Ostatnia szansa na 2% na koncie oszczędnościowym (i 150 zł premii) od Pekao S.A.

Zakończona

Wraz z końcem września kończy się wiele promocji bankowych, które ruszyły w lecie. Szczególnie interesująca dla oszczędzających może być oferta Pekao S.A. W zamian za założenie konta osobistego możemy bowiem zgarnąć nie tylko 150 zł premii, ale również 2% przez 4 miesiące na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł – a to prawdopodobnie ostatnia szansa na takie oprocentowanie. O dodatkowej premii dla dziecka czy programie poleceń nie wspominając :)

2% i 150 zł za założenie konta oszczędnościowego w Pekao

100 zł w gotówce

Przypomnijmy: aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 30.06.2020..

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Umowę zawrzemy biometrycznie na selfie, a gdyby się nie udało – to wtedy możemy sfinalizować ją w oddziale (w przeciwnym wypadku premia się nie należy).

Co dalej? Teraz wystarczy, że przez 4 miesiące w każdym miesiącu zapewnimy wpływ na konto na min. 500 zł, wykonamy co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIK oraz zalogujemy się do aplikacji mobilnej PeoPay.

Wypłat nagrody nastąpi do 28.02.2021.

50 zł za rejestrację w Bezcenne Chwile

Kolejne 50 zł zyskamy w formie punktów Bezcenne Chwile – będziemy je mogli wymienić np. na bony do wielu sklepów (w tym Allegro). Wystarczy, że do 30.09.2020 zarejestrujemy swoją kartę Mastercard wydaną do rachunku w programie Bezcenne Chwile. Zgarniemy za to 1000 punktów powitalnych, które zostaną nam przypisane w ciągu 14 dni roboczych.

Kolejne 2400 punktów zgarniemy za równie prostą rzecz, czyli zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku – PeoPay. Tu na punkty poczekamy 30 dni od spełnienia warunków.

Promocyjne punkty będą ważne 6 miesięcy. Będziemy je mogli wykorzystać na wybrany przez siebie cel w programie Bezcenne Chwile.

Dodatkowa premia w programie poleceń oraz dla dziecka

Oprócz 150 zł na start (dla każdego) bank oferuje również możliwość zgarnięcia 100 zł za polecenie konta znajomemu oraz 50 zł za założenie konta dziecku. O każdej z tych promocji pisałem w dedykowanym artykule – aby się nie powtarzać zachęcam do przeczytania:

Co z tymi oszczędnościami?

Oprócz premii na start każdy nowym klientem Pekao może zgarnąć 2% na koncie oszczędnościowym. I z opcji tej warto korzystać, bo nieoficjalnie udało mi się ustalić, że w październiku najprawdopodobniej jej nie będzie!

Jak skorzystać więc z 2%? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 30.09.2020, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 120 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 20 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 1,5% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Darmowe Konto Przekorzystne

Aby nie płacić za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN!

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy