Zmiana tabeli opłat i prowizji w Citibanku od 15.07.2020: koniec z darmową kartą Citi Simplicity!

Citi Simplicity, czyli karta kredytowa oferowana często w promocjach z premią na start, nie będzie już kartą darmową. A przynajmniej nie bezwarunkowo darmową, bo teraz do pozbycia się opłaty miesięcznej konieczne będzie wykonanie operacji kartą na 1000 zł. O tej, i o kilku innych zmianach, Citibank poinformował dziś swoich klientów mailowo.

Citibank: zmiana tabeli opłat i prowizji karty Citi Simplicity
Jak wynika z nowej tabeli opłat i prowizji, która wejdzie w życie 15.07.2020, zmiana w wysokości opłaty miesięcznej dotyczyć będzie jedynie nowo-wydanych kart. Wszystkie te, które zostały wydane do umów zawartych przed 21.05.2020 ciągle będą bezwarunkowo darmowe. Jeśli masz więc „starą” kartę Citi Simplicity możesz z niej dalej (bez opłaty miesięcznej) korzystać. Jeśli natomiast wyrobisz kartę po 20.05.2020 – wtedy jej posiadanie będzie kosztowało aż 12 zł miesięcznie. Z opłaty będzie można zostać zwolnionym po wydaniu 1000 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym (a technicznie bank pobierze opłatę, ale odda ją w kolejnym cyklu).

Oprócz wprowadzenia opłaty miesięcznej bank postanowił podwyższyć inne prowizje. I tak od połowy lipca za CitiPhone, czyli bankowość telefoniczną, zapłacimy nie 6 zł, a 9 zł miesięcznie. Z drugiej strony nie znam nikogo, kto korzystałby z tej usługi – w końcu bankowość internetowa czy mobilna jest dużo wygodniejsza i nie ma sensu przepłacać.

Zmianie ulegnie też prowizja od transakcji gotówkowej (np. wypłata z bankomatów) czy transakcji szczególnej (np. doładowanie wirtualnych portmonetek). Teraz za próbę „spieniężenia” limitu kredytowego na karcie bank pobierze 10% wartości transakcji (min. 20 zł), a nie 8% (min. 10 zł) jak dotychczas. Dlatego przypominam, że karta kredytowa została stworzona z myślą o płatnościach bezgotówkowych, a nie gotówkowych.

Kolejna, istotna zmiana, to podwyższenie prowizji od transakcji walutowych. O ile Citibank nie przelicza płatności po swoim kursie (tylko po kursie organizacji płatniczej – czyli praktycznie idealnym), to pobiera od tego sowitą prowizję. Do tej pory było to 5,8% wartości transakcji, a teraz będzie 6,8%. Tu więc przypomnę, że najlepiej korzystać z kart (wielo)walutowych, gdzie opłat za przewalutowanie nie ma. Dobrą opcją jest np. karta złotówkowa w Pekao, fintech Curve czy stary, ale jary, Kantor Walutowy Alior Banku.

Reszta zmian ma charakter porządkowy albo dotyczy usług, z których raczej czytelnicy bloga raczej nie korzystają (np. obsługa miesięczna planu spłat ratalnych „Komfort” wyniesie teraz nie 30 zł, a 40 zł miesięcznie).

Po więcej szczegółów odsyłam do maila z banku oraz do zaktualizowanej tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja żadnego maila o tej treści nie dostałem, a praktycznie codziennie spam od nich przychodzi. Gdyby zmiana miała wejść też dla starszych kart, to konsultanci nie nadążaliby odbierać telefonów z zamykaniem kart :)

  konwicki Odpowiedz
 • Tak jak zakładałem znowu okazało się, że to banki zostały dotknięte obecnym „kryzysem” najmocniej. Teraz trzeba szukać nowych możliwości strzyżenia bara… klientów.

  Biedne banki, znowu w plecy, znowu trzeba szukać pieniędzy w kieszeniach biedoty.
  Skończy się standardowo – przynajmniej 16 miliardów zysku sektora bankowego w tym roku :-)

  Tomko Odpowiedz
 • @Michał, motokarta BP nadal będzie bezwarunkowo bezpłatna?

  Mateusz Odpowiedz
  • Motokarta to w zasadzie klon Simplicity, więc zmiany te same. Karty wydane do 20.05 są bezpłatne dalej.

   Michał
  • „Motokarta to w zasadzie klon Simplicity, więc zmiany te same”
   — przecież w załączonym PDF jest:

   Opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną (dla kart wydanych od 21.05.2020 r.)
   Citibank BP – Motokarta — Bez opłat
   Citi Simplicity — 12 zł miesięcznie (144 zł w skali roku)¹

   Moim zdaniem po prostu zmieniają podstawową bezwarunkowo bezpłatną kartę w ofercie z Simplicity na Motokartę (przy okazji pewnie zyskują coś od BP); na to wskazuje też fakt, że ostatnio promocje były właśnie na Motokartę, już nie na Simplicity.

   Don Quijote de la Mancha
  • Bezpłatne bezwarunkowo nadal będą również MC BP-motokarty wydane PO 20.05.
   Oczywiście tylko główne, dodatkowe są płatne.

   Ciekawe, co będzie z promocjami – czy te na start w ogóle powrócą, a jeśli tak, to czy tylko dla – już wtedy płatnej – simplicity?

   drutkow1
  • @Don, racja, źle spojrzałem w TOiP. Motokarta dalej będzie bezpłatna.

   Michał
  • Don, to ma łeb jak sklep :) Adminie dziękuję za artykuł. Wczoraj dostałam maila i nawet przez chwilę próbowałam dociec co chcą ale machnęłam łapką z nadzieją, że mi to na ludzki język przełożysz. Pozdrawiam.

   ola
 • Piękny clickbait Majkel..:D po przeczytaniu nagłówku już wpisywalem w Google „jak zamknąć KK Citibank”, żeby sprawdzić, czy tak samo jak przy innych KK – można zamknąć tylko w placówce.. swoja droga wielka lipa – ostatnio zamknąłem ONG I BNP, w czasie pandemii tylko placówka- A jeszcze rok temu zamykalismy narzeczonej KK BNP online..
  Mam nadzieję, że parę osób w bankach czyta Twojego bloga i liczy się z reakcja w przypadkach, kiedy nowe opłaty z tak wymagającymi warunkami dotyczylyby starych klientów..

  osob Odpowiedz
 • Jeśli opłata miesięczna dotyczy tylko nowo-wydanych kart, to po wydaniu nowej z powodu wygaśnięcia starej też już będzie dotyczyć?

  Michał Odpowiedz
  • Podlaczam się do pytania.

   osob
  • A czy odnowienie karty to podpisywanie nowej umowy o karte? Raczej nie i wtedy ta nowa (fizycznie) karta dziala na starych zasadach, nawet numer jest ten sam.

   keton
  • Zajrzałem do tabeli i w przypisie jest to jaśniej napisane „Posiadaczom Karty Kredytowej Citi Simplicity, wydanej w ramach Umowy o Kartę Kredytową Citibank zawartej od dnia 21.05.2020 r …”

   Czyli chodzi o datę podpisania umowy, a nie datę wydania samego plastiku.

   Michał
  • Admin, jakies pomysły na jaki sektor z bankowego przechodzimy? ;-)

   savi
  • @Savi hahaha dobre!

   Kajko
  • savi – sektor bankowy juz od dawna nie generuje sensownych zyskow. Duzo wieksze zyski daje gielda i krypto. Tutaj mozna duzo stracic, ale i zyskac nawet kilkadziesiat %.

   keton
  • No właśnie, nową już dostałem pomimo że ta stara jest ważna do lipca 2020 i tak się zastanawiam czy tą nową nie aktywować tak na wszelki wypadek przed 21 maja🤔? Przy okazji klasycznie 10% cashbacku dostałem bo wcześniej chciałem zrezygnować z KK

   ZICHI
  • @ZICHI, myślę, że zgodnie z tym, co @Michał wkleił, nie ma to znaczenia, liczy się zawarcie umowy, czyli nawet gdyby to była pierwsza karta (a nie wznowiona), to data aktywacji nie miałaby znaczenia.

   Ale szybko ją dostałeś, skoro poprzednia do lipca ważna; to już ten nowy wzór?

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja też już dostałem ze 3 tygodnie temu a moja ważna do czerwca

   Darth Artorius
  • Też się zdziwiłem że tak szybko, a nowa karta wygląda identycznie jak stara

   ZICHI
  • A to bez sensu, nowe są ładniejsze, cieńsze i bezpieczniejsze; ale może dlatego Ci tak szybko wysłali, że mieli zapas starych i chcieli się ich pozbyć… 😉

   Don Quijote de la Mancha
 • Ale strzelili sobie samobója. Nikt ich teraz nie bedzie brał.
  Ciekawe swoja droga jak bedzie w przypadku programów utrzymaniowych? Zazwyczaj dawali moneyback do 100 zł.

  derek Odpowiedz
  • Moneyback to do 200zl nawet byl i tak co pol roku mozna bylo odnawiac.

   apwelkle@gmail.com
 • To czas składać wypowiedzenia. Osobiście zrobię to w czerwcu. Dajcie znać czy mają propozycje dla składających wypowiedzenia.

  Andrzej Odpowiedz
  • Kilka dni temu zamknięta. Zaoferowali 100zł przy wydatku 1000zł. Odpuściłem.

   Bogy
  • I nie chcieli zaproponować więcej? Ja się skusiłem na te 100zł ale krążą legendy że nawet 200zł proponują ?

   ZICHI
  • U mnie karta wypowiedziana 4.05 i do dzisiaj cisza, żadnych propozycji

   Kate
  • Ja czekałam aż 3 tygodnie na odzew a kartę wypowiedziałem w kwietniu…

   ZICHI
 • A ja mam kartę założona dawno temu i aktualnie oprocentowanie wynosi 4%,takze zostaje na dłużej

  EmL Odpowiedz
 • Z tego co jest napisane na str. 2 w pliku ‚Dok_dot_opl_Simplicity.pdf’, który jest załączony w mailu od banku, wynika, że opłata miesięczna za obsługę karty kredytowej będącej kartą główną wynosi 0,00 zł z zastrzeżeniem: „Dla kart wydanych od 1.02.2014 do 28.02.2018”. Natomiast opłata ta wynosi miesięcznie 6,00 PLN „Dla kart wydanych z wyłączeniem okresu 1.02.2014 do 28.02.2018”.
  Zaktualizowany TOiP o tym nie wspomina.

  Miedziak Odpowiedz
  • Tylko to 6 zł dotyczy kart dodatkowych. Przy karcie głównej jest 0 zł :)

   Michał
 • Swoją drogą Citi oferował po kilka promocji jednocześnie. Obecnie chyba tylko motokarta.

  Borys29 Odpowiedz
  • Citi żyje z kart kredytowych. W momencie obcięcia stóp procentowych przez RPP + zwiększenie się ryzyka kredytowego klientów (możliwość utraty pracy) automatycznie przekłada się to na możliwość premiowania / konieczność przerzucenia pewnych opłat na klienta. Niestety – w przyrodzie nic nie ginie i jeśli bank nie może zarabiać pieniędzy na odsetkach, to szuka innych opcji :/

   Michał
  • Zauważ jaki manewr wykonały banki. Wcześniej oprocentowanie karty zależało od stopy lombardowej np. 4 x stopa lombardowa = 4%, aby zwiększyć oprocentowanie karty kredytowej banki zastosowały manewr Oprocentowanie odpowiada wysokości ustawowych odsetek maksymalnych, zgodnie z treścią art. 359 § 2¹ Kodeksu cywilnego
   (8%). Tak podniosły sobie procentowanie, aby odbić sobie utracone odsetki. Prawdopodobnie tak samo jest w przypadku kredytu odnawialnego w koncie.

   ffsfdfdsfsd
 • Ktoś już otrzymał może ofertę utrzymaniową z Citi po złożeniu sprzeciwu/wypowiedzenia? Czy można zgłosić sprzeciw/wypowiedzenie za pośrednictwem serwisu internetowego, czy trzeba pisemnie/w oddziale?

  Beny Odpowiedz
  • Możesz złożyć zamknięcie konta internetowo. Poszukaj w ustawieniach.

   Maciej
  • Ale jaki sprzeciw? Przeciez obecnych posiadaczy karty to nie dotyczy. Czemu chcesz sie sprzeciwiac? Ze nowi dostana gorsze warunki? :)

   keton
  • @keton – sprzeciw wobec zmian może wyrazić każdy dotychczasowy klient – zmiana wysokości prowizji np. za przewalutowanie czy transakcję gotówkową jest ku temu podstawą

   Beny
  • Oferta utrzymaniowa sprzed 2 tygodni: 100zł za wydanie 1000zł. Skuteczne wypowiedzenie złożyć można jako dyspozycję zamknięcia poprzez ichniejszy system (kanał internetowy).

   Bogy
  • Jakieś pół roku otrzymałem już ofertę utrzymaniową. Czy ktoś ma doświadczenia, że jak złożę ponownie wypowiedzenie KK to coś zaproponują?

   Andrzej
  • Za każdym razem proponują, już chyba 5 czy 6 raz korzystam i zawsze jest to 10% cashbacku do 100zł zwrotu. W dzisiejszych czasach przy niskich oprocentowaniach lokat to jest zawsze coś.

   ZICHI
  • Czyli składasz wypowiedzenie i cierpliwie czekasz na ruch ze strony Banku. A czy przy wypowiedzeniu konta można coś wyszarpać?

   Andrzej
  • Tak, zawsze dzwonią i proponują ofertę utrzymaniową tj. cashback 10% z sumy transakcji do 1000zl czyli zwrot w postaci 100zl

   ZICHI
 • Tu więc przypomnę, że najlepiej korzystać z kart (wielo)walutowych, gdzie opłat za przewalutowanie nie ma. Dobrą opcją jest np. karta złotówkowa w Pekao, fintech Curve czy stary, ale jary, Kantor Walutowy Alior Banku.

  — no nie, to zupełne pomieszanie tematów.
  Rzeczywiście z oferty City jedynie karta kredytowa Ultima nadaje się do płatności walutowych; jednak Alior Kantor Walutowy nie daje przecież kredytówek, to zwykła debetówka podłączona do rachunku, na którym środki trzeba posiadać; dokładnie ta samo działa debetówka Citi: aby płacić w dolarach można ją podłączyć do subkonta USD, aby w funtach do GBP, a po podłączeniu do subkonta EUR można płacic w EUR lub w innych walutach przy korzystnym przewalutowaniu MC.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • W zeszłym tyg ją zamykałem po otrzymaniu premii 500 zł i dostałem ofertę 10%cashback max 100 zł więc na razie zostawiam, później zamykam i czekam na kolejne promki.

  tabo89 Odpowiedz
 • Cześć,

  Pytanie co prawda nie dotyczy karty wydanej przez CITI ale wiem (bo czytam LS już od dawien dawna), że napewno pomożecie. Proszę :-).

  Dostałem kartę Virtual Visa Card z saldem 10 USD. Chciałbym wypłacić pieniądze (w sposób inny niż zakup towaru, gdyż póki co nic nie kupuję). Doładownie „R” nie przechodzi , dodanie do „C” również odpada, dodanie do Apple Pay tak samo :-(. Jakieś sugestie ?

  ix.ou Odpowiedz
  • Moja sugestia – kup coś za te $10 i sprzedaj za $15 – zarobisz dodatkowe 5 dolców.

   Tomko
 • Czyli za dodatkową kartę biorę 6zł? Bo te ich cenniki to kant tyłka robić…

  FaUst Odpowiedz
 • Fajnie by było jakby dodatkowo była na blogu zakładka o bankach które wprowadzają zmiany regulaminu można byłoby z dnia na dzień sie ewakuować a to cenne dla wisienkowiczów.

  bolek Odpowiedz
 • Bezspredowych kart jest więcej proszę o aktualizacje
  Debetowe a raczej bankomatowe w tranzakcjach międzynarodowych Bank Pocztowy oraz Getinbank
  Kredytowe Citi bank oraz Pekao

  Dominik Odpowiedz
 • Strzał w kolano.
  Ta karta była popularna Bonnie trzeba było o niej myśleć. Korzystałeś lub nie. Nie było opłaty. Ponadto masa ludzi brała ja żeby bsobiebna luzie budować historię kredytową.
  Teraz niczym nie różni się od innych kart i wcale w porównaniu do nich super nie wypada.

  Zz Odpowiedz
 • „zmiana w wysokości opłaty miesięcznej dotyczyć będzie jedynie nowo-wydanych kart. Wszystkie te, które zostały wydane do umów zawartych przed 21.05.2020 ciągle będą bezwarunkowo darmowe. Jeśli masz więc „starą” kartę Citi Simplicity możesz z niej dalej (bez opłaty miesięcznej) korzystać”

  A co jeśli karta jest wznowiona ?

  Eset Odpowiedz
  • A czy wznowienie karty zmienia datę zawarcia umowy? Nie? To masz odpowiedź we fragmencie, który wkleiłeś.

   Tomko
 • czyli jak skończy się ważność obecnej karty wyrobionej jeszcze przed datą wyznaczoną przez citibank, to następna karta wydana z automatu pewnie będzie już płatna na tych zasadach

  mietek Odpowiedz
  • Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną, prawda?

   Tomko
  • Liczy się data zawarcia umowy. Jeśli zawarłeś ją przed 20 maja to jesteś gościówa i za wznowioną kartę nie płacisz. Kapujesz?

   Bubu
  • Ciekawe jak wygląda kwestia Karty wyrabianej w ostatniej promocji z 1120zł – 400zl do Allegro, Lidla, LG K30 oraz 720zł zwrotu za paliwo. Spawa ciągnie się od miesiąca. Najpierw nie oddzwonili, poszedł drugi wniosek. Zadzwonili. Nie przyjęli po jakimś czasie druków porwierdzających zarobki. Trzabyło znowu wysłać – pare dni w plecy. Teraz w poniedziałek był kurier – pobrał tylko dane osobowe i zostawił szkic umowy. Sama umowa jeszcze nie podpisana…
   Ciekawe jak to potraktują ?

   IreneuszN
 • Pytanie. To mam jeszcze 4 dni na skorzystanie z oferty z linka otrzymanego od znajomego gdzie on zyskuje 200 a ja 400? Czy już nie ma szans żeby załapać się na kartę bez opłat ?

  Michał Odpowiedz
  • Nauczony doświadczeniem innych – nie widzę szans, żeby przetworzyli wniosek w ciągu 3 dni roboczych, ale pewności nie mam, bo to informacja – nazwijmy to – historyczna. W zeszłym roku od momentu złożenia wniosku do przysłania umowy upłynęły jakieś 3 tygodnie. Ciekawe czy bank poprawił już błędy w formularzu, bo w niektórych przypadkach złożenie wniosku było mocno utrudnione.

   Może ktoś wyrabiał kartę w ostatnich tygodniach i ma świeższe dane. Skoro teraz można założyć konto przez selfie, to może i tutaj nastąpiła poprawa, ale… trudno mi w to uwierzyć.

   Simplicity to była całkiem miła oferta z dobrą kartą bez zbędnego przejmowania się. To co obecnie oferuje bank w promocjach to taka trochę tragedia. Ta karta dla kierowców jest zwyczajnie słaba. Ciekawe czy słupki w bankowych excelach zbliżą się do wartości zero i ktoś wyleci z pracy za ten głupi pomysł.

   Tomko
  • Citi to bank globalny. Traca i zyskuja olbrzymie kwoty na roznych glupotach. Watpie aby ktos za to wylecial. Poczytaj albo poogladaj o aferze z Wells Fargo w US

   keton
  • Może masz rację, ale w takich firmach wymaga się wyników – a te po zmianach oferty mogą być marne. Poza tym polskie kierownictwo ma to do siebie, że zazwyczaj chce się pokazać, więc ciśnienie na zielone słupki może być spore.

   Tomko
 • Czy Citi i 4900 (np.SB) naliczona jest dodatkowa prowizja ?

  jakub123 Odpowiedz
 • Czy w związku ze zmianą % na koncie oszczędnościowym mogę wypowiedzieć w trybie natychmiastowym konto główne i oszczędnościowe w Citi?

  Andrzej Odpowiedz
  • Z doświadczenia wiem, że nie opłaca się zamykać u nich w trybie natychmiastowym, bo w trybie normalnym odddzwaniają zazwyczaj z interesującą ofertą utrzymaniową.

   jaceny
  • @jacenty, czy masz na myśli jakąś aktualną ofertę? Bo kiedyś coś podobno dawali, ale to dawne czasy były…

   pws
  • Juz od dawna nie dzwonia tylko zamykaja po 30 dniach.
   Dzwonili w czasach kiedy byly promocje na Priority

   keton
 • Jak wypowiadacie umowe KK w Citi? Przez wiadomosc w serwisie internetowym? Czy tez maja jakas specjalna opcje do rezygnacji z KK?

  keton Odpowiedz
  • Przez skrzynkę w e-bankowości, a tam szukaj odpowiedniej opcji Napisz nową wiadomość — Dyspozycje — Zamknięcie karty, po 2-3 dniach potwierdzają przyjęcie dyspozycji też przez skrzynkę, no i odbieraj od nich telefony bo może będzie jakaś oferta utrzymaniowa

   Kate
  • Jak zawsze zamykam przez specjalny link,
   wchodzę w Usługi i Profil / Zarządzanie kartami (można też wejść inną drogą : klikamy na nazwę Karty (tak jak do wyświetlenia historii) i u góry jest link Zarządzaj swoją kartą)
   Następnie klikam link
   Zamknij kartę
   Zgłoś dyspozycję zamknięcia „tutaj” – przetestowane kilkukrotnie i zawsze oddzwaniali z ofertą (ostatnio 1 czerwca)

   erde
 • Czy jeśli otrzymałam już premię 200 zł za polecenie, a osoba polecona nie otrzymała jeszcze karty podarunkowej do Lidla, to mogę zamknąć kk czy lepiej poczekać aż polecony otrzyma swoją nagrodę?

  Stanisława Odpowiedz
 • Podwyżki w citi za korzystanie z konta CitiPrority/ CitiGold. Od 20 sierpnia: CitiPrority: wydanie kartą 500 złych/wpływ 5 tyś lub saldo 30 tyś.
  Jeżeli klient wykona kartą transakcje na kwotę niższą niż 500 zł i spełni dodatkowy warunek salda lub wpływów to opłata za konto wyniesie 9 zł. Jeśli natomiast wykona transakcje kartą na 500 zł, ale nie spełni żadnego z dodatkowych warunków opłata wyniesie 40 zł. Z kolei 49 zł zapłacą osoby, które nie spełnią żadnych warunków.

  Artykuł jest na bankier/pr news

  Michał1986 Odpowiedz
 • Dostaliście info o zmianach w jakiś sposób? Chciałbym zamknąć natychmiast, ale oficjalnie nic nie wiem.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Mają w tym citi jeszcze jakieś lokaty na 3 % a jak nie to jeszcze jakieś przyzwoite ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Dzisiaj dostalem emaila ze zmianami. Okazuje sie tez ze Citi bedzie karal klientow walutowych trzymajacych u nich duzo EUR. Przykladowo, ktos kto ma na koncie 101k EUR bedzie za ta usluge musial zaplacic 180PLN/m :) Za 11k EUR oplata wyniesie tylko 18PLN

  keton Odpowiedz
 • Witam,
  ja też dzisiaj dostałem maila ze zmianami opłat i prowizji. Planuję złożyć wypowiedzenie umowy (tj. zamknąć konto osobiste i oszczędnościowe – a jeśli chodzi o kartę kredytową, to jeszcze się zastanawiam). W przypadku standardowego wypowiedzenia umowy, obowiązuje okres 30 dni wypowiedzenia.
  A jak to wygląda w sytuacji, gdy wypowiadamy umowę w Citi w przypadku zmiany warunków korzystania z kont tzw. w przypadku zmian opłat i prowizji?

  Michał Odpowiedz
 • Przed chwilą pytałem o to na infolinii- twierdzą, że 30 dni.

  Andrzej Odpowiedz
 • Kojarzy ktoś może czy „oferta” utrzymaniowa w przypadku kredytowki dalej jest proponowana?

  savi Odpowiedz
  • Tak, w poniedziałek miałem telefon z propozycją zwrotu 100 zł po wydaniu 1000 zł.

   Wacław
  • Pytałem o to pod newsem o tej kredytówce i podobno tak.

   Arek88
  • A po jakim czasie zadzwonili? U mnie od poniedziałku cisza

   Stanisława
  • W piątek zlozylem dyspozycje zamknięcia rachunku zarówno Priority/ karty debetowej jak i karty kredytowej Simplicity.
   W poniedziałek telefon: 100/1000/1 miesiąc za kartę kredytową.

   Michał 1986
  • Tylko przez 1 miesiąc? Kurde, a u mnie ostatnio aż na 4 miechy rozłożona promocja (od dawna już tak rozwlekają to celowo).

   pws
  • Michal, a co z kontem Priority? Bedzie zamkniete, czy bonus za oba wycofania dyspozycji?

   keton
  • Konto Prority zamknięte/ bonus za Simplicity.

   Michał1986
  • z tym 1 miesiącem to musiałeś coś źle zrozumieć, standardowo są 3 pełne + reszta miesiąca w którym włączą Ci ofertę. Mocno rozciągają to w czasie rzeczywiście…

   abc
  • Kurczę, może faktycznie coś źle zrozumiałem. Dziś dzwonili znowu, ale byłem nieosiągalny. Dziękuję za info, zapytam raz jeszcze jak zadzwonią.

   Michał1986
  • Możesz oczywiście wydać tysiaka w 1 miesiąc, ale premia niestety będzie dopiero po ok. 4 miesiącach.

   abc
  • Dziękuję raz jeszcze/ będę szukał kontaktu z nimi w tej sprawie.

   Michał1986
 • Zamknięto mi od ręki konto i subkonto po 2 dniach od złożenia dyspozycji.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Ze względu na zmiany w TPiO! Mnie poinformowali o 30 dniach, w przypadku konta. Pod jak numer dzwoniłeś?

   Andrzej
  • pod żaden, złożyłem dyspozycję w bankowości.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Skoro tak szybko Bank zareagował, to czy mógłbyś tu podać treść wypowiedzenia, jaką podałeś w dyspozycji?:)
   Z góry dziękuję:)

   Michał
  • Też jestem bardzo ciekawy. Gdy składałem wypowiedzenie kontakt z banku nastąpił po 4 dniach oraz informacja, że okres wypowiedzenia konta wynosi 30 dni.

   Andrzej
  • Rachunek: XXX. Proszę o zamknięcie konta osobistego oraz subkonta walutowego. Umowę wypowiadam, z uwagi na brak przyjęcia nowych warunków umowy.

   Proszę o jak najszybsze możliwe zamknięcie obu rachunków, bez ponoszenia przeze mnie opłat.

   Proszę o poinformowanie przez bankowość elektroniczną kiedy (data) dokonane zostanie zamknięcie rachunku.

   W przypadku środków zgromadzonych na rachunku proszę o przelew ich na nr konta XXX

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Witam,
   czy ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa pobrania opłaty za drugi przelew w miesiącu z Konta Oszczędnościowego w przypadku złożenia dyspozycji zamknięcia tego konta (wraz z zamknięciem Konta Priority)?
   Mam drobną kwotę na KO i w tym miesiącu już wykonałem jeden przelew, więc żeby uniknąć opłaty za kolejny przelew z KO powinienem wstrzymać się z jego wykonaniem do rozpoczęcia kolejnego miesiąca.
   Natomiast, gdybym złożył wypowiedzenie z uwagi na brak akceptacji nowych warunków umowy i podał m.in. numer konta do przelania środków na którymś z obydwu kont, to czy przelew z KO w takim trybie zostanie obciążony opłatą przez bank jak za drugi przelew w miesiącu?
   Ktoś może spotkał się z taką sytuacją?
   Z góry dziękuję za wszelkie informacje:)

   Michał
  • u żony po identycznej wiadomości, zamknięte w 5 dni roboczym.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Zrobiłem dokładnie tak samo w sobotę
   W niedzielę nie mogłem się zalogować. W dniu dzisiejszym po zalogowaniu nadal aktywne jest konto główne i oszczędnościowe.

   Andrzej
 • Czy teraz opłaca się zamykać kartę kredytową Simplicity ? Bezwarunkowo bezpłatna,a w najnowszych –warunek obrotu dla bezpłatnosci. Czy po złożeniu wypowiedzenia i telefonie z banku z informacją o przyjęciu dyspozycji (brak jakiejkolwiek oferty utrzymaniowej) można cofnąć wypowiedzenie? Na razie karta widnieje jako aktywna

  rychu75 Odpowiedz
  • Jak chcesz uzywac to sie nie oplaca zamykac, bo nowa ma (duzo!) gorsze warunki.

   keton
  • Ale czy Moto nie będzie miała bezwarunkowej bezpłatności jak stara Simplicity?

   Don Quijote de la Mancha
  • Wydaje mi się, że wypowiedzenie można cofnąć. Ja też o tym myślałem, bo takiej dobrej karty kredytowej nie ma drugiej na rynku (ew w millenium są jeszcze ludzkie warunki bezpłatności).

   jaceny
  • Można cofnąć wypowiedzenie, ja tak zrobiłem na 2-3 dni przed końcem okresu wypowiedzenia, bo nic nie zaproponowali na utrzymanie, i nie było problemu – wszystko przez e-bankowość

   Ja123
  • @Don Moto bedzie dalej bezpłatna

   Anom
 • Czy może ktoś sprawdzić czy można zalogować się do bankowości czy jest awaria w banku?

  Andrzej Odpowiedz
 • Mam problem. Składałem wypowiedzenie wraz z informacją, że wypowiadam konto w trybie natychmiastowym w dniu 20 czerwca i chyba bankowość internetowa jest nieaktywna. Ale mam jeszcze kartę kredytową więc chyba powinienem się bez problemu zalogować do bankowości internetowej. Nie ma CitiPhone, a więc nie mogę połączyć się z bankiem, aby sprawdzić co się dzieje. Czy ze swojego doświadczenia może wiecie gdzie tkwi problem?

  Andrzej Odpowiedz
  • Dzwon na infolinię normalnie, nawet jak masz citiphone wyłączony. Citiphone pobiera opłaty wyłącznie, jeśli daną sprawę można było załatwić online- taka otrzymałem info od konsultanta, możesz zadzwonić i najpierw zapytać o opłaty za citiphone, żeby sprawdzić. Skoro tej sprawy nie da rady załatwić online, to za pomoc konsultanta na infolinii nie zapłacisz.

   osob
 • Jakis tydzien temu zlecilem zamkniecie CitiPriority, w trybie zwyklym. Wlasnie dzwonila do mnie mila Pani. Niestety nie maja zadnych ofert utrzymaniowych. Jedyne co mi zaproponowala to bezwarunkowa bezplatnosc na rok. Zgodzilem sie, bo korzystam glownie z kont walutowych i ich wplatomatu, mozliwe ze w ciagu roku mi sie to znow przyda.

  keton Odpowiedz
 • Wypowiedzenie złożyłem 01/06. Konsultant dzwonił chyba 12/06 . Zaproponował zwolnienie z opłat za konto i KD na rok ( te 50 zł) , bez potrzeby wpływów na konto oraz KK z money back 10 % ( max 100 zł).

  miron Odpowiedz
 • Witam,
  chciałbym zapytać, w jakim trybie – ze względu na zmiany w TPiO – wypowiadaliście umowę Karty Kredytowej – natychmiastowym czy innym?
  Nie ukrywam, że chciałbym się załapać na tą propozycję utrzymaniową z money back, z której nigdy jeszcze nie korzystałem, więc czy ktoś – kto z banku otrzymał propozycję money backu – mógłby podesłać jakiś wzór wypowiedzenia KK?
  I jeszcze jedno – czy przy wypowiedzeniu umowy dot. KK można również wypowiedzieć umowę ramową? Pytam, bo nie wspomniałem o niej wypowiadając umowę dot. rachunków (osobistego i oszczędnościowego).
  Z góry dziękuję za info zwrotne:)

  Michał Odpowiedz
 • Wypowiadałem umowy osobno o konto i KD , i osobno umowę o KK. Wszystko w wiadomościach do banku .Po zalogowaniu się jest okienko na górnej belce korenspondęcja z bankiem – wiadomości. Wybrałem dyspozycje i wpisałem ,że chcę zrezygnować akonta osobistego nr …. oraz KD nr …. Druga dyspozycja ,że chcę zrezygnować z KK nr… i chyba nr konta do KK.

  miron Odpowiedz
  • Hmm, napisałem w tej wiadomości „[…] proszę o przyjęcie dyspozycji wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego w celu zamknięcia konta nr XXX wraz z subkontami walutowymi YYY i ZZZ oraz kartą debetową” — dzisiaj niby zamknęli, ale zostało subkonto USD (EUR zniknęło)… To chyba muszę interweniować, bo wprawdzie takie subkonto będzie chyba bezpłatne, ale może mnie wykluczyć z następnych promocji za założenie ror? No i debetówki już nie mam, więc nie przyda się do odświeżania banknotów we wpłatobankomatach Citi…

   Don Quijote de la Mancha
 • Olaboga, dostałem dziś pocztą listonoszową przesyłkę z CD z nowymi tabelami ror!
  Już kilka lat temu wyśmiewano taką wersję „trwałego nośnika”, który dla pewnie już większości klientów jest bezużyteczny — ale Citi to widać konserwatywny bank…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy