Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – wrzesień 2022

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Widać to m.in. w ofertach banków, które po dłuższej przerwie ponownie zaczęły „grzebać” w ofertach lokat i kont, częściowo podwyższając oprocentowania. Sprawdźmy więc gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze, aby otrzymać w zamian najwyższe odsetki.

8% w Credit Agricole

Nieco niespodziewanym liderem obecnego zestawienia jest Credit Agricole ze swoją lokatą mobilną na 8% w skali roku. Jak łatwo się domyślić jest to oferta specjalna, która dostępna jest tylko dla nowych klientów – możemy z niej skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta. Kwota maksymalna lokaty to 75 000 zł, a czas trwania to 270 dni – czyli 3/4 roku.

Długo? Raczej tak. Wygląda na to, że ciągle największy sens ma korzystanie z lokat krótkoterminowych. I choć jeszcze niedawno wydawało się, że właśnie przechodzimy przez szczyt inflacyjny, to wczorajszy odczyt raczej skutecznie temu zaprzeczył. Efekt? Najprawdopodobniej RPP znów będzie zmuszona do kolejnych podwyżek stóp procentowych, a co za tym idzie – banki ponownie podniosą oprocentowania lokat. Osobiście ciągle trzymałbym się raczej niezbyt długich depozytów.

7,5% na Lokacie Witaj w Nest Banku

Na przykład takich, jak w Nest Banku. Tu oprocentowanie flagowej Lokaty Witaj wynosi 7,5% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

7,5% w Getin Banku

7% do 400 000 zł oferuje Getin Bank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 28.08). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Co ciekawe to samo konto dostępne jest w równoległej promocji dla nowych klientów, w ramach której uzyskamy 7% przez rok dla maksymalnie 10 000 zł. O szczegółach tej oferty pisałem w tym wpisie.

Jeszcze więcej zyskamy jednak na lokacie – bo aż 7,5% w skali roku. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest na Lokacie na nowe środki w wersji 6-miesięcznej. Na lokacie rocznej zyskamy 7%, a na 3-miesięcznej – 6,5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 28.08.2022.

7,2% na nowe środki mBanku

Nawet 7,2% możemy zgarnąć na Lokacie na nowe środki w mBanku – i t z wysokim limitem, bo aż 500 000 zł. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest w wersji 12-miesięcznej, a 7,1% – w wersji półrocznej. Konieczne jest również bycie posiadaczem mKonta Intensive – dla posiadaczy „zwykłego” eKonta oprocentowanie spada do, odpowiednio, 7% i 6,9% w skali roku.

Stan nowych środków liczony jest na dzień 10.08.2022.

7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 19.08.2022). Premiowane jest maksymalnie 200 000 zł przez okres 60 dni.

A jeśli nie mamy konta w Banku Millennium, to w tym momencie zgarniemy za jego założenie rekordowe 500 zł. Warto korzystać!

7% na koncie oszczędnościowym Pekao

7% do 100 000 zł oferuje nowym (choć częściowo również obecnym) klientom Pekao. Wystarczy, że założymy tam konto osobiste (swoją drogą z łatwą premią gotówkową lub voucherową).

Szczegóły w osobnym prześwietleniu tej oferty.

7,05% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

7,05% do 100 000 zł mogą zyskać nowi lub obecni klienci Toyota Banku. Tyle bowiem dostępne jest na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 4,05%.

Oczywiście przy tak wysokiej stawce są pewne haczyki. Pierwszym z nich jest fakt, że oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień).

Ważniejsze jest jednak to, że za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

Z pozytywów: od niedawna IKO możemy założyć online, bez konieczności czekania na wizytę kuriera. Konieczne jest wtedy dokonanie wideoweryfikacji z użyciem kamery, a następnie podpisanie umowy kodem SMS.

7% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. Kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata), a w chwili obecnej lista lokat prezentuje się następująco:

Z czego wynika wyższe oprocentowanie Lokaty Lojalnej względem Lokaty Standardowej? Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej jeśli zdecydujemy się na zerwanie którejś z lokat. Jeśli jednak utrzymamy wszystkie lojalnie do końca, to zarobimy 7% w wersji półrocznej lub 6,75% w wersji kwartalnej. A na lokacie standardowej – o 0,1 p.p. mniej – czyli 6,65%.

7% w Toyota Bank

Oprócz niezłego konta oszczędnościowego Toyota Bank zaktualizowała również tabelę oprocentowania lokat. I tak do zyskania mamy nawet 7% na Lokacie Sprint na 200 dni oraz do 6,5% w skali roku, choć głównie dla tych dłuższych okresów (9 i 12 miesięcy). Lista wygląda następująco:

Do 7% na lokatach Banku Facto

Do 7% w skali roku oferuje również Facto – czyli działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank, analogicznie zresztą jak estoński Inbank. Różnica jest więc taka, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG. Oprócz tego haczyków praktycznie brak: z lokat może skorzystać dosłownie każdy, niezależnie od statusu nowego klienta i bez różnicy czy przynosimy nowe środki czy nie. Więcej o ofercie pisałem przy okazji ostatnich podwyżek oprocentowań. Aktualna lista lokat prezentuje się następująco:

7% w ING Banku

7% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czołem Inwestory,

  w pierwszym komentarzu zapytam Was jakie macie prognozy na podwyżki stóp RPP od IX do końca br, a co za tym idzie – oprocentowanie lokat.

  Czy Waszym zdaniem czas jest już do przejscia z gotówki na obligacje w ramach zmieniającego się cyklu gospodarczego – innymi słowy maksimum inflacji przed, czy za nami?

  Lucjan Odpowiedz
  • Dotychczas było tak, ze inflacja w okresie letnim spadała ale od ub. roku jest odwrotnie.
   Szczyt inflacji według NBP (ich prognozy :D) miał być w czerwcu, pózniej w sierpniu a teraz okazuje się, że nastąpi w I kwartale 2023 roku.

   Szczyt inflacji z całą pewnością jest przed nami i nastąpi w 2023 roku ale nie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

   Stopy procentowe powinny w tym roku rosnąć aby zmniejszyć podaż pieniądza na rynku i zahamować szalejącą inflację, ale… NBP i RPP nie spełnia swoich zadań do jakich została powołana.

   Oprocentowanie lokat/KO będzie rosnąć.

   Ego
  • Na obligacje jest juz troche pozno, ale osobiscie nie wierze, ze za rok inflacja mocno spadnie, czyli nadal moga sie oplacac. Jakbys przerzucil rok temu kase na COI czy EDO to obecnie mialbys tam srodki oprocentowane na 14-16%, a nie marne 7-8% w bankach.

   keton
  • Jakie prognozy ? Hmm, patrzę na faktyczny wzrost inflacji który stoi w sprzeczności z tym co mówi Gapiński i wtórująca mu w czynach RPP „szczyt inflacji mamy już za sobą i podwyżki stóp będą wygaszane” to w te prognozy nie wierzę. Potrzebne jest radykalne zahamowanie inflacji dużą podwyżką stóp RPP ale RPP tego nie zrobi, bo jak powiedział ostatnio słusznie Roman Kluska, władzy ta inflacja jest potrzebna aby ostrzyc klasę średnią i po to ją wywołali Była, gdy nie było wojny na UA). Inflacja będzie rosła strony RPP będą próby jej ignorowania lub podwyżki stóp nieproporcjonalne do inflacji.
   Wg mnie maksimum inflacji jeszcze przed nami.
   ps. no i jest chyba coś na rzeczy w tej, swoistej prognozie RPP z 2021 r, oby nie wykrakali ;))
   https://www.money.pl/gospodarka/zamiast-stop-procentowych-w-gore-poszly-pensje-duza-podwyzka-w-rpp-6681351227116512a.html

   yosa
 • Nie wierzę w takie obligacje antyinflacyjne od pierwszego roku emitowane przez NBP. Albo zrobią jakieś limity albo inne ograniczenia, przecież to w mig ściągnęło by wszystkie depozyty z banków.

  Daugern Odpowiedz
 • Również uważam, że obligi (czy to emitowane przez rząd, czy NBP) oprocentowane jak opisano w artykule to opowieści z mchu i paproci.

  Lucjan Odpowiedz
 • Obligacje indeksowane inflacją obecnie dają 2x więcej niż lokaty. Kupujesz i śpisz spokojnie. O ile by inflacja nie wzrosła otrzymujesz wyrównanie wzrostu cen co roku w postaci odsetek. A nie ma co być naiwnym że inflacja nagle wróci do dawnych poziomów. W uniwersytecką ekonomię wierzą już tylko pracownicy uniwersytetów. Skoro podatnicy się potulnie godzą na obecną sytuację to będzie tylko gorzej.

  Warszawski Bankier Odpowiedz
  • No ale obligacje są dobre tylko wtedy jeżeli nie mamy w planach wydawać swoich zaoszczedzonych pieniędzy przez co najmniej kilka lat. Czy się mylę?

   TomekW
  • Mylisz się, da się wypłacić wcześniej ale jak zobaczysz na ile są % vs lokaty to nie będziesz raczej chciał 😁

   JoX
  • Jest karencja przy wczesniejszym wykupie obligacji, ale nadal jest to duzo bardziej oplacalne niz obecne lokaty. Ale fakt, jesli zamierzasz trzymac kase tylko <12 miesiecy to sie to raczej niezbyt oplaca.

   keton
 • Jak doszedłem po kilku miesiącach na IKO w Toyota Banku do kwoty 100tys, to jak teraz najlepiej wylać z 5tys aby reszta pracowała na pełen %??

  JJ2010 Odpowiedz
  • Najlepiej założyć moto konto a później z IKO zakładasz lokatę, zmieniasz rachunek do zwrotu środków na moto konto i zrywasz lokatę.

   Jarry
  • MotoKonto mam, czyli zakładam lokatę na całą kwotę, potem zmieniam rachunek do zwrotu na MotoKonto, te 5tys wylewam a resztę znowu przelewam na IKO

   JJ2010
  • Ale po co tak?Zakładasz lokatę na 5tyś a resztę zostawiasz na IKO.

   Jarry
  • Aaa ok dzięki i potem tę lokatę na 5tys zrywam i wylewam w świat.

   JJ2010
  • Są chyba lokaty na mniejsze kwoty, np. 2 tys. Po likwidacji lokaty możesz dopełnić KO do 100 tys. lub do takiej kwoty jaką chcesz, a resztę wylać gdzieś indziej. Ja zostawiam margines ok. 1000 zł na przyszłe odestki, bo nie chce mi się tego triku robić co miesiąc. A wylewam do ING na 7% więc nic się nie marnuje..

   Ja123
  • Ktoś coś w kwestii wylania na zewnątrz? Odsetki nie łapą się na minimalne 2000, musiałem uzupełnić. Mam tylko IKO, przy zakładaniu lokaty brak możliwości zmiany rachunku… Naprawdę trzeba jakieś moto-coś zakładać?

   qq
  • Ponoć można telefonicznie zmienić rachunek do zwrotu środków z lokaty na zewnętrzny.

   Jarry
 • Po co zmniejszać kwotę która pracuje na 7.05 proc aż o 5 tys.? Manewr z lokatą można powtarzać co miesiąc

  Megi Odpowiedz
 • skorzystałem wczoraj z zawrotnej Getinu: KO 7,2% 3M, od drugiego dnia miał być właśnie na ten % a dziś wciąż pokazuje 0,05%, hmm, nie przejmować się tym? Była wiadomość że to konto z tym NRB od dziś ma być objęte wyższym % a tu klapa

  adaś Odpowiedz
 • Taaak.
  Ciekawe, czy tak samo promocyjny % nalicza.

  Lucjan Odpowiedz
 • Lokata facto od 8 września 8% na 3 lub 6 miesiecy

  dark82 Odpowiedz
  • Interesująca wiadomość . Co te pozostałe banki tak się ociągają z podwyżkami na kontach oszczędnościowych ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • czy dobrze rozumiem, że Getin przy próbie przelewu środków na zew. do innego banku oferuje Konto Oszcz. 7,2% 3M ?

  villemo09 Odpowiedz
 • ktoś coś wie czy Aliorek powalczy o nasze oszczędności czy odpuścił i znowu jakieś 5 % zaoferuje po 13 września ?

  zenek64 Odpowiedz
  • 13 kończą się promocje zarówno w Aliorze jak i w Getinie. ciekawe co zaoferują. Ja stawiam, że Getin przeskoczy 7%

   derek33
  • i w ING też (dokładnie to 12-tego się kończy, ale to prawie to samo – wszyscy czekali na decyzję RPP)

   Be@
 • Czy ktoś próbował lokaty zawrotnej w Getin Banku przy próbie przelewu do Facto?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Be
  Te propozycje na 7,2% to lokaty czy konto oszczędnościowe?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Każdy może mieć inną propozycję zawrotnej. Sprawdzona kilka razy. Jedni maja ko inni tylko lokaty. Inni maja 7,2% a inni tylko 7%. To nie jest stała oferta dla wszystkich.

   TomekW
 • @TomekW
  No tyle to ja wiem, ale @B dostała konkretną propozycję do wyboru. I ja jestem zainteresowany czy była to lokata czy ko. KO jestem zainteresowany natomiast lokatą nie. Kasę mam w mbąku a tam można tylko raz bezpłatnie wypłacić a nie chcę w razie niepowodzenia w GB mrozić kasę lub płacić za przelewy.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nigdy nie miałam propozycji zawrotnego konta oszczędnościowego.
   Zawsze to były lokaty.
   Poza tym KO, oprocentowane korzystnie dopiero od kwoty 70kzł, jest tak naprawdę g.warte.

   Be@
  • Ja kilka dni temu dostałem lokaty, ale tylko na 7% oraz KO również na 7 ,a próbowałem kwoty > 100k żeby dostać na 7,2 ale nic z tego.
   @Be@ Ko dostaje się jako ofertę podwyższonego oprocentowania od pierwszej złotówki :)

   Bolo
  • Be, brak zawrotnego KO ponoć wynika z tego, że ma się jakąś promocję włączoną na tym koncie. U mnie tak było…była jakaś promocja na KO, to były tylko oferty lokat, ale bez promocji na KO, były też propozycje zawrotnego KO

   Ja123
  • Aa może i tak. Ale jak nie jestem w jakieś promocji, to po co mam tam trzymać większą gotówkę ;-) Z uwagi na dzień badania salda, przenoszę oszczędności do innego banku zwykle na kilka dni przed końcem mojej promocji. I pewnie dlatego nie dostałam nigdy promocji na KO.
   Na pewno było 7,2 bo się nad tym zastanawiałam. Ale zawrotne zwykle dają większe przed końcem promocji (żeby środki przyblokować), niż po uruchomieniu nowej. Teraz widać że lokata 7,2 jest gorsza od KO 7,5 (z którego mogę skorzystać dzięki właśnie wcześniejszemu przelaniu starych środków).

   Be@
 • Jakieś przecieki ile % da jutro Getin i Alior?

  derek33 Odpowiedz
 • Getin 7,5%

  Michał Odpowiedz
 • Potwierdzam co napisał Michał.
  Oferta Specjalna „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” (edycja 13/2022). 7,5% w skali roku do 200 tys. zł oraz 7% w skali roku dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł przez 3 miesiące. Możesz skorzystać z oferty jeśli: masz u nas konto osobiste, wpłacisz Nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w terminie od 14.09.2022 r. do 29.09.2022 r. oraz wyrazisz zgody marketingowe.

  Beata2 Odpowiedz
 • Jakaś krótka ta edycja , szykują może 8 % ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ktoś próbował zawrotnych , co na lokatach i Eko proponują ? Proszę pisać śmiało. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • lokaty przy zawrotnej: od 6% do 7%.
   okres: 2-4 miesiące.
   przy próbie przelewu: ing/millenium/alior/bff
   brak oferty eko/ obecnie posiadam środki na eko.

   Michał1986
  • Ok. dzięki , ktoś jeszcze dzisiaj próbował ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Brak środków i aktywnej promocji na EKO, próby przelewów do tych samych banków co kolega wyżej + dodatkowo MBank. Za każdym razem propozycje lokat i EKO na 3 miesiące – wszystko na 7%.

   Przemysław
 • Ma ktoś kod zaproszenia do aplikacji Pago? Co on daje?

  Paweł Odpowiedz
  • ja mam
   dostajesz jakieś punkty, które po opłaceniu pierwszego rachunku możesz wykorzystać na opłacenie kolejnego
   w sumie jakieś grosze

   kruczi
  • Podeślij, jak możesz. peter.pan12(at)wp.pl

   Paweł
 • Czy z KO w Nest można wylewać tą samą metodą co w Toyocie?

  Romek Odpowiedz
 • @Romek
  Nie, niestety.

  Waldemar Odpowiedz
 • Z INNEJ BECZKI!!!!!!!!!!!!!!
  Wyjadacze czy przyjaciel DP działa z kk Impresja z Millennium? W sierpniu nie było problemu, a dziś kilka razy mi się nie udało doładować przyjaciela. Millennium zablokowało? Miał tak ktoś?

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2, w ubiegłym miesiącu miałem identycznie z Toyotą

   Romuald
  • O kurcze, nie strasz ;-) Mam nadzieję, że to nie jakaś ogólna blokada :) Ja mam tak zablokowany Alior (DP i R) a inni normalnie płacą … jak zblokowali to już nie wróciło :)

   JoX
  • Musisz zadzwonić na infolinię i Ci odblokują. To normalne, bo pewnie masz wysoką transakcję na zagraniczny portal to automatycznie wychwytują to systemy bezpieczeństwa.

   Angulo
  • Sprawdziłem dzisiaj. U mnie też
   nie da się użyć KK Millenium w DP, wcześniej hulało aż miło ale dawno nie korzystałem

   JoX
  • To ja mam pytanie z jeszcze innej beczki :)
   Wg kalkulatora kilku banków jestem na skraju zdolności kredytowej dla mojego poziomu dochodów, oczywiście cały dług to KK i idealna historia.
   Macie jakieś rady jak ominąć / zwiększyć zdolność lub inne nietypowe rozwiązania ala „pożyczka hipoteczna’ ale do wykorzystania w ramach KK, pójście do większej ilości banków?
   PS „idź zarobić więcej aby zwiększyć zdolność” – to już znam:)

   Rafal
 • mBank nowa edycja b. oszczędnościowego 7,1% , słabizna taka , a liczyłem na więcej. To przez miesiąc chyba nic nie poprawią czyli najbliższa możliwa zmiana na KO chyba w Getinie ? A jeszcze wcześniej w mille ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @Angulo
  Doładowanie portfela była bardzo małe / dokładnie: 43,47/ i nie była to żadna transakcja zagraniczna. Ty z Tym dzwonieniem na infolinię to na poważnie? Ktoś tak próbował i odblokowali?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Angulo
  Wczoraj próbowałam doładować przyjaciół DP i Rv z kk Milennium. Nie udało się. Kontaktowałam się z Millennium na czacie. Konsultantka poprosiła o wykonanie transakcji w trakcie rozmowy z nią. Wykonałam 2x transakcje w trakcie czatu i żadna się nie zrealizowała. Konsultantka monitorowała przebieg transakcji i oświadczyła, że ze strony Millennium nie widzi żadnych blokad i odesłała do DP/Rv.

  Beata2 Odpowiedz
 • Doładowanie DP z kk Millennium Impresja nie udała się. ” 404 Not FOUND. Transakcja została odrzuconea przez Twój bank”. Taki dostałam komunikat. 3 x próbowalam i to samo.

  Beata2 Odpowiedz
 • W Nest mam aktualnie oprocentowanie 6.7% na oszczędnościowym. Podwyższyli o 0,2% po ostatniej podwyżce WIBOR. Rozumiem, że zgodnie z nowym regulaminem od 1X obniżą do 5,7%?

  Marcin W Odpowiedz
  • Obniżą o 1 p.p. nie od 1 października a od 1 LISTOPADA.
   Już możesz powoli rozglądać się za lepszym oprocentowaniem :), a na chwilę obecną masz wybór miedzy KO 7% (m.in. Ing, Millennium) – 7,5% (Getin) a lokatą na 8% w Facto.

   Ego
 • @Marcin W
  Od 16 października może być jeszcze zmiana oprocentowania na Nest kontach oszczędnościowych ponieważ Wibor 3M może ulec zmianie.

  Waldemar Odpowiedz
  • Zmiana oprocentowania nastąpi z całą pewnością ale w niewielkim stopniu, maksymalnie o… 0,2% (tak jak ostatnio). Dość znaczne wzrosty WIBOR-u skończyły się w czerwcu.

   Od 1.11. trzymając oszczędności w NB @Marcin W będzie straty :D. Niestety.

   Ego
  • Na szczęście zmiana nastąpiła po 16-tym. WIBOR 3M z 22.09.22 zaliczył (-0,0100) i wynosi 7,14% i ja i MarcinW mamy 6,7% a nie 6,6%. Ale W3M chyba zaczyna dołować…

   yosa
  • @yosa
   Ja mam na KO 7,2% ale juz przed 16.09 przerzuciłem część do Facto. Jednak 8% na lokacie 3m lepiej wygląda niż 7,2% w NB.
   Od 16.10 będzie niewielki wzrost WIBOR3M a od 1.11 obniżenie oprocentowania o 1 p.p.
   Oferta NB na tle konkurencji wypadnie bardzo blado.

   Już teraz nawet mający zadyszkę Getin proponuje na KO 7,5% a pozostałe banki w granicach 7-7,1%.

   Ego
  • @Ego
   Tak, wiem o tym, że w NB obniży o 1pp i też się ewakuuję a pisząc „Na szczęście…mamy 6,7% a nie 6,6%” powinienem dać na końcu ;)) czy :P a najlepiej :D

   yosa
 • Jakaś zmowa cenowa w tych bankach ,gdzie to się zgłasza ? W mille dalej 7% i chcą milionerów.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Miłosierne te banki:D.
   Zwiększają kwotę promocyjnego oprocentowania i wydłużają czas promocji ale… zapominają podwyższyć oprocentowanie;)

   Millennium na stronie internetowej promuje 7% do 400 tys, aby niżej w oprocentowaniu tłustym, czerwonym drukiem wyszczególnić kwotę 200 tys (7%), a nadwyżkę ponad 200 tys określić jako oprocentowanie promocyjne czyli oprocentowanie zmienne standardowe :D.
   I bądź tu mądry :D

   Ego
  • Regulamin mówi:
   Oprocentowanie promocyjne – oprocentowanie obowiązujące dla Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit od 26.09.2022 r. w wysokości 7,00% w skali roku dla Nowych Środków do 400 000 PLN. Dla nadwyżki Nowych Środków ponad 400 000 PLN obowiązuje oprocentowanie zmienne standardowe w wysokości określonej Cennikiem usług – stopy procentowe.

   Zapomnieli zmienić informacje z poprzedniej promocji na swojej stronie

   Ja123
 • Getin teraz co proponuje na zawrotnych i EKO przy przelewach ? Ma ktoś jakieś najnowsze dane ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Tymczasem wzrasta symbolicznie oprocentowanie obligacji – też jako forma nieraz krótkoterminowego lokowania, o czym dobrze wspomnieć:

  – W październiku podnosimy oprocentowanie wszystkich obligacji oszczędnościowych o terminie zapadalności powyżej 3 miesięcy. O 0,25 pp wyższe będzie oprocentowanie instrumentów 3-letnich. Jeszcze bardziej atrakcyjne, bo wyższe o 0,50 pp, będzie oprocentowanie instrumentów detalicznych o zapadalności od 4 do 12 lat – podał wiceminister finansów Sebastian Skuza.

  Jak dodał, resort chce w ten sposób zachęcić Polaków do pomnażania oszczędności.

  Po podwyżce
  Oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie więc 6,75 proc., a 2-letnich 6,85 procent.

  – Ponadto podnosimy oprocentowanie obligacji o zapadalności od 3 do 12 lat. W pierwszym okresie odsetkowym obligacje oprocentowane będą odpowiednio: 6,85–proc. dla 3-latek, 7,00 proc. dla 4-latek oraz 7,25 proc. dla 10-latek. 6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus” oprocentowane będą odpowiednio 7,20 proc. i 7,50 proc. w pierwszym roku – podał resort finansów.

  matebe Odpowiedz
 • Albo mi umknęło albo nikt nie pisał że w PBS Ciechanów dają na lokacie 8% na nowe środki. Dla 3m na pewno, chyba 6m też.

  Zet Odpowiedz
  • Jakieś haczyki?

   TomekW
  • Cóż, kondycja banku pewnie nie najlepsza.

   Zet
  • A poza tym? Jakieś problemy z opłaceniem lokaty, długi czas oczekiwania na otwarcie lokaty itd.? Ktoś już tam zakładał?

   TomekW
  • Miałem tam lokaty w kwietniu. Bez zastrzeżeń. Wczoraj też zakładałem. Dwa kliknięcia, zero czekania. Pamiętam że niektórzy w kwietniu narzekali na długi czas oczekiwania przy pierwszym zakładaniu. To było pewnie spowodowane dużym zainteresowaniem, nie ogarnęli dużej ilości wniosków. Mnie to akurat nie dotyczyło.

   Zet
  • Ok, czyli zakładam tam konto przelewem weryfikacyjnym z innego banku – otwieram lokatę – a jest jakiś czas na opłacenie tej lokaty? Po opłaceniu od razu jest aktywna na 8%? Nie ma jakiś opóźnień?

   TomekW
  • Wpłacasz kasę na założony rachunek „techniczny” i po zaksięgowaniu przelewu w systemie transakcyjnym pojawi Ci się oferta tej promocyjnej lokaty. Klikasz, że otwierasz i środki są automatycznie przesuwane na rachunek lokaty. Lokata w domyśle jest odnawialna (na beznadziejny procent), więc dzień po zakończeniu lokaty musisz zerwać tę odnowioną. Środki trafiają z powrotem na rachunek techniczny i możesz kasę przelać na Twój rachunek w innym banku (koszt przelewu – 1 zł).

   rapatapatoja
  • Tylko przelew weryfikacyjny czy trzeba im wysyłać e-meilem skan dowodu do weryfikacji ?

   yosa
  • A czy w tym ciechanowie a ma pozniej jakiegos limitu przelewu wychodzacego? Albo jakies oplaty? Jak z ewentualna rezygnacja z tego konta?

   TomekW
  • Wypowiedzieć umowę można przez serwis internetowy: Wnioski -> Obsługa rachunków -> Wniosek – wypowiedzenie umowy konta. Opłat nie ma.

   Gaja
  • Ok, a jeśli przelew będę już miał na swoim rachunku „technicznym” to lokatę założe od razu, nawet w godzinach wieczornych? Istotne aby nie nadziać się na weekend

   TomekW
 • Boś.bank: ekokonto oszczędnościowe: 7,2% do 200 tyś zł. Promocja: 26.09/30.11

  Michał1986 Odpowiedz
 • Działają jeszcze jakiekolwiek doładowania DiP? To że niektóre KK przestały działać, to słyszałem. Ale chyba od miesiąca nie działa mi nic, żadne karty nawet debetowe, ani Blik.
  Tak jakby aplikacja przestała działać, bo chcąc autoryzować płatność, muszę na chwilę na pierwszy plan wyciągnąć np. jakąś apkę banku i wtedy apka DiP przerywa transakcję, że niby stracono połączenie.

  keram7m Odpowiedz
 • można zakupić obligacje skarbowe detaliczne w weekend? oczywiście środki będą zapewnione, zakładam że można bezproblemowo ale proszę aby mnie ktoś upewnił, dzięki

  adaś Odpowiedz
  • Można.

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Quijote de la Mancha
   Czy według Ciebie zakup obligacji w październiku to dobra decyzja?
   Jeżeli tak to, które byś TY wybrał?

   Bogusia
  • Odpowiem, choć mnie nie nikt nie wołał. TAK. 10. i 12-latki (te ostatnie tylko jeśli pobierasz 500+). Wpisz w wyszukiwarkę „Samcik obligacje”. Nie dziękuj ;-)

   qq
  • Tak, jeśli to środki na długi termin, to 10-latki będą dobre (a jak się da, to 12); jak zawsze warto też rozważyć podzielenie środków na wiele emisji z różnych miesięcy (np. w najbliższym czasie inflacja zapewne nie będzie spadać, a na pewno będzie znowu rosnąć, gdy podskoczą np. ceny prądu albo obniżony VAT; jak będzie przez tak wiele lat, to nie wiadomo, ale lepiej nie stawiać wszystkiego na jeden miesiąc).

   Don Quijote de la Mancha
 • Jutro chyba rozpoczyna się kolejna promocja na K.O. w Getin Banku. Czy ktoś wie co zaproponują?

  Bogusia Odpowiedz
 • Czarnecki dostał karę, co teraz z bankiem – jakoś to wpłynie na jego sytuacje?

  villemo09 Odpowiedz
  • Może nastąpi skok oprocentowania aby pozyskać środki. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Miałby się teraz obudzić, po 12 latach ?
   https://www.rp.pl/banki/art37149901-knf-nalozyla-20-mln-zl-kary-na-leszka-czarneckiego
   ————————————-
   Jak tłumaczy KFN w komunikacie, „11 sierpnia 2011 r. Leszek Czarnecki złożył pisemne oświadczenie, w którym zobowiązał się, że….zapewni, aby płynność Get Bank SA, jego pozycja kapitałowa oraz wskaźnik wypłacalności utrzymywały się na satysfakcjonującym i stabilnym poziomie tak, aby Get Bank SA był zdolny wykonywać zobowiązania finansowe”.
   Komisja zaznaczyła, że pomimo pogarszającej się sytuacji kapitałowej banku oraz wielomiesięcznego utrzymywania się współczynników kapitałowych poniżej minimalnych poziomów regulacyjnych, do dnia wydania decyzji, tj. 28 września 2022 r., Leszek Czarnecki nie podjął działań zapewniających poprawę sytuacji finansowej i kapitałowej Getin Noble Bank.
   Biznesmen miał otrzymać trzykrotne wezwanie przez KNF do realizacji zobowiązania inwestorskiego, jednak one „nie skłoniły Leszka Czarneckiego do podjęcia działań gwarantujących poprawę bardzo złej sytuacji kapitałowej Banku”.
   ———————————————————

   yosa
  • Nie ma jak na razie podwyższonego oprocentowania w związku z sytuacją , może się jeszcze lada moment obudzą ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • 7,5% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku – edycja 14/2022

   Bogusia
  • Getin Noble Bank przestaje istnieć. Wszystkie pieniądze klientów są bezpieczne

   Bogusia
  • To już nie dokapitalizować Getinu? Czy jeszcze można. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Działalność Getin Noble Banku (GNB) 3 października 2022 r. zostanie przeniesiona do Banku BFG, którego właścicielem od 3 października będzie obok Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) także System Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK), utworzony przez osiem największych banków komercyjnych działających w Polsce: ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Millennium, PKO BP, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, mBank, Santander Bank Polska – głosi komunikat Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jak to mam rozumieć , że będę już starym klientem w tych wszystkich bankach i z promocji dla nowych mnie wykluczy ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Pobudka, nic na tym blogu się nie dzieje . Ktoś może wie czy te 8 celów jakie można założyć w mBanku to wszystkie będą na 8% i czy na każdym jest limit 50 k czy na wszystkich razem ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • W regulaminie pisze, że tylko jeden jest objęty promocją.
   „Jako Uczestnik promocji możesz założyć tylko jeden rachunek umożliwiający regularne
   oszczędzanie Moje cele na warunkach promocyjnych”

   Rafal
  • Dzięki. Właśnie go czytam i jakoś nie widzę ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Już znalazłem , te miliardy mi przesłoniły. A jak tam wpłacić tak jak kiedyś można prawie całą kwotę od razu czy z tymi zaokrągleniami trzeba się bujać ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • :) ja wpłacę 48,5k na start i co miesiąc dopłacę po 100 PLN bo nie jestem pewien czy naliczone odsetki potraktują jako ‚wpływ’.

   I jeżeli dobrze zrozumiałem regulamin to warto założyć rachunek np. drugiego dnia miesiąca co poskutkuje tym, że do końca października uzyskujesz promocyjne oprocentowanie oraz na kolejne 3 pełne miesiące.

   Rafal
  • Też tak myślę. A jak mam jeszcze stary cel nie zamknięty to mogę otworzyć ten nowy ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jeszcze pamiętajcie, żeby założyć to konto ze strony promocji w manku i dopiero stamtąd przejść do e-bankowości inaczej nie będzie dodatkowych procentów.

   Ja123
  • Jak się zaloguję do bankowości to tam w nowych oszczędnościach widzę tą ofertę i tam otwiera się wniosek na te 8 % , to chyba też będzie dobrze ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Logujesz się przez link ze strony promocji w mBank? Jak się pokazuje regulamin do zaakceptowania do 8%, to ok. Jak nie ma regulaminu to klapa

   Ja123
  • Loguję się chyba normalnie tak jak zawsze , póżniej sprawdzę . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Loguję się normalnie i tam mam w nowych produktach. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Rano miałem cel na 8% w bankowości a teraz znikł i jest tylko standardowy cel , przez stronę promocji jak się loguję to też to samo . Koniec promocji czy o co tu chodzi ? Mak ktoś tak samo ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • U mnie to samo

   Rafal
  • A może limit się już wyczerpał , bo obecni klienci mieli tylko 0,5 czegoś tam zamiast 3 mld tak jak nowi ? Kto uciekał tu z getina ręka do góry ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • W chwili gdy to piszę, to na tej stronie wymienionej poniżej wisi ciągle reklama celu 8% a zgodnie z regulaminem powinni zrobić tak:
   ————————–
   Gdy kwota promocyjnych środków dostępnych w ramach promocji osiągnie poziom
   niższy niż 50 mln PLN oraz ulegnie wyczerpaniu, przekażemy o tym informację na
   stronie: https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje-i-oszczednosci/regularne-
   odkladanie/cele-promocja/.
   ——————————————–
   No chyba, że algorytm zadziałał gdy dla dla starych wypełnił się limit 0,5 mld i zablokował dla nich promkę a w/w stronkę muszą zmienić ręcznie.

   yosa
  • Przez link ze strony promocji działa. Jest pole do zaznaczenia regulaminu promocji przy zakładaniu

   Ja123
 • Regulamin wyklucza osoby które posiadały na dzień 01.09 ‚produkty oszczędnościowe’ z łącznym saldem powyżej 1k PLN (u mnie tak było i nie widzę tej oferty w swoim serwisie transakcyjnym). Jeżeli miałeś mniej to ok.

  Rafal Odpowiedz
  • Jak sprawdzic czy lapie sie na promocje ? Akurat 1.09 wyplacilem wszystkie srodki i zamknalem stary cel , wiec 1.09 na koniec dnia mialem 0 na kontach.

   KaBe
  • Miałem mniej i widzę ofertę w serwisie transakcyjnym , czyli jak ktoś nie ma to miał ponad 1 k. A w Getinie co tam , brak nowej edycji ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Już się zaktualizowało . W getinie dalej to samo do 17.10.

   prawdziwy-xyz
  • „Miałem mniej i widzę ofertę w serwisie transakcyjnym , czyli jak ktoś nie ma to miał ponad 1 k. ”
   Ja miałem 7 zł, a oferty w serwisie nie mam. Ale jak kliknę przez „otwórz konto” na stronie promocje w mBanku, to oferte mam (pole do zaznaczenia regulaminu na 8%)

   Ja123
  • Getin to właśnie upada

   Iwonab
  • Do jakiej kwoty jest to 8% w mbanku o którym rozmawiacie?

   TomekW
  • Do 50 k.

   prawdziwy-xyz
  • Pytanie do Moje Cele 8% w mBanku.
   W dniu 1.09.22 miałem saldo 1400 zł i nie mam w ofertach oszczędzania ani śladu MC-8% a jest tylko standardowe MC.
   Ale gdy zalogowałem się poprzez „Otwórz cel” ze strony promocji oferty na stronie MB to mi się wszystko prawidłowo otworzyło, napis Moje cele 8%, mogłem edytować parametry i pole do zaznaczenia regulaminu na 8%.
   Czy ktoś miał podobnie jak ja a wniosek wysłał (ja zrezygnowałem) i został on przyjęty a dokumenty wysłane na maila 8% potwierdziły ?

   ps. czy do kwoty limitu 1000 zł wlicza się środki zablokowane na zdefiniowanych przelewach ?
   np. na 1.9.22 saldo 1400, zdefiniowany przelew na przyszłość z zablokowanymi 500 zł i dostępne środki 900 zł ?

   yosa
  • @yosa w regulaminie jest „Na dzień 01.09.2022r. posiadali w mBanku łącznie na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach mniej niż 1 000 zł.”. Ja to rozumiem, że ROR się w to nie wlicza. Ja miałem 01.09 na ROR 0 zł i na koncie walutowym ok. 1600 EUR. W bankowości też nie miałem oferty moje cele na 8%, ale z linku na stronie założyłem bez problemu, wniosek przyjęty, konto otworzone. W dokumencie potwierdzającym mam „Rachunek oprocentowany jest zmienną stopą procentową wynoszącą w dniu otwarcia rachunku od 0,5% do 8% w skali roku”.
   Ja mam tylko jeden problem, że nigdzie nie ma informacji jakie jest faktyczne oprocentowanie tego konta.

   e
  • @e, dzięki za to rozjaśnienie, bo najwyraźniej zafiksowałem się na ROR z naciskiem na: r-k OSZCZĘDNOŚCIOWO roz-wy. Jest tak jak napisałeś, chodzi o oszczędnościowe i nomenklaturze mbanku jest (te mam): ekonto (standard), eKonto oszczędnościowe, emax oszczędnościowe (a na nich mam 0 zł).
   A co do twojego problemu „nigdzie nie ma informacji jakie jest faktyczne oprocentowanie tego konta” to sprawdziłem treść ostaniego „Potwierdzenie otwarcia rachunku – Cele oszczednosciowe.pdf” z 05.2020 r (wtedy było 2,6%) i tam jest tak:
   ——————————
   Potwierdzenie
   otwarcia Rachunku
   Dla kogo i od kiedy będzie prowadzony Rachunek?
   Imię, nazwisko, PESEL
   data otwarcia Rachunku: xxxxxx
   Jaki jest numer, nazwa, rodzaj i waluta Rachunku?
   numer Rachunku xxxxxxxxxxxxxxx
   nazwa Rachunku: Rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie
   rodzaj Rachunku: rachunek oszczędnościowy
   waluta Rachunku: PLN

   Jakie jest oprocentowanie Rachunku i jak będzie się zmieniać?
   -oprocentowanie:
   Rachunek oprocentowany jest zmienną stopą procentową wynoszącą w dniu otwarcia
   Rachunku od 0.4% do 2.6% w skali roku.
   [i] Zmienna stopa procentowa oznacza iż wysokość oprocentowania Rachunku może się
   zmieniać. Zasady zmiany oprocentowania określa Regulamin rachunków dla osób fizycznych
   i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.

   -termin wypłaty odsetek:
   Bank wypłaci Ci na Rachunek odsetki naliczone za dany miesiąc w ostatnim dniu roboczym
   tego miesiąca.
   [i] Szczegółowe zasady naliczania i wypłaty odsetek określa Regulamin rachunków dla osób
   fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A

   Wyjaśnienia:
   [i] symbol informacji stosowany w Potwierdzeniu podpowiada, że dana treść jest informacją pomocniczą zawierającą dodatkowe objaśnienie zapisów Potwierdzenia
   ———————————–
   Powyższe jest w tabelkach. Jak widać info pojawiało się w części „oprocentowanie” i te 2,6% mi wypłacili. Identyczne brzmienie było z drugim celem z 07.2020 r na 2,5% tylko ten fragment był zmieniony „w dniu otwarcia Rachunku od 0.4% do 2.5% w skali roku.”

   Więc jeżeli masz coś podobnego to OK ale w tamtym czasie (i wcześniej) opisywali tu sytuacje, że: albo potwierdzenie nie przyszło albo system zakładał cel standardowy na to niskie oprocentowanie (nie promocyjne).

   yosa
 • Mają tam jeszcze jakieś promocje w Getinie za założenie to jeszcze może zdążę ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jakie oprocentowanie konta IKO w Toyota Banku na ten kwartał ?

  zenek64 Odpowiedz
 • Potwierdzam to, co pisze @Zet. Od początku czwartego kwartału/ do 31 grudnia b.r./ oprocentowanie środków na Koncie Indeksowanym będzie wynosił 7,18%/ czyli Wibor 6m z czwartku- 7,18%/. W piątek był trochę wyższy, ale Regulamin określa, że obowiązuje stawka w przeddzień ostatniego m-ca minionego kwartału. Można, w ramach zarządzania kasą, położyć 2-2,5 k. aby nie placić 30 zl za IKO i otrzymać zwrot. Niestety, takie koszty.

  Waldemar Odpowiedz
 • Nie piję więcej. Chodzi rzecz jasna o WIBOR 3 M, na przedostatni dzień roboczy 3-go kwartału, czyli w czwartek/ 29 września 2022/. Wtedy WB wynosił 7,18%. Sorki, jak kogoś zmyliłem.

  Waldemar Odpowiedz
 • PEKAO: lokata 8% 12M na nowe środki, min. 20k, tylko w oddziałach banku

  adaś Odpowiedz
  • Skoro tak to może po 14.10. też 8% dadzą na KO ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jak wypłacać teraz pieniądze z Toyota banku tak, żeby nie pobrali opłaty 30 zł? Trik na zakładanie lokat i wskazanie numeru bankowego już nie działa, można tam tylko wskazać numer konta w Toyota

   MariuszKS
 • Gdy w sobotę zakończyła mi się lokata. Ta kiedy środki trafią na rachunek, z którego opłacana była lokata. Dziś czy jutro?

  Bogusia Odpowiedz
 • Oczywiście chodzi o Inbank!!!

  Bogusia Odpowiedz
 • @ Ego
  Do chwili obecnej brak środków na koncie.

  Bogusia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy