TurboKARTA: od września teoretycznie wyższy, ale w praktyce niższy moneyback na karcie kredytowej Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank rozesłał wczoraj do swoich klientów zapowiedź wprowadzanych zmian, jakie dotyczą karty kredytowej „TurboKARTA”. Od września zmienią się warunki otrzymywania moneybacku – zamiast 3% zgarniemy teraz nawet i 5% zwrotu, ale w niezbyt przyjaznej kategorii.

TurboKARTA: 3% moneyback za paliwo od Santander
Przypomnijmy: w chwili obecnej TurboKARTA oferuje 3% zwrotu za paliwo oraz 1% zwrotu za wszystkie pozostałe zakupy. Zgodnie z zaprezentowanym wczoraj nowym regulaminem od 1.09.2020 karta będzie ciągle pozwalała na zyskiwanie moneybacku, ale tylko w wybranych miejscach. I tak:

 • 5% zwrotu otrzymamy za płatności w:

  samodzielnych myjniach samochodowych, tj. nie funkcjonujących w ramach stacji paliw

  (kod MCC: 7542)

 • 3% zwrotu otrzymamy za transakcje w restauracjach (kody MCC: 5811, 5812, 5813, 5814)
 • 1% zwrotu otrzymamy natomiast za transakcje na stacjach paliw (kody MCC: 5541, 5542, 5983)

Bank zaznacza, że chodzi tu o transakcje zaksięgowane w danym okresie rozliczeniowym, a maksymalna kwota zwrotu może wynieść maksymalnie 30 zł miesięcznie. Rocznie daje nam to nawet 360 zł.

Moneyback za dany okres wypłacany jest pod warunkiem, że spłacamy terminowo swoje zadłużenie na karcie. Kwota zwrotu dopisywana jest do rachunku karty w momencie generowania wyciągu.

Ile kosztuje TurboKARTA?

Standardowo posiadanie TurboKARTY jest płatne i wynosi 4,90 zł miesięcznie. Z opłaty możemy być jednak zwolnieni, o ile wydamy w danym okresie miesięczny (liczonym od dnia aktywacji karty) min. 1000 zł. W przypadku zamówienia wyciągu w formie papierowej będzie to 5,90 zł.

Z jednej strony 1000 zł miesięcznie to dużo, ale z drugiej – przecież i tak korzystamy z karty, aby generować moneyback. Osoby mające duże wydatki z pewnością docenią dodatkową możliwość zaoszczędzenia na zakupach. A osobom z mniejszymi wydatkami przypominam, że dla nich idealną alternatywą jest karta debetowa do konta w T-Mobile Usługi Bankowe z 5-procentowym zwrotem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Chyba w opisie powinno być:: max bonus przy wydatkach 1000zl w.restauracjach lub 3000zl na stacjach paliw.
  Karta troszkę traci sens, wydając na stacji 500zl na miesiąc mamy 5zl zwrotu i jeszcze.musimy zrobić dodatkowe 500zl obrotu gdzieś aby być zwolnionym z opłaty za kartę.

  JJ2010 Odpowiedz
  • Karta nie troszkę ale całkowicie traci sens :) Oczywiście bełkot marketingowy w liście od banku przedstawia nam to jako korzyści i poprawę warunków … :D Likwidować, nie ma się co szczypać :D Rozumiem, że najlepiej zadzownić 1 września po zgarnięciu ostatniego zwrotu i wcześniejszej spłacie całego zadłużenia, jako że pierwszą opłatę wzięli z góry bez możliwości zwolnienia ostatniej unikniemy – zwolnienie jest za poprzedni miesiąc

   JoX
 • Aktualnie która karta z Santandera daje lepszy i łatwiejszy do uzyskania moneyback? 1/2/3 czy pajacyk?

  Andrzej77 Odpowiedz
 • Ja używam obu w zależności od sytuacji, Pajacyk daje 1% od każdej transakcji ale tylko przez rok.

  Ralfin Odpowiedz
 • Trochę szkoda ubezpieczenia Assistance, które jest bezpłatne przy tej karcie.

  broker Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy