Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – styczeń 2020

Przełom roku bywał najczęściej dobrym pretekstem dla banków, aby zaoferować nam wysoko oprocentowane lokaty świąteczne czy noworoczne. W tym roku niestety nic takiego nie miało miejsca, dlatego ciągle do wyboru pozostają nam promocyjne lokaty „na start” lub konta oszczędnościowe. Na szczęście na tych drugich ciągle możemy zgarnąć od 2,6% do 3,5% w skali roku – i to dla całkiem wysokich kwot.

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,8% – 2,5%)

W zestawieniu lokat na rok 2020 lider ofert bez zakładania konta jest ciągle ten sam. To Lokata Happy Idea Banku, której czas trwania to 3 miesiące, a kwota maksymalna jaką możemy ulokować to 20 000 zł.

Lokatę Happy możemy jednak założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Co to oznacza? Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się juz w bazie banku (i to nawet, jeśli wnioskowały o jakikolwiek produkt, ale ostatecznie go nie założyły!). Zwracam też uwagę, że przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Lokata Happy ma jednak (relatywnie) niską kwotę maksymalną, dlatego jeśli chcemy jednorazowo ulokować więcej środków, to powinniśmy wybrać Lokatę Happy Pro dla kwoty nawet 400 000 zł. Jej warunki są oprócz tego niemal identyczne, jak „zwykłej” Happy (co oznacza, że możemy założyć tylko jedną z nich), przy czym oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.

Dobrą opcją dla niewielkich kwot jest Lokata Mobilna w Getin Banku, która daje 3% w skali roku przez 3 miesiące (i możemy ją założyć ponownie, po zakończeniu). Aby z niej skorzystać konieczne jest jednak posiadanie dostępu do bankowości elektronicznej Getin Banku – najprościej taki uzyskać składając wniosek o jakąś inną lokatę (którą można opłacić niewielką kwotą, a resztę wrzucić już na Lokatę Mobilną).

Ciekawą alternatywą jest również oferta Inbanku – choć aby zgarnąć sensowne oprocentowanie trzeba zamrozić środki na 2 lub nawet 3 lata. Z drugiej strony dla części kapitału może to być dobry pomysł – obecnie oprocentowania (sensownych) lokat są najniższe w historii.

Kwota maksymalna lokaty w Inbanku to 50 000 zł, jednak lokat możemy zakładać dowolną ilość – choć do kwoty maksymalnej 400 000 zł. Zresztą więcej i tak bym tam nie lokował z racji tego, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje zwrot środków dla równowartości max. 100 000 euro.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3,5% – 4%)

A co przygotowały dla nas banki, jeśli zdecydujemy się na założenie u nich konta osobistego?

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem w tej kategorii jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest co najmniej jeden wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

Pamiętajmy również, że w Nest Banku oferowane jest również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które za sprawą fajnego bonusa pozwala na zyskanie jakichś 5,7% w skali roku – przy czym musimy dorzucać środki co miesiąc. O szczegółach tego mechanizmu pisałem 3 lata temu, kiedy rachunek debiutował na rynku.

3,5% na start oferuje ciągle mBank w ramach swojej mLokaty na wejście. Propozycja ta jest podobna do tej znanej z Nest Banku – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Lokaty, a raczej konta oszczędnościowe, dla wyjadaczy

Jak widać powyżej ilość lokat z sensownym oprocentowaniem jest mocno ograniczona. Co więcej – na wielu z nich ulokujemy niewiele pieniędzy, a dla nadwyżki będziemy musieli szukać innego rozwiązania. Dlatego dla osób z nieco większym kapitałem (i chcących się pozbyć „problemu” szukania lokat przez dłuższy czas) dobrym rozwiązaniem mogą być konta oszczędnościowe – a te są ostatnio dość mocno promowane przez banki.

Najwięcej, bo aż 3,5% oferuje Getin Bank w ramach bonusu za aktywność. Jeśli jesteśmy nowym klientem banku i przelejemy do niego min. 1000 zł co miesiąc (środki możemy od razu wycofać), to oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wyniesie aż 3,5% – przez okrągły rok! Oczywiście nie ma róży bez kolców – maksymalna kwota objęta promocją to 10 000 zł, jednak dla nadwyżki przygotowana jest inna oferta.

2,7% możemy bowiem zgarnąć na koncie oszczędnościowym Getin Banku dla kwoty nawet 200 000 zł i przez okres 122 dni. Zakładając konto osobiste (wymagane w promocji podwyższonego oprocentowania) możemy też zyskać 50 zł za uruchomienie rachunku z polecenia.

3% do 30 000 zł oferuje od jakiegoś czasu Pekao na swoim koncie oszczędnościowym – i to aż przez pół roku. I choć oferta przygotowana jest głównie z myślą o nowych klientach (brak konta od 1.07.2018), to mogą wziąć w niej udział również obecni posiadacze rachunków – o ile w okresie od 1.07.2018 do 20.09.2019 średniomiesięczne saldo na rachunkach nie przekraczało 50 zł.

3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku możemy zgarnąć w ramach pakietu „korzyści”. Oprócz tego do zgarnięcia jest lokata 3% do 50 000 zł dla całkowicie nowych klientów oraz 2,6% do 100 000 zł na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Nowi klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą również zgarnąć 3% na koncie oszczędnościowym aż do 50 000 zł. Promocja dostępna jest przez 92 dni, a oprócz niej możemy zgarnąć minimum 150 zł moneybacku przez pierwsze pół roku!

Mimo wszystko moim faworytem jest ciągle 2,7% do 100 000 zł oferowane na koncie oszczędnościowym Banku Millennium. Dlaczego? Oferta jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop. Sam wykorzystuję ten rachunek od dobrych kilku lat i nie wyobrażam sobie nie mieć takiego „podręcznego” miejsca na lokowanie nadwyżek finansowych.

Dodatkowo w tej chwili za założenie konta osobistego (wymaganego do korzystania z konta oszczędnościowego) możemy zgarnąć 200 zł premii. Warto korzystać! :)

Na koniec jeszcze jedna alternatywa – dobra zwłaszcza dla tych, którzy chcą ulokować kilkaset tysięcy w jednym miejscu. Warto wtedy skorzystać z oferty mBanku, w ramach której zyskujemy 2,7% aż do 500 000 zł. A do tego: 300 zł za założenie konta osobistego!

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl. Tam też znajdziecie mniej typowe oferty, jak choćby Lokata Urodzinowa od Banku Millennium, która dostępna jest… w trakcie naszych urodzin :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Oprocentowanie 3% do 20k „Konta oszczędnościowego” w Alior Banku znowu przedłużyli o kolejny rok? W bankowości internetowej wyświetla mi się takie oprocentowanie. Konto zakładałem ponad rok temu i 3% to było oprocentowanie promocyjne przez x-miesięcy, które zostało przedłużone do końca roku.

  ceglaaa Odpowiedz
  • W tej chwili – o ile mi wiadomo – jest aktualne do 31.3.20.

   Andrzej44
  • Aktualnie do 31.03.2020, zgodnie z zapisem:

   Po dniu 31 marca 2020 r. oprocentowanie rachunku oszczędnościowego jest zgodne z obowiązującym oprocentowaniem standardowym rachunku.

   Przy czym przedłużają od dawien dawna, więc pewnie i tym razem tak będzie

   Michał
 • U mnie jak sprawdzałem teraz w na koncie w Aliorze, to mam oprocentowanie 2,43%.
  A morzyści do konta mam włączone ( wyższe oprocentowanie i zwrot 1% za zakupy )
  To hdzie te 3% ??

  IreneuszN Odpowiedz
  • U mnie jest 3%, nie masz pustego KO? wtedy pod „i” przy oprocentowaniu piszą, że wyświetla się inne oprocentowanie…

   Kate
  • Jakie to konto: zwykłe Konto Oszczędnościowe (tylko takie można podpiąć pod korzyść 3%) czy Mega Konto Oszczędnościowe?

   Kate
  • 3% – (19% podatek) = 2,43%

   Czytelnik
 • @Michał Czy planujesz zestawienie lloka w walucie?

  starywidelec Odpowiedz
 • Mógłby ktoś testowo wykonać przelew z Aliora do Santandera za pomocą Elixir Express. U mnie kasa nie doszła.

  pytanie Odpowiedz
 • Załóżmy taka sytuację:
  1) mam 140 tys zł,
  2) w banku millenium założę dwa rachunki i do każdego będę miał konto oszczędnościowe Profit
  3) na jedno i drugie konto oszczędnościowe wpłacę po 70 tys zł
  Czy wówczas z każdego mam po 2,7% zysku czy tylko do 100 tys a pozostałe środki są niżej oprocentowane czyli na 1,1%?

  End Odpowiedz
  • Ze strony Mille
   Możesz posiadać po jednym Koncie Oszczędnościowym Profit do każdego ROR, do którego występują różni posiadacze/współposiadacze.

   Chyba możesz mieć np. 2 RORy na swoje nazwisko ale Profit i tak będzie jeden

   Kate
 • @pytanie
  Zrobiłem przelew natychmiastowy z Santandera do TMUB/Alior obsługuje, więc to to samo/. Od ponad 5 min. widnieje jako oczekujący na wykonanie. Juz dzwonię do Centrali Santandera z prośbą o wyjaśnienie.

  Waldemar Odpowiedz
  • Dzięki. Denerwują ludzi. Człowiek nie wie czy się nie pomylił w trakcie wykonywania przelewów, bo historia w Aliorze pokazuje się z kilkunastominutowym opóźnieniem.

   pytanie
  • Natychmiastowy z Aliora do BNP Paribas zrobił się szybko.

   Lidia
 • Z Santandera, ale za pośrednictwem blue media, poszedł „w miarę” szybko. Po kilkudzisieciu sekundach z Santandera zszedł jak oczekujący, ale w Nest swoje musiał ” odczekać”. Ale doszedł bez problemu.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dzięki. A może jeszcze jakieś zestawienie ofert dla kart debetowych/kredytowych (nie licząc ofert utrzymaniowych CITI/Millenium). Jakie karty warto trzymać, jakie zamknąć… by choć te drobne kilka % zwrotu za transakcje wpadało.

  qq Odpowiedz
 • @qq
  Żelazna zasada brzmi: po zakończeniu każdej promocji, a przede wszystkim po odbiorze nagrody NATYCHMIAST zamykamy: ror, ko, karty debet i kk oraz inne promowane produkty, np. odinstalowujemy aplikacje.

  Waldemar Odpowiedz
 • Cześć! Czy ktoś wie czy naprawdę lokatę Happy w Idea można założyć tylko raz w życiu? Podobno banki faktycznie mają prawo przechowywać dane przez x lat, ale raczej nie na zawsze… Co na to RODO i polska UoODO?

  wyderson Odpowiedz
 • PS Co sądzicie o lokatach facto? Mają lokatę na 4% na 5 lat.

  wyderson Odpowiedz
  • Odsetki doliczone dopiero po 5 latach, wiec zysk będzie taki sam jak przy lokatach 3 miesięcznych oprocentowanych 3,66%. A wtedy to już tak dobrze nie wygląda. Niby ma gwarancje bankowe ale włoskie i nie uśmiecha mi się ewentualne odzyskiwanie kasy w Włoszech.

   keram7m
  • A gdzie masz takie lokaty 3-miesieczne oprocentowane 3,66% netto czy nawet brutto, bo ja takich nie widze.

   Dobrze jak znajdzie chociaz 3% brutto dla duzej kwoty.

   Wojak
  • pisałem brutto 3,66%, netto to tylko 2,96%.
   Wiem, że nie ma u nas teraz takiego oprocentowania, więc jak komuś nie straszne szukanie kasy w Włoszech za 0,5% netto więcej to niech zakłada. Ja nikomu nie bronię, tylko piszę że myślałem też nad tym i zdecydowałem, że w to nie wchodzę. Może też przez te 5 lat jednak wzrosnąć u nas oprocentowanie, w końcu inflacja coraz większa.

   keram7m
  • Przeczytajcie małym drukiem na stronie facto co się stanie jeśli zerwiecie przed upływem tych 5 lat – Zerwanie Lokaty Facto przed upływem okresu umownego skutkuje zwrotem środków pieniężnych zgromadzonych na Lokacie na Rachunek Depozytowy po 35 dniach od złożenia dyspozycji zerwania lokaty Facto lub po 30 dniach od odstąpienia od Umowy lokaty Facto.
   Ciekawe ile dni trwać będzie zerwanie odnowionej lokaty lub wypłata środków po zakończonej lokacie :D generalnie czas wykonywania przelewu zwrotu środków w trakcie trwania jak w latach 90tych wypłata środków z książeczek mieszkaniowych, ja podziękuję

   Dzikus
 • Jak w tym roku ruszą stopy procentowe to może coś się też w lokatach ruszy

  edddddd Odpowiedz
  • @edddddd, mówisz i masz

   „Uprzejmie informujemy, że od 26 lutego 2020 r. zostanie obniżone standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit. Wprowadzona zmiana wynika z sytuacji rynkowej – spadku wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.”, tylko Tobie chodziło chyba o przeciwny kierunek zmian, na który się nie zanosi przez najbliższe 2 lata…

   Lokata
 • @edddddd
  Z wypowiedzi członków RPP nie wynika chęć podniesienia stóp procentowych. Nastawienie jest raczej przeciwne. Mimo, że rzeczywista inflacja przekracza założony cel inflacyjny i jest w pobliżu dopuszczalnej górnej granicy/ tzw. górna granica celu inflacyjnego/ to wobec postępującego spowolnienia gospodarczego RPP planuje OBNIŻYĆ stopy procentowe. Aktualni członkowie RPP są związani z obecnym rządem, który niestety nie wspiera Polaków w zachowaniu realnej wartości ich pieniędzy. Wprost przeciwnie. Kolejne bezrozumne programy socjalne są finansowane m.in. z dodatkowych obciążeń finansowych nakładanych także na banki. Jedynym wyjściem, aby zmusić banki do podwyższenia oprocentowania depozytów mogłyby być działania NBP zmuszające wprost do takich działań banki komercyjne. Dobrym przykładem takich praktyk mogłaby być regulacja zobowiązująca je do zwiększenia swoich aktywów poprzez procentowy wzrost depozytów. Na to niestety się nie zanosi, ponieważ stanowcze weto stawia EBC. Ponadto po aferze z bankami Czarneckiego finansjera europejska i amerykańska także, a może przede wszystkim, z ogromną dozą nieufności patrzą na poczynania polskich władz.

  Waldemar Odpowiedz
  • Obym się mylił ale to oznacza, iż oprocentowanie depozytów jeszcze dość znacznie spadnie.

   Bogdan
 • @Waldemar
  Świetny tekst, chociaż nie chciałbym, aby się spełniły Twoje prognozy.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @Waldemar
  No to co teraz robić? Brać te 2-2,5% na rok? Toż to jawna pomsta.

  Beata2 Odpowiedz
 • To może obligacje państwowe ? Od 1 sty. są dostępne 10-letnie po 100zł/szt.
  Oprocentowanie pierwszego roku = 2,7%
  Wykup jest po 10 latach, ale kapitalizacja jest roczna: http://www.obligacjeskarbowe.pl/media_files/fd562ffd-1c4a-44b6-aad9-1d6c5c762b3d.pdf

  „Stopa procentowa od drugiego do dziesiątego okresu odsetkowego jest obliczana na podstawie stopy wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, przyjmowanej dla 12 miesięcy i ogłaszanej przez Prezesa GUS w miesiącu poprzedzającym pierwszy miesiąc
  danego okresu odsetkowego, powiększonej o stałą marżę w wysokości 1,50%.”
  – ten zapis niestety, to dla mnie czarna magia… Ile wynosi ta inflacja obecnie ?
  Znalazłam dane za lipiec, inflacja = 2,9%
  ale jakoś nie wydaje mi się, żeby oprocentowanie w drugim roku było bliskie 2,9+1,5=4,4%…
  może mi to ktoś wytłumaczyć ?

  Be@ Odpowiedz
  • Pod tym zdaniem jest napisane:
   „Sposób obliczenia stopy procentowej od drugiego do dziesiątego okresu odsetkowego określa załącznik nr 1 do listu emisyjnego.”

   Ten załącznik jest na końcu tego dokumentu co podałaś, ale wygląda na to, że dobrze myślisz

   Kate
  • z opisu na stronie obligacjeskarbowe wynika, że okres odsetkowy to rok kalendarzowy za każdym razem, a więc 1-szy okres odsetkowy to cały rok 2020, kolejny to 2021 itp., a więc byłaby to inflacja ogłaszana w grudniu każdego roku przez GUS

   Kate
  • @Be mam te obligacje kupione we wrześniu 2018 i od września 2019 są oprocentowane na 4,4% na kolejny rok.

   Kajko
  • A skąd wiesz jakie mają oprocentowanie ? Pytam, bo nigdy nie miałam takiego produktu. Logujesz się gdzieś, żeby sprawdzić – czy też może przysyłają ci listem informację ?
   Znalazłam wykres inflacji: https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/inflacja-rdr-pol i chyba dobrze zrobiłeś, że zacząłeś od września, bo w styczniu zawsze spada..
   czyli ty masz 4,4%, a ten kto kupił je w styczniu i teraz mu się rozpoczyna nowy okres, ma: ~2,6+1,5=~4,1%
   Z tego co czytam, zawsze można się pozbyć obligacji przed terminem, choć odsetki zostaną wówczas pomniejszone o 2zł na każdej sztuce obligacji (+ jeszcze podatek 19%)

   Be@
  • Kupując obligacje masz dostęp internetowy i podgląd do obecnego oprocentowania danej obligacji kupionej przez Ciebie.

   RadekW
  • dzięki

   Be@
  • @Be@, tutaj można znaleźć aktualny arkusz z CPI: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/bazowa/bazowa.htm.

   Oprocentowanie obligacji jest wyliczane co rok na początku miesiąca na podstawie ostatniego publikowanego odczytu, czyli z 2-miesięcznym przesunięciem, np. w sierpniu 2019 inflacja CPI rdr wynosiła 2,9%, więc obligacje EDO1023 (a dokładniej, wszystkie EDO10XX, czyli październikowe) są obecnie oprocentowane na 2,9 + 1,5 = 4,4%, inflacja CPI rdr we wrześniu to 2,6%, więc EDO1123 dają obecnie 4,1%.

   Ja od lat w obligacjach skarbowych trzymam taką samą część oszczędności, co na depozytach bankowych, 4-letnie COI już roluję (przy rolowaniu zysk się odrobinę zwiększa), uważam, że ta strategia się sprawdza, ale warto ją jednak traktować długoterminowo; wprawdzie kiedyś bolało, gdy EDO miałem na 0 + 1,5%, gdy depozyty można było zakładać na 3% jednak nie traciłem ani nominalnie, ani realnie), za to teraz mam na obligacjach nawet to nieosiągalne w bankach 4,4%…

   Don Quijote de la Mancha
 • Dżizas . Wy na serio z tymi obligacjami?

  Bufon Odpowiedz
  • No właśnie, może osoby „kumate” w temacie wypowiedzą się nad zaletami i wadami zakupu obligacji.

   Kate
  • Głowna wada to finansowanie tego chorego socjalnego rozdawnictwa. Póki rząd ma pieniądze podatników z obligacji z kredytów nie zmieni swojego postępowania.
   Za 10 lat to kto wie co będzie za 10 lat w 2010 roku były lokaty 1 dniowe oprocentowane ponad 6 % tak zwane lokaty bezbelkowe. 10 lat temu było pełne OFE Jeśli ktoś ma zaufanie do polityków „do państwa” to niech kupuje …. Ja nie kupię tak samo nie będę uczestniczył w PPK bo nie mam zaufania do tego rządu. Dodam tylko że w 2011 roku inflacja była podobna do obecnej a lokaty dużo wyższe – ale dalej niektórzy „znafcy” piszą że to w ogóle od polityki -rządu nie zależy że mamy takie marne oprocentowanie oszczędności (paradoksalnie władze zachęcają ludzi do oszczędzania najlepiej w narodowych bankach które są czempionami w wysokości oprocentowania oszczędności )

   zenek64
  • Mogę z ciekawości zapytać gdzie lokujesz większe nadwyżki finansowe?

   RadekW
  • No właśnie pojawił się problem braku opcji dla większych kwot, jako że IDEA odpadła praktycznie…

   Kate
  • Środki na koncie mocno oszczędnościowym do 16 stycznia. Nie ma sensu otwierać konta mega oszczednosciowego bo środki nie załapią się na podwyższone oprocentowanie. Kiedy orientacyjnie środki będą nowymi ? Coś zastępczego ktoś poleca? Może w oddziale banku można coś ugrać?

   rychu75
  • @RadekW nieruchomości w Warszawie .
   Do 300 tyś spokojnie można żonglować między Millenium, Getin, Alior (nie zarabia ale nie traci tyle co na ROR no i pieniądze są zawsze pod ręką można z dnia na dzień wszystko wypłacić + jakieś niewielkie rezerwy w walutach

   zenek64
  • @rychu75 12 stycznia bęzie prawdopodobnie zerowanie „nowych środków” w Millenium w okolicach tej daty również Getin wyznaczy dzień badania nowych środków (gdyż nowa edycja promocji EKO ruszy zapewne 19/20 stycznia) Alior ma obecną edycję promocji Mega Oszczędnościowego do 30 stycznia więc zapewne około 20 stycznia bęzie badał „nowe środki” zatem najkorzystniej dla Ciebie byłoby wylać wszystko z ALiora gdzieś indziej na 2 tyg i powrócić 31 stycznia jeśli ruszy nowa edycja konta Mega Oszczędnościowego.

   zenek64
 • @Kate, napisz do mnie na sprawybankowe1(małpa)gmail(kropka)com

  RadekW Odpowiedz
  • OK, piszę. Warunek: gwarantowane oprocentowanie jak obligacje dziesięcioletnie, a zysk powyżej dzielimy pół na pół. Z twojej strony: potwierdzony notarialnie zastaw hipoteczny lub depozyt Krugerrandów w skrytce bankowej jako gwarancja. Wchodzisz? No właśnie. Nikt na takich warunkach nie wejdzie. Wystarczy się odezwać na forum money.peel lub podobnym i stado od struktur, piramidek, foreksów i innych cudów się zlatuje…

   qq
  • @qq, ale to Ty tu piszesz jako anonimowy gość; nie wiem, skąd Ci przyszły do głowy jakieś oferty inwestycyjne, rozumiem, że sam masz coś do zaproponowania?

   Don Quijote de la Mancha
  • Anonimowy jak i inni. Nie mam propozycji. Dobra, zakończmy bo robi się czeski film. Dobranoc.

   qq
 • Czy zawrotna w IB oferuje jeszcze jakiś sensowny poziom oprocentowania? Może ktoś z Was testował w ostatnim czasie?

  Bogy Odpowiedz
  • Idea wypadła już z gry o naszą kasę, niedługo pewnie wypadnie z rynku…jestem ciekawy jak to zrobią i zakomunikują ludowi oświeconemu, bo „ciemny lud to kupi”

   abc
  • Ostatnie propozycje to 1,9%…

   Andrzej44
  • @abc mniej więcej tak
   „W związku z aktualną sytuacją na rynku oraz niezależnymi regulacjami wprowadzanymi przez parlament UE zarząd idea banku uchwalił strategiczny plan działania mający na celu przeprowadzenie głębszej restrukturyzacji oraz w konsekwencji fuzję operacyjną z akcjonariatem PKO BP instytucją gwarantującą stabilność finansową oraz bezpieczeństwo depozytów naszych klientów”.
   Dobra głupi żart zawsze lepiej tak niż iść do tegoż samego PKO BP po kasę z BFG….

   zenek64
  • a tak już zupełnie poważnie mam nadzieję że LC odda cezarowi to co chce zaje***ć cezar i zostawi chociaż Getin bank w spokoju z utrzymaniem aktualnej oferty i nie pociągnie IDEA getinu za sobą na dno.

   zenek64
  • zauważ, że Getin już też zaczyna testować cierpliwość klientów posiadających depozyty, wyrównali oprocentowanie do Mille, dając małą zachętę w postaci nielimitowanych przelewów, ciekawe, czy pójdą krok dalej i obniżą względem Mille? Straciliśmy już mnóstwo kasy przez te rządy…

   abc
  • Być może Idea (choć oczywiście większa) tak właśnie skończy: https://www.cashless.pl/7007-pbs-restrukturyzacja

   Don Quijote de la Mancha
  • LC sprzedał niedawno ukraińską część swojego biznesu, więc czekamy co się będzie dalej działo z Jego bankami, a były szef KNF-u poległ na badaniu wariografem hehe ;)

   abc
 • Inflacja 3,4% w grudniu, żeby odrobić na lokacie trzeba byłoby mieć oprocentowanie 4,2%.

  Brzydok Odpowiedz
  • to i tak są wszystko bzdury z tą inflacją, bo najczęsciej kupujemy żywność, która drożeje najwięcej

   pytanie
 • Dzisiaj zawrotna Getin przy przelewie na Mille 2,1%

  Anom Odpowiedz
 • W Moje ING Oszczędności widzę ofertę na Otwarte Konto Oszczędnościowe 2,5% 4 m-ce i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus też 2,5% na 4 m-ce oferta do 5 marca

  rychu75 Odpowiedz
 • Dostałem indywidualną propozycję z Getinu na 1,7%. Najpierw ich wyśmiałem a potem zadałem pytanie wprost, ile są mi w stanie dać? Zobaczymy co odpowiedzą. Liczę po cichu na najwyższą zawrotną jaką mają….. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Może powstanie lokata negocjowalna. Kiedyś coś takiego istniało choć chyba nie w Getinie.

  jojo Odpowiedz
  • Nie chcę studzić twego zapału ale prawie zawsze te „negocjowane” mają gorsze warunki.

   Bogdan
  • Odpisali:
   „Rozmowę na temat indywidualnego oprocentowania środków może Pani podjąć z doradcą Infolinii pod numerem 197 97 lub w oddziale Banku. Na podstawie korespondencji elektronicznej nie ma możliwości negocjowania oprocentowania depozytów. Najbliższą placówkę znajdzie Pani na stronie:……. ”
   Niestety ale chodzi o środki matki a Ona w te klocki….. Ale może kogoś zainspiruje do takiego działania. Dajcie znać czy coś udało się Wam wynegocjować.

   jojo
  • kiedyś indywidualnie w oddziale GB proponowali mi w ramach negocjacji mnież niż na zawrotnej przy przelewie zewnętrznym, więcej nie dałem się już wrobić w wycieczki do odziału

   adaś
  • Kiedyś była taka fajna promka, że jak ktoś nie ma promocyjnego % na KO, to może skorzystać indywidualnej oferty proponowanej przez Bank i ona była na tym samym poziomie %. Czy ktoś próbował to uzyskać ostatnio?

   abc
 • Dzisiaj przy przelewie z Getin do Mille propozycja lokaty 2,1% oraz… propozycja 2,1% na KO na 3 miesiące do 400 tys.

  Przemysław Odpowiedz
 • Wyjadacze pewnie wiedzą o 2,4 w Toyocie, ale trzeba mieć tu konto ?

  jojo Odpowiedz
  • trzeba ale mając moto konto i Toyotę (albo możliwość zrobienia zdjęcia kodu z dowodu rejestracyjnego toyoty) można w banalny sposób mieć 5 % moneybacku na stacjach benzynowych w całym kraju (na przymarketowych stacjach jest ryzyko niewłaściwych MCC)
   Wystarczy mieć średnie saldo oszczędności 2500 a loata sprint minimalna 3 tyś spełnia ten warunek.

   zenek64
  • wszystkie sprint mają 2,4% ?

   kruczi
 • Depozaur podaje „lokatę online na nowe środki” w Santander CB na 2.5%. Ale chyba obniżyli, bo jest 2,4%.

  qq Odpowiedz
 • Idea odżyła ! Znów 2,5% na nowe.

  jojo Odpowiedz
 • Czy ktoś korzystał z Promocji „Moje cele z oprocentowaniem 2,50%” mbanku?
  Wg. regulaminu podwyższone oprocentowanie jest do 31.01, ale czy mogę wyciągnąć kasę już 31.01, czy dopiero w lutym (niestety 1 luty jest w sobotę), by z styczeń też policzyli? Bo: „Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca”.

  keram7m Odpowiedz
  • czat mbanku odpowiedział: po wypłacie odsetek, czyli praktycznie w lutym

   keram7m
  • Zmień ekonto na intensive, dostaniesz 3 przelewy natychmiastowe za free, w gratisie albo bierzesz 6 miesięcy bez opłat i konieczności spełniania warunków albo 100 PLN do intersport za zmianę typu konta, później możesz wrócić na ekonto

   Dzikus
  • Dzięki za info, ale bez przesady dla 2zł zmieniać konto by mieć expres, wte i we wte?
   Konto mam już prawie 20 lat, choć już bez karty, więc i bez opłat, mało używane, ale mam w kilku miejscach podany numer rachunku i z lenistwa nie zamknąłem, chociaż czasem jakaś mokazja wpadnie.

   keram7m
  • Nie dla 2 złotych :) za samą zmianę konta dają 100 PLN w bonie

   Dzikus
 • Dziś Zawrotna w Idea 2,6 % ! przy przelewie 15k do Mille, mBanku i Getinu

  Kuba01 Odpowiedz
  • Ewidentnie widać, że odpływ środków im dokuczył. I bardzo dobrze, choć dla mnie umiarkowanie bo jak wczoraj ewakuowałem środki to zawrotna była tylko 2%.

   Bolo
 • Szkoda tylko że na technicznym nic więcej nie da się ugrać :( Chyba że się da? Chyba kiedyś to robiłem, nie pamiętam już ……

  jojo Odpowiedz
 • Dziś też musiałem wylać do Idei z Getinu i propozycja 1,9% Niby prawie te same banki a różnica….. szkoda gadać.

  jojo Odpowiedz
 • Czy przy przelewie z Getinu do Millenium trzeba mieć włączone jakieś zgodny żeby mieć szanse na lepsze %?

  Michał Odpowiedz
 • Zrób symulację przelewu i zobaczysz co Ci zaoferują

  jojo Odpowiedz
 • Mam w Aliorze Konto Mocno Oszczędnościowe, mogę go zamienić na Mega z zachowaniem starego nr, czy muszę składać wniosek o nowe konto?

  Daw Odpowiedz
 • Ciekawostka: Cashless podaje, że Revolut w UK oferuje oprocentowany rachunek oszczędnościowy („sejf”), do tego współpracy z bankiem Paragon dla objęcia środków systemem gwarancji.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Dzisija GetIN na zawrotnej do Mille, Mbank, IDEA proponuje
  – 1,4% na 3m
  – 1,5% na 6m

  Tylko u mnie taka bieda, bo właśnie EKO się skonczyło, czy ogólnie lipa ?

  paqero Odpowiedz
 • Rusza IB !
  Od wczoraj tj. 24.01. proponuje Lokatę Styczniową na 2 m-ce – 2,30% dla wszystkich.

  Grażka Odpowiedz
  • Dziś zwrotna na 2,6 na 3 miesiące. Przelew do Millenium

   Ciekawski
  • Daj znać jak zaproponują przynajmniej 3,3% ;)

   pytanie
  • Zawrotna do mille 2,6 na 3 mce, kwota 35 tys

   Kate
  • Jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co ma. Wiem, że szału nie ma, ale z różnych względów dla niektórych to obecnie przyzwoity procent.

   Ciekawski
  • Gdyby nie mBank i 2,7% na 4m do 500k (lub jak ktoś woli do limitu BFG) to 2,6% na 3m w Idei byłoby niezłe.

   Gruby Rychu
  • Chyba, że ma się stare 20k z promocji celu i teraz by te 2,7% dało więcej odsetek niż 2,6% idei trzeba by >400k do mbanku wpakować.

   keram7m
 • Przelew z GNB do Mille 70 kzł propozycja 1,4 % – podziękowałem. Za kilka dni kończy się Idea, nękają telefonami, nawet nie odbieram.

  qq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy