Nowe konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 2,5% do 100 000 zł

Od dzisiaj obowiązuje nowa oferta konta oszczędnościowego w Banku Millennium. Znów zyskać możemy 2,5% w skali roku przez okres 92 dni (3 miesięcy). Haczyk jest jeden: bank nie premiuje teraz „zwykłego” konta oszczędnościowego, tylko nowe konto oszczędnościowe Profit. Czym rachunek ten różni się od starego konta?

2,5% na nowym koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Podstawową różnicą między wycofanym z oferty kontem oszczędnościowym a nowym kontem oszczędnościowym Profit jest różnica w wysokości oprocentowania. Stare konto pozwala na standardowy zysk w wysokości od 0,8% (do 50 000 zł) do 1,4% (dla nadwyżki ponad 250 000 zł). Nowe daje już sporo mniej, bo od 0,6% (do 50 000 zł) do 1,1% (dla nadwyżki ponad 500 000 zł).

2,5% do 100 000 zł

Oczywiście dla większości z nas te wartości nie mają żadnego znaczenia, bo to, co wyróżniało konto oszczędnościowe w Banku Millennium, to promocyjne oprocentowanie. Do tej pory mocniej premiowani byli posiadacze Konta 360° (w ostatniej promocji mogli zgarnąć 2,5%), podczas gdy posiadacze innych typów rachunku mogli liczyć na 2,3% – o ile środki były nowe i nie przekraczały 100 000 zł (nadwyżka zarabiała 1,9%).

Nowe konto oszczędnościowe Profit premiuje posiadaczy wszystkich rachunków osobistych tak samo: do 100 000 zł zarabiamy 2,5%, powyżej – 1,7%. Warto tylko pamiętać, że promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków – liczonych względem dnia wczorajszego, czyli 28.01.2017. Idealnie, jeśli nasze saldo w Banku Millennium wynosiło w tym dniu 0 zł – wtedy każda kwota przelana na konto oszczędnościowe będzie zarabiać 2,5%.

Nowe konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium na 2,5%

Dlaczego bank wprowadził zmiany i „zabił” stare konto oszczędnościowe? Ciężko póki co stwierdzić. Być może szykuje jakąś zmianę produktową (nowe konto osobiste Profit?), a może najzwyczajniej w świecie liczy na to, że część osób przeleje pieniądze na stary rachunek z nadzieją na udział w nowej promocji, zamiast założyć nowe konto oszczędnościowe Profit?

Czy możliwe jest korzystanie z promocji starego konta oszczędnościowego i, równolegle, zyskiwanie 2,5% na nowym koncie oszczędnościowym? Niestety – regulamin to wyklucza. Teoretycznie możemy korzystać tylko z jednej promocji w danej chwili:

4. Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego
posiadanym w Banku

5. W przypadku niezachowania ust. 4 i wpłaty Nowych
środków na Nowe Konto Oszczędnościowe w okresie uczestnictwa w innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach Promocji obowiązuje od dnia następującego po zakończeniu okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji, pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 17 marca 2017 r. włącznie.

Co ciekawe, zgodnie z powyższą definicją, bank wyklucza z udziału w promocji osoby, które korzystają ze styczniowej edycji promocji na starym koncie oszczędnościowym (wpłacając środki w styczniu okres oprocentowania nie zakończy się przed 17.03.2017).

Aktualizacja (30.01.2017): Bank podmienił regulamin i aktualna data to 21.04.2017. Oznacza to, że osoby, które przystąpiły do poprzedniej promocji przed dniem 19.01.2017 mogą skorzystać z promocji na koncie Profit.

Konto oszczędnościowe Profit

Jak założyć konto oszczędnościowe Profit? Obecni klienci Banku Millennium zrobią to po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej Millenet. W przypadku nowych klientów konieczne jest założenie konta osobistego, czyli Konta 360°. Jego prowadzenie jest darmowe, o ile na rachunek wpłynie co miesiąc 1000 zł i wykonamy jedną operację bezgotówkową kartą na dowolną kwotę. W zamian otrzymamy darmowe wypłaty z bankomatów. A ile, swoją drogą, kosztuje nowe konto oszczędnościowe?

Opłaty na koncie Profit takie, jak nas starym rachunku

Aktualna tabela opłat nie mówi nic o koncie oszczędnościowym Profit. Natomiast zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronach banku prowizje są identyczne, jak dla starego konta: 0 zł za otwarcie i prowadzenie, 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu i 7,5 zł za kolejne.

Czy warto skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit? Zdecydowanie tak. To w tej chwili najlepsza oferta na rynku kont oszczędnościowych dla większych kwot. Co równie istotne: oferta jest powtarzalna – po zakończeniu jednego okresu promocyjnego (prędzej czy później) można skorzystać z kolejnej oferty.

PS. Korzystasz z konta oszczędnościowe w BGŻOptima?

Korzystając z okazji przypomnę, że w dniu 10.02.2017 kończy się promocyjne oprocentowanie (2,3%) na koncie oszczędnościowym w banku BGŻOptima. Tam wartość nowych środków wyznaczana jest zazwyczaj z nieco większym wyprzedzeniem (zazwyczaj 7-10 dni przed nową promocją) dlatego prawdopodobnie dobrym pomysłem jest przeniesienie środków gdzieś indziej już teraz. Być może właśnie do Millennium ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • ale patrząc na ich dokument—–CENNIK USŁUG – stopy procentowe
  nie ma innego kont oszczędzającego niż profit! Więc jak to jest wszystkie konta oszczędzające co klienci mieli zmieniły się w te konta automatycznie????

  alex Odpowiedz
  • Nie, te konta są wycofane z oferty (trzeci plik podpięty pod artykułem). Ale ciągle można z nich korzystać, choć oczywiście niedługo będzie to nieopłacalne.

   PS. Ja korzystam ze starego konta firmowego w mBanku, które jest od dawna wycofane z obsługi. Ale działa (i ma lepsze warunki niż nowe ;)).

   Michał
 • Ja jeszcze mam aktywowane moje indywidualne 92 dni z ubiegłej edycji do dnia 3 lutego. I pomimo tego że wpłace nowe środki juz teraz na profit, to zgodnie z przytoczonym punktem czwartym i piatym, moje promocyjne oprocentowanie rozpocznie się dopiero od 4 lutego. I może tutaj jest pies pogrzebany – bank może liczyć też na fakt, że klienci będą wpłacać nowe środki na profit i nie będą wiedzieć że do dnia w którym skończy im się ich indywidualne 92 dni z poprzedniej promocji, ich oszczędności będą pracowały na 0.6%

  Kuba Odpowiedz
  • Kuba, dokładnie jak piszesz. Korzystasz jeszcze z edycji październikowej na starym koncie i to tam do końca (3 lutego) Twoje oprocentowanie wynosi. Dopiero 4 lutego najlepiej będzie przenieść środki na nowy rachunek Profit, tak, żeby zgodnie ze wskazanymi w artykule § 3. punkt 4 i 5 „Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego”. Zgodnie z regulaminem „uczestnikiem promocji” stajesz się w momencie zasilenia konta w okresie trwania promocji.

   Bogy
  • …do końca (3 lutego) Twoje oprocentowanie wynosi 2,7% dla Nowych Środków (na „starym” rachunku oszczędnościowym)

   Bogy
  • Nie do końca tak jest, nie będzie można po zakończeniu starej promocji przelać kasy na nową. Odpowiedź z banku:

   „Dla kwoty, którą aktualnie posiada Pan na Koncie Oszczędnościowym, nie będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit ponieważ środki te nie będą nowymi środkami.

   W rozumieniu promocji, nowe środki to środki przekazane na Konto Oszczędnościowe, które stanowią nadwyżkę nad saldem progowym Konta Oszczędnościowego oraz jednocześnie nadwyżkę nad saldem progowym łącznego zaangażowania (saldem łącznym na wszystkich rachunkach). Saldo wyliczane było na dzień 28.01.2017r.”

   Niestety chytry plan się nie uda.

   Łukasz
  • @Łukasz — no tak, czyli jeśli na ten dzień miałeś zero, to do Profitu przystępować możesz.
   Nie możesz, jeśli na Dzień badania miałeś coś na starym oszczędnościowym.

   Don Quijote de la Mancha
  • Łukasz, tak jak napisał Don Quijote, decydujące jest saldo z 28.01. Jeżeli Kuba nie posiadał środków w tym na (starym) rachunku (lokatach, ror etc.) to wg.mnie, wpłacając nowe środki do 3 lutego na starym koncie ma 2,7 a od 4 lutego 2,5 na proficie. Jestem w podobnej sytuacji (wylewałem środki z konta na ostatni weekend a do 9 lutego biorę udział jeszcze w starej promocji). Konsultant na infolinii potwierdził moją tezę, chociaż asekurował się, że to dopiero nowa promocja i pewności nie ma jak rozstrzyga tą kwestię bank.

   Bogy
  • tak, tak powinno być – po zakończeniu starej promocji możemy wskoczyć w nową, o ile saldo się zgadza. A po zmianie regulaminu nawet zaryzykuję tezę, że można mieć dwie promocje równolegle, o ile daty pasują.

   Michał
  • Zaraz, co to znaczy że na dzień 28.01. nie miał nic na starym? A jak miał saldo 2 tys. (1 tys ROR, 1 tys stare KO)? To co, może wpłacić na profit kasę z rora i starego KO (te 2 tys. łącznie) i powyżej tych 2 tys. to będą nowe środki na 2.5 % ?

   Erko
  • Ktoś coś ? :)

   Erko
  • Tak, 2 k na 0,6%, nadwyżka 2,5%.

   Don Quijote de la Mancha
 • wow gdzie byłeś jak Cię nie było? A już podejrzewałem że związek banków polskich Ci stronę zamknął;)

  szef Odpowiedz
 • Czy ktoś wie czy gdzieś w szczegółach konta widać że te KO oszczędnosciowe to Profit? Jeszcze nie zalożyłem 2 konta ale na pierwszym nie widać nic a otwierając nowy rachunek oszczędnościowy też pisze że otwórz Konto Oszczędnościowe a ani słowa że to będzie Profit. Otwierał już ktoś, te KO można rozróżnić, widać że te nowe to Profit?
  A może da się zmienić plan w istniejącym KO jak nie bierze udziału w promo, bo po co komuś kilka rachunków?

  jankos Odpowiedz
  • Przed założeniem rzeczywiście nie jest widoczne, że otwierasz konto PROFIT. Natomiast już po założeniu w systemie internetowym w Oszczędności/Lista Rachunków Oszczędnościowych nowe konto widnieje właśnie pod nazwą „Konto Oszczędnościowe Profit”.

   Bogy
 • Pytanie z innej beczki ale pewnie się orientujecie. Jak to jest z tym wpływem 1000zł? Dla pewności przelewam jednego dnia i daję pieniądzom się tam wyspać jedną noc, żeby mieć pewność, że 1000 zł się jako saldo zaksięgowało. Czy możecie mi potwierdzić, że pieniądze można tam przelać i wylać w ciągu jednego dnia? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

  ola Odpowiedz
 • Czy w Millenium jest obecnie jakiś bonus dla nowych klientów?

  broker Odpowiedz
 • Czy jest szansa na promocje w banku Millennium w najblizszym czasie w stylu tych 360 zł za aktywne korzystanie z konta 360 przez 6 miesiecy?

  johnyy_ Odpowiedz
 • To ja czegoś nie rozumiem. W styczniu, dokładnie 10-ego zrobiłem wypłatę większości środków do Nest Banku. Ale też nie dam sobie głowy uciać, że w styczniu po 10-tym nie wpadł jakiś mały przelew do Millenium i że nie zasiliłem oszczędnościowego jakąś drobną kwotą.

  W sobotę było badanie salda. A wczoraj utworzyłem nowe konto profit. Więc mogę np. dzisiaj przelac „nowe” środki na nowe konto oszczędnościowe, czy biorę udział w jakiejś innej promocji? Trochę to wszystko zagmatwane, żadnej informacji na ten temat nie widzę online. Specjalnie ?

  Erko Odpowiedz
  • a jaki problem sprawdzić historię rachunku ?
   jeśli coś wpadło na ko to aktywowałeś promocję 2,5% na 92 dni

   pozdrawiam

   kruczi
  • Sprawdzam historię KO – od grudnia nic nie wpłacałem na szczęście, tylko 10.01. wypłaciłem 30k. Więc jak, mogę spokojnie wpłacać środki na PROFIT ?

   Erko
  • możesz mieć jeszcze aktywną poprzednią promocję 2,7%
   wyślij im zapytanie przez bankowość internetową

   pozdrawiam

   kruczi
  • Możesz też zadzwonić na partyline powiedzą Ci kiedy i w jakich promocjach brałeś udział.

   jankos
  • Dziękuję koledzy, wczoraj dzwoniłem ale miałem wrażenie że w „weekend po 20tej” to Pani niewiele widzi. Chociaż zapewniała mnie, że jakaś styczniowa promocja była krótka, i że na pewno będę jak wpłacę środki najwcześniej dzisiaj w tej nowej, o ile założę PROFIT-a. Jestem zaś w szoku, że pytałem „no ok, ale naprawdę ten PROFIT niczym się nie różni niż to dotychczasowe, nie ma haczyków” ? A ona : „Nie ma, może się Pan powołać na tę rozmowę jak będzie Pan zawiedziony”. A tu czytam na blogu, że jakieś haczyki jednak są (niższe oprocentowanie standardowe). Ehhh….

   Erko
  • Erko nie ma co rozpaczać bo dla Ciebie zapewne, tak jak i mnie, interesuje tylko promocyjne oprocentowanie. Żebym wiedział że Milenium nic nie da to już od stycznia trzymałbym kasę na 2,5% na starym KO zamiast w BGŻ. Ale że jest już nowe KO Profit to trzeba na nie przejść, tak czy siak bo na starym KO więcej edycji promocyjnego % nie będzie. Ci co mają tam teraz 2,5% jak się skończy ich edycja muszą założyć Profit inaczej zostaną tylko ze standardowym %

   jankos
 • Ola można. Przynajmniej raz w miesiącu wpływ/wpłata/ min. 1000 pln oraz co najmniej 1/jedna/ transakcja kartą debetową to warunki aby konto i karta były bezpłatne. Można dokonać przelewu/wpłaty i tego samego dnia przelać/wypłacić z konta 360. System odnotowuje taką operację i nie musi wpłata jak piszesz ” wyspać się jedną noc”.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • oprocentowanie dotyczy nowych środków – liczonych względem dnia wczorajszego, czyli 28.01.2017. Idealnie, jeśli nasze saldo w Banku Millennium wynosiło w tym dniu 0 zł – tyle że Bank czasem nie liczy a czasem liczy również lokaty i wtedy potrafi dać oprocentowanie 0,8 teraz 0,6 dla srodków do 10 000 (czyli wartosci lokaty)

  piotro Odpowiedz
  • Piotro Co Ty ględzisz, o co Ci chodzi?
   Jak masz jakąś lokatę w dniu badania to musisz ją utrzymać 92dni żeby cały czas mieć wszystkie środki na KO oprocentowane promocyjne (obecnie 2,5%). A jesli masz lokate w dniu badania, wlewasz kasę na KO a potem kończy się lokata i wylewasz środki z niej poza Millenium to na KO promocyjnym oprocentowaniem jest objęta ilość środków pomniejszona o te wylane z lokat. Innymi słowy suma depozytów/środków w dniu badania (28.01) powinna być utrzymana przez okres 92dni aby cały czas mieć 2,5% na KO od wszystkich środków. Np. Lokata mobilna trwała 28.01 to jak się skończy np. w marcu czy kwietniu to ją odnawiasz żeby bilans środków się zgadzał.

   jankos
  • jankos jeżeli już to Bank ględzi – kiedyś nie dostałem promocyjnego oprocentowania ponieważ Bank liczył wszystkie środki zgromadzone na kontach łącznie z lokatą i tylko suma środków powyżej powyżej sumy czyli w wypadku lokaty powyżej 10 tys była oprocentowana 2,5 % – a każda suma która była na koncie o wartości poniżej 10 tys była oprocentowana standardowo 0,8

   piotro
  • Piotro ale pewnie w międzyczasie wylałeś te środki które były w millenium w dniu badania lub przerzuciłeś je z lokaty po jej końcu na KO myśląc że też załapią się na promocyjne oprocentowanie?
   Wg mnie system millenium liczył dobrze i wg. tego co na łamach tego bloga zostało napisane można określić co i jak liczyć aby spełniać warunki promocyjnego oprocentowania. Jeśli tego pilnowałeś i uważasz że Millenium popełniło błąd było pisać reklamację.

   jankos
 • Czy jeśli wpłaciłem środki 26.01.2017 na ‚stare’ konto oszczędnościowe (nie-Profit), to dalej przez 92 dni będę mógł z niego korzystać po promocyjnym oprocentowaniu 2,5% bez zakładania Konta Profit?

  Bartek Odpowiedz
 • @Admin czy wiesz jak to jest z tą datą końcową – do 22 kwietnia jak na stronie i w cenniku czy 18 marca jak w regulaminie?

  karampuk Odpowiedz
  • tak jak w cenniku i… regulaminie. Właśnie widzę, że Millennium podmienił regulamin!…

   . W przypadku niezachowania ust. 4 i wpłaty Nowych środków na Konto Oszczędnościowe Profit w okresie uczestnictwa w innej promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego posiadanym w Banku okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach Promocji obowiązuje od dnia następującego po zakończeniu okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji, pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 21 kwietnia 2017r. włącznie.

   Michał
  • Już tu i tu masz 22 kwietnia – poprawili regulamin.
   Ciekawe czy ten marzec to był zbieg okoliczności czy może wtedy badanie zrobią do nowej promo i zaczną coś udziwniać czy może po staremu (znaczy przewidywalnie)

   jankos
  • @jankos, słusznie, lepiej będzie na 18 marca też opróżnić.

   Don Quijote de la Mancha
  • don ja zasiliłem stare KO rzutem na taśmę i tez mam 92 dni spokoju do końca kwietnia mniej więcej. Zobaczymy co da Optima jeśli 2,3 to nie ma sensu opróżniać millenium do 22 kwietnia póki inne KO jest puste na w razie czego przyjmie środki. Oni mogę równie dobrze zrobić badanie salda 10 kwietnia i wtedy rzeczywiście ta data będzie się kojarzyła klientom Millenium z katastrofą :P nie sądze że aż miesiąc wcześniej będą badac saldo na kolejną edycję (nawet BGZ robi to 10-14 dni wcześniej a nie aż miesiąc)

   zenek64
  • Ale Idea kiedyś miewała jakieś lokaty na nowe środki z dniem badania wiele tygodni wcześniejszym.

   Don Quijote de la Mancha
  • dranie zapatrzyli się na tmub? Nie pasuje mi, bo mam jeszcze 2,7% do 1 marca i tym sposobem ponad półtora miesiąca oczekiwania

   karampuk
  • Karampuk, zamiast się cieszyć to Ty psioczysz:) Do 1 marca masz fajne 2,7% a od 2 marca możesz mieć 2,5% na eleganckim Proficie….no bo na 28 stycznia nie omieszkałeś opróżnić kont w Millenium, prawda?

   Beata2
  • niestety opróżniałem na 7 stycznia (nie przewidując tak krótkiej ostatniej promocji)

   karampuk
  • Tak tylko te 2.7% to oprocentowanie nadwyzki ponad saldo z któregoś tam października…

   Kuba
  • któregoś tam października miałem 0

   karampuk
  • Martwisz się co będzie za półtora miesiąca? Inflacja idzie i kto wie czy banki nie zaczną podwyższać procentów. Smile i miłego dnia:)))

   Beata2
 • Interesujące jest to, że wg § 3. punkty 5, osoby uczestniczące w edycji styczniowej, mogą skorzystać z promocji na koncie profit (edycja 1), pod warunkiem… że nowe środki, którymi uruchomili promocję styczniową zostały przelane najpóźniej 19.01 (92 dni przed końcową datą 21 określoną w w/w punkcie). Pozostaje też kwestia salda na 28.01… środki znajdujące się na rachunkach MIL w tym dniu, nie załapią się na 2,5% na koncie profit w 1 edycji. Prawdopodobnie trzeba było kombinować – wypłacając środki na 28.01, żeby móc skorzystać z obydwu promocji jedna po drugiej.

  Bogy Odpowiedz
  • Ale tak było zawsze że chcąc korzystać z promocji raz po raz trzeba opróżniać na badanie salda

   jankos
  • Skąd wiadomo kiedy będzie badanie salda? Jak to wyliczyć? Wpłacałem ostatnio 11.01, potem trzy dni później uzupełniałem, dla każdej kwoty jest liczone 92 dni osobno?

   pytajnik
  • Generalnie saldo jest badane przeddzień nowej promocji. Więc jeśli obecna kończy się 21.04 (więc nowa powinna się zacząć 22.04) to dzień 21.04 będzie potencjalnym dniem badania zaangażowania.

   Michał
  • Do tej pory było tak że na weekend kończący edycję danej promocji opróżniasz bo wtedy badają saldo. 92 dni jest liczone od 1 przekazania środków na KO w danej edycji, potem kolejnymi przelewami tylko uzupełniasz KO.

   jankos
  • Jankos, zgadza się. Subtelna różnica to ograniczenie z § 3. punkt 5 czyli 21. kwietnia. Osoba biorąca udział w edycji styczniowej od 20-27 stycznia, niezależnie od salda 28.01 i tak się nie załapie na nową.

   Bogy
 • problemem w millenium jest niska kwota limitu dziennego, nie wyobrażam sobie wpłacić 250 tys. i wypłacać przez 5dni.

  Rubi Odpowiedz
  • zgadzam się, choć więcej niż 100k tam nie ma sensu wpłacać. Co do wypłat – znalazłem pewien patent. Można zlecić sobie przelewy do wykonania w przyszłości (limit 50k dotyczy zlecenia przelewu a nie faktycznego opuszczenia banku). Czyli np przed północą w poniedziałek zlecamy wypłatę środków we wtorek z KO (100k, przelew wewnętrzny który NIE jest objęty limitami), a następnie zlecamy przelew 50k na zewnątrz na wtorek. Czekamy do rana we wtorek i zlecamy kolejny przelew zewnętrzny 50k (tego samego dnia). W efekcie wszystko robimy w jeden dzień i nie tracimy odsetek ;)

   Testowałem powyższe rozwiązanie połowicznie, tzn. popełniłem drobny błąd wypłacając środki z KO na Konto 360 przed północą (straciłem odsetki za dany dzień a pieniądze i tak zawisły w czasoprzestrzeni, bo w nocy Mille śpi…). Ale reszte zrobiłem tak samo, czyli zleciłem dwa przelewy – jeden w ciemno przed północą (na kolejny dzień), a drugi w ten sam dzień, ale dopiero rano, jak środki się pojawiły na koncie (nie można zlecać przelewu na ten sam dzień (= na teraz) bez środków na koncie).

   Michał
  • A da się w Millenium zlecić przelew na jutro, nie mając jeszcze środków na ROR?

   tof
  • Tak, da sie. Na tej samej zasadzie dziala zlecenie stale. Podejrzewam ze przelew sie nie wykona wcale gdy srodkow nie bedzie w dniu przelewu.

   Krutki
  • Czyli podsumowujac:
   Chcac przelac z KO 100k bez utraty odsetek w dniu D nalezy:
   – w dniu D-1 zlecic przelew 100k z KO na 360 z data wykonania na D
   – w dniu D-1 zlecic przelew 50k z 360 poza bank z data wykonania na D
   – w dniu D rano zlecic przelew 50k z 360 poza bank z data wykonania na D
   Czy tak to zadziala? W jakiej kolejnosci wykonane zostana przelewy przyszle z KO na 360 i z 360 na zewnatrz? Bo jesli najpierw z KO na 360 to nie ma problemu, ale odwrotnie to nic nie zadziala. Pamietam, ze podobny problem w mBanku byl rozwiazany juz przez sam bank, ktory napierw wykonywal przelewy pomiedzy kontami w banku a dopiero pozniej na zewnatrz.

   kuken
  • Tak, zlecony przelew wewnętrzny jest wykonywany wcześnie rano (gdy system się budzi), a zewnętrzne czekają na pierwszą sesję Elixir. Możesz też z tym samym skutkiem przelew wewnętrzny zlecić już w dniu D (wcześnie rano albo od razu po północy).

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli w ten sposób można przesłać i więcej niż 100k zlecając po 50k w dniu D,D-1,D-2,itd?

   keton
  • Teoretycznie skoro się da 2 × 50, to da się też np. 3 albo 4 — może ktoś potwierdzi?

   Don Quijote de la Mancha
 • Panowie – promocyjne konto millenium do 3.02. Kasy nie wypłacałem , bo w tym miesiącu już raz wykonałem przelew. Jakiekolwiek szanse na załapanie się na nowe konto oszczędnościowe?( i nie mówię tutaj o nowych środkach). Czy ta promocja jest dla mnie stracona?

  warmaschine Odpowiedz
 • Czy przelewajac teraz czesc a za kilka dni kolejna bedzie przysługiwało mi promocyjne oprocnetowanie na nowe srodki?

  Jerzy Odpowiedz
 • Dzwoniłem na infolinię i co się dowiedziałem. Jako, że wyzerowałem konto 5.01 wpadłem w styczniową edycję promocji KO, która trwa do 19.04. Jednak – uwaga – nowe środki można było wpłacać tylko do 28 stycznia. Wszystko co wpłaciłbym po 28 stycznia nie będzie już oprocentowane promocyjne! Czyli do 19.04 nie mam już możliwości dopłacić nic ani na obecne KO ani nie mogę założyć Profitu na promocyjnych warunkach.
  Myślę że sporo osób jest w tej edycji co ja więc ostrzegam.

  Skylla Odpowiedz
  • Nie rozumiem dlaczego nie możesz założyć Profitu na promocyjnych warunkach w tej sytuacji. Przecież dla tego konta liczy się stan kont oszczędnościowych na 28 stycznia a Ty od 5 stycznia, jak piszesz, miałeś wyzerowane?

   Kajko
  • Ale czy na 28 stycznia miałeś czysto? Bo jeśli tak, to najprawdopodobniej na partyline głupoty gadają. Regulamin starej promocji (w nowy się jeszcze nie wczytywałem) wyraźnie mówi, że saldo nowych środków jest wyliczane każdego dnia, co więcej, potwierdziłem to też praktycznie: zdarzało mi się, że po weekendzie czyszczenia wpłacałem środki większe, niż wypłaciłem przed, a całość była oprocentowana promocyjnie (choć na początku to była jeszcze poprzednia promocja).

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie, 9 stycznia pieniądze wróciły. 18 stycznia skończyła mi się edycja z października i wpadłem w edycję ze stycznia. Ta edycja jest wyjątkowa bo trwa normalnie 92 dni, ale nowe środki wpłacać było można tylko do 28 stycznia. Dlatego tak namieszali w regulaminie.

   Skylla
  • Nie zerowałem kont 28.01 bo w moim wypadku nie miało to sensu skoro i tak już byłem w edycji z 7 stycznia.

   Skylla
  • @Kajko, dokładnie, jeśli @Skylla wypłacić 5 stycznia i później już nic nie robił, to ostatniej (33) starej promocji po prostu nie uruchomił (na to był czas od 8 do 28 stycznia), więc teraz do promocji Profit przystąpić może. Jeśli starą 33 promocję uruchomił, to może teraz do niej wrócić (na 92 dni od uruchomienia) — z dowolnymi środkami przewyższającymi saldo z 7 stycznia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Wg infolinii tak nie jest. To co wpłaciłem w ramach 33 edycji do 28 stycznia jest objęte 2,5%, ale to co wpłaciłbym po tym terminie aż do 19 kwietnia już nie będzie promocyjne oprocentowane.

   Skylla
  • Skylla coś jednak z tą informacją nie jest ok. Zgodnie z tabelą obowiązującą w cenniku edycji 33 każda kwota wpłacana od momentu przystąpienia do promocji jest oprocentowana na 2,5%. Przynajmniej było tak w poprzednich promocjach

   Soneto
 • Nie miałeś żadnych wpływów na KO w styczniu stycznia które by odpaliły Ci 33 edycję promocyjnego oprocentowania? Bo z tego co piszesz wszystko na to wskazuje

  jankos Odpowiedz
  • Oczywiście, że miałem bo chciałem być w 33 edycji. Nie spodziewałem się tylko, że w ramach tej edycji nowe środki można wpłacać tylko do 28 stycznia mimo, że trwa ona aż do 19 kwietnia.

   Skylla
  • „Nie spodziewałem się tylko, że w ramach tej edycji nowe środki można wpłacać tylko do 28 stycznia mimo” — to raczej nie jest prawda, § 7. wyraźnie mówi, że bank „w okresie obowiązywania Oprocentowania promocyjnego [a więc 92 dni, a nie do 28 stycznia] będzie każdego dnia […] porównywał poziom Łącznego zaangażowania […] z danego dnia do Salda progowego łącznego zaangażowania […], ustalał aktualną wysokość Nowych środków znajdujących się na Koncie Oszczędnościowym”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Skylla Wg mnie ktoś mało ogarnięty głupot Ci naopowiadał na infolinii. Uważam że do końca Twoich 92 dni możesz dokładać do KO aż zaraz otworzę regulamin

   jankos
  • Też tak sądziłem, ale konsultant był bardzo pewny siebie.

   Skylla
  • Można spokojnie dokładać środki w trakcie tych 92 dni oprocentowania promocyjnego. Ważne jest aby pierwsze nowe środki wpłynęły w okresie promocji.

   ona_25a
 • „Nowe środki –środki przekazane na Konto Oszczędnościowe po Dniu badania zaangażowania,nie później jednak niż do końca okresu obowiązywania Oprocentowania promocyjnego, które stanowią nadwyżkę nad Saldem progowym Konta Oszczędnościowego oraz jednocześnie nadwyżkę nad Saldem progowym
  łącznego zaangażowania,”

  dla Ciebie okres Promocyjnego oprocentowania to 92 dni od momentu odpalenia promocji. Albo spróbuj zapytać innego konsultanta i jak znów zacznie truć to niech poda punkt regulaminu na podst. którego tak twierdzi…

  jankos Odpowiedz
  • Uzupełniając „10)Oprocentowanie promocyjne –oprocentowanie obowiązujące dla Nowych środków zgromadzonych na Koncie Oszczędnościowym, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego przez Uczestnika Promocji typu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, zgodne z Cennikiem usług.”

   Nie mam starego cennika żeby jeszcze tam zerknąć dla wszystkiego

   jankos
  • Cytuję z artykłu stąd o promocji z 8 stycznia: „Trzeba jednak pamiętać, że w Banku Millennium każdy może korzystać z oprocentowania w nieco innym terminie. Istotne jest bowiem to, kiedy przelejemy na konto nowe środki – bo to one aktywują nasz indywidualny okres. W przypadku tej edycji promocji na przelanie środków mamy czas od 8.01 do 28.01.2017.”
   Czyli data 28.01 się pojawia i nie wiadomo tylko czy dotyczy ona wpływu środków uruchamiających promocję, czy też tak jak mówił konsultant – w ogóle nowych środków.
   Widzę już, że być może konsultant wprowadził mnie w błąd, ale skąd pewność, że bank tak właśnie nie policzy odsetek?

   Skylla
  • „skąd pewność, że bank tak właśnie nie policzy odsetek?”
   — Primo: z regulaminu. Dokładnie to nie chodzi tu o liczenie odsetek, ale promocyjnego salda nowych środków, a regulamin wyraźnie mówi, że jest ono ustalane każdego dnia w okresie obowiązywania Oprocentowania promocyjnego.
   Secundo: z doświadczenia → 30 stycznia 2017, 17:11 • Don Quijote de la Mancha „zdarzało mi się, że po weekendzie czyszczenia wpłacałem środki większe, niż wypłaciłem przed, a całość była oprocentowana promocyjnie (choć na początku to była jeszcze poprzednia promocja)”

   Don Quijote de la Mancha
  • Skylla w razie czego pozostanie Ci reklamacja. Ale mówię trafiłeś chyba na takiego konsultanta z takim a nie innym zdaniem. Może jakbyś trafił na innego a jakby twierdził nawet jak tamten to niech podają zapisy na których opierają to że środków nie możesz dorzucać bo wg. mnie możesz.

   jankos
 • czy jeśli mam jakieś środki na KO,wpłatę robiłem w promocji 18.04(konto założyłem 17.03) i doraźnie na to konto dopłacałem to od 04.02 będę miał % standardowe? muszę założyć te nowe konto profit aby mieć te promocyjne 2,5% na te środki,które jeszcze mam na tym starym KO?proszę o pomoc

  slawko Odpowiedz
  • Jeśli między 8 a 28 stycznia coś wpłaciłeś albo miałeś na starym koncie, to od momentu wpłaty lub końca Twojego promocyjnego oprocentowania z poprzedniej (32) edycji przez 92 dni masz tam 2,5% z ostatniej (33) promocji — dla środków przewyższających te z 7 stycznia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jezeli wpłacił jakieś pieniadze na KO (ostateczny termin ksiegowania do 33 edycji był 27.01) a wcześniej wpłacał pieniadze w 32 edycji to, rzeczą jasną jest, ze na 33 edycje się już nie łapie. Zostaje mu tylko załoźyć nowe KO PROFIT w I edycji i wpłacić nadwyzke nad co ma na wszystkim liczoną na 28.01.2017

   Ci ktorzy wpłacili pieniadze w 33 edycji (ostatniej) dodatkowo z końcem kwietnia zyskają.

   Wojak
  • „ostateczny termin ksiegowania do 33 edycji był 27.01” — w praktyce ten jeden dziań pewnie nie ma znaczenia, ale nie masz racji:

   Okres Promocji – okres od 8 stycznia 2017r. do 28 stycznia 2017r., w którym Uczestnik Promocji będzie miał możliwość wpłaty Nowych Środków na Konto Oszczędnościowe i rozpoczęcia naliczania Oprocentowania promocyjnego,

   „a wcześniej wpłacał pieniadze w 32 edycji to, rzeczą jasną jest, ze na 33 edycje się już nie łapie” — nie rozumiem, dlaczego? Orpcentowanie 2,7% z edycji 32 mógł mieć np. do 10 stycznia, wtedy 2,5% z 33 zaczyna się od 11 stycznia (jeśli na ko były wtedy jakieś środki, jeśli nie, to od momentu wpłaty, byle przed 28).

   Kluczowe są oczywiście salda w Dniach badania zaangażowania, @slawko podał tak mało danych, ze trudno coś odpowiedzieć.

   Don Quijote de la Mancha
 • A to dlatego, ze cały czas jest w 32, nie pisze, ze konczy mu sie 27.01 czy jak sobie bzdurnie wymyśliłeś 10 stycznia co za data. Normalne jest, ze na dzień 28.01 gdy był badany stan zaangazowania pienidze miał więc jasne jest, ze wypada z 33 edycji.

  Wojak Odpowiedz
  • „10 stycznia co za data” — możesz to potraktować jako test na inteligencję…

   Kłamałeś twierdząc, że „ostateczny termin ksiegowania do 33 edycji był 27.01” — do tej promocji można było przystąpić jeszcze 28 stycznia, co było o tyle ważne, że dopiero 27 wieczorem zaczęliśmy analizować informacje nt. nowej promocji Profit, więc 28 mieliśmy jeszcze czas na przystąpienie do ostatniej starej edycji. http://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-styczen-2017/comment-page-3/#comment-123932

   „Jezeli […] wcześniej wpłacał pieniadze w 32 edycji to, rzeczą jasną jest, ze na 33 edycje się już nie łapie” — a niby dlaczego? Jeśli ktoś promocję 32 zaczął (np. wpłacając środki) przed 28 października, to jak najbardziej może brać udział w edycji 33.

   „Zostaje mu tylko załoźyć nowe KO PROFIT w I edycji i wpłacić nadwyzke nad co ma na wszystkim liczoną na 28.01.2017” — tak, to dotyczy każdego, ale nie można uczestniczyć jednocześnie w promocji na starym ko i nowym Proficie (§ 3. ust. 4.), dlatego przejść ze starego na nowe najlepiej przejść gdy upłynie okres promocyjnego oprocentowania na starym ko. Być może to był główny powód wprowadzenia przez bank nowego konta — klienci korzystający z wielu edycji praktycznie nie są w stanie samodzielnie wyliczyć tego dnia (moja rada: spytać przez wiadomość w bankowości www).

   „Normalne jest, ze na dzień 28.01 gdy był badany stan zaangazowania pienidze miał więc jasne jest, ze wypada z 33 edycji” — nie, to nie jest normalne, dniem badania dla edycji 33 był nie 28, lecz 7 stycznia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Oczywiście, ze był a 29.01 badano zaangaźowanie, więc nie mozna wpłacać a co ma do tego analizowanie, to chyba tylko ty wiesz. Nie widze, zeby mowił wpłaciłem przed 28.10 ale ty jak jasnowidz po ciemku.

   Jezeli tak analizujesz i cytujesz regulaminy jak w Blikomanii no to powodzenia w udzielaniu rad.

   Wojak
  • No cóż, test oblałeś…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja ostatnio leje na wszystko, wazne tylko zeby kasa się zgadzała ;)

   Wojak
 • jeżeli w banku milenium mam tylko lokate mobilna na 10 tys to jak załoze konto profit to dopiero dla kwoty powyzej 10 tys bedzie 2,5% na starym koncie oszednościowym nie mialam kasy

  maria Odpowiedz
 • Maria całość która wlejesz na KO bedzie na 2,5% tylko musisz pamiętać o przedłużeniu lokaty mobilnej jak się skończy. Inaczej po wylaniu środków z niej poza millenium 10K na KO będzie bez oprocentowania

  jankos Odpowiedz
 • To jak zamknąć stare konto?

  Rumburak1 Odpowiedz
 • Wczoraj założyłam konto 360, KO Profit zasiliłam dzisiaj więc wg tego co wyczytałam w regulaminie załapałam się na promocyjne 2,5% na nowe środki – ale nigdzie w szczegółach KO nie mogę znaleźć info że rzeczywiście mam te 2,5%. Czy Mille gdzieś podaje na ile są oprocentowane środki na koncie?

  WiFran Odpowiedz
  • Nie, gdyż oni codziennie dokonują skomplikowanych wyliczeń (środki jednocześnie mogą być oprocentowane na kilka sposobów, zależnie od tego, czy są nowe, czy stare oraz czy od przedziału salda). Przez wiadomość w serwisie www można ich spytać o swój udział w promocji (do kiedy i od jakiego salda), ale przy nowo założonych kontach nie ma potrzeby, 2,5% będzie na całość (do 100 k zł) przez 92 dni od pierwszej wpłaty.

   Don Quijote de la Mancha
 • Szykuje się może jakaś promocja na konto 360 stopni, oprócz tej która jest na fastclub, gdzie za za założenie dają 75pln :-) bo nie wiem czy czekać czy już zakładać….

  benlopez Odpowiedz
  • Trudno przewidzieć w ciemno. Ale zauważyłam, że albo mają promocję za założenie konta albo promocję poleceń. Ostatnia promocja konta z polecenia skończyła się chyba 2mc temu, więc na logikę powinni właśnie startować z promocją za założenie konta.
   Z drugiej strony – coś kombinują ostatnio. Być może będzie jakieś nowe konto w ofercie. I może jeszcze wszystkiego nie dograli, więc zwlekają. Ostatnio sporo się działo dla banków – wybór Trumpa i stopy procentowe w USA… ale chyba teraz czas już na decyzje…

   [email protected]
 • a mnie dzisiaj milennium obciażyło opłatą 4,98 za Pakiet Bardzo Pomocny
  który jest free przez 12 miechów od momentu założenia konta a potem każa sobie becelować

  kowal Odpowiedz
 • Chcę założy konto 360 w millenium i napisałem na chacie, czy nie ma jakiejś promocji. Pani mi odpisała, że jest po czym po chwili napisała, że jednak jeszcze nie aktywna…

  Chodzi o tą promocję ale UWAGA UWAGA —->>>>>>>NIEAKTYWNA JESZCZE TA PROMOCJA!!!!!!!!!!!!!!!

  Warunki uczestnictwa w promocji:
  • Osoby fizyczne, które ukończyły 18 rok życia
  • nie są pracownikiem Banku
  • nie posiadają żadnego produktu Banku i nie jest lub nie była po dniu 01/04/2015 uprawniona do dysponowania jakimkolwiek produktem Banku
  • między dniem 01/02/2017 a dniem 21/02/2017 złożą na stronie https://bankmillennium.pl/empik wniosek o konto i kartę debetową
  • między dniem 01/02/2017 a dniem 28/02/2017 zawrą z Bankiem umowę o Konto i kartę debetową do Konta,
  • wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych i nie zmienią lub nie wycofają zgód w trakcie trwania promocji
  • do 31/03/2017 na koncie zaksięgowane zostaną transakcje na kwotę minimum 360 złotych (płatności kartą w sklepach stacjonarnych lub w Internecie / BLIK)
  Nagroda:
  • Elektroniczna karta podarunkowa do Empik.com o wartości 100 PLN, która zostanie przekazana Klientowi najpóźniej do 15/04/2017.

  UWAGA UWAGA —->>>>>>>NIEAKTYWNA JESZCZE TA PROMOCJA!!!!!!!!!!!!!!!

  raul_r2 Odpowiedz
 • Mój przypadek, wpłata 16.01 na KO, dorzucenie nowych środków do dnia 17.04 będę miał oprocentowane na 2,5%. Taką dostałem odpowiedź w systemie od konsultantki.

  zaqu Odpowiedz
  • Czyli przez 92 dni od wpłaty tak jak tu pisałem wyżej :)
   @Skylla jak przeczyta to rozwieje swoje wątpliwości

   jankos
  • eee wreszcie zajarzylem, ze @skylla jest facetem :)

   koles
  • Widzę, że niektórym trudno pojąć, że oprócz regulaminów jest jeszcze przyzwoitość :-). Że np. zakup 10 paczek parówek, przepakowanie ich w aucie i zwrot opakowań „bo nie spełniły oczekiwań” jest zwykłym sk…stwem, niezależnie od jakichkolwiek regulaminów…

   Skylla
  • Masz rację, pracownik banku, który Cię naraził na straty kłamiąc, że „nowe środki można było wpłacać tylko do 28 stycznia” nie tylko złamał regulamin, ale też okazał się wyjątkowym brakiem przyzwoitości. Zapewne znajdziesz sk…na i zrobisz z nim porządek, bo chyba nie należysz do tych, którzy jak ktoś im pluje w twarz, to udają, że pada deszcz?

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli jak tobie ktoś zrobi świństwo, to ty robisz następnemu i jest ok? Jak ci ktoś zwinie wycieraczki w aucie, to sobie je przełożysz z nieopodal zaparkowanego innego auta?

   Skylla
  • Nie, nie robię świństwa „następnemu” — dbam tylko o to, by sprawiedliwość została wymierzona oszustom czy złodziejom, którzy mnie skrzywdzili. Ja nie udaję, że deszcz pada.

   Don Quijote de la Mancha
 • To wcale nie przeszkadza aby należeć do kółka różańcowego lub ruchu oazowego , jeśli należy to chwała mu za to . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Znowu coś się nie zgadza . Znowu brakuje tych groszy . Wychodzi na tutejszym kalkulatorze w przeliczeniu , zamiast 2,7 to zawrotne 2,698 % . Pewnie odsetki z trwajacej mobilnej do starych środków doliczaja . Reklamować czy może darować? Brak ochoty by się tym zajmować . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A jaki procent ma stare konto oszczednosciowe?

  Mars Odpowiedz
  • moje jeszcze 2,7 %
   później powinno być 2,5 %, ale to się okaże

   pozdrawiam

   kruczi
  • czyli jak chce teraz skorzystać z promocji 2,5% to musze zamknac star ekonto i otworzyc nowe konto profit?? inaczej jak przeleje na star ekonto oszczednosciowe to promocyjnych % juz nie bedzie?

   Mars
 • Na koncie zony mialem 60k oprocentowane az do 9.02 na 2.7%. Dzisiaj zadalem pytanie jakie jest oprocentowanie dzisiaj i odpowiedziano mi, ze 0.8%, a przeciez pieniadze wlalem na czyste konto 9.01 czyli w dniu nowej promocji na 2.5%. Pozniej ok. 30-31.01 tez cos dorzucalem. Czy jednak cos zle zrobilem, ze konto nie zalapalo sie na nowa promocje?

  kuken Odpowiedz
 • Drugie pytanie to czy jesli na tym koncie zony dzisiaj otworze Profit i wszystko tam przerzuce to na tymze Proficie zadziala oprocentowanie 2.5%? I czy taka operacje jestem w stanie przeprowadzic dla kwoty 60k (przelew ze starego KO na ROR i przelew z ROR na Profit) tego samego dnia?

  kuken Odpowiedz
 • Ostatnia odpowiedz z banku to:
  „Wpłacając środki 9 stycznia 2017 zwiększyła Pani kapitał do naliczania odsetek w promocji, w której wówczas brała Pani udział.
  Dopłata kwoty w trakcie trwania jednej promocji nie uruchamia automatycznie nowej po zakończeniu poprzedniej. ”
  To by przeczylo opisom na forum, ze w trakcie jednej promocji mozna plynnie przejsc na kolejna. Czy jest sens pisac reklamacje, czy tez uciekac z kasa?

  kuken Odpowiedz
  • „Dopłata kwoty w trakcie trwania jednej promocji nie uruchamia automatycznie nowej po zakończeniu poprzedniej” — je wielokrotnie to przetestowałem, wypłacałem tylko na Dzień (dokładniej: weekend) badania (w Twoim przypadku 7 stycznia), więc kiedy zaraz potem w poniedziałek wpłacałem, to wracałem do poprzedniej edycji, ale po jej zakończeniu następna promocja uruchamiała mi się automatycznie… Zakładając, że nie jestem nowym klientem, to może coś zmienili (edycji 33 udziału nie brałem).

   Jeśli wyzerowałeś na 28 stycznia, to możesz otworzyć Profit.

   Don Quijote de la Mancha
  • „Dopłata kwoty w trakcie trwania jednej promocji nie uruchamia automatycznie nowej po zakończeniu poprzedniej” — je wielokrotnie to przetestowałem, wypłacałem tylko na Dzień (dokładniej: weekend) badania (w Twoim przypadku 7 stycznia), więc kiedy zaraz potem w poniedziałek wpłacałem, to wracałem do poprzedniej edycji, ale po jej zakończeniu następna promocja uruchamiała mi się automatycznie… Zakładając, że nie jestem specjalnym klientem, to może coś zmienili (w edycji 33 udziału nie brałem).

   Jeśli wyzerowałeś na 28 stycznia, to możesz otworzyć Profit.

   Don Quijote de la Mancha
  • Na koncie zony nie moge, bo 28.01 tab byla juz cala kwota. Konto oczyscilem na weekend 5.01 i mialem nadzieje, ze z automatu wejdzie pozniej 2.5% z promocji 8.01-28.01 Ale pracownik przez system online twierdzi co innego. Pytanie czy w regulaminie tej ostatniej promo jest zapis, ktory powoduje, ze nie mozna wziac udzialu w nowej promocji jesli jednoczesnie bylo sie w starej? No i pytanie czy moge uciec ze srodkami na moje konto w Millenium za pomoca przelewu >50k tego samego dnia?

   kuken
  • Tak, znam te dyskusje. Ale mi chodzi o przelew wewnatrz Millenium ale pomiedzy roznymi klientami. Czy tutaj tez obowiazuje limit do 50k jak przy przelewach na zewnatrz ?

   kuken
 • @kuken – najprawdopodobniej masz błędne założenie: „Na koncie zony mialem 60k oprocentowane az do 9.02 na 2.7%.”. Zadzwoń jeszcze raz do banku i dowiedz się, w której promocji ostatnio brałeś udział i jaki dzień bank sobie liczy, jako wpłatę pierwszych środków (czyli dzień +92) i jakie saldo początkowe przyjął dla tej promocji. Bo jeśli w tym miejscu bank liczy inaczej niż Ty – to cała reszta obliczeń również się posypie.
  Konto Profit zawsze możesz założyć. Ale nie koniecznie będzie one na 2,5%. Jeśli – wg banku – nadal bierzesz udział w jakieś poprzedniej edycji promocji, to będzie ono kiepsko oprocentowane

  [email protected] Odpowiedz
  • Promocja na 2.7% trwala u mojej zony od listopada do dokladnie 9.02. Na weekend 5-8.01 konto zostalo wyczyszczone. 8.01 rozpoczela sie niby nowa promocja. 9.01 przelalem ponownie pieniadze (na czyste konto). I zgodnie z opisami tutaj powinno zadzialac przejscie na nowa promo 2.5% od dnia 10.02 (po zakonczeniu tej starej na 2.7%). Pytanie dlaczego wplyw 9.01 nie aktywowal nowej promocji i czy jest jakis haczyk w regulaminie, ktory nie pozwala brac udzialu w nowej promocji od 10.02 aktywowanej przelewem z 9.01?

   kuken
  • Jeden z moich przykładów:
   – 20 sierpnia był Dzień badania, więc na ten weekend wyzerowałem;
   – 22 sierpnia wpłaciłem środki;
   – od tego czasu nie robiłem na koncie żadnych operacji, aż do wypłaty 7 października (przed Dniem badania 8 października);
   – 10 października ponownie wpłaciłem środki
   i cały ten czas odsetki naliczały się w wysokości 2,7%.

   Wydaje się, że to Twoja sytuacja jest analogiczna…

   Don Quijote de la Mancha
  • „Promocja” 33. trwała od 8.01 do 28.01. Skoro „okres promocyjny” na twoim koncie kończył się 9.02. to nie może wziąć w niej udziału, bo cała „promocja” zawiera się w „okresie promocyjnym”. I to jest ten haczyk. Ale jeśli tak, to spokojnie możesz założyć konto Profit i będzie ono na 2,5% dla nowych środków względem 28.01.

   [email protected]
  • Masz rację, przeoczyłem ten haczyk, czyli nici, bo @kuken wyżej pisał, że 28 stycznia konta nie były wyzerowane…

   Don Quijote de la Mancha
  • @kuken bez zasięgnięcia info od millenium się nie obejdzie dzwoń na partyline dopytuj kiedy i w jakich promocjach brałeś udział i kiedy wypadał ich koniec my tu nie wywróżymy bo niby liczysz ok ale to tylko część wiedzy

   jankos
  • „Jeden z moich przykładów:
   – 20 sierpnia był Dzień badania, więc na ten weekend wyzerowałem;
   – 22 sierpnia wpłaciłem środki;
   – od tego czasu nie robiłem na koncie żadnych operacji, aż do wypłaty 7 października (przed Dniem badania 8 października);
   – 10 października ponownie wpłaciłem środki
   i cały ten czas odsetki naliczały się w wysokości 2,7%.
   Wydaje się, że to Twoja sytuacja jest analogiczna…”

   @ Don, skąd wiadomo kiedy należy wypłacić pieniądze? Inaczej pisząc skąd wiadomo, w których kolejnych dniach będą przeprowadzane badania salda?

   tomafra
  • Tutaj masz rozpiskę: ↓ 25 marca 2017, 12:15 • Don Quijote de la Mancha.

   Don Quijote de la Mancha
 • [email protected] – dzieki to wlasnie jest pewnie wytlumaczenie czemu przepis Don Quijote de la Mancha w tym przypadku nie zadzialal. Do tej pory promocje byly na okres 3m i okresy indywidualne byly z nimi na zakladke. Tu pewnie tego zabraklo, bo po zakonczeniu indywidualnej promocji 9.02 na tym koncie nie bylo juz innej promocji. Jak juz wspominalem 28.01 mialem wiekszosc kwoty na koncie i zalozenie Profitu nic nie da, bo niewiele srodkow bedzie na 2.5%. Na swoim wlasnym koncie mam swiezego Profita i na niego chce przelac cala kase. Tylko pytanie czy wewnatrz Millenium te zobowiazuje limit 50k/dzien, bo rozne sa opinie.

  kuken Odpowiedz
  • Wewnątrz tez jest ten limit , chyba , że jesteś współwłaścicielem tego drugiego konta i widzisz go w systemie na swoim Loginie. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Odpowiem sobie sam:
   „Dzienny limit na przelewy przez Millenet dotyczy również przelewów na rachunki innych Klientów naszego Banku.
   Limit ten nie dotyczy wyłącznie przelewów między Pana rachunkami w naszym Banku.”
   Niestety – czesc kwoty bedzie bez oprocentowania dzis w nocy :(

   kuken
  • Lec do banku wypłacać w gotówce w oddziale lub kartą i wpłacić na właściwe konto. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ale w okienku to podobno 8zl kosztuje. Wg moich obliczen strace na odsetkach tylko 1zl :) Tak wiec nawet za 1zl to chyba nie oplaca mi sie jechac samochodem do banku. Widze tez z opisow na stronie, ze jest opcja lokaty Millenet od 1 dnia na 0.6% co pozwoli mi zmniejszyc straty o ok 20gr :)

   kuken
  • „Wypłaty gotówkowe
   W placówce Banku Millennium15) — bez opłat
   […]
   15) Wypłaty gotówki wymagają zamówienia według następujących zasad:
   – w kwocie powyżej 20 000 PLN – co najmniej 1 dzień roboczy przed dniem wypłaty, do godz. 15.30, […]”

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobrze byłoby rowerem , pod warunkiem , że nie zjesz później podwójnego obiadu . A może przelewami na tel. w tym samym banku da radę ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • ~8 zł kosztuje przelew z własnego konta na inne (gdziekolwiek) – wykonany w oddziale banku. Nie trzeba wcześniej zgłaszać (transakcja bezgotówkowa). I przelew ten może być ponad limitem 50k/dzień. Rozwiązanie awaryjne – ale dobrze że istnieje.

   @xyz – rowerem to zimno i śnieg przeszkadza. Nie lepiej na biegówkach ? ;-)

   [email protected]
  • Dzieki :) ale chyba sobie odpuszcze. Rower i narty tez. Zakladam, ze jutro tj. w sobote spokojnie bede mogl przelac pozostale pieniadze i strace tylko 1 dzien. Jak zaczne kombinowac to jeszcze cos sie sknoci i dodatkowe problemy.

   kuken
  • Pamietaj, ze przelewy których odbiorcy nie są zdefiniowani (zaufany) podlegają blokadzie na koncie blokady kart.
   Jest też tak, ze nawet jak są wpisani, to bank Millenniun blokuje środki dla bezpieczeństwa i nadużyć.

   Odblokowanie następuje po kontakcie telefonicznym więc i tak jesteś w plecy.

   Wojak
 • Mam do Was pytanie, może ktoś testował i wie, co się stanie gdy w trakcie miesiąca np. 15 zamknę stare KO (zanim jeszcze zostaną wypłacone naliczone dotychczas odsetki) normalnie w ostatnim dniu m-ca byłyby zaksięgowane na tym Oszczędnościowym, a tak czy przeleją mi je na 360?

  Abri Odpowiedz
  • Zapewne odsetki zostaną naliczone w dniu zamknięcia konta. Tak miałem jak zamykałem KO w ING.

   Aleksy
 • Panowie kiedy przewidujecie wylanie środków i na jak długo (prawdopodobne badanie przed następną edycją)?

  slayer Odpowiedz
  • Zapewne trzeba będzie zwolnić 21. kwietnia na weekend.

   iks
  • Ktoś, coś więcej się wypowie? Na który dzień przewidzieć czyszczenie konta?

   falusinski
  • Promocja trwa do 22.04. Prawdopodobne jest, że nowa będzie od 23.04 z dniem 22.04. Czyli najbezpieczniej w piątek 21.04.

   Michał
  • Tylko, że może źle kojarzę, ale wcześniej tydzień przed nową nową edycją badali zaangażowanie…

   slayer
  • Edycje promocji na starym koncie oszczędnościowym:
   28 — 19 marca 2016 r.;
   29 — 14 maja 2016 r.;
   30 — 2 lipca 2016 r.;
   31 — 20 sierpnia 2016 r.;
   32 — 8 października 2016 r.;
   33 — 7 stycznia 2017 r.

   Edycje promocji na nowym Profit:
   1 — 28 stycznia 2017 r.;
   2 — 22 kwietnia 2017 r.

   Ta ostatnia data to przewidywanie. Do tej pory zasada się sprawdzała, ale pewnie im więcej takich wpisów, które być może pracownicy banku także czytają, tym bardziej prawdopodobne staje się, że coś pozmieniają…

   Don Quijote de la Mancha
  • Don Quijote de la Mancha DZIWNIE TO OPISAŁEŚ – PODAŁEŚ DATY KOŃCOWE PROMOCJI BEZ DATY POCZĄTKOWEJ I BEZ DNIA BADANIA ZAANGAŻOWANIA. 33 Edycja była od 8 stycznia do 28 stycznia 2017 A dzień badania to 7 stycznia. Profit była na razie tylko 1 Edycja od 29 stycznia 2017r. do 22 kwietnia 2017 a dzień badania 28 stycznia 2017r. Dzień badania zazwyczaj był dzień przed nową promocją

   piotro
  • Podałem Dzień badania zaangażowania dla wymienionych edycji promocji, gdyż to jest dla nas najważniejsze. Ostatnia data jest tylko przewidywana.

   Don Quijote de la Mancha
  • dzień badania jest ważny w odniesieniu do dnia początku promocji następnej i dnia końca promocji poprzedniej – czyli sam dzień badania nic nikomu na forum nie da jeśli nie ma dni pocz i końca – tak żeby sprawdzić czy dzień badania był 1 dzień przed końcem promocji i jeden dzień przed pocz nowej czy np tydzień przed

   piotro
  • „sam dzień badania nic nikomu na forum nie da”
   — skuteczności zagwarantować nikomu nie mogę, ale z danych historycznych wychodzi, że — jak admin napisał już powyżej 24 marca 2017, 15:59 — należy wyczyścić konta na 22 kwietnia. Forumowicze od dawna wiedzą jak to działa. Ostatnie zdanie mojego wpisu z 25 marca 2017, 12:15 nie traci ważności.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeśli się jest obecnie w 33 na starym koncie, to jak przejść na nową, czyli kiedy wyczyścić stare i założyć nowe konto?

  Skylla Odpowiedz
  • Tak samo. Wyczyścić trzeba wszystkie konta i lokaty (chyba, że planuje się ich saldo utrzymać, np. Lokaty Mobilnej).

   Don Quijote de la Mancha
  • Wydaje mi się że edycja 33 jest do 19 kwietnia, więc pewnie wtedy trzeba będzie wszystko wylać i wrócić ewentualnie po weekendzie, zakładając wtedy nowe konto Profit.

   Skylla
  • Ja akurat w 33 nie brałem udziału (przeszedłem od razu na Profit), ale oprocentowanie promocyjne trwało tam chyba standardowe 92 dni. Jeśli Ci się kończy 19 kwietnia, to prawie idealnie, tylko parę dni tracisz do (hipotetycznej) 2 edycji Profit.

   Don Quijote de la Mancha
 • Skoro zeszli z mobilną to i na KO pewnie zejdą na 2-2,25% ;/

  jankos Odpowiedz
  • Mam podobne obawy, na szczęście większość luźnych środków udało mi się ulokować na Niespodziance i Toyota na 2,5%, na początku kwietnia kończy mi się millennijna Mobilna, wtedy ją i resztkę środków z ko przeniosę na 2,5% do Toyota… i będzie można konta w Millennium zamykać, choć poczekam, co wymyślą… Trochę szkoda będzie kk, te 5% moneybacku w niektórych sklepach nie jest złe, a u nich chyba kk bez ror mieć nie można…

   Don Quijote de la Mancha
  • Na KO w styczniu zeszli, kiedy na mobilnej nie. Poza tym konkurencja jest zbyt duża i produkt zbyt kombinowany.

   Iks
  • Ale @jankos ma rację, niemal zawsze Mobilna była oprocentowana wyżej, niż ko, więc obniżka na niej to zły znak…

   Don Quijote de la Mancha
 • Jestem w 33 edycji 2,5% do 29 Kwietnia. Jeśli wyczyszczę wszystko na dzień 20 kwietnia to 24 będę mógł założyć Profit z promocyjnym oprocentowaniem ?

  MaRk Odpowiedz
  • Tak pod warunkiem, że zamkniesz konto oszczędnościowe przed otwarciem Profit. Jeśli nie zamkniesz starego to musisz poczekać do 30 Kwietnia aż skończy się promocyjne oprocentowanie.
   Dla maximum zysku 24 powrót na stare oszczędnościowe (tu nadal masz 2.5% do 29 Kwietnia, a 30 zakładasz Profit w 2 edycji (miejmy nadzieję,że nadal będzie 2,5%)
   Może ktoś to jeszcze potwierdzi?

   timi
  • A co to za info, ze musi zamknac konto stare z 33 edycji, zeby wziasc udział 2 edycji na Profit ?

   Wojak
  • Z regulaminu „Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego
   posiadanym w Banku”
   To chyba dość jasne skoro korzysta z promocji na oszczędnościowym do 29 kwietnia to przed tym okresem nie uzyska promocyjnego oprocentowania na Profit chyba że zamknie oszczędnościowe.
   Uważasz inaczej ?

   timi
  • Tak, bo napisałeś, ze ma zamknać konto a to nie jest to samo co napisałeś „warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego….”

   No chyba, ze wiesz jak stare konto sie zamyka, jak tak powiedz wszystkim.

   Wojak
  • millenet ->konta->zamykanie konta

   pozdrawiam

   kruczi
 • A jeśli 11.4 mijają 92 dni na KO „starym”, zwykłym, bez „Profit” w nazwie (od 9.1), to jakie mam opcje? Przecież 28.1 saldo było mocno dodatnie… raczej Profit odpada.

  qq Odpowiedz
  • … wylać poza Mille, wyzerować, czekać na następną edycję „Profit” z kwietniowym „dniem badania”?

   qq
  • Tak, to zresztą nic nowego, zawsze dzień badania był ustawiony jeszcze przed końcem terminu oprocentowania poprzedniej promocji, więc jeśli ktoś środki trzymał do końca, to mógł korzystać tylko z co drugiej.

   Don Quijote de la Mancha
 • Kiedy szacujecie datę kolejnego badania?

  Dominik Odpowiedz
 • Cześć, czy wyzerowanie starego konta oszczędnościowego jest równoznaczne z „niekorzystaniem w tym samym czasie z innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego” czy konieczne jest jego zamkniecie? Będę wdzięczny za podpowiedź!

  Ada_ada Odpowiedz
  • Ada możesz trzymać puste. Też mam stare i Profit. Stare sobie wisi puste, a na Proficie co miesiąc odsetki wchodzą.

   ola
 • A co mam zrobić, jak mam paredziesiąt zł odsetek na starym KO, jeden przelew w kwietniu wykorzystany… Czekać (akurat mogę) do 1 maja? Czy zamknięcie KO spowoduje naliczenie opłaty za drugi w miesiącu przelew z KO?

  qq Odpowiedz
 • No właśnie, jeśli zamkniemy w kwietniu stare KO, aby otworzyć Profit i w ten sposób wziąć udział w kolejnej edycjo promocji, to gdzie bank wypłaci odsetki ze starego KO za kwiecień?

  Skylla Odpowiedz
  • Profit otwierasz niezależnie od starego konta, możesz mieć dwa. Możesz zamknąć zwyczajnie w panelu przeglądarki stare konto, ale zniknie po miesiącu.

   jacck
  • Musicie zadzwonić i zapytać, bo KO nie zamykałam ale już zamykałam osobiste w Millennium i w formularzu trzeba było podać nr konta do ewentualnego zrzucenia środków. Czas zamykania wynosił 30 dni od zlecenia zamknięcia i dokładnie tyle minęło, kiedy spłynęły mi środki na ROR w innym banku. Zadzwońcie, spytajcie, upewnijcie się ale jeżeli zamknięcie KO miałoby posłużyć jako darmowy zrzut środków, to wydaje mi się, że nie da rady i zrzucą za miesiąc.

   ola
 • Na konto osobiste więc najpewniej na konto 360 stopni niezależnie od konfiguracji ko.

  Waldemar Odpowiedz
 • jak szybko uciec ze środkami w sobotę ?? widziałem że można zmienić limity i ustawić max 10 k na wypłaty z bankomatu kartą i 5 k BLIKiem ale nie wiem jaki jest limit na przelewy p2p (na telefon BLIKiem do innego banku) ?? Chodzi o to że mam 20 k na KO starym w Millenium do 29 kwietnia trwa ta edycja dla mnie i chciałbym wyrzucić środki w sobotę tylko wtedy gdy z jakichś przecieków jak ostatnio będzie wiadomo ile wyniesie %% w 2 edycji konta Profit i jaka będzie tam graniczna data „nowych środków” – w innym wypadku środki opuszczą Millenium 28 kwietnia w tradycyjny sposób – ktoś testował ile razy można puścić 500 zł BLIKiem na inne konto w ciągu doby??

  zenek64 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy