Rozruszaj Polskę transakcjami i zgarnij 50 zł od BNP Paribas

Trwa do 09.08.2020

W ostatnich miesiącach wiele branż odczuło negatywne skutki spowodowane przez koronawirusa. Szczególnie mocno ucierpiały te branże, w których lockdown spowodował zawieszenie działalności – jak fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, właściciele hoteli czy linie lotnicze. Dlatego BNP Paribas wpadł na pomysł połączenia dobrego z pożytecznym i przygotował promocję, w której to my możemy pomóc innym – a przy okazji zyskujemy 50 zł za założenie konta.

Rozruszaj Polskę transakcjami i zgarnij 50 zł

Rozruszaj Polskę transakcjami

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego BNP Paribas w okresie ostatnich 12 miesięcy. Posiadanie konta oszczędnościowego w BGŻOptima nie wyklucza z promocji, tak samo jak posiadanie innych produktów (np. karty kredytowej).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 9.08.2020 zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając wszystkie checkboxy) oraz złożymy wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z dowolną kartą debetową oraz usługami bankowości internetowej (tym razem zaznaczając tylko te checkboxy, które są wymagane przez wniosek).

Co ciekawe konto możemy założyć zarówno przed, jak i po rejestracji w promocji. To od nas też zależy czy złożymy wniosek internetowy, czy skorzystamy z wizyty w oddziale banku. W obu przypadkach ostateczny termin podpisania umowy konta mija 23.08.2020.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 6000 promocyjnych wniosków. Po jej przekroczeniu możliwość rejestrowania zostanie zablokowana.

50 zł w gotówce

A jak zdobyć tytułową premię, przy okazji pomagając poszkodowanym przedsiębiorcom? Wystarczy, że do 31.08.2020 dokonamy minimum trzech płatności bezgotówkowych kartą na łącznie min. 300 zł w sklepach i punktach usługowych z poniższych kategorii:

 • beauty (manicure/pedicure, fryzjer, zabiegi kosmetyczne, studia masażu, solaria)
 • gastronomia (kawiarnie/bary, restauracje, food truck/fast food, lodziarnie, piekarnie/cukiernie, pijalnie/puby, pizzerie, winiarnie)
 • turystyka (hotele, hostele, apartamenty, agroturystyka)
 • sport (kluby fintess/siłownie, wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkoły tańca, prywatne szkoły sportowe)
 • kultura (teatry, galerie, muzea, festiwale, kina)
 • handel (kwiaciarnie, lokalne sklepy spożywcze, butiki)
 • rzemiosło i usługi (szewc, krawcowa, serwis rowerowy, szwalnie, mechanicy)
 • transport (busy, taxi, koleje, linie lotnicze)

Szczegółowa lista znajduje się w tym pliku. Jako ciekawostkę dodam, że pod „lokalnymi sklepami spożywczymi” rozumiemy nie tylko osiedlowe sklepy typu Żabka, ale również większe markety jak Lidl, Carrefour czy Biedronka. Spełnienie warunków promocji nie powinno więc być żadnym problemem :)

Kiedy otrzymam nagrodę?

Wiadomość o zgarnięciu nagrody trafi do nas do 20.09.2020. Konieczne będzie wtedy uzupełnienie danych do jej odbioru w terminie do 27.09.2020. Informacje jak to zrobić znajdziemy w wysłanym kilka dni wcześniej mailu.

50 zł trafi do nas przelewem, na nasze aktywne Konto Otwarte na Ciebie.

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?

Konto Otwarte na Ciebie prześwietlałem całościowo kiedy pojawiło się na rynku.

W skrócie: jego prowadzenie jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie 3 zł miesięcznie za kartę debetową „Otwartą na Dzisiaj”, ale wystarczy wykonać zaledwie jedną, dowolną transakcję bezgotówkową, by jej prowadzenie było darmowe. Bank przewiduje jednak pewien wyjątek – osoby do 26. roku życia nie zapłacą za nią ani grosza, niezależnie od aktywności. Jeśli więc jesteśmy starsi, to warto kartą zapłacić za „bułki w piekarni” – choć promocja tego nie wymaga, to dzięki temu nie poniesiemy opłaty miesięcznej.

Co z bankomatami? Wypłaty z urządzeń własnych i bankomatów Planet Cash są darmowe. Za inne płacimy 5 zł od wypłaty w kraju – no chyba, że jesteśmy młodzi – wtedy nie płacimy ani grosza :)

Na koniec dodam, że zamiast karty „Otwartej na Dzisiaj” mamy do wyboru również płatne karty: „Otwartą na Świat” lub „Otwartą na eŚwiat”. Więcej o nich pisałem w kwietniowym omówieniu oferty banku – jeśli komuś bardziej pasują, to oczywiście jak najbardziej można je zamówić.

Nie przegap!

Komentarze

 • Śmiać się czy płakać?
  Niedługo będą promocje w stylu „rekordowe 5 zł za założenie konta w banku x” Skoro banki nie potrzebują klientów ani ich pieniędzy to czas się żegnać po kolei z bankami….

  zenek64 Odpowiedz
 • Haha, serio taka promocja za otwarcie konta i to jeszcze z wydaniem 300 zł? :D

  Po tytule pomyślałem, że to tylko jakiś dodatek dla wszystkich klientów w stylu 20 za logowanie, że np. po zapisie i spełnieniu warunku dostaniemy dodatkowe 50 zł.

  pws Odpowiedz
 • Optima znów daje zaproszenia do promocji KO w BNP. Miesiąc temu się nie załapałam chociaż wydawało mi się, że powinnam:) bo jestem klientem obu banków a dzisiaj zaproszenie dostała osoba, która ma konto tylko w Optimie a nie ma konta w BNP.
  Jaka w tym logika? W promocji z zeszłego miesiąca, żeby dostać promocyjne 1% trzeba było mieć konto w Optimie i KO w BNP (w momencie startu promocji) czyli późniejsze założenie KO nic nie dawało. W obecnej promocji trzeba mieć konto w Optimie i po otrzymaniu zaproszenia założyć KO w BNP. To o co w końcu chodzi? o zatrzymanie klienta, który jest już posiadaczem KO w BNP? czy o zdobycie klienta, który KO w BNP nie posiada? Z miesiąca na miesiąc podejście się zmieniło a ja i tak ciągle jestem za burtą:)
  Jak zamknę KO to dostanę wreszcie to zaproszenie i będę mogła otworzyć KO w promocji?:)

  Ew@ Odpowiedz
  • Teraz tylko 1% dają? Wcześniej 2% do końca listopada.
   @Ewa, podeślij linka do stronki albo regulaminu, jak możesz.

   pws
  • Mogę poprosić osobę, która została zaszczycona:) zaproszeniem, żeby podesłała mi regulamin ale bez zaproszenia nic się nie uzyska, bo bank to sprawdza i niezaproszonego klienta traktuje z buta o czym miałam okazję się przekonać. Nawet dopisali warunek otrzymania zaproszenia (chyba po moim telefonie:) ), poprzednio go nie było i z regulaminu promocji na zaproszenie wcale nie wynikało, że to jest promocja na zaproszenie:)
   Pozostałe warunki z pamięci: 1% do 50tys. przez 4mies. (od sierpnia do listopada), lipiec to miesiąc w którym mamy czas na założenie KO, czytaj: czas na założenie ROR, bo bez tego w BNP nie da się otworzyć KO:) Promocyjne % w sierpniu bez warunków, w pozostałych 3mies warunki jak poprzednio: jeden przelew, jeden wpływ na 500zł i 3 transakcje kartą.
   W zeszłym miesiącu było 2% do listopada, w tym jest 1% do listopada a w następnym będzie 0.5% też do listopada:)

   Ew@
  • Ja wiem, że bez zaproszenia nic się nie da, tylko z ciekawości pytałem o tą „wyjątkową” ofertę…

   pws
  • W tym Paribas to naprawdę mają ludzi za idiotów:) Właśnie ruszyła kolejna promocja – 270zł za założenie ROR. W opisywanej przeze mnie promocji dla wybranych (na zaproszenie) za spełnienie podobnych warunków+zamrożenie 50tys na 4mies można otrzymać max 130zł (1% odsetek). Warunek niezbędny trzeba posiadać to 50tys i dostać zaproszenie, bez gotówki i bez zaproszenia można uzyskać 270zł.
   Oni naprawdę uważają że zadziała magia „bycia wybrańcem” i ludzie rzucą się na zakładanie konta za 130zł (albo i mniej jeśli ktoś dysponuje mniejszym kapitałem) :)

   Ew@
  • Dobrze piszesz, ale chyba nie ma sensu roztrząsać jakiejś niszowej oferty widmo.

   Zabawny jest ten bank – od przynajmniej dwóch/trzech lat nie wie co począć z tą niechcianą optimą. Jak to było w reklamie? „Naszą misją jest oszczędzanie”? :-D
   Już ta wcześniejsza oferta na 2% po spełnieniu x dodatkowych warunków była żałosna, a przy 1% należy tylko współczuć – zarówno pomysłodawcy jak i osobom, które z niej skorzystają.

   Tomko
  • Dla mnie promocja 2% na pół roku była.. rewelacyjna:) Obecnie w innych bankach 1% góra na 2mies. Warunki BNP też niewygórowane: jeden przelew, jeden wpływ na 500zł i jedna transakcja kartą a najważniejsze, dla mnie to żaden problem, bo ja je spełniam w trakcie normalnego korzystania więc ta promocja zrobiłaby się sama:)
   Zastanawiam się czy można ją reklamować ze względu na brak w regulaminie warunku, że jest to promocja na zaproszenie:) W obecnej gorszej promocji naprawili ten błąd i dodali pkt.3, którego w tamtej promocji nie było – konieczność otrzymania zaproszenia. Skoro wcześniej regulamin takiego wymogu nie przewidywał to chyba każdy kto spełnia pozostałe warunki a więc posiada konto w Optima i Konto Dobrze Oszczędnościowe w BNP powinien z automatu mieć włączone promocyjne 2%:)

   Ew@
  • Masz rację, jeśli spełniałaś dodatkowe warunki to rzeczywiście te 2% mogły być OK.
   Mnie w tych wymaganiach brakowało jedynie konieczności oddania krwi co miesiąc.

   Jeśli lubisz przepychanki z bankami to możesz reklamować, ale według mnie to strata czasu. Te „utracone” odsetki (jakieś 400 zł) chyba łatwiej będzie „odrobić” korzystając np. z dwóch promocji na otwarcie konta – o ile nie masz już kont we wszystkich bankach :-)

   Tomko
  • Otwieranie ciągle nowych kont i spełnianie kolejnych warunków też wymaga czasu i też może się skończyć reklamacją:) Nie wiem jakie są szanse w przypadku reklamacji tej promocji, z jednej strony wydaje mi się, że bank popełnił ewidentny błąd nie wpisując warunku zaproszenia do regulaminu (skoro w nowej promocji ten warunek został dodany to chyba nie bez powodu). Z drugiej strony prawdopodobne jest: nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi.
   Chyba nie jestem jedyną osobą, która ma konto w Optimie i teoretycznie mogłaby się załapać na 2% (pierwszy miesiąc był bez dodatkowych warunków). Liczę że ktoś napisze:)

   Ew@
 • Tylko 6000 wniosków? Wiadomo czy pula jeszcze jest dostępna? Ktoś się orientuje??

  Mar_Wer Odpowiedz
 • Paribas to jednak potrafi rozbawić człowieka:)

  Katana78 Odpowiedz
 • Nieciekawie to wszystko wygląda. Niedługo istnienie tego bloga przestanie mieć sens, jak tak dalej pójdzie…

  marsid Odpowiedz
  • Albo będzie musiał odrobinę zmienić profil, znacząca była już promocja na prąd i ciekawe komentarze pod nią, o oszczędzaniu na prądzie, panelach słonecznych, a nawet samochodach elektrycznych…
   Wygląda to, jakby kończyły się czasy, gdy działalność banków polega przede wszystkim na zbieraniu depozytów i (po zatrzymaniu cząstki jako rezerwy) dawaniu kredytów… Nie chodzi tylko o szaleńcze zapewnianie płynności w tym kraju, w USA Fed nawet wprost skupuje obligacje, tzn. daje (pożycza) kasę firmom, tzn. zamiast iść po kredyt do banku wystarczy wyemitować obligacje, które bank centralny kupi za nowo „wydrukowane” pieniądze… Szaleństwo….

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy orientuje się ktoś może czy punkty usługowe zlokalizowane poza Polską z tej listy – https://rozruszajmy.pl/kody_mcc.pdf – również się kwalifikują do tej promocji? Byłam dziś na czacie z konsultantem który oczywiście nie miał zielonego pojęcia….

  Joanna Odpowiedz
  • Na szybko: w regulaminie promocji nie widzę wykluczeń transakcji za granicą. Z drugiej strony osobiście bym nie ryzykował (plus po co płacić za przewalutowanie?). Warunki tej promocji można spełnić nawet w Lidlu czy innej Biedronce więc… :)

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy