisienkę ? Poradzi mi ktoś coś ? Zakup jednorazowy.

  [email protected] Odpowiedz
  • Ale że chcesz wyrobić limit w kartach i jakoś obrócić hajs? czy limity do kart wyrobione a musisz i tak coś kupić dodatkowo ponad te standardowe moneybacki?

   jankos
  • Zgaduję, że to drugie — i chyba niczego takiego teraz nie ma… Jeszcze niedawno była promocja BGŻ BNP ze zwrotem 5 × 52 zł, można było wyjść po uzyskaniu pierwszej premii…

   Don Quijote de la Mancha
  • Może bony do jakiegoś hipermarketu np. auchan (bony są ważne 3 miesiące)..
   http://www.auchan.pl/auchan-bronowice/bony-towarowe-auchan

   Pola33
  • Mam niestety wydatki extra w tym mc, a ponieważ są spooore – to pomyślałam, że może da się jakoś na tym zarobić i wydatek budżetowo będzie mniejszy… Ale chyba nie będę wydziwiać, tylko po prostu kliknę „zapłać”. :-)

   [email protected]
  • Jak masz tylko 1konto Tmobile i od nich KK otworz 2 w bankowosci online i zaplac kk 25zl wpadnie, oprocz tego zalezy co kupujesz sa serwisy partnerskie, programy lojalnosciowe zawsze jakis % idzie odzyskac

   jankos
 • [email protected] 5 % od T mobile Usługi Bankowe na konto premium albo zabawa w Citi tam 300 zł kartą wystarczy i 30 k na lokacie 2 % by uzyskać premię – nie wiem które karty masz żeby coś sensownego doradzić. Obrót liczy się tez w promocji Citi KK z LG K8 LTE

  zenek64 Odpowiedz
 • Mam pytanie, co do tej lokaty Happy Idea Banku. Przeczytałem regulamin promocji i taryfę opłat i z tego, co widzę ta lokata jest odnawialna i potem „pracuje” wg lokaty standardowej z oprocentowaniem 0,05%. Mnie interesuje ta wersja 1-mc – 3,5%. Jak wygląda „mechanizm” tej lokaty?
  Dokładniej, podpisuję tam te wnioski (poza zgodami marketingowymi), następnie opłacam lokatę, składam wniosek o nieodnawialność i dostaję wszystko ponownie na moje konto wbk po terminie zapadalności, tak?
  Nie rozumiem jedynie tego terminu ważności wniosku – 5 dni.

  johnnek91 Odpowiedz
  • To wygląda następująco:
   1. Składasz wniosek o lokatę – podajesz swoje imię, nazwisko, kwotę lokaty i tak dalej. Po złożeniu wniosku otrzymasz dane do przelania środków (numer rachunku, tytuł przelewu).
   2. Termina ważności wniosku to 5 dni, czyli jeśli np. dziś złożysz wniosek, to pieniądze możesz przelać dziś, w środę, czwartek, piątek lub sobotę. W twoim wypadku nie ma to większego znaczenia ale przydaje się jak np. Idea robi czasem 2-3 dniowe promocje lokat dla „starych” klientów, musisz sobie zaklepać wniosek, ale wiesz, że pieniądze np. z innej lokaty będziesz miał dopiero za kilka dni ;)
   3. Po przelaniu pieniędzy lokata zakłada się jako odnawialna. Masz dwie opcje:
   a. zmienić ją na lokatę nieodnawialną, aby po miesiącu pieniądze wróciły,
   b. poczekać aż lokata się zakończy i najzwyczajniej w świecie zerwać ją, kiedy już się odnowi na śmiesznych warunkach.
   Ta druga opcja jest o tyle dobra, że zerwać lokatę możesz po zalogowaniu do systemu internetowego Idea Banku. Po prostu ustaw sobie przypomnienie w telefonie/na komputerze i tak zrób. Niestety zmiany lokaty na nieodnawialną (opcja a) trzeba dokonać na infolinii. To, że nie da się tego zrobić przez internet to zagrywka banku – pewnie sporo osób zapomina o lokatach i odnawiają im się właśnie na 0,05% – ale mi to na rękę, bo dzięki takim zapominalskim my mamy wysokie oprocentowanie :-)

   Michał
 • W ostatnim rankingu Bankiera na pierwszym miejscu Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, widzę, że rzeczywiście mają 3M 2,05% oraz indeksowaną 6M 2,15%, nie są to wartości interesujące wisieńkowiczów, ale ponoć można założyć przez net bez ror, limitów praktycznie nie mają, więc komuś przydać się mogą.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Ale ten bank jest też na pierwszym miejscu w kolejce do bankructwa…. KNF wyrzucił cały zarząd banku, a do tego klienci spanikowali… Nie wiadomo jak to się skończy.

   [email protected]
 • znalazłam to dzisiaj ale jeszcze nie wiem czy warto…. muszę sie przyjżeć, ale warunki do spełnienia wydają się być proste..
  https://blog.bzwbk.pl/2017/01/podwajamy-oprocentowanie-konta-oszczednosciowego-3?_ga=1.239048448.129614437.1481192008

  Pola33 Odpowiedz
  • Tylko, że nadal kiepsko oprocentowane, za to do dużej kwoty.
   – zwykłe konto oszczędnościowe w promocji = 1,02%, ale -1zł/mc za prowadzenie konta,
   – konto oszczędnościowe Vip = 1,51% i również 1zł/ mc w plecy
   A konto max oszczędnościowe nie łapie się na tę promocję.

   [email protected]
  • Promocyjne oprocentowanie 1,02% ??? Hip hip Hue hue ale się rzucili :P

   jankos
  • No właśnie dawno nie było promocji w WBK, ja też ostatnio często zaglądam do nich na stronę.
   Od dziś jest też LOKATA BONUSOWA, na 6mc, do 100k i oprocentowanie promocyjne 1,9%. Teoretycznie nawet nieźle, ALE… trzeba zawrzeć umowę o kartę kredytową lub o ubezpieczenie. Oj, szukają łosi…

   [email protected]
 • W SBR Banku jest lokata SUPER LOKATA Plus na 2,8% na 4m-ce do 20K o ile wierzyć prospektom bo w tabeli oprocentowania nie ujęta ale wymaga konta z którym się wiążą opłaty. Wrzucam od tak.

  jankos Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy