Najlepsze lokaty styczeń 2017

Rozpoczął się nowy, 2017 roku. Choć dla wielu z nas ostatnie dni grudnia były okazją do relaksu, to w bankach praca nie ustała – czego efekty można zauważyć w kolejnych, delikatnych obniżkach oprocentowania depozytów opublikowanych w ciągu ostatnich dni. Na szczęście zmiany te dotyczą głównie pozycji z dolnej półki i czołówka rankingu najlepszych lokat bankowych ciągle trzyma się dobrze. Sprawdźmy więc gdzie w styczniu nasze pieniądze mogą zarobić najwięcej.

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Czołówka najlepszych lokat bez zakładania konta pozostaje bez zmian:

Ciągle bezsprzecznym liderem rankingu są lokaty „startowe” w Idea Banku. Do wyboru mamy Lokatę Happy (do 10 000 zł) na okres 1 – 3 mies. z oprocentowaniem 3,5 – 4% w skali roku lub Lokatę Happy Plus z nieco niższym oprocentowaniem (3% w skali roku), ale zdecydowanie większą kwotą maksymalną – aż 100 000 zł.

Zakładając jedną z powyższych lokat nie otwieramy żadnego konta osobistego, ale aktywujemy sobie dostęp do bankowości internetowej, dzięki czemu możemy później korzystać z innych dobrych ofert lokat Idea Banku, których w 2016 było całkiem sporo. Sam korzystam z tego typu promocji regularnie.

Innym bankiem, który proponuje bardzo dobrą lokatę startową, jest BGŻOptima. Tu 3% otrzymamy na Lokacie Bezkarnej po ulokowaniu maksymalnie 20 000 zł. Co ciekawe do otwarcia lokaty nie jest wymagane otwarcie konta osobistego, ale całkowicie bezpłatnego rachunku oszczędnościowego – który oferuje obecnie przyzwoite 2,3% do 150 000 zł.

Swoją drogą jako ciekawostkę warto dodać, że bank oferuje również drugą lokatę dla nowych klientów (Lokata Bezkompromisowa do 100 000 zł), ale niestety jej oprocentowanie zostało znacznie obniżone i wynosi obecnie 2,5% w skali roku – czyli tyle, ile można uzyskać na „zwykłych” lokatach.

Co dalej? Ostatnia przyzwoita propozycja z oprocentowaniem na start w wysokości 3% jest już nieco bardzo skomplikowana. Lion’s Bank daje tyle nowym klientom, ale tylko z oszczędnościami w wysokości min. 100 000 zł, na dodatek po umówieniu na wizytę w oddziale banku i z czasem trwania lokaty… 40 dni.

Lokaty dla klientów otwierających konto (3,5% – 4%)

Bardzo dobre oprocentowanie oferują również banki, które oprócz założenia lokaty na start wymagają również otwarcia konta osobistego.

Liderem zestawienia jest Nest Bank, oferujący bezpłatne konto osobiste wraz z Lokatą Witaj 4%. Co wyróżnia ofertę na tle konkurencji? Głównie czas trwania lokaty: tu lokując środki pracują one przez 3 miesiące. W przypadku Alior Banku również otrzymujemy 4% w skali roku, ale na okres o 1/3 krótszy. W przypadku mBanku czas trwania wynosi 3 miesiące, jednak oprocentowanie nieco spada – do 3,5% w skali roku.

Co z Plus Bankiem? Choć oferta Lokaty na start jest z pozoru całkiem dobra, to cały efekt psuje konto osobiste, które wymaga wyrobienia płatnej karty debetowej (9 zł jeśli nie wydamy 500 zł). Zdecydowanie bardziej polecam korzystać z pozostałych ofert, bo tam karta nie jest wymagana, a rachunki osobiste są darmowe (oczywiście po zakończeniu lokaty można je zamknąć).

Lokaty Mobilne (2,8% – 3%)

W kilku bankach możemy również zgarnąć całkiem dobre oprocentowanie dzięki lokatom mobilnym. Najwięcej daje Eurobank – tu skorzystać możemy z Lokaty LOGujesz-LOKujesz, ale tylko po pierwszej aktywacji aplikacji mobilnej. Sama lokata trwa zaledwie miesiąc.

W Getin Banku zyskać możemy 3% przez okres 2 miesięcy, ale lokatę założymy tylko raz. Dużo lepiej wypada tu Bank Millennium, gdzie z lokaty mobilnej możemy korzystać non-stop, tzn. po zakończeniu jednej lokaty możemy założyć kolejną. Choć oficjalnie do zgarnięcia jest „tylko” 2,75%, to po skorzystaniu z rozszerzonej rzeczywistości uzyskamy 0,25 p.p. więcej, czyli 3%. Swoją drogą bank ten oferuje również świetne konto oszczędnościowe (2,7%), o którym pisałem przy okazji jednej z ostatnich promocji.

Powyżej 2,5% na długi okres

Gdzie jeszcze można uzyskać wysokie oprocentowanie? Oprócz wspomnianego na początku Idea Banku (który co jakiś czas wypuszcza promocyjne, krótkoterminowe lokaty) większość banków oferuje oprocentowanie powyżej 2,5% jedynie na dłuższy okres, czyli 2 lub 3 lat. W tej chwili zgarnąć tyle możemy w Idea Banku, Lion’s Banku, Credit Agricole, Toyota Banku, Eurobanku i Santander Consumer.

Żadna z powyższych opcji nie wzbudziła twojego zainteresowania? Tradycyjnie przypominam, że pełny ranking dostępny jest na podstronie lokaty.livesmarter.pl oraz, z możliwością filtrowania, poprzez naszą porównywarkę finansową.

Nie przegap!

Komentarze

 • A czy można się zalogować przez stary system, jeśli ktoś od początku korzystał z nowego?
  Czy jakieś specjalnego wymagania są konieczne?

  Majkel Odpowiedz
  • Nie da się. Jak ktoś ma konto w starym to ma w starym, a jak w nowym, to tylko może korzystać z nowego sytemu.

   Don Pablo
 • Co za dyskryminacja ze strony idei, dzielić klientów na lepszy i gorszy sort ;-/

  Pola33 Odpowiedz
 • Don Wytlumaczc prosze dlaczego jak wyplace teraz z konta mille to wyplata bedzie zaliczona jako darmowa (lutowa)?

  Wlodek Odpowiedz
  • Data księgowania się liczy, min 2 dni zazwyczaj :)

   abc
  • Ważność wniosku tej lokaty 2,75% w Idea jest do 1 lutego i wtedy środki można przenieść.

   Don Quijote de la Mancha
  • i wszystko według mojej strategi 2,25 – > 2,5 -> 2,75 -> i czekamy a finał :)

   jacck
  • Finał jest na 2,75 %, tym bardziej, że już zniknęła niestety :(

   abc
  • pewnie wycofali (omyłkowo wprowadzoną lokatę?) po informacji na FB ;)

   Michał
  • Finał jest na 2,75 %, tym bardziej, że już zniknęła niestety :(
   ___
   wróci pewnie niebawem, to było krótkie spięcie i oczekiwanie na blogach na reakcję ;) Gorzej.., bo mam obawy odnośnie faktycznego finału, widząc tych głodnych 2,75…. Ja konsekwentnie i pewnie wielu też, czekam na 3,0, być może się nie doczekam, ale jaka adrenalina :). Mój ostateczny termin to przyszły poniedziałek. 6,02, opróżniam zupełnie idee i kasę na beztroskich. To taka gra, w końcu pobawić też się można :)

   jacck
 • to jest, nie ma tych 2,75% o co tu chodzi…?

  jojo Odpowiedz
 • rzeczywiście tak jest że jedni mają inni nie???? Potwierdźcie proszę zaraz ich na fejsie wezmę w obroty…. Rano mnie też wykołowali na procencie bo rzekomo zmienili stawkę tylko w systemie im się nie zmieniło.

  jojo Odpowiedz
 • No to jedziemy… Ktoś się dołączy? :)

  jojo Odpowiedz
  • Ktoś już im coś napisał i zastanawiają się jak z tego wybrnąć…. moim zdaniem mogą tylko w jeden sposób proponując (choćby i jutro jak informatycy śpią) tę samą ofertę dla wszystkich…

   Pola33
  • Nawet są linki do bezpośredniej dyskusji w tym miejscu :)

   Lokata
  • Nawet, bo tak to słowo przeciwko słowu…. a nie ładnie tak kłamać.

   Pola33
  • Heheh, może się przy okazji zainspirują „strategią” @jaccka ?

   Don Quijote de la Mancha
 • zakładając lokatę na 1 miesiąc 30.01, środki do podjęcia będą 2 lutego czy 28 lutego, skoro nie ma 30.02?

  cc Odpowiedz
 • Na infolinii konsultant zaprzeczył że jest w ofercie lokata 2,75 na 1 m-c, natomiast na Facebooku napisał że zweryfikuje sprawę i wróci z odpowiedzią. Tyle że dostanę odpowiedź a lokaty juz nie będzie.

  Grażka Odpowiedz
 • „Finał jest na 2,75 %, tym bardziej, że już zniknęła niestety :(
  30 stycznia 2017, 20:00 • abc # ” :-( Może jutro wystartują jeszcze raz..

  Pola33 Odpowiedz
  • Niestety Idea raczej nic nie daje w ostatnim dniu miesiąca. Ale obym się mylił…

   Michał
  • Sam fakt że podnieśli procent jednak oznacza, że złotówek im trochę brakuje – nie wierzę w przypadek. Dziś zaliczyli wpadkę PR-ową.

   Pola33
  • Nie brakuje, tylko brakowało, dlatego wrzucili na chwilę, żeby zebrać to czego im brakowało i zwinęli. Restart 2,75% możliwy jest tylko w przypadku, jeśli złożone wnioski nie będą realizowane na odpowiednim poziomie, ale na to pewnie już mają odpowiednie statystki… a nie przez lament na FB. 3,00 % absolutnie wykluczam, skoro widać dużą walkę o 2,75 %, ale zgodnie ze statystyką #admin jutro raczej nic się nie wydarzy. Powód jest prosty, kończy się miesiąc i większość wniosków byłaby realizowana już w lutym.

   abc
 • jest jeszcze 2,5 % na 4 miesiące w BZWBK i ani nikt nie pisał o tym i ani admin nie umieścił jej w rankingu …

  piotro Odpowiedz
  • Jest – w kolumnie lokat mobilnych. Jest też o niej w komentarzach.

   [email protected]
  • Zastanawiałam się nad nią, ale trochę daleko mam od banku i kiedy założyłabym ją dziś to miałabym 1-2 dni (30-31 maj) na zamknięcie konta, żeby zdążyć z 30dniowym terminem wypowiedzenia konta godnego polecenia w promocji (konto trzeba zamknąć w maju – bo potem już będziemy haczyć terminem wypowiedzenia o lipiec. Dla mnie za dużo zachodu jak na 20000, wolę sobie na luzie w maju podjechać do banku w wolnym czasie …

   Pola33
  • Pola po co masz jechać do banku jak ja przez aplikacje mobilną założysz a nie w oddziale?? A poza tym lokata mobilna w BZ WBK jest chyba raz na pesel wiec nie wszyscy skorzystać mogą :-( A co do zamykania KGP – karta kosztuje w nim 7 zł ale prowadzenie samego konta jest gratis równiez po promocji wystarczy zastrzec kartę 30 czerwca i po kłopocie :-)

   zenek64
  • Z otworzeniem nie miałabym problemu, to wiem…. co do zastrzeżenia karty to podobno się już wycwanili i wysyłają nową (choć nie przerabiałam, nie wiem czy to nie dot. tylko kredytówek).

   Pola33
  • O widzicie, podsumowując temat debetówki BZ WBK: wygląda na to, że da się ją zamknąć tylko w oddziale (zgubioną lub skradzioną można zastrzec telefonicznie), więc — jeśli obowiązuje miesięczne wypowiedzenie — jeszcze w maju trzeba się tam udać…

   Dopóki konta są bezpłatne, to nie ma się co z zamykaniem spieszyć, może się przydać do drobnych promocji Blik i podobnych.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zysk z lok. 2,5% na 20k w miesiąc to ok. 33zł, a opłata za kartę to 7zł. Oczywiście nie ma co płacić bez sensu, ale jak nie ma innej alternatywy na lepsze oprocentowanie lokaty… to dobre i to.
   Ja skorzystałam już jakiś czas temu i mogę jedynie potwierdzić, że lokatę mobilną w WBK można otworzyć tylko raz.

   [email protected]
  • don KGP to w tej chwili najlepsza „lokata” bo aż na 4 % a skoro dało się otworzyć 5 kont bez karty to i w szóstym kartę można „zgubić” w maju a konto sobie zostawić i w razie czego BLIKiem wypąłcić z bankomatu albo BLIKnąc środki na inne konto do którego karta jest darmowa :-)

   zenek64
  • Promocyjne 4% dostaje się bez konieczności posiadania karty (na co zresztą wskazuje pozostałe 5 kont), więc nie trzeba jej trzymać. Przyznaję, że np. na BP ciągle ją z przyzwyczajenia pokazuję do zeskanowania kodu Payback (bez wyciągania z portfela i płacąc oczywiście jakąś inną, z moneybackiem), ale to już nie ma sensu…

   A jak chodzi o zgubienie karty, to w moim miasteczku BZ WBK oddziały ma, raz nawet ich odwiedziłem w celu weryfikacji tożsamości (zawsze to lepiej być w pełni zweryfikowanym klientem) i podniesienia limitów — może akurat tak trafiłem, ale w ogóle kolejki nie było i obsłużony zostałem sprawnie. Czasu jest dużo, więc pewnie będzie okazja by wstąpić przechodząc obok.

   Z wylaniem 24 k też problemu nie będzie (nawet gdyby znowu wprowadzili tylko 5 bezpłatnych kodów SMS). Problemem może w lipcu być znalezienie dla nich dobrego miejsca…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale czy po zastrzeżeniu „zgubionej” karty bank przypadkiem nie przyśle nowej?

   WiFran
  • Jeśli złożę dyspozycję zamknięcia konta 30 maja, to wypłacą 4% jeszcze za czerwiec, skoro 30-dniowy okres wypowiedzenia mija 29 czerwca?

   Kate
  • w czerwcu mozna zmienić na Visa Sol kosztuje tylko 4 zł lub 5 transakcji albo ewentualnie zmienić na darmową kartę bankomatową

   piotro
 • no to teraz poczytajcie sobie dlaczego Idea ma parcie na przytulenie dużej kasy lokatowców
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/alior-bank-pzu-idea-bank-leszek-czarnecki,52,0,2245684.html

  cytat:
  Dodatkowo pieniądze z Idei mogą być niezbędne, bo GNB wkrótce będzie potrzebować funduszy.

  jacck Odpowiedz
  • Na rynku następuje konsolidacja sektora bankowego. Dodatkowo jest parcie polityczne na repolonizację banków, która nie wiadomo czemu ma służyć. Sytuacja jest dynamiczna.
   P.S. Chyba wszyscy zdają sobie tutaj sprawę z tego, że IB ma swoje problemy, a korzystne oprocentowanie depozytów jest premią za minimalnie wyższe ryzyko trzymania tam kasy, niż w innych bankach.

   abc
  • Obiektywnie patrząc ryzyko trzymania środków jest takie samo dla każdego banku posiadającego gwarancję BFG (oczywiście do 100 tyś. EUR).

   snapek
  • Są różne ryzyka, w wypadku upadłości banku posiadającego gwarancję BFG mamy do czynienia z ryzykiem płynności i tymczasową blokadą dostępu do środków.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeśli upadnie duży bank, to mamy kryzys, który pociągnie w dół cały sektor bankowy i BFG niestety, tutaj niewiele pomoże. Jeśli upadnie mały bank, to BFG to dźwignie, ale oczywiście zapłacimy za to wszyscy… Pierwszego scenariusza nikt poważny nie bierze pod uwagę…ale jednak Lehman Brothers upadł…. Zatem BFG to raczej psychologiczny spokój niż pewność depozytu…. i ładnie wyglądają ich tabliczki w bankach. Tyle refleksji o BFG.

   abc
 • Wygląda na to, że IB postanowił przemilczeć sprawę lokaty 2,75%. Na FB też nabrali wody w usta …

  Kora Odpowiedz
 • Lokaty „tylko teraz” i „bezkonkurencyjna” już niedostępne

  go Odpowiedz
 • rozmawiamy tutaj sobie luźno o lokatach więc i ja mam jedno pytanko. Mianowicie byłem kiedyś dawno temu klientem Meritum banku. Konto zamknąłem póki jeszcze był meritum pod własną marką. W styczniu zakładałem firmowe ikonto Biznes i ku mojemu zaskoczeniu oczywiście profil z danymi osobowymi był w posiadaniu Aliora. Produktów indywidualnych w ALiorze nie mam (dostęp do www na podstawie nr klienta z Meritum) Czy gdybym się zdecydował założyć konto prywatne w ALiorze przysługuje mi do niego lokata na 2 miesiące na 4 % czy też jako że już kiedyś podawałem pesel w Meritum to nie ma takiej możliwości? i pytanie drugie czy ALior robi promocje dla nowych z roczną karencją czy wyklucza od powstania?? Wiem że TMUB jest niezależny i można mieć konto w TMUB i być nowym klientem ALiora. Może ktoś coś wie w tej kwestii?

  zenek64 Odpowiedz
 • posuchy ciąg dalszy … a niektórzy taaakie procenty wieścili ;)

  lukasss Odpowiedz
 • Heh chyba trzeba będzie zakładać lokaty na „słupy” no name dla banków typu: mama/tata/syn/córka/babka/dziadek itp by lepszy procent na start wydępić a nie te aktualne ochłapy

  lukasss Odpowiedz
  • Istnieje jakieś (zapewne niewielkie), że takim przelewaniem środków zainteresuje się Urząd Skarbowy — w ramach najbliższej rodziny można wprawdzie uzyskać zwolnienie z podatku od darowizn, ale trzeba na formularzu SD -Z2 zgłosić nabyte prawa majątkowe.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeżeli chodzi o zakładanie lokat na najbliższą rodzinę to można spokojnie zakładać i nie trzeba nic zgłaszać. Jedynie osobą najbliższa nie może dysponować tą kwotą i oddać właścicielowi kwotę powiększona o odsetki.

   gobej
  • Nie jestem prawnikiem, ale z tego, co mi wiadomo, jeśli ktoś nawet w najbliższej rodzinie uzyskał ponad 9637 zł w ciągu 5 lat, to musi to zgłosić do US. Dotyczy to nie tylko darowizn, ale także pożyczek (więc nie ma pomaga, że środki się zwraca).

   Zapewne to teoria, bo bank pewnie nie doniesie, więc jak Urząd Kontroli Skarbowej akurat dochodzenia przeciw danej osobie nie prowadzi, to nic się nie stanie, ale każdy niech sam zdecyduje, czy chce ryzykować.

   A jeśli masz jakiś wyrok lub interpretację na potwierdzenie, że nie ma problemu, jeśli właściciel lokaty środkami „nie dysponuje” — to bardzo proszę o jakieś źródło. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • W tym przypadku masz Interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie
   IPPB2/4514-34/15-4/MZ Z 6 MAJA 2015 R.
   Wynika z niej że możesz powierzyć każdej osobie pieniądze na ulokowanie na lokacie. Mamy wtedy do czynienia z umową nienazwaną.

   gobej
  • @gobej, dziękuję, bardzo to przydatne, wydaje mi się, że warto w takiej sytuacji podpisać pisemną umowę, żeby nie było wątpliwości co do dysponowania przekazanymi środkami.

   Don Quijote de la Mancha
  • Myślę ze jeżeli jest to osoba dalszą niż rodzice, to z pewnością lepiej jest mieć to na piśmie.

   gobej
  • #Don zgadzam się, przelewaniem „w rodzinie” w różne strony może zainteresować się US, ale myślę, że to są sytuacje sporadyczne albo donosy. Dobry sposób na ominięcie tego typu absurdalnych przepisów to nadanie tytułu przelewu: „zaliczka”, ponieważ zaliczką na cokolwiek można zawsze wybronić się przed fiskusem ;)

   abc
 • Do zenek64
  Fakt bycia w Meritum nie wyklucza udziału w promocyjnym oprocentowaniu w Alior Banku. Spokojnie możesz założyć jedno/ internetowe, wyższej jakości lub rozsądne/ konto i do każdego z nich założyć lokatę promocyjną / 2m-ce, 4%, max. 10 tys./

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Możesz do każdego konta 1 lokatę ale i tak SUMA tych lokat nie może przekroczyć 10k, więc raczej bez sensu zakładać kilka RORów

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Dzięki Eugeniusz jakby rzucili jeszcze coś za założenie konta (choćby stówę) to założę bo z lokatami taka posucha że

   zenek64
 • Do DQdlM
  Darowizna pieniężna do 9637 zł od 0 grupy podatkowej / w okresie 5 lat, jak słusznie piszesz/ nie podlega obowiązkowi zgłaszania i odprowadzania podatku do US. Nie oznacza to, że nie można jej zawrzeć na piśmie.
  Zakładanie lokat np. na matkę to tzw. depozyt nieprawidłowy. Jeżeli nie masz prawa do swobodnego rozporządzania tymi pieniędzmi to nie masz żadnych zobowiązań wobec US. / np. zakładasz lokatę na matkę i zgodnie z umową z nią oddajesz jej wszystkie pieniądze tzn. kapitał i odsetki/.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • OK, to są słowa klucze: depozyt nieprawidłowy oraz przechowywanie.

   Wygląda na to, że kluczowe jest, czy przechowawca ma prawo rozporządzania tymi pieniędzmi (bo wtedy jest to opodatkowany depozyt nieprawidłowy). A wydaje się, że gdy poprosimy matkę, by nasze środki ulokowała na lokacie (np. Happy) założonej na siebie, to z oczywistych przyczyn — jako klient banku, na którego został założony ten rachunek — będzie ona miała prawo rozporządzania założoną lokatą. Nie pomoże nawet, gdy matka wystawi pełnomocnictwo, na podstawie którego samodzielnie wpłacimy nasze pieniądze na jej lokatę — ciągle będzie ona miała prawo rozporządzania założoną na siebie lokatą.

   Niestety Art. 845. kc używa określenia „może”, więc nic nie da, ze matka pieniędzmi dysponować może, a tego nie zrobi: „Jeżeli z przepisów szczególnych albo z umowy lub okoliczności wynika, że przechowawca może rozporządzać oddanymi na przechowanie pieniędzmi lub innymi rzeczami oznaczonymi tylko co do gatunku, stosuje się odpowiednio przepisy o pożyczce”. Możliwe, że pomogłoby spisanie umowy zakazującej matce korzystania z usług swojego banku, ale taka umowa byłaby legalna?

   Don Quijote de la Mancha
  • Czytałam o tym jakiś czas temu: http://www.podatki.biz/artykuly/czy-przechowanie-pieniedzy-podlega-pcc_12_31747.htm
   Jeśli ktoś nie ma dostępu do tego portalu, a nie chce się logować, to wkleiłam treść artykułu (wraz z wyjaśnieniem interpretacji Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 3 czerwca 2016 r., nr IBPB-2-1/4514-192/16/AD ) na nasze forum.

   [email protected]
  • @[email protected], dziękuję, świetny artykuł, ciekawy jest fragment: „Celem było wyłącznie przechowanie pieniędzy, a wpłata na konto była związana z wyjazdem i zabezpieczeniem pieniędzy” (bo ona „zgodziła się [pieniądze] przechować w swoim domu”), w każdym razie ponownie najważniejszy jest fragment „bez możliwości rozporządzania nimi”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zauważcie tylko, że sam fakt pozytywnej dla podatników interpretacji, to tylko jedno. A wożenie się z Urzędem Skarbowym, wynajęcie prawnika i zszargane nerwy – to drugie.

   Ale dobrze wiedzieć, że rodzinie nie pożycza się pieniędzy – a co najwyżej daje na przechowanie. Przechowaj mi trochę kasy, bo przestał mi się podobać mój bank.

   [email protected]
  • @[email protected] gdzie można znaleźć to „nasze forum”

   neme
  • /forum/ :D

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki DQdlM

   neme
 • [email protected] # jaka opłata za kartę to 7zł.? jezeli do czerwca nie ma opłaty

  piotro Odpowiedz
  • Pola33: „żeby zdążyć z 30dniowym terminem wypowiedzenia”.

   Ale karta chyba do lokaty mobilnej potrzebna nie jest, więc można ją zamknąć w dowolnym momencie, a konta nawet po czerwcu będą bezpłatne, więc z ich zamykaniem nie trzeba się spieszyć.

   Don Quijote de la Mancha
 • Mam w Idei ważny do dziś wniosek o lokatę bezkonkurencyjną na 1 m na 2,5%. Skoro nie ma lepszych lokat , czy mogę tam przelać większą kwotę i lokata na tę kwotę się założy?

  Andy Odpowiedz
 • Czy z tej Idei wciąż nie wychodzą przelewy I sesją ? Wysłane po 7 i też nie dochodzą. Kiedyś nawet do 8,45 wychodziły pierwszą . Ma ktoś jakieś doświadczenia o której wysłać aby wyszło I sesją , czy juz wcale nią nie wysyłają ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Idea Bank sesje wychodzące:

  Aby przelew został wysłany z Idea Banku w tym samym dniu, musi być zlecony przed godziną 15:30. Przelewy zlecone po godz. 15:30 wysyłane są w kolejnym dniu roboczym.

  Idea Bank sesje przychodzące:

  10:30
  14:30
  16:30
  Przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym.-XYZ

  lukasss Odpowiedz
 • Czy zakładanie lokat w Idea Bank jest bezpieczne? Ostatnio dużo się słyszy o problemach Czarneckiego I całego Getin..

  Marcin Marcin Odpowiedz
  • Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości przez BFG. Więc są bezpieczne.

   neme
  • I co z tego? Od tego jest bfg.

   Pimpuś
  • Niby jest BFG, ale jemu środki też się mogą skończyć – kto wie ile kasy ma Idea? Co jeśli nie wystarczy dla wszystkich w przypadku upadku?

   Marcin Marcin
  • Przecież idea nie upadnie. Raz że dobrze sobie radzi, dwa może pójść pod młotek.
   Problemy getina nie mają tu nic do rzeczy, chyba że Czarny by chciał połączenia banków, ale to absurd.

   Pimpuś
  • Marcin Marcin wtedy wtedy :) inne banki skorzystają z programu Miliard+ i dobrowolnie i uzupełnią braki w BFG.

   neme
  • OK dzięki – troche mnie uspokoiliście.. Ale jest straszna posucha.. 2% to już niezła oferta na dzień dzisiejszy

   Marcin Marcin
 • Dzieki . Po 15 tej wychodzace z Idei nigdy już nie dochodziły tego samego dnia a z I sesją coś od miesiąca a może dłużej zepsuli . Chciałem wiedzieć czy komuś się udaje , jeśli tak to do której rano ? Oby nie do 5,55 jak w mBanku . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy