Najlepsze lokaty wrzesień 2016

Nowy miesiąc to niestety nowe spadki w oprocentowaniach lokat. Choć stopy procentowe pozostają w miejscu, to banki ucinają procenty w celu zmniejszania swoich kosztów i zwiększania zysków. Ciągle istnieją jednak dobre oferty, a co jakiś czas pojawiają się ciekawe lokaty z premią. Sprawdźmy więc gdzie najlepiej ulokować swoje środki we wrześniu i zgarnąć przynajmniej 2,7% w skali roku. A może jeszcze więcej.

Nawet 5,7% w nietypowej ofercie

Pierwszą ofertą o której warto wspomnieć jest nietypowa lokata, a w zasadzie bezpieczne oferta regularnego oszczędzania w Deutsche Banku. Jeśli wytrzymamy z tym bankiem przez 5 lat lokując rocznie minimum 1200 zł, to 1/12 każdej wpłaty bank dorzuci od siebie. Zgodnie z naszymi obliczeniami daje to nawet 5,7% w skali roku. Jest to jednak dość nietypowa oferta, dlatego zainteresowane osoby odsyłamy do wpisu lokata 500+Premia.

Lokaty dla klientów otwierających konto (2,8% – 4%)

Co słychać w „standardowych” ofertach banków? W czołówce brak większych zmian.

Ciągle Plus Bank, Alior Bank, mBank i Orange Finanse premiują nowych klientów wysokimi odsetkami, między 3,5% a 4%. Warto jedynie pamiętać, że oferty Plus Banku i Orange Finanse są dość wymagające – pierwsza wymaga płatnej karty, która jest obligatoryjna (9 zł, darmowa po wydaniu 500 zł), druga – wykonywanie operacji kartą na min. 300 zł i posiadanie abonamentu w Orange. Najlepiej więc skorzystać z Lokaty 2-miesięcznej w Alior Banku bądź z mLokaty na wejście w mBanku. W obu przypadkach prowadzenie konta jest darmowe, a lokaty możemy założyć dla kwoty do 10 000 zł.

Niezłe 3% do 30 000 zł oferuje Eurobank. Oferta ta została już opisana w osobnym artykule: 3% na koncie oszczędnościowym Ekstra Zysk. W skrócie: nowi klienci otrzymują 3% przez 3 miesiące na start. Później oprocentowanie może wynieść 2%, o ile na konto osobiste będzie wpływać wynagrodzenie.

Inną ciekawą ofertą dla osób otwierających konto jest Lokata Bezkarna w BGŻOptima. W porównaniu do konkurencyjnych ofert różnice są dwie: po pierwsze otwieramy nie konto osobiste, a konto oszczędnościowe (aktualnie 2,5%), a po drugie na lokacie możemy ulokować aż 100 000 zł. Nie wspominając o tym, że lokatę możemy bezkarnie zerwać nie tracąc przy tym odsetek :-)

Ostatnią dobrą ofertą jest konto oszczędnościowe Getin Banku. Tu zarobić możemy niby tylko 2,8% przez 122 dni od otwarcia konta, ale za to aż do kwoty 100 000 zł.

Lokaty BEZ zakładania konta (2,7% – 4%)

Na polu lokat bez zakładania konta jedynym bankiem oferującym rewelacyjne warunki jest Idea Bank. Do wyboru mamy Lokatę Happy w wersji 1-, 2- lub 3-miesięcznej o oprocentowaniu 3,5% lub 4%. Jeśli posiadamy więcej niż 10 000 zł, to skorzystać możemy z wersji Happy Plus, która daje nieco mniej (aktualnie 3%), ale górny limit wynosi aż 100 000 zł. Warto jedynie pamiętać, że aby skorzystać z tej oferty trzeba być nowym klientem banku – czyli takim, którego nie ma jeszcze w jego bazie.

Co oprócz Lokaty Happy? 2,75% zgarnąć możemy będąc nowym klientem Lion’s Banku na Lokacie Welcome. Tu jednak limit lokaty jest dość wysoki: konieczne jest posiadanie 350 000 zł. Identyczne oprocentowanie uzyskamy również na Lokacie Miracle lub Lokacie Stabilnej, ale z okresem lokowania wynoszącym 2 lata.

2,7% na 3 miesiące oferuje również neoBank, o ile jest się nowym klientem.

Lokaty dla posiadaczy konta

Jeśli do tej pory oferty banków specjalnie cię nie zachwyciły, to warto jeszcze rzucić okiem na oferty dla posiadaczy konta osobistego. Tu znaleźć można kilka perełek, które oferują podwyższone oprocentowanie w zamian za spełnienie pewnych warunków.

Pierwsze trzy propozycje dotyczą lokat mobilnych. Bardzo dobre oprocentowanie oferują swoim klientem Credit Agricole, Getin Bank i Bank Millennium. Ten ostatni jest o tyle ciekawy, że pozwala zakładać lokatę cyklicznie (po zakończeniu jednej możemy założyć kolejną), a na dodatek oprocentowanie można podnieść do 3,25% po skorzystaniu z rozszerzonej rzeczywistości. Dodatkowo wraz do Konta 360 możemy również założyć konto oszczędnościowe, które na tę chwilę oferuje 2,7% przez 92 dni dla nowych środków względem dnia 20 sierpnia. Warto też pamiętać, że otwierając Konto 360 zgarnąć możemy 360 zł na start.

A jeśli jesteśmy przy kontach oszczędnościowych, to warto wspomnieć o ofercie banku BPH, która dostępna jest dla posiadaczy Konta Maksymalnego. Mowa o Pracowitym Koncie Oszczędnościowym, które bez dodatkowych warunków daje nam 2,75% do kwoty 50 000 zł. Kto może, niech korzysta :)

Lokata 2,5% z premią do 350 zł

Na koniec lokata 130-dniowa Toyota Banku o oprocentowaniu wynoszącym „tylko” 2,5%, jednak ze znacznym bonusem pieniężnym. Nowi klienci zgarnąć mogą 100 zł, obecni: 50 zł. Do tego za skuteczne polecenie kolejnego nowego klienta bank płaci nam 50 zł, przez co razem można uzbierać maksymalnie 350 zł. Jeśli nie słyszałeś o ofercie, to warto rzucić okiem na nasze prześwietlenie.

Gdzie jeszcze szukać dobrego oprocentowania? Niestety oprócz ofert przedstawionych powyżej praktycznie mało który bank oferuje oprocentowanie godziwe, czyli na tę chwilę wynoszące przynajmniej 2,7% w skali roku. Jeśli jednak chcecie sami przeszukać bazę lokat, to warto skorzystać z naszej porównywarki lokat i przefiltrować oferty według swoich kryteriów. Albo zaglądnąć do pełnego zestawienia na lokaty.livesmarter.pl.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pracowite Konto Oszczędnościowe 2,75% tylko do konca wrzesnia. Potem 2,25 %

  sepe Odpowiedz
 • Czy ktoś już zrywal Słoneczną w OF po 2 m? Jak jest ze zwrotem , wraca na konto zasilające czy można podać jakieś inne ? Jak szybko likwidują i czy środki ma się na podanym koncie tego samego dnia ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • neoBank = neoGang
  z uwagi na gangsterskie praktyki tego tworu w przeszłości, proponowałbym go nie promować na blogu. jakieś zasady etyczne – nawet w banksterskim świecie – powinny obowiązywać

  hugo Odpowiedz
  • Jedyny bank i jeszcze smart które maja znakomita obsulge telefoniczna, wszystko zalatwia sie od reki.

   Dyh
 • Przerabiał ktoś przedłużanie mobilnej + rozszerzona rzeczywistość w Mille?

  qq Odpowiedz
 • Co do postu Hugo – proponuję nakarmić Googla nazwa tego banku plus hasło „czyściciele kamienic Poznań”. Nie chciałbym, by pewnego dnia paru nieuprzejmych kwadratowych typów pojawiło się pod moimi drzwiami z danymi o moich lokatach w ichnim „banku”.

  qq Odpowiedz
 • PKO w BPH 2,75% tylko do 22 września. Szkoda bo to fajne konto z dzienną kapitalizacją. Już widać, że nowy właściciel / Alior/ zaczyna swoje rządy,

  Waldemar Odpowiedz
  • Alior ci się nie podoba?
   największym akcjonariuszem Aliora jest przecież polskie PZU – prawie 30% akcji

   jacek ka
 • Do jacek ka
  Przypomnij sobie co się działo w bankach przejmowanych przez Aloir-a. Ich oferta była systematycznie pogarszana ale nie sądzę, że wpływ na to miał akcjonariusz większościowy.

  Waldemar Odpowiedz
 • Sprawa nie związana z tematem ale trudno to gdziekolwiek przypiąć:) Moje przelewy z PEKAO do Optimy są ciągle blokowane i przechodzą dopiero po weryfikacji. Niby to ma służyć bezpieczeństwu ale jeśli powtarza się notorycznie tak jak u mnie to służy tylko wywołaniu nerwa. Zamiast szybko i wygodnie przelać pieniądze ja tracę czas na „pogaduszki” z konsultantem. System PEKAO24 musi mnie bardzo lubić:), bo konto Optimy (na własne nazwisko) mam w zaufanych. Jest jakiś sposób żeby uniknąć tych komplikacji? Może wyrzucić z zaufanych? albo robić przelewy z terminem wykonania na inny dzień? Bez sensu ale już nie wiem jak to rozwiązać

  Ewa Odpowiedz
  • Może rozkładać na kilka przelewów? W MeritumBank dzwonili potwierdzać większe przelewy, licząc że zachęcą do lokaty.

   K.
  • Ale dowiedziałaś się od konsultanta dlaczego jest blokowane ? W sensie (tak jak mówi @K.), że kwota przelewu za duża? czy że numer konta w Optimie nieakceptowalny ? Z dużymi przelewami jest sporo ograniczeń, np. w Millenium można zrobić tylko przelewy na 50k/dziennie – więcej nie przejdzie i limitu nie da się już zwiększyć. Jak chcesz więcej przelać to trzeba udać się do okienka w banku i zapłacić za przelew 8zł. W WBK na koncie KGP limit jest bodajże na 10k zł / 1 przelew.
   Nie wiem co „im” szkodzi, ale problem istnieje od dawna i dlatego dobrze mieć kilka kont w różnych bankach. Duże przelewy (w tym bez problemu do Optimy) działają na pewno z mBanku i z Getina (innych nie próbowałam).

   [email protected]
  • K. i [email protected] To nie zawsze były duże przelewy. Z rozmowy z konsultantem dowiedziałam się, że to wszechwładny system wybiera ofiary:D Pytanie wg jakiego klucza działa ten system? Może to kara za przelewanie pieniędzy na konto oszczędnościowe w innym banku?:D Procedury bezpieczeństwa PEKAO już dawno przekroczyły granice zdrowego rozsądku i weszły w fazę absurdu. Konsultant oddzwania na nr wskazany do kontaktu po czym jestem skrupulatnie sprawdzana, najpierw przez automat czyli wbijamy nr klienta i PIN ale to za mało dla PEKAO:D więc znów przełączenie na konsultanta i jedziemy z peselem i nr dowodu:D Tylko czekam jak zażyczą sobie skan siatkówki oka:D
   Przenosin do innego banku chce uniknąć, bo tutaj mam ustawionych sporo poleceń zapłaty i musiałabym wszystko odkręcać w różnych firmach.

   Widzę że przedstawiciele banków też zerkają na ten blog, może ktoś z PEKAO przekaże decydentom co o systemie weryfikacji myślą klienci

   Ewa
 • To już we wrześniu w Ideii nie trzeba robić obrotu aby karta była bezplatna? A do k. oszczed. chyba wystarczy obrot 100 zł? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Nie trzeba. Swoją drogą miałem w planach zakładać Zośkę PRO wraz z osobistym, ale dzisiaj przeglądając już ją ładnie skroili z 3 na 2,5%, także ślicznie podziękuję za taką ofertę.

  specu Odpowiedz
  • U mnie na Zośce i na Pro dalej 3%. Może starym zostawią?

   Łuki
  • Starzy pewnie nadal mogą się cieszyć z 3%, do czasu gdy poinformują o zmianie oprocentowania, a muszą tego dokonać z przynajmniej 2 miesięcznym wyprzedzeniem. Trochę żałuję, że nie założyłem konta wcześniej.

   specu
  • @specu

   nie masz racji, oprocentowaniem 3% będziesz się cieszyć jedynie do 30/.09.2016 włącznie.
   Polecam lekturę regulaminu z dnia 15.06.2016 r., w którym czytamy: „Okres Promocji trwa do dnia 30.09.2016 roku Bank może przedłużyć Promocję,
   o czym poinformuje Uczestników na stronie internetowej a także za
   pośrednictwem bankowości internetowej, bankowości telefonicznej lub drogą
   elektroniczną na adres podany przez Uczestnika Bankowi.”

   Oznacza to, że bank nie musi o niczym informować, zwyczajnie brak informacji = brak przedłużenia promocji na tych warunkach i w życie wchodzi nowy regulamin, którym będziesz związany od 1.10.2016 r.

   Szczerze powiem, że spodziewałem się cięcia, ale o 0,25 pp, a nie od razu o 0,5 pp. Zauważyłem, że od pewnego czasu zaczęła się rysować tendencja do promowania oszczędzania na dłuższy okres.

   Lokata
  • No to i wy jako starzy posiadacze długo się nie nacieszycie tymi 3%. W sumie dobrze, że nie założyłem tam konta… 2,5% przy zachowaniu 10% na idealnym to w rzeczywistości lipa nie konto oszczędnościowe.

   specu
  • Idea listy wysyła. Oprocentowanie dla starych obniży dopiero od 7 listopada.

   Łuki
 • Swojemu znajomemu, który „dusi” oszczędności na cienkiej lokacie w PKO chciałem polecić coś >2%.
  Najatrakcyjniejsza dla niego jest chyba EnergoLOKATA w NEObanku, ale to bank spółdzielczy… Z jednej strony popieram gospodarczy patriotyzm i wolałbym dać zarobić im niż obcym bankom, ale z drugiej strony nie chcę oferować mu opcji ryzykownych.

  Jan Odpowiedz
  • A pytanie w związku z tym wstępem:
   co Wy sądzicie o bankach spółdzielczych i konkretnie o NEObanku a w szczególności może o tej lokacie?

   Jan
  • A co mamy sądzić ? Każdy bank jest inny. Sprawdź czy bank ma gwarancje BFG. Każdy bank ma inny system zabezpieczeń, inne cenniki… wszystko inne.
   Z NeoBanku skorzystałam – i jestem zadowolona. Ale czy Ty będziesz – nie wiem. Każdy ma inne przyzwyczajenia i oczekiwania. To Twoje pieniądze i Twoja decyzja.

   [email protected]
  • @[email protected]
   Sprawdź czy bank ma gwarancje BFG.
   ___________________________
   w Polsce nie ma banków bez gwarancji BFG, jeżeli są podaj jakie?
   Neo bank, to jednorazówka, miałem tam jak było jeszcze 4%, dla starych klientów nie ma absolutnie nic. Na szczęście to tylko konto techniczne, więc może sobie tam po prostu być :) Nowy klient jest jednorazowy i skazany do końca życia :)

   jacck
  • Dzięki @Jacck.
   @[email protected], no BFG dotyczy wszystkich, ale i tak wolałbym uniknąć banku, który jest w jakiś sposób nierzetelny, albo zagrożony upadłością.
   Może ktoś miał jakieś nieprzyjemne przejścia w NEO, a może ktoś zna rating dla niego (widziałem tylko ratingi dla banków – spółek akcyjnych)…

   Jan
  • Jeśli chodzi o lokaty internetowe, to faktycznie nie ma karencji, po której można znowu być „nowym klientem”, natomiast w przypadku lokat zakładanych w oddziale (tak jak obecnie Barbara, Irena), ta karencja wynosi 12 miesięcy

   JJ2010
  • Bank powiązany z „czyścicielami” kamienic z Poznania (sprawa głośna około 2-3 lata temu).
   Nawet jakby dawał 50%, ja nie ulokuje tam ani złotówki.

   herjohn
 • @Jan, zachęcamy do otworzenia lokaty dla nowych klientów – oprocentowanie nominalne w skali roku 3,5% lub lokaty na nowe środki z oprocentowaniem – 2%.

  Pozdrawiamy,

  Zespół mBanku.

  Zespol mBanku Odpowiedz
  • @Zespol mBanku, dzięki, ale tu chodzi o znacznie wyższe kwoty niż 10 000. (Dokładnie nie wiem, ale ponad 100k na pewno). Dajcie znać, jeśli macie coś ponad 2,7% na wyższe kwoty.

   Jan
  • Lokata bezkarna w BGŻ Optima. Jedyna jej wada to taka, że można ją założyć tylko raz. Do tego darmowe konto oszczędnościowe na 2,5%.

   [email protected]
 • Zespół mbanku. Niedawno założyłem konto ale zapomniałem wspomnieć ze chce także lokatę… Macie cos dla takich jak ja? Widziałem ofertę 1,8 a tutaj widziałem w starszym poście już 2%. Jak to w końcu jest z oprocentowaniem lokat u was?

  Michal Odpowiedz
 • Potrzebuję na chwilę założyć lokatę. Nie jestem klientem Ideii ale happy zaliczona. Jaką na dzień dzisiejszy Idea ma najlepszą lokatę z możliwością zerwania bez utraty odsetek ? z góry dziękuję za odpowiedź

  Marta Odpowiedz
 • dzięki, beztroska ma już tylko 1,8%

  Marta Odpowiedz
 • @ Ziom, wręcz przeciwnie, poważni ludzie z kręgosłupem moralnym, nigdy do tego poziomu się nie zniżą- pewniejszy jest bank ziemski :). No ale cóż, Twoja kasa Twój problem, sowimi paroma groszami możesz zawsze podreperować chciwość banksterów :)

  jacck Odpowiedz
  • Ja się nie specjalizuję w makroekonomii. Ty natomiast w ogóle nie masz o niej najmniejszego pojęcia.
   Nie każdy depozyt jest dla banku opłacalny. Kilka lat temu 3% to było faktycznie zdzierstwo na frajerów. Dziś 3% to mają tylko wabiki „na start” i do 10tysięcy, bo z takiego wabiku bank zyskuje potencjalnego klienta kosztem dopłacenia mu kilkunastu złotych z własnej kieszeni. 2,2 % to lokata, która bankowi daje promilowy zarobek.

   Ziom
  • Czyli lepiej nie lokować pieniędzy wcale niż np na 2,75 bo jest poniżej 3% ? Ale dasz nauczkę bankom. Też nie jestem szczęśliwy z powodu tak niskiego oprocentowania depozytów ale lepsze to niż trzymanie w skarpecie szczególnie dla osób o wysokiej awersji do ryzyka dorobku swojego życia jak np. ja.

   Barti
  • @Ziom, co Ty piszesz.., jednak faktycznie nie masz pojęcia :)
   > „Nie każdy depozyt jest dla banku opłacalny.”
   A ja Ci powiem, że absolutnie KAŻDY depozyt dla banku jest nieopłacalny, nawet 0,1% bank musi dopłacać. Najchętniej banki nie przyjmowałby żadnych depozytów gdyby nie…. PRAWO, które je wymusza. A i tak kreują sztucznie niemalże wszystko. Po wielkości płaconych nam odsetek, widzimy ile banki potrzebują kasy na zabezpieczenie akcji kredytowych (które praktycznie nie istnieją), a co zetem idzie widzimy realny stan państwa, a jaki stan państwa, taki stan bezpieczeństwa naszych środków zapisanych w postaci bitów :) Jak masz wyobraźnię resztę dopowiedz sobie sam :)

   @Barti , a kto mówił o nielokowaniu, są konta oszczędnościowe np. Raiffeisen KWC na 2,2% bez górnego limitu, w dowolnym momencie możesz wybrać wszystko, lub trafić na rozsądną lokatę, oczywiście to KO, więc bez utraty odsetek. Masz awersję do ryzyka, chyba nie mniejszą niż ja, zresztą już tu pisałem, fundusze, obligacje, forexy, giełdy, zabawa dla łosi, a i tak grube misie je pożrą… Ale, jest jeszcze złoto, waluty… Złoto jest na górce i ryzyko dość duże. Osobiście stawiam na waluty, szczególnie na dolara, czy widziałeś historycznie aby ktoś na nim stracił? Nooo chyba, że kupował na bańce na przełomie wieków. Myślę ze przy obecnych rządach jakie mamy w PL dolar za rok wzrośnie dużo więcej niż 3% :P Poza tym są głosy w unii o wywaleniu Węgier a w perspektywie Polski z UE i stworzenia małej ale silnej unii bez pieniaczy. Nasze bilety polecą do wartości hrywny czy rubli białoruskich :)

   jacck
  • Pieprzysz o najbardziej oczywistych rzeczach, jakby to były prawdy objawione, a przeplatasz to nic niewartymi prognozami z czapy (to o przyszłych kursach) :D
   to „PRAWO” to po prostu zakaz pożyczania czegoś, czego się nie ma – dotyczy każdego. Bank musi zachęcić ludzi do depozytów, bo tylko w ten sposób może mieć kasę do kredytowania.

   Ziom
 • Ogłoszenie bezplatne: Nowa lokata lub konto dobrze oprocentowane na gwałt potrzebne . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • IB oferuje od dzisiaj nowa lokatę – Jesienny sejf – 2,15% na 3 m-ce- oprocentowanie kiepskie- poczekamy na coś lepszego!

  Grażka Odpowiedz
  • Też czekam, ale myślę, że po ostatnich ogólnych obniżkach lokat i KO w Idea to więcej niż 2,75 nie będzie.

   specu
 • Czy jeśli skorzystałam kiedyś z lokaty Idea Banku (w 2013 lub 2014 roku, bez zakładania konta) mogę teraz skorzystać z lokaty Happy? Nie mogę nigdzie znaleźć na ich stronie informacji o okresie karencji. Jeśli nie ma takiego okresu to czy można jakoś usunąć swoje dane z ich bazy żeby następnym razem móc skorzystać z oferty? :)

  interna Odpowiedz
  • Próbuj. Wniosek przez net, inny e-mail, inny telefon – może przejdzie. Najwyżej dostaniesz maila, że dziękują za współpracę.

   qq
 • Nowa lokata w IB: Lokata BEZKONKURENCYJNA na 2,50% na 1 lub 4 miesiące

  go Odpowiedz
  • Jeszcze liczę na coś lepszego – 2,50% na 1 m-c- to dla mnie żadna konkurencja w stosunku do RO w BGZ Optimie ( 2,50% do 24.10.2016)

   Grażka
  • 2.7% w millennium też lepsze

   K.
  • @Grażka, lokata bezkonkurencyjna pojawiła się w idealnym momencie. Zabierasz środki z BGŻ dajesz na ten sam procent na miesiąc do IB a po miesiącu cieszysz się znów nowym oprocentowaniem w BGŻ, bez ryzyka, że za późno wyzerujesz rachunek.

   Lokata
  • @Lokata, dobrze rozumujesz – tylko że ja jeszcze liczę na wyższy % w IB i wtedy zabieram środki z BGZ bez ryzyka. Mam nadzieję, że się nie przeliczę a IB zaoferuje coś lepszego.

   Grażka
  • @Grażka, oby Twoje życzenie się spełniło, ale obawiam się, że niestety powyżej 2,5% nic nie zaproponują, chyba, że nastąpiłby lawinowy odpływ kapitału z banku…

   Lokata
  • to była dopiero połowa odpływu gotówki reszta pójdzie od połowy października, zaczynają się kończyć 3 miesięczne lokaty GO [2,75]

   jacck
 • Ile dni jest wazny wniosek?

  ik4 Odpowiedz
 • Nowa lokata IB – Tylko teraz – 2,75% na 2 -m-ce – uważam że dobra oferta

  Grażka Odpowiedz
 • @Lokata – życzenie się spełniło-pozdrawiam

  Grażka Odpowiedz
 • Grażka, ile dni ważny jest wniosek ?

  Marta Odpowiedz
 • Dziękuję, przeczytałam już, rzeczywiście 2 dni

  Marta Odpowiedz
 • W Optimie pojawiła się lokata deklasująca na 2,5%, co może sugerować, że 24.10 zostanie utrzymane na dotychczasowym poziomie oprocentowanie konta oszczędnościowego.

  Lokata Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy