100 zł w promocji „Oszalał po setce” za założenie Konta Active w Eurobanku (i 720 zł rocznie non-stop!)

Zakończona

Eurobank to jeden z tych banków, o których relatywnie rzadko piszę na blogu. W tym przypadku powód jest prozaiczny – w przeciwieństwie do konkurencji, która co chwilę stara się nas przekupić różnorakimi premiami na start (a później o nas zapomina), w Eurobanku zarabiać możemy non-stop. Wszystko dzięki świetnemu programowi „Rodzina i Przyjaciele”, w którym do zdobycia jest nawet 720 zł moneybacku rocznie. Dlatego w momencie, kiedy bank oferuje dodatkową stówkę na założenie konta, tym bardziej warto na nią rzucić okiem.

Oszalał po setce: 100 zł za założenie Konta Active w Eurobanku
Aby skorzystać z promocji „Oszalał po setce” należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta w Eurobanku w okresie ostatnich 12 miesięcy (przed złożeniem wniosku). Mówiąc krótko: obowiązuje roczna karencja.

Jeśli spełniamy ten prosty warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Active (najlepiej od razu z kartą debetową) za pomocą dedykowanej strony promocji nie później, niż 15.06.2018. Umowę będziemy mogli zawrzeć przelewem lub poprzez wizytę kuriera (do 30.06.2018). Innej opcji (jak wizyta w oddziale) nie ma.

Co dalej? Aby zgarnąć tytułową nagrodę konieczne będzie spełnienie trzech warunków. Po pierwsze – musimy co najmniej dwukrotnie zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej banku w każdym z trzech kolejnych, pełnych miesięcy kalendarzowych, następujących po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo jeśli rachunek założymy w czerwcu, to warunki musimy spełnić w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Drugim warunkiem jest wydanie łącznie min. 400 zł kartą debetową (w dowolnych sklepach i/lub internecie) w każdym z trzech miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu założenia konta. Łatwo zauważyć, że chodzi o te same miesiące, co w warunku numer jeden. Bank precyzuje również, że liczy się data dokonania transakcji – a nie jej księgowania.

Wreszcie ostatni warunek, który jest niemal formalnością, to posiadanie karty debetowej, konta oraz aktywnego dostępu do bankowości internetowej w dniu przekazania nagrody. Tytułowe 100 zł trafi na nasze konto do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Rodzina i Przyjaciele, czyli 5% moneybacku

Program moneyback, o którym wspomniałem we wstępie, to świetny sposób na obniżenie wydatków związanych z aktywnością sportową, barową czy wakacyjną. Sam korzystam z niego od dawna i bardzo często zgarniam pełne zwroty, czyli aż 60 zł miesięcznie. Eurobank płaci bowiem 5% od transakcji wykonanych w restauracjach, hotelach, hostelach, wypożyczalniach samochodów czy za bilety lotnicze. A że sam bardzo chętnie organizuje wyjazdy samodzielnie, to płacę za większość tego typu wydatków debetówką Eurobanku.

Eurobank: zwrot 60 zł w programie moneyback Rodzina i Przyjaciele

Co ciekawe zwrot otrzymujemy również za wydatki w walutach obcych – choć tu pewnie czytelnikom zapewne zapali się czerwona lampka i pomyślą: „co mi ze zwrotu 5%, jak bank skasuje za przewalutowanie transakcji jeszcze więcej”. Prawda jest taka, że… nie w Eurobanku. W przypadku wybrania karty Visa przewalutowanie dokonywane jest po kursie organizacji płatniczej (czyli najlepiej, jak się da), a bank pobiera „jedynie” 3% prowizji za przewalutowanie. Oznacza to, że w najgorszym przypadku i tak jesteśmy 2% „do przodu”.

A zawsze pozostaje opcja, aby założyć osobne konto walutowe, które… również uczestniczy w programie Rodzina i Przyjaciele – wtedy transakcje wykonane kartą walutową również pozwalają na zgarniecie zwrotu. Pamiętajmy jedynie, że karta walutowa kosztuje 1,90 zł miesięcznie (więc opłaca się ją posiadać już przy wydatkach na poziomie 38 zł miesięcznie w EUR, GBP czy USD.

Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z konta w pakiecie Prestige, gdzie opłaca za przewalutowanie to tylko 1% transakcji, jednak nie uczestniczy ono w promocji „Oszalał po setce” – także wtedy ze stówki nici.

O programie Rodzina i Przyjaciele szczegółowo pisałem pół roku temu. Zapraszam do prześwietlenia.

Od 2,5% do 3,5% na start

Na koniec o jeszcze jednej zalecie Eurobanku, czyli niezłej ofercie oszczędnościowej dla nowych klientów.

Po pierwsze – 3,5% na lokacie mobilnej LOGujesz-LOKujesz. Z oferty możemy skorzystać w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu mobilnym. Czas trwania lokaty jest krótki (miesiąc), a kwota maksymalna to standardowe 10 000 zł, ale lepsze to, niż nic.

Druga opcja to Lokat na dobry start, która pojawiła się w maju. Oferta dostępna jest dla osób, które otworzą rachunek w Eurobanku do końca czerwca (i spełniają warunek nowego klienta, czyli obowiązuje roczna karencja). Na lokacie ulokujemy do 50 000 zł na okres 3 miesięcy. Oprocentowanie to dobre 2,5% w skali roku. Z lokaty skorzystamy do 30 dni od otwarcia konta.

Ostatnia, trzecia opcja, to rachunek oszczędnościowy EkstraZysk, który również możemy otworzyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Do zgarnięcia jest 2,5% do 30 000 zł przez okres 3 miesięcy. Nadwyżka ponad 30 000 zł zarobi 2%.

Ile kosztuje Konto Active?

Konto Active, oferowane w promocji, może nas kosztować 9 zł miesięcznie. Z opłaty możemy zostać zwolnieni, jeśli w poprzednim miesiącu nasze średnie saldo w Eurobanku wynosiło min. 15 000 zł lub na konto wpłynęło 1500 zł. Teoretycznie powinien to być wpływ wynagrodzenia, stypendium, emerytury czy renty, ale dobrze wiecie, że przy odpowiednim tytule przelewu nie jest to problemem. Na pocieszenie dodam, że opłata za rachunek nie jest pobierana w miesiącu założenia konta oraz w miesiącu kolejnym. Alternatywnie możemy też polecić komuś udział w programie „Rodzina i Przyjaciele”, aby obie strony zostały zwolnione z tej opłaty. Pamiętajmy jedynie, że nie możemy założyć konta z polecenia i równocześnie zgarnąć premii w promocji „Oszalał po setce”:

Akcja łączy się z Programem „Rodzina i Przyjaciele”, z tym zastrzeżeniem, że Konto otwarte w ramach niniejszej Akcji, nie może zostać otwarte z polecenia w ramach Programu „Rodzina i Przyjaciele”.

Co z kartą? Tu opłata wynosi 4,90 zł, ale jest zwracana, jeśli w poprzednim miesiącu wydaliśmy kartą min. 400 zł – czyli tyle, ile wymaga promocja. Inna sprawa, że z karty będziemy raczej chętnie korzystać – w końcu za transakcje w wielu miejscach otrzymamy 5% moneybacku :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy w zwolnieniu z opłat za kartę są wykluczone jakieś rodzaje płatności?

  mysame Odpowiedz
 • A co z podatkiem od moneyback? Podatek dochodowy, belkowy, czy coś innego?

  pro Odpowiedz
  • Tak jak bywa z moneybackami – jest to sprzedaż premiowa, do której stosuje się zwolnienie z podatku :)

   Michał
 • Serio bardzo często wydajesz miesięcznie 1200zł na aktywność barową? :D

  kacperek Odpowiedz
  • Ale te kategorie się łączą, chyba Bank Pocztowy miał promocję, w której trzeba było wybrać jakąś, tu można dostać 60 zł za wydanie np. 500 zł na hotel, 500 zł w knajpach i 200 zł na bilety do kina.
   (Choć w wydawaniu 40 zł dziennie na jedzenie i jakieś piwo czy wino nie widzę niczego dziwnego.)

   Don Quijote de la Mancha
  • @kacperek, nie, choć zdarza mi się coś zjeść poza domem. Nawet relatywnie często, kiedy lecę za granicę (gdzie zabookowałem tanie bilety lotnicze, śpię w hotelach, hostelach czy innych airbnb, a na miejscu i na lotnisko muszę dojechać komunikacją zbiorową czy wynajętym samochodem). Jednym słowem to konto jest niemal dla mnie stworzone (i innych osób, które lubią taki styl życia). Tak samo jak dla osób, które np. w przerwie w pracy idą coś zjeść na mieście. Albo płacą za różne aktywności sportowe. I tak dalej…

   Michał
  • opcja fajna, tylko przy tym cashbacku dodatkowo trzeba pomyśleć, czy użyć tej karty czy też innej, a ja nie lubię za dużo myśleć o takich rzeczach, tylko machać kartą :)

   abc
  • @abc, rozumiem to. Ja karty Eurobanku używałem w wersji na telefon (HCE) i w knajpach właśnie płaciłem telefonem, w innych miejscach machałem kartą, wyrobienie sobie tego nawyku nie było trudne.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy może da się założyć z polecenia i zgarnąć stówkę?

  Joana Odpowiedz
  • Chyba się nie da. W regulaminie (pod koniec) piszą „Akcja łączy się z Programem „Rodzina i Przyjaciele” z tym zastrzeżeniem, że Konto otwarte w ramach niniejszej Akcji nie może zostać otwarte z polecenia w ramach Programu „Rodzina i Przyjaciele”.

   Alicja
 • Moneybacku można rocznie wyciągnąć 720 zł (12*60). Przy transakcjach zagranicznych kartą MC obowiązuje przeliczenie z € po kursie MasterCard, € jest natomiast sprzedawane po kursie banku https://cib.societegenerale.pl/en/exchange-rates/ (ok. 2,5% wyższy od kursu średniego), zatem by karta multiwalutowa się opłacała, trzeba wydać w walucie obcej równowartość 76 zł (a nie 38 jak stoi we wpisie).

  p27 Odpowiedz
  • Bardziej chodziło mi tu o płatności w Euro za zakupy w Euro. Wtedy nie ma straty na przewalutowaniu (pod warunkiem posiadania waluty kupionej po dobrym kursie).

   Co do 760 zł to oczywiście racja (760 zł obowiązywało niedawno jako limit moneybacku bez opodatkowania stąd pomyłka) – poprawiam

   Michał
  • Ale strata na przewalutowaniu to tylko ok. 2,5%, więc po doliczeniu zwrotu i tak się na plus wychodzi. Żeby karta multiwalutowa się opłacała opłata za przewalutowanie musi być większa niż 1,90 zł, a tak jest dopiero przy 76 zł (zakładając, że kurs jest w miarę stabilny).

   p27
  • Trzeba zawnioskować o kartę Visa, a nie MC. Na obu jest moneyback 5%, a na Visa jest koszt przewalutowania ok. 1%, a nie ponad 2.5% jak na MC.

   jacekk
  • 1% jest dla konta Prestige, dla Active to 3%. MasterCard ma jeszcze ta przewagę, że zwrot jest liczony od całości, przy karcie Visa opłata jest pobierana oddzielnie.

   p27
  • czy dobrze rozumiem, że na karcie MC za transakcje w innej walucie płaci się bazując na kursie banku (wyższym o ok. 2,5%), a Visa to kurs operatora karty +3%? Jeśli tak, to chyba MC bardziej się opłaca

   czarnazmija
 • Witam, bede wdzieczna za odpowiedz na kilka pytan:

  – jesli zaloze konto walutowe w GBP to kwalifikuje sie do programu z 5% moneyback?
  – czy lepiej wybrac karte GBP Mastercard czy GBP Visa (czy to ma znaczenie)?
  – jesli wydam rownowartosc 400 pln (w GBP) w ciagu 3 miesiecy, to rowniez zalapie sie na 100pln bonus (przeliczony na GBP ) ?
  – mimo iz jest to karta GBP to koszt jej posiadania wynosi tylko 1,90 PLN miesiecznie?
  – czy bilety kolejowe rowniez sie kwalifikuja do moneyback czy tylko lotnicze?

  Dziekuje z gory za odpowiedz, pozdrawiam

  Joanna Odpowiedz
  • Joanna, ten moneyback 5% dotyczy chyba tylko płatności na koncie PLN….

   Kate
  • sorry, widzę, że zwrot jest także od kont walutowych

   Kate
  • Wszystkie odpowiedzi można znaleźć w regulaminach i na ich stronach.

   Ale pomoge ci trochę:

   – jesli zaloze konto walutowe w GBP to kwalifikuje sie do programu z 5% moneyback? TAK
   – czy lepiej wybrac karte GBP Mastercard czy GBP Visa (czy to ma znaczenie)? Nie ma kart walutowych w tym banku, musisz otworzyć konto w PLN i wyrobić sobie kartę Visa lub Mastercard (Visa chyba lepsza, daje więcej możliwości – poczytaj sobie opisy kart na stronie banku), potem otwierasz konto GBP i PRZEPINASZ kartę w pln do konta GBP (robiąc z niej kartę w GBP) dzięki czemu możesz płacić za granicą bez przewalutowań. Jak znowu potrzebna Ci będzie karta w pln, przepinasz ją z powrotem do konta PLN
   – jesli wydam rownowartosc 400 pln (w GBP) w ciagu 3 miesiecy, to rowniez zalapie sie na 100pln bonus (przeliczony na GBP ) ? Z tym ci nie pomogę, zadzwoń na infolinię, albo jeszcze lepiej wyślij e-maila z zapytaniem, albo poczytaj regulamin
   – mimo iz jest to karta GBP to koszt jej posiadania wynosi tylko 1,90 PLN miesiecznie? Chyba 1,90 zł jest pobierane za miesiąc, w którym korzystasz z karty jako z karty walutowej, po przepięciu z powrotem do konta PLN nie będzie opłaty (taka jest moja interpretacja TOiP)
   – czy bilety kolejowe rowniez sie kwalifikuja do moneyback czy tylko lotnicze? Na stronie banku, co się kwalifikuje do programu RiP: „linie lotnicze, pociągi i linie autobusowe (z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich), wypożyczalnie samochodów, promy” – czyli tak, ale raczej tylko dalekobieżne

   Kate
 • jeszcze jedno pytanie – zeby konto w GBP bylo bezplatne wystarczy zasilic konto 1500pln miesiecznie (tytulem ‚wynagrodzenie’)?

  Joanna Odpowiedz
  • Konto w GBP będzie bezpłatne, ale żeby je założyć trzeba mieć konto w PLN, np. Active jak w tej promocji, a tam mogą być warunki bezpłatności oparte na zasilaniu konta lub płatności kartą.

   Kate
 • Hmm, wszystko fajnie się zazębia. Tylko z tym poleceniem nie rozumiem „obie osoby są zwolnione z tej opłaty” – na zawsze?!

  K+M+B Odpowiedz
 • No i co ze zgodami wszystkie 3 są wymagane?

  K+M+B Odpowiedz
  • Pytam, bo przeczytałem regulamin i dziwi mnie to, że żadne zgody nie są wymagane…,

   K+M+B
 • Nie wierzę… 15.06.2017 zamknąłem konto. Ten jeden dzień za późno wyklucza mnie z akcji…

  Paweł K. Odpowiedz
 • Słaba promocja – robienie przelewów na 1500 i wydawanie 400 zł co miesiąc w sytuacji gdy jest się aktywnym łowca okazji bankowych i ma się do wydania w innych bankach limity to nieopłacalne. Rok temu było lepiej bo mozna było przez rok czau miec konto całkowicie darmowe bez żadnych warunków i dostawało sie 120 zł

  piotro Odpowiedz
 • W moim odczuciu najlepsza promocja w Eurobanku (i najlepsza na tle wszystkich dotychczasowo organizowanych przez instytucje bankowe) dotyczyła tej organizowanej z MediaExpert, czyli 5 miesięcy zwrotu po 50 zł za dokonanie w ciągu miesiąca min. 3 płatności kartą na kwotę minimum 100 zł. Za spełnienie prostych warunków wpada łącznie 250 złotych, a to już naprawdę dobry pieniądz. :)

  adam2239 Odpowiedz
 • co ze zgodami?

  st Odpowiedz
 • link do strony nie dziala, na stronie banku tez jej nie wiedze, czyzby sie promo skonczyla?

  pkob86 Odpowiedz
 • Czy do zwolnienia z opłaty za konto wystarczy przelew z innego, własnego konta z tytułem „Wynagrodzenie”? Będę wdzięczy jeśli ktoś może to potwierdzić :)

  Karol M Odpowiedz
  • Karol, czy dowiedziałeś się czegoś nt. tytułu przelewu. Czy rzeczywiście wystarczy „wynagordzenie”?

   PiotrBates
 • Admin napisał: „A zawsze pozostaje opcja, aby założyć osobne konto walutowe, które… również uczestniczy w programie Rodzina i Przyjaciele – wtedy transakcje wykonane kartą walutową również pozwalają na zgarniecie zwrotu. Pamiętajmy jedynie, że karta walutowa kosztuje 1,90 zł miesięcznie”

  Patrzę to TOiP i widzę zapis: Usługa karty multiwalutowej – opłata naliczana miesięcznie za każdą kartę podłączoną przynajmniej do jednego Rachunku walutowego2)
  2) opłata naliczana niezależnie od długości okresu, w jakim karta była połączona z Rachunkiem walutowym w danym miesiącu; obowiązuje od 01.04.2018 r.

  Czyli jak rozumiem, po dołączeniu karty do konta EUR w dniu 1 czerwca, zostanie naliczona opłata za czerwiec, nieważne, czy będę z niej korzystać 2 dni czy 29 dni, ale gdy odłączę ją pod koniec czerwca, opłaty za lipiec już nie będzie (pod warunkiem, że nie dopnę jej w lipcu)?

  Kate Odpowiedz
 • czy ktoś się orientuje jak wygląda zamykanie konta?

  Natalia32167 Odpowiedz
 • Dostałem kartę Mastercard, chociaż nie przypominam sobie żeby podczas składania wniosku była możliwość wyboru. Czym różni się karta Mastercard od VISA przy koncie Active?

  Szymon_12311 Odpowiedz
 • Mam 2 pytanka, proszę o odpowiedź :)
  1. Czy są jakiekolwiek wykluczenia MCC?
  2. Czy moneyback do restauracji tyczy się też płatności w McDonalds / kebabach oraz co ważniejsze, na pyszne.pl / pizzaportal?

  Rafał Odpowiedz
  • 1. Ciężko mówić o wykluczeniach, raczej do programu zaliczają się wybrane kategorie. Patrz regulamin programu RiP, np. Linie lotnicze MCC 3000- 3299, 4511
   2. W McDonalds na pewno, a reszta sprawdź na stronie http://jakimcc.pl/

   Kate
 • czy po otrzymaniu premii za założenie konta, można je zamknąć bez opłat np. za kartę itp?

  traviz Odpowiedz
 • A czy gdy założę konto w czerwcu, to opłata za kartę w tym miesiącu również zostanie pobrana? Nie znalazłam nigdzie tej informacji, a czasu na wydawanie coraz mniej :)

  pAniaq Odpowiedz
 • Za granicą hotele i hostele powinny mieć dobry MCC, prawda?

  Joana Odpowiedz
 • czy konta techniczne do lokat w eurobanku tez sie wliczaja do listy kont ktore sa w karencji ?

  jacenty Odpowiedz
 • „Przykro nam, założenie konta za pośrednictwem wniosku internetowego jest niemożliwe. Zapraszamy do dowolnej placówki Euro Banku” przy próbie wysłania wniosku, opcja z przelewem, kiedyś już miałem konto w EB, ponad 12mcy temu zamknąłem.
  Ktoś z Was miał taką sytuację? jest na to jakieś rozwiązanie? czy konto założone w placówce weźmie udział w promocji ?
  pozdrawiam

  qwerty123 Odpowiedz
  • Ja rok temu nie mogłem wziąć udziału w promocji, bo okazało się, że dyspozycja zamknięcia konta, którą złożyłem w placówce 7 lat temu nie weszła w życie. W 2010 roku KO było oprocentowane i zostały odsetki, jakieś 1,50 zł. Niestety, nie mogłem się o tym dowiedzieć, bo po upływie okresu wypowiedzenia miałem zablokowany dostęp do kanału internetowego i byłem przekonany, że konto jest zamknięte. Bank nie potrafił mnie poinformować mając mój adres korespondencyjny, e-mail i telefon… Sprawdź zatem czy konto jest zamknięte…

   Paweł K.
  • Sprawdziłem na infolinii, konto zamknięte, specjaliści nie wiedzą czemu wyświetla się komunikat, który cytowałem.

   qwerty123
  • Też mam ten sam komunikat… Lipa nie bank…

   Paweł K.
  • Dostałem też hasło tymczasowe i kod polecający Rodzina i Przyjaciele. Ale konta mieć nie będę… Hehehe

   Paweł K.
  • A ja nigdy nie miałem konta w Eurobanku i ten sam komunikat. Próbował ktoś składać wniosek na nowo np kurierem? Czy już nie przechodzi i trzeba dzwonić i anulować ten wcześniejszy?

   ceglaaa
  • Jak jest komunikat jw. to wniosek jest automatycznie odrzucony, nie trzeba nic anulować, a po kilku godzinach dzwonią z infolinii EB z wyjaśnieniem sytuacji. U mnie wyjaśnili, że konto dawno zamknięte, ale umowa o bankowość elektroniczną niezamknięta i trzeba iść do oddziału i zamknąć, a później złożyć wniosek elektroniczny raz jeszcze i wtedy powinien przejść.

   qwerty123
 • A jak wygląda „opłacalność” płatności kartą Visa za granicą w krajach gdzie płaci się jakąś „egzotyczną walutą” – np. nowy szekel w Izraelu? Oczywiście mowa o korzystaniu z moneybacku.

  I jak to wychodzi w porównaniu do np. płatności gotówką? Kurs wymiany w kantorze nie jest wtedy bardziej korzystny i pomimo moneybacku przy płatności kartą wyjdziemy sporo na +?Bo przy płatności kartą brany jest pewnie jakiś totalnie z kosmosu kurs banku za tą walutę – dla przykładu np w BZWBK kurs euro to 4,13/4,43 (kupno/sprzedaż), a w kantorze 4,26/4,28 (kupno/sprzedaż), więc różnica jakieś 3% na jednostce w porównaniu bank/kantor.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Jak sie aktywuje ten program Rodzina i Przyjaciele? Telefon do banku czy można jakoś z pozoiomu bankowości internetowej?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Czy ktoś miał ostatnio dziwne przejścia z programem RiP, powinnam dostać pełny zwrot 60 pln za maj (bilety lotnicze na wakacje + wyjazdy) za ponad 1300 zł wydatków, a dostałam niecałe 30 zł. Sprawdziłam wszystkie kody MCC i zgadzało się. Oczywiście poszła reklamacja. Może to dlatego, że eurobank został wystawiony na sprzedaż…?

  Kate Odpowiedz
  • Wszystko w jak najlepszym porządku. Pamiętaj, że do zwrotu liczy się data wykonania transakcji, a nie księgowania. Z biletami lotniczymi zwrot jest przy zakupie przez stronę linii lotniczej, pośrednicy najczęściej mają wykluczony MCC (jako biura podróży).

   p27
  • Nie było zwrotów? Patrzysz na daty transakcji czy księgowania? Bo eurobank zwraca uwagę na to pierwsze

   Michał
  • Wszystkie daty wykonania i księgowania w maju, bilety lotnicze kupione na stronie TUI i WizzAir, w pliku PDF z transakcjami widać kody MCC i wszystkie się zaliczają do programu – no nic poszła reklamacja…

   Kate
  • A jaki MCC mają bilety lotnicze TUI? Przy kupowaniu wycieczek MCC jest zły (biuro podróży) i zwrot się nie należy, może tu jest analogicznie.

   p27
  • W zestawieniu transakcji dla tej transakcji z TUI jest MCC 4722, i zalicza się do programu

   Kate
  • Nie masz racji. Od prawie roku już jest wykluczony. 4722 to właśnie biura podróży.

   p27
 • Rzeczywiście, mam jakiś stary regulamin…

  Kate Odpowiedz
 • Czyli jak założe konto w czerwcu i wydam 400PLN na paliwo 1 lipca to warunki udziału w promocji są spełnione? Pozostale zalogować się…

  ozon136 Odpowiedz
 • Nie da się założyć konta przelewem ;(
  Przykro nam, założenie konta za pośrednictwem wniosku internetowego jest niemożliwe.
  Zapraszamy do dowolnej placówki Euro Banku

  erde Odpowiedz
  • Jak jest komunikat jw. to wniosek jest automatycznie odrzucony, nie trzeba nic anulować, a po kilku godzinach dzwonią z infolinii EB z wyjaśnieniem sytuacji. U mnie wyjaśnili, że konto dawno zamknięte, ale umowa o bankowość elektroniczną niezamknięta i trzeba iść do oddziału i zamknąć, a później złożyć wniosek elektroniczny raz jeszcze i wtedy powinien przejść.
   EDIT: Finalnie i tak sie nie dało przelewem i wybrałem opcję kuriera i przeszło.

   qwerty123
 • Hej, pytanie trochę z innej beczki. Czy wiecie może czy karty eurobanku obsługują płatności cykliczne kartą?Konsultanci niestety nie podołali pytaniu.

  K Odpowiedz
 • Czy też czekacie miesiąc na kartę?

  K+M+B Odpowiedz
  • U mnie była w ciągu tygodnia

   K
  • A kiedy przychodzi PIN? U mnie karta po tygodniu, a PINu nie ma. Niestety nie nadaje się go w bankowości elektronicznej tak, jak w innych bankach.

   Paweł K.
 • U mnie PIN przyszedł bardzo szybko, tak jak karta. Zwykły list.

  Moje pytanie: „Drugim warunkiem jest wydanie łącznie min. 400 zł kartą debetową (w dowolnych sklepach i/lub internecie)”
  Czy doładowanie sobie Revoluta kartą Eurobanku spełnia te warunki ?

  st Odpowiedz
  • Revolut jest w Eurobanku zaksięgowany jako „Zakup kartą”, w innym miejscu oznaczone jako „Płatność kartą”. Mile zaskakuje widoczność MCC :) czyli 6012. Wszystko wskazuje na to, że Revolut wystarczy.

   Paweł K.
 • Witam, czy ktoś płacił kartą eurobank za nocleg zamówiony w roomdi (serwis rezerwacyjny)? Zgodnie z regulaminem powinien zaliczać się do zwrotu. Czy płatność została pobrana w PLN?

  Kate Odpowiedz
 • Jaki był ewentualnie kod MCC roomdi?

  Kate Odpowiedz
 • Pobrali za kartę, ale doczytałem, że jest zwracane.

  K+M+B Odpowiedz
 • Czy zmieniła się jakoś tabela opłat i prowizji w eurobanku? Pobrało mi z konta 9zł za prowadzenie rachunku + 4,9zł za kartę – obrót kartą był na 100% powyżej 400zł (nawet ok 600zł), a „wynagrodzenie” ponad 1500zł wpłynąło na konto.

  ceglaaa Odpowiedz
  • Mnie też skasowali 15 zł, ale pewnie będą to zwracać. Ostatnio zwrot miałem 6 sierpnia (za opłatę pobraną 31.07).

   Robert
  • U mnie w poprzednim miesiącu pobrali, ale tylko za kartę – oczywiście zwrócili, ale za konto nie pobrali, stąd moje zdziwienie.

   ceglaaa
 • U mnie także tylko za kartę w poprzednim miesiącu. Niewykluczone, że „wynagrodzenie” im nie podpasowało ;)

  Robert Odpowiedz
 • Stówka właśnie wpadła, ale nie oddali jeszcze opłaty za kartę w tym miesiącu ktoś ma podobnie?

  mysame Odpowiedz
  • mi za kartę oddali wczoraj (plus zwrot odsetek za minusowe saldo bo nie miałem tam żadnych drobnych), natomiast wisi mi opłata za konto 9 zł. Złożyłem reklamację u siebie i u małżonki, czekam na odpowiedź.

   Robert
 • Śmieszny ten bank. Nie wiedzą co się dzieje:) Napisali mi że nie należy się premia i w tym samym momencie wpłącili tą premię…
  Czyli teraz po wypłacie premii tylko wpływ 1500 dla programu CODZIENNIE ZYSKUJĘ i tylko co się da ugrać w programie , bo raczej żadne Revolvery czy inne tu nie przechodzą?

  K+M+B Odpowiedz
 • Ja mam co mc przelew z „wynagrodzeniem” 1500 zł i mnie kasują za rachunek 9 zł. No nic, premia wpłynęła czas się rzegnac

  Jan123321 Odpowiedz
  • „Przelew z tytułem „wynagrodzenie” od osoby trzeciej, niebędącej podmiotem uprawnionym do wypłaty wynagrodzenia bądź świadczenia, nie jest akceptowany do zwolnienia z opłaty za konto.”

   Gdyby ktoś miał wątpliwości ;)

   Robert
 • Dostał już ktoś 100 zł należne w tym miesiącu? U mnie wpadło właśnie pierwsze 5% z Codziennie Zyskuję, a stówki brak :(

  Paweł K. Odpowiedz
  • 2.10. była 100 za oszalenie u mnie ;)

   K+M+B
  • Reklamacja. Napisali, że R to transakcja internetowa i nie zalicza się do bezgotówkowych. Niestety dla nich zalicza się do bezgotówkowych zarówno zgodnie z regulaminem promocji jak i regulaminem kart. Eurobank dokonał w tym wypadku naruszenia prawa.

   Paweł K.
  • Rozwala mnie to, że „ekspert ds. reklamacji” powołuje się na zapisy regulaminu, które interpretuje dowolnie, a nie zwraca uwagi na definicje tam zawarte.

   Paweł K.
  • Można by jeszcze zrozumieć, gdyby argumentowali, że doładowanie R to transakcja quasi-cash i dlatego nie można jej uznać jako bezgotówkowej. Ale uzasadnianie, że nie jest to transakcja bezgotówkowa, bo jest internetowa jest rzeczywiście wyjątkowo głupie…

   Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
 • Zamykając konto należy zostawić tam jakąś ilość pieniędzy dla pewności (9zł za konto+4,9zł za kartę)? Nadwyżkę zwracają na inny rachunek?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Tak, najlepiej zostawić nadwyżkę. Warto jednak wiedzieć, że teraz w związku ze zmianami regulaminów można zamknąć konto z dnia na dzień, natychmiastowo, ale tylko w oddziale.

   Paweł K.
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy