Polecam PKO: 100 zł za założenie konta osobistego i 100 zł za jego polecenie

Trwa do 31.08.2019

Po długiej przerwie ponownie ruszyła możliwość polecenia konta w PKO BP. Zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną łatwe 100 zł za uruchomienie jednego z rachunków osobistych w nowym-starym programie „Polecam PKO”.

100 zł za polecenie konta w PKO BP

100 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego. Zgodnie z definicją z regulaminu oznacza to brak jakiegokolwiek konta w PKO BP w okresie 3 lat przed startem programu poleceń (czyli od 5.06.2016) oraz brak rozpatrywania wniosku o takie konto. Warto tu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem posiadanie konta w Inteligo nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o PKO). W ciągu 24 godzin podeślę swój sprawdzony kod, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Co ważne: podczas składania wniosku o konto powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urzadzeń końcowych.

Premia za płatności kartą i IKO

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł oraz co najmniej jedną płatność BLIK przy użyciu aplikacji IKO o łącznej wartości min. 40 zł.

W obu przypadkach bank wymaga wykonania transakcji w punktach handlowo-usługowych, choć tylko w pierwszym przypadku pisze wprost, że wykluczone są transakcje w internecie. Najprawdopodobniej operacje BLIKiem mogą być wykonane w internecie (np. na Allegro).

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

100 zł dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł. Oprócz tego możliwe jest zgarnięcie jednej z nagród progowych, zależnych od ilości poleceń – od 250 zł (za 5 kont) do nawet 3000 zł (ponad 50 kont).

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl.

Ile kosztuje konto w PKO BP?

W programie poleceń „Mam PKO” możemy polecić jeden z czterech rachunków jednak najbardziej opłacać się będzie Konto dla Młodych (jeśli mamy mniej, niż 26 lat) lub Konto Za Zero (dla osób starszych). Ewentualnie Konto za Zero dla Rodziny 500+, jeśli otrzymujemy takie świadczenie.

Pierwszy z rachunków (Konto dla Młodych) jest darmowy, a zapłacić możemy jedynie za kartę debetową – jednak wykonanie zaledwie 4 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty (5 zł). Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są darmowe ;)

Nieco gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy osiągniemy „bankową pełnoletniość” – wtedy nasze Konto dla Młodych zostanie automatycznie przekształcone w Konto za Zero. Rachunek ten jest darmowy pod warunkiem, że posiadamy kartę debetową (inaczej 8 zł). A ta jest darmowa pod warunkiem, że wykonamy wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Inaczej zapłacimy… 8 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Co z kontem 500+? Tu różnica polega na tym, że warunkiem zwalniającym z opłaty za konto jest wpływ świadczenia 500+. Za kartę nie płacimy natomiast wtedy, kiedy wykonamy transakcje na min. 200 zł (w przeciwnym razie płacimy 1,90 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Coś chyba jeszcze nie działa ta promocja…

  https://www.pkobp.pl/lpk/polecam-pko/?portal=140

  Twój link „wniosek o konto” też nie działa.

  Michał Odpowiedz
 • A czy po spełnieniu warunków można zrezygnować z karty?

  Andrzej Odpowiedz
  • Jak najbardziej, nie widziałem zapisów tego zabraniających.

   Ciekawski
  • Można zamknąć. Zwracam jedynie uwagę, że dla Konta za Zero to nie ma sensu. Dlaczego? Bo samo konto jest płatne 8 zł, a z opłaty można być zwolnionym jeśli… mamy kartę (ta znów może kosztować 8 zł, ale po wydaniu 300 zł jest za darmo).

   Michał
  • Czyli średnio się opłaca ta oferta, bo konieczność utrzymania karty powoduje dodatkowe wydatki.

   Ciekawski
  • W przypadku gdy odżywiasz się poprzez fotosyntezę to tak, zdecydowanie dodatkowe wydatki :D

   Czajek79
  • @Czajek79, o co chodzi z tą fotosyntezą, jest na to jakaś promocja?
   Bo normalni ludzie (tzn. o bardziej tradycyjnym sposobie odżywiania) stołują się w knajpach płacąc np. kartą z moneybackiem „Codziennie zyskuję” Eurobanku, a jak bardziej ambitnie sami sobie coś robią, to robią zakupy korzystając z moneybacku np. TMUB, Millennium czy 1|2|3. Więc konieczność wydania kilka razy po 300 zł dla uzyskania bezpłatności to dodatkowy problem.

   Don Quijote de la Mancha
  • 2 x Eurobank, 2x T-mobile, 2x Mill, 123, Turbo, Tankuj Korzyści, mambonus, Wizzair, Ryanair plus inne wymagane. Trochę tego jest, więc każde dodatkowe obciążenie jest zbędne.

   Ciekawski
 • Czy 300zł zwalniające z opłaty za kartę można robić za pomocą R?

  Adam546 Odpowiedz
 • Po czym poznać czy konto znajomy w PKO bo czy w inteligo skoro oba nazywają się inteligo i maja aplikacje inteligo?

  aviator Odpowiedz
 • I czy polecający – osoba które przekaże kod – musi spełniać te same warunki co do płatności? Inteligo miało identyczne warunki i ja nie dostałem premii za otwarcie konta. Ja wykonałem transakcje wg schematu, polecający nie i odrzucili nagrodę dla niego 100zl za polecenie

  aviator Odpowiedz
 • Zamknięcie produktu PKO BP ( karta kredytowa ) w 2018 r chyba nie jest przeszkodą ? Nie było to konto osobiste tylko rachunek do karty kredytowej

  rychu75 Odpowiedz
 • Wydanie karty płatne jednorazowo 14zł? Czy coś źle kliknęłam?

  Agzzz Odpowiedz
  • Karta bez wizerunku wydawana za darmo.

   Adam546
  • Sa trzy darmowe. Zloz reklamacje ze niewidziales, zastrzega ci karte, wyrobisz darmowa i cofna oplate. Taka przygode mialem 4lata temu ;)

   Herman
 • Otwierając konto dla młodych nigdzie nie ma miejsca na wprowadzenie kodu polecajacego?

  Balto Odpowiedz
 • Jesli założę konto z polecenia. To kiedy mogę być polecającym, aby polecić konto Żonie?

  aviator Odpowiedz
 • W poprzedniej promocji wypowiedziałem umowę 30.05.2016, czyli zamknęło się pod koniec czerwca. Czy jak złożę wniosek w lipcu to załapię się na tą promocję?

  drudar Odpowiedz
  • Czy jak złożyłem już wniosek – to mogę się już zarejestrować do programu poleceń? Czy dopiero po otwarciu konta?

   aviator
 • Rok temu zamknąłem Karte kredytową. Mogę skorzystać z promocji jako nowy klient ?

  Daral7 Odpowiedz
 • Gdzie jest ten zapis o 3 lat?

  Łuki Odpowiedz
 • „Warto tu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem posiadanie konta w Inteligo nie wyklucza z promocji” – gdzie jest taki zapis? W regulaminie mowa o tym, że posiadacz konta Inteligo nie bierze udziału w promocji, ale czy nie jest wykluczony, o tym brak informacji.

  Paweł K. Odpowiedz
 • Okej, jedno sprostowanie! nie trzeba być klientem banku aby polecać, można zarejestrować się na stronie https://polecam.pkobp.pl/ i polecić konto samemu sobie wtedy mamy 200 zł …, ale z przyczyn oczywistych autor o tym nie wspomina :))))))

  spriti Odpowiedz
  • Zaorane, nie ma co zbierać :)

   Ciekawski
  • Nawet nie wiesz jak mi poprawiłeś humor :-)))))

   Uczestnik – pełnoletni posiadacz lub współposiadacz Konta PKO Banku Polskiego, z wyłączeniem kont Inteligo prowadzonych przez PKO Bank
   Polski, […] który zarejestrował się do Programu

   Powodzenia z polecaniem sobie konta bez konta! :)

   Michał
  • tak w ogole to chyba nigdy nie było żadnej promocji, w której mozna bylo polecać jakikolwiek produkt sobie samemu :))) To bez sensu, ale może ktoś kojarzy takie akcje… :)

   abc
  • 😃
   Najlepiej wiele razy.

   Dobra promocja, mogę sobie nawet piwo polecać, za każde skuteczne polecenie zgarniając stówkę.

   No ale kto wie, były już takie, że każdą wyrobioną kartę się coś dostawało 😉

   Don Quijote de la Mancha
 • Wystarczą dwie pierwsze zgody tj. „Akceptacja programu poleceń” i „Zgoda na marketing drogą elektroniczną i telefoniczny” ?

  Łuki Odpowiedz
  • „Zgoda na przetwarzanie danych – marketing innych podmiotów” i „Zgoda na marketing elektroniczny i telefoniczny innych podmiotów” nie jest wymagana?

   Łuki
  • Wszystkie zgody trzeba, bo wniosek nie przejdzie :)

   Łuki
 • Czyli mogę się zarejestrować w programie poleceń i polecić konto żonie ? I tak samo żona się rejestruje i poleca mi konto ?

  Daral Odpowiedz
 • Czy ktoś z Was ma jednocześnie PKO i Inteligo? Jak korzystacie z apki ipko?

  Agzzz Odpowiedz
 • Jestem współposiadaczem konta (mam swój login, hasło, wszystkie dane w banku podane). Przedwczoraj zarejestrowałem się w programie poleceń i wysłałem link do rejestracji żonie, która złożyła wniosek i otwarła konto. Czeka teraz na kuriera. Dziś chciałem wysłać link koledze i o dziwo nie mogę się zalogować na stronie programu poleceń. Ktoś wie o co chodzi? Hasło i login na pewno podaję dobre. Czy to może wynikać z tego, że jestem współwłaścielem konta? Przy rejestracji w programie nie było problemu, mogłem wysłać linki itd. Teraz się nawet zalogować nie mogę.

  Michał Odpowiedz
  • Odpisali na reklamację, że to były chwilowe utrudnienia techniczne i już wszystko działa. To prawda- udało się zalogować, ale….po zalogowaniu mam informację „0 – tyle osób skorzystało z Twojego polecenia, ale nie spełniło warunków regulaminu do otrzymania premii.”
   Osoba, której poleciłem konto już płaci tą kartą, więc powinna być uwzględniona.
   Kolejna reklamacja..

   Michał
  • Przecież banki nie aktualizują takich danych od razu – spokojnie. Pojawi się za jakiś czas.

   Michał
  • W przypadku Inteligo taka informacja o poleceniu oczekującym na spełnienie warunków była praktycznie od razu. Tutaj minęło już 10 dni i po drodze konto w programie poleceń było niekatywne, więc na wszelki wypadek im się przypomnę :)

   Michał
 • Czy jeśli jestem dopisany do konta Mamy to łapię się na promocję i mogę otworzyć konto jako nowy klient czy nie da rady?

  Przemysław Odpowiedz
  • Co znaczy „dopisany”? Jesteś współwłaścicielem czy pełnomocnikiem? Bo to spora różnica (w posiadaniu bądź nie).

   Michał
  • Jako pełnomocnik z tego co pamiętam, ale jeszcze sprawdzę. Przypuszczam, że jeśli jako pełnomocnik to mogę otworzyć konto jako nowy klient, a jeśli jako współwłaściciel to już nie?

   Przemysław
 • Nie mam na potwierdzeniu założenia konta tego nr polecenia , który wpisywałem. Chyba nie musi być?

  Paweł Odpowiedz
 • Czy na poczet promocji wliczają się transakcje kartą na poczcie ?

  Romuald Odpowiedz
 • także nie potrafimy się zalogować. PKO to jednak wart polecenia nie jest

  Mateusz Odpowiedz
 • Warunki spełnione. Czy mogę już zamknąć kartę?

  aviator Odpowiedz
 • Czy komuś odmówiono otwarcia konta? Dostałem tel. od konsultanta że Bank odmawia mi założenia konta, nie chciał podać przyczyny.

  makiavel87 Odpowiedz
 • żonie tez odmowili, okazalo sie ze maja jej stare dane, z czasow panienskich i we wniosku im sie nazwisko przypisane do PESEL nie zgadzalo. Konto tam zamykala z 5 lat temu.

  Kowal Odpowiedz
 • Jaki kurier wozi umowy ?

  dzony Odpowiedz
 • Czy po spełnieniu warunków trzeba trzymać kartę do wypłaty premii?

  aviator Odpowiedz
 • Jeszcze dobrze nie zacząłem użytkować konto a juz reklamacja w pierwszy dzień. Brak możliwości pełnej aktywacji aplikacji. Powód ten sam numer telefonu w zamkniętym już roku temu koncie Inteligo – taka teza podana na dezinfolini.

  dzony Odpowiedz
  • faktycznie mam to samo, jutro zmienie nr tel w pko, mam nadzieje ze pomoze;)

   Herman
  • Miałem to samo. Wystarczy telefon do Inteligo (nie do PKO). Konsultant przyjmuje reklamację. Na drugi dzień możliwa pełna aktywacja aplikacji.

   Adam546
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy