Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – wrzesień 2022

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Widać to m.in. w ofertach banków, które po dłuższej przerwie ponownie zaczęły „grzebać” w ofertach lokat i kont, częściowo podwyższając oprocentowania. Sprawdźmy więc gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze, aby otrzymać w zamian najwyższe odsetki.

8% w Credit Agricole

Nieco niespodziewanym liderem obecnego zestawienia jest Credit Agricole ze swoją lokatą mobilną na 8% w skali roku. Jak łatwo się domyślić jest to oferta specjalna, która dostępna jest tylko dla nowych klientów – możemy z niej skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta. Kwota maksymalna lokaty to 75 000 zł, a czas trwania to 270 dni – czyli 3/4 roku.

Długo? Raczej tak. Wygląda na to, że ciągle największy sens ma korzystanie z lokat krótkoterminowych. I choć jeszcze niedawno wydawało się, że właśnie przechodzimy przez szczyt inflacyjny, to wczorajszy odczyt raczej skutecznie temu zaprzeczył. Efekt? Najprawdopodobniej RPP znów będzie zmuszona do kolejnych podwyżek stóp procentowych, a co za tym idzie – banki ponownie podniosą oprocentowania lokat. Osobiście ciągle trzymałbym się raczej niezbyt długich depozytów.

7,5% na Lokacie Witaj w Nest Banku

Na przykład takich, jak w Nest Banku. Tu oprocentowanie flagowej Lokaty Witaj wynosi 7,5% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

7,5% w Getin Banku

7% do 400 000 zł oferuje Getin Bank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 28.08). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Co ciekawe to samo konto dostępne jest w równoległej promocji dla nowych klientów, w ramach której uzyskamy 7% przez rok dla maksymalnie 10 000 zł. O szczegółach tej oferty pisałem w tym wpisie.

Jeszcze więcej zyskamy jednak na lokacie – bo aż 7,5% w skali roku. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest na Lokacie na nowe środki w wersji 6-miesięcznej. Na lokacie rocznej zyskamy 7%, a na 3-miesięcznej – 6,5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 28.08.2022.

7,2% na nowe środki mBanku

Nawet 7,2% możemy zgarnąć na Lokacie na nowe środki w mBanku – i t z wysokim limitem, bo aż 500 000 zł. Tak wysokie oprocentowanie dostępne jest w wersji 12-miesięcznej, a 7,1% – w wersji półrocznej. Konieczne jest również bycie posiadaczem mKonta Intensive – dla posiadaczy „zwykłego” eKonta oprocentowanie spada do, odpowiednio, 7% i 6,9% w skali roku.

Stan nowych środków liczony jest na dzień 10.08.2022.

7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 19.08.2022). Premiowane jest maksymalnie 200 000 zł przez okres 60 dni.

A jeśli nie mamy konta w Banku Millennium, to w tym momencie zgarniemy za jego założenie rekordowe 500 zł. Warto korzystać!

7% na koncie oszczędnościowym Pekao

7% do 100 000 zł oferuje nowym (choć częściowo również obecnym) klientom Pekao. Wystarczy, że założymy tam konto osobiste (swoją drogą z łatwą premią gotówkową lub voucherową).

Szczegóły w osobnym prześwietleniu tej oferty.

7,05% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym Toyota Bank

7,05% do 100 000 zł mogą zyskać nowi lub obecni klienci Toyota Banku. Tyle bowiem dostępne jest na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 4,05%.

Oczywiście przy tak wysokiej stawce są pewne haczyki. Pierwszym z nich jest fakt, że oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień).

Ważniejsze jest jednak to, że za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

Z pozytywów: od niedawna IKO możemy założyć online, bez konieczności czekania na wizytę kuriera. Konieczne jest wtedy dokonanie wideoweryfikacji z użyciem kamery, a następnie podpisanie umowy kodem SMS.

7% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. Kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata), a w chwili obecnej lista lokat prezentuje się następująco:

Z czego wynika wyższe oprocentowanie Lokaty Lojalnej względem Lokaty Standardowej? Bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej jeśli zdecydujemy się na zerwanie którejś z lokat. Jeśli jednak utrzymamy wszystkie lojalnie do końca, to zarobimy 7% w wersji półrocznej lub 6,75% w wersji kwartalnej. A na lokacie standardowej – o 0,1 p.p. mniej – czyli 6,65%.

7% w Toyota Bank

Oprócz niezłego konta oszczędnościowego Toyota Bank zaktualizowała również tabelę oprocentowania lokat. I tak do zyskania mamy nawet 7% na Lokacie Sprint na 200 dni oraz do 6,5% w skali roku, choć głównie dla tych dłuższych okresów (9 i 12 miesięcy). Lista wygląda następująco:

Do 7% na lokatach Banku Facto

Do 7% w skali roku oferuje również Facto – czyli działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank, analogicznie zresztą jak estoński Inbank. Różnica jest więc taka, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG. Oprócz tego haczyków praktycznie brak: z lokat może skorzystać dosłownie każdy, niezależnie od statusu nowego klienta i bez różnicy czy przynosimy nowe środki czy nie. Więcej o ofercie pisałem przy okazji ostatnich podwyżek oprocentowań. Aktualna lista lokat prezentuje się następująco:

7% w ING Banku

7% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 200 zł.

O szczegółach obu promocji pisałem w swoim ostatnim prześwietleniu.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Założyłem 02-04-2023 w MBANKU rachunek „Moje cele z promocyjnym oprocentowaniem 8% edycja 3” poprzez serwis transakcyjny mBanku (po zalogowaniu na moje konto, bo tam miałem go w produktach tak opisany).
  We wniosku był kwadracik do akceptacji regulaminu promocji. Rachunek się zaraz założył i od razu przelałem 100 zł a następnego dnia jeszcze 9900 zł.
  No i tego dnia system naliczył oprocentowanie od 10.000 zł za jedne dzień i pobrał podatek belki. A na stronie rachunku Moje Cele pojawiło się dwie dodtakowe linijki:

  „OPROCENTOWANIE NA 03.04.2023 – 1,51% oprocentowanie PREMIUM”
  „Twoje odsetki na 03.04.2023 – 0,41 zł”

  Martwi mnie to „oprocentowanie PREMIUM” w wysokości 1,51% bo dla Mojego Celu powinno być 0,5% a poniesienie do 8% po weryfikacji salda ostatniego dnia roboczego kwietnia.

  Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia otwarcia Moje Cele, na emeila też nie przyszedł. Nie widzę też możliwości wglądu w przyjęty wniosek (kiedyś była opcja „sprawdź status wniosku”.

  Też tak mieliście naliczane (korekta do 8% następowała ostatniego dnia roboczego miesiąca) ?
  Jak pobieraliście potwierdzenie to podajcie gdzie szukać.

  ps. jak pobrałem „Zestawienie operacji” (Płatności/Historia/Zestawienie operacji) dla Moje Cele to tam jest oprocentowanie 0,5%.
  Ręce opadają :((

  yosa Odpowiedz
  • Miałeś już kiedyś takie konto u nich? U mnie było podobnie. Na reklamację bank odpisał coś o aktualizacji konta (?). Uciekaj stamtąd, bo i tak nie będzie 8 proc., Przynajmniej u mnie nie było

   Ja123
  • Miałem dwa rachunki Moje cele w 2020 na promo 2,6% i na 2,5%. W 2021 otworzyłem jeden Mój Cel na promocyjne 1,8 %. Nie było problemów, po zakończeniu promki zamknąłem je, więc mam czysto.

   Aktualizacja konta ?? Hmm, mam eKonto w starszej, poprzedniej wersji „eKonto standard” (już ich nie sprzedają) a teraz otwierają „ekonto osobiste”. Ale w regulaminie nie ma nic na ten temat tylko o „klientach banku” i „rachunku oszcz-rozlicz.” przypisanym do Moje Cele

   Jakbyś mógł zajrzeć do ich odpowiedź na reklamację, co dokładnie napisali o „aktualizacji konta”, to byłbym wdzięczny.

   ps. na czacie mbankiera potwierdziła że ona widzi te 8% a ja też zobaczę jak ściągnę „Zestawienie operacji”, Ściągnąłem a tam 0,5% (i to jest OK, bo startowe) gdy na stronie moje cele naliczyli wg 1,51%. Ech…
   ps. a czy pobierałeś, otrzymałeś (ma maila) jakieś dokumenty potwierdzające otwarcie MC ?

   yosa
  • Mam stare ekonto, wczesniej konto oszczędnościowe zamkniete 2 mce przed promocja. Bylo potwierdzenie 8 proc. we wnioskach. Zostawiłem ze 100zl zeby sprawdzic odsetki na koniec mca i na pewno nie bylo 8 proc. Reklamacje sprawdzę po świętach

   Ja123
  • Z reklamacji
   „Potwierdzamy, że na podstawie wniosku xxx uruchomiliśmy dla Pana CEL w promocji „Moje cele z promocyjnym oprocentowaniem – edycja 2″. Promocyjne oprocentowanie to 8 % w skali roku dla środków do 50 000 zł.

   Złożył Pan wniosek o modyfikacje (????) swojego już istniejącego rachunku Cel [???poprzednie onto zamknięte 2 miesiące cześniej]. Gdy zmieniamy parametry rachunku zmiany zaczytują się w systemie od następnego dnia. Dlatego od środków, które wpłacił Pan 03.10.2022 naliczyliśmy oprocentowanie sprzed zmiany. Stąd kapitalizacja odsetek 3,95 zł z 04.10.2022.

   Oprocentowanie promocyjne naliczymy, kiedy suma wpływów w danym miesiącu będzie wyższa, co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek weryfikujemy ostatniego dnia roboczego miesiąca. Jeśli nie spełni Pan tego warunku odsetki naliczmy według standardowego oprocentowania, które wskazujemy w Tabeli stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A..”

   „Oprocentowanie, które prezentujemy w serwisie transakcyjnym to średnia ważona. 8 % zaprezentujemy wtedy w serwisie, kiedy takie oprocentowanie będzie obowiązywało przez cały miesiąc. ”

   I jeszcze
   „wniosek o promocyjne Moje cele umożliwiał otworzenie zupełnie nowego celu lub modyfikację obecnie posiadanego.”

   Ponieważ miałem inne opcje wtedy, nie ciągnąłem tematu i zabrałem sie do Velo czy innego ING

   Ale jak pisałem zostawiłem tam trochę pieniędzy z ciekawości, co się wydarzy. Oprocentowanie na pewno nie było 8%, chociaż nie wiem ile, nie chciało mi się liczyć, jakieś marne grosdze były

   Ja123
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy