2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (i 200 zł na start)

Zakończona

Ruszyła 9 edycja promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium. W zamian za ulokowanie nowych środków zgarnąć możemy 2,7% w skali roku do 100 000 zł. Nowi klienci mogą również zyskać 200 zł za założenie konta.

2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Aby skorzystać z promocji należy być klientem Banku Millennium, który przeleje na konto Profit nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 7.07.2018. Idealnie więc, jeśli mieliśmy w banku w tym dniu niewiele pieniędzy – wszystko ponad tę kwotę będzie traktowane jako „nowe”.

W obecnej edycji promocji okres przystępowania został wyznaczony na 8.07 – 25.08.2018. Oznacza to, że jeśli w którymś z tych dni bank wykryje, że przynieśliśmy nowe środki, to automatycznie aktywuje nam okres 92 dni promocyjnego oprocentowania. Przykładowo przystępując do promocji w połowie lipca nasz indywidualny okres podwyższonego oprocentowania będzie trwał do połowy października. O szczegółach tego mechanizmu pisałem w swoim poradniku.

W 9 edycji promocji kwota maksymalna objęta promocyjnym oprocentowaniem pozostała na niezmienionym poziomie i wynosi 100 000 zł. Do tej kwoty zarobimy więc 2,7% w skali roku, a ponad – 1,4%. „Stare” środki zarobią standardowo, czyli od 0,6% do 1,1% w skali roku.

Na koniec przypomnę, że warunki prowadzenia konta oszczędnościowego Profit są podobne, jak rachunków oszczędnościowych w innych bankach. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, natomiast za kolejne płacimy 7,5 zł. Wymagane jest również posiadanie konta osobistego, aby móc korzystać z rachunku. W przypadku nowych klientów Millennium będzie to Konto 360°, które jest darmowe po zapewnieniu wpływu 1000 zł miesięcznie oraz wykonaniu jednej transakcji kartą. Sam spełniam te warunki w sposób zautomatyzowany – 1000 zł wpływa do mnie co miesiąc jako zlecenie stałe z mojego głównego konta w innym banku, a jedną transakcję kartą robię przy okazji drobnych zakupów – płacę wtedy kartą do Konto 360°. I warunki spełnione :)

Pamiętajmy również, że w chwili obecnej za założenie Konta 360° możemy zgarnąć aż 200 zł – i to na bardzo łatwych zasadach! Szczegóły w moim prześwietleniu promocji „Ustrzel 200 zł” sprzed kilku dni.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bez rewelacji. Getin na KO daje 3%

  klient Odpowiedz
  • O ile daje… u mnie dopiero po reklamacji naliczyli jakiekolwiek oprocentowanie, za 1. i 2. miesiąc było równe 0%. Oczywiście był to jednostkowy błąd systemu… i powinienem czuć się zaszczycony…

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Dlatego zrobili taki krótki okres trwania promocji, bo boją się że im kasa odpłynie, to już w sierpniu podniosą :). Na marginesie: 7 lipca trzeba było wylać środki, teraz trzeba będzie wylać 25 sierpnia. W ten sposób zabierają nam jedyny bezpłatny przelew w miesiącu:)

   Manveru21
  • Podniosą ale w przyszłym roku jak rada polityki podniesie stopy procentowe. Takie krótkie okresy, musza byc u nich jeden albo dwa w roku.

   Wojak
  • >Podniesie stopy procentowe
   To zart rozumiem? Za tej RPP stopy nie wzrosną nawet przy inflacji 4%. I mówię tu o inflacji realnej a nie tej którą podaje GUS. Wróble ćwierkają że GUS manipuluje odczytami CPI i nie są to moje wymysły tylko otwarcie o tym powiedział ostatnio Jerzy Hausner. Nie jest możliwe aby przy tym wroście tempa płac, drozejącej ropie, spadku bezrobocia i kilku innych czynnikach inflacja była poniżej 2%. Ona już jest w okolicach 4% realnie. a kiedy dobije oficjalnie do tego poziomu to realnie będzie w okolicach wartosci dwucyfrowej. To poprostu wariant turecki. GUS wziety wiec i inflację mozna wyliczać taką jaka ma być wyliczona. Przecieki z RPP są takie że oni sa skłonni tolerowac nawet 4% CPI zanim podniosa stopy. To jest realne wydrenowanie polskich oszczędnosci i złamanie celu inflacyjnego – czyli prawa.
   Rządowi opłaca się ten proceder bo moze rolowac długi, te wszystkie pińcet+ robią sie realnie 450+ i tak za każdym rokiem coraz mniej. Państwo moze emitowac te smieszne obligacje na 2% lub zmiennokuponówki oparte o wibor który nigdy nei wzrosnie bo sektor bankowy został ‚zpatriotyzowany’ wiec banki upaństwowione bedą robic to co im RPP i rząd nakazuje. Banki zaczęły też wypuszczać masowo obligacje oparte na Wiborze. CHyba nikt nie mysli ze im teraz opłaca sie Wibor podwyższać o\po to aby odsetek wiecej płacić. Już lepiej im marżę kredytową podnosić niż wibor
   Całośc skutkuje tym że rentowność najlepszych funduszy pienieżnych kwartalnie spadła do 0.5%. Lokaty już wiecej dają. Średnio zaś te fundusze kwartalnie przynoszą ledwie 0.3%. I ciułacze nie mają za bardzo gdzie uciec. Tak RPP dba o oszczędnosci polaków. Dodatkowo obniżyli oprocentowanie rezerwy obowiazkowej od depozytów co skutkuje tym ze teraz banki rozsyłają nowe cenniki z nowymi stawkami standardowego oprocentowania na kontach oszczędnosciowych .
   Słowem – wy nie liczcie na podwyżkę stóp. Wy sie martwicie co w przyszłym roku z pieniedzmi zrobić jak inflacja strzeli, spowolni PKB a ci ludzie zechca stopy obniżać.

   michh
 • Coś się bankowi system sypie…
  W przeglądarce (firefox, windows10 64x) zrobiłem kilka sporych przelewów z terminem 09.07.18r (tj. poniedziałek) – dwa wewnętrzne, jeden zewnętrzny, i po wyświetleniu tej daty do potwierdzenia, i komunikacie „zostnie zrealizowane we wskazanym terminie”, …wszystkie wykonały się zaraz.
  Też tak dzisiaj mieliście?

  iks Odpowiedz
 • @lks: jeżeli robisz przelew w niedzielę z datą przyszłą ustawioną na poniedziałek to transakcja od razu będzie w historii.
  Też tak miałem także wszystko OK.

  J.S. Odpowiedz
  • Też tak miałem. Zrobiłem zlecenie przelewu z KO na rozliczeniowy w niedzielę z datą poniedziałkową i zastanawiam się teraz czy nie stracę odsetek za jeden dzień.

   Szymon
  • @JS
   Jakie niby „OK”? Od kiedy realizacja przelewu w innym terminie niż wskzany jest normalne?
   @Szymon
   Jak o jeden dzień przyspieszyli przelew z KO, i te pieniądze leżały na rorze, to jasne, że okradli Cię o odsetki za jeden dzień.

   iks
  • To jest wprowadzanie w błąd. Jeżeli rzeczywiście nie dostanę odsetek za jeden dzień to będę składał reklamację.

   Szymon
  • z jaką datą macie zaksięgowaną trx- czy z poniedziałkową?

   gregoopl
  • znalazłem w dokumencie „Godziny graniczne realizacji przelewów krajowych w walucie PLN”:
   „…Przelewy wewnętrzne zlecone w dniu wolnym od pracy, niedziele i święta obciążą rachunek/ zostaną uznane na rachunek w danym dniu, ale zostaną zaksięgowane/ zapisane w historii transakcji z datą następnego dnia roboczego.”

   gregoopl
  • No i słusznie, moja reklamacja w podobnej sprawie (przelew zlecony w dzień ustawowo wolny od pracy z późniejszą datą wykonał się od razu) została rozpatrzona pozytywnie i Millennium zwrócił mi odsetki za jeden dzień.

   mkz
  • @gregoopl
   Dzięki za wyszukanie informacji!

   @mkz
   Zobaczę jak to będzie u mnie. Może wszystko będzie OK.

   Szymon
  • @gregoopol
   Ten zapis nie ma nic do rzeczy. Tam jest o księgowaniu do przodu w najbliższy dzień roboczy, a ja i Szymon o realizacji przelewu wcześniej niż się kazało.

   iks
  • Drogą komunikatową od pracownika dostałem wyjaśnienie, że w oni „nie mają niedziel i dni wolnych” , czyli ta niedziela to dla nich jakby część poniedziałku (czyli to jest jakby to co napisał gregoopol). Czyli nietrudno wpaść na pomysł, że skoro inne banki „mają niedziele”, to czemu nie wykorzystać takiej możliwości przelewu z poniedziałku na niedzielę? Wydaje się, że taki przelew bez dodatkowych kosztów można zrobić tylko blikiem, jest spore ograniczenie blika ze względu na limit i jakiego sensownego oprocentowania innego banku, ale dla rozrywki można by spróbować wyrwać choćby ten jeden grosz.

   iks
 • Liczyłem na jakąś poprawę w porównaniu poprzedniej edycji… tymczasem wiec pieniążki lecą do konkurencji.

  Tomccc Odpowiedz
 • Na koncie osobistym nadal widzę numer promocji 8 a nie 9. Co trzeba zrobić żeby pokazało że biore udział w 9 edycji?

  M Odpowiedz
  • Zrezygnowac z promocji numer 8 (choć prawdopodobnie może to nie mieć sensu) albo poczekać do końca swojego indywidualnego okresu 92 dni

   Michał
  • Dzięki.. to może teaz głupie pytanie ale jak się rezygnuje? Nie widzę takiej opcji na stronie internetowej. Jest napisane że można do nich zadzwonić albo przejść się do oddziału żeby zrezygnować. Czy może powinienem zamknąć konto oszczędnościowe i otworzyć nowe? Jak wy to w praktyce robicie – krok po kroku.

   M
  • zadzwoń

   kruczi
 • Pierwszy raz będę korzystał z tej promocji – rozumiem, że nowe środki mogę przelać z innego konta bezpośrednio na konto oszczędnościowe i nie muszą one przejść przez konto osobiste, żeby zaliczyły się do promocji? Podejrzewam, że tylko minimalny wpływ musi przejść tą drogą?

  traviz Odpowiedz
  • Obojętnie którędy środki trafiły na KO.
   W apce możesz zobaczyć, które środki są nowe. Tylko tyle, że tam to tak wygląda, jakby środki dostawały „promocyjność” z jednodniowym opóźnieniem.

   iks
  • Część środków wpłaciłem bezpośrednio na KO, część przeszła przez konto osobiste. Suma wyświetla mi się jako nowe środki, ale oprocentowane standardowo. Czy czekać z tym do jutra (opóźnienie w o którym piszesz) czy trzeba wypłacić środki z KO i wpłacić je ponownie poprzez zakładkę promocja, którą znalazłem dopiero w aplikacji na telefonie?

   traviz
  • zaczekaj, będzie dobrze
   pamiętaj, że tylko jeden przelew w miesiącu z ko na ror jest darmowy
   szkoda go stracić przez gorącą głowę ;)

   pozdrawiam

   kruczi
  • Pamiętam :-) dzięki za pomoc i czekam cierpliwie :-)

   traviz
 • no to jestem zawiedziony, po raz kolejny opuszczam tą promocję, nie ma sensu uruchamiać 92 dni kiedy za miesiąc z hakiem (po przesondowaniu ilości wpłat) mille podniesie stawkę, albo i nie … :). 2,7% było świetne rok temu kiedy większość lokat była na 2,5%, teraz ta stawka to ogon dla KO.

  jacck Odpowiedz
  • Pamietajmy też, ze z danej promocji można zrezygnować (np. gdyby się pojawiła lepsza ;))

   Michał
  • no fakt @Michał, zupełnie wyleciało mi z głowy, nie mniej nie zmienia to faktu, że wielu tą stawką jest zawiedzionych. Na razie sytuację ratuje jeszcze Idea, ale liczę, że DB w końcu też się obudzi. Mille zostawiam jako ostateczność :)

   jacck
 • Wole miec w bgz optimie na 2.6 i przelewac kiedy chce i jak chce i bez tych glupot z liczeniem dni.

  Mars Odpowiedz
  • Problem w tym, ze w BGZOptima ciężko wyznaczyć dzień badania salda, wiec z tej perspektywy jest to jeszcze większa „głupota”

   Michał
  • No chyba ze ma sie 2 konto na zone i wtedy co promocje pieniadze sie przeklada pomiedzy kontami. Co nie zmienia faktu ze zarowno 2.6 jak i 2.7 to bida z nedza i nikt rozsadny tam nie trzyma wiekszej kwoty. Dla kwoty 100k roznica w oprocentowaniu to 60zl na 3m, co powoduje ze oplaca sie juz zalozyc konto w getinie, itp. jesli ktos wczesniej nie mial. Dla malych kwot pewnie nie ma to wiekszego znaczenia.

   keton
  • Dokładnie 2 konta rozwiązują sprawę. Kończy się promocja to przelewamy na drugie konto.

   Mars
 • Czy ktoś tak miał z Millenium, że przelał pieniądze przelewem na telefon w weekend i nie mógł ich wykorzystać do płatności kartą? Pieniądze na koncie powiązanym z kartą są, ale system pokazuje przy karcie że jest 0 zł do wykorzystania i transakcje nie przechodzą.

  Bobek Odpowiedz
 • Dobrą alternatywą może być lokata beztroska w idea banku 2,8%/3m, można ją zerwać bez utraty odsetek, więc jest lepsza pod każdym względem od KO na 2,7%.

  nik2 Odpowiedz
  • Dokładnie tez tak uważam i dlatego ulokowalam swoje środki na Beztroskiej.

   Grażka
 • Wiem, że ta promocja jest tyle razy wałkowana na tym blogu, ale mam wątpliwość. Wyrzuciłam środki na KO mobilne w WBK, ale nie spełniłam warunków bezplatnosci konta w Mille za ten miesiąc. Prawdopodobnie będę chciała wrócić na obecną promocję, ale zamierzam zrobić to dopiero 1 sierpnia. Pytanie trochę banalne – rozumiem, że promocję na ko uruchomię dopiero wpłacając pieniądze na ko, a nie w momencie wpłaty na ROR?

  Mari Odpowiedz
  • @Mari – masz wątpliwości, to zawsze pytaj. Bankowi zależy, żeby klienci nie zrozumieli regulaminu całościowo i czytali go tylko wyrywkowo. Wpłata na ROR nie uruchamia promocji. Ale z drugiej strony, nie każda wpłata na KO ją uruchamia…
   Mój indywidualny czas trwania 8. promocji kończy się 10 września. Wpłacając teraz (czy 1 sierpnia) kasę na KO nie uruchomię promocji 9. (patrz § 3. regulaminu). Czy Ty uruchomisz kolejną promocję na koncie wpłacając pieniądze 1 sierpnia ? – to zależy od układu Twoich indywidualnych okresów promocyjnych.

   Be@
  • @Be,obecnie jestem w 7 edycji, która kończy mi się 21 lipca. W 8 nie brałam udziału. Rozumiem, że jak wrzucę 1 sierpnia, to uruchomi mi się obecna edycja nr 9. Jeśli by tak nie było, to najwyżej wpłacę 21 lipca, żeby mieć pewność, że będę brała udział w promocji.

   Mari
  • Ano właśnie: ja omijam 9. edycję, ty ominęłaś 8. To są właśnie wyjątki. Skoro Twoja promocja kończy się 21.07, to niezależnie kiedy teraz wpłacisz pieniądze na KO (od dziś do 25.08) – uruchomisz 9. edycję na swoim koncie.

   Be@
  • Be@ , Moja 7 edycja kończy się 21.07, 9 edycje chciałabym pominąć a wejść w 10 to kiedy mam dokonać pierwszej wpłaty.

   zuza
  • W Twoim przypadku @zuza, żeby pominąć 9. edycję, to nie wolno wpłacać środków na KO w okresie jej trwania, czyli od 8lipca do 25sierpnia.
   Tylko po co silić się na specjalnie pomijanie któreś z promocji, skoro ponoć (= nie testowałam osobiście) można zrezygnować z promocji w jakiej się uczestniczy. Np. w przypadku, jeśli właśnie została ogłoszona nowa promocja X. na dużo lepszy %, a nasz indywidualny czas promocyjnego KO (92 dni w promocji X-1) kończy się np. dopiero za miesiąc.

   Be@
  • Be@, wolną kasę będę miała 29sierpnia a nie chce mi się bawić w zrywanie edycji ,Dziękuje za pomoc

   zuza
 • dokładnie, wpłata wyłącznie na KO uruchamia 92 dni

  jacck Odpowiedz
 • Być może getiny czy inne idee mają odrobinę większy %, ale ryzykować uruchomienie procedury bfg dla 0,3% ? Zobaczcie, co się dzieje z akcjami każdej spółki LC. Wolę jednak pewne Millenium.

  Perry Odpowiedz
  • Twoj wybor. A my liczymy wieksze odsetki w Idei. Dla 100k to juz ponad 60zl na 3m. A zdarzaja sie lepsze okazje jak ostatnio 3.5%. Bank wcale nie padl, a dodatkowe potwierdzily tylko oplacalnosc takiego posuniecia.

   keton
  • Ojciec kolegi miał lokatę w SK banku. Po plajcie banku odzyskał swoje pieniądze + ODSETKI za okres od założenia lokaty do ogłoszenia upadłości.
   Czyli całkiem nieźle.
   Choć moim prywatnym zdaniem, odsetki w takim wypadku nie powinny być wypłacane. Bo to przekręt. Bank ma problemy z płynnością finansową i rozdaje lokaty na nieproporcjonalnie duży procent. Chyba, żeby kierownictwo wyprowadziło jeszcze większą kasę… kosztem reszty społeczeństwa.

   Be@
  • Zgadzam sie, ze przy wyjatkowo duzym % powinien zostac przyjeta jakas srednia albo max. rynkowe. Ale 3 czy czasowo 3.5% to nie sa jakies zupelnie nierynkowe wartosci, skoro wiekszosc bankow daje tyle albo i wiecej np. dla nowych klientow.

   keton
  • @Be@, no ja również przerabiałem wypłatę z SK banku, a miałem tam sporo lokat, z zimną krwią czekałem do samego końca na BFG, choć było już wiadomo o rychłym upadku i w Wołominie przed bankiem działy się dantejskie sceny :) Akurat zbiegło się to z promocją Agory (100zł) na otwarcie konta w WBK-KGP (4%). Chyba nie trwało to tydzień i przy wizycie w oddziale WBK przelali mi kasę z BFG wraz z odsetkami bezpośrednio na ich konto.(WBK obsługiwał upadłość). Nie mam żadnych zastrzeżeń do procedury i śmiech mnie ogarnia gdy inni trzęsą portkami przed upadkiem Idei :)

   jacck
  • pewny to jest BFG

   Michał
  • Z SK Bankiem sprawa była o tyle „prosta”, że to był mały bank i wypłata przebiegła bez problemów. Gdyby ciała dał większy bank mogłoby być różnie. Do tego dochodzi najgroźniejsza rzecz – panika. A ta mogłaby uruchomić efekt domina.

   dario
  • „ A ta mogłaby uruchomić efekt domina” — właśnie, nawet jeśli padnie tylko Idea/Getin/X, to być może skończy się na wprowadzeniu limitów wypłat we wszystkich bankach…

   Don Quijote de la Mancha
  • W Bułgarii chyba taki scenariusz testowali

   Don Quijote de la Mancha
  • wbrew pozorom Idea też nie jest dużym bankiem, ~17 mld depozytów jest do ogarnięcia przez bfg, w razie potrzeby będzie mała zrzutka banków dla kolegi :) . Nie jestem specjalistą giełdowym, ale co ma wartość akcji do upadłości banku, gdy 77% akcji znajduję się w kieszeni jednego człowieka… Realna cena dopiero będzie gdy Czarnecki będzie chciał to sprzedać. A może celowo ten kurs spada , żeby za bezcen dokupić pozostałe 23% :)

   jacck
  • Akcje spadają, bo bank dostaje rykoszetem po historii z getbackiem, gdzie ludzie umoczyli około 2 mld zł w obligacjach, a teraz będą chcieli zwrotu kasy od tych, którzy im te obligacje wciskali.

   nik2
  • Sęk w tym, że ludzie nie rozumieją różnicy pomiędzy lokatami, obligacjami korporacyjnymi i akcjami.
   Reklamy tych produktów specjalnie wyglądają podobnie i we wszystkich pada słowo: gwarancja. Dla wielu – nie ważne w jakim kontekście.

   Be@
  • SĘK W TYM ŻE LUDZIE PAKUJĄ SIĘ W COŚ O CZYM NIE MAJĄ POJĘCIA SŁUCHAJĄC SPRZEDAWCÓW JAKBY BYLI DORADCAMI

   gregoopl
  • Niestety często tak jest. Na dodatek nie ma żadnej dywersyfikacji – jak czytam, że niektórzy ulokowali tam oszczędności życia, to aż się włos na głowie jeży :(

   Michał
 • juz mozna wplacac? :D

  Łukasz Odpowiedz
  • „okres przystępowania został wyznaczony na 8.07 – 25.08.2018” więc tak

   daro
 • ja dziękuję, odechciało mi się już tak pykać tam i z powrotem, pakuję się w Idei na 6m i z bani

  gregoopl Odpowiedz
 • Jestem w objęty promocją numer 7. Okres naliczania promocyjnego oprocentowania mam do 03.08.2018. Oczyściłem konto przed 7.07, ale w sumie nie wiem, czy ten ruch mi coś dał. Może mi ktoś wyjaśnić, jak teraz zadziałać, żeby utrzymać 2,7% na następny okres? Dzięki za pomoc.

  serinus Odpowiedz
  • Dał. do 3.08 jesteś w edycji 7 a od 4.08 zaczynają się Twoje 92 dni edycji 9.

   Mateusz
  • Dokładnie mija 8 edycje i wskauje z automatu do edycji numer 9.

   Podobnie ja bym miał ale na razie rezygnuje z Profit, bo ulokowałem na 3% na innym KO. Ten limit na 100k jest stanowczo za mały i moze w sierpniu w 10 edycji, to do nich dotrze.

   Wojak
 • @serinus
  jestem w podobnej sytuacji jak Ty tylko w edycji 8. Na podstawie wcześniejszych komentarzy wnioskuję że musimy zadzwonić na infolinię i zrezygnować z obecnej edycji żeby wskoczyła nowa. Ta informacja powinna być zawarta w opisie promocji. Bo pomimo wycofania środków nadal jestem w starej promocji

  Grzegorz Odpowiedz
  • Jak dobrze pamietam, to proponuje nie rezygnować z zadnej edycji (Admin tez tak pisze, ze mozna zrezygnować), bo wykluczycie sie ze wszystkich edycji z promocyjnym oprocentowaniem na nowe środki.

   Wojak
  • Ja osobiście nigdy nie rezygnowałem z żadnej edycji, bo nie widzę w tym specjalnie sensu (zwłaszcza jak się nie zmienia oprocentowanie ani kwota maksymalna). Po prostu doskakuje się do nowej edycji z opóźnieniem i tyle – żadna strata. Ba, nawet zysk, bo w hipotetycznej sytuacji gdyby bank nie uruchamiał nowej promocji – dłużej jesteśmy w starej.

   Michał
  • Jeśli ktoś nie wycofał środków w poprzedniej edycji, a wycofał w nowej, i nie ma nic lepszego do zrobienia ze swoimi środkami niż to millennijne ko, to pomysł wyłączenia poprzedniej edycji jest oczywisty.

   Iks
 • Czy w poniższym cytacie jest mowa o saldzie z dnia 07/07 na samym koncie Profit czy też o saldzie na wszystkich kontach klienta w Millenium?
  „Aby skorzystać z promocji należy być klientem Banku Millennium, który przeleje na konto Profit nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 7.07.2018. Idealnie więc, jeśli mieliśmy w banku w tym dniu niewiele pieniędzy – wszystko ponad tę kwotę będzie traktowane jako „nowe”.”

  Zerg Odpowiedz
 • Mam małe pytanie. Jeśli posiadam Lokatę na start w Plus Banku i kończy się ona 01.09 to czy mogę już na początku sierpnia złożyć wypowiedzenie konta osobistego(było wymagane do lokaty)?

  Marioo Odpowiedz
 • Wycofałam środki w piątek a i tak naliczyli mi tyle samo co miałam wcześniej na 2,7 % reszta na standardowe myślałam że wszystko co nowe będzie na 2,7 i w nowej promocji a jestem ciągle w 8 edycji

  naomily Odpowiedz
  • Ponoć telefonicznie można zrezygnować z udziału w jakiejś edycji promocji; potem wpłacając środki uruchomi się następna.

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja juz zrezygnowalem z KO, zmeczylo mnie te wycofywanie i wplacanie… :-) poza tym jak gdzie indziej jest 3% to po co wpłacac na 2.7%. Konto jeszcze trzymam bo fajna aplikacja mobilna (jest moBilet wiec jest wygodnie ale wchodzi tez do aplikacji innych bankow wiec juz nie dlugo nie bedzie powodem trzymania konta) no i latwe warunki bezplatnosci karty i konta chociaz nie po to zakladalem konto

  mac66 Odpowiedz
  • czasami potrzeba konta n akilka dni żeby przezimować jeśłi nie spełnia się warunków gdzie indziej na nowe środki

   michh
 • Do 11.07 brałem udział w poprzedniej edycji. Dlatego 06.07 wyczyściłem rachunki w banku (saldo na koniec soboty było blisko zera), środki wpłaciłem na nowo w poniedziałek i od razu przelałem daną kwotę na konto profit. W tym momencie mam napisane, że biorę udział w 9. edycji promocji i moje środki wpłacone na KO w poniedziałek są oprocentowane standardowo. A żeby środki mieć jakiekolwiek środki oprocentowane promocyjnie, muszę wpłacić nowe środki – taką informację mam u siebie. Coś poszło nie tak?

  Olaf Odpowiedz
 • Kolejne badanie salda za miesiąc (było w lipcu, teraz będzie w sierpniu) i mam duże obawy, że tak już zostanie. Kiedyś było rzadziej. Teraz tracimy chociażby na tych 3 dniach w miesiącu, gdy wyprowadzamy środki na zewnątrz.

  Wiki Odpowiedz
 • wystarczy mieć 2 takie konta w millenium (ja mam na siebie i na żonę) i raz korzystasz z promocji na jednym koncie a raz na drugim. W ten sposób nie trzeba pilnować się z zerowaniem konta tylko przelewać kasę na drugie konto jak tylko zacznie się nowa promocja. Nie trzeba też mieć strat (3 dni) ani przelewać środków na zewnątrz gdyż przelew między kontami millennium jest natychmiastowy.

  Jedyne co nie procentuje to 50 tys na RO przez 1 dzień bo trzeba czekać z przelewem na kolejną dobę ze względu na limity.

  Tak działam od 2-giej promocji i jest OK.

  daro Odpowiedz
 • Gdzie obecnie warto ulokować nadwyżke nad saldem 100k (kolejne 100k)? Fajnie jakby to było KO i z jakąś promocją za założenie konta. Getin odpada, bo niedawno konto tam zamykałem.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Przez te krótkie okresy przestaje mi się ta promocja podobać. Jak ktoś miał więcej niż 100k będzie musiał wykonać 2 przelewy więc za 1 zapłaci. Jeden musi wykonać dla nadwyżki ponad 100k jak skończy mu się edycja (chyba 7), która dawała 2,7% do 200k no i drugi 25 sierpnia żeby wyczyścić konto.

  Jaro Odpowiedz
  • bzdury piszesz, dlaczego ktoś miałby płacić za przelew

   karampuk
  • To napisz mi karampuk jak można wyrzucić nadwyżkę ponad 100k gdy okres 92 dni kończy się na początku sierpnia bo przecież nikt ne będzie trzymał jej na podstawowy% a pod koniec sierpnia będą badać saldo i znów trzeba będzie czyścić konto.

   Jaro
  • @Jaro, oprocentowanie 9 edycji nie może się skończyć wcześniej, niż 8 października.
   Jeśli więc Twój okres promocyjnego oprocentowania kończy się na początku sierpnia, to znaczy, że dotyczy to wcześniejszej edycji, a to oznacza, że po jego zakończeniu możesz przystąpić do kolejnej (nie trzeba do tego wylewać środków). Można też telefonicznie „wypisać się” ze starej edycji i przystąpić do bieżącej (rozpoczynając 92 dni).

   Don Quijote de la Mancha
 • Jaro ma rację. Jeżeli ktoś skorzystał z 7 edycji (2,7% do 200k) pod koniec jej obowiązywania (12.05), to skończy mu się na początku sierpnia. Nadwyżkę nad 100k (przy założeniu, że było pod korek, to będzie 100k) należałoby wylać gdzieś na lepszy procent, a do 25.08 ponownie wylać dla wyczyszczenia sald przed kolejną edycją.

  bikerboy Odpowiedz
  • Słusznie, problem wziął się z tego, że chyba tylko dwie edycje (6 & 7) były na 200 kzł.
   Moim zdaniem w takiej sytuacji najlepiej było od razu po 8 lipca szukać miejsca na zdeponowanie tych drugich 100 kzł i w ogóle ich nie wpłacać na Profit, ale teraz już za późno… Pozostaje w sierpniu wylać środki w dwóch turach (płacąc za drugi przelew) lub po prostu wylać środki tylko raz, np. na koniec promocyjnego oprocentowania z 7 edycji (i tak trzeba szukać miejsca dla drugich 100 kzł, więc może uda się znaleźć coś na całe 200 kzł).

   Don Quijote de la Mancha
 • Dałem im szansę, dzięki. Jeśli kogoś interesuje to po skorzystaniu z promocji i zalogowaniu się przez aplikację mobilną w tym miesiącu otrzyma się wybrany ebook w empikgo z puli dostępnych :)

  inny abc Odpowiedz
 • Biorę udział w promocji na nowe środki od marca, wtedy założyłam konto i wpłaciłam pierwszą kwotę. Niestety nie zrozumiałam zasad działania promocji i nie wycofałam w maju środków, więc od końca czerwca w 8 edycji naliczało mi promocyjne odsetki tylko od kwoty wpłaconej po 12 maja. Przeczytałam poradnik tu na blogu i przed 7 lipca wyczyściłam konto i wpłaciłam ponownie środki 9 lipca. Myślałam, że to wystarczy, aby automatycznie wejść w 9 edycję. Niestety, nadal tkwiłam w 8. Przeczytałam tutaj komentatarze i z nich dowiedziałam się, ze mogę wyłączyć te promocję. Wydałam telefonicznie takie zlecenie, pani konsultantka mnie zapewniała, ze automatycznie wejdę w 9 edycje, potwierdziła kwotę objętą promocją. Ok, nastąpiła zmiana edycji na koncie, ale…..bank każe wpłacić mi nowe środki! Nie uznaje tych z 9 lipca. Po 3 telefonach do banku mam czekać na „dogłębne wyjaśnienie sytuacji” 2-4 dni. Jestem wściekła, czas leci, tracę odsetki, zastanawiam się, czy nie dać sobie z tym spokoju i nie przenieść tej kasy na lokatę gdzie indziej. Piszę, żeby ostrzec, jak to może wyglądać…

  mika Odpowiedz
  • Ale czy w takiej sytuacji nie wystarczy wpłacić jakichkolwiek środków (może nie grosika, ale np. 10 zł), żeby nową promocję odpalić? A jak już się odpali, no saldo musi porównywać do daty podanej w regulaminie, inaczej sobie tego nie wyobrażam…

   Don Quijote de la Mancha
  • O, spróbuje w ten sposób, może coś da….w oczekiwaniu na „dogłębną” odpowiedź banku…

   mika
  • Interwencje w banku chyba zadziałały, jeszcze zanim zdążyłam zrobić przelew na „rozruszanie” konta, pojawiła się prawidłowa informacja, że oprocentowanie promocyjne obejmuje wszystkie środki wpłacone 9 lipca. Jest tylko jedno ale… otóż okres promocyjny trwa dopiero od 24 lipca, czyli 9-23 lipca przepadają. Zastanawiam się, czy drążyć im dziurę w brzuchu w tej sprawie….I zastanawia mnie jeszcze to, czy dałoby się uniknąć tego wszystkiego, gdybym z 8 edycji promocji zrezygnowała tuż przed 7 lipca, w momencie czyszczenia konta.

   mika
  • Tak, pomogłoby, bo wtedy wpłacając środki odpaliłabyś 9 edycję. Ale tak samo pomogłoby, gdybyś już po telefonicznym wypisaniu się z 8 wpłaciła jakieś środki, żeby uruchomić 9. A już na pewno nie byłoby problemów, gdybyś po prostu zgodnie z instrukcją opróżniała konta na każdy dzień badania (to się może nie sprawdzić właściwie tylko w przypadku, gdy korzystamy z jakiejś edycji dla kwoty powyżej 100 kzł, drobnym problemem może też być zmiana oprocentowania).

   Don Quijote de la Mancha
  • Zgadza się, szkoda, że przegapiłam poprzedni początek nowej edycji i czyszczenie konta. No nic, człowiek uczy się na błędach, mam tez nadzieję, że moje przygody komuś tu pomogą :) A jak myślisz, mam jakieś podstawy do tego, aby dopomnieć się o naliczenie promocyjnych odsetek ju z od 9 lipca?

   mika
  • Niestety, raczej nie ma szans. Na pewno nie ma żadnych za okres od ponownej wpłaty do zatelefonowania i wypisania się z edycji 8 (z zepsutym saldem bazowym). Jak chodzi o 9 edycję, to niestety też niewielkie, bo regulamin wyraźnie mówi, że promocyjne oprocentowanie uruchamia się poprzez „pierwsze uznanie środków wpłaconych na Konto Oszczędnościowe Profit za Nowe Środki (»Pierwsze uznanie Nowych Środków«)”, a Ty tego nie zrobiłaś (nie liczy się uznanie w czasie, gdy byłaś w poprzedniej edycji). Pewnym punktem zaczepienia mogłoby być to, że — jak piszesz — „pani konsultantka mnie zapewniała, ze automatycznie wejdę w 9 edycje, potwierdziła kwotę objętą promocją” — ale skoro to było telefonicznie, a nie na piśmie, to sprawa też jest niełatwa…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jasne, rozumiem, dziękuję za poradę :)

   mika
 • hmmm…? odpaliłam właśnie regulamin i cennik i w tym drugim czytam:
  [Opłaty za wypłatę/przelew: 1. wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym bez
  opłat, każda następna*): 7,50 PLN. Opłata pobierana z rachunku
  oszczędnościowo – rozliczeniowego.
  *) od 8 sierpnia 2018 r. zmiana opisu z:
  „Opłaty za wypłatę/przelew: 1. wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym bez opłat, każda następna: ”
  na:
  „Opłata za polecenie przelewu wewnętrznego: pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym bez opłat, każdy następny: ”.]

  Czy ta zmiana, to jakiś kolejny haczyk ?
  Jak interpretować tę zmianę ?

  Be@ Odpowiedz
  • nie, to dostosowanie do kolejnych przepisów unijnych, od 8 sierpnia każde słowo / zdanie musi być jednoznaczne w tabelach i regulaminach

   Dzikus
  • Czyżby usunęli bezpłatna wypłatę bezpośrednio z ko?

   Don Quijote de la Mancha
  • Na stronie konta profit ciągle widzę „Pierwsza wypłata / przelew w miesiącu kalendarzowym — 0 zł”, ale nie znalazłem tego (wypłaty) w „Cennik usług – prowizje i opłaty” ani w „Cennik usług – stopy procentowe”… W praktyce nie ma to znaczenia, można wypłacac po przelaniu na ror.

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy