Do 300 zł w Money Manii z iKontem BGŻ BNP Paribas

Zakończona

Wystartowała kolejna edycja promocji Money Mania. Tym razem zgarnąć możemy 100 zł premii za założenie iKonta banku BGŻ BNP Paribas oraz dodatkowe 200 zł w formie zwrotów za zakupy.

100 zł premii i 200 zł zwrotu za założenie iKonta w Money Manii

100 zł za wpływy i transakcje

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – takim, który nie posiadał ani nie współposiadał konta osobistego w BGŻ BNP Paribas od 28 lutego 2014 ani nie jest stroną umowy ramowej na dzień składania wniosku (np. nie mamy innego produktu w banku). Co istotne posiadacze kont BGŻOptima mogą skorzystać z promocji – ich obowiązuje inna umowa ramowa.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to do 31.03.2017 musimy zarejestrować się na stronie promocji (zaznaczając wszystkie zgody), a następnie zawrzeć umowę i aktywować iKonto wraz z kartą debetową (do 18.04.2017). Wniosek składamy ze strony promocji, a konto zakładamy przez internet za pośrednictwem kuriera. Co ciekawe w promocji przewidziano limit 1100 rejestracji – warto się śpieszyć, bo później kolejne zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Co dalej? 100 zł premii otrzymamy za spełnienie kilku warunków. Po pierwsze: musimy zapewnić wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł, z wyłączeniem:

a) wpływów z rachunków własnych Uczestnika prowadzonych w Banku,
b) wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu zerwanych/ kapitalizowanych depozytów (lokaty i konta
oszczędnościowe) w Banku, uruchomienia kredytów (zobowiązań kredytowych) w Banku

Oczywiście najprościej jest przelać sobie środki ze swojego konta w innym banku :)

Po drugie: dokonać transakcji bezgotówkowych w punktach handlowo-usługowych kartą debetową o łącznej wartości minimum 300 zł. Tu zwracam uwagę, że transakcje w internecie nie są wymienione wprost, ale prawdopodobnie również zaliczają się do puli. Warunek wpływu oraz transakcji musimy spełnić w kwietniu oraz maju.

To tyle! Nagroda w wysokości 100 zł zostanie przekazana przelewem do 30.06.2017, o ile ciągle będziemy posiadaczami konta i karty. Istotne tylko, aby uzupełnić swoje dane do odbioru premii do 29.06.2017. Link z instrukcjami otrzymamy mailem do dnia 18.05.2017.

200 zł w formie cashbacku

Jeśli chodzi o dodatkowe 200 zł, to zasady uczestnictwa w promocji są bardzo podobne (brak konta przez 36 miesięcy od dnia złożenia wniosku). Bank zobowiązuje się premiować transakcje bezgotówkowe kartą zwrotem w wysokości 3% ich wartości. Maksymalnie do zdobycia mamy 40 zł miesięcznie co oznacza, że zwroty otrzymujemy przez 5 miesięcy. Zgodnie z regulaminem naliczanie zwrotów zaczyna się od razu po podpisaniu umowy, dokładnie:

[Uczestnik] korzysta z przyznawanej przez Bank Premii liczonej od każdej Transakcji bezgotówkowej dokonanej Kartą, którą obciążono Konto, w okresie 5 miesięcy od zawarcia Umowy, z wyłączeniem transakcji o Kodach MCC wymienionych w załączniku nr 1 do Regulaminu.

Jakie transakcje są wyłączone z promocji? Zgodnie z załącznikiem:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
 • 4900 określający płatność rachunków

Sklepy z podanymi kodami możecie znaleźć na stronie stworzonej przez czytelników bloga jakimcc.pl. Są to m.in. bilety komunikacji miejskiej i Przewozów Regionalnych oraz usługi pośredniczące w płatności rachunków kartą.

Warto przy okazji zauważyć, że spełniając warunki promocji Money Mania automatycznie zyskujemy już całe 18 zł zwrotu (o ile nie złapiemy się na wykluczone kody MCC). Z kolejne transakcje zyskujemy kolejne zwroty.

Ile kosztuje iKonto?

iKonto, czyli Konto Praktyczne zakładane przez internet, to rachunek darmowy po spełnieniu jednego z dwóch warunków. Po pierwsze: bank nie nalicza opłaty posiadaczom konta poniżej 26 roku życia. Po drugie: tym, którzy zapewnią wpływ 1000 zł – czyli tyle, ile wymaga od nas promocja. W przypadku braku wpływu zapłacimy aż 10 zł miesięcznie.

Niemal identycznie jest z kartą debetową. Z opłaty (7 zł) zwolnione są osoby młode z perspektywy banków oraz te, które zapewnią wydatki kartą na poziomie min. 300 zł miesięcznie.

W zamian za spełnienie tych warunków otrzymujemy dodatkowo darmowe bankomaty w Polsce oraz na świecie (choć tam zapłacimy za przewalutowanie i osobiście polecam inne rozwiązanie).

Nie przegap!

Komentarze

 • U mnie tak samo – stówka wpadła, zwrot do poprawy. No cóż, trzeba się będzie przemęczyć z tymi badziewiarzami do końca promocji a potem czym prędzej zamknąć konto w tym para banku.
  Jedno mnie tylko zastanawia: jak im się udało stówkę poprawnie wypłacić?

  Rencista z kasą Odpowiedz
  • nadawca stowki jest ad astra z rachunku w alior banku wyszla wyplata wiec nic bgz nie spitolil :D u mnie stowa jest, premii za czerwiec brak, przy okazji za kwiecien i za maj podwojnie w ramach reklamacji

   Dzikus
 • 100 jest, premia kolejny raz 25 zamiast 40, standardowo reklamacja…jak ZA KAŻDYM razem :)

  Jox Odpowiedz
  • Czyli dostales 2% – max 25zl a nie 3%, pomieszaly im sie promocje. Ale bajzel tam maja.

   keton
 • jak można wypowiedzieć to konto ? da się w systemie ?

  Jox Odpowiedz
  • Ja będę próbował wypowiedzenie natychmiastowe w związku ze zmianą regulaminu która wchodzi 24.07 I tam wyraźnie napisane że można złożyć sprzeciw poprzez maila lub system planet więc będę testował. Ale najpierw muszę czekać na brakujące 15 zł.

   Tallanor
  • Konto zamknięte w trybie natychmiastowym, ale musiałem odwiedzić oddział.

   Tallanor
  • O jaką zmianę chodzi? Bo niestety nie widzę u siebie takiej informacji, a bardzo chętnie bym się pozbyła tego konta natychmiast

   Aga
 • Ja nie dostałam stówy, reklamacja idzie.

  Kat mely Odpowiedz
 • chyba złożę już reklamację za lipiec a adnotacją żeby rozpatrzeć po 1 sierpnia, na 100 % naliczą źle jak co miesiąc … a akurat z miesiąc czasu im schodzi na odpowiedź i poprawne naliczenie :)

  Jox Odpowiedz
 • Czy gdy wykonałem już w tym miesiącu transakcje na cashback 40 zł, to mogę zamknąć kartę (żeby nie płacić opłaty za przyszły miesiąc – konto będę też zamykać po otrzymaniu ostatniej premii)? Z góry dzięki za odpowiedź.

  piwosz Odpowiedz
  • Dołączam sie do pytania

   Dzony
  • Trochę po czasie :), ale tak, możesz zamknąć kartę po wydaniu 300zł, żeby nie płacić za kartę, konto w sumie też możesz zamknąć – okres wypowiedzenia to 30 dni więc w razie czego zdążysz wypłacić premię z cashbacku.

   miodzio
 • ktos dzis dostal jakakolwiek premie?

  Dzikus Odpowiedz
  • Sorki, to z Konta Optymalnego wpadl moneyback, a nie z tej promocji

   deloe
  • Tak ja dostałem, ale 25 zł a nie 40. Drugi miesiąc z rzędu! Chyba mnie zaliczyli geniusze do promocji z kontem Optymalnym, mimo że mam iKonto. Reklamacja już poszła oczywiście

   Aleksy
 • A czy od sierpnia albo od września nie będą jakieś zmiany regulaminu żeby to wykorzystać do natychmiastowego wypowiedzenia ???

  piotro Odpowiedz
 • Tradycyjnie, jak co miesiąc, to reklamacja…. Słaby ten bank. Ostatni miesiąc i zamykam to konto. Takiego badziewia dawno już nie widziałem. Ktoś jeszcze nie dostał zwrotu za czerwiec?

  Kagoo Odpowiedz
 • Zastanawiam się, czy nie napisać do KNF. Przecież ewidentnie widać, że system informatyczny tego banku to jeden wielki burdel trzymający się na sznurku i gumie do żucia. Ktoś im powinien zrobić audyt bezpieczeństwa.

  Oskar Odpowiedz
 • Jestem uczestnikem tej promocji. Do chwili obecnej nie otrzymalem nagrody w postaci 100 pln ktora bank powinien wyplacic do 30.06.warunki spelnilem. Po 30 dniach od daty zlozenia reklamacji bank odpisal, iz potrzebuja jeszcze 60 dni. Dodatkowo nagrode pieniezna w postaci moneyback bank wyplacil w wys. 25 zl przy zakupach na kwote 1300 zl w lipcu.zgodnie z regulaminem przyslugujacy zwrot to maks. 40 zl.bank masakra. Nie polecam nikomu!

  Michalw Odpowiedz
  • W tym banku panuje potezny bałagan, nikt normalny nie zalozylby tam konta bez obietnicy otrzymania nagrody. Za wszystkie opoznienia bank bedzie musial zaplacic odsetki ustawowe 14%, wiec traktuj to jako rewelacyjnie oprocentowana lokate. Beda ci zarzucac „brak zrozumienia regulaminu”, ale po interwencji u Arbitra Bankowego bank dostanie kare i juz bez szemrania wyplaci cala kase z odsetkami.

   aaaa
  • Skąd te 14%? Odsetki ustawowe wynoszą obecnie 5 procent, więc od tych kwot to wyjdzie złotówka maks.
   Jak zmusić bank do wypłacenia nagrody waz z odsetkami? Sami z siebie tego nie zrobią. Trzeba napisać do arbitra bankowego? przechodziłeś tą drogę? Wypłacili wszystko wraz z odsetkami?

   MICHAŁ
 • Ktos mogłby przypomniec, jak wyglada kwestia zwrotu moneyback 3%, w przypadku otwarcia konta w polowie miesaca. Konto zostało otwarte 14 kwietnia. wplata 1000 zł na konto, zakupy min 300 zl. Czy za kwiecień zostanie wypłacony zwrot, czy dopiero za kolejny pełny miesiąc, czy zwrot powinien nastapic w kolejnym miesiacu za kwiecien i maj?

  majkel Odpowiedz
 • Ten bank to dno. Jeszcze takich problemów z prostymi zwrotami to sie nie spotkałem. Nie dość, że sami na czas zwrotu nie prześlą to jeszcze trzeba im pisać reklamację, bo inaczej by zapomnieli, że człowiek bierze udział w promocji. Na szczęście ostatni miesiąc zabawy z nimi. Oprócz mojej frustracji mam też pytanie – jak zrobię obrót to rozumiem, że kartę zamykam, żeby dalszych naliczeń nie było, tak? Rachunek badziewie, więc nie ma sensu tego trzymać…

  Kagoo Odpowiedz
 • słuchajcie pisałem tu juz wczesniej, korzystalem z promocji przez strone livesmarter (link promocyjny z tej strony). do 30.06 powinni przesłać zwrot w postaci 100 zł. Dodatkowo, miesieczne zwroty byly w wysokosci tylko 25 zł zamiast 40 zł. dzis (czyli po 4 miesiacach od zalozenia konta) dostalem odpowiedz z banku, iz w toku analizy nie przysluguje mi nagroda w wys. 100 zł, gdyż nie skorzystałem z żadnego linku promocyjnego!!! Czy ktos ma podobny problem, co mozna zrobić w tej sytuacji, jak udowodnic, ze korzystalem z linka na Waszej stronie. jednym słowem, masakra. nigdy wiecej tego banku.

  majkel Odpowiedz
 • w uzasadnieniu dodali, ze otworzyłem konto o takim i takim numerze w planie taryfowym konto praktyczne! jak to jest możliwe?

  majkel Odpowiedz
  • ja korzystalem z tej promocji (edycji), 100 PLN od moneymanii wyplacili normalnie, ale moneybacku ani razu, co mieaiac reklamacja, na pierwsza nie odpowiedzieli w 30 dni to zlozylem druga i obie uznali ta sama kwota :) pozniej co miesiac reklamacja uznawana, az do teraz reklamacja nieuznana w 4 z 5 miesiecy, uzasadnienie- twierdza, ze nie mam wymaganych zgód, nie wymienili jakich :) a wszystkie zgody mam na Tak, nawet Money Mania wypllacila 100, bez zgody by nie mogla :) Ten bank to jakas kpina, bujam sie z odwolaniem reklamacji i bede zamykac

   Dzikus
 • Zamykał już ktoś konto w tym banku w oddziale? Sprawnie to idzie czy robią problemy jak z moneybackiem?

  Aleksy Odpowiedz
 • Właśnie zrobili wyrównanie 15 zł za każdy z 4 miesięcy, więc za każdy miesiąc wyszło maksymalnie 40 zł. w dalszym ciągu czekam na przyznanie nagrody w wys. 100 zł.
  Ktos moze podpowiedziec, czy tak jak napisałem wczesniej, skoro jak bank twierdzi otworzył mi konto konto praktyczne, a teraz uznał część reklamacji czy w tym planie taryfowym tez był maks. zwrot 40 zł, czy tylko 15 zł?
  Czy mam rozumiec, ze skoro juz wyplacili monebacka dla tej promocji to zaplaca rowniez i głowna nagrode, czy to się może wykluczyć?

  MICHAŁ Odpowiedz
 • Reklamację na marcowy / kwietniowy moneyback składałam dwa razy, najpierw telefonicznie / nie warto, infolinia kosztuje, wniosek przepadł w czeluściach systemu/, potem przez bankowość internetową. Rozpatrzenie reklamacji zajęło jakieś półtora miesiąca, ale w końcu dostałam zwrot. Umowa wypowiedziana, konto zamknie się z końcem miesiąca, a ja zapomnę, ze ten bank istnieje….

  agnes Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy