Nawet 650 zł za założenie eKonta w II edycji promocji „Lepiej z eKontem”

Zakończona

Wystartowała II edycja promocji mBanku, w której za założenie eKonta możemy zyskać bardzo wysoką premię. Tym razem do zgarnięcia mamy nawet 650 zł w postaci moneybacku. Dodatkowo bank dokłada gwarancję niezmienności opłat oraz zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę – i to przez dwa lata!

650 zł za założenie eKonta i gwarancja niezmienności opłat

Promocja „Lepiej z eKontem” również dla dawnych klientów

Aby skorzystać z promocji konieczne jest bycie nowym klientem. W przypadku tej promocji wykluczone są wszystkie osoby, które posiadały lub współposiadały rachunek osobisty i/lub oszczędnościowy (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017) w mBanku po 1.01.2016.

O co chodzi w tych numerach? Każdy numer rachunku zawiera 26 cyfr, z czego cyfry od 3. do 10. określają z jakiego banku pochodzi rachunek (czyli jaki jest jego numer rozliczeniowy). Jeśli więc posiadaliśmy jakiekolwiek konto w mBanku lub dawnym Multibanku, to najprawdopodobniej były to rachunki o właśnie takich numerach (np. 46 1140 2004 ….)

Ta promocja jest już niekatualna, ale ruszyła jej kolejna edycja. Zobacz jak zgarnąć do 650 zł w promocji „Lepiej z eKontem III”.

Jeśli spełniamy warunki promocji, to wystarczy, że złożymy wniosek o otwarcie eKonta z taryfą standard lub eKonta z taryfą plus wraz z kartą debetową w terminie do 10.01.2018. Ważne, aby podczas składania wniosku zaakceptować oświadczenia dotyczące promocji (w tym jej regulamin) oraz zawrzeć umowę o konto indywidualne – konta wspólne są wykluczone z promocji.

650 zł w postaci 4% moneybacku

Nagrodą w drugiej edycji promocji „Lepiej z eKontem” jest zawrotne 650 zł premii. Tym razem bank postanowił rozbić premię na 5 miesięcy – oznacza to, że do zdobycia mamy zawrotne 130 zł miesięcznie, choć od razu zaznaczę, że konieczna do tego będzie spora aktywność. Bank wypłaca premie w postaci 4% zwrotu od transakcji kartą lub BLIKiem – aby więc osiągnąć 130 zł zwrotu konieczne będzie wydanie aż 3 250 zł. Dużo? Dla jednych tak, dla innych może to być miesięczny budżet wydatków domowych. Promocja może być też atrakcyjna np. dla osób, które planują remont czy większe wydatki. Pamiętajmy też, że nawet wydając połowę tej kwoty zyskujemy aż 65 zł moneybacku – czyli całkiem sporo.

Bank zaznacza jednak, że do uzyskania nawet minimalnej nagrody w każdym miesiącu konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków: zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku, dokonanie transakcji kartą i/lub BLIKiem na kwotę min. 250 zł miesięcznie oraz zapewnienie jednorazowego wpływu w kwocie min. 1000 zł (przy czym nie może to być przelew z innego rachunku własnego w mBanku). Najlepiej więc zlecić przelew ze swojego konta w innym banku.

Od kiedy naliczana jest premia? Zgodnie z regulaminem bank premiuje transakcje od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy przez okres 5 pełnych miesięcy. Oznacza to, że podpisując umowę np. w sierpniu zwrot otrzymamy za transakcje we wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu oraz styczniu. Każda z premii wypłacona zostanie do końca kolejnego miesiąca.

Zwolnienie z opłat i gwarancja niezmienności

Oprócz premii pieniężnej zyskujemy jednak coś jeszcze: zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę promocyjną oraz gwarancję niezmienności wysokości opłat oraz warunków zwalniających z opłat przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Co więc sobie gwarantujemy na najbliższe dwa lata? W przypadku eKonta standard – brak opłat za prowadzenie rachunku, niezależnie od naszej aktywności. W zamian zapłacić możemy za wypłaty z bankomatów (7 zł), ale za darmo mamy wypłaty z urządzeń Euronetu, Planet Cash albo BZWBK – pod warunkiem, że wypłacamy minimum 100 zł. Za wypłaty drobnych kwot zapłacimy 1,3 zł.

A jak wygląda sprawa z eKontem plus? Tu rachunek jest darmowy pod warunkiem wpływu min. 1000 zł. Jeśli o przelewie zapomnimy, to zapłacimy 5 zł. W zamian za to otrzymujemy darmowe wypłaty za wszystkich bankomatów – choć tu również obowiązuje zasada minimalnej wypłaty 100 zł (inaczej zapłacimy 1,3 zł).

Karta, przez dwa lata, pozostaje darmowa. Po tym okresie nie zapłacimy za nią ani grosza, o ile wykonamy min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Nie przegap!

Komentarze

 • Znowu okres karencji od 1.01.2016…może kolejna odsłona będzie miała przesuniętą datę

  JJ2010 Odpowiedz
 • Mogliby zorganizować coś dla starych klientów, takie promocje tylko promują…zamykanie kont, aby załapać się na tego typu promocję za te 1,5-2 lata. Mnie przed zamknięciem powstrzymuje tylko to, że ekonto to moje konto do US i ZUS, ale w końcu można to zmienić…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Dokładnie. Niby są jeszcze te mOkazje ale to teraz jakaś kpina.

  Michal.o Odpowiedz
 • Ja mam u nich konto już ponad 5 lat i jutro zamykam, skoro mają gdzieś starych klientów. Banki chcą aby je zmieniać co kilka miesięcy to ode mnie to dostaną :)

  MaruDa Odpowiedz
 • ja już swoje zamknąłem, żony wypowiedzenie jest procedowane. Co prawda z tym też mają problem, bo od niedzieli nie mogą zamknąć w trybie natychmiastowym.

  karampuk Odpowiedz
 • Czy osoby posiadające tylko konto „firmowe” (numer zaczyna się od 1140 2004 …) mogą brać udział w tej promocji ?

  Bartek Odpowiedz
  • Tak, konto firmowe nie jest kontem osobistym (oszczędnościowo-rozliczeniowym) ani kontem oszczędnościowym :)

   Michał
 • a co z kontami w Orange finanse- produkty bankowe dostarcza mBank?

  MISIA Odpowiedz
 • czy korzystając z polecenia, które otrzymałam od znajomej (link do otworzenia rachunku) nie wyklucza z udziału w w/w promocji (4% zwrotu z moneybacku)??

  aniak123456789 Odpowiedz
 • Ktoś dostał już jakiś zwrot… w lipcu, sierpniu…?

  hapej Odpowiedz
  • Ta edycja którą komentujesz trwa pierwszy miesiąc , więc nikt zwrotu dostać nie mógł.W innej tak ale w innej inne kwoty są.

   kami
 • Nie widzę poprzedniego komentarza, więc pytam jeszcze raz.
  Założyłem konto w powyższej promocji. W ubiegłym roku brałem kredyt 0% przez Allegro. Rachunek techniczny do spłaty ma format xx 1140 2004… Jak ma się ten fakt do moneyback. Pracownica infolinii twierdziła, że nie otrzymam. Jednak regulamin moim zdaniem definiuje tylko posiadanie kont typu ROR lub oszczędnościowe. Co w tym wypadku rostrzyga? Gdzie dopytać o tą kwestię, żeby mieć pewność, bo pracownica infolinii czytała regulamin podczas rozmowy i interpretowała, więc nie jestem przekonany co do tej wykładni.

  Bmbi Odpowiedz
  • Moim zdaniem pracownica niestety ale ma rację.

   Andrus
  • Nie ma racji. Przy poprzedniej promocji (800 zł) Admin dopytywał o to w mBanku. Też miałam raty z alledrogo i pierwsza 100 już wpadła miesiąc temu ;)

   Klaudia
  • Dostałem zwrot, więc jednak na infolinii się pomylili. Zresztą nie pierwszy raz spotykam się z tym, że pracownicy banków (różnych) nie znają produktów i regulaminów promocji, które oferują. Dobrze, że są blogi finansowe:)

   Bmbi
 • Witam!

  Miałem kiedyś konto w mbank, ale usunąłem dużo przed 01.01.16r., nie pamiętam czy zaczynał się na 46 … itd., czy załapię się na moneyback ?

  Mariusz Odpowiedz
  • Tak, jeśli przed 1.01.2016 to jak najbardziej :)

   Te numery są podane tylko po to, żeby ew. zweryfikować konta po 1.01.2016. W zasadzie bardziej wprowadzają zamieszanie, niż pomagają… :)

   Michał
 • Jest kasa za płatności kartą

  Ewelina Odpowiedz
 • hhm, a dlaczego u mnie nie ma ?

  wiechu Odpowiedz
 • U mnie nadal nie ma kasy za polecenie ;(

  Jox Odpowiedz
 • „2. Przez transakcję kartą rozumiemy bezgotówkową transakcję zakupu w punkcie handlowo-usługowym
  (płatność kartą za zakupy w sklepie).”

  Czy to oznacza , że płatności internetowe się nie zaliczają?

  Łukasz Odpowiedz
  • Od kilku lat mBank ma taki zapis i od kilku lat transakcje internetowe się wliczają.

   Michał
  • Płacąc w sklepie internetowym trzeba wybierać płatność kartą czy można przelewem natychmiastowym, bądź BLIKiem?

   Mateusz
 • Hej mam problem, nie dostałem moneybacku za listopad (a za październik tak), mimo że zrobiłem wszystko (jak mi się wydawało) jak należy. Zadzwoniłem więc do konsultanta mbanku i ten stwierdził że nie dotyczy mnie zwrot gdyż nie spełniłem warunku promocji – nie zapewniłem wpływów w kwocie min. 1000zł. Zapewniłem wpływ ale z konta którego jestem właścicielem w INNYM banku więc to mnie dyskwalifikuje. Byłem pewny, tak jak opisuje też to tutaj admin że chodzi o inne konto w mBanku. A tu klops. Zaglądam do regulaminu a tam:
  „na Twoje eKonto promocyjne wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy
  czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub
  Współposiadaczem”. Stąd moje pytanie – Czy ja czegoś nie doczytałem? Dlaczego dostałem zwrot za październik? Czy bank mógł zmienić regulamin promocji w trakcie jej trwania? Mieliście podobny przypadek?

  Tomcio Odpowiedz
  • Dwie kwestie:

   1. Pracownicy infolinii to często osoby bez większego doświadczenia. Przynajmniej kilku moich znajomych za czasów studenckich pracowało w call center. W większości nie znają się na języku regulaminów i mówią to, co im przyjdzie do głowy. Rzadko spotkasz na infolinii osobę kompetentną. Oni tam są od odblokowywania dostępów, sprzedawania kredytów i tak dalej.
   2. Skoro bank przelał premię za październik (i wykonałeś przelew od siebie na 1000 zł) to dlaczego sądzisz, że przelew w listopadzie nagle nie spełniłby warunków?

   A co do meritum – przypominam, że słowa pisane z wielkiej litery mają swoje definicje. Zgodnie z regulaminem:

   Promocja jest organizowana przez mBank S.A. […] zwany dalej Bankiem.

   Bank = mBank. Po prostu wykluczają przelewy własne między swoimi rachunkami, bo to by było za proste. Reklamuj, jeśli spełniłeś wszystkie pozostałe warunki (250 zł + logowanie mobilne) to premia ci się należy.

   Michał
  • mam to samo, myslicie ze reklamacja wystarczy? Pani na czacie + Pani z infolinii poinformowały mnie ze mi sie nie należy.

   michał
 • dostaliście juz zwrot za luty ?

  roy Odpowiedz
 • ja nie dostałam

  Barbara Odpowiedz
  • też nie… zwyczajowo jest jakoś w konkretny dzień?
   ostatnio była 20.02.

   K+M+B
  • Też jeszcze nie dostałem, a jaki dzień nie wiem, bo to będzie pierwsza premia

   Piotraaaaa
 • Wjechało. Zaprawdę powiadam wam, że iście wspaniała ta promocja.

  K+M+B Odpowiedz
 • U mnie nie ma.

  Lidia Odpowiedz
 • U mnie też wjechalo

  Forest_22 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy