3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez rok (i 50 zł na start!)

Trwa do 31.08.2019

Ruszyła V edycja promocji Getin Banku, w ramach której zgarnąć możemy aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok! Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł za założenie konta, a dla osób z większym zapasem gotówki – kolejne 3,2% dla kwoty nawet 400 000 zł! :)

3,5% przez rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

3,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 31.05.2019. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 3,5% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Regulamin zastrzega również, że czas na przystąpienie do promocji mija z końcem sierpnia.

3,2% do 400 000 zł

Na koniec przypomnę, że w chwili obecnej w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w promocji 3,5%) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 14.05.2019, to pieniądze te będą oprocentowane na 3,2% w skali roku przez 122 dni (4 miesiące) dla kwoty max. 400 000 zł.

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. O szczegółach promocji pisałem w swoim prześwietleniu: 50 zł za założenie Konta Proste Zasady – zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam, #Admin a co jeśli mam dostęp online do bankowości internetowej ale nie mam żadnych produktów to mogę skorzystać z tej promocji czy się nie da, jeśli tak to proszę o poradę.

  sidas75 Odpowiedz
 • a jeśli konto w Getin zakladalam w listopadzie 2018 i zgarnęłam premie za to,
  ale nie korzystałam z żadnych lokach ani kont oszczednosciowych na nowe srodki ani na żadne,
  to co mi przysługuje nadal z wymienionych poniżej:
  a) 3,5% na 12mcy do 10 tys?
  b) 3,2% na 4mce
  c) 4% na 3mce do 20 tys – lokata mobilna

  villemo09 Odpowiedz
  • 3,2% dla nowych środków + lokata mobilna. 3,5% nie, bo to jest dla nowych klientów.

   Michał
 • Dziękuję za podpowiedzi, zgłoszenie poszło oczywiście z kodem podesłanym przez Admina.

  sidas75 Odpowiedz
 • Admin czy kody polecenia zostawione 1 maja w formularzu zostały już rozdysponowane pomiędzy czytelników bloga? Nie wiem dlaczego ignorujesz moje zapytanie na maila.

  pytanie Odpowiedz
  • Jeśli ktoś wykorzysta Twój kod, akurat z tego banku dostaniesz SMS-a. Nie ma sensu męczyć admina.

   Kate
  • A jeśli ktoś nie wykorzysta twojego kodu to SMS-a nie dostaniesz dlatego też wolałbym wiedzieć czy kod do kogoś już trafił.

   pytanie
  • Ciągle korzystam z kodów z 1.05. Dużo ich.

   Michał
 • Wątpie czy admin to pamięta

  Kate Odpowiedz
 • Odnośnie transakcji BLIKiem: jakie są gotówkowe a jakie bezgotówkowe ?

  Wiechu Odpowiedz
  • a co tu tłumaczyć, bezgotówkowo czyli bez fizycznych nominałów

   adaś
  • @adaś ( i inni też) w takim razie powiedz czy przelew na telefon BLIK jest operacją bezgotówkową ? ( z tego co mówisz, wynikałoby, że tak bo nie używam przecież fizycznych nominałów )

   Wiechu
  • Przelew jest transakcją bezgotówkową, ale nie jest płatnością (dokładniej: „alternatywną metodą płatności bezgotówkowych”).

   Don Quijote de la Mancha
 • (w ogóle to pomyliłem tematy, bo miałem pod tematem dotyczącym Credite Agricole pisać) . W każdym razie warunkiem bezpłatności Konta dla Ciebie w CA jest m.in. „oraz wykonana przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa, przy użyciu karty debetowej lub kodu BLIK”. Wykonałem kilkanaście transakcji BLIK w postaci przelewu na telefon, opłata 7,00 została naliczona i na moje pytanie dlaczego uzyskałem odpowiedź:
  „przelew na telefon-BLIK jest transakcją gotówkową, która nie zwalnia z opłaty za prowadzenie konta”
  W TOiP jest użyte słowo transakcja a nie płatność:
  https://static.credit-agricole.pl/asset/t/o/i/toip-indywidualni-04032019_15815.pdf

  Wiechu Odpowiedz
  • „W TOiP jest użyte słowo transakcja a nie płatność”
   — a ja tam widzę „transakcję bezgotówkową przy użyciu kodu BLIK”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Mi też naliczyli opłatę, mimo wykonania Przelewu na telefon Blik. Moim zdaniem jest to transakcja bezgotówkowa, ale bez użycia kodu Blik – nie wpisujesz ręcznie kodu Blik. Blik ma tylko w nazwie, bo używa systemu Blik’a. Z kolei np. wypłata z bankomatu to transakcja gotówkowa Blik z użyciem kodu Blik.

   chmiel
 • @Don, faktycznie,masz rację , na to nie zwróciłem uwagi. Jednakże odpowiedź banku, że „przelew na telefon-BLIK jest transakcją gotówkową” trochę mnie zaskoczyła, bo nie wiem w którym etapie przelewu na telefon są używane fizyczne nominały :)

  Wiechu Odpowiedz
 • Czy nazwa przelewu ma znaczenie jeśli chce uzyskać 3,5% przez rok? Bo nie wiem czy używać w przelewie słowa „wynagrodzenie”.

  Łukasz Odpowiedz
  • Nie ma znaczenia. Nie trzeba żadnego wynagrodzenia – bank po prostu nazywa ten rodzaj przelewu „Wynagrodzeniem”, ale w definicji nic o tym nie ma. Możesz więc nazywać jak chcesz. Będzie OK :)

   Michał
  • Super, dzięki :)

   Łukasz
 • Czy bank wypłacał już może czerwcowe premie dla kont założonych i poleconych w lutym? Ktoś coś?

  U mnie póki co nic.

  Purkier Odpowiedz
 • Ostatnio zawsze wypłacali 10 dnia miesiąca.

  Lidia Odpowiedz
 • Jako nowy klient rozumiem, że mogę jednocześnie korzystać z 3,5% dla 10 tys i 3,2% dla nadwyżki ponad 10 tys, ale max 400 łącznie (czyli 390 tys) ?

  XYZ87 Odpowiedz
 • Hej, mam kilka pytań… Jestem totalnie zielony w kontach oszczędnościowych… :-(

  1. Jeśli założę konto i wpłacę kwotę X przed 16.06.2019, a np. 2 tyg. później dorzucę tam kwotę Y (z kończącej się lokaty w tym banku) to czy kwota Y będzie też objęta oprocentowaniem promocyjnym (3,2%)?

  2. Posiadam lokaty w Getin Bank, ale nie mam tam żadnych kont. Czy zakładając konto również muszę to robić poprzez kuriera? De facto, moje dane już są w banku (podpis, etc.)

  3. Jak długo się czeka na kuriera od założenia konta przez internet? Czy robiąc to dzisiaj, zdąży się jeszcze skorzystać z tej promocji (do dnia 16.06.2019)?

  4. Jak wygląda proces rezygnacji z konta proste zasady (pewnie mnie to czeka po 4 miesiącach). Czy można to zrobić przez internet czy trzeba udać się do oddziału lub robić to poprzez kuriera?

  Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi na powyższe pytania :-)

  New User Odpowiedz
  • 1. tak, to jest właśnie zaleta kont oszczędnościowych
   2. oszczędnościowe się da dołożyć zdaje się z poziomu bankowości, osobiste – nie wiem
   3. Getin jest akurat w tym bardzo szybki – powinieneś spokojnie zdążyć
   4. nie rezygnowałem jeszcze, więc nie podpowiem

   Michał
 • Czy jest jakiś mechanizm przewidujący kiedy wystartuje kolejna edycja podwyższonego oprocentowania na KO do 400k? Pytanie brzmi czy wrzucać teraz na 2,6% lokatę czy czekać na jakieś 3,2% na KO aby nie zmarnować statusu „nowe środki”. Zaznaczę, że z obecnej edycji 3,2% na KO wziąć udziału nie mogę :(

  Ketonal Odpowiedz
 • Ciekawostka: dziś założyłem po raz 3 lokatę mobilną. 20 tyś zł /4%/3miesiące.

  Michał1986 Odpowiedz
  • masz 3 mobilne równocześnie na 1 koncie?

   Pietia
  • Mam 1 konto i 3 raz na nim właśnie lokatę mobilną

   Michał 1986
  • Kiedyś chyba można było Lokatę Mobilną w Getin założyć raz w życiu; zmieniło się to po wprowadzeniu nowej wersji 4% pod koniec 2018 r., w tej ograniczenie polega na tym, że nie można mieć wielu jednocześnie, ale gdy poprzedniej już nie ma, to można zakładać następną.

   Don Quijote de la Mancha
  • już któryś raz ktoś o tym pisze, proponowałbym się wyciszyć i korzystać…

   abc
 • Dzisiaj wypłacili premię za polecenia konta w lutym. Tym razem się udało.

  pytanie Odpowiedz
 • Też dziękuję Michałowi, i oczywiście Justynie.

  gaja Odpowiedz
 • Tez mi wpadlo po 100zl na 2 konta. Dzieki Michal. Niestety kod z nowej edycji ani razu nie byl uzyty, pewnie juz bez szans.

  keton Odpowiedz
 • Potwierdzam, premia na koncie jest.

  bebe Odpowiedz
 • Premia jest. Dzięki Michał za cała tą akcję (zarówno w Getinie jak i w CA).

  Katana78 Odpowiedz
 • 23 zł podatku naliczyli od stówki, od 50 nie. Ciekawe. Ale i tak dziękuję.

  qq Odpowiedz
 • czy te nowe środki są liczone biorąc pod uwagę saldo tylko z KO, czy też saldo z ROR i dopiero nadwyżka ponad KO + ROR (na ustalony dzień bazowy) jest traktowana jako nowe środki?

  villemo09 Odpowiedz
  • Saldo to stan środków na dany dzień na KO + ROR + lokatach, nadwyżka ponad to oprocentowana promocyjnie.

   Bolo
  • u mnie akurat kasy na rorze nie zaliczyli do salda początkowego

   adaś
  • Pewnie ror nigdy nie był ani nie jest wliczany do salda poczatkowego w Getin.
   Bzdury pisze Bolo.

   Wojak
  • Jeśli chodzi o to https://livesmarter.pl/3-2-procent-konto-oszczednosciowe-getin-bank-do-400-tysiecy-zl-maj-2019/ , to

   Saldo początkowe – stan środków na Produktach depozytowych lub na Koncie Oszczędnościowym wyliczony na dzień Daty Salda początkowego.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie byłbym taki pewien, że rora nie wliczają i na podstawie poniższych definicji pisałem to co wyżej bo:
   „Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie
   Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych. ” a jednocześnie definicja produktów depozytowych : „Produkty depozytowe – rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe
   służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem”.

   Bolo
  • @Bolo, ale przecież właśnie ta definicja produktów depozytowych, którą zacytowałeś, nie mówi nic o ror. Wprawdzie rzeczywiście jest dziwnie sformułowana, ale jednak jest tam „rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe”, co innego, gdyby było „rachunki płatnicze, rachunki oszczędnościowe”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Mozes sie zgadzac czy nie ale to jest fakt sprawdzony.
   Korzystamy juz prawie 2 lata z róznych edycji kiedy było min. 3,5% i mniej na KO.

   Uruchomie teraz w sobote XX edycje, bo badanie stanu zangazowania juz było robione i liczone do XXI edycji, wiec moge przsłac zrzuty z naszych kont, gdzie na ror są zawsze pieniadze i nie są one brane pod uwage przy badaniu.

   Wojak
  • ror nie jest wliczany do SP bo wtedy miałbym SP z groszami a tak groszy w SP nie widziałem nigdy

   adaś
  • Ok. Tym lepiej, że środki na ROR nie są wliczane, ale regulamin jest napisany trochę nie po polsku.

   Bolo
 • Czy jako uczestnik poprzedniej edycji, mając wciąż środki na koncie oszczędnościowym, mogę przystąpić do nowej edycji promocji, wpłacając nowe środki na konto?

  Tine Odpowiedz
 • Czy musze co miesiąc w dniu badania salda czyscic konto?

  Bartlomiej Odpowiedz
 • Mozecie przypomniec jakie w Getinie maja ograniczenia co do przelewow? Tylko 200k na dzien? Czy mniej?

  keton Odpowiedz
 • Kiedy przeważnie badają saldo początkowe w Getinie i kiedy polecacie wypłacić całość z konta by mieć saldo równe 0zł w dniu oceny? Kończy mi się 4-miesięczny okres oprocentowania na poziomie 3% z dniem 22 lipca i chciałbym kontynuować oszczędzanie na rachunku u nich. Z góry dzięki za pomoc.

  Michał Odpowiedz
  • Jedno mogę napisać – przygotuj się, że przez ok. 2 miesiące musisz znaleźć miejsce dla tych środków, bo: dla kolejnej edycji jeśli rozpocznie się od 20 lipca – nie będziesz mógł wziąć udziału bo jesteś w starej i prawdopodobnie dla następnej – od 20 sierpnia również , gdyż Getin ma taki zapis że nie można wziąć udziału jeśli w okresie poprzedzającym skończyła się Twoja edycja wcześniejsza…

   Bolo
 • Miałam dziś akcje rodem z matrixa
  w tygodniu zleciałam trzy różne przelewy do trzech różnych banków z datą realizacji 05-07-2019. Rano zauważyłam trzy czerwone komunikaty o NIEZREALIZOWANYCH PRZELEWACH. Skorzystałam z opcji WYSLIJ PONOWNIE w szczegółach transakcji i zatwierdziłam je 3 sms z banku otrzymanymi na komórkę przy czym w historii na koncie mam je zrealizowane PODWOJNIE! Przy czym jeden rzeczywiście trafił do banku na wskazane konto dwa razy, a pozostałe dwa wpłynęły jako pojedyncze przelewy choć z mojego konta środki zeszły PODWOJNIE!
  Spytałam bank dlaczego system nie wysłał zleconych przelewów, a nastepnie choć wysłał jedno potwierdzenie transakcji sms-em środki pobrał i wysłał podwójnie oraz gdzie trafiły 2 z 3 wygenerowanych w tym dniu przelewów, bo tylko jeden z nich dotarł PODWÓJNIE na wskazane konto. Pozostałe trafiły tam pojedyńczo!!! Horror! Mieliście kiedyś tak? Jak odzyskac od kogoś kasę jesli sam wysłałes mu podwójny przelew? jaka jest odpowiedzialność banku w tej sytuacji? Spotkaliscie sie z czyms takim?

  Tina Odpowiedz
  • Aż takiej sytuacji nie miałem. Znasz odbiorców przelewów? Zakładam że ich jakieś dane/namiary masz poza nr rachunku, zwyczajnie poproś o zwrot nadpłaty. Każdy logicznie myślący powinien pieniądze oddać. Tak będzie najszybciej. Jesli nie zechce to możesz się domagać zwrotu pieniędzy na podstawie „bezprawnego wzbogacenia”. Wygrasz w każdym sądzie jesli przedstawisz dowody że faktycznie zapłaciłaś 2x zamiast 1x. Tylko oczywiście to potrwa. A jak dłużnik oporny to dojdzie komornik i kolejne koszty i czas. Wtedy warto zgłosić się do Banku czemu taka sytuacja miała miejsce i ich w razie czego angażuj niech to odkręcają będzie szybciej niż sądy w PL.

   jankos
  • Dziękuję! Cudem wszystkie trzy przelewy były na moje konta w innych bankach ( opróżniłam OKO w Getinie). Wszystkie „pierwsze” przelewy dotarły przed południem, duble dopiero po 14-tej choć na logikę wysłałam je tym samym „kliknięciem”. pan z infolinii nie umiał tego wytłumaczyć. Napisałam reklamację, bo uważam, że jakiś błąd w systemie muszą mieć. Najpierw nie realizują zleconych i potwierdzonych sms-ami przelewów a przy próbie ręcznego ponowienia wysyłają podwójnie. I skoro sami nie wiedzą jakim cudem, to nie znam dnia ani godziny kiedy odwala taki numer kolejny raz. W żadnym banku mi się to nie zdarzyło.

   Tina
 • Czy konto można założyć w inny sposób niż przez kuriera? Wydaje mi się, że kiedyś zakładałam konto w GetInie przelewem z innego banku, a teraz po wypełnieniu wniosku piszą, że umowę dostarczy kurier…

  wydra Odpowiedz
  • można również założyć w oddziale banku, nie zapomnij podać w trakcie podpisywania umowy kodu polecenia, jeśli chcesz skorzystać z premii

   kolo
 • Mam KPZ od lutego, warunki spełnione, odsetki opisane jako BONUS ZA AKTYWNOŚĆ to ledwie 3 grosze każdego miesiąca. Odsetki opisane jako „kapitalizacja odsetek” są OK.
  Why?

  qq Odpowiedz
  • Nie podajesz wysokości kwoty ani stopy odsetek, które masz w promocji do 400k – bo wpłacając nawet do 10k uruchomiłeś równocześnie promocję obowiązującą do kwoty 400k (zapewne spełniałeś jej warunki jako nowy klient) – ale i tak z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że te 3 grosze to różnica pomiędzy odsetkami z promocji do 400k a odsetkami w promocji za aktywność.

   Nawet jeśli Twoja edycja promocji do 400k ma stopę 3,5%, to odsetki obliczone w ramach tej edycji od 10k mogą nieco różnić się od odsetek od 10k w ramach promocji za aktywność, ponieważ odsetki w promocji do 400k liczone są w bardzo specyficzny sposób (szczegóły znajdziesz w komentarzach pod wpisem z 04.03.2019 „3,4% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank przez 4 miesiące (+50 zł na start)” – czytaj przede wszystkim komentarze, które napisały cztery osoby: Don, keton, Hubertoo i ja).

   Janusz Ł. Osiowy
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy