120 zł na start i do 1500 zł za założenie iKonta dla firmy w Alior Banku!

Zakończona

Wystartowała II edycja promocji dla klientów firmowych, w której do zgarnięcia jest potencjalnie najwyższa premia w historii. W zamian za założenie iKonta Biznes możemy bowiem zgarnąć 120 zł w prezencie od Bankier.pl. Oprócz tego czeka na nas nawet 1500 zł za aktywne korzystanie z rachunku. Realnie powinniśmy całkiem łatwo zgarnąć przynajmniej 1000 zł ;)

120 zł od Bankier.pl za założenie iKonta Biznes i do 1500 zł w formie premii za aktywność w Alior Banku

Do 1620 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym Alior Banku dla danego numeru NIP. Oznacza to, że wykluczone są jakiekolwiek firmy, których numer NIP figuruje już w bazie Alior Banku. Posiadacze rachunków osobistych (indywidualnych) jak najbardziej mogą wziąć udział.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą i trzecią zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wnioski będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – wszak Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji mamy do 29.07.2018, natomiast w ciągu miesiąca od złożenia wniosku musimy podpisać umowę z bankiem (jednak nie później, niż 29.08.2018).

120 zł za… wpłacenie 500 zł

Dalsze warunki promocji są już niemal formalnością. Aby zdobyć 120 zł premii uczestnik:

w terminie sześćdziesięciu (60) dni od otwarcia Produktu Alior Banku (nie później niż do 29.10.2018) dokona wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł

Nie ma znaczenia jak na rachunek trafi 500 zł – po prostu ma tam trafić (np. w postaci przelewu ze swojego konta w innym banku :)).

Drugi warunek otrzymania premii to… uzupełnienie danych do jej odbioru :) Organizator promocji prześle nam informację o przyznaniu 120 zł do 30.11.2018. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych. Sama wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania maila.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 120 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (w odróżnieniu od promocji kont indywidualnych, gdzie stosowane jest zwolnienie z podatku).

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

120 zł na start to tak naprawdę tylko pretekst do tego, aby powalczyć o sporo, sporo więcej. Alior Bank od dwóch lat oferuje promocję na iKoncie, dzięki której możemy zdobywać maksymalnie 125 zł premii miesięcznie, czyli do 1500 zł w ciągu pierwszego roku posiadania konta. Szerzej pisałem o niej w tym wpisie.

W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 7 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, jednak przelewając złotówki na konto w euro najzwyczajniej w świecie stracimy na przewalutowaniu – dlatego moim zdaniem opcja ta nie jest zbyt opłacalna – no chyba, że musimy zrobić taki przelew.

Dużo lepiej wygląda natomiast 10 zł za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł.
Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy również „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 15 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarniemy 120 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to ponad 1000 zł, które można zwiększyć nawet do 1620 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z konta.

iKonto Biznes – opłaty

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak zrobię eliksir expres 500 zł do zusu to bonusy się łączą?

  j4c0b Odpowiedz
 • tylko pamietajcie o trudniach z rozliczeniem tego w us. szczegolnie jak jestescie na ryczalcie.

  hans Odpowiedz
  • Jakie trudy masz na myśli?

   Pawlik
  • Też jestem ciekawy jakie to trudy? W sumie nie wiem jaką stawką premię opodatkować. Mnóstwo ludzi rozlicza się ryczałtem i sytuacje takie, że ktoś dostał premię i był na ryczałcie.

   adam32
 • A gdzie Wy macie opisana promocje paliwowa w Aliorze dla karty kredytowej klientow indywidualnych? Livesmarter zaspal? :)

  MiG Odpowiedz
 • abc: prawde prawisz. Tu wakacyjnie w pakiecie bardziej kalkulowalem, tj. max 150 zł w polsce na wachę + 300 zł zagraicą (regularny CB) + karta przez pol roku za free + zapis do priceless specials (cos tam w AB daja na startcie punktow powitalnych, ze na 2 bilety do kina od razu starcza)

  MiG Odpowiedz
  • A jak w przypadku tej karty wygląda koszt transakcji walutowych?
   Czy przypadkiem kurs (wliczając spready, prowizje) nie wyjdzie kilka procent wyższy, niż np. na karcie Envelo lub Revolut, co pochłonie większość moneybacku?

   Don Quijote de la Mancha
  • @MiG jak widać wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, w Twoim pakiecie wygląda to całkiem nieźle, bilety nawet 3 byś dostał, jeśli jest podobnie jak w debetówce :)

   abc
 • Podlinkowany tu regulamin promocji „1500 zł dla firm” mówi o nagrodzie 200 pln za założenie konta Biznes bezpośrednio ze strony Alior Banku .Promocja ma trwać od 1.06 do odwołania , nie krócej niż 30.06.Czy to jakaś wewnętrzna promocja Banku (nic nie mówi o Bankier.pl) i czy jeszcze jest aktualna? Założył ktoś z Was konto w ten sposób?

  Andy Odpowiedz
 • Mam w Alior konto osobiste i kilka dni temu założyłem również firmowe. Czy to normalne że konto firmowe widzę tylko w nowym systemie bankowości internetowej , a nie widzę w starym systemie ani w aplikacji mobilnej? Też tak macie?

  Andy Odpowiedz
  • poprawka… konto firmowe widzę w starym systemie a nie widzę w nowym ani w apce mobilnej..

   Andy
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy