TurboKARTA: od września teoretycznie wyższy, ale w praktyce niższy moneyback na karcie kredytowej Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank rozesłał wczoraj do swoich klientów zapowiedź wprowadzanych zmian, jakie dotyczą karty kredytowej „TurboKARTA”. Od września zmienią się warunki otrzymywania moneybacku – teraz zgarniemy nawet i 5% zwrotu, ale w innych kategoriach.


TurboKARTA: 3% moneyback za paliwo od Santander

Przypomnijmy: w chwili obecnej TurboKARTA oferuje 3% zwrotu za paliwo oraz 1% zwrotu za wszystkie pozostałe zakupy. Zgodnie z zaprezentowanym wczoraj nowym regulaminem od 1.09.2020 karta będzie ciągle pozwalała na zyskiwanie moneybacku, ale tylko w wybranych miejscach. I tak:

 • 5% zwrotu otrzymamy za płatności w:

  samodzielnych myjniach samochodowych, tj. nie funkcjonujących w ramach stacji paliw

  (kod MCC: 7542)

 • 3% zwrotu otrzymamy za transakcje w restauracjach (kody MCC: 5811, 5812, 5813, 5814)
 • 1% zwrotu otrzymamy natomiast za transakcje na stacjach paliw (kody MCC: 5541, 5542, 5983)

Bank zaznacza, że chodzi tu o transakcje zaksięgowane w danym okresie rozliczeniowym, a maksymalna kwota zwrotu może wynieść maksymalnie 30 zł miesięcznie. Rocznie daje nam to nawet 360 zł.

Moneyback za dany okres wypłacany jest pod warunkiem, że spłacamy terminowo swoje zadłużenie na karcie. Kwota zwrotu dopisywana jest do rachunku karty w momencie generowania wyciągu.

Ile kosztuje TurboKARTA?

Standardowo posiadanie TurboKARTY jest płatne i wynosi 4,90 zł miesięcznie. Z opłaty możemy być jednak zwolnieni, o ile wydamy w danym okresie miesięczny (liczonym od dnia aktywacji karty) min. 1000 zł. W przypadku zamówienia wyciągu w formie papierowej będzie to 5,90 zł.

Z jednej strony 1000 zł miesięcznie to dużo, ale z drugiej – przecież i tak korzystamy z karty, aby generować moneyback. Osoby mające duże wydatki z pewnością docenią dodatkową możliwość zaoszczędzenia na zakupach. A osobom z mniejszymi wydatkami przypominam, że dla nich idealną alternatywą jest karta debetowa do konta w T-Mobile Usługi Bankowe z 5-procentowym zwrotem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Chyba w opisie powinno być:: max bonus przy wydatkach 1000zl w.restauracjach lub 3000zl na stacjach paliw.
  Karta troszkę traci sens, wydając na stacji 500zl na miesiąc mamy 5zl zwrotu i jeszcze.musimy zrobić dodatkowe 500zl obrotu gdzieś aby być zwolnionym z opłaty za kartę.

  JJ2010 Odpowiedz
  • Karta nie troszkę ale całkowicie traci sens :) Oczywiście bełkot marketingowy w liście od banku przedstawia nam to jako korzyści i poprawę warunków … :D Likwidować, nie ma się co szczypać :D Rozumiem, że najlepiej zadzownić 1 września po zgarnięciu ostatniego zwrotu i wcześniejszej spłacie całego zadłużenia, jako że pierwszą opłatę wzięli z góry bez możliwości zwolnienia ostatniej unikniemy – zwolnienie jest za poprzedni miesiąc

   JoX
 • Aktualnie która karta z Santandera daje lepszy i łatwiejszy do uzyskania moneyback? 1/2/3 czy pajacyk?

  Andrzej77 Odpowiedz
 • Ja używam obu w zależności od sytuacji, Pajacyk daje 1% od każdej transakcji ale tylko przez rok.

  Ralfin Odpowiedz
 • Trochę szkoda ubezpieczenia Assistance, które jest bezpłatne przy tej karcie.

  broker Odpowiedz
 • No i zamordowali kolejną promocję. Teraz już chyba nie ma sensu trzymać tej karty. Niestety…

  Lord Klops Odpowiedz
 • Witam. Z uwagi na zmianę zasad naliczania zwrotów czas pożegnać kartę. Ktoś wie jak to zrobić tak, aby było jak najmniej kłopotów?

  Ciekawski Odpowiedz
 • Jeśli od 1.09 określili zmianę regulaminu, a cykl bilingowy ja mam od 24. to czy dobrze rozumię ze jeszcze od 24.08 do 31.08 jestem w starej promocji ze zwrotami czy już nie ?
  Jak sądzicie?

  Guten Odpowiedz
 • Trochę bez sensu, że zmiana dotyczy też dotychczasowych użytkowników karty. Chyba czas zrezygnować…

  Andrzej77 Odpowiedz
 • Czy za sierpień dostaliście premię? Zawsze wpływała mi pod koniec miesiąca a tu 1.09 I zonk.

  JJ2010 Odpowiedz
 • Wczoraj zaksięgowała mi się spłata może za późno ale dzień generowania wyciągu mam na 1go więc chyba powinno być ok.
  Wypowiedzenie zakładam że składamy jak już kasa wpłynie.

  JJ2010 Odpowiedz
 • też nie dostałem premii, jest ktoś kto dostał?

  Tomek1234 Odpowiedz
 • no to chyba z rana reklamacja. Tylko teraz czy można wypowiedzieć umowę w czasie reklamacji?

  JJ2010 Odpowiedz
 • Jest premia.

  drudar Odpowiedz
 • To teraz nie zostaje nic innego jak wyciągnąć owe 30 zeta i karta do piachu.

  JJ2010 Odpowiedz
 • Wypowiedział już ktoś umowę? Jak to wygląda? W momencie składania wypowiedzenia trzeba już mieć spłaconą kartę czy można w trakcie trwania okresu wypowiedzenia? Ile trwa takie wypowiedzenie? Czy w trakcie wypowiedzenia trzeba zrobić obrót, żeby nie pobrali opłaty? Proszę o wyrozumiałość za tyle pytań ale pierwszy raz wypowiadam kartę kredytową i nie wiem jak to w praktyce wygląda.

  drudar Odpowiedz
 • Też macie brak zwroty opłaty 4,90 mimo wydanie powyżek 1k (u mnie akurat pełnej puli 3k) ? Zwykle tego samego dnia następowało pobranie opłaty i zwrot – tym razem 2.09 pobrano, zwrotu do tej pory brak. Złożyłem wypowiedzenie i babka stwierdziła po pierwsze że „w trybie natychmiastowym się nie da” co przeczy informacjom rozsyłanym przez bank, po drugie że mam DZOWNIĆ PO TERMINIE wypowiedzenia dowiedzieć się co z opłatami (pełna profeska nie ma co) ale ona myśli że naliczy się jeszcze jedna, czemu tą naliczono nie wiedziała, zaczęła coś kręcić z tym naliczaniem i myliła fakty :D Generalnie wychodzi na to, że ciężko to skasować i rozliczyć na zero. Gdybym wiedział zastosowałbym to : przystał na propozycję zwolnienia z opłat na pół roku i za miesiąc, dwa zadzwonił z rezygnacją ;)

  JoX Odpowiedz
 • Ja dzwoniłem z wypowiedzeniem 3.09, przystałem na zwolnienie z opłaty na pół roku, ale też babeczka nie umiała powiedzieć czy za wrzesień mi naliczą (zazwyczaj naliczali mi opłaty 10-go każdego miesiąca przy wyciągu generowanym na 1-go).
  10-ty już minął opłaty nie naliczyli, więc może już nie pobiorą za wrzesień.

  JJ2010 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy