300 zł za wyrobienie karty kredytowej Santander Consumer Bank

Zakończona

Ruszyła promocja Santander Consumer Bank z premią za wyrobienie karty kredytowej. Osoby, które zawnioskują o kartę kredytową Visa Comfort Plus będą mogły zyskać 300 zł premii.

Zyskaj 300 zł za kartę kredytową Visa Comfort Plus

Zyskaj 300 zł za kartę Santander Consumer Bank

Aby skorzystać z promocji należy złożyć promocyjny wniosek o kartę Visa Comfort Plus i zawrzeć umowę zdalnie nie później, niż 12.08.2022. Do wyboru mamy przelew bądź kuriera.

Bank zastrzega jednak, że należy być nowym klientem – czyli osobą, która nie posiadała żadnej karty Santander Consumer Bank od 1.05.2021.

Co dalej? Teraz wystarczy, że wykonamy transakcje kartą na min. 300 zł w każdym miesiącu, licząc od miesiąca zawarcia umowy do 6. pełnego miesiąca kalendarzowego (łącznie 7 miesięcy). Bank przyzna nam bowiem 50 zł za każdy z 6 miesiąc spełnienia powyższych warunków (jeden niejako mamy gratis na rozruch lub jeśli po prostu zapomnimy spełnić warunek).

Bank zastrzega, że powyższe transakcje nie mogą być „ułatwiaczami” obrotu kartą, czyli płatnościami w miejscach z kodami MCC 7995, 4829, 6010, 6012, 6051, 6211, 6540 oraz doładowania portfeli cyfrowych typu Revolut, SkyCash czy PayPal. Generalnie każda „normalna” płatność w sklepie spożywczym, markecie czy na stacji paliw będzie OK.

Oprócz nagrody pieniężnej bank przewiduje również zwolnienie z opłaty za kartę w danym miesiącu kalendarzowym przez pierwsze 13 miesięcy (miesiąc „startowy” + pełne 12. miesięcy kalendarzowych) – pod warunkiem, że wykonamy transakcje na min. 300 zł w danym miesiącu (nie trzeba w miesiącu startowym).

Nagroda zostanie wypłacona w ciągu 45 dni od zakończenia danego miesiąca kalendarzowego, pod warunkiem, że nasza umowa będzie ciągle aktywna, a my będziemy spłacali zadłużenie na czas (brak zaległości wyższej niż 50 zł i dłużej niż 10 dni).

Czym wyróżnia się kartą Visa Comfort Plus?

Karta Visa Comfort Plus to zwykła karta kredytowa (którą możemy używać jak każdą inną) z dodatkowym mechanizmem spłaty ratalnej. Polega on na tym, że zamiast spłacać powstałe w danym cyklu miesięcznym zadłużenie, możemy spłacać ustaloną wcześniej, stałą kwotę co miesiąc. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że możemy utworzyć zlecenie stałe na określoną kwotę i… zapomnieć o karcie. Minusem są oczywiście odsetki – w ten sposób nie skorzystamy z największej korzyści karty kredytowej, czyli okresu bezodsetkowego, który obowiązuje jedynie przy comiesięcznej spłacie 100% zadłużenia. Szczegóły w moim poradniku mądrego korzystania z kart kredytowych.

Jeśli chodzi natomiast o opłaty, to standardowo posiadanie karty Visa Comfort jest płatne i wynosi 15 zł miesięcznie. Z opłaty możemy być jednak zwolnieni, o ile wydamy w danym okresie miesięcznym (liczonym od dnia aktywacji karty) min. 1000 zł.

Oczywiście zgodnie z warunkami promocji przez pierwsze 13 miesięcy warunki zwolnienia z opłat są inne.

A może TurboKARTA z moneybackiem do 5%?

Na koniec dodam, że w ofercie Santander Consumer Banku jest inna karta kredytowa – TurboKARTA. Za jej wyrobienie nie otrzymamy premii, jednak będziemy mogli zgarniać comiesięczny moneyback (do 30 zł miesięcznie). Kwota zwrotu jest zależna o miejsca transakcji. I tak:

 • 5% zwrotu otrzymamy za płatności w:

  samodzielnych myjniach samochodowych, tj. nie funkcjonujących w ramach stacji paliw

  (kod MCC: 7542)

 • 3% zwrotu otrzymamy za transakcje w restauracjach (kody MCC: 5811, 5812, 5813, 5814)
 • 1% zwrotu otrzymamy natomiast za transakcje na stacjach paliw (kody MCC: 5541, 5542, 5983)

Oprócz tego opłata za kartę jest niższa i wynosi 6,9 zł miesięcznie (możemy być z niej zwolnieni po wydaniu 1000 zł miesięcznie – a przecież po to wyrabiamy kartę, aby z niej aktywnie korzystać).

Nie przegap!

Komentarze

 • Slaba oferta. Wydawanie min 1000 zł miesięcznie to już jest trochę wyzwanie jeśli jest to tylko dodatkowa karta.

  Sławomir Odpowiedz
  • Proszę przeczytać wpis jeszcze raz – w ofercie mamy zwolnienie z opłat przez 13 miesięcy pod warunkiem wydania 300 zł. 1000 zł to warunki standardowe, a do nich daleka droga…

   Michał
  • Ups, faktycznie. Przepraszam za niedopatrzenie 😅 Pozdr.

   Sławomir
 • Dają tą karte osobom z działalnością? Jakie są wymagania wtedy?

  Ja123 Odpowiedz
  • Z niskim limitem dają nawet na sam dowód.

   Rafał
  • Poprzednim razem nie chcieli mi dać tej karty nawet z najniższym limitem.

   Ja123
  • A jaki jest tutaj najniższy limit?

   allanek
  • Wczoraj dali mi jednak kartę. Najniższy limit 1000 zł. Wniosek wypełniany telefonicznie ze 30 minut, na oświadczenie woli, bez papierów, własna JDG, weryfikacja przelewem.

   Ja123
 • Jak się zamyka kartę? Online?

  Adm Odpowiedz
 • Czy jak ktoś ma konto w Santanderze zwykłym to widać kartę ? Czy tworzą konto i rachunek techniczny w ConsumerBank ?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
  • Przecież to dwa różne banki.

   Paweł
  • Otwarta bankowosc dotyczy tylko rorow i consumer chyba nie jest w tym projekcie. Czyli co najwyzej w consumerze zobaczylbys swoj ror z santander bank polska i rachunek karty kredytowej z consumera. Ale mozna np zalogowac sie do PKO BP zeby zobaczyc ror z PEKAO S.A. i odwrotnie :)

   aaaa
  • Reklamują w innych bankach podgląd kont od konkurencji. Tutaj teoretycznie ten sam bank a jednak problem i tworzenie dodatkowego konta 🙃

   Zdzisiek80
  • To nie jest ten sam bank :) należy tylko i aż do jednego właściciela ale formalnie to dwa zupełnie niezależne podmioty z osobnym adresami siedziby

   Dzikus
  • To tak jakbyś powiedział, że Idea Bank przed przymusowym przejęciem to był ten sam bank co Getin Bank (ten sam właściciel), albo że teraz Pekao SA i Alior Bank są prawie tym samym bankiem

   Dzikus
  • Oki Zobaczymy czy dadzą. Szału nie ma. Banksterzy są wszędzie i już nie wnikam czy tylko nazwa ich łączy.

   Zdzisiek80
  • Dzikus, akurat getin byl jeszcze zabawniejszy bo zrobili getin bank i getin online z oddzielnymi stronkami do logowania. A Idea Bank wczesniej nazywal sie Polbank. Pozniej grecki Eurobank zrezygnowal z kupna polskiego Eurobanku i zrobili u nas swoj bank nazywajac go Polbank. Teraz byli Klienci Polbankow sa wszedzie :)

   aaaa
  • Getin to miał jeszcze oprócz Getin Online, Open Online :) tak od Open Finance, gdzie pracowali „niezależni doradcy” mający oferty wszystkich banków, ale kapitałowo powiązani z jednym :)

   Z Idea Bank i Polbankiem – to nie tak, nigdy nie mieli ze sobą nic wspólnego :)

   Eurobank tez nigdy nie był polski, pierwszy Eurobank, ten czerwony, ich właścicielem byli Francuzi i sprzedali bank całkiem niedawno do Millennium. Grecki bank, który faktycznie prawnie nazywał się Eurobank w Grecji wobec zajętej nazwy Eurobank w Polsce wszedł jako Polbank, następnie połączył się z Raiffeisenem i tak powstał Raiffeisen – Polbank. Następnie połączyli się z BNP Paribas, który urósł wchłaniając BGŻ (w tym Rabobank), Fortis (w tym chyba Dominet Bank) i malutki bank od kredytów Sygma Bank, ktory nawet po przejęciu przez rok miał osobny system logowania. Jeśli ktokolwiek zastanawia się dlaczego w BNP cos nie działa poprawnie to w tych fuzjach systemów upatruje przyczyny błędów

   Dzikus
  • Dzikus, mylisz Polbank S.A. z Polbank EFG. To nie byly te same banki.

   Pod nazwą Idea Bank funkcjonował od 2010 roku, wcześniej znany był jako GMAC Bank Polska SA, Opel Bank SA i Polbank SA (nie mylić z Polbank EFG, który w 2012 r. połączył się z Raiffeisen Bank Polska).

   Eurobank na poczatku nie byl francuski, wywodzi sie z Banku Społem. Zmieniajac nazwe stracili szanse na zrobienie promocji moneyback w sklepach Społem.

   Z Sygmy mialem karte kredytowa, zdazylem zgarnac premie przed przejeciem. A Open Online pozwalal na otwarcie kolejnego konta „getin” w promocji 10%.

   aaaa
  • Sygma to była jedna z moich pierwszych promocji (choć nie pierwsza).
   https://livesmarter.pl/walizka-lub-kupon-sodexo-za-karte-mambonus/
   Teraz tu narzekam nawet na punkty, bony, a co dopiero nagrody rzeczowe, ale ta walizka jest świetna, ciągle mi dobrze służy. 😀

   Don Quijote de la Mancha
  • Walizka i powerbank – to na start było… a potem się okazało… ile to tysięcy pln w voucherach udało się zebrać ;).

   ls5
  • boś i santander tez potrafili zrobic promocje na swoich bankomatach

   aaaa
 • Dostałem odmowę przy braku obciążeń kredytowych i zarobkach z umowy o pracę lekko powyżej średniej krajowej. Czy mam się niepokoić, że ktoś wziął na mnie chwilówkę, czy to skutek podwyżek stóp procentowych i nowych rekomendacji (ale te mają zastosowanie przy kredytach hipotecznych?)? Ktoś miał podobnie? :)

  Michał Odpowiedz
  • Inne karty kredytowe? To zobowiązania kredytowe w końcu.

   Ja123
  • Moim zdaniem inne kredytówki ( spłacane w terminie) tylko pomagają. Masz wyższy scoring.

   Bolo
  • Kiedyś miałem kartę kredytową w Citibanku, którą regularnie spłacałem i zamknąłem. Nie mam dzieci, za to posiadam mieszkanie własnościowe (bez obciążeń) oraz rozdzielność majątkową z żoną. Są to informacje raczej in plus w ratingach (tak mi się przynajmniej zdawało). Abonament za telefon też regularnie opłacam (Pani autentycznie pytała, czy posiadam telefon na kartę, mix czy abonament). Chyba pokuszę się o zamówienie raportu w BIK (a nóż ktoś się podszył?). Ewentualnie może w tej ofercie chodzić o wydębienie danych osobowych lub złożenie oferty kredytu gotówkowego przez bank (Pani mi go zaoferowała zaraz po oznajmieniu, iż mój wniosek o KK został odrzucony). Myślałem, iż moja sytuacja finansowa jest taka se, lecz teraz widzę, że jestem pariasem :)

   Michał
 • Co ze zgodami marketingowymi? Na które trzeba wyrazić zgodę, a które można pominąć?

  koko Odpowiedz
 • Założyłem kartę w promocji z tej wstawki i pobrało mi opłatę za karte w kwocie 15 zł. Też tak mieliście ?

  Damian Odpowiedz
  • Założyłem 1 czerwca a 10 pobrało mi opłatę

   Damian
  • Zgodnie z regulaminem promocji zwrócą ci ją, ale trzeba poczekać 45 dni

   …nagroda pieniężna odpowiadającą równowartości opłaty miesięcznej za obsługę Karty (zwana dalej: —–Nagrodą dodatkową) w wysokości zgodnej z obowiązującą w momencie naliczenia nagrody Tabelą Opłat i Prowizji. Nagroda dodatkowa zostanie przyznana przez pierwsze 12 miesięcy kalendarzowych następujące po miesiącu zawarcia umowy przy spełnieniu warunku opisanego w § 3 ust. 1 pkt. 2 —— oraz w miesiącu zawarcia Umowy bez względu na wartość wykonanych Transakcji jeżeli opłata miesięczna została naliczona.

   4. Nagroda główna i —— Nagroda dodatkowa zostanie przekazana na rachunek Karty do —- 45 dni po zakończeniu danego miesiąca kalendarzowego, którego dotyczy.

   Ja123
 • Sprytnie wymyślili z tą opłatą 15 zł i zwrotem do 45 dni,przy zamknięciu karty 15 albo 30 zł pójdzie w koszty promocji bo nie zdążą oddać.

  Dark Odpowiedz
  • Trzeba poczytać w wątku do poprzedniej promocji jak roz robili inni, chyba pisało się reklamacje i zwracali…

   Ja123
 • Chyba,że wykonamy obrót 1000 zl w 2 ostatnich okresach rozliczeniowych.Powinniśmy uniknąć tych „kosztów promocji”

  Dark Odpowiedz
 • Przepraszam. Nie do końca rozumiem ten akapit o miesiącach w których muszę wydać 300zł. Kartę aktywowałem wczoraj. Czy muszę wydać te 300zł już teraz-w czerwcu, czy mogę sześć miesięcy -od lipca do grudnia?

  jaceny Odpowiedz
 • Czy proponują teraz jakąś premię utrzymaniową po wniosku o zamknięcie karty kredytowej?

  wucash Odpowiedz
 • którego dnia miesiąca wypłacają Wam te bonusy? Do mnie jeszcze nic nie wpłynęło…

  25 Odpowiedz
 • Nie udało mi się założyć karty. Mam u nich raty 0%, ale wg regulaminu nie powinno to stanowić przeszkody. Pierwszy telefon – pani nie widzi takiej opcji. Drugi telefon, dosłownie kilkanaście mińut po pierwszym – jasne, sprawdzimy, ale pani dostała błąd systemu. Przypomniało mi się, że zmieniłem dowód od czasu wzięcia rat, odwiedziłem biuro, poprawiłem numer dokumentu w systemach. Trzeci telefon – pani nie ma takiej opcji w systemie. Powiedziałem, że regulamin nie mówi nic o konieczności zaproszeń, ale rozmowa w stylu „nie mamy pana płaszcza i co mamy zrobić”. Reklamacja złożona kilka dni temu. Ciekawe co odpiszą. :P Zwłaszcza, że nowa promocja już nie jest tak atrakcyjna.

  Michał Odpowiedz
  • Ja mialem podobnie. Swieżo po kupnie na raty 0% nie chcieli mnie do promocji. A do kolejnej edycji (po jakis około 3 miesiacach) już bez problemu karte dali. Tylko nagród nie widać na razie…

   Adam546
 • Jest 50 zł 🥳

  Ja123 Odpowiedz
 • Czy ktoś otrzymał już we wrześniu 50 zł ???

  luic Odpowiedz
 • Czy komuś z Was zaproponowali premię utrzymaniową po złożeniu wniosku o zamknięcie tej karty kredytowej?

  Cleo Odpowiedz
 • Czy ktoś robił Go Back in Time z Curve na tę kartę? Jakieś problemy, opłaty ze strony SC? Przelew zamiast transakcji?

  Ja123 Odpowiedz
 • Działa bez dodatkowych niespodzianek.

  mbo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy